برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 10 از 14 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 از مجموع 135
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

new6 معرفی انیمیشن و انیمه ای که دیده اید | قوانین در پست اول

محلی برای به اشتراک گذاشتن نقد و نظر شما در خصوص آخرین انیمه یا انیمیشن ی که تماشا کردید. فقط قبل از ارسال اولین پست خودتون در این تاپیک، حتمن با دقت به نکات زیر توجه داشته باشید و تک تک اونا رو در حد امکان رعایت کنید.

»» لطفن و حتمن و وجدانن برای ارسال پست (مشارکت هرچه بهتر در تاپیک) از فرمول زیر استفاده کنید:

پوستر یا تصویر منتخب* + اسم + لینک MAL یا AP یا IMDB ـش + خلاصه ی داستانش

»» برای اینکه با نحوه ی پست گذاشتن صحیح و سالم آشنا شوید خیلی راحت میشه از پست اول در همین تاپیک یا تمام پست های تاپیک "آخرین فیلمی که ..." (+) الگو بردارید.

»» در اینجا سعی کنید نظر و تجربه ی شخصی خودتون رو در خصوص انیمه یا انیمیشنی که تماشا کردید با دیگران به اشتراک بذارید جدن از کپی نقدهای سایرین در تاپیک خودداری بفرمایید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بین "انیمه یا انیمیشن"،"سری یا سینمایی"،"کوتاه یا بلند"، تفاوتی نیست همه چی بستگی داره به اثری که شما به تازگی تماشا کردید که اون میتونه انیمه باشه یا انیمیشن، کوتاه باشه یا بلند، سینمایی باشه یا سریال.

»» البته قبل از ارسال پست این نکته رو هرگز فراموش نکنید که انیمه یا انیمیشن موردنظرتون "تاپیک اختصاصی" نداشته باشه در غیر این صورت پست شما "حذف" و به تاپیک موردنظر منتقل میشه.

»» اگر توی متنتون بخش مهمی از انیمیشن و یا پایان اون رو بیان میکنید حتمن از تگ اسپویلر استفاده کنید .
    »» و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به انیمیشن (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید .
    »» *دوستان خوش سلیقه برای زیباتر شدن پست هاشون از عکس استفاده کنن و در نظر داشته باشن که ابعاد عکس از سایز 750 در 500 بیشتر نشه.

در آخر منتظر مشارکت دوستان در این تاپیک هستیم و امیدواریم با ارسال پست فوق العاده ی خودتون این تاپیک رو به یکی از پربازدیدترین تاپیک های انجمن تبدیل کنید. منتظر و امیدوار.

تیم انیمیشن انجمن / تیم آفکت.

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی انیمیشن و انیمه ای که دیده اید | قوانین در پست اول

Belladonna of Sadness
    »توفیقی پیش اومد، فرصت شد انیمه Belladonna of Sadness رو ببینم. اول کار بگم که شاهکار بود و خلاص، بقیه ش حرف اضافه ست. : )
    سرکوب سیستماتیک زنان در همه جای دنیا از شرق تا غرب و با هر فرهنگی در هر زمانی وجود داشته و داره، اتفاقاتی که همیشه در حال رخ دادن در جهان هست از چیزی به جز دروغ های سمی ایجاد نمی شن. در جهانی که با قتل، تجاوز، شکنجه و نابودی همه چیز شناخته میشه، زندگی عملا چیزی بی معنی قلمداد میشه. چه چیزی باید برای این جهان قربانی یشه؟ جایی که شادی، زیبایی و لذت نباید وجود داشته باشه! هیچ نظام جدیدی بدون ظلم و ستم جدید بوجود نیامده و به این معناست که این ظلم و ستم حکومت را حفظ می کنه. برای رسیدن به آزادی، حق فردی و ثبات باید فداکاری کرد و همیشه یک گزینه ی فوری وجود دارد و اون هم زیبایی، لذت بردن، شادی کردن و طغیان علیه قدرت هست.
    انیمه سرشار از ایده های ترسناک و خشمگینی هست که بین فانتزی اصیل و قسمت هایی از تفکرات فمینیستی قرار داره. انیمه پر از جنبه های متضاد دلسوزی و لذت های سادیستی هست و پیچیدگی و درهم تنیدگی خاص خودش رو داره. این که 40 سال پیش همچین انیمه ای ساخته بشه و انقدر حرف واسه گفتن داشته باشه واقعا آدم رو شگفت زده می کنه!
    انیمه روایتگر تراژدی یک زن زیبارو به اسم "ژانه" هست که در ابتدای داستان قصد داره تا با معشوقه ی خودش "ژان" ازدواج کنه و به همین دلیل به بارگاه پادشاه میرن تا امر مبارک ازدواج رو انجام بدن، اما در همان ابتدای داستان این دو نفر با شوک بزرگی رو به رو میشن و "ژانه" مورد تجاوز قرار میگیره ...
    طراحی انیمه به شدت خوب و هنری هست. از تکنیک های نقاشی آبرنگی بسیار استفاده شده و طراحی ها از دنیای رئال به سورئال و برعکس در حال جابه جایی هستن که با زبان طراحی غربی و سبک و سیاق های نقاشی مدرن بیان شده که در رسوندن مفاهیم، به نظرم خیلی بجا استفاده شده. انیمه بیشتر از نقاشی های ثابت به همراه روایتگری راوی تشکیل شده ولی در اکثر لحظات سعی شده که حرکت و پویایی در تصویر وجود داشته باشه. میشه به چشم آثار هنری که پشت هم قرار گرفتن هم به انیمه نگاه کرد و قطعا نیمی از لذت تماشا به همین فاکتور وابسته هست.
    موسیقی انیمه به شدت خوب و بجا انتخاب شده، سبک های مختلفی از موسیقی رو میشه شنید ولی به طور واضح تر موسیقی سایکدلیک و آوانگارد جز خودنمایی می کنه.
    +به طور کلی به شخصه برای من انیمه ی قابل احترام و به شدت چشم نوازی بود، مجموعه ای از هنرهای معاصر رو میشد در کنار هم دید و لذت برد. امتیاز من 8.5

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

Made in Abyss

من اصلا انیمه‌های فصلی رو دنبال نمیکنم واقعا ... چون نسبت به فیلم و سریال، کمتر انیمه میبینم ترجیح میدم از انیمه‌های قدیمی که پخش شدن و از فیلتر‌های مخاطب ایرانی گذشتند و بقولی اثبات شده‌اند یه چیزی انتخاب کنم و ببینم اما نمیدونم چرا دقیقا همون روزی که این انیمه توسط بچه‌های تیم انیمیشن معرفی شد از پوسترش خوشم اومد و گفتم موقع پخشش امتحانش میکنم! طراحیِ این دوتا شخصیت بانمک و اون فضای جنگلی به دلم نشست و بعد از چند وقت که پخش شد فهمیدم اتفاقا انیمه‌ی موفقی هم بوده ... خلاصه که تماشا شد ...
    واقعا همه چی عالی بود ... ایده و داستان انیمه خیلی باحال و جدید بود برام ... بنظرم جا داشت از این گودال و اسرار و قوانینش یه انیمه بلند ساخت. شخصیت پردازی‌ها خیلی خوب بودند، حتی شخصیت‌هایی که ثابت نبودند و میومدند و میرفتند بخوبی بهشون پرداخته میشد و مسخره و کلیشه پیش نمیرفت. اگر از کمدی خوب و بجای انیمه بگذریم، اگر از داستان پرکشش بگذریم، طراحی عالی و شخصیت پردازی‌ها و معماهای خوبش بگذریم، دوستیِ ریکو و رگو و صحنه‌های احساسی و دیالوگ‌هایی که بین‌ـشون رد و بدل میشد یه دنیا مفهومِ قشنگ و انسانی پشتش بود ... این 13 قسمت رو نباید از دست داد.

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

Mary and the Witch’s Flower

» داستان از جایی شروع میشه که مری دختر مو قرمز داستان، توی جنگل با یک گربه‌ی عجیب رو‌به‌رو می‌شه و ...
    "خیلی نمیخوام در مورد داستان صحبت کنم که لو بره، همین اندازه بدونیم کافیه :دی"
    انیمیشن که ریلیز شد بلافاصله به تماشا نشستم و از قبل می‌دونستم که قراره لذت بخش باشه. انیمه "
    مری و گل ساحره" ازون انیمه‌هاست که شما رو با خودتون دوست می‌کنه، اعتماد بنفستون رو می‌بره بالا و درکل شما با دیدنش به خودتون جایزه میدین شایدم به خودتون لطف می‌کنین. خیلی نمی‌خوام بزرگ‌نمایی کنم اما این مسائلی که عرض کردم رو می‌تونین بعد از تماشا حس کنین.
    اصلا شما چقدر از انیمه دیدن لذت می‌برین؟ یا بهتر بگم از انیمیشن با طراحی دستی چقدر کیفور می‌شین؟ من همیشه طراحی دستی و استاپ‌موشن رو به کامپیوتری و سه‌بعدی ترجیح می‌دم. یعنی قبل از دیدن اینجور چیزها قبلش خودم رو آماده لذت بردم می‌کنم. می‌دونم که نشستن به تماشا این چیزها از عمرم محسوب نمیشه و قراره تمام سلول‌های بدنم خوشحال باشن.
    اینا رو گفتم که بدونین من به قصد لذت می‌بینم اگر شما مشکلی ندارین با این موضوع، شما هم به قصد لذت ببینید. به خودتون جایزه بدین و از جایزه‌تون لذت ببرین. "
    مری و گل ساحره" می‌تونه هدیه‌ای به خودتون باشه. از تصاویر و گرافیکی که در تمام لحظات از جلوی چشمهاتون گذر می‌کنه لذت خواهید برد. البته دلیل اصلیش هم انیماتورهای استودیو جیبلی هستن که مهاجرت کردن به یک استودیوی دیگر. شاید اعتبار رو نشه به راحتی به‌دست آورد ولی با استعداد می‌تونین کم‌کم به خودتون اعتبار بدین، استودیو
    Ponoc تقریبا داره یک‌شبه این کارو می‌کنه.
    اگر داستان‌های جادوگری دوست دارین و اگر عاشق شاهکارهای جیبلی هستین، حتما ببینید.
    اما صحبت از جیبلی شد، حتما به گوش‌ـتون خورده که خیلی شبیه آثار استودیو جیبلی هست. بله هست، بدون شک خیلی هم هست. حقیقتش من از کپی کاری خیلی خوشم نمیاد و حتی یه کم بدبین می‌شم. فقط کافیه ازتون یک نفر سوال کنه؛ جارو، گربه، دختر و انیمه شما رو یاد چی می‌اندازه؟ احتمال خیلی زیاد جوابتون یک عبارته "
    سرویس تحویل کی‌کی"

من حتی فکر می‌کنم "
    Big Fish & Begonia" هم کپی‌کاریه، یه های‌کپی! با داستانی متفاوت. اما "​Mary and the Witch's Flower" تهش یک اصالت خاص داره یعنی این که کافیه شما به این فکر کنین اسم استودیو عوض شده وگرنه پشتش همون آدما هستن که باید باشن.
    دیگه خیلی اضافه‌گویی نمی‌کنم، ببینین انیمه رو و به چیزهای بد فکر نکنین. :دی

0
    0

00000000000000000000000000000000000

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

نکته ای که قسمت دوم "شگفت انگیزان" رو متفاوت میکنه فکری که بعد از حدود 14سال شده تا قسمت دومی ساخته بشــــه
    سازنده ها صرفا برای اینکه از "استقبال" قسمت اول سوء استفاده ی مالی کنن قسمت دوم رو نساختن که اگر همچین هدفی
    داشتن همون سالها این کار رو میکردن

قسمت دوم دقیقا از پایان قسمت اول شروع میشه... پرداخت به تمام شخصیت ها دقیقا مثل قسمت اول هست بازهم با خانواده ی
    شگفت انگیزها طرف هستیم و باز هم تهدیدی جدی همه رو به مخاطره میندازه...تو این قسمت بار درام داستان کم شده و تمزکـــــز
    روی تک تک شخصیت ها بیشتر شده بخصوص "جک-جک" که بجرئت میتونم بگم نصف جدابیت این قســـــــــــــــمت رو دوشش بوده

خوشحالم که Brad Bird با ساختن قسمت دوم شگفت انگیزان خاطرات خوبمون از قسمت اول رو تباه نکرد

8.5/10

6. 16 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907

داستان : دقیقا فرمول قسمت اول , رالف خرابکاری میکنه + ونالوپی تو دردسر میوفته = پیدا کردن راهی برای خلاصی از مشکل

جمله ای هست که میــگه : هیچگاه از روی ظاهر آدم ها در ارتباط آنها قضاوت نکنید , شاید در زیر پالتوئی کهنه قلبـــی مهربان بتپد
    محتوی قسمت اول بر این مبنا پیش رفت , رالف در ظاهر شخصـــی بود با دست های بیش از حد گنده - با سخنرانی های احمقانه
    با تصمیم گیری های بدون فکر و ... اما در انتها مشخص شد رالف فقط و فقط دنبال این بود که نشون بده آدم بدی نیست درسته که
    به اصطلاح نقش BadMan بازی رو داره ولی خودش بد نیست.

مونولوگ های ابتدائی و انتهائی رالف در قسمت اول هیچ فرقی نداشت اون بازهم کارش خرابکاری بود بازهــــم در انتها از پشت بوم پرتش میکردن پایین
    ولی این بار وقتی میرفت رو پشت بوم ذوق داشت چرا که میتونست ونالوپی رو ببینه که لبخند میزنه , متاسفانه قســـمت دوم بهیچ وجه محتوی قسمت
    اول رو نداشت فقط و فقط ساخته شده بود که از موفقیت قسمت اول استفاده کنه برای جذب مخاطب - اضافه کردن سـیل عظیمی از شخصیت ها معروف
    دیزنی بهیچ عنوان دلپذیر نیست چرا که حضورشون فقط بخاطر اسمشون نه اینکه شخصیت پردازی و جایگاه مناسبی رو تو داستان داشته باشن پرداخت
    به هرکدوم بسیار سطحی ـه

برای پر کردن وقت خوبه(با اینکه تایم بیخودی داره برای روایت داستانی که میشد حتی بعنوان یه اسپین آف 40دقیقه ای ساخته بشه نه یه انیمیشن سینمائی)

7/10

8. 14 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907

داستان اسباب بازي ها بواسطه ي
    "كاراكترها" - "شخصيت پردازي هاي منحصر به فرد" - "فرم و محتوي خاص"
    يكـــــي از بي نظيرترين مــــــــــجموعه هاي شركت والت ديزني هست با اينكه دو قســـــمت اول
    با اختلاف زماني ٤سال و قسمت ســـــوم با اختلاف ١١سال نسبت به اخرين نسخه ساخته شد
    ولي "اختلاف زماني" بهيچ عنوان رو كيفيت كار تاثير نذاشت و باعث شد داستان اسباب بازي ها
    به يك تريلوژي بينظير انيميشني تبديل بشه.
    اما متاسفانه قسمت چهارم مثل ٣نسخه ي قبل آنچنان بلحاظ "فرم و محتوي تاثير گذار نيست"
    با اينكه مثل ٣نسخه ي قبل "همبستگي اسباب بازي ها" سوژه ي اصلي داستان ولي نحوه ي
    روايت داستان دقيقا مثل نسخه ي سوم ولي خيلي خيلي ضعيف تر در فرم و مـــحتوي است...

در قسمت چهارم - با اسباب بازي هايي جديدي رو به رو ميشيم كه پردازش آنچنان قوي روشون
    صورت نگرفته حتي شخصيت شرور داستان!!!! به نحوي اسباب بازي هاي جديد همگي از دم تيپ هستن و تو فيلمنامه اوومدن تا مخاطب رو صرفا سرگرم كنن بهمين دليل كه قسمت جديد فقط و فقط به درد بچه ها ميخوره
    و مثل ٣قسمت قبل(بخصوص قسمت سوم) نيست كه انچنان محتوي غني داشته باشه كه كوچيك و بزرگ رو بخودش جذب كنه...

در نهايت ميتونم بگم قسمت چهارم اسباب بازي ها ساختش بهيچ عنوان فكر شده نبود - براي مرور خاطرات بچگي و ياداوري روزهايي كه براي اولين بار وودي و باز لايتر رو در قالب وي اچ اس در ويدئو ديديم ديدن قسمت جديد تجديد خاطره اي هست ولي موندني نيست...

٧/١٠

10. 18 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

winter is coming
    سپاس
    12,060
    از این کاربر 16,142 بار در 971 پست سپاس گزاری شده

fullmetal alchemist
    خب اینبار با یه انیمه ی 64 قسمتی شروع کردم سراغ علم کیمیا گری میره که اونجا 3 تا قانون خاص داره و یکیش اینه که زنده کردن ادما با کیمیاگری ممنوعه, دوتا برادر این کارو انجام میدن تا مادرشون رو برگردونن که با شکست مواجه میشن و تاوانش از دست دادن بدن برادر دوم و دست و پای برادر اوله, خود انیمه به طور غیر مستقیم به مخاطبینش یک سری مفاهیم مثل علم و استفاده از قدرت تفکر رو به مخاطبین منتقل میکرد که به نظرم یک راه عالی برای تربیت کودکه. در کل انیمه ی بدی نبود 6/10

kimetso no yiba
    کم پیش میاد انیمه ی فصلی ببینم اونم به اصرار یکی از دوستان, ولی ترکیب خون اشام و کاتانا توی فرهنگ ژاپنی چیز جالبیه یکی از انیمه های دلچسب بود, ضمن این که از گرافیک بالایی هم برخوردار بود. فصل اولش امشب تموم شد و منتظر فصل دومش هستم 8/10

Drifters
    یه انیمه ی نسبتا خاص که افراد جنگجوی طول تاریخ وارد یک دنیای جدید میشن و توی دو گروه خوب و بد با هم مقابله میکنن
    فک میکردم انیمه ی خفنی باشه ولی به قول ایرج نباید انتظار زیادی ازش داشت در کل بد نبود 6/10
    پزشکان کشف میکنند هرانچه که وجود دارد مهندسان خلق میکنند هر انچه را که وجود ندارد.

12. 17 کاربرِ زیر از Davinci بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907

14. 16 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

winter is coming
    سپاس
    12,060
    از این کاربر 16,142 بار در 971 پست سپاس گزاری شده

Naruto و Naruto Shippūden
    انیمه ی قشنگ و جذاب سبک نینجایی, از نظر داستانی قسمت های اولش یه کم رو مخن و باید تحمل کرد ولی بعدش جالب میشه و شخصیت پردازی به خوبی انجام میشه تا جایی که توی سری دوم Naruto Shippūden تا اخرای داستان نمیدونی کارکتر شخصیت مثبت بوده یا منفی, نکته ی قوت انیمه مبارزه هاش فوق العاده ای هست که داره. سری اول مجموعه فک کنم 350 قسمته که داستان اصلی تا حدود 290 و دیدن بقیش اجباری نیست و سری دوم هم 500 قسمته که بیشترش فلش بک به گذشته ست و یه کم باعث از بین رفتن حس داستان اصلی میشه ولی در مجموع فوق العاده بود از وقتی که براش گذاشتم راضی بودم در کل پیشنهاد میشه ببینید 9 از 10
    پزشکان کشف میکنند هرانچه که وجود دارد مهندسان خلق میکنند هر انچه را که وجود ندارد.

16. 17 کاربرِ زیر از Davinci بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

Monogatari

«مونوگاتاری» چیه و چرا باید ببینید؟
    سری مونوگاتاری، در ظاهر یک نیمه هارمه؛ ولی در باطن، یکی از روانشناختی ترین انیمه هاییه که ساخته شده.
    کاراکتر اصلی، یک پسر نوجوان گوشه گیر، تنها و هیزه! «آاراراگی کویومی» که به یکباره درگیر یک سری اتفاقات میشه و همه چی زندگی خودش و اطرافیانش رو تحت تاثیر قرار میده...
    بشدت دیالوگ محوره، پرداخت کاراکتراش، فوق العادست، هیچی از قلم نیوفتاده، در مورد تک تک شخصیت ها، ویژگی هاشون، درونیاتشون، خیر و شرشون و... کامل کامل، توضیح میده. اصلا انیمه ی سبک و سرسری طوری نیست. بقول معروف، داستانش رو تو صورتتون پرت نمیکنه، خیلی قطره چکونی و نرم، بیننده رو با خودش، جلو میبره.
    اساس انیمه همونطور که گفتم، روان شناختیه. از احساسات گرفته تا منطق، نفرت، خشم، تحمیل عقاید، جنون و... بطور عمیق، بهش پرداخته میشه. چیزی که خیلی تکرار میشه در مونوگاتاری، بحث خود شناسیه؛ اینکه در جهان امروز، خودتی و خودت، درسته که دوست، آشنا، خانواده و... هم هستن، ولی اون اصل و اساس، خود آدمه. اینکه چقدر بفکر خودت بودی، برای خودت وقت گذاشتی، با نیمه ی تاریک خودت چطور برخورد کردی، تصمیماتت در زندگی چجوری بوده، از زندگی چی میخوای و چی نمیخوای و غیره. همه این مباحث سنگین، توی یک پوسته ی فان و نیمه هارم، پیچیده شده، تا بیننده خیلی راحت هضمش کنه.
    اگه حتی از نظر ظاهری و فعل و انفعالات هورمونی هم بخواید سراغش برید، انتخابتون کاملا بجاست! فکر نمیکنم دسته بندی ای رو جا انداخته باشه!!! (قبول دارم که بعضی جاهاش، شدیدا زنندس).ارت بسیار قشنگی داره (الخصوص سه بخش سینمایی)
    از اون دسته انیمه هاست که میتونه تا سال های سال، ادامه داشته باشه. فکر میکنم لایت ناولش نوشته شده و ادامه هم خواهد داشت.
    خلاصه! بعد از دیدنش، یک چیزی بهتون اضافه میشه. صرف یک فانتزی بزرگسالانه اصلا نیست. اصلا. مطمئنم اگه بطور کامل، ببینید، به حرفم میرسید.

ترتیب انیمه مهمه. دو راه وجود داره، خط زمانی یا ترتیب انتشار. مسلما خط زمانی رو توصیه میکنم.

Bakemonogatari
    Nisemonogatari
    Kizumonogatari I,II,III
    - سه تا انیمه سینمایی از بک استوری کاراکتر «شینوبو» میتونید این سه تا رو قبل از همه ببینید، ولی بنظرم اینجا دیدنش بهتر و جالب تره.

Nekomonogatari Kuro
    Monogatari Second Season
    Hanamonogatari
    Tsukimonogatari
    Owarimonogatari I
    Koyomimonogatari
    Owarimonogatari II

Zoku monogatari - پایان داستان

پ.ن: ظاهرا لیست بلند بالا و ترسناکیه، ولی گول ظاهرش رو نخورید. خیلی از فصل ها، تعداد اپیزوداش و مدت زمانش کمه.

" آدما فقط خودشون میتونن، به خودشون کمک کنن"

18. 13 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 10 از 14 اولیناولین ... 89101112 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع