برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 8 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 74
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

Christopher Priest، را شاید کسی نشناسد.او خالق کتابی به نام The Prestige است که کارگردان نامی هالیوود یعنی Christopher Nolan، درسال 2006 فیلمی باهمین نام و بااقتباس ازهمین کتاب ساخت و به اکران درآورد. فیلم The Prestige با بازی تحسین برانگیز هیوجکمن و کریستین بیل، یکی از بهترین آثار سینمایی قلمداد میشود ولی نویسنده ی کتاب، نظرش چیز دیگریست.

کریستوفر پریست، دراین هفته با پایگاه خبری Skirpt که وبسایتی مخصوص فیلمهای فرانسوی است مصاحبه ای انجام داده ودرطی آن به سه فیلم کریستوفر نولان نقدهای تندی وارد کرده است.این شخص سه گانه ی The Dark Knight را با صفتهای "کسل کننده و پر زرق و برق" و نیز فیلمهای Memento و The Prestige را با الفاظ "ملال آور ، کم عمق " توصیف کرده و این فیلمهارا دارای ضعف در نگارش داستان دانسته است.

دراین مصاحبه، از او درمورد پرفروش ترین اثرش یعنی رمان The Prestige سوالاتی شد و او توضیحاتی ارائه کرد و سوال و جوابها به فیلمی که کریستوفرنولان ساخت رسید تااینکه این نویسنده،واکنش هایی که دربالا به آنها اشاره شد را ازخود نشان داد.

"من و کریستوفر نولان تنها یکبار باهم ملاقات داشتیم و آن زمانی بود که فیلم The Prestige اکران شده بود.من علاقه ای به ملاقات با او نداشتم.دیدگاه من و نولان نسبت به جهان Prestige دو دیدگاه متفاوت بود. برای جهانیان، کریستوفر نولان یک فیلمساز بی بدیل است، برای من او تنها بچه ایست که دوست دارد در هالیوود باشد."
    کریستوفر پریست درادامه ی این مصاحبه درمورد حق مالکیت رمان صحبت کرد و اشاره کرد که اصلا قرار نبود رمانش توسط نولان نوشته شود و او بدون اجازه و برخلاف میل او فیلم را ساخته است.
    "بعد ازینکه نگارش رمان The Prestige را تمام کردم،سه پیشنهاد از سه کارگردان مختلف دریافت کردم که دوست داشتند رمان من را تبدیل به فیلم سینمایی کنند که نولان هیچ یک از آنها نبود.اسم دونفردیگر را نمی آورم ولی نفر سوم Sam Mendesــي بود به تازگی فیلم American Beauty‌را ساخته بود و درفصل اسکار به سر میبرد.صبح روزی که سم مندز برای من زنگ زد با خبر شدم که درمراسم اسکار، فیلم American Beauty اش نامزد کسب 7 جایزه ی اسکار شده و توانسته 5 تای آنها را ببرد که اسکار بهترین فیلم سال هم دربین آنها به چشم میخورد. برای من ساخته شدن رمانم توسط کارگردانی چون Sam Mendes یک آرزو بود.تااینکه کریستوفرنولان و فیلمش سروکله شان پیدا شد و همه ی آرزوهایم را برباد داد."
    Christopher Priest در ادامه افزود:

" من خودم را آماده کرده بودم که با سم مندز ملاقات کنم تااینکه ایمیلی توسط همسر کریستوفرنولان که تهیه کنندگی فیلم پرستیژ را انجام داده دریافت کردم که بااین محتوا "یک پیک موتوری توراهه، کاری نکن تا بیاد" فکرم را مشغول کرد. پیک آماد و یک عدد نوار ویدئویی به من داد. روی نوار نوشته شده بود ، "این فیلم را نگاه کن و سعی کن تصور کنی که یک کارگردان با تشکیلاتی به بزرگی هالیوود میتواند چه شاهکاری از کتابت بسازد." من فیلم را تماشا کردم و مجاب شدم که کریستوفرنولان را برای ساخت فیلم انتخاب کنم. تا به امروز حتی نولان روحش هم ازین قضیه خبرندارد. Sam Mendes به تازگی فیلم ساخته بود و من دوست داشتم به جوانترهایی که جویای نام هستند کمک کنم تا خودشان را بالا بکشند. تصور من براین بود که The Prestige بهترین فیلم او خواهد شد."

کریستوفر پریست بیان کرد که فیلم پرستیژ آنگونه که میخواست از آب درنیامد و تبدیل به فیلمی باداستان سطحی و کم عمق شده است.او سه گانه ی شوالیه ی تاریکی را بااین دلیل که همانند عناوینی چون Iron Man و The Avengers، مفرح و هیجان انگیز نیست، به زیرسوال برد و گفت یک کارگردان نباید یک سوپرقهرمان چون بتمن را درگیر مسائل روانشناسانه و فلسفی که در سه گانه به نمایش درآمد ، کند.
    این نویسنده صحبت هایش را با نصیحتی در قبال نولان به اتمام رساند :

"چیزی که نولان سعی میکند به آن برسد ، تبدیل شدن به استنلی کوبریک مدرن است.بنظر من او بهتراست تبدیل به آلفردهیچکاک مدرن شود.من هنوز هم برروی عقیده ام هستم که فیلمهای Memento و The Prestige عناوین سخیف و کسل کننده ای هستند.فیلم جدید نولان (اشاره به Interstellar‌) را هنوز ندیده ام."

نظر شما درمورد این بیانات چیست؟با ما درمیان بگذارید.

سپاس
    76
    از این کاربر 300 بار در 64 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

این آقا میخواسته با این حرفاش چون فیلم جدید نولان تازه اکران شده در کانون توجهات قرار بگیره! خدا شفا عاجل به این فرد محترم عنایت کند!

3. 12 کاربرِ زیر از dinasour بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,350 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نظر من به اشکان و امین شِپرد نزدیک تر است

پ.ن: پست اسپم خیلی حال میده ها! خیلی

5. 20 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

what does'nt kill you, makes you stronger
    سپاس
    10,855
    از این کاربر 3,644 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    او سه گانه ی شوالیه ی تاریکی را بااین دلیل که همانند عناوینی چون Iron Man و The Avengers، مفرح و هیجان انگیز نیست، به زیرسوال برد
    چی شد؟!!!
    آقا اینجاش بیشتر از همه جا می سوزونه.
    به نظر من دوستان اعصابشون رو خورد نکنن، فقط اگه کسی ادرسی، نشونی، ازش پیدا کرد بده به من. چون آدمشو دارم که آدمش کنم.
    ...you're fine
    trust me

7. 16 کاربرِ زیر از BIG FELLAH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

هميشه ، گذر زمان نشون ميده كه آثار فاخر بالاخره به جايگاهي كه بايد ميرسن
    نمونه ي بارزشم آثاري مثل اينكـ آخرالزمان فورد كاپولا يا پرتقال كوكي استنلي كوبريكـِ...
    و اما نولان و تريلوژي بتمن ـِش...

اما چرا The Dark Knight نولان يا بهتر بگم تريلوژي بتمن نولان انقدر مطرح شد!!؟ تا حدي كه قسمت دوم اين مجموعه كه ٦سال از اكرانش نميگذره رتبه ي ٤اُم رو تو Top 250 imdb بدست مياره...

بتمن از ابتداي خلقتش تو مجموعه ي كميك طرفداري زيادي رو براي خودش دست و پا كرد،چون در عين حال كه يه قهرمان بود در كنار ابر قهرمان هاي ديگه توانهاي ماوراي طبيعي مثل هالك يا سوپرمن نداشت ولي بين ابر قهرمانها جايگاه ويژه اي رو داشت...
    اولين اثر سينمايي كه بطور جدي اقتباس شده از بتمن باب كِين بود Batmanنام داشت محصول ١٩٨٩ و به كارگرداني تيم برتون،بعد از اين مجموعه بتمن تا ٣قسمت ديگه ادامه پيدا كرد كه آخرين قسمت Batman & Robinنام داشت كه قسمت ٤اُم بحساب ميومد محصول ١٩٩٧ و به كارگرداني جوئل شوماخر
    متاسفانه اين اثر يك شكست اساسي براي دست اندركاران بحساب اوومد از ريت 3.6/10تو سايت imdbبگيريد تا فروشِ كمتر نسبت به بودجه ي اوليه ساخت
    متاسفانه اين اثر آنچنان سقوط آزادي براي بتمن بحساب اوومد كه تا مدتها كسي جرئت رفتن سمت مجموعه ي بتمن رو نداشت
    يعني كسي ايده اي براي ادامه دادن نداشت...تا اينكه نولان بعد از ٧سال با فيلمنامه اي منسجم و قوي انقلابي رو تو مجموعه ي بتمن بوجود آورد اولين مورد خارج كردن بتمن از دنيايِ فانتزي و دشمناي خيالي و وارد كردنش به دنيايِ واقعي بود
    فضايي رئال كه بستري شد براي اتفاقاتي كه براي بتمن و شهر گاتنهام بوجود مياد
    البته نولان آنچنان هنرمندانه اين حركت انقلابي رو آغاز كرد كه هيچكدوم از طرفداراي بتمن كه عمري عادت داشتن بتمنو تو فضاي فانتزي ببينن اصلا ذره اي از اين موضوع رنجيده خاطر نشدن...
    تو حركت اول نولان اوومد بتمن رو از اول تعريف كرد كه كي بوده چي شده و به كجا رسيده بهمين خاطر اسم اول مجموعه رو ميزاره Batman Begins
    البته شروع بتمن آرامش قبل از طوفاني كه با ساخت The Dark Knight از بين ميره و دنيا مات و مبهوت ميمونه تو قسمت جديدي كه نولان ساخته اثري كه بتمن رو به عرش اعلي ميبره تا حدي كه يكي از پرفروش ترين هاي تاريخ سينما ميشه و مدت بعدي جزء Top 250 imdbميشه...

قبل از اينكه اين آقا به طرز وحشيانه اي به آثار نولان حمله ببره ، فرانكـ ميلر هم تو مصاحبه اي گفته بود ، اصلا با ٣گانه ي بتمن نولان ارتباط برقرار نميكنم چون اصالت نداره!! يا به عبارتي چون اون حال و هواي فانتزي كاميكـ بوكـ هارو نداره...

خوب فرانكـ ميلر با توجه به جايگاهي كه تو عرصه ي كاميكـ بوكـ ها داره و با توجه به همكاري كه تو قسمت اول Sin City داشت و نشون داد ميشه از دنياي كاميكـ بوكـ ها با حفظ امانت در محتوي و فصا سازي اقتباس كرد كمي تا قسمتي حق داره!!!
    اما اين اقا!! بنظرم با حرفاش ميخواسته تا مدتي نقل و نبات محافل باشه براي صحبت

9. 12 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,605 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

من اصلا قبل از سه گانه نولان از بتمن متنفر بودم (فقط 20 دقیقه از فیلم بتمن و رابینو تونستم تحمل کنم)مخصوصا از همون دنیای فانتزی وغیر واقعیش.. فقط ماشیناشو دوست داشتم
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

11. 6 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    374
    از این کاربر 686 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

بنظرم فیلمای نولان همگی فیلمهای خوبی اند و جنبه سرگرم کنندگی بالایی دارند.اما فقط همین.من هیچ وقت فیلماش رو جزو برترین اثار سینمایی نمیبینم.بلکه فقط در حد سرگرم کنندگی

13. 9 کاربرِ زیر از irani11 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    برو مدیر انجمن پشتته

کار نولان که خدایی خوبه اما خب یه سری هم الکی شلوغش میکنن و چپ و راست به فیلم هاش شاهکار میگن، در بهترین حالت یه فیلم سرگرم کننده ی خوبه، نه چیز دیگه. نه اون اینسپشن و نه اون ممنتو خیلی پیچیده و چند لایه و.... بود. کارهاش تجاریه فقط. تورو خدا اینقدر نگید شاهکار.
    یاد حرف لویی افتادم که میگه "وقتی کلمه ی شاهکار رو برای یه پیتزا به کار میبری، وقتی یه معجزه یا اتفاق خارق العاده بیافته چی میخوای بگی؟" (دقیق یادم نبود)
    داستان فیلم های نولان و طرفدارهاش هم همینه. با کمال احترام نسبت به دوستان، 80% طرفدارها که شاهکار شاهکار میکنن شاهکار ندیدن
    خدایی بهترین نظریکه تو این تاپیک در مورد نولان گفته شد همین بود که اشکان گفت.البته فکر کنم سر فیلم اینتر استلار کمی از شهرتش پایین بیاد.صددرصد دیگه میشه مطمئن بود که این فیلمش بالای 200 میلیون دلار نره.(این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست داشم)

15. 4 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab-1363 نمایش پست ها
    خدایی بهترین نظریکه تو این تاپیک در مورد نولان گفته شد همین بود که اشکان گفت.البته فکر کنم سر فیلم اینتر استلار کمی از شهرتش پایین بیاد.صددرصد دیگه میشه مطمئن بود که این فیلمش بالای 200 میلیون دلار نره.(این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست داشم)
    بیشتر از 200 میلیون دلار فروش کرده فیلم نولان عزیزم، فروش جهانیش بیشتر از 350 میلیون دلار بوده فروشش فقط تو آمریکا بالایی 150 میلیون دلار بوده پس مطمئن باش فروش بیشتر نکنه کمتر نمیکنه.

در خصوص فیلم آخر نولان فقط یه نظر بدم Neil deGrasse Tyson رو کسایی که مجموعه مستند کازموس دیده باشه رو میشناسه، یه متخصص فیزیک نجومی و کیهان‌شناس معروف و همچنین یکی از خدایگان نـِردها و گیک‌های سرتاسر جهان ایشون تو چندین مصاحبه و پخش تلویزیونی شبکه NBC عنوان کرد که عنوان جدید نولان بهترین اثر تاریخ تو دنیا فیزیک نجوم هست که توش به ریزه کاریی ها به شدت دقت شده.اینم به عنوان مثال عرض کنم همین نیل سر فیلم تایتانیک ده سال دهن جیمز کامرون رو سرویس کرد که چرا از صحنه شب اشتباه استفاده کردی برای لحظه مرگ غرق شدن جک، یا مثلا فیلم جاذبه رو مزخرف محض در دنیا نجوم میدونه، حق هم داره میگه که مثلا چرا ناسا یه پزشک رو فرستاده اون بالا تلسکوپ هابل رو تعمیر کنه؟! یا اینکه اگه جاذبه نیست اونجا چرا موهای سندرا بولک تو هوا معلق نیست؟ حالا شما دارید میگید این فیلم شهرت نولان رو میاره پایین ؟ این فیلم شکل واقعی از دنیایی نجوم هست بعد میخواد تو این فیلم شهرتش بیاد پایین ؟

در خصوص نظر های که این نویسنده کتاب در خصوص نولان داده فقط همین میشه گفت، این آقا دوست داشت یه نفر فیلمی از رو کتابش بسازه که هفت نامزدی اسکار براش بیاره و خیلی معروفش کنه.یکی از دوستان در خصوص فرانک میلر گفت و باید بگم فرانک حق داره چون فیلم دوم بتمن رو از روی کمیک اون تا حدودی برداشت شده، حق داره که از این که این فیلم انتقاد کنه بگه بتمن واقعا بتمن نیست.چیزی که نولان از بتمن نشون داد با چیزی که شما تو کمیک هاش دنبال میکنید یک منظومه فاصله داره داره، شاید تنها شباهتشون لباس هاشون و اسم هاشون باشه حتی رفتار کارکترها با همدیگه فرق میکنه.

همین بتمن نولان دنیا ابرقهرمان ها رو زیر رو کرد و کاری کرد که فن بوی ها امید بیشتری به اثار سینمایی پیدا کنن قبل از اون هر چی از دنیا فانتزی میساختن با شکست رو به رو بود.دیگه مثال بخوام براش بزنم میتونم یه تایپک کامل برای شکست های سینمایی بنویسم.

17. 18 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,605 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

به نظر من اینکه چه فیلمی شاهکاره و چه فیلمی نیست به سلیقه مخاطب بر میگرده ..مثلا خیلیا هستن حتی حوصله نگاه کردن فیلم پدرخوانده رو ندارن چه برسه اینکه

بخوان بهش بگن شاهکار.... به نظر من نولان یه کارگردان نابغه وبا هوشه. فیلمهاشم عالی هستن .شایدم شاهکار باشن .(اخه کسی که بتونه فیلم شروری مثل بتمنو

اینقدر جذاب بسازه که بشه رتبه 4 imdb خداییش شاهکار حساب میشه)..,ولی چیز دیگه اییم هست هنوز خیلی مونده تا بتونه سبک خاصی رو بنام خودش ثبت کنه

هنوز خیلی مونده که به جایگاه بززگانی مثل اسپیلبرگ و جیمز کامرون و دیوید فینچر.... برسه .
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

19. 7 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,350 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed224 نمایش پست ها
    به نظر من اینکه چه فیلمی شاهکاره و چه فیلمی نیست به سلیقه مخاطب بر میگرده ..مثلا خیلیا هستن حتی حوصله نگاه کردن فیلم پدرخوانده رو ندارن چه برسه اینکه بخوان بهش بگن شاهکار
    یه وقتی هست، ممد آقای قصاب میخواد بره فیلم ببینه، بعد فیلم رستگاری شاوشنک رو براش میذاری، سه تا حرف بهت میزنه، میگه برو یه فیلمی بیار که بزن بزن داره حال کنیم، اون موقع است که فعل حوصله سر رفتن بعضی ها کاربرد داره، اون موقع است که سلیقه ها خیلی فرق داره.

موضوع فیلم و سریال هم همینه برادر من، یه قسمتی از این دنیا مال افرادی که تخمه بشکونن و پا رو پا بندازن و به قول معروف حال کنن. یه قسمتی از دنیای فیلم و سریال هم مال اون هایی که بیشتر فیلم های تاریخ سینما رو دیدن، بازیگر های بزرگ، کارگردان های بزرگ و این ها رو میشناسن و به قول معروف عاشق هنر سینما و تلویزیون هستن. وقتی بهشون بگی کوبریک، برگمان، سانست بلوار، بت دیویس، گرتا گاربو، یه حرفی برای زدن دارند، اون موقع است که دیگه این فعل سلیقه ها فرق میکنه صادق نیست، اون موقع است که بیایی بهشون بگی پدرخوانده در مورد دستمزد براندو و اکتور استدیو برات کلی حرف میزنن،در مورد کاپولا و شکست اینک آخر الزمانش برات حرف میزنن، همه این دنیای سینما و بازیگرا و کارگردان هاشو میشناسن و باهاش زندگی کردن. دو ساعت و نیم زمانی که صبر کردن تا بالاخره مارلون براندو تو اینک آخر الزمان موقع نقشش برسه رو یه دنیا میدونن، عاشق همون پونزده دقیقه ای که تو فیلم بوده هستن، میدونی چی میگم؟ این چیزاست که فرق میکنه، این چیزاست که بین من و اشکان و مثلا ممد آقا قصاب فرق میذاره.

آخرش چی؟

اینکه برای افرادی که عاشق سینما هستن و روزی یه دونه فیلم حداقل دیدن، نولان اونقدرا هم بزرگ نیست، ما هم بعضی وقت ها میشینیم پای فیلم هاش و حال میکنیم، پیتزا رو سفارش میدیم و سه بار سه گانه بتمنش رو تا صبح نگاه میکنیم، ولی حواسمون هست که داره سرمون گرم میشه، موقعی که دلمون یه حرف جدی میخواد، میریم سانست بلوار رو چهار بار میبینیم، میریم days of wine and roses رو پنج بار میبینیم، میریم چهارصد ضربه رو هفت بار میبینیم

فرق ها اینجاست برادر من.

و من الله توفیق.

صفحه 2 از 8 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین