برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 8 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 74
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

Christopher Priest، را شاید کسی نشناسد.او خالق کتابی به نام The Prestige است که کارگردان نامی هالیوود یعنی Christopher Nolan، درسال 2006 فیلمی باهمین نام و بااقتباس ازهمین کتاب ساخت و به اکران درآورد. فیلم The Prestige با بازی تحسین برانگیز هیوجکمن و کریستین بیل، یکی از بهترین آثار سینمایی قلمداد میشود ولی نویسنده ی کتاب، نظرش چیز دیگریست.

کریستوفر پریست، دراین هفته با پایگاه خبری Skirpt که وبسایتی مخصوص فیلمهای فرانسوی است مصاحبه ای انجام داده ودرطی آن به سه فیلم کریستوفر نولان نقدهای تندی وارد کرده است.این شخص سه گانه ی The Dark Knight را با صفتهای "کسل کننده و پر زرق و برق" و نیز فیلمهای Memento و The Prestige را با الفاظ "ملال آور ، کم عمق " توصیف کرده و این فیلمهارا دارای ضعف در نگارش داستان دانسته است.

دراین مصاحبه، از او درمورد پرفروش ترین اثرش یعنی رمان The Prestige سوالاتی شد و او توضیحاتی ارائه کرد و سوال و جوابها به فیلمی که کریستوفرنولان ساخت رسید تااینکه این نویسنده،واکنش هایی که دربالا به آنها اشاره شد را ازخود نشان داد.

"من و کریستوفر نولان تنها یکبار باهم ملاقات داشتیم و آن زمانی بود که فیلم The Prestige اکران شده بود.من علاقه ای به ملاقات با او نداشتم.دیدگاه من و نولان نسبت به جهان Prestige دو دیدگاه متفاوت بود. برای جهانیان، کریستوفر نولان یک فیلمساز بی بدیل است، برای من او تنها بچه ایست که دوست دارد در هالیوود باشد."
    کریستوفر پریست درادامه ی این مصاحبه درمورد حق مالکیت رمان صحبت کرد و اشاره کرد که اصلا قرار نبود رمانش توسط نولان نوشته شود و او بدون اجازه و برخلاف میل او فیلم را ساخته است.
    "بعد ازینکه نگارش رمان The Prestige را تمام کردم،سه پیشنهاد از سه کارگردان مختلف دریافت کردم که دوست داشتند رمان من را تبدیل به فیلم سینمایی کنند که نولان هیچ یک از آنها نبود.اسم دونفردیگر را نمی آورم ولی نفر سوم Sam Mendesــي بود به تازگی فیلم American Beauty‌را ساخته بود و درفصل اسکار به سر میبرد.صبح روزی که سم مندز برای من زنگ زد با خبر شدم که درمراسم اسکار، فیلم American Beauty اش نامزد کسب 7 جایزه ی اسکار شده و توانسته 5 تای آنها را ببرد که اسکار بهترین فیلم سال هم دربین آنها به چشم میخورد. برای من ساخته شدن رمانم توسط کارگردانی چون Sam Mendes یک آرزو بود.تااینکه کریستوفرنولان و فیلمش سروکله شان پیدا شد و همه ی آرزوهایم را برباد داد."
    Christopher Priest در ادامه افزود:

" من خودم را آماده کرده بودم که با سم مندز ملاقات کنم تااینکه ایمیلی توسط همسر کریستوفرنولان که تهیه کنندگی فیلم پرستیژ را انجام داده دریافت کردم که بااین محتوا "یک پیک موتوری توراهه، کاری نکن تا بیاد" فکرم را مشغول کرد. پیک آماد و یک عدد نوار ویدئویی به من داد. روی نوار نوشته شده بود ، "این فیلم را نگاه کن و سعی کن تصور کنی که یک کارگردان با تشکیلاتی به بزرگی هالیوود میتواند چه شاهکاری از کتابت بسازد." من فیلم را تماشا کردم و مجاب شدم که کریستوفرنولان را برای ساخت فیلم انتخاب کنم. تا به امروز حتی نولان روحش هم ازین قضیه خبرندارد. Sam Mendes به تازگی فیلم ساخته بود و من دوست داشتم به جوانترهایی که جویای نام هستند کمک کنم تا خودشان را بالا بکشند. تصور من براین بود که The Prestige بهترین فیلم او خواهد شد."

کریستوفر پریست بیان کرد که فیلم پرستیژ آنگونه که میخواست از آب درنیامد و تبدیل به فیلمی باداستان سطحی و کم عمق شده است.او سه گانه ی شوالیه ی تاریکی را بااین دلیل که همانند عناوینی چون Iron Man و The Avengers، مفرح و هیجان انگیز نیست، به زیرسوال برد و گفت یک کارگردان نباید یک سوپرقهرمان چون بتمن را درگیر مسائل روانشناسانه و فلسفی که در سه گانه به نمایش درآمد ، کند.
    این نویسنده صحبت هایش را با نصیحتی در قبال نولان به اتمام رساند :

"چیزی که نولان سعی میکند به آن برسد ، تبدیل شدن به استنلی کوبریک مدرن است.بنظر من او بهتراست تبدیل به آلفردهیچکاک مدرن شود.من هنوز هم برروی عقیده ام هستم که فیلمهای Memento و The Prestige عناوین سخیف و کسل کننده ای هستند.فیلم جدید نولان (اشاره به Interstellar‌) را هنوز ندیده ام."

نظر شما درمورد این بیانات چیست؟با ما درمیان بگذارید.

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

باید منتظر باشیم ببینیم نولان واکنش نشون میده یا نه که بعید میدونم.....!! به قوله معلم شیمی پیش دانشگاهیمون که میگفت "پرستیژه خودتون رو حفظ کنید" ایشون هم همینکارو میکنه..

3. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو به قیمت ورای دو جهانی
    سپاس
    2,500
    از این کاربر 1,789 بار در 160 پست سپاس گزاری شده

عنوان تاپیکو که دیدم فکر کردم محمد از جونش سیر شده اینا رو گفته
    من زیاد فیلماشو ندیدم قضاوتی نمیکنم.ولی این آقایی که این حرفا رو زده خودش دوتا فیلم بسازه ببینیم چند مرده حلاجه.
    پ.ن(نظر شخصی): فیلمی ارزش وقت گذاشتن داره که مستقل باشه نه سفارشی حالا میخواد نولان بسازه یا هرکی،چه واسه تفنن باشه یا هرچی...

5. 12 کاربرِ زیر از Bis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,605 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها

اینکه برای افرادی که عاشق سینما هستن و روزی یه دونه فیلم حداقل دیدن، نولان اونقدرا هم بزرگ نیست، ما هم بعضی وقت ها میشینیم پای فیلم هاش و حال میکنیم، پیتزا رو سفارش میدیم و سه بار سه گانه بتمنش رو تا صبح نگاه میکنیم، ولی حواسمون هست که داره سرمون گرم میشه، موقعی که دلمون یه حرف جدی میخواد، میریم سانست بلوار رو چهار بار میبینیم، میریم days of wine and roses رو پنج بار میبینیم، میریم چهارصد ضربه رو هفت بار میبینیم
    و من الله توفیق.
    من کاملا با شما موافقم اما یه موضوع دیگه هم هست ...توی دنیای هنر مخصوصا سینما نمیشه خط کش بذاریم100 % بگیم این اثر بهتره یا فلان فیلم در فلان ژانر شاهکاره اون یکی نیست

چون فقط سرگرم کننده است.شاید سری قواعد مشخص وجود داشته باشه اما صد درصد تعیین کننده نیست ..

و اصلا و ابدا نمیشه فیلم درامی مثل پدر خوانده ... رو با فیلمی مثل dark night مقایسه کرد و گفت اره اون

شاهکاره این نیست .یه سوال اگه dark night شاهکار نیست شما بودی چطوری میساختی که تبدیل به شاهکار بشه؟
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

7. 11 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Bis نمایش پست ها
    عنوان تاپیکو که دیدم فکر کردم محمد از جونش سیر شده اینا رو گفته
    من زیاد فیلماشو ندیدم قضاوتی نمیکنم.ولی این آقایی که این حرفا رو زده خودش دوتا فیلم بسازه ببینیم چند مرده حلاجه.
    پ.ن(نظر شخصی): فیلمی ارزش وقت گذاشتن داره که مستقل باشه نه سفارشی حالا میخواد نولان بسازه یا هرکی،چه واسه تفنن باشه یا هرچی...
    آخه داستان اينجاست كه فيلمهاي مستقل آنچنان كه بايد ازشون استقبال عمومي نميشه!!
    نمونه ـَش كليه ي آثار ديويد لينچ ، از همون مخمل آبي بكير تا بزرگراه گمشده و ...
    البته اين موضوع پيشينه ي تاريخي داره! همونطور كه الان اگر درباره ي مثلا Blow-up آنجلو آنتونيوني با كَسي حرف بزني ، فكـ نميكنم مثلا از هر ١٠نفر ١نفر اصن اسم نه فيلم رو شنيده باشه نه كارگردان رو!! در صورتي كه آنتونيوني بهمراه كسايي مث ويتوريا دسيكا و روبرتو روسيليني جزء پايه گذاران سبك نئورئاليسم بودن كه بعد ها سرمشقي شد براي موج نو فرانسه و پرورش كسايي مث آلن رنه و فرانسفا تروفو...
    بهمين جهت كاركردان ها سعي ميكنن تا اونجا كه ممكن از اِلِمان هاي تماشاگر پسند هم تو آثارشون استفاده كنن!!!
    كه خوب در اين بين نولان ، اِلمان هاي تماشاگر پسندش خيلي چشمگير تر از ابعاد هنريِ فيلماشن كه با اين حال بنظرم چيزي از ارزش هاي كاراي نولان كم نميكنه!
    نمونه ي بارزش دارن آرنوفسكي!! اولين اثرش پي! كاملا يه اثر مولف و مستقل بحساب مياد! اما در ادامه ارنوفسكي علاوه بر همون استقلال هميشگي كه تو كاراش داره سعي ميكنه يه سري اِلِمان هارو براي جذب مخاطب رعايت كنه!!!

9. 14 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,891
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

به شخصه من خودم از نولان خيلي خوشم مياد و كارگردان مورد علاقه ام هست.تمام كارهاش رو ديدم و فقط از Memento خوشم نيومده.
    فيلم هاي نولان ميشه گفت كمتر ديالوگ محور هست كه ما بيشتر تو فيلم هايي كه شاهكار مي ناميم ديالوگ ها مهم ترين عامل موفقيت هست ،بيشتر نحوه روايايي فيلم و استفاده از جلوه هاي بصري خيره كننده موفقيت فيلم هاي نولان رو به دنبال داشته.و مهم ترين عاملي كه كارهاي نولان رو از بقيه جدا مي كنه .توجه بيش از حد به عامل زمان «زمان» هستش
    طوري كه با كمك «زمان» با ذهن بيننده بازي مي كنه، Inception , Prestige, Memento بهترين نمونه است كه بيننده از لحاظ زماني خيلي جاها گيج ميشه و بايد با شش دونگ ذهن
    به فيلم توجه كني تا گيج نشي كه در فيلم Interstellar هم بايد منتظر اين بود.كه اين خوب هنر كارگردان رو نشون مي ده هر چند خيلي ها نمي پسندن
    در كل شايسته هست كه نامش در كنار بزرگان سينما بياد.من خودم نولان رو شخصي مي دونم كه جا پاي كوبريك مي ذاره

11. 16 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

من در برابر میکادو , اشکان و ایرج (که جاش تو تاپیک خالیه) و خیلی دوستان دیگه تو انجمن شرمم میشه راجب سینما وتلویزیون نطر بدم
    یه چند جمله بگم و تمام.
    اولین اشتباه اکثر ما اینه که ژانرهای مختلف رو با هم مقایسه میکنیم این اصلا درست نیست مقایسه پدر خوانده با بتمن مثل مقایسه clint eastwood و Tarantino هست دو سبک کاملا متفاوت با دنیایی بسیار متفاوت .
    من به شخصه نولان رو تو ساخت فیلم های ژانر علمی - تخیلی قبولش دارم بیشترین موفقیتهاش هم در همین ژانرِ
    اما بنده stanley kubrick- martin scorsese و Quentin Tarantino رو تو ژانر درامِ جنایی , هیجان انگیز و معمایی میپرستم و از نظر من فیلم های christopher nolan در این ژانرها حتی در حد مقایسه با آثار بزرگانی مانند Tarantino نیست و نمیتونم قبل از نام بردن فیلمی مانند The Prestige از کلمه شاهکار استفاده کنم.

13. 12 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

why so serious
    سپاس
    2,562
    از این کاربر 4,666 بار در 520 پست سپاس گزاری شده

دستم به اون مرتیکه برسه در مورد نولان اینجوری حرفیده ؟؟؟؟؟؟؟

15. 7 کاربرِ زیر از Dr. HANNIBAL LECTER بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

What
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس
    187
    از این کاربر 774 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

درود . ..

متاسفانه دوستان منتقد نولان رو با کارگردان هایی مثل Francis Ford Coppola ؛ Stanley Kubrick ؛ می سنجن !! .. که این مقایسه منجر به جدل بین طرفدارها و منتقد ها میشه . همین خبر رو البته به یک نحو دیگه تو یک انجمن

آلمانی و UK دیده بودم . و آخرش پست بسته شد !! .. ولی کارنامه هر کارگردان نشون گر ظرفیت و توانایی اون کارکردان هستش .. فکر کنم نولا تنها کارگردانی باشه که از سه سوم فیلمهاش دو سومش جزو 250 فیلم برتر IMDB

هستن و تنها کارگردانیه که ژانر لاگ باستر هالیود رو به طرف Scientific truth برد و از شوتر شخصیت منفی ؛ کارکتر خاکستری خلق کرد (جوکر) ..

در اخر هم باید بگم خودم به شخصه احترام زیادب برای آقای Christopher Priest قائلم . این عزیز خالق آثاری مثل The Prestige ؛ The Inverted World ؛ The Affirmation ؛ The Islanders هستش

و سواد خاصی تو زمینه ادبیات ریالیتی داره .. اما این نقدش در مورده نولان پوچ ترین نقدی بود که من تا حالا از نولان خوندم

17. 12 کاربرِ زیر از Successful Man بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wait.what...?!
    سپاس
    87
    از این کاربر 404 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

یا این آقا دچار سوزش شده،یا اومده یه چیزی بگه تو چشم بیاد
    شدیدا به این کارگردان علاقه دارم.اصن هرچی بگم کمه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    کار نولان که خدایی خوبه اما خب یه سری هم الکی شلوغش میکنن و چپ و راست به فیلم هاش شاهکار میگن، در بهترین حالت یه فیلم سرگرم کننده ی خوبه، نه چیز دیگه.
    دیگه اونقدرم داغونش نکن برادر من.اگه شاهکار نباشه فیلماش،حتی اگه جزو بهترینهای سینما هم نباشه (که خودمم بعید میدونم باشه) خیلی بالاتر از یه فیلم صرفا سرگرم کننده ست.چنتا اثر شبیه memento یا inception داریم؟ داستانشون نمیشه گفت چند لایه اما گره های خیلی خوبی دارن هنرمندی هم به نظرم طرز به تصویر کشیدن همین گره ها و پیچش هاست.فیلمهاشم خیلی عامه پسند تره.سه گانه dark knight با این که به نظرم جزو کارهای ضعیفش بود ولی خیلی بهتر از فیلمهای مارول بود که فقط جلوه های ویژه ست.نه خیر آقا! ایشون بزرگتر از این حرفاست!

19. 12 کاربرِ زیر از hypetrak بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط TiredMan نمایش پست ها
    متاسفانه دوستان منتقد نولان رو با کارگردان هایی مثل Francis Ford Coppola
    فقط میخواستم بگم نمیشه اسم فوردکاپولا رو کنار اسم استنلی کوبریک آورد و گفت : متاسفانه دوستان نولان رو با کسائی مثل فورد کاپولا و کوریک می سنجن , بهمین خاطر...
    فور کاپولا تریلوژی پدر خوانده ـَرو ساخت بعد با "اینک آخر الزمان" به باد فنا رفت و بعد از اون برای رسوا نشدن همرنگ جماعت هالیوودی شد و یه سری آثر صرفا سرگرم کننده ساخت
    درسته این وسط یکی دوتا اثر خوب مثل "دراکولا" رو ساخت اما این موضوع باعث نمیشه فورد کاپولا بشه اون فورد کاپولا ـیِ پدرخوانده!!...

یه زمانی یه کارگردان هائی اومدن و ثابت کردن که رویاهای آدما صرفا رویا نیست! درست که شاید به حقیقت نپیونده اما دلیل نمیشه که بصورت مجازی نشه رو پرده ی سینما تجربشون کرد!
    از همین رو بود که E.T و پارک ژوراسیک و سری 6گانه ی Star Wars ساخته شد...
    در ادامه شاهد بودیم که یجورائی این آثار که جزء بلاک باستر های سینما بودن در انحصار یه گروه خاصی از کارگردان ها بودن! "استیون اسپیلبرگ" "جورج لوکاس" "جیمز کامرون"
    اما نولان به همه ثابت کرد که میشه کارگردان آثار بلاک باستر بود , در عین حال جوون و بی تجربه(تو زمینه ی آثار بلاک باستری) هم بود!
    و این شد که تو سن 38سالگی 4اُمین فیلم برتر تاریخ سینما رو ساخت! و تو سن 40سالگی 14اُمین فیلم برتر تاریخ رو ساخت!
    از این بُعد اگر به نولان و آثارش نگاه کنیم با یه نابغه طرفیم!
    اما اگر بخوایم نولان رو با توجه به کسائی مثل چه میدونم "فرانسفا تروفو" "ژان لوک گودار" "دارن آرنوفسکی" "آندرو تارکوفسکی" و ... تعریف کنیم!! بعله آثار نولان چیزی جز یه سری آثار سرگرم کننده بیش نیست!
    مثلا شما بیا همین The Dark Knight رو با سولاریس تارکوفکسی مقایسه کن , اصن چیزی نمیتونی بگی!! شاید بگی اصن The Dark Knight فیلم نیست
    اما اگر همین اثر رو بصورت مستقل تجزیه تحلیل کنی میبینی که با یه شاهکار طرفی!
    و کل مطلب هم همینه!

21. 12 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 8 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین