برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 28
    سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

ارائه 279 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس استندآپ It's Bad for Ya

درباره‌ی کمدین

لوییز سی‌کی، جری ساینفیلد، بیل مار، کریس راک، جان استورات، جی لنو، لوییز بلک، میچ هدبرگ و استفان کولبرت در یک چیز مشترکند؛ این جمع از بزرگ‌ترین کمدین‌های معاصر از جمله کسانی هستند در مصاحبه‌های گوناگون اعلام کردند که در کمدی تحت تاثیر جرج کارلین بوده‌اند. در لیست صد استندآپ کمدین برتر تاریخ، جرج کارلین بالاتر از بزرگانی مانند وودی آلن، ادی مورفی، رابین ویلیامز و دیوید لترمن در رتبه‌ی دوم (بعد از Richard Pryor) قرار گرفته است.

شاید بهترین راه برای درک تاثیرگذاری جرج کارلین، گوش دادن به صحبت کمدین‌های دیگر درباره او باشد.

سخنان لوییز سی‌کی در مراسم یادبود جرج کارلین:

من اولین خنده‌ام رو یادم می‌آد اولین قهقه‌ام، اولین خنده‌ی آدم‌بزرگانه‌ام.من جرج کارلین رو توی برنامه‌ی SNL دیدم. گفت که «سگ‌ها توی روزهای تعطیل‌ـشون چیکار می‌کنن؟ اونا نمی‌تونن برن دراز بکشند، این کارشون‌ـه.» اینجا بود که یه اتفاقی برام افتاد. من نتونستم جلوی خنده‌ام رو بگیرم. این جرقه توی ذهنم زده شد که من می‌خوام بامزه باشم. من می‌خوام کمدین بشم.

من بعد پایان مدرسه استندآپ رو شروع کردم. من یاد گرفتم که چطور جوک بنویسم، من حدود یک ساعت جوک داشتم و برای 15 سال اونا رو تکرار می‌کردم. من اجرای خودم رو می‌شنیدم و می‌گفتم این آشغال‌ـه و من ازش متنفر بودم... من تو جاهایی مثل رستوران چینی کار می‌کردم. واقعا. من اونجا اجرا کردم و کسی حتی نمی‌دونست که قرار اجرایی باشه. اون داشتن غذا می‌خوردن و من اومدم گفتم «هی، همگی، گوش کنین.» اونا هم می‌گفتن «اَخ...، من اومدم غذا بخورم. نمی‌دونستم مجبورم به اینا گوش بدم.»
    ...من بعد از اجرا رفتم توی ماشین نشستم و پیش خودم فکر کردم شاید اینا همش یه اشتباه بزرگ بوده و من به‌اندازه‌ی کافی برای اینکار با مزه نیستم. به سی‌دی جرج کارلین رو گوش دادم که داشت درباره‌ی کمدی حرف می‌زد و آموزش می‌داد. چیزی که درباره‌ی این آدم توجه‌ام رو جلب می‌کرد این بود که هر سال یه اسپیشال جدید از جرج کارلین بود، یه آلبوم جدید از کارلین منتشر می‌شد، هی چیز جدید منتشر می‌کرد. و هرکدوم عمیق تر از قبلی بود و من فکر می‌کردم اون چطور این کار رو می‌کنه. باعث شد که من به معنای واقعی کلمه گریه کنم چون من هیچ وقت نمی‌تونستم اینکار رو بکنم. من 15 سال داشتم جک‌های تکراری می‌گفتم. ازش پرسیدن که چطور اینکار رو می‌کنی اون گفت: «من هر سال روی یه اسپیشال کار می‌کنم و آخر سال شوخی‌ها رو می‌ریزم دور و دوباره از سر شروع می‌کنم.»
    من پیش خودم گفتم دیوونگی‌ـه. 15 سال طول کشید تا من این مزخرفات رو آماده کنم. اون بهم این اعتماد به نفس رو داد که این کار رو بکنم. بعد که همه رو دور ریختی چی برات می‌مونه؟ باید عمیق‌تر بشی. بیشتر توی اعماق خود جستجو کنی. من بعد از اون اتفاق سه تا اسپیشال پر کردم. اینا به خاطر این که اون این جرئت رو بهم داد که اینکار رو بکنم. بهم یاد داد که اینکار رو بکنم.

سخنان بیل مار (Bill Maher) در ویژه برنامه‌ی لری کینگ به‌یاد جرج کارلین:

لری کینگ: جرج کارلین برات الگو بود؟
    بیل مار: البته، بیشتر از هرکس دیگه. وقتی که من بچه بودم تازه شروع کرده بودم، کمدین جوون زیادی نبودن... وقتی که بچه بودم جرج کارلینی که دیدیم یه کمدین کت‌شلوارپوش با کراوت باریک مثل بقیه بود. آدم اتوکشیده با جوک‌های اتوکشیده بود. بعد اون یه آلبوم منتشر کرد تو سال 1971 به نام FM & AM. "ای‌ام"، جرج کارلین قدیمی بود با کت‌شلوار تمیز، "اف‌ام" جرج کارلین جدید بود موی بلند، تیشرت، مثل هیپی‌ها. این برای کسی مثل من حیرت‌آور بود. می‌گفت من پوست‌اندازی کردم. من آدم قبلی نیستم. من می‌خوام یه مسیر جدید رو امتحان کنم. به این‌خاطر این مرد برای من نوک قله‌ـست. نترس‌ترین بود و کارلین جهت کمدی رو عوض کرد.
    ... من جرج رو توی برنامه‌ام داشتم. چیز جالب درباره‌اش این بود که اگه شوخی‌ها رو از اجراهاش برمی‌داشتی باز هم اون یه سخنرانی جالب بود.
    لری کینگ: اون رو بعدها به‌خاطر چی بیاد می‌آریم؟
    بیل مار: به‌خاطر جوک‌های گوزش. اونا خیلی عالی... . شوخی می‌کنم. این چیزی که من به‌خاطرش دوستش داشتم. اون می‌تونست درباره‌ی چیزهای خیلی خیلی جدی صحبت کنه و بعدش سه دقیقه درباره‌ی چیزهایی صحبت کنه که فقط می‌شه گفت احمقانه بود.

صحبت‌های جان استوارت درباره‌ی کارلین در زمان اعطای جایزه مارک تواین به او:

من قرار بود باهاش مصاحبه کنم. رفتم جایی که اون شاهکارها رو خلق می‌کرد. من پیش خود گفتم الان میگه که «هی رفیق، بیا با هم می‌ریم وسط یه صحرایی، یه خرده مواد می‌زنیم و نعشه بشیم اون موقع‌ها این شوخی‌ها بهم الهام می‌شه.» من رفتم توی دفترش و اونجا فقط یه کامپیوتر بود و یه میز. این مغز متفکر ضدسرمایه‌داری و ضدسیستم هر روز می‌نشست پشت میز و ساعت می‌زد. می‌نشست و کار می‌کرد. اون‌قدر به کمدی و کارش اهمیت می‌داد که هر روز پشت میز می‌نشست و ساعت می‌زد و کار می‌کرد. این درس اصلی بود که من ازش گرفتم.

کارلین موضوعات مورد علاقه خود را به سه دسته تقسیم می‌کند. the little world شوخی‌ با موضوعات پیش‌پا افتاده و مسخره گرفتن اتفاقات ساده‌ی زندگی. the big world شامل نقدهای اجتماعی تندوتیز و شوخی‌های بیرحمانه‌ ِکارلین است و سومین بخش آن humanity's bullshit که در آن کمپانی‌های بزرگ، سیاست و سیاست‌مدارها، مذهب و... را دست می‌اندازد.

کارلین برعکس غالب کمدین‌ها، کار خود را از استندآپ شروع کرد و با استندآپ زندگی کرد و تا یک هفته قبل از مرگ که آخرین برنامه‌ی خود را در هتل اُرلین اجرا کرد، استندآپ کمدین باقی ماند. کارلین 14 اسپیشال باقی مانده که از این نظر در بین استندآپ کمدین‌ها رکورددار محسوب می‌شود. آخرین اسپیشال او برای اچ‌بی‌او، It's Bad for Ya چهار ماه قبل از مرگ او ضبط شد.

سخن مترجمان
    این کار که همون‌طور که بالا هم دیدی آخرین کار اون‌ـه یکی از مشهورترین استندآپ‌های کارلین‌ـه. به‌خصوص نیمه‌ی دوم استندآپ یکی سطح‌بالاترین استندآپ‌هایی که من تا به حال دیدم. از بین تمام استندآپ‌هایی که تا حالا ترجمه کردم، بدون شک این استندآپ مورد علاقه‌ام‌ـه.
    یادم‌ـه که جری ‌ساینفیلد تو برنامه‌ی Talking Funny گفت شوخی خوب، شوخی که این قدر تاثیر گذار باشه که مخاطب هر چند وقت یه بار بیادش بیفته. من این استندآپ رو یک سال پیش دیدم شاید بشه گفت ماهی نیست که من یاد دوتا حرف‌ـش درباره‌ی خوندن و درباره‌ی فرق حق و امتیاز نیوفتم. برای من به شخصه کارلین بزرگ‌ترین کمدین معاصرـه و این استندآپ هم جز سه تا استندآپ برتری که دیدم. من از لحظه لحظه ترجمه این کار لذت بردم امیدوارم که من و اشکان با ترجمه این کار تونسته باشیم شما رو هم در این لذت شریک کرده باشیم.

این کار ششمین استندآپ‌ای که من شانس ترجمه‌اش رو توی این انجمن داشتم. همون‌طور که بعضی‌هاتون می‌دونین من امسال ارشد دارم و این آخرین استندآپی که می‌رسم ترجمه کنم. باید تشکر ویژه بکنم از تمام رفقایی که این افتخار رو داشتم که باهاشون این‌کارها رو ترجمه کنم. از امین (lastshepherd)، اشکان(Chandler Bing)، صادق (BIG FELLAH) و بخصوص علیرضا عزیز (Alireza0723) که اگه نبود هیچ وقت این سری از کارهای انجمن پا نمی‌گرفت و رد پاش توی اکثر این ترجمه‌ها هست و یه‌جورایی زحمت اصلی راه افتادن این پروژه‌ها رو کشیده. همین‌طور باید از بچه‌هایی که زحمت کارهای گرافیکی و فراهم کردن لینک‌های دانلود این استندآپ‌ها رو کشیدن هم تشکر کنم. مجددا امین، ادیب (McConaughey)، حامد (Gallow)، محمد(M.Amir)، پویا (pooya) و اشکان و محمد (WalTer WhiTe). و همچنین یه تشکر مخصوص هم از ممد (Achillies) همین طوری، فقط به‌خاطر اینکه دوستش دارم.

من یه جورایی توی انتخاب تمام این استندآپ‌ها نقش داشتم. اگر که سلیقه‌ام بد و باب میل‌ـتون نبود بود، معذرت می‌خوام. اگر که با شوخی‌ها و محتویاتی روبرو شدین که براتون آزاردهنده بود و با عقایدتون ناسازگار بود مسئولیت‌ـش فقط و فقط با من‌ـه؛ انجمن در انتخاب‌ـشون بهم آزادی عمل کامل داد و باقی مترجم‌ها هم لطف کردن و سلیقه‌ی من رو تحمل کردن. به‌خاطر همین من تنها کسی هستم که برای همه موارد سزاوار سرزنش‌ـم.

با این تفاسیر امیدوارم که بدی‌ها رو ببخشید و این کارها لذت برده باشین. من احتمالا دیگه در خدمت‌ـتون نیستم ولی باقی بچه‌ها هر زمان که وقت‌ـشون بهشون اجازه بده، این ترجمه‌ی استندآپ‌ها رو ادامه می‌دن، پس منتظر ترجمه‌های خوب‌ـشون باشین.

در ضمن اسلایدر کار محمد عزیز و پوستر هم کار ادیب خیلی خیلی عزیزـه. : d

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه 279 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس استندآپ It's Bad for Ya | به‌زودی

آقا موفق باشی. استند آپ های انتخابیت عالی بودن. این یکی هم عالی خواهد بود.

فقط یه چیزی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin03 نمایش پست ها
    در ضمن پوستر این کار هم یه‌بار دیگه از امین و اسلایدر هم کار محمد عزیزـه.
    پوستر کاره منه، اسلایدر محمد

3. 22 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط McConaughey نمایش پست ها
    آقا موفق باشی. استند آپ های انتخابیت عالی بودن. این یکی هم عالی خواهد بود.:Smiley69:

فقط یه چیزی :Smiley36:

پوستر کاره منه، اسلایدر محمد :Smiley36:
    =))))

شرمنده، اصلا نمی‌دونم موقع نوشتن چی فکر کردم برا خودم :دی

5. 25 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

با سلام خدمت دوست گلم امین ، ابتدا یه خسته نباشید جانانه واسه این همه زحمات مختلف بهت میگم ، باعث شدی کلی سر زنده بشیم کلی بخندیم کنار هم و کلی هم خاطره بسازیم ، امیدوارم تو ارشد هم موفق و سرزنده بیرون بیای و کارت رو ادامه بدی ، انقدر منتظر این جورج گذاشتیمون که نگو من یه تیکه هایی ازش تو یوتوب دیده بودم فوقالعاده زیبا کار میکنه این بشر، اوج نبوغ و تیکه اندازیه و واقعا این اسمایی که گفتی پیش جورج خیلی کوچیکن. به شخصه با همه استند آپها به نحوی ارتباط برقرار کردم و لذت بردم ، راهی برای جبران این همه وقت گذاشتن و زحمتای خودت و دوستای همکارت نیست ولی از من این یه شاخه گل رو بپذیر

7. 22 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

ممنون از مترجمین خاص و با ذکاوت انجمن خودمون
    از قدیم با سریال های کمتر شناخته شده و برنامه های کمدی سنترال و استندآپ ها کار شما را دنبال کردیم و همچنان منتظر کارهای دیگر شما هستیم
    بخاطر خاص و بکر بودن، این انجمن رو با جای دیگری عوض نمیکنم
    جالبه با این که چند سالی هست رو این موضوعات خاص (مثل تاک شوها) دست گذاشتید ولی تو کمتر سایتی میشه مطالب مشابه اینجا رو پیدا کرد
    گزیده کاری و انتخاب با تامل تون رو بسیار می پسندم
    ان شاء الله زودتر لینک های دانلود هم اضافه بشه

مشاهده محتوا اسپویلر
    با جورج کارلین هم کم و بیش آشنا هستم
    یادمه مستند Zeitgiest هم با حرف های جالب ایشون شروع شد
    جورج همیشه جزو اون دسته از آدم هایی بود قصد داشت از طریق کمدی مردم عامه امریکایی رو از خواب غفلت و تصویر غیر واقعی که جلوی چشماشون بود، بیدار کنه
    ایشون با صحبت های منظقی و عقلی خودشون سیستم حاکم رو زیر سوال میبرد و بقیه رو به تفکر راجع به موضوعات اساسی پیرامون خودمون تشویق میکرد
    بخش عمده ای از اجراهای ایشون حمله و افشاگری راجع به طبقه ثروتمند و نظام کاپیتالیسم حاکم و همچنین کلیسای کاتولیک و دین مسیحیت بوده.

مطمئن باشید با ترجمه کردن یا نکردن یک کمدی استندآپ دین واقعی کسی متزلزل نمیشه

9. 19 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

من امینُ چندماهی میشه که میشناسم و با صحبت هایی که باهم داشتیم فهمیدم که از نظر اعتقادی بیشتر فاصله رو از همدیگه داریم اما با این حال باهمدیگه دوستیم. پیشنهاد این استند آپ هم ماله من بود، استند آپ ریکی جرویس هم که اون قدر باعث بحث های الکی در انجمن شد برای من بود. از این انتخاب هم هیچ قصدی برای ترویج اینگونه عقاید نداشتم و صرفا دلیلش این بود که لذتی که از تماشای این دو کمدین بردم رو میخواستم به دوستانم هم برسونم. حالا اگه فکر میکنید اعتقاداتون خیلی ضعیفه و با مسخره کردن کتاب کودکانه توسط ریکی جرویس و امثال این کارا از خدا و پیغمبر و... غافل میشید، پیشنهاد میکنم اصلا سراغ اینگونه کمدی ها نرید که بدرد تون نمیخوره. اما اگه دوست دارید یه ساعت بخندید و در عین حال به فکر فرو برید پیشنهاد میکنم این استند آپ قوی رو حتما تماشا کنید.

پست هایی که مارو متهم به کاری بکنه که نکردیم و نخواهیم کرد و زحمت ما و نیت مارو زیر سوال ببره بدون اخطار پاک خواهد شد.

تو به قیمت ورای دو جهانی
    سپاس
    2,500
    از این کاربر 1,789 بار در 160 پست سپاس گزاری شده

آقا من هنوز اون یکیا رو ندیدم شما زدین تو کار یکی دیگه
    حالا هی دل ما رو بسوزونید
    ولی خب دلم نمیاد که براتون آرزوی موفقیت نکنم و از گل پسرانم اشکان و امین تشکر نکنم

12. 15 کاربرِ زیر از Bis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

امین و اشکان عزیز، از هر دو شما عزیزان تشکر میکنم به خاطر کار ویژه و سختی که انجام دادید.

خاطرم هست که قرار بود حتما با امین کاری از "جرج کارلین" رو ترجمه کنیم که طبق معمول به خاطر بدقولی من انجام نشد و البته الان خوشحالم که دوستان خوبی مثل اشکان و امین که خیلی حرفه ای تر و قوی تر از من هستند این کارو انجام دادند.

ترجمه کارهای "کارلین" به واقع کار سخت و دشواریه، شوخی های زبانی اون بسیار مشهوره و در بیشتر مواقع پیدا کردن معادل و یا حتی ترجمه به زبان دیگر رو به کاری بسیار سخت و یا حتی غیرقابل ترجمه تبدیل میکنه. خوشحالم که "تی وـی وُرلد" همچنان در ترجمه چنین کارهای سخت و دشوار و کم بیننده ای سرآمد و سد شکن! هست.

از اینکه امین دیگه کار استند آپ نمیخواد انجام بده ناراحت هستم، ولی امیدوارم که راه و کلامش! رو دیگر دوستان خوبم در "تی وـی وُرلد" همچنان ادامه بدند و امین هم به زودی دوباره به کارهای خاص و زیباش برگرده.

یه تشکر ویژه و دو نونه هم از اشکان دارم که در مقابل تمام مشکلات احتمالی برای ترجمه چنین آثاری ایستاد و با اینکه از لحاظ فکری در مواقعی کاملا مخالف چنین افرادی هست، اما با سعه صدر! هم در انجام این کارها مشارکت کرد و هم تمام قد پشت دوستان مترجمش ایستاد

ممنون، تشکر و سپاس

14. 24 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [اختصاصی] دانلود استندآپ It's Bad for Ya

ممنون برای معرفی این استندآپ
    سطحش به نسبت یه کار دیگه ای که از کارلین دیده بودم، یه خورده پایین تر بود...ولی باز هم خوب بود
    قسمت اعظم کارهای کارلین کمدی سیاه هست و زیاد خنده دار نیست ولی از طرفی از محملات و مزخرفات و خنده های زودگذر و شوخی های صکسی هم خبری نیست
    یه مطلبی که بسیار خوشم اومد قسمت شعارهای آمریکایی بود
    مخصوصا Proud To be an American و اینکه نژاد پرستی و مسائل قوم و قبیله ای رو زیر سوال برد....سخنانی بسیار خردمندانه و منطقی رو مطرح کرد
    و کلا بر طبق صحبت های خودش قصد داشت Bull Shit هایی که در ذهن خیلی ها هست رو مذمت کنه
    با این که انسان دین داری نبود ولی قطعا آزادگی در حرف هاش موج میزنه

16. 5 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    85
    از این کاربر 1,035 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

بسیار سپاسگزارم...من که اینقدر ذوق زده شدم که استند آپ دانلود کردم .امیدوارم البته نسخه ایی که دانلود کردم با زیرنویسی که دوستان قرار خواهند داد هماهنگ باشه
    قبلا درخواست کرده بودم از این کمدین نازنین استند آپ ترجمه بشه و واقعا ممنونم...امیدوارم بازم شاهد ترجمه استندآپ باشم ..و حالا که امین جان به خاطر مشکلات دانشگاهی نمیتونه تا مدتی استندآپ ترجمه کنه بقیه دوستان جای خالیش رو پر کنن و ادامه بدهند.
    برادر خود من از نظر روحیه به خاطر یک سری مسائل به شدت افسرده شده بود و خیلی اوضاعش بد بود..باور کنید خودش میگه دیدن این استندآپ ها نجاتش داده و بهش کمک کرده از اون حال دربیاد.اینو گفتم که بدونید زحمتی که میکشید بدون اجر نیست ..مرسی مرسی مرسی

18. 15 کاربرِ زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین