برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 769 از 850 اولیناولین ... 269569669719744759767768769770771779794819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,681 تا 7,690 از مجموع 8492
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

thumbsup راهنمایی برای شروعِ دیدنِ یک سریال

اگر صفحه ی اصلی همین انجمن رو نگاه کنید به اسم سریال های زیادی برمیخورید که ممکنه اطلاعات زیادی در مورد اون سریال نداشته باشید . مثلا ژانر سریال، بازیگرا و مهم تر از همه سطح کیفی سریال ...
    در پی رقابت شبکه های پخش کننده ی سریال، هر روز هم بر تعداد سریال ها اضافه میشه و البته...هر فصل هم اخبار سریال هایی که کنسل شدن اعلام میشه . از طرفی همه ی سریال ها از سطح بالایی برخوردار نیستن و همین انتخاب رو برای کسی که میخواد شروع به دیدن سریالی جدید بکنه، سخت میکنه .
    این تاپیک ایجاد شده برای اینکه دوستانی که دنبال سریالی برای دیدن هستن اینجا ژانرِ موردِ علاقشون و توقعی که از سریال دارن رو بگن تا دوستانی که اطلاعات بیشتری در موردِ سریال دارن بتونن توی انتخابِ یک سریالِ خوب راهنماییشون کنن .

پبشاپیش تشکر از مشارکتِ دوستان .

قوانـیــن تاپـیــک
    1-برای هر سریالی که پیشنهاد می‌دهید، حداقل یک خط هم برایش توضیح دهید و اگر بخش یا تاپیکی در انجمن داشت، لینک بخش یا تاپیک را هم ترجیحا قرار دهید.

2-لطفا از درخواست لینک و قرار دادن لینک دانلود در تاپیک اجتناب بفرمایید

2. 561 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

"Ross Geller",-=omid=-,.:'PΞJMΔП':.,.:SiSiBK:.,0UnknowN1,11212,123u,125yahel,3ven13,86471181,:: ERFAN ::,:::GOT:::,::LuCiFer::,a1251372,AAlireza,abadan-boy,abadanramin,abbas stannis,Achillies,AdibTE,ADOLOVSKY,adroit11,afraoo,afshin2014,aghasina21,ahmady45,Ahmad_n,akbatta,Alberty,Alex Vause,Ali.99,ali139494,ali1895,ali33,ali361,Ali9MJ23,alichoopa,alifondet,alip,Alireza-cRm,AlireZaaf__,alirezabm,AlirezAlirezA,Alireza_0111,aliskh,alitannaz,Alixw32,alizade,ali_74,ali_damashi,allen74,alod,alpay_fm,Amin,Amin03,amin1727,amingeneral,aminpesarmard,amin_orang,amin_vofa,AmiR RezA,amir123qwe,amir1690,amir2123,AmirGholi,Amirhossein17,AMIRHOSSEIN20,AMIRREZA RV,amir_999,amir_maxpayne,amo_omid,anzalichi,aQa GorGe,AR!@N,aramis2800,ARCTIC,aref74,arefeh-7,arezu3002,ariaieboy,arioxxxxx,armin0123,Arsalan.H,arshia001,arso,Artemis,asdali,ashley_1986,atena90,Atrin021,Avesperia,Avon Barksdale,azad10,babakpc2827282,bakuryu,Barkeep,Barney,Barney Stinson,barrai,Batlaghi,bayani,bbas,Being Amin,bibak20,BIG FELLAH,bikash,Bis,blackshow,bluestorm,Boatles-Oar,bysnco,CapIA,CapKiLL3r,Capricorn,caroline,caviya,Central Perk,Chandler Bing,Chaternet,checha,Chris,Clay Morrow,D O R D I,daee habib,danial1,DARK BOY,Dark Passenger589,Davinci,Days of Heaven,dazraf,deathpoint2002,deathstroke,Dexter_171,Dillan,dirty_coat,DivaN,djyazdan,dll,don draper,Dr. HANNIBAL LECTER,ehew,ehsan1370,EHSANRF,ehsan_2000,Ehsan_keen,eli99,EliJah,emadtvw,endoftime,erfan wahabi,erfan1st,erfan2086,erfani,erfanxxx,ergen,eric,errornima,ESajad,ESR,EstefaN,Ever_3313,fargo,farhad_5005,FARMANDEH,Farzad-Mz,FARZAD-P,fatima-b021,Fedex,fireboy8,Foa.neh,friendz,g0dsend313,Gallow,Game Of Thrones,gasarsa,Gates,Gharibe13,ghasemkalak,Ghazalll,gole yakh,golnoosh,Goudarz,Governor,H@RiR,hadi2006mi,hadiuss,hamed224,hamid k,hamid-p71,HAMID13,hamidchi,hamidvoosough1,Hasoud,hatam,hatamtv,Hesam,hesam220,hesamdx,hessamftm,hgot,hgwxx7,hitoo,HMNN,Hosna,hossein,hossein 2,hossein19,hossein2,hossein370,hosseinare,hosseinf722,Hosseinmehr,hosseinss76,Hossein_124,hossein_mdh,hossien89,hoto,hydrexis,Hypnos,idin,ifarzam,il Conformista,imaniy,Irag,iran9win,Islander,ShInOdA,Jack Bauer,jackbauer2012,jafar,jafar_20009_0,jake gyllenhal,janloka,Javad,javad0818,javadsm,JenabPargaar,jfnhvl,jokarsanaye,joker8,Julie,justUnited,K3li05,kamy_12,kargar999,karim_load,Katy Perry,Kazomo,KimiaM,King Aria,KING STANNIS,KING TWD,kingnessi,KingStranger,koresh92,kuchulu93,lastshepherd,legendary,Leonardo_D,Leyli,linkinpark20,Litoo,LOOPER,Lordloss,lordofgame,Lou Bloom,Lowkey,lucky75,m a h d i,M.Amir,M.pirate,M20N-5HiN3,m2love,m621,Maa vampire,maasoudn,Mahdi Razor,mahdi1356,mahdikhalili,mahour,mahshadak,majidmaster,majidss,majidzendaniyan,Malcolm X,mamad7070,MaMaLoM,Mani Vampire,manowar,mansourhobbit3,Marb,Marlon Brando,marya,maryam_b,mas5oud281,masoudahura,massam,Matin VT,matiyo,MDZaRa,Me1sam,Meee,MEHDIATB,Mehdimt3,mehditoghs,MeHr@n,mehrab 63,Mehrad7777,mehrdad_1,mehrdad_2,mehrganj,mehrsenal,Mel,meladyar,Meti,Mgs_Mashkook,MHD-KHZ,mhk,mhz98,Mia_3D,Midnight Coffee,midya,Mikado,Milad eMJey,MILANO,miola,misal021,Miss Harley,Mitarsam,MixMkv,mn66,mobiblu,mohamad13696,mohamadnisa,Mohammad Javid,Mohammad Tz,Mohammad-Javid,mohammad-om,mohammad1992,mohandex,mohsen kafka,Mohsen82,moji_moji_00,MOJTABA_k,monib,Moon Light,mootala,mortezasmh,moshkan,mosk,mr67,mreza-k,mrm1375,MrParhaM,mushroom,N1981,navid9,Ned Stark,nedashiva,neklas maykelson,nemsis,Nevah,nicolas7,niloofar22,nilou6,nima3333,nimas1,ninjamm,No Country,NOjAN,Nora,nosheh,Notion,Numero Uno,тнor,Oberyn Martell,omidan22,OmidS,onlyraulgonzal,Others,P!NK,P0ya,p30kingg,paradic,parhamaryan,pashang,passer_by,Patriot,Pedram Brando,pedram136,Pegah,persp000000lis,peyman_eun,Phenomenon,Phoebe,Pink Panther,Pirlo,pmn,Polarstern,poma,pooian,pooya,PouryaKht,pouya10,poyul,raha_91,RapidPc,Ray Deadman,Raylan Givens,realdota,Red Bull,redhood2003,rekaft,Reza-G,Reza-Scofield,reza8198,Rezaraki,rezarbn,REZAXIO,roohallahshab,rosa-e,roshan_gh,Rust Cohle,R_HURRICANE,S.A.N.T.A,s1378,S@eeD-Mj,SA3iD,Saber-j,sadas,SaeeD-Mj90,Saeed.Crm7,saeedbahari,saeednaderi,saeedporreza9,saeedson,saeedzakhar,saeeid91,saeid33,SAH RAM,Sahid,sajad44,salarius,saman2esm,Samankaka,samansh,saman_pd09,sami1428,sandra,sApari,SaRaL,sasy20,Sayasla,sbhn,sedmamad,sepideh_h17,Serenita,Severus Snape,sh2012,sha2012,shahe parian,shahramirani,shayan010,shayan____sa,Shayea,Sherlockian,SHIELD,shinigamice,simorgh aseman,sina-hidden,sinanba2,SinaRC,Sina_Saw,Sσнєiℓ,Skadi,SKYPERSiA,smgh470,smh2011,Snow,sokhan1,SolTon,Spasitel,srk2010,stalker,stand,STAR,Star of GT,Stark Man,StarTak,STEFAŊ,stesa,still alive,Stone Heart,Successful Man,T1Enemy,tandis_104,Tha Real Nigga,The Buzzards,The Emperor,The Pianist,TheDarkness,thehooman,Thi JoKEr,ThunderStorm,tigerom,TOP GUN,toshishan,Toxic Fighter,Trinity Killer,TrUe.MadnesS,TWD,UntouChable,مهسار,مریم د,مزدک,گل گلدون,v-abbasi,V@hiD,vA hid,vahid-fcb,vahidcivil66,vaker,Vampire,Vampire Blood,vampire021,vampire_sh17,vapid,Vic Mackey,virus,VIVA THE ROCK,voldemort,WALKING DE4D,WalTer WhiTe,Webber,white_beard,wlh,wlmajid,xaagh,XFIGHT3R,xxzzaa,yaser63,zarbang,zarriz,zesht,zizi12,Zombieland,ZzEeDd,[JOKER],ŞłŁΞИҬ,_BEHZAD_,_cheater,_Maryam_,_MRM_,_princ3_,_Tara_,~AzaDeH~,سوشیانت

عبدالله عمر بکاست اما عذر نخواست
    سپاس
    484
    از این کاربر 1,498 بار در 149 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : راهنمایی برای شروعِ دیدنِ یک سریال

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2086 نمایش پست ها
    اینکه شما میگی کسل کننده و کلیشه ای جز نقد نیست علی رغم تمام زحمتی که میکشید خودتون و ادم اگاهی در این زمینه نشان بدید به خوبی اشکار میکنه که شما فرسنگ ها با قواعد اولیه نقد فاصله دارید، نقد ابتدا به کلیت یعنی محتوا و فرم میپردازه و در ادامه ...
    من هزار بار دیگه هم میگم. اینکه یکی بیاد از روی هوا بگه فلان فیلم خسته کنندس، فلان فیلم کلیشه است. بدون اینکه کوچکترین علتی برای این حرفش داشته باشه... این اسمش نقد نیست!
    "کلیت" این نیست که یه جمله رو هوا بگیم و فکر کنیم داریم از محتوا و فرم دم میزنیم... همون نقد فرمیک، همون نقد محتوایی باید با دلیل باشه. باید پشتش منطق باشه. رنگ شناسی پیش‌کش!

این مدل نقد بیشتر از کسی بر میاد که تحصیلات مرتبط داشته باشه و این شغلش باشه
    بسیار عالی. ما هم همینو میگیم. پس تا وقتی در حد نظر باشه اوکیه. اما من در پست‌های شما "انتقاد" دیدم:
    خب معلومه که ادم وقتی انتقاد میکنه
    پس وقتی بجای اظهار نظر، نقد می‌کنید و خودتون رو منتقد میدونید و بعد از صحبت های بقیه در راستای اثبات نقدتون استفاده می‌کنید،
    دیگه شونه خالی کردن و قایم شدن پشت تحصیلات و اینا معنی نداره
    تو همین تاپیک Sandor Clegane بزرگوار گفتند The Wire براشون کسل کننده بوده. مخلصشون هم هستم.
    خیلی برام محترمه نظرشون اما نیومدن پست منو ریپلای بزنن بگن حرفای شما تایید نقدای منه!

اساسا نقد چیزی جز سلیقه شخصیه منتقد نیست
    خیر. متأسفانه باز هم مغالطه است.
    کاملا درسته که اساسا چون فیلم و سریال و هر اثر هنری مرتبط با پدیده‌های ذوقی است، در نهایت سلیقه بر روی اون اثر گذاره
    اما وجود این مهم، قرار نیست خط بطلانی باشه روی منطق و عقلانیت، استدلال و حرف زدن بر اساس شواهد...

در آخر یه بار دیگه تکرار میکنم، مثکه با وجود بُلد بودن دیده نشده
    تازه اگر اشاره کردیم چه چیز SOA کلیشه است، بعد بررسی کردیم که چگونه این کلیشه اثر منفی روش گذاشته (همه اینا زیر سواله)
    باز هم نمیشه گفت سریال SOA سریال بدیه. نهایتا این سریال در یه چیزی که من نمیدونم واقعا چیه و باید مدعی بگه، مشکل داره
    که در ازای تعلیق خوب، پیوستگی، بازی‌های خوب، فیلمبرداری عالی، موسیقی بی‌نظیر و ده ها مزیت دیگش نباید "بد" تلقی بشه.
    ولی soa قطعا اثر کلیشه ای و بدی بود
    شاید از عالی به خیلی خوب تنزل کنه ولی اینکه بیایم بگیم "بده" حقیقتا مهمل گفتنه. (امیدوارم مقدار حروف انگلیسیش کم شده باشه راحت تر درک کنید!)
    اگر سریال رو با پخش دیدید و یادتون نیست چی به چیه، پس شاید این نظریات هم بر اساس همون توهم به یاد داشتن سریاله

4. 2 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط arefkh نمایش پست ها
    سلام سریال wire رو شروع کردم برای دیدن الان قسمت پنج فصل یک هستم به نظرم اون طور که باید باشه نیست و سرعت سریال و هیجانش خیلی پایینه تا آخر اینطوریه یا سریال خیز بر می داره نمراتشم رو دیدم مثل اینکه کلیه قسمت ها با اختلاف یک دهم تقریبا مشابه و هم کیفیت هستن و در ضمن دنبال یه سریال مانند چرنوبیل هستم بیشتر ازنظر داستانی البته می دونم سریال مانند چرنوبیل کمه خیلی
    wire عالیه
    یکی از بهترین سریال هایی که دیدم
    البته منم اوایل همین حس رو داشتم سریال روندش کنده ولی هرچی جلوتر میره عالی میشه

6. 8 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,483
    از این کاربر 1,275 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

سلام
    سریال Fargo هر فصل داستان خاصی داره یا کلا خط داستانیش یکیه؟

8. 6 کاربرِ زیر از ali_74 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    928
    از این کاربر 2,800 بار در 295 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_74 نمایش پست ها
    سلام
    سریال Fargo هر فصل داستان خاصی داره یا کلا خط داستانیش یکیه؟
    داستان هر فصل جداست

10. 9 کاربرِ زیر از Yellow King بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    176
    از این کاربر 313 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

deadwood یا justified
    کدومو بهتره

12. 8 کاربرِ زیر از maasoudn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,955
    از این کاربر 49,403 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط maasoudn نمایش پست ها
    deadwood یا justified
    کدومو بهتره
    سلام

یجورایی قابل مقایسه نیستن ؛ ددوود طرفدارای خاص خودشو داره در حالی که جاستیفاید همه پسندتره ...

به نظرم هر دوتا رو حتما ببین ، ولی اول جاستیفاید رو توصیه میکنم ببینی

14. 12 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    759
    از این کاربر 1,331 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

جفتشون عالین و ۱ بازیگر مشترک هم دارن،حتما هر ۲ + فیلم ددوود ببین

16. 6 کاربرِ زیر از saeed988 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    759

یه سری سریال ها مثل wire , son of anarchy و خیلی های دیگه یه سری طرفدار ذوب در سریال داره که برنمی تابن یکی از روند کسل کننده سریال انتقاد کنه سریال wire فصل های به نسبت خوب هم داره ولی اگر مثل من دنبال سریال هایی هستی که کشش داشته باشه محاله بتونی سریال و تموم کنی من خودم سه فصل و واقعا به زور دیدم این سریال پشتوانه بسیار جالبی داره و براساس تحقیقات و تجربیات واقعی یک افسر بازنشسته پلیس در همون شهر ساخته شده همه اینها درست ولی خیلی آب بسته شده در سریال و روندش به شدت کسل کننده میشه در اکثر فصول و میشد در فصل های کمتر و فشرده تر ساخته بشه که در اونصورت وافعا شاهکار میشد مثل the killing یا حتی bosch
    اینکه سریال هایی مثل wire یا چند لول پایین تر از اون رو با سریالی مثل killing مقایسه کنی شاید یکم بگنجه ولی سریال bosch که به زور من چند قسمتشو تحمل کردم و نه رنکی داره و نه اسمی داره واقعا نمیگنجه
    من معمولا کسایی که دنبال فیلم و سریال های کشش دار و هیجانی و کلیشه ای هستن رو جزو فیلم بازا و سریال بازای خفن نمیدونم
    خود من هم گاهی از اینچنین کلیشه ای ها میبینم ولی هیچوقت جزو شاهکار ها نمیدونمشون،سریال سوپرانوز رو همیشه بهتربن سریال میدونم و بعد از اون برکینگ بد و وایر و سریال سانز هم جزو ۱۵ سریال برترم هست و سریال کیلینگ هم عالی بود ولی توی لیست من شاید جزو 25 تا 30 ام باشه،البته همه اینا نظر شخصی منه ولی شما اگر پیگیر سریال باز های واقعی باشی متوجه میشی که wire توی تاپ ۵ همه سریال بازا هست،سریال سوپرانو بعد این همه سال هنوز هشتگش توی اینستاگرام روزی ده ها پست جالب بهش اضافه میشه و فن پیج های فعال داره،به این دسته از سریال ها من میگم شاهکار

18. 8 کاربرِ زیر از saeed988 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed988 نمایش پست ها
    اینکه سریال هایی مثل wire یا چند لول پایین تر از اون رو با سریالی مثل killing مقایسه کنی شاید یکم بگنجه ولی سریال bosch که به زور من چند قسمتشو تحمل کردم و نه رنکی داره و نه اسمی داره واقعا نمیگنجه
    من معمولا کسایی که دنبال فیلم و سریال های کشش دار و هیجانی و کلیشه ای هستن رو جزو فیلم بازا و سریال بازای خفن نمیدونم
    خود من هم گاهی از اینچنین کلیشه ای ها میبینم ولی هیچوقت جزو شاهکار ها نمیدونمشون،سریال سوپرانوز رو همیشه بهتربن سریال میدونم و بعد از اون برکینگ بد و وایر و سریال سانز هم جزو ۱۵ سریال برترم هست و سریال کیلینگ هم عالی بود ولی توی لیست من شاید جزو 25 تا 30 ام باشه،البته همه اینا نظر شخصی منه ولی شما اگر پیگیر سریال باز های واقعی باشی متوجه میشی که wire توی تاپ ۵ همه سریال بازا هست،سریال سوپرانو بعد این همه سال هنوز هشتگش توی اینستاگرام روزی ده ها پست جالب بهش اضافه میشه و فن پیج های فعال داره،به این دسته از سریال ها من میگم شاهکار

باید سریال باز باشین تا بدونین کاری مثل bosch رو با 5 قسمت نباید قضاوت کرد!
    و باید سریال باز باشین تا بدونین میلیارد سلیقه سریالی وجود داره! و اینکه یکی رفته تو جز 5 لیست برتر خیلی ها لزوما تو لیست بقیه نیست!
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

20. 8 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    759

نقل قول نوشته اصلی توسط nosheh نمایش پست ها
    باید سریال باز باشین تا بدونین کاری مثل bosch رو با 5 قسمت نباید قضاوت کرد!
    و باید سریال باز باشین تا بدونین میلیارد سلیقه سریالی وجود داره! و اینکه یکی رفته تو جز 5 لیست برتر خیلی ها لزوما تو لیست بقیه نیست!
    سریال در سبک بوش زیاد هست که خیلی موفق تر و بچسب تر باشه،ولی توی سبک سوپرانوز یا وایر بعید میدونم مورد مشابهی باشه،شما کل حرفای من رو ندیدی و فقط قسمت بوش رو دیدی چون تعصب دارین روی این سریال،سلیقه زیاده درست ولی شما به من بگین بوش میتونه شاهکار باشه؟ شاهکار به سریال های ماندگاری میگن که بعد دهه ها هنوز موفق هستند و الهام دهنده ساخت سریال های اینده میشن،نه سریالی مثل بوش که کپی هست و کلیشه ای و بی نهایت مثل این سریال به خودش دیده تلویزیون، هرسریالی برای طرفردارانش خوب هست ولی دلیل نمیشه شاهکار باشه یا با سریال هایی که چندین لول بالاتر هستن و شاهکار مقایسه بشه،من نگفتم بوش سریال بدی هست،گفتم این سریال با سلیقه من اکی نبود و نظر شخصیمو گفتم و اینکه مقایسش با wire یا sons اشتباهه چون هم لول هم نیستن به هیچ عنوان

22. 6 کاربرِ زیر از saeed988 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 769 از 850 اولیناولین ... 269569669719744759767768769770771779794819 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع