برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 43
    سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

Birdman | مرد پرنده ای، از مدعیان اسکار [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Birdman فیلمی بر ژانر کمدی سیاه می‌باشد که با کارگردانی و نویسندگی Alejandro González Iñárritu و بازیگران مشهوری همچون Michael Keaton ،Zach Galifianakis و Edward Norton همراه و در سال 2014 و در کشور آمریکا فیلمبرداری شده است و در 17 نوامبر 2014 اکران شده و در حال حاضر روی پرده های سینمای آمریکا می‌باشد. ریت و یا نمره ی سایت معروف Imdb نیز در حال حاضر 8.7 می‌باشد که نمره ی بالایی نسبت به سایر کمدی ها و فیلم های دیگر دارد. همچنین این فیلم شانس جایزه های زیادی همچون Oscar و Gotham را داراست. نیز می‌توانیم ذکر کنیم که برای ساخت این فیلم 18 میلیون دلار خرج شده است.
    این فیلم روایت یک بازیگر قدیمی را نشان می‌دهد که از قبل یکبار نقش ابرقهرمان را بازی کرده است و برای برگرداندن لقب گذشته اش باید بر مشکلات خود و خانواده اش غلبه کند و در تئاتر برادوی بازی کند.

Watch | Download [480p(19mb) , 720p(36mb)]

کارگردان Alejandro González Iñárritu
    تهیه کننده Alejandro González Iñárritu
    John Lesher
    Arnon Milchan
    James W. Skotchdopole
    نویسنده Alejandro González Iñárritu
    Nicolás Giacobone
    Alexander Dinelaris, Jr.
    Armando Bo
    بازیگران Michael Keaton
    Zach Galifianakis
    Edward Norton
    Andrea Riseborough
    Amy Ryan
    Emma Stone
    Naomi Watts

|
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

منابع(+ +)

اختصاصی TvWorld
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Birdman | مرد پرنده ای، از مدعیان اسکار [معرفی، بحث، تریلر و پوستر]

فیلم خیلی زیبایی بود ، در مورد کارگردانی و فیلم برداریش anzalichi توضیحات خوبی داد ...
    اما من با دیدن این فیلم یاده فیلم Black Swan 2010 به کارگردانی Darren Aronofsky افتادم
    اون فیلم داستانش در مورد دختریه که میخواد نقش اول یه نمایش باله رو اجرا کنه به اسم "دریاچه قو"
    اونجا فیلم ارتباط زیادی با خود اون نمایش داره . من تو این فیلم انتظار داشتم اون تئاتری که میخواند اجرا کنند
    و بازیگر هاش نقش موثر تری تو فیلم داشته باشند ولی برخلاف انتظارم بیشتر روی شخصیت کیتون تمرکز شده بود
    هر چی فیلم به انتها میرفت نقش اونها هم کمرنگ تر میشد ...
    علاوه بر فیلم برداریه جالبش به نظرم موسیقی متنش هم فوق العاده بی نظیر بود
    منم امیدوارم اگه قرار نیست Boyhood ببره ( که امیدوارم نبره ) این فیلم بهترین فیلم سال بشه ...

3. 17 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,133
    از این کاربر 3,830 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

امیدوارم دوستان صبر پیشه کنند و این فیلم رو با زیرنویسی که تیم خودمون میخواد ارائه بده ببینن : )

5. 25 کاربرِ زیر از SepehrDtj20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

why so serious
    سپاس
    2,562
    از این کاربر 4,666 بار در 520 پست سپاس گزاری شده

فیلم زیبای بود به نظر من با اینکه Boyhood زمان زیاد برای ساختش گذاشتن ولی این فیلم قشنگتر بود البته ژانر هر کدومش خوب فرق داره ولی در کل من ازاین بیشتر خوشم اومد بازی خوب بازیگران داستان خوب و فیلمبرداری عالی و ..... از نقاط قوت فیلم بود اصلا خسته کنده نبودش بچه های زیرنویس شرمنده دیگه عجله داشتم ببنمش وگرنه ترجمه تیم خودمون یک چیز دیگه هست

7. 9 کاربرِ زیر از Dr. HANNIBAL LECTER بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

اگر بخواهیم فیلم را با استاندارد هاوارد هاوکس– و جمله معروف او در باب یک فیلم خوب:”سه نمای خوب، بدون حتی یک نمای بد”- بسنجیم، مرد پرنده ای لااقل ده دوازده تا از زیباترین لحظه های سینمایی سال را در خود دارد
    بخشی از نقد "پیتر دبرو" ئی بود که به فیلم امتیاز کامل 10 / 10 رو داده...گفتم به اشتراک بزارم

9. 11 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

از لحاظ موضوعي نيمچه شباهتي به سانست بولوار بيلي وايلدر خدا بيامرز داره...٢بازيگر كه ميخوان به دوران اوج گذشتشون برگردن يكي با بازي تو تئاتر و ديگري...
    كارگردان تا قبل از اين اثر ، هميشه آثارش روايت هاي غيرخطي داشتن ، ٢١گرم ، بابل ،... و اتفاقا با اين سبك فيلمها بود كه سرزبون ها افتاد
    البته اين كارگردان هميشه تو آثارش يه نگاه ويژه اي رو به سوژه هاش داشته ، بنوعي ميشه گفت سوژه هاش(كه بعضا خيلي كليشه اي بودن) رو با روايتي منحصر به فرد به خورد تماشاگر داده ، و اينگونه است كه ميبينيم در تمامي آثار اين كارگردان ذره اي پيچيدگي و ابهام وجود نداره! همه چيز خيلي روتين و ساده پيش ميره ، اما به سبكي منحصر به فرد...
    با اينكه اين فيلم رو نديدم اما با همين توضيحاتي كه عرض كردم ميتونم نتيجه بگيرم چرا اين اثر جديد هم با اينكه يه كمدي درام بيشتر نيست ، اما انقدر سروصدا پيدا كرده و رفته تو ليست Top 250 iMdB اونم با رنكـ ١٢٠!!

11. 11 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

فیلم خیلی خوبی بود، کافی این فیلم به یک گروه سفید (به کسایی که خارج از جریان هستن) بدید که تو همون سکانس اول تو صحنه تئاتر میخکوب بشن.
    فیلم کلا یک شات بلند هست، هیچ کم و کاستی توش نیست بازی ها درخشان هستن فیلمبرداری کار عالی هست موسیقی متن هم که واقع تحسین برانگیز هست.
    اون زمان که رو پرده سینما بود هی میگفت فیلمی که اینقدر تعریف و تمجید ازش داره میشه چرا به زور داره بودجه خودش رو در میاره، هر چند تو چند هفته گذشته به لطف اسکاری شدنش کلی فروش کرد
    مشکلی که من شاید بتونم بهش بگیرم داستان فیلم هست، داستان تکرار خیلی از اثرهای قبلی خودش هست ولی به روایت عالی و قالب بندی جدید یک پایان منسجم نداره انگار نویسنده بین مرگ و زندگی کارکتر اصلیش دودلی کامل داشت و تا لحظه آخر نتونست تصمیم بگیره باید چیکار کنه برای همین بر عهده ما گذاشت که آخرش رو حدس بزنیم.

13. 13 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    722
    از این کاربر 1,615 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

واقعا فیلم متفاوتی بود (تو این زمونه خودش نعمته)، نه از لحاظ فیلم نامه بلکه از جهت نحوه‌ی روایت داستان و تکنیک های فنی مثل فیلم برداری و موسیقی متن
    کل فیلم در چند (حدود 15 تا) شات بلند فیلم برداری شده (هر شات 7 تا 10 دقیقه) و با تکنیک خاصی (نوعی جلوه ویژه) کنار هم قرار داده شده که به نظر می رسد در یک شات ضبط شده.
    اینقدر این المان و همچنین بازی های بسیار قوی روی من تاثیر گذاشت که کمتر به دنبال داستان فیلم بودم و محو تماشا شده بودم.

دوستمون به این اشاره کرده بود که نویسنده دودل بوده، من کاملا بر عکس فکر می کنم....کاملا مشخص بود از ابتدای فیلم همیشه داستان به سمتی پیش بره که همه چی خراب بشه
    نویسنده ما رو بازی میداده و سر به سرمون میزاشته تا از حدس پایان داستان خسته بشیم (نوع خاصی از کرم).

و صحنه‌ی آخر فیلم هر کاملا سورئالیستی هست و جنبه ی تشبیه گونه داره و نه واقعیت.

مشاهده محتوا اسپویلر
    کاملا میشد از کاراکتر ریگان فهمید که عاشق توجه هست و میخواد به همه اثبات کنه که یه هنرمند واقعی هست...برای همین به هیچ وجه قصد خودکشی و روی صحنه نداشت و فقط میخواست یک صحنه دراماتیک رو خلق کنه و توجه همه رو جلب کنه

مشاهده محتوا اسپویلر
    در صحنه ی آخر هم بعد از اینکه موفقیت خودش رو در رسانه ها مشاهده میکنه ، پنجره رو باز میکنه و دوباره شروع به پرواز میکنه و به نوعی بالاتر از مردم عادی قرار میگیره...کاملا موسیقی متن فیلم هم میتونه تو درک این صحنه موثر باشه

15. 17 کاربرِ زیر از caviya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

امسال خیلی فیلم های عالی داشتیم خیلی بهتر پارسال (نظر شخصی)
    تئوری همه چیز ، The Imitation Game ، شبگرد ، و Gone Girl ، بین ستاره ای و ...
    بعد آخر سر این فیلم رو دیدم با انتظارات بسیار بالا جالبه فیلم از انتظارات بسیار بالای منم بهتر عمل کرد! من آخه تریلر فیلم رو دیده بودم و واقعا تو کفش بودم ادوارد نورتون و مایکل کیتون و اما استون ، این سه تا واقعا بازیشون حرف نداشت ، اما استون بهترین بازیشو ارائه داد به نظرم! (چه جیگری شده بود) همچنین ادوراد نورتون ، عجب پرستیژی عجب بازیی داشت این بشر ، واقعا باهاش حال میکنم ، کرکترش خیلی منو یاده کرکترش تو فیلم باشگاه مشت زنی فینچر انداخت(البته بعد از تکامل شخصیتیش) واقعا خیلی عالی بود بازیش ، میرسیم به گل سرسبد فیلم یعنی مایکل کیتون یا همون مرد پرنده ی خودمون که فکمو انداخت پایین با بازیش :D واقعا لذت بردم ، خیلی غیر قابل پیشبینی ، نفس گیر و عالی ـه کرکترش
    یکم از فیلمبرداری و تدوین فیلم بگم ، بهتر از این نمیشد Birdman رو ساخت ، به جرئت میتونم بگم اگه بهترین نیویورکی که تو سینما دیدم به تصویر نکشیده باشن ، توی 3 تای اول ـم هست!
    واقعا عالی بود . موسیقی متن فیلم هم خیلی جون دار بود و کاملا با فیلم همخوانی داشت و مچ بود و میدونستن کی موسیقی رو اوج بدن یا کم کنن و ... که تو سطح دانش من نیست:D جا داره به دیالوگ های فیلم هم اشاره کنم، واقعا عالی بودن ! شاهکار!
    این فیلم رو باید ببینید واجبه دیدنش
    10/10
    #اسکار رو میبره :D

پ.ن: به جز اون سه تا بازیگری که گفتم بقیه هم عالی بودن!
    Trump2016

17. 10 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

بعد از فیلم Nightcrawler نوبت Birdman بود که نامیدم کنه! واقعا فیلم ضعیفی بود و به جز فیلمبرداری و کارگردانی واقعا چیزی نداشت.
    مثل خیلی از فیلم های هالیوودی و پر خرج (که با جلوه های ویژه بیننده رو گول میزنن) اینجا هم ایناریتو سعی کرده بود با ایده ی برداشت های "مثلا" بدون کاتش ضعف های داستانش رو بپوشونه. یعنی بیشتر از اینکه به بازی ها و داستان فیلم توجه بشه، تمام تمرکز فیلم روی مدل خاص فیلمبرداریشه که البته بعد از مدتی هم تکراری میشه. به شخصه سینمای کلاسیک رو ترجیح میدم به این جنگولک بازی ها. همین هم عامل فیلمبرداری هم باعث شده تا خیلی ها با دیدن این فیلم تند تند بهش نمره ی کامل بدن، که نمونه اش تو این تاپیک زیاده. البته همین اتفاق هم تو تاپیک بوی‌هود افتاد، دوستان به بهانه ی 12 ساله بودن فیلم و با وجود اینکه از فیلم لذتی نبردن بهش نمره کامل میدادن.
    به نظر من کارگردان این ایده ی یک برداشت بدون کات بلند رو اول در ذهن داشته و بعد براش یه فیلمنامه نوشته، فیلمنامه به شدت بی سر و ته، به شدت تکراری و بارها در سینما به تصویر کشیده شده.
    قبل از اکران فیلم خیلی این بدون کات بودن فیلم سر و صدا کرده بود، درست مثل بوی‌هود که 12 ساله بودنش خیلی سر و صدا کرده بود، اما خب بعد از اینکه میفهمی هر 7-8 دقیقه یک بار با کمک جلوه های ویژه تصاویر رو بهم چسبوندن باعث میشه که تمام اون ذهنیتی که از فیلم داشتی از بین بره. این چیزیه که درباره ی بوی‌هود صدق نمیکنه، حتی اگه 12 ساله بودن فیلم رو در نظر نگیریم، فیلمنامه و کارگردانی بسیار پخته و قویه. همین باعث میشه که فیلم بوی‌هود به مراتب از بردمن بهتر باشه.
    بازی مایکل کیتون هم خوب بود اما نه در حد جایزه گرفتن.
    من از چهار ستاره به فیلم دو ستاره میدم.

19. 21 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    238
    از این کاربر 620 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

منم فيلم رو ديدم و جداي از فيلمبرداري كه اصلا بهش كار ندارم واقعا عالي بود فيلمش،خيلي پر محتوا و طعنه آميز بود،واقعا در حد يه شاهكار بود

21. 7 کاربرِ زیر از alibrbad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین