برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 135
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

new6 معرفی انیمیشن و انیمه ای که دیده اید | قوانین در پست اول

محلی برای به اشتراک گذاشتن نقد و نظر شما در خصوص آخرین انیمه یا انیمیشن ی که تماشا کردید. فقط قبل از ارسال اولین پست خودتون در این تاپیک، حتمن با دقت به نکات زیر توجه داشته باشید و تک تک اونا رو در حد امکان رعایت کنید.

»» لطفن و حتمن و وجدانن برای ارسال پست (مشارکت هرچه بهتر در تاپیک) از فرمول زیر استفاده کنید:

پوستر یا تصویر منتخب* + اسم + لینک MAL یا AP یا IMDB ـش + خلاصه ی داستانش

»» برای اینکه با نحوه ی پست گذاشتن صحیح و سالم آشنا شوید خیلی راحت میشه از پست اول در همین تاپیک یا تمام پست های تاپیک "آخرین فیلمی که ..." (+) الگو بردارید.

»» در اینجا سعی کنید نظر و تجربه ی شخصی خودتون رو در خصوص انیمه یا انیمیشنی که تماشا کردید با دیگران به اشتراک بذارید جدن از کپی نقدهای سایرین در تاپیک خودداری بفرمایید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بین "انیمه یا انیمیشن"،"سری یا سینمایی"،"کوتاه یا بلند"، تفاوتی نیست همه چی بستگی داره به اثری که شما به تازگی تماشا کردید که اون میتونه انیمه باشه یا انیمیشن، کوتاه باشه یا بلند، سینمایی باشه یا سریال.

»» البته قبل از ارسال پست این نکته رو هرگز فراموش نکنید که انیمه یا انیمیشن موردنظرتون "تاپیک اختصاصی" نداشته باشه در غیر این صورت پست شما "حذف" و به تاپیک موردنظر منتقل میشه.

»» اگر توی متنتون بخش مهمی از انیمیشن و یا پایان اون رو بیان میکنید حتمن از تگ اسپویلر استفاده کنید .
    »» و در آخر اینکه نمره و امتیاز خودتون به انیمیشن (از ۱۰ امتیاز) رو اعلام کنید .
    »» *دوستان خوش سلیقه برای زیباتر شدن پست هاشون از عکس استفاده کنن و در نظر داشته باشن که ابعاد عکس از سایز 750 در 500 بیشتر نشه.

در آخر منتظر مشارکت دوستان در این تاپیک هستیم و امیدواریم با ارسال پست فوق العاده ی خودتون این تاپیک رو به یکی از پربازدیدترین تاپیک های انجمن تبدیل کنید. منتظر و امیدوار.

تیم انیمیشن انجمن / تیم آفکت.

why be a king when you can be a GOD?
    سپاس
    847
    از این کاربر 2,028 بار در 100 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی انیمیشن و انیمه ای که دیده اید | قوانین در پست اول

توضیحات و خلاصه داستان : داستان انیمه دفترچه مرگ برگرفته از مجموعه مانگایی به همین نام نوشته سوگومی اوهبا می باشد. انیمه دفترچه مرگ در ششمین مراسم Tokyo Anime Awards در سال ۲۰۰۷ در کنار کد جیاس و رؤیاهای هاروهی سوزومیا برنده جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی شد. این انیمه حول شخصیت محوری داستان یعنی لایت یاگامی که یک دانشجوی باهوش دانشگاه می باشد روایت می شود. داستان انیمه از جایی شروع می شود که لایت یه دفترچه که توسط خدای مرگ شینیگامی بر روی زمین افتاده است پیدا می کند. این دفترچه به صاحبش این توانایی رو می دهد که با نوشتن اسم واقعی یک شخص و تصور قیافه ی او شخص مورد نظر را بکشد . . .

+ من کلاً انیمه نگاه نکردم به جزء دوتا
    البته اگه بیخیال انیمه‌های دوران کودکی بشیم، خلاصه کار انیمه دیدن رو با این انیمه شروع کردم و باید بگم بدجوری تحت تاثیر قرارم داد و به نظرم اگه همچین داستانی رو روی یه سریال پیاده میکردن دیگه حرفی واسه گفتن نداشت ولی خب انگار انیمه‌ها داستان بهتری از سریال‌های امروزی دارن. واقعاً این انیمه فوق‌العاده‌ست، هر اپیزود مخاطب رو حیرت زده میکنه و باعث میشه با انیمه ارتباط برقرار کنی و از هیجان زیاد سریعاً اپیزود بعدی رو نگاه کنی و مهم‌ترین چیزه‌ش پایان عالیش که طبق داستان انیمه بهترین پایان فقط همین پایان بود چون اگه برعکسش به پایان میرسوندش با عقل جور نمیومد. درکُل برای کسانی که انیمه ندیدن توصیه میشه با این انیمه شروع کنن.

سپاس
    1,230
    از این کاربر 1,462 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

ا

ا

ا

ا

گینتاما در اصل نام یک مانگای محبوب ژاپنی است که توسط هیدآکی سوراچی نوشته و مصورسازی شده‌ و به صورت سریالی از ۸ دسامبر ۲۰۰۳ توسط شوئیشا در مجله هفتگی شونن جامپ منتشر شده‌ است. از روی این مانگا یک اووی‌ ای توسط استودیو سانرایز تهیه گردید که در سال ۲۰۰۵ منتشر گردید که به دنبال آن یک مجموعه انیمه ۲65 قسمتی نیز ساخته شد که پخش آن در شبکه تی‌ وی توکیو از ۴ آوریل 2006 شروع شد و تا 25 مارس 2012 ادامه داشت. این مجموعه بخاطر تابو شکنی‌هایش مشهور است و یک بار هم به دلیل توهین به وزیر کشور ژاپن تا مرز توقف ساخت پیش رفت. هرچند به دلیل جو آزاد این کشور این اتفاق نیفتاد.

خلاصه داستان: ساکاتا گینتوکی در جای زندگی می‌کند که دیگر دوران سامورائی ها به اتمام رسیده و کسی به آن‌ ها احتیاج ندارد و موجودات فضایی به دنیای آن‌ ها وارد شده و استعمارشان می کنند. گینتوکی همراه کاگورا و شینپاچی زندگی می‌کند، آن‌ ها هر شغلی که بهشان پیشنهاد می‌ شود را قبول کرده تا توانایی پرداخت پول اجاره خانه‌ شان را داشته باشند...

ا

ا

ا

ا

نظر شخصی: شاید این انیمه بیشتر به خاطر طنز و به قول خودشون تابوشکنی هاش شهرت داشته باشه ولی واقعا از همه نظر انیمه خوش ساخت و قابل قبولیه. من که زیاد از این انیمه های سامورایی و شمشیرزنی خوشم نمیاد خیلی راحت با تک تک شخصیت های این انیمه ارتباط برقرار کردم. البته این به شخصیت پردازی متفاوت و جالب نویسنده هم بر می گرده. تنوع شخصیتی توی این انیمه خیلی فراوونه! شما می تونید انواع و اقسام شخصیت هارو یک جا توی یک انیمه مشاهده کنید و بالاخره میون این همه شخصیت، یکیشون میشه محبوب و شماره یک شما توی همین انیمه! از نظر گرافیک و آرت و کلا طراحی همه چیش قابل قبوله خصوصا سر صحنه های اکشن و آرک های جدی که گرافیک کار و همیشه بالا بردن. از لحاظ داستانی اپیزودیک هست اما با این حال شخصیت های اصلی هر کدوم سرگذشت مشخص و هدف خاصی دارن که کم کم بهشون می رسیم. طنز انیمه خیلی خوبه و امکان نداره اگه با انیمه ارتباط برقرار کنید از خنده روده بر نشید! یه نقطه ضعفش شروع کسل کننده ش هست که خب شاید برای طرفداراش جالب باشه اما برای خیلی از فنای انیمه شده که حتی تا قسمت 50 هم زیاد جذب انیمه نشده بودن ولی وقتی جلوتر رفتن دیگه نتونستن بی خیالش بشن. برای خود من تا قسمت 17 اینطوری بود اما کم کم از 18 به بعد بدجور جذب انیمه شدم. موسیقی کار خیلی جذابِ تمامی اپنینگ و اندینگ ها و موسیقی متن به انیمه میان و شنیدنین! تعداد قسمت ها زیادِ هر چند فعلا ساخت انیمه متوقف شده اما خب میون این همه قسمت و یه انیمه ی اپیزودیک اینکه یه چند قسمتی جذاب و جالب درنیاد عجیب نیست، بالاخره نویسنده ی بدبخت هم دیگه چقدر می تونه سوژه های جالب جور کنه! اما داستان های اصلی و سرگذشت شخصیت های اصلی انیمه خیلی جذابه خصوصا سرگذشت شخصیت هایی مثل گینتوکی که نقش اولِ کار هست یا هیجیکاتا توشیر و که اینم دومین شخصیت محبوب انیمه هست... و خیلیای دیگه. یکی دیگه از سبکای انیمه پارودی هست یعنی همون هجو و شوخی با کارا و کاراکترهای دیگه! یکی از بهترین نکات مثبت انیمه دوبله ی فوق العادشه! در کل دیدن این انیمه بهتون پیشنهاد میشه از دستش ندید، همینطور دومین فیلم سینماییش و...

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Wiki

I understand nothing
    سپاس
    36,350

»» مثل هر قصه‌ي فانتزي يه "افسانه" تمام شخصيت‌هاي داستان ما رو افسون كرده اونم چيز تازه‌ايي نيست اسمش "اكسير جاوادنگي"ه هموني كه هر كي داشته باشه ميتونه سر ساعت و دقيقه‌‌ي توصيه شده روي جعبه‌ي اكسير، عمر جاودانه پيدا كنه. همين يه خط داستاني رو بگيريد قراره با شخصيت "كوتارو" بريم جلو ...

يه انيمه‌ي ايده‌‌آل ژاپني چرا؟ چون: اول از همه يه عالمه "چيني" بد و خبيث داره كه تمام مدت با بي‌رحمي تمام ژاپني مي‌كشن و دنبال قرباني كردن "كوتارو" هستن چه با اكسير چه بي‌اكسير! تقريبن مشابه فيلم‌هاي جاسوسي آمريكايي كه يا دنبال "عبدالله" هستن يا "پاسكاروف" (يا هر اسم روسي ديگه.) دوم اينكه مثل هر موقعيت قهرمانانه‌ي ژاپني كه اتفاقن در سينماي ژاپن سابقه‌ي تاريخي داره (ر.ج كنيد به فيلم يوجيمبو) شمشير بر گلوله پيروز ميشه حالا به هر ترفندي اين اتفاق ميفته و نهايتن مي‌رسيم به فينال قصه كه نبرد آخر فيس تو فيس شدن با نماينده‌ي "مو طلايي"هاست. ديگه ايده‌‌آل‌تر و ملي‌تر از اين سراغ داريد؟

به غير از كليشه‌ي "اكسير"، مابقي انيمه محترمه بخصوص طراحي كه خب به مراتب از مدل‌هاي سري با قهرمان‌هاي سامورايي زيباتر و دلچسب‌تر از آب دراومده. يا گذشته‌ي شخصيت آگاكه (مو قرمز) كه اصلن شبيه گذشته‌ي يه شخصيت كارتوني نيست. ولي خب همه‌ي اينا وقتي "بهتر"ن كه با نمونه‌هاي غير انيمه‌ايي يا متوسط مقايسه ميشن به همين خاطر به نظرم Sword of the Stranger يه انيمه‌ي متوسط با يه داستان تكراري هم‌سطح خودشه نه بيشتر. اين "نه بيشتر" هم براي كسي كه دنبال يه اتفاق تازه يا يه تجربه‌ي جديده چندان خوشايند نيست و ممكنه مقدمه‌ي بلند انيمه رو با شخصيت‌هاي تكراري پس بزنه و به صورت خودجوش بي‌مقدمه بره سراغ نتيجه و نبرد پاياني تا حداقل يه اكشن خالص ژاپني (با همون خشونت هميشگي) گيرش بياد.

امتياز: 6.5

سپاس
    1,230

ا

ا

ا

ا

خلاصه داستان: داستان حول "ايجون ساوامورا"،‌ يک توپ پرت کن، که به يک مدرسه‌ ی خصوصی با توپ‌ گيری با استعداد به نام "کازويا ميوکی" ملحق شده، مي‌چرخد. آن‌ ها به همراه ديگر اعضای تيم، برای قهرمانی پرافتخار "کوشين" با عزمی راسخ نهايت تلاش خود را می کنند و با تمام سختی ها روبرو می شوند.

ا

ا

ا

ا

نظر شخصی: اونایی که انیمه های ورزشی و خاطره انگیزی مثل فوتبالیست هارو دوست داشتن و شاید هنوز دارن متوجه میشن الان چی میخوام بگم. ممکنِ شما اصلا هیچی از رشته ی ورزشی مورد نظر ندونی یا حتی علاقه ای هم بهش نداشته باشی، اما انیمه انقدر جذاب باشه که هر دو موضوع توجهت و جلب کنه و ناخودآگاه ببینی داری راجع به رشته ی ورزشی ای که اصلا ازش خوشت نمیومد و خیلی بی خود و بیهوده می دونستی، اطلاعات جمع می کنی تا بیشتر و بهتر با انیمه ی مد نظر ارتباط برقرار کنی. این الان داستان منه! سر فوتبالیست ها هم همینطوری بودم. از فوتبال خوشم نمیومد اما هیجان کاذبی که بعد از دیدن انیمه بهم دست می داد و توی همون بچگی دوست داشتم. هر چند دیدن انیمه باعث نشد که از فوتبال خوشم بیاد! هنوزم که هنوزه بهش علاقه ای ندارم.
    از بیس بال خوشم نمیومد، همیشه پیش خودم می گفتم ورزش بی خود و مسخره ی بریتانیایی ها! اما بعد از دیدن انیمه One Outs ، نظرم به طور کامل راجع به این رشته ی ورزشی تغیر کرد. دیدم نه بابا! کلی باید مخ بذارن! کلی از نظر روانی تحت فشارن. خب انیمه ی Diamond no Ace هم راجع به همین رشته ی ورزشیه اما با پرداخت فکری و روانشناسی کمتری! هر چند به نظر من لذت و هیجان بیشتری داره و کمتر کسل کننده س! من خودم شخصا عاشق انیمه های ورزشیِ خوش ساخت هستم، انیمه هایی که شما رو وارد اون دنیای بپر بپر و بزن و بکوب و ... ورزش مورد نظر می کنه، طوری که انگار یا دارید تیم خودتون و می بینید، یا دارید خودتون جای تک تک شخصیت ها بازی یا بهتر بگم مبارزه می کنید! نمی دونم انیمه ورزشیه Hajime no Ippo رو دیدید یا نه، اما اگه ندیدید بهتره هر چه زودتر برید سراغش! لامصب عجب دنیایی داره! این انیمه به شدت محبوبه و معمولا جزو تاپ های خوره های انیمه س!
    انیمه های ورزشی به خاطر اینکه بتونن دخترارو بیشتر از پسرا جذب کنن، معمولا توی آرت و طراحی چهره ها سعی میکنن حسابی دخترپسند عمل کنن، مثل همین انیمه یا انیمه هایی نظیر FREE و Haikyuu و Kuroko no basket و... که اگه این انیمه هارو دیده باشید می دونید یه مشت پسر خوشگل مشگل ریختن توش! اما اینطوری نیست که همه چی تو ریخت و قیافه اینا خلاصه بشه، انیمه های ورزشی خوش ساخت وقتی که بهشون میگن خوش ساخت می تونید مطمئن باشید شخصیت پردازی های به جا و خوبی دارن. مثل همین انیمه Ace Of Diamond که شما با سرگذشت یه عالمه شخصیت جور واجور آشنا میشید که هر کدوم به نوبه ی خودشون جالب توجه هستن. شکست ها و پیروزی ها و بالا و پایین و از این چیزا! انیمه توی همه چی یه حد متوسطی داره و خوبه، نمیگم عالیه، اما واقعا خوبه! اگه این سبک از انیمه رو دوست داشته باشید، از دیدنش لذت می برید. موسیقیش خوبه، از موسیقی متن گرفته تا اپنینگ و اندینگ و حتی صدای دم و بازدم و نفس نفس زدن های شخصیت ها و دوبله ی کار! گرافیکش خوبه هر چند می تونستن توی طراحی شخصیت ها مستقل تر عمل کنن و یکم تفاوت قائل بشن نسبت به خود مانگا آخه چهره ها اونم بین شخصیت های اصلی خیلی بهم نزدیکه! با این حال بازم خوبه. رنگ آمیزی انیمه رو خودم شخصا دوست دارم. کمدی کم اما دلچسبی داره! کلا دنیای خوبی داره این انیمه. از دیدنش پشیمون نمیشید. فقط بگم که در حال پخش هست و همچنان ساختش ادامه داره، مانگاش هم همینطور!

Wiki

سپاس
    1,230

ا

ا

ا

ا

خلاصه داستان: در سال 1972 یک هایپرگیت روی سطح ماه کشف شد و بشر شروع به مهاجرت به ماه و مسکن کردن در اونجا کرد. هرچند، بالاخره دانه های جنگ بین دو قدرت زمینی و مریخی کاشه شدند.

ا

ا

ا

ا

نظر شخصی: انیمه Aldnoah.Zero یه تراژدی بی بروبرگشته! هر چند توی فصل اول یه تراژدی انسانی و غم انگیز حساب میشه و معلوم نیست توی فصل دوم که زمستان 2015 قول دادن میاد، میخوان چی کار کنن و آیا همین رویه ی سری اول رو در پیش گرفتن یا نه بهتر یا شاید هم بدتر شدن!
    در کل این انیمه راجع به تقابل دو شخصیت کاملا متفاوت از هم هست که میشه گفت هر دو رده ی هوشی بالایی دارن اما یکی بیشتر به نابغه ها می خوره و اون یکی به نظر میاد بیشتر از روی احساسات پیش میره تا اینکه بخواد قبل از تصمیم کلی مخ بذاره.
    اولی که بیشتر روی هوش ذکاوت استراتژیکش مانور میدن اسمش ایناهو هست و یه زمینیه! و دومی که بیشتر دل به شاه دخت مریخی ها باخته و با وجود اینکه اینم دست کمی از ایناهو نداره اما بیشتر از روی احساسات پیش میره و تصمیم میگیره و این و تا آخرین لحظه شاهدیم، سلین هست! اما خب یه تفاهمی وجود داره، سلین هم یه زمینیه!
    تقابل این دو شخصیت خیلی جالبه خصوصا وقتی که توی آخرین لحظات می بینیم شخصیت ایناهو صد و هشتاد درجه تغیر میکنه و کسی که همیشه ی خدا از مخش کار می کشید و احساسی پیش نمی رفت توی آخرین لحظات از روی احساسات تصمیم میگیره و توی یه نگاه کلی شاید اینطور به نظر بیاد که شکست می خوره اما نمیشه گفت که دقیقا همینطوره! و سلین احساساتی که اونم تغیر می کنه!
    توی این داستان خیر و شر کاملا مشخص نیست. تا میخواید توی ذهن خودتون شخصیت هارو با خط کش خوب و بد از هم جدا کنید می بینید یه جای کار می لنگه و دقیقا نمی تونید راجع به خوب و بد بودن همه ی شخصیت ها نظریه ی درستی ارائه بدید چون خود داستان این اجازه رو به بیننده نمیده، اللخصوص پردازش فوق العاده ی شخصیت ها و روشن شدن گذشته و حال و هدف های پیش روشون که در نگاه خودشون یه هدف مثبت و رو به جلو هست. هر کدوم خودشون و به حق می دونن و دیگری رو آدم بده ی داستان! یا شاید هم به طرف مقابلشون حق بدن، اما در اصل هدف خودشون و ارزش بیشتری داره!
    خیلی از بیننده های این انیمه سر طرفدار بودن بین دو شخصیت ایناهو و سلین با هم جر و بحث دارن اما من خودم شخصا جزو دسته ای هستم که این دو شخصیت و در کنار هم دوست دارم و به نظرم اینطور میاد که این دو شخصیت همدیگه رو غیر مستقیم کامل می کنن! هر چند فصل اول انیمه یه جورایی بیشتر روی شخصیت سلین و گذشته و حالش مانور داد.
    این انیمه تو دسته ی انیمه های مکا و رباتیک هستش همون سبکی که خودم خیلی نمی پسندم اما بعضی از انیمه های توی این سبک و نمیشه ازشون گذشت مثل Code Geass که عنوان شاهکار حداقل به نظر شخصی خودم حقشه!
    یکی دیگه از نقاط قوت انیمه Aldnoah.Zero موسیقی متن و تیتراژ و کلا موسیقیشه که به نظر من حس و حال خیلی از صحنه ها خصوصا احساسی و اکشن بر می گرده به انتخاب درست و به جای موسیقی! روی من که تاثیر بسزایی داشته و فکر می کنم هر کسی دیگه ای هم این انیمه رو دیده ارتباط خوبی با موسیقی کار پیدا کرده. در کل انیمه ایه که حتما ارزش دیدن داره و سازنده هاش هم خیلی معروفن! ولی به اونایی که تراژدی پسند نیستن پیشنهاد نمیشه.

Wiki

سپاس
    6
    از این کاربر 105 بار در 12 پست سپاس گزاری شده

Elfen Lied | معرفی انیمه | نقد و بررسی اختصاصی سایت

با بچه های بخش انیمه صحبت کردم و تصمیم دارم مدتی یبار انیمه هایی رو که دیدم رو به شما معرفی و نقد اون ها رو برای شما بنویسم
    امیدوارم خوشتون بیاد

نام انیمه : Elfen Lied

سال تولید : 2004

تعداد قسمت : 13 قسمت

مخاطب : بزرگسالان | بالای 18 سال

سبک : درام , هیجانی , ترسناک , نمیدونم چطور بگم که مشکلی نباشه اما لباس توی اون بود و نبودش فرقی نداره

داستان

نژادی از انسان های جهش یافته به نام دیکلونیوس در بین انسان ها بوجود آمدند که هدف آنها نابود کردن نسل انسان هاست . این موجودات چهار دست نامرئی دارند که به اندازه ای تیز است که در برخورد با کسی اون رو تیکه تیکه میکنه . ویژگی این موجودات شاخ های اون هاست . یک شرکت تصمیم میگیره رو این موجودات آزمایش هایی انجام بده که اونهارو بهتر بشناسه . پس تمام دیکلونیوس ها رو زمان تولد با خود میبرند . بعد یه مدت که شرکت ظرفیتش تمام میشه اونها تصمیم میگیرند که اگر کودکی با این مشخصات به دنیا آمد او را بکشند .
    لوسی یکی از دیکلونیوس های بالغ ه که توی این شرکت زندانی بود . اما یک شب موفق به فرار میشه . هنگام فرار ضربه ای به سرش اثابت میکنه که باعث میشه اون تبدیل به یک موجود دو شخصیته بشه . بعضی وقتها نیو که یک موجود مهربان و بی آزار است و بعضی وقتها لوسی که یک قاتل خون سرد .
    شخصی به اسم کوتا نیو رو پیدا میکنه و با خودش به خونه میبره ........... بدون اینکه بدونه خودش و لوسی در بچگی باهم موضوعاتی داشتند .

موسیقی

موسیقی این انیمه نقش ویژه ای در اون داره . کلا Elfen Lied نقش یه ملودی داره که در کل انیمه شما اون رو در سبک های مختلف میشنوید که مربوط به گذشته لوسی و کوتا میشه .
    این ملودی به صورت عالی ای در قسمت های مختلف احساسات مخاطب رو تحت تاثیر قرار میده

طرز دنبال شدن داستان

شما با دیدن سه قسمت اول سریال کلی معما توی ذهنتون بوجود میاد که دوست دارید بدونید .
    توی این 13 قسمت تمام داستان به صورت زیبایی حول محور حل این معما ها پیش میره

نتیجه

اگر دوست دارید یه انیمه زیبا و درام رو ببینید و وقت ندارید بشینید یه انیمه 400 یا 500 قسمتی ببینید حتما این انیمه 13 قسمتی رو ببینید چون در کمترین زمان میتونید بیشتر لذت رو ببرید .

شما رو به خیر ما رو به سلامت

باند بازی هم حدی داشت که کلا ........

I understand nothing
    سپاس
    36,350

»» توكيو حالا شهر بزرگيه مشابه يه متروپليس پيشرفته و بزرگ باوجود اينكه سال‌ها از سن رشدش گذشته ولي به همت مافيا (ياكوزا) و همكاري بي‌واسطه‌اش با شهردار هر روز "قد" ميكشه و بدون توجه به دنياي بچه‌هاي ديروز و بچه‌هاي امروز فقط "آهن و سنگ و چوب" ميخوره تا يه ساختمان تجاري ديگه به "وزن"ش اضافه بشه توكيو ديگه توكيو نيست يه اسم جديد داره: "شهر گنج" ...

TekkonKinkreet يه انيمه با داستان تلخ و انقلابيه كه شايد به فرض محال و صرفن جهت آشنايي با يه مورد ناشناخته بشه اون رو به انيمه‌ي Akira تشبيه كرد يعني نزديك‌ترين نمونه‌ايي كه به نظرم ميرسه همينه. داستاني كه با شخصيت‌ يه شهر پر از خشونت و فساد شروع ميشه (يعني "شهر" خودش يه شخصيت مجزاست كه حالا ميشه نماد 1000تا چيزه ديگه باشه.) كه تنها قهرمان‌هاي قصه دوتا نوجوان شلوغ و جيب‌بر (عضو گروه گربه‌ها) هستند كه اول و آخر جلوي "فساد" خواهند ايستاد. ولي اين قصه با باقي قصه‌هاي انيمه‌ايي كه شنيديد يه فرق اساسي داره اونم در نوع روايت قصه است.

TekkonKinkreet (با واج‌‌‌آرايي K) بيشتر از اينكه دنبال دعوا و زد و خورد بره و شور انقلابي داشته باشه و قصه رو به شيوه‌ي كلاسيك و معمول تعريف كنه "نمادگرا"ست و مثل شعرهاي مدرن قافيه و وزن رو بيخيال شده و بيشتر "تصور"ي و "حس"ي شده. اين اصلن چيز پيچيده‌ايي نيست شما فقط كافيه فرمايشات اون "پير"دانا (يكي از ماقبل شخصيت‌هاي! داستان كه بيشتر از حضور فيزيكي حضور كلامي داره) رو كنار هم قرار بديد مطمئن هستم يه "شعر مدرن" خالص گيرتون مياد كه جز خود "شاعر" يا يك عدد "مخاطب شيفته" كسي محتوا رو درك نمي‌كنه. شايدم به همين خاطره كه "زمان و ساعت و سال" در قصه اصلن مطرح نيست و يه شهر پيشرفته براي آمار دادن به مخاطب كفايت كرده. (شايد اين يه فرضه)
    اين انيمه حيف كه "بيان" سختي داره وگرنه از نظر "طراحي" يه تجربه‌ي فوق‌العادست و براي هر مخاطبي كه آگاهانه چه غيرآگاهانه به سمتش بره بعضي لحظات "خيره‌كننده"ست بخصوص در "بي‌رحمي" و بعضي ايده‌هاي اكشن توي محيط شهري (مثل تعقيب و گريز در همون سكانس اول.). ولي حيف با نمونه‌هاي "قصه‌گو"ي ژاپني زياد فاصله داره و چندان پذيرفتني نيست. شايد بعضي انيمه‌هاي بزرگ مثل "شهر اشباح" نماد هم داشته باشن ولي جلوتر از قصه و همه‌ي قصه نيستن.

خلاصه اينكه Tekkon Kinkreet "حرف حساب" ميزنه ولي نه با "بيان درست".

امتياز: 5

I understand nothing
    سپاس
    36,350

»» قصه‌ي پيرمرد "بامبو‌شكن"ي كه از ميان شاخه‌هاي يك عدد بامبوي درخشان،"پرنسس" (يه دختربچه‌ي كوچيك با لباس‌هاي اشرافي زيبا) رو پيدا مي‌كنه و تصميم مي‌گيره تا "پرنسس" ظريف و كوچيك قصه‌ رو به عنوان "هديه"ايي از طرف خدا به خونه ببره تا با بزرگ كردن و تربيتش لطف خدا رو جبران كنه اما انگار پيرمرد "مسير" رو اشتباهي رفته و ارزش اين نعمت الهي رو درست متوجه نشده ...

انيمه‌ي "افسانه‌ي شاهزاده كاگويا" جزو انيمه‌هاي "باشكوه" قرار مي‌گيره. تقريبن مشابه همون عنوان "فاخر" وطني كه زياد در موردش خونديد و شنيديد. يعني انيمه‌ايي كه پر از جزئيات تصويري هستن‌ و در قدرت طراحي بي‌نظيرن. قصه به شدت كوتاه و مختصر ولي عظمت تصوير "بلند" و "مفصل" و معمولن هم توي اين مدل انيمه‌ها "طراحي" (اينجا مدل نقاشي با قلم حالا ميتونه اين قلم مدادرنگي باشه يا قلم‌موي آغشته به آب‌رنگ، مشابه انيمه‌ي سينمايي "My Neighbors The Yamadas") بر روايت و قصه برتري داره و به قول معروف از تك تك اونا (از قصه و روايت بگيريد تا شخصيت و ...) "سواري" مي‌گيره. به همين خاطر گاهي "افسانه‌ي شاهزاده كاگويا" پر ميشه از "اوقات". يعني توصيف مجموعه‌ايي از "وقت"ها. مثل نشون دادن "وقت دزدي از مزرعه‌ي خربزه" يا "وقت مهموني بلوغ" يا "وقت ولگردي با دوستان" (با تاكيد بر لذتي كه در طبيعت هست ولي در قصر نيست.) يا ... موارد ديگه كه كم هم نيستن. تمام اين‌ها با تمام جزئيات مو به مو در انيمه به تصوير كشيده شده. بدون اينكه كارگردان نگراني بابت "خسته‌كننده بودن" يا "كش‌دار بودن" در به تصور كشيدن چنين "اوقاتي" رو داشته باشه.

برعكس دقت و وسواس در به تصوير كشيدن جزئيات "سنت"هاي ژاپني مثل چطور لباس پوشيدن و چطور احترام كردن و امثال اين. ولي اصلن در ستايش "سنت" نيست با بهتر بگم "سنت" رو در زندگي يه "شاهزاده" اونم در چارديواري "قصر" نمي‌دونه. به همين خاطر كه "كاگويا"ي شاهزاده دائم در مورد قوانين و سنت‌هاي الزامي، از اطرافيان سوال مي‌پرسه. مثل اينكه: "چرا بايد يه شاهزاده ابروي خودش رو بچينه؟" يا "چرا بايد تمام دندون‌هاش رو رنگ مشكي بزنه؟" و "حتمن و الزامن خودش رو در اختيار اعلي‌حضرت قرار بده." ...

"افسانه‌ي شاهزاده كاگويا" بيشتر از اينكه يه انيمه‌ي "قصه‌گو" سرگرم‌كننده باشه بيشتر يه انيمه‌ي "موضوعي" و "پيام‌محور"ه كه در يه تايم مفصل 2ساعت و 17 دقيقه‌ايي با صبر و حوصله يه قصه‌ي شايد "نيم‌خطي" رو روايت ميكنه و بر جزئيات بيش از حد تاكيد داره تا بلكه مخاطب درك درستي از "پيام" داشته باشه نه "قصه"! و باتوجه به ريشه‌ي عاميانه‌اش (براساس يك داستان عاميانه‌ي ژاپني ساخته شده) 100درصد پايان خوشي داره و "تلخ" نيست. به همين خاطر اصلن جزو انيمه‌هاي محبوب من قرار نمي‌گيره.

»» پ.ن 1: كاگويا يك نوع بامبوي ظريف و باريك و زيباست. البته اين رو ميشه از توصيف يكي از شخصيت‌هاي داستان متوجه شد نيازي به تحقيق نداره.
    »» پ.ن 2: تصوير بالا يكي از بهترين سكانس‌هاي اين انيمه‌ي سينمايي‌ست كه كمتر توي انيمه‌هاي ديگه شبيه به اون رو ديديد. وقتي شاهزاده از "قصر" فرار ميكنه يه "رهاشدگي" فوق‌العاده با استفاده از تكنيك رنگ‌‌‌‌آميزي انيمه، جلوي چشم شما اتفاق ميفته كه بي‌نظيره. خيلي اين قسمت رو دوست داشتم.

امتياز: 6.5

What
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس
    187
    از این کاربر 774 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

خلاصه داستان : انیمیشن انیماتریکس The Animatrix یک انیمشن اقتباسی از فیلم سه گانه مـاتـریکـس هستش. انیماتـریـکس

The Animatrix ، حاصل همکاری سه ساله بین برادران واچوفسکی (خالقین فیلم ماتریکس) و هنرمندان انیمیشن ژاپنی ، و امریکایی هست

انیماتریکس در واقع میشه گفت مجموعه ۹ فیلم کوتاه که به شیوه انیمیشن ساخته شده و همه آنها ، ارتباط تنگاتنگی با دنیای مــاتــریکـس دارن

نظر شخصی : خوب دوستانی که فیلم ماتریکس رو دیده باشن خیلی راحت تر میتونن با فضای پارادوکس این انیمه ارتباط برقرار بکنن

این انیمیشن در واقع فلش بک و فلش فورواردی از گذشته و اینده کارکترهای فیلم ماتریکس هستش . به نظرم تمام سوالات و ابهاماتی کـه بیننده از

فیلم ماتریکس داشت میتونه اینجا به جواباش برسه سوالاتی اعم از گذشته کاراکتر هایی مثل مورفیس و ترنیتی و حـتـی دلـیل بـه وجـود امـدن فـضـا

دنیای ماتریکس و آینده ماشین ها و انسانها بعد ظهور سوشیانس (نیـو) . .. به نظر مـن اپیزود های AnimatriX تو ایـران خـیلی کم دیـده شـده !

یـه مـجمـوعه انیمیشن 9 قسمتی که تهیه کننده اش برادران واچفسکی هستند و از انیماتورهای ژاپنی ( از جمله واتانابی و کویکه و ) برای تولیدش

استفاده شده ! این مجموعه حتما باید بعد از The MatriX و قبل از Reloaded دیده بشه تـا به خیلی از سوالاتی بیننده پـاسخ داده بشه و خـیلی

از صحنه های Reloaded و Revolutions برای بیننده تعریف بشه ؛ هـمـونطور که مـیـدونـید نـحـوه فیلم ماتریکس تـو مـحتوای جـبـر و اختیار

بود و این نوع موضوعات حتما باید توسط خودهخ بیننده دیده بشه و احساسات هر شخصی هم تو زمینه جـبر و اختـیـار مـتـفـاوته . پـس خورده ای از

من نباشه کـه چرا بیشتر توضیح نمیدم . این انیمیشن فـقـط بــرای ادامه فیلم ماتـریکس و ارضای علاقمندان هستش و توضیح بـیشتر خـیانـتی بـه اصل

داستان محسوب میشه ؛ دوستانی که فیلم رو انیمیشن رو ندیدن و نگاهی پـاراگـمـاتـیسم به دنیای دارن پـیـشـنهاد مـیـکنم این انـیـمیشن رو از دست ندن

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع