برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Predestination | معرفی فیلم + بحث و تبادل نظر

Predestination(سرنوشت)، عنوان فیلمی هیجان انگیز،درام-روانشناسانه ، محصول کشور استرالیامیباشد که برادران Spierig یعنی Michael و Peterداستان آن را نوشتند و کارگردانی کردند و در تاریخ 8مارس 2014 دراسترالیا و 28آگوست2014 در ایالات متحده و 9 ژانویه 2014 درسراسر جهان به اکران درآوردند. این فیلم 97دقیقه ای براساس رمانی تحت عنوان All You Zombies به قلم Robert A.Heinlein ساخته شده است.

پلات اصلی داستان درمورد شخصی است که به دنبال تروریستی بمب گذار است که درطول سالیان دراز به تخریب اماکن عمومی مشغول بوده است،شخص اصلی داستان که هویتش معلوم نیست با دستگاهی به زمان وقوع حادثه ها سفر میکند و سعی در جلوگیری از بمب گذاری دارد.بصورت موازی بااین داستان، شاهد داستان دخترکی یتیم هستیم که بخاطر خصلت های ویژه ای که دارد، در طی سالیان دراز بالاجبار جنسیت خود را تغییر یافته میبیند و بعد ازملامت های فراوان با شخصیت اول ملاقات میکند و از او قول این را میگیرد که اگر بتواند تروریست را بکشد،به او فرصت بازگشت به گذشته و جبران اشتباهات داده میشود و درانتهای داستان بطور مرموزی هردو قصه ی تعریف شده از سوی نویسندگان به یکدیگر میپیوندند و داستانی کامل که تلفیقی از لحظات دراماتیک و هیجانی است به بیننده نشان داده میشود.

درتاریخ 14می 2012 بود که برادران "Spierig" اعلام کردند که تمایل به ساخت فیلم مذکور را دارند.آنها بیان داشتند که تاجایی که میتوانند به رمان پایبند خواهند بود. درهمان ماه های اولیه Ethan Hawke‌بعنوان بازیگر نقش اول انتخاب شد و کمپانی های Wolfhound Pictures و Blacklab Entertainment تمایل خودرا مبنی بر اسپانسر بودن برای این پروژه اعلام داشتند. استودیوهای Arclight Films و Tiberius Films بهمراه کمپانی پرآوازه ای چون Sony Pictures متقبل شدند تا فیلم را در سراسر جهان منتشر سازند.

فیلمبرداری این اثر در 8 آوریل2013 در شهر ملبورن شروع شد و تا شش هفته در همان شهر فیلمبرداری را انجام دادند و سرانجام درتاریخ9ژانویه 2014 اکران شد و تااین لحظه یکی از بهترین فیلم های سال بوده که براساس رای منتقدین سایت معتبر Rotten Tomatoes رضایت 82 درصدی منتقدان ازین فیلم را نشان میدهد. وبگاه خبری Variety نقدی از این فیلم منتشر کرد که خلاصه اش چنین است :
    "فیلم سرنوشت،به یمن قلم خوب نویسندگان هم برروی قلب شما تاثیر مثبت میگذارد و هم مغزتان را درگیر خود میسازد."

>> برای دانلود تریلر فیلم برروی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود تریلر >> حجم 5 مگ

×××××××××
    نظر کاربران انجمن درمورد فیلم
    "برای خواندن نظرات برروی اسم کاربری کلیک کنید."
    نمره ی داده شده ازسوی کاربران انجمن به فیلم
    anzalichi 9 از 10
    lastshepherd نمره ندارد"فیلمی که باید آن را دید"
    Samu3L 10 از 10
    S I S 9از10
    coolsmoker 8از10
    McConaughey 10از10
    Predestination
    کارگردان Michael Spierig
    Peter Spierig
    تهیه کنندگان Paddy McDonald
    Tim McGahan
    Michael Spierig
    Peter Spierig
    نویسندگان Michael Spierig
    Peter Spierig
    الهام گرفته از '"—All You Zombies—"'
    by Robert A. Heinlein
    ستارگان Ethan Hawke
    Sarah Snook
    Noah Taylor
    موسیقی Peter Spierig
    فیلمبردار Ben Nott
    تدوینگر Matt Villa
    کمپانی سازنده Blacklab Entertainment
    Screen Australia
    Wolfhound Pictures
    ناشر Sony Pictures Worldwide Acquisitions
    تاریخ اکران
    مدت زمان 97 دقیقه
    محصول استرالیا
    زبان English

The Sopranos
    سپاس
    918
    از این کاربر 933 بار در 82 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Predestination | معرفی فیلم + بحث و تبادل نظر

اتفاقا من همین الان فیلم رو تموم کردم . خیلی خوبه که تو چنین انجمنی عضو هستم و از مطالب خوبتون استفاده میکنم . من خیلی کم فیلم های جدید رو میبینم ولی این یکی رو با توجه به تعاریف شما دانلود کردم و دیدم . تو یه کلام فوق العاده بود . شخصا (کلا) از کارهایی که کارگردان و فیلم نامه نویس یکی هستند استقبال میکنم . خودم عاشق تارانتینو هستم ، فیلم نامه نویسی و کارگردانی تمام فیلم هاشو انجام داده (به جز جکی براون) و همشون فوق العاده بودند . یه جورایی فیلم تو مشت کارگردانه ، شسته و رفته . فیلم نامه رو خودش نوشته و خودشم میاد کارگردانی میکنه . مثل همین چیزی که توی این فیلم دیدیم . این دو برادر بزرگوار کار بزرگی کردند . فیلم نامه بسیار قوی و حساب نوشته شده بود . کارگردانی هم خیلی خوب بود . روایت رو به خوبی پیچیده کرده بودند . خیلی خوشم اومد . باورم نمیشه زمان فیلم 97 دقیقه بیشتر نبود !! 97 دقیقه !! واو عالی بودن

8/10

3. 19 کاربرِ زیر از coolsmoker بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

چقدر یه فیلم میتونه قشنگ باشه؟! مبهم باشه؟سردرگم کنه آدم رو تا آخر داستان و نفهمی که تا آخرش از چه قراره.با یه شروع عالی از روایت داستان و مقدمش شروع میکنه و خیلی قشنگ بهش پایان میده. واقعا من بشخصه از این فیلم لذت بردم.
    داستان اصلی فیلم، همونطور که SIS عزیز هم گفت از یه تخم مرغ اول بود یا مرغ به وجود میاد. واقعا هم همینطوره! اصلا ذهن قشنگی داشته نویسنده، باید بهش تحسین گفت.
    از کلمات فیلم تقریبا تا آخر داستان هیچکدوم رو متوجه نمیشدم. و تنها سوالی که باقی موند از این فیلم، جین چطوری به وجود میاد؟ یعنی همون قضیه که بالا بهش اشاره کردم.
    خلاصه سرتون رو درد نیارم، این فیلم رو با تعریف های عالی شما پیش رو بردم و قشنگ برام روایت شد. حتما شما هم ازش لذت ببرید.
    در کل یه نتیجه میشه گرفت(اسپویلر)، توسط خودش بدنیا میاد و توسط خودش کشته میشه!
    امتیاز من بی شک 10

سپاس
    782
    از این کاربر 1,476 بار در 168 پست سپاس گزاری شده

عجب فیلمی ! این فیلم خیلی دیر هضم هست ! واقعا قوی بود ، اول که داستانش رو خوندم یاد فیلم looper افتادم ، اما با دیدنش فهمیدم مقایسه این دو ،مثل مقایسه یک نقاشی از پیکاسو و نقاشی سمیه 3 ساله از علی آباد هست. 9
    By what right does The wolf judge The lion

6. 9 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    467
    از این کاربر 628 بار در 63 پست سپاس گزاری شده

واقعا یکی از بهترین فیلم های 4سال اخیره. بعد از inception اولین باریه که همچین حسی رو درباره یه فیلم دارم. نه مرعوب ایده ی فوق العاده ش می شه، نه حرف اضافی می زنه، و نه خسته می کنه آدمو.
    ببینید این فیلمو. باید دید این فیلمو.
    استرالیا استعدادهای خیلی خوبی تو حوزه فیلمنامه نویسی و کارگردانی داره. دو سال پیش هم فیلم Triangle رو که از محصولاتشون بود دیدم و کلی لذت بردم. حالا هم این.

8. 13 کاربرِ زیر از gollum بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Устали
    سپاس
    1,179
    از این کاربر 1,016 بار در 123 پست سپاس گزاری شده

به اینام میگن فیلم به یه سری فیلم که فقط جلوه ویژه زورکی چپوندن توشم میگن فیلم!خیلی حیفه که به یه سری فیلم بی محتوا چجوری بها میدن و اینجور فیلمهارو 50 60 درصد نادیده میگیرن.
    چقدر داستان قشنگ و پیچیده ای داشت و چقدر یک نویسنده میتونه خلاق باشه که از ساده ترین حرفها پیچیده ترین اتفاقهارو میسازه.ممنون بابت معرفی یه همچنین شاهکاری

10. 12 کاربرِ زیر از Rhaegar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,791
    از این کاربر 314 بار در 21 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط McConaughey نمایش پست ها
    جین چطوری به وجود میاد؟
    اتفاقن منم کلی رو این موضوع فکر کردم و تنها چیزی که بهش رسیدم اینه که:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اولین جینی که به دنیا اومد یه دخترِ هرمافرودیت بوده که یه پدر و مادر دیگه داشته,بعد ها با یکی دیگه آشنا میشه,باردار میشه که این بچه یه بچه ی دیگه بوده,به خاطره زایمان مجبور به تغییر جنسیت میشه,توسط رابرتسون به سازمان میاد,جان موقعی که میفهمه میتونه بدون اینکه سازمان مطلع شه پرشِ غیر قانونی داشته باشه,برمیگرده به قبل از آشنا شدنش با اون شخصی که برای اولین بار حاملش کرده,خودش خودش رو باردار میکنه و از اونجا لوپ رو شروع میکنه و باعث میشه که نه اون بچه ی اولی که از جین و یه پدرِ دیگه به دنیا اومدش وجود داشته باشه,هم اینکه در حقیقت خودش رو کُلون کرده و دیگه نیازی به پدر و مادرِ اولش که به دنیا آوردنش نبوده

12. 16 کاربرِ زیر از persian legend بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,413 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

چقد خوب بود لعنتی
    sheet بگیرن لوپر رو
    نقل قول نوشته اصلی توسط persian legend نمایش پست ها
    اولین جینی که به دنیا اومد یه دخترِ هرمافرودیت بوده که یه پدر و مادر دیگه داشته,بعد ها با یکی دیگه آشنا میشه,باردار میشه که این بچه یه بچه ی دیگه بوده,به خاطره زایمان مجبور به تغییر جنسیت میشه,توسط رابرتسون به سازمان میاد,جان موقعی که میفهمه میتونه بدون اینکه سازمان مطلع شه پرشِ غیر قانونی داشته باشه,برمیگرده به قبل از آشنا شدنش با اون شخصی که برای اولین بار حاملش کرده,خودش خودش رو باردار میکنه و از اونجا لوپ رو شروع میکنه و باعث میشه که نه اون بچه ی اولی که از جین و یه پدرِ دیگه به دنیا اومدش وجود داشته باشه,هم اینکه در حقیقت خودش رو کُلون کرده و دیگه نیازی به پدر و مادرِ اولش که به دنیا آوردنش نبوده
    این توضیحی که دوستمون داد خوب بود من یه جور دیگه میبنیم فارغ از اینکه اول مرغ بود یا تم مرغ
    جین به دنیا میاد با کلی رنج و بدبختی به یه جایی میرسه، ولی هم چنان نمیتونه هضم کنه چرا این همه اتفاق بد میفته براش، در نتیجه مقصر رو بقیه میدونه، پدر و مادری که این رو رها کردن، مردی که بعد برقراری رابطه دوباره رهاش میکنه، انگشت نما شدن تو یتیم خونه و جاهای دیگه، مهم ترین عامل بدبختیش هم همون مردی میدونه که این رو رها کرده،در نتیجه شروع میکنه به پرش های غیر قانونی تا سرنوشت خودش رو تغییر بده، خودش جای اون مرد رو برای خودش پر میکنه ( با توجه به اینکه در آینده تغییر جنسیت میده )، میخواد عامل تولد بچش هم خودش باشه، مطمئنه خودش دیگه بچش رو از خودش جدا نمیکنه، در آن واحد میخواد هم پدر بچش باشه هم مادرش، واسه همین این لوپ رو آغاز میکنه، اما در نهایت به این نتیجه میرسه که اینا مقدر شده واسش ( اون دیالوگی که تو خشکشویی با پیری خودش برقرار میکنه هم چین چیزی میگه)، فک کنم باید به این نتیجه رسید مقصر فقط خودشه.

14. 13 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

یکی از بهترین فیلم های 2014 امتیاز من هم به این فیلم 9 از 10 هستش.

16. 6 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

never give up
    سپاس
    48
    از این کاربر 305 بار در 57 پست سپاس گزاری شده

چطور از این فیلم خوشتون امد ؟ من بهش 6 میدم

18. 4 کاربرِ زیر از siavashbehzad1 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین