برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 74

Threaded View

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

Christopher Priest، را شاید کسی نشناسد.او خالق کتابی به نام The Prestige است که کارگردان نامی هالیوود یعنی Christopher Nolan، درسال 2006 فیلمی باهمین نام و بااقتباس ازهمین کتاب ساخت و به اکران درآورد. فیلم The Prestige با بازی تحسین برانگیز هیوجکمن و کریستین بیل، یکی از بهترین آثار سینمایی قلمداد میشود ولی نویسنده ی کتاب، نظرش چیز دیگریست.

کریستوفر پریست، دراین هفته با پایگاه خبری Skirpt که وبسایتی مخصوص فیلمهای فرانسوی است مصاحبه ای انجام داده ودرطی آن به سه فیلم کریستوفر نولان نقدهای تندی وارد کرده است.این شخص سه گانه ی The Dark Knight را با صفتهای "کسل کننده و پر زرق و برق" و نیز فیلمهای Memento و The Prestige را با الفاظ "ملال آور ، کم عمق " توصیف کرده و این فیلمهارا دارای ضعف در نگارش داستان دانسته است.

دراین مصاحبه، از او درمورد پرفروش ترین اثرش یعنی رمان The Prestige سوالاتی شد و او توضیحاتی ارائه کرد و سوال و جوابها به فیلمی که کریستوفرنولان ساخت رسید تااینکه این نویسنده،واکنش هایی که دربالا به آنها اشاره شد را ازخود نشان داد.

"من و کریستوفر نولان تنها یکبار باهم ملاقات داشتیم و آن زمانی بود که فیلم The Prestige اکران شده بود.من علاقه ای به ملاقات با او نداشتم.دیدگاه من و نولان نسبت به جهان Prestige دو دیدگاه متفاوت بود. برای جهانیان، کریستوفر نولان یک فیلمساز بی بدیل است، برای من او تنها بچه ایست که دوست دارد در هالیوود باشد."
    کریستوفر پریست درادامه ی این مصاحبه درمورد حق مالکیت رمان صحبت کرد و اشاره کرد که اصلا قرار نبود رمانش توسط نولان نوشته شود و او بدون اجازه و برخلاف میل او فیلم را ساخته است.
    "بعد ازینکه نگارش رمان The Prestige را تمام کردم،سه پیشنهاد از سه کارگردان مختلف دریافت کردم که دوست داشتند رمان من را تبدیل به فیلم سینمایی کنند که نولان هیچ یک از آنها نبود.اسم دونفردیگر را نمی آورم ولی نفر سوم Sam Mendesــي بود به تازگی فیلم American Beauty‌را ساخته بود و درفصل اسکار به سر میبرد.صبح روزی که سم مندز برای من زنگ زد با خبر شدم که درمراسم اسکار، فیلم American Beauty اش نامزد کسب 7 جایزه ی اسکار شده و توانسته 5 تای آنها را ببرد که اسکار بهترین فیلم سال هم دربین آنها به چشم میخورد. برای من ساخته شدن رمانم توسط کارگردانی چون Sam Mendes یک آرزو بود.تااینکه کریستوفرنولان و فیلمش سروکله شان پیدا شد و همه ی آرزوهایم را برباد داد."
    Christopher Priest در ادامه افزود:

" من خودم را آماده کرده بودم که با سم مندز ملاقات کنم تااینکه ایمیلی توسط همسر کریستوفرنولان که تهیه کنندگی فیلم پرستیژ را انجام داده دریافت کردم که بااین محتوا "یک پیک موتوری توراهه، کاری نکن تا بیاد" فکرم را مشغول کرد. پیک آماد و یک عدد نوار ویدئویی به من داد. روی نوار نوشته شده بود ، "این فیلم را نگاه کن و سعی کن تصور کنی که یک کارگردان با تشکیلاتی به بزرگی هالیوود میتواند چه شاهکاری از کتابت بسازد." من فیلم را تماشا کردم و مجاب شدم که کریستوفرنولان را برای ساخت فیلم انتخاب کنم. تا به امروز حتی نولان روحش هم ازین قضیه خبرندارد. Sam Mendes به تازگی فیلم ساخته بود و من دوست داشتم به جوانترهایی که جویای نام هستند کمک کنم تا خودشان را بالا بکشند. تصور من براین بود که The Prestige بهترین فیلم او خواهد شد."

کریستوفر پریست بیان کرد که فیلم پرستیژ آنگونه که میخواست از آب درنیامد و تبدیل به فیلمی باداستان سطحی و کم عمق شده است.او سه گانه ی شوالیه ی تاریکی را بااین دلیل که همانند عناوینی چون Iron Man و The Avengers، مفرح و هیجان انگیز نیست، به زیرسوال برد و گفت یک کارگردان نباید یک سوپرقهرمان چون بتمن را درگیر مسائل روانشناسانه و فلسفی که در سه گانه به نمایش درآمد ، کند.
    این نویسنده صحبت هایش را با نصیحتی در قبال نولان به اتمام رساند :

"چیزی که نولان سعی میکند به آن برسد ، تبدیل شدن به استنلی کوبریک مدرن است.بنظر من او بهتراست تبدیل به آلفردهیچکاک مدرن شود.من هنوز هم برروی عقیده ام هستم که فیلمهای Memento و The Prestige عناوین سخیف و کسل کننده ای هستند.فیلم جدید نولان (اشاره به Interstellar‌) را هنوز ندیده ام."

نظر شما درمورد این بیانات چیست؟با ما درمیان بگذارید.