برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,381 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

The Hundred-Foot Journey|باحضور هلن میرن|معرفی,بحث,تریلر,پوستر

The Hundred-Foot Journey عنوان فیلم سینمایی کمدی درامی می باشد که بر اساس کتابی به همین نام به قلم Richard C. Morais (دارای اصالتی آمریکایی,متولدپرتغال بزرگ شده در سوئیس,هفده سال زندگی در انگلستان!)ساخته شده است .Lasse Hallström سوئدی که کارگردانی فیلم تحسین شده Chocolat را در کارنامه دارد کار کارگردانی این اثر را که نخستین بار هشتم آگوست 2014(هجدهم مرداد 93) به اکران در آمد به انجام رسانده ضمن آنکه Steven Knight سازنده سریال زیبای Peaky Blinders فیلمنامه نویس این اثر می باشد. Helen Mirren بریتانیایی که علاوه بر کسب اسکار بهترین بازیگر زن در سال 2006 بخاطر ایفای نقش ملکه بریتانیا در فیلم The Queen دریافت چهار جایزه Emmy و دو Golden Globe را در کارنامه دارد از جمله بازیگران سرشناس این اثر می باشد.
    پخش این اثر با استقبال مناسبی از سوی منتقدان و تماشاگرانش مواجه گشت به نحوی که با بودجه اندک 22 میلیون دلاری در گیشه توانست 85.8 میلیون دلار فروش کند. +

خلاصه داستان:
    داستان فیلم از جایی شروع می شود که یک خانواده هندی به نام Kadam که مادرشان را در طی خشونت های سی/ا/سی که در بمبئی رخ داده از دست داده اند و رستوران خانوادگیشان با مشکلات فراوانی مواجه شده است این کشور را ترک و پس از تلاشی ناموفق برای راه انداختن کسب و کاری در انگلستان وارد فرانسه می شوند .آنها پس از وقوع حوادثی تصمیم به خرید ساختمانی متروکه و راه انداختن رستوران غذاهای هندی به نام Maison Mumbai در جنوب فرانسه می گیرند.اما از بد حادثه رستوران آنها در صد فوتی رستوران فرانسوی دیگری قرار دارد که مالک بیوه آن به نام Madame Mallory به آنها به چشم رقیب نگاه می کند و با خرید کلیه مواد غذایی موردنیازشان در شب افتتاح رستوران جنگ سرد عظیمی را با پدر خانواده Papa آغاز می کند.

بازیگران:

Helen Mirren در نقش
    Madame Mallory

Om Puri در نقش
    Papa

Manish Dayal در نقش
    Hassan

Charlotte Le Bon در نقش
    Marguerite

Amit Shah در نقش
    Mansur

Farzana Dua Elahe در نقش
    Mahira

Dillon Mitra در نقش
    Mukthar

Aria Pandya در نقش
    Aisha
    تریلر رسمی فیلم:

تاپیک اختصاصی زیرنویس فیلم
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

what does'nt kill you, makes you stronger
    سپاس
    10,855
    از این کاربر 3,644 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Hundred-Foot Journey|باحضور هلن میرن|معرفی,بحث,تریلر,پوستر

معمولا مخاطبی که تو اینترنت دنبال کالای فرهنگی می گرده (یکیش خودم) با خوندن خلاصه ی داستان همچین فیلمی شاید
    کمی دلسرد بشه. مخصوصا که کلیتش یه ابر کلیشست
    مشاهده محتوا اسپویلر
    (از صفر به همه چی و بازگشت به اصل خود)
    .
    اما خواهش می کنم از دوستان که پیش داوری نکنن .با تشکر از امین عزیز بعد از مدتها فیلمی در این سبک دیدم که واقعا از
    لحظه به لحظش لذت بردم. بازیگر نقش پاپا(بابا) به شدت روی من تاثیر گذاشت تا جایی که آرزو می کردم شاید بعد از سالها بتونم
    تبدیل به یه همچین مردی بشم. به هیچ وجه از دستش ندید
    ...you're fine
    trust me

3. 22 کاربرِ زیر از BIG FELLAH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

من هم این اثره فرهنگی رو تماشا کردم...!! خیلی وقت بود فیلمی به زلالیه این فیلم ندیده بودم.شاید بخاطره موضوعش افراد کمی برن سراغش ولی مطمئن باشید همه چیزه فیلم تازه و جدیده و 100درصد لیاقت دیده شدن رو داره.فیلم "سفر 100 قدمی" یک داستان بدونه ژانره..اگر بگم کمدی غلط گفتم چون هیچ محتوای خنده داری نداره،اگر بگم اکشن دروغ گفتم چون اکشن نیست و همچنین چون لحظاته آنچنان تلخی هم در خودش نداره که بخام لفظ درام رو بهش بچسبونم.یک فیلمه..همین.
    داستان فیلم درمورد خانواده ای هندیه که ذاتن آشپزن و دراثر یک آتش سوزی کارو زندگیشون رو ازدست میدن و برای ماجراجویی و گذروندن بقیه ی عمر به فرانسه سفر میکنن و شخصیت اصلی داستان "حسن خادم" جوانی جویای نامه که دوست داره پله های ترقی در آشپزی رو طی کنه و همینطور هم میشه. این وسط کلی اتفاقات واسش میوفته و ایشون به هدفی که داشته میرسه..از نکات بارز فیلم میشه به موسیقی متن بسیار دلنشینش اشاره کرد که تقریبن تلفیقی از موسیقی کلاسیک هندوستان و فرانسه س و متناسب با لحظاته فیلم آهنگهای مناسب تری به گوشمون میرسه. نکته ی مثبت دیگری که فیلم داشت پویا بودنشه و مثل یک رودخونه در جریانه و اجازه ی درجا زدن به عوامل قصه رو نمیده و این قوی بودن قلم Steven Knight‌رو میرسونه که بسیار عالی عمل کرده دراین بخش..
    بشخصه فکر نمیکردم داستان زندگیه یک آشپز بتونه اینقدر تاثیر گذار تعریف بشه..فیلم بخاطر همین طرز روایت داستان به اندازه ی کافی سورپرایز درخودش نهفته داره..
    نکته ی بسیار عالی فیلم ساده بودنشه..به دور از پرداخت های آنچنانی و با استفاده ی صحیح از عناصر مثل نور،صدا،حرکت دوربین،نوع لباس و ... یک حس بسیار عالی به بیننده منتقل میکنه که انگار خودتون درکناره شخصیت ها درحال تجربه ی اتفاقات هستید. برعکس فیلم دیگری که امروز دیدم"The Maze Runner" این فیلم لوکیشن های فیلمبرداری و ساعات فیلمبرداریش بسیار عالی کار شده و همونطور که گفتم یکی از عوامل مهم این فیلم که اون رو خاص جلوه میده استفاده ی درست از عناصریه که این روزها خیلی کم بهشون بها میدن... این فیلم دربرخی موارد نشون داد که حرکت صحیح دوربین چقدر میتونه در خلق لحظات دلنشین تاثیر گذار باشه.

تنها نکته ی مبهم فیلم اسمش بود که بنظرم مناسب نبود یا حده اقل من نفهمیدم چرا این اسم رو انتخاب کردن..سرهم رفته یک عنوان خیلی خوب برای تماشا کردن بود و درموردش عجولانه قضاوت نکنید و تا انتهای داستان حوصله به خرج بدید بعد نظرتون رو بگید..امیدوارم نگاش کنید.

از بحث فیلم بیام بیرون و درمورده زیرنویسش توضیح بدم که سه عزیزی که فیلم رو ترجمه کردن (امین/صادق/امیرحسین) به جرئت میتونم بگم یک حماسه آفریدن...ممنونم از یاسره عزیز بخاطر معرفیه فیلم و سه عزیزی که فیلم رو زیرنویس کردن....!!
    8.3 از 10

5. 22 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

*هندی ها هرچقدر از نظر داستان توی این فیلم "غریبه" هستن ولی از نظر تکنیک نه.
    همون رنگ و لعاب فیلم های هندی توی این یکی هم هست. این خیلی خوبه.
    البته بگذریم که این فیلم در دسته فیلم های "وطن گریز" قرار می گیره.

*یه چیزه دیگه بگم: وقتی فیلم رو تماشا کردم سریع یاد فیلم Lunchbox 2013 افتادم در حالیکه از نظر داستان خیلی با هم متفاوتن و شاید این فیلم اروپایی بیشتر شبیه فیلم "ملکه" (محصول 2014 سینمای هند +) باشه تا این یکی. ولی خب اون "بهانه" ی فیلم برای ارتباط مثلن فرهنگی (غذا رو میگم) توی Lunchbox هم هست با این فرمول مشابه: "غذا بهانه است موضوع و اتفاق چیزه بزرگتریه". حالا اگه وقت کردید یا دوست داشتید یک فیلم متفاوت از سینمای هند تماشا کنید حتمن یه سری به "ظرف ناهار" بزنید!

7. 16 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :