برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 74
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

Christopher Priest، را شاید کسی نشناسد.او خالق کتابی به نام The Prestige است که کارگردان نامی هالیوود یعنی Christopher Nolan، درسال 2006 فیلمی باهمین نام و بااقتباس ازهمین کتاب ساخت و به اکران درآورد. فیلم The Prestige با بازی تحسین برانگیز هیوجکمن و کریستین بیل، یکی از بهترین آثار سینمایی قلمداد میشود ولی نویسنده ی کتاب، نظرش چیز دیگریست.

کریستوفر پریست، دراین هفته با پایگاه خبری Skirpt که وبسایتی مخصوص فیلمهای فرانسوی است مصاحبه ای انجام داده ودرطی آن به سه فیلم کریستوفر نولان نقدهای تندی وارد کرده است.این شخص سه گانه ی The Dark Knight را با صفتهای "کسل کننده و پر زرق و برق" و نیز فیلمهای Memento و The Prestige را با الفاظ "ملال آور ، کم عمق " توصیف کرده و این فیلمهارا دارای ضعف در نگارش داستان دانسته است.

دراین مصاحبه، از او درمورد پرفروش ترین اثرش یعنی رمان The Prestige سوالاتی شد و او توضیحاتی ارائه کرد و سوال و جوابها به فیلمی که کریستوفرنولان ساخت رسید تااینکه این نویسنده،واکنش هایی که دربالا به آنها اشاره شد را ازخود نشان داد.

"من و کریستوفر نولان تنها یکبار باهم ملاقات داشتیم و آن زمانی بود که فیلم The Prestige اکران شده بود.من علاقه ای به ملاقات با او نداشتم.دیدگاه من و نولان نسبت به جهان Prestige دو دیدگاه متفاوت بود. برای جهانیان، کریستوفر نولان یک فیلمساز بی بدیل است، برای من او تنها بچه ایست که دوست دارد در هالیوود باشد."
    کریستوفر پریست درادامه ی این مصاحبه درمورد حق مالکیت رمان صحبت کرد و اشاره کرد که اصلا قرار نبود رمانش توسط نولان نوشته شود و او بدون اجازه و برخلاف میل او فیلم را ساخته است.
    "بعد ازینکه نگارش رمان The Prestige را تمام کردم،سه پیشنهاد از سه کارگردان مختلف دریافت کردم که دوست داشتند رمان من را تبدیل به فیلم سینمایی کنند که نولان هیچ یک از آنها نبود.اسم دونفردیگر را نمی آورم ولی نفر سوم Sam Mendesــي بود به تازگی فیلم American Beauty‌را ساخته بود و درفصل اسکار به سر میبرد.صبح روزی که سم مندز برای من زنگ زد با خبر شدم که درمراسم اسکار، فیلم American Beauty اش نامزد کسب 7 جایزه ی اسکار شده و توانسته 5 تای آنها را ببرد که اسکار بهترین فیلم سال هم دربین آنها به چشم میخورد. برای من ساخته شدن رمانم توسط کارگردانی چون Sam Mendes یک آرزو بود.تااینکه کریستوفرنولان و فیلمش سروکله شان پیدا شد و همه ی آرزوهایم را برباد داد."
    Christopher Priest در ادامه افزود:

" من خودم را آماده کرده بودم که با سم مندز ملاقات کنم تااینکه ایمیلی توسط همسر کریستوفرنولان که تهیه کنندگی فیلم پرستیژ را انجام داده دریافت کردم که بااین محتوا "یک پیک موتوری توراهه، کاری نکن تا بیاد" فکرم را مشغول کرد. پیک آماد و یک عدد نوار ویدئویی به من داد. روی نوار نوشته شده بود ، "این فیلم را نگاه کن و سعی کن تصور کنی که یک کارگردان با تشکیلاتی به بزرگی هالیوود میتواند چه شاهکاری از کتابت بسازد." من فیلم را تماشا کردم و مجاب شدم که کریستوفرنولان را برای ساخت فیلم انتخاب کنم. تا به امروز حتی نولان روحش هم ازین قضیه خبرندارد. Sam Mendes به تازگی فیلم ساخته بود و من دوست داشتم به جوانترهایی که جویای نام هستند کمک کنم تا خودشان را بالا بکشند. تصور من براین بود که The Prestige بهترین فیلم او خواهد شد."

کریستوفر پریست بیان کرد که فیلم پرستیژ آنگونه که میخواست از آب درنیامد و تبدیل به فیلمی باداستان سطحی و کم عمق شده است.او سه گانه ی شوالیه ی تاریکی را بااین دلیل که همانند عناوینی چون Iron Man و The Avengers، مفرح و هیجان انگیز نیست، به زیرسوال برد و گفت یک کارگردان نباید یک سوپرقهرمان چون بتمن را درگیر مسائل روانشناسانه و فلسفی که در سه گانه به نمایش درآمد ، کند.
    این نویسنده صحبت هایش را با نصیحتی در قبال نولان به اتمام رساند :

"چیزی که نولان سعی میکند به آن برسد ، تبدیل شدن به استنلی کوبریک مدرن است.بنظر من او بهتراست تبدیل به آلفردهیچکاک مدرن شود.من هنوز هم برروی عقیده ام هستم که فیلمهای Memento و The Prestige عناوین سخیف و کسل کننده ای هستند.فیلم جدید نولان (اشاره به Interstellar‌) را هنوز ندیده ام."

نظر شما درمورد این بیانات چیست؟با ما درمیان بگذارید.

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : فیلمهای کریستوفر نولان، کسل کننده،کم عمق و ضعیف هستند

من تا به حال حتی اسم این بشر رو نشنیدم چطور یه کله اومده نولان رو به رگبار بسته
    من خودم اصلا بیگ فن نولان نیستم عاشق مارتین اسکورسیزی و سبک کاراشم اما هیچ کس نمیتونه
    منکر این شه که نولان جز 10 فیلمساز برتر حال حاظرِ هالیوودِ اینو تو فیلم Inception به وضوح دیدیم و هیچ کس نمیتونه
    بگه کالکشن شوالیه تاریکی جز بهترین آثار ابر قهرمانانه نیست .اتفاقا همون داستانهای روانشناختی فیلمنامه باعث محبوبیت
    شوالیه تاریکی شده
    حالا ایشون که ادعا داره نولان با فریبکاری کتابشو به فیلم تبدیل کرده چرا نرفته شکایت کنه و غرامت سنگینی بگیره
    این مصاحبه ها فقط برای جلب توجه رسانه ها و در نهایت معروف شدن با تخریب نام یه شخصیت بزرگه که تو هالیوود
    به وفور یافت میشه. تنها نکته ای که شاید اندکی باش موافق باشم اینه که The Prestige میتونست بهتر از این هم از آب در بیاد.

3. 21 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

واقعا معلوم نیست مرتیکه چی فک میکرده.اتفاقا نولان یکی از معدود کارگرداناییه که هیچ کدوم از فیلماش خسته کننده نیست.
    ازDark Knight که اوج هیجانه گرفته تا Memento که بدون هیچ صحنه ی اکشنی,باز هم مخاطبو به نفس میندازه

5. 21 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

memento سخیف و کسل کنندس؟!
    این یارو در حالت عادی بوده اینارو بلغور کردنی؟!
    احتمالا مغزش آب روغن قاطی کرده موقع دیدن memento و inception واسه همین نمیدونه چی میگه
    3گانه شوالیه تاریکی هم فک کنم بهترین فیلم ابر قهرمانی که تا حالا ساخته شده!!!
    یکی نیست بگه برادر من میخوای خودتو نشون بدی و جلب توجه کنی لااقل یه چیزی بگو ملت بهت نخندن!!!! سیرابی
    ?! where is jessica hyde

7. 19 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

توی اینجور موارد تنها چیزی که به ذهن ادم خطور میکند بحث حسادت است.بنده خدا دیده با کتابی که خودش با بدبختی چندسال زحمت کشیده روش یه نفر دیگه از راه برسه و با کمک یه تیم فیلمی از روی کتابش بسازه و به عرش برسه و کسی یادی ازش نکنه.تو مملکت خودمون هم از این دست افراد زیاده.جناب اقای مربی (مایلی کهن)وقتی میبینه شاگردش کولاک کرده و همه جلوش دولاراست میشن و اعتیاری جهانی پیدا کرده یه دفعه بیچاره از حسودی گل میکنه و اراجیفی میگه.اقا حسادت خیلی بد چیزیه کسی گرفتارش نشه

9. 20 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

محمد جان، خدا قوت برادر.

پ.ن: می ترسم الان چیزی بنویسم، توسط برخی دوستان به رگبار بسته بشم.

سپاس
    3,728
    از این کاربر 7,997 بار در 836 پست سپاس گزاری شده

ابتدا ضامن را از حالت رگبار به تک تیر قرار دهید
    یه چیزی گفته اما منظورش اخرین فیلماشه بیشتر که واقعا ارزش نداره
    بیستون را عشق کند و شهرتش را فرهاد برد ...

12. 15 کاربرِ زیر از x7music بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    626
    از این کاربر 717 بار در 62 پست سپاس گزاری شده

نولان بی نظریه ! حالا اینم برای جلب توجه یک حرف مفتی زده !!!!
    اونایی که میگن Memento خسته کنندس اصلا فیلمو نفهمیدن
    این فیلم اگه میخواست عادی ساخته بشه 1 قرون نمی ارزید ولی به خاطر نوع خاص تدوینش این فیلمو به یه شاهکار تبدیل کرده . اگه کسی فیلمو فهمیده باشه آخرش هیچ سوالی واسش باقی نمی مونه .
    یکی از عجیب ترین شاهکار های خلقت میتونه خلق این فیلم باشه !!
    واقعا نمیشه راجع به کارای استاد نولان حتی نظر داد , نه تنها کارگردان بلکه نویسنده ی فیلماش هم خودشه ! دیگه آخه یعنی این بشر چقدر مغز داره ؟؟
    یک شاهکار به تمام معنا این فیلم ...
    برای درک بهتر فیلم :
    1:30:2 در حد یک ثانیه اتفاقی در این سکانس میوفته که میتونه کل فیلم رو قابل درک بکنه !
    55:40 در حد 20 ثانیه مطالبی بیان میشه که میتونه دلایله تیره فیلم رو روشن و قابله فهم تر بکنه !
    1:26:37 مطالبی بیان میشه که میتونه زندگی خود لئونارد باشه !

+ سپاس
    ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق
    نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بسـپار . . .
    و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـی کــه پشتت بــه خــدا گــرم اســت
    تمـــام هــراس هــای دنیــا خـنـــده دار اسـت ... /

14. 21 کاربرِ زیر از _Maryam_ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    10,016
    از این کاربر 8,480 بار در 497 پست سپاس گزاری شده

اگه بتونه این حرفارو با این قاطعیت بزنه یا خودش یه نابغه به تمام معناست یا یه ابله تمام عیار!‌:\
    پ.ن. : کسل کننده هم قیافته مرتیکه

16. 19 کاربرِ زیر از Sina_Saw بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lastshepherd نمایش پست ها
    محمد جان، خدا قوت برادر.

پ.ن: می ترسم الان چیزی بنویسم، توسط برخی دوستان به رگبار بسته بشم.
    برو مدیر انجمن پشتته

کار نولان که خدایی خوبه اما خب یه سری هم الکی شلوغش میکنن و چپ و راست به فیلم هاش شاهکار میگن، در بهترین حالت یه فیلم سرگرم کننده ی خوبه، نه چیز دیگه. نه اون اینسپشن و نه اون ممنتو خیلی پیچیده و چند لایه و.... بود. کارهاش تجاریه فقط. تورو خدا اینقدر نگید شاهکار.
    یاد حرف لویی افتادم که میگه "وقتی کلمه ی شاهکار رو برای یه پیتزا به کار میبری، وقتی یه معجزه یا اتفاق خارق العاده بیافته چی میخوای بگی؟" (دقیق یادم نبود)
    داستان فیلم های نولان و طرفدارهاش هم همینه. با کمال احترام نسبت به دوستان، 80% طرفدارها که شاهکار شاهکار میکنن شاهکار ندیدن

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین