برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 14 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 135
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

new6 معرفی انیمیشن و انیمه ای که دیده اید | قوانین در پست اول

محلی برای به اشتراک گذاشتن نقد و نظر شما در خصوص آخرین انیمه یا انیمیشن ی که تماشا کردید. فقط قبل از ارسال اولین پست خودتون در این تاپیک، حتمن با دقت به نکات زیر توجه داشته باشید و تک تک اونا رو در حد امکان رعایت کنید.

»» لطفن و حتمن و وجدانن برای ارسال پست (مشارکت هرچه بهتر در تاپیک) از فرمول زیر استفاده کنید:

پوستر یا تصویر منتخب* + اسم + لینک MAL یا AP یا IMDB ـش + خلاصه ی داستانش

»» برای اینکه با نحوه ی پست گذاشتن صحیح و سالم آشنا شوید خیلی راحت میشه از پست اول در همین تاپیک یا تمام پست های تاپیک "آخرین فیلمی که ..." (+) الگو بردارید.

»» در اینجا سعی کنید نظر و تجربه ی شخصی خودتون رو در خصوص انیمه یا انیمیشنی که تماشا کردید با دیگران به اشتراک بذارید جدن از کپی نقدهای سایرین در تاپیک خودداری بفرمایید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بین "انیمه یا انیمیشن"،"سری یا سینمایی"،"کوتاه یا بلند"، تفاوتی نیست همه چی بستگی داره به اثری که شما به تازگی تماشا کردید که اون میتونه انیمه باشه یا انیمیشن، کوتاه باشه یا بلند، سینمایی باشه یا سریال.

»» البته قبل از ارسال پست این نکته رو هرگز فراموش نکنید که انیمه یا انیمیشن موردنظرتون "تاپیک اختصاصی" نداشته باشه در غیر این صورت پست شما "حذف" و به تاپیک موردنظر منتقل میشه.

»» اگر توی متنتون بخش مهمی از انیمیشن و یا پایان اون رو بیان میکنید حتمن از تگ اسپویلر استفاده کنید .
    »» و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به انیمیشن (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید .
    »» *دوستان خوش سلیقه برای زیباتر شدن پست هاشون از عکس استفاده کنن و در نظر داشته باشن که ابعاد عکس از سایز 750 در 500 بیشتر نشه.

در آخر منتظر مشارکت دوستان در این تاپیک هستیم و امیدواریم با ارسال پست فوق العاده ی خودتون این تاپیک رو به یکی از پربازدیدترین تاپیک های انجمن تبدیل کنید. منتظر و امیدوار.

تیم انیمیشن انجمن / تیم آفکت.

I understand nothing
    سپاس
    36,350

پاسخ : معرفی انیمیشن و انیمه ای که دیده اید | قوانین در پست اول

Whisper of the Heart 1995 »» در روزگاري كه قراره به زودي "باركدها" جاي "كارت‌كتاب"ها رو بگيرن؛ دوتا نوجوان عاشق بهم گره مي‌خورن. باعث و باني اين "گره"‌ي معنوي همين كارت‌كتاب‌هاي قديمي متعلق به سيستم سنتي و كهنه و عصر ماقبل‌رايانه هستن.

"نجواي دل"، انيمه‌ايي كه تاريخ توليد و تاريخ انقضاء داره. چه در داستان كه وقتي از نيمه مي‌گذره ساده‌تر و يكنواخت‌تر و نوجوانانه‌تر و به جاي احساسي‌تر تجربی ميشه حتي اين تجربه به شخصيت‌ها هم سرايت كرده مثل تجربه‌ي عاشقي كه پيرمرد داره و وقتي همه چيز "تجربي" شد ديگه بايد بيخيال لذت بردن از "قصه" شد. چون قراره نيست "اتفاق"ي بيفته كه شما رو هيجان‌زده كنه و چه در "طراحي" كه با وجود آثار "ميازاكي" و بدعادت شدن من و شما در تماشاي طراحي‌هاي خيره‌كننده زيادي ساده و يكنواخت به نظر مي‌رسه. من يكي كه واقعن حوصله‌ي دنبال كردن تجربه‌هاي عاشقي شخصيت‌ها رو ندارم اونم با اين حس "شاعرانه" كه تنها اول و آخر يه خط داستاني از پيش لو رفته رو قراره بهم پيوند بزنه دقت كنيد "حس شاعرانه" نه "ايده".

من به جاش حاضرم اون موقعيت چالشي كه "يوكو" رفيق شخصيت اول انيمه توش گرفتار شده رو دنبال كنم در واقع دوست دارم تماشاچي يا شنونده‌ي همون مثلث عاشقي باشم كه با يه "فدا" شدن و "فدا" كردن جذاب‌تر هم شده ولي خب اين تنها قسمت كوچكي از ماجراي "نجواي دل"ه كه زودگذره و يه مقطعي از قصه است يا اينكه وقت بذارم براي بار سوم داستان‌هاي عاشقانه و نو و ايده‌پرداز انيمه‌هايي مثل: "The Girl Who Leapt Through Time" يا "Millennium Actress" رو تماشا كنم.

امتياز: 6

*اين عاشقانه‌ترين خلاصه داستاني بود كه به نظرم مي‌رسيد!

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

The Book Of Life - 2014

با اجازه ای که ایرج داد، تاثیرات فیلم "خاطرات یک قتل" رو Save کردیم و به دنیای سینما برگشتیم

تمایلم برای دیدن این انیمیشن بسیار بالا بود.سازنده ش آقای "خرخه گوتیرز" با مشقت های بسیار زیاد در طی 14 سال برنامه ریزی تونست بسازدش و انصافن نتیجه ی نهایی "چشم نواز" بود. انتظار خیلی بالایی ازین انیمیشن و این کارگردان ناشناس نداشتم ولی وقتی میزگرد انیمیشن سازها رو ترجمه میکردم، حرفهای این کارگردان خیلی روم تاثیر گذاشت. گفته بود دوست داشتم با ساخت این انیمیشن به دنیا نشون بدم که مکزیک (کشوری که قانون مانون حالیشون نیست)؛ زیبایی های بسیار زیادی داره..!!!

داستان درمورد 3 بچه س..2تاپسر که از بچگی، مهر یک دختر به قلبشون افتاده و تمام تلاششون رو برای رسیدن به این عشق میکنن..!!اتفاقات زیادی دراین انیمیشن میوفته..مشاهده میکنیم که دو نیروی خیر و شر دراین اثر ، برای رسیدن به هدفی که دارن، تصمیم به شرط بندی میگیرن و شرطشون اینه که یکی از پسرها رو به نمایندگی انتخاب کنن و اگه اون پسر به دختره قصه رسید، شرط رو برنده شدن و غیره که درکل بخام بخش داستانش رو تعریف کنم میتونم بگم که یک ورژن خارجی از داستان "شیرین و فرهاد و خسرو" رو شاهد هستیم که با تمی کودکانه با محتوای خنده دار و لحظات شاد براتون تعریف میشه..!!

نیمه ی دوم انیمیشن کمی ضعیف تر از نیمه ی اولش بود ولی درکل بخوایم حساب کنیم با کارتون بسیار متفاوت و قوی ای روبه رو ایم...همه ی عناصر استفاده شده در کارتون با حال و هوای مکزیک مطابقت داشت. از موسیقی متن فوق العاده زیبا و سنتی آمریکای جنوبی گرفته تا افسانه ها و عناصر قصه، همگی عالی بودن..

نکته ی تامل برانگیز انیمیشن، موسیقی ای بود که در دقایق آخر خونده میشد و عبارت "I Don't Let It GO" بود که مدام به گوش میرسید.اگر انیمیشن Frozen رو دنبال کرده باشید میفهمید که بخش مهمی از موفقیت 300و خرده ای میلیون دلاریه اون انیمیشن مربوط به موسیقی متن و شعر "Let It Go" ـــی بود که میلیون ها بار دانلود شده بود..نویسنده با اضافه کردن فعل کمکی "Don't" عملن ، انیمیشن Frozen رو زیر سوال برد..!! تلمیح جالبی بود که بشخصه تابحال تو هیچ کارتونی این مدل کلکل رو ندیده بودم..

شانس کسب جایزه ی اسکار رو تا 80 درصد پیش بینی میکنم ولی هنوزم با سابقه ای که از هالیوود در ذهنمون باقی مونده، the Boxtrolls رو مدعی اصلی این عنوان میدونم..!! انیمیشن "کتاب زندگی" کارتون خیلی خوبی بود و سعی کردم با نگاه یک کودک به تماشاش بشینم و از هنرمندی های تازه لذت ببرم..حتی اگر در کارتون "نیروی شـــر" عصاش رو به زمین بزنه و تبدیل به "مار" بشه ......

نمره : 9 از 10
    از تورجِ عزیز و نازنین بابت ترجمه ی فوق العاده ش تشکر میکنم...این ازون دسته ترجمه هایی بود که باعث شد به خودم اثبات کنم که زیرنویس زدن کاره هرکسی نیست و باید اینکاره باشی حتی اگر زبانت خیلی خوب باشه...مرسی برادر..مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    "ارشادش میکنیم اگه مناسب بود برادرکوچیکمون هم نگاه کنه
    مناسبه همون بچه قرتی های خارجیه نه برادره من صلاح براین شد که نزارم نگاه کنه

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,412 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

به نام خدا
    آخرین انیمه ای که دیدم انیمه ی Noragami بود
    خلاصه داستان:
    یکی بود یکی نبود، یه دختری بود که با یه تصادف، روحش به دو تیکه تقسیم میشه و یه دریچه ای به دنیای دیگه واسش باز میشه که تو اون دنیا کلی "خدا" هست با خوی و خصلت های مختلف با هدف برآورده ساختن آرزوها و خواسته های مردم و جنگیدن با یه چیزای عجیب غریب که این جوری که فهمیدن، سرمنشاشون گناهها و یا افکار منفی مردم باعث بوجود آمدنشون شده، یه جور دیگه بگم ارواح سرگردانی هستن که از افکار منفی مردم تغذیه میکنند و باعث استرس و خودکشی و هر گناه دیگه ای که فکرش رو بکنین میشن، یه نکته ی کوچیک دیگه این که خداهای قصه ی ما، برای ابراز قدرت خودشون نیاز به یه چیزی دارن به اسم "شینکی" که در واقع روح انسان هستند.
    نظر شخصی:
    موضوع انیمه در مورد "خدایان" هست، چیزی که این ژاپنی با این انیمه هاشون استاد داستان سرایی تو این زمینه هستن، کافیه انیمه هایی که داخلش بحث "خدا" و یا "خدایان" هست رو با این فیلم های و سریالهای هالیوودی که در این مورد ساخته میشه رو مقایسه کنین، به قول آقا فراستی "مقوا"ـی بیش نیستن، فیلم و سریالهایی که قراره جدی باشن و یا داستان تخیلی قشنگی رو نشون بدن، بیشتر کمدی از آب در میان، از "فرندز" هم کمدی تر
    با این خلاصه ای که من بافتم، احساس میکنم خیلی ها جذب انیمه شن، ولی مشکل اینه که کل داستان انیمه ربطی به این قسمت خلاصه داستان یعنی از اینجا "و جنگیدن با..." تا "فکرش رو بکنین میشن" نداره، در واقع داستان حول اون نکته ی کوچیک میگرده، بعله درست فهمیدین "شینکی" و صدالبته اشتباه نکنین هر خدایی میتونه هر چن تا "شنکی" داشته باشه
    مشکل این انیمه یا شاید هم من اینه که "طنز" هم داره کلا این سبک انیمه ها به نظرم با فضای سیاه جذاب تر میشن، متاسفانه زیاد فضای تیره و تاری نداشت، و باز هم مثل انیمه "فول متال" بیشتر کودک درون من رو قلقلک میداد، که هر از چندگاهی حرفهای گنده ای هم از زیر دستشون در میره.
    در آخر، "خدا"هایی که تو این انیمه نشون میده، هر کدوم یه خصوصیتی دارن، همین چیزا که احتمالا تو خیلی از افسانه های یونانی شنیدیم، مثل خدای جنگ و علم و ... که همیشه یه خدای برادر هم داشتین که با اینا مخالف بوده، اینجا خوشبختانه خداها با هم نسبت فامیلی ندارن، هر کدوم مستقل از هم هستن، معبد دارن و از مردم پول میگیرن تا آرزو رو برآورده کنن، همون مبادله کالا به کالا
    انتظاری که من داشتم تا قبل دیدن انیمه اون پوستریه که بالا گذاشتم ولی چیزی که من دیدم نتیجش میشه این پوستر پایینی

I understand nothing
    سپاس
    36,350

معرفی تک قسمتی از جدیدترین انیمه ی زمستونی به نام Death Parade

»» اول از همه امتیاز میدم: 10. گول OP به شدت شاد و عجیبش و رقص شخصیت ها و حال و هوای غربی و دیسکوی پر زرق و برقش رو نخورید این کثیف ترین و جاپنی ترین انیمه ی فصل زمستونه! از اون انیمه های "حال خراب"کنی که بعد از تموم شدنش بخاطر "لذت"ی که بردید حالتون خوب میشه! لذت می برید چون شما شاهد یه رقابت هیجان انگیز 20 دقیقه ایی بین شخصیت هایی هستید که به قوانین "کویین دکیم" ناچارن تن دادن و "سر زندگی شون شرط بندی کردن"!
    قسمت اول از این انیمه رو میشه به خاطر طراحی فوق العاده و کارگردانی بی نقصش یه نمونه ی سینمایی مینی (کوچک) هم درنظر گرفت که 1 دقیقه هم از دست دادنی نیست + اینکه طرح داستان به صورت اپیزودیکه شاید این بهترین مزیت برای مخاطبی باشه که حوصله ی پیگیری یه داستان "تک" و ادامه داره رو نداشته باشه و به همین خاطر راحت میتونه هر هفته یه قسمت جدید یه موقعیت "زجرآور"ه تازه رو تجربه کنه. "حق انتخاب" باشماست!

به فرض اینکه Death Parade تا آخر فصل زمستون هم جزو بهترین انیمه ها نباشه ولی مطمئنم این بهترین شروع و بهترین قسمت اولی بود که توی فصل زمستون استدیو Madhouse میتونست "رو" کنه.

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها

معرفی تک قسمتی از جدیدترین انیمه ی زمستونی به نام Death Parade

»» اول از همه امتیاز میدم: 10. گول OP به شدت شاد و عجیبش و رقص شخصیت ها و حال و هوای غربی و دیسکوی پر زرق و برقش رو نخورید این کثیف ترین و جاپنی ترین انیمه ی فصل زمستونه! از اون انیمه های "حال خراب"کنی که بعد از تموم شدنش بخاطر "لذت"ی که بردید حالتون خوب میشه! لذت می برید چون شما شاهد یه رقابت هیجان انگیز 20 دقیقه ایی بین شخصیت هایی هستید که به قوانین "کویین دکیم" ناچارن تن دادن و "سر زندگی شون شرط بندی کردن"!
    قسمت اول از این انیمه رو میشه به خاطر طراحی فوق العاده و کارگردانی بی نقصش یه نمونه ی سینمایی مینی (کوچک) هم درنظر گرفت که 1 دقیقه هم از دست دادنی نیست + اینکه طرح داستان به صورت اپیزودیکه شاید این بهترین مزیت برای مخاطبی باشه که حوصله ی پیگیری یه داستان "تک" و ادامه داره رو نداشته باشه و به همین خاطر راحت میتونه هر هفته یه قسمت جدید یه موقعیت "زجرآور"ه تازه رو تجربه کنه. "حق انتخاب" باشماست!

به فرض اینکه Death Parade تا آخر فصل زمستون هم جزو بهترین انیمه ها نباشه ولی مطمئنم این بهترین شروع و بهترین قسمت اولی بود که توی فصل زمستون استدیو Madhouse میتونست "رو" کنه.
    اگر یادت باشه یه تریلر از Death Billiards بهت یه مدت پیش دادم. قبل از شروع این انیمه به همه دیدن این تک اپیزود 25 دقیقه رو به شدت توصیه می کنم.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

7. 17 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

معرفی تک قسمتی از جدیدترین انیمه ی زمستونی به نام Ansatsu Kyoushitsu

*استاد كورو: اميدوارم قبل از فارغ‌التحصيلي، بتونيد من رو بكشين!

»» استاد كورو شوخي نمي‌كنه واقعن قصه هم همينه قراره همگي به مدت 20 دقيقه بشينيم پاي يه انيمه‌ي ژاپني و چشم بدوزيم به كلاس 3-E تا يكي از دانش‌آموزان كلاس تصميم بگيره استادش رو بكشه استادي كه خودش به اتفاق دولت روي تيكه تيكه شدن اعضاي بدنش شرط‌بندي كرده.

تا اينجا يعني تا جايي كه ايده و قصه رو مي‌خونيم جذابه ولي شايد توي اجرا بين مخاطب‌ها دو دستگي پيش بياد. اينم احتمالن بخاطر فضاي به شدت فانتزي و غيرجدي انيمه‌ست. خب فضاي كميك (جدي اما غيرجدي!) انيمه اجازه نميده از اين انيمه با اين ايده‌ي نامتعارف و ترسناكش (فكر كنيد يه سري نوجوان اسلحه به دست آدمكش قراره امسال و اين ترم روي كشتن معلم جديدشون تحقيق كنن و راه‌هاي از بين بردن "استاد" يا همون "سنسي كورو" رو سر كلاس، بيرون زنگ تفريح يا وقتي دارن انشا مي‌خونن آزمايش كنن! اونم با حمايت دولت‌ يا بهتر بگم دولت‌ها. چون همه‌ي دنيا تصميم دارن "سنسي كورو" كشته بشه حالا چرا؟ جوابش بماند براي وقتي كه قسمت اول رو تماشا كرديد.) كسي بترسه يا جديش بگيره.

اين اتفاق كه هم توي طراحي هم توي لحن اين مجموعه وجود داره باعث شده "جدي"گرفتنش كار سختي بشه. بخصوص خوده شخصيت سنسي كورو كه دائم "شوخي" ميكنه و روش‌هاي كشتن و ضعف انسان توي تصميم‌گيري براي كشتن رو به تمسخر مي‌گيره. وگرنه ايده فوق‌العاده هيجان‌انگيز و ترسناكه كيه كه از اين داستان خوشش نياد؟!

اگه اشتباه نكنم (بخاطر اينكه مانگا رو با اينكه دوست داشتم ولي ناقص خوندم) قسمت اول خلاصه‌ايي بود از دو چپتر ابتدايي مانگا تا اونجايي كه شخصيت "نگيسا" نقشه ميكشه و حمله‌ي انتحاري ميكنه رو دقيق يادمه و چندان نسبت به خود مانگا فرقي نداشت اينم براي مخاطبي كه مانگا + رو خونده.

*پیشنهاد میشه ولی نه با اطمینان!

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Penguins Of Madagascar - 2014

همچین بی زیرنویس، یه کارتونه فوق العاده زیبا و خنده دار تماشا کردم.عالی بود آقا عالی این پنگوئنا فوق العاده ان.. نسخه ی اصلیشون (انیمیشن ماداگاسکار) رو هم بخاطر همینا تماشا میکردم.. انمیشن با یک فلش بک به دورانه کودکیه این چهارعزیز شروع میشه بعد اتفاقات بعد از نسخه ی نهایی ماداگاسکار رو به نمایش میزاره..داستان بسی زیباست و نحوه ی تعریفش زیباتر..کاملاً درگیرش میشید ..البته یه کم تخیلی میشه نیمه ی دوم انیمیشن ولی چیزی از "باحال" بودنش کم نمیکنه.کارهای بامزه ی پنگوئن ها تو نقاط مختلف کره ی زمین، صداگذاری،رنگهای شاد، طراحی حیواناتِ عالی، (کوالسکی ) ، موسیقی متن و غیره همگی عالی بودن... توضیح خاصی نمیشه داد درموردش فقط بشینید نگاه کنید تضمین میکنم ارزشش رو داره..به دورانِ کودکی برمیگردید. من که خیلی لذت بردم بعد از مدت ها یک انیمیشنِ بی شیله پیله با هدف صرفِ خندیدن و شاد بودن ساخته شد که حتی اتفاقاتِ بدِ داستان هم خنده دارن...!!

نمره : 10 / 10

سپاس
    802
    از این کاربر 389 بار در 32 پست سپاس گزاری شده

kill la kill

سلام
    اگه بخوام 3 تا انیمه رو برای دیدین سریال یا خوندنه کمیکشون معرفی کنم این 3 تا رو بهترین در زندگیم می دونم

1-onepice
    خوب اینو که همه دیدن کسی هم ندیده اهل دیدنه انیمه نیست کلا

2-Elfen Lied
    تو همین تاپیک صفحه اول دوسته خوبمون AmiRDarknesS در موردش توضیح داده
    (البته فکر کنم زیرنویسی که دیدن کمی مشکل داشته وگرنه این نژاده قاتلها رو تو همون آزمایشگاهی که روشون آزمایش می کنن ساختن
    و اون دستهای اضافه فقط چهارتا نیستن بلکه به قدرت ذهنی هرفرد برمیگرده هم اندازشون هم تعدادشون هم کاربردشون)
    یک سریال عالی در اوجه خشونت چنان دراماتیک میشه که حتی ممکنه اشکتونو در بیاره
    >>دیدنه این سریاله 13 قسمتی بشدت توصیه میشه<<

3- kill la kill
    یک داستان قوی ( البته خیلی تخیلی) با شخصیت پردازی زیبا
    شما نمی تونین در مورده ادامه داستان حدسی بزنید و مثل سریاله Elfen Lied داستان چندیدن شکه اساسی رو در طوله ماجرا بهتون وارد می کنه

داستان در مورده دختریه که دنباله قاتل پدرشه، کسی که پدرشو کشته و نیمه قیچی اونو دزدیه(البته قیچیه خیلی بزرگه)،
    شخصیت اصلی ryuko با نصفه قیچی(به عنوانه شمشیر) که از پدرش بجا مونده تمرینات زیادی کرده و بعد از رسیدن به مرحله ی خوبی از مبارزه شروع می کنه بگشتن.
    داستان از اونجایی شروع می شه که ریوکو وارده شهر جدیدی میشه که در دبیرستانه اونجا سبکهای خاصی از مبارزات به وسیله ی لباسهای قوی که با نخی جادویی ساخته شدن انجام میشه
    (البته خیلی خلاصه گفتم خیلی پیچیده تر از این حرفهاست) و هر انجمنی در اونجا چه موسیقی چه ورزشی و...
    هرکدوم افسره خاصه خودشونو دارن که از قویترین لباس که سه ستارست برخوردارن؛
    ریوکو با ورودش به مدرسه می خواد با ریسه کله گروهها و یجورایی مدیر دبیرستان satsuki مبارزه کنه تا اطلاعات کسب کنه
    (یکی نیست بگه آخه کاره تو می کنی دختر؟ خو حتمی یچیزی هست که رییس همست) و ....

اصله داستان از اونجایی شروع میشه که دو شخصیت اصلی satsuki و ryuko شروع میکنن به استفاده از لباسهای خاصی که با خوردن خونه صاحبشون
    (کسی که پوشیدتش) قدرته زیادی رو آزاد می کنه و صاحبه خودشو از نظر قدرت به بالاترین سطح می رسونه( لباسه ریوکو که لامصب روحم داره مثله یه موجوده زندست)
    مطمعنم عاشقه شخصیته فرعی mako میشید. واقعا موجودیه برا خودش

سریال 24 قسمت داره بعلاوه یک قسمت ویژه پایانی فصل که در کل میشه 25 قسمته 25 الی 30 دقیقه ای
    زبان سریال ژاپنی
    زیرنویس هم فارسیش هست هم انگلیسیش
    گروه سنی +18 با توجه به اینکه موضوع درمورده لباسه و لباساشون در بعضی موارد... چی بگم برات
    نمره : 10/8

پ.ن:
    مشاهده محتوا اسپویلر

دوستان من لینکه دانلودی برای این سریال ندارم می تونید از تورنت بگیرین یا از آدرس زیر (بدونه شیلتر) به صورته انلاین ببینید. ممنون
    http://www.anime1.com/watch/kill-la-kill

خدایا .....!مواظب دوستانم باش و مرا از شرشان درامان بدار
    من خود تک تک بحساب دشمنانم می رسم

http://tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=30314&dateline=136315  9700

I understand nothing
    سپاس
    36,350

»» هيرو براي ورود به "آزمايشگاه خرخونا" و شاگرد ممتاز شدن در كلاس درس استاد "كالاهان"، يه فرصت بيشتر نداره اونم شركت در نمايشگاه بزرگ شهر و ارائه‌ي يك عدد "چيز"ه خيلي پيشرفته كه مخ كالاهان و باقي شركت‌كننده‌ها سوت بكشه. هيرو موفق ميشه ولي ...

يه مدل قهرمان‌محور ديگه كه از كليشه‌هاي معمولي استفاده مي‌كنه البته خودش مقصر نيست اون اقتضاي "كاميك بوك" بودن اين شكلي‌ش كرده! و اگه تايم "انيميشن" بخصوص در سكانس فينال اجازه ميداد "هيرو" به عنوان ابرقهرمان و "بی مكس" به عنوان برده يا سگ دست‌‌آموز آقاپسر قهرمان، تمام مشكلات ريز و درشت شخصيت‌هاي قصه و گره‌هاي فسقلي داستان رو باز مي‌كردن و اين استعداد و قدرت رو داشت كه حتي "تاداشي" جنازه و جزغاله رو دوباره زنده كنه!. اين تكراري بودن همش بخاطره نداشتن "ايده داستان" جديد و تازست و هر چيزي كه باعث شده شما احتمالن از "اين" خوشتون بياد شايد بخاطر "ايده شخصيت"ي باشه كه در رباتي به نام "بيمكس" خلاصه شده نه در داستان.

يه ذره انصاف: البته اينقدر هم زهر‌مار و نخواستني نيست؛ ميشه بخاطر دوتا اتفاق تازه ازش تشكر كرد: اول اينكه از "خرخون"هاي باهوش و مخترع‌هاي منزوي و نچسب، قهرمان‌هاي بچسب! ساخته. و دوم اينكه با موج "آنتي تكنولوژي"! (و اين جمله كه تكنولوژي چقدر بده.) همراه نيست و همه آدم خوب‌ها دنبال كامپيوتر و اختراع يه چيز جديدن. البته بگذريم كه همه‌ي اينا به "بزن بزن" با آدم بده ختم ميشه كه باز ميشه به واسطه‌ي همون بهانه‌ي "كاميك‌بوك" هضمش كرد يا توجيه كرد يا ...

خلاصه اينكه من حاضرم به جاي اين (البته الان كه ديگه ديدمش و براي اين كار خيلي دير شده!) برم سراغ يه مورد مشابه ولي ايده‌پرداز و سر‌حال و بامزه ديگه به نام »» "The Incredibles 2004" (ترجيحن با دوبله‌ي فارسي).

I understand nothing
    سپاس
    36,350

»» يكي بود يكي نبود غیر از خدا هیچکس نبود؛ يه دختر مدرسه‌اي بود كه اسمش "هارو" بود يه روز كه "هارو" داشت با دوستش از خيابون رد مي‌شد يه وقت ديد يه گربه‌ بدون توجه به چراغ! از خيابون رد ميشه هارو زود دويد سمتش و "شاهزاده ليون" (همون گربه‌ بدون توجه به چراغ) رو از يه تصادف نجات داد. شاه گربه‌ها كه پسرش توسط "هارو" نجات پيدا كرده بود تصميم گرفت براي تشكر از دختر قصه‌ي ما، "هارو جان" رو براي پسرش شاهزاده ليون خواستگاري كنه و جواب هم بايد مثبت باشه و "عروس" خانوم هم بايد براي هميشه توي سرزمين گربه‌ها در كنار "آقازاده"ي پادشاه زندگي كنه اونم در حاليكه ديگه "هارو" يك انسان نيست و كاملن شبيه گربه‌ها شده و اما تنها راه نجات عروس خانوم از اين "توفيق اجباري"، فرار كردن با مشاور گربه‌ها جناب آقاي "بارون هامبرت وون گيكينگه!" اونم قبل از طلوع آفتاب‌ ...

(خوابيديد؟! تازه به جاي حساسش رسيده بود؛ براساس طرح و ايده‌ايي از استاد ميازاكي)

مثل اكثر طرح‌ها و ايده‌هاي داستاني استوديو "جيبلي"، طبيعت پرست و حيوان‌دوسته. البته اگه اسم اون موجودات دوست‌داشتني آثار قبلي جيبلي رو بشه "حيوان" گذاشت چون بعضي‌ از اونا فقط شبيه به "حيوانات" بودن. خب اگه ترتيبي داشته باشه و نوبتي باشه اين بار نوبت و ايده به "ملاقات با گربه" رسيده و قراره توي اين داستان گربه‌ها با آدم‌ها حرف بزنن و روي دو پاشون بايستند و كارها و احساسات و شعور "انساني" داشته باشند و مثل هميشه يه دنياي "تمثيلي" با يه قهرمان (گربه مشاور بارون هامبرت) "هادي" (راهنما) براي اينكه "انسان" قصه (هارو) خودش رو بهتر بشناسه.

البته اين "گربه" منظورم شخصيت بارون هامبرته، نمي‌دونم دقيقن از دل داستان‌هاي قديمي بومي "جون" گرفته يا واقعن مجسمه‌ايي ارزشمنده يا Spin-offيي از طرح قبلي همين استديو و انيمه‌ي "Whisper of the Heart"ست اينو به اين خاطر ميگم چون شديدن بين اين مجسمه (بارون هامبرت) و مجسمه‌ي انيمه‌ي "نجواي دل" شباهت‌هاي ظاهري و باطني وجود داره.

اگه قسمت "عاشقانه"ي انيمه چشمتون رو گرفته اينو حتمن توضيح بدم كه اين عاشقانه از اون مدل و نمونه‌هاي عاشقانه‌ي جدي مثل آثار جناب آقاي "Makoto Shinkai" نيست يعني خبري از رابطه‌ها نيست اينجا ممكنه در بهترين حالت "انسان" عاشق و دلباخته‌ي "قهرمان" (گربه) بشه يه اتفاق ساده و كودكانه كه در هر داستان قهرمان‌محوري پيش مياد. شخصيتي كه توسط قهرمان نجات پيدا ميكنه درست در زماني كه دستش در دست اوست يا در آغوش او يه همچين موقعيت عاشقانه‌ايي رو بايد تصور كنيد. به همين خاطر لذت بردن از "ملاقات با گربه"، به "سن" شما وابسته است. اگه يه ذره مثلن 10 سال! كوچيكتر بوديد ممكن بود از هيجان تصاوير و بالا و پايين پريدن شخصيت‌ها و حرف زدن گربه‌ها درون شما اتفاقي مي‌افتاد ولي الان گمون نكنم.

5Centimeters Per Second / The Garden Of Words «« Makoto Shinkai

صفحه 2 از 14 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع