برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 15 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 145
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

اوضاع وخیم شرکت sony بعد از حمله ی هکرها به این سازمان

هفته ای که گذشت، هالیوود به خودلرزید.اوایل هفته ی قبل بود که در یک روز عادی، کمپانی فیلمسازی Sony Pictures بااعلام بیانیه ای اذعان داشت که مورد هجوم هکرهای اینترنتی قرار گرفته و وضعیت بحرانی را پشت سر میگذارد. این روزها عده ای از زبده ترین هکرها که هویتشان نامعلوم است با اسم مستعار "Guardians Of Peace=نگهبانان صلح" هالیوود را درچنگال خود گرفته اند.

این گروه با حمله به پایگاه های اطلاعاتی Sony به تمام زیرشاخه های این شرکت دسترسی دارند و لیست بسیارطول و درازی از پروژه های این شرکت را دراینترنت منتشر کرده اند که گویا تمام آنها صحیح است.همانطور که میدانید شرکت سونی تنها منحصر به ساخت فیلم نیست و یکی ازپیشگامان بازیسازی،وسایل چندرسانه مانند دستگاه های صوتی،تصویری و غیره است و حالا با حمله ی این گروه وضعیت اسفباری بر این شرکت تحمیل شده است. از آنجایی که این شرکت اسپانسر خیل عظیمی از فیلم های سینمای هالیوود است برآن شدیم تا به بررسی این موضوع بپردازیم.
    متن زیر، پیغامی است که در ابتدای هفته ی قبل توسط گروه هکر موسوم به Guardians Of Peace در یک لحظه برای تمام سرور ها و کارکنان شرکت سونی فرستاده شد :

"من رئیس گروه Guardians Of Peace هستم که این روزها شمارو ترسونده.
    چه باور کنید چه باور نکنید از بین بردن شرکت سونی یکی از آسون ترین کارهاییه که من و گروهم قادر به انجامش هستیم. ما میدونیم شما چه شرکت بزرگی هستید ولی باورکنید که شما و هک کردنتون تنها بخشی از نقشه ی ما برای آینده س. اگر فکر میکنید بعد از یک مدت تمام این ماجرا ختم به خیر میشه باید بگم اشتباه میکنید. به شما تضمین میدم شمایی که دارید این متن رو میخونید و تمام تشکیلات Sony Pictures رو تا مرز نابودی میبرم. این وضعیت فقط مختص شرکت فیلمسازیه شماست.با بقیه ی بخش هاتون کاری نداریم.
    شرکت سونی از شمای کارمند بیگاری میکشه و من به شما این فرصت رو میدم تا به ما بپیوندید. درسراسر جهان اتفاقاتی ورای تصور درحال رخ دادنه. مامور های ما در مکانهای ضروری منتظر دستورات ما هستند. اگر دوست ندارید عذاب ما بر سرتون نازل بشه، برروی لینک زیر (لینک به دلایل امنیتی ذکر نشده) کلیک کنید و تسلیم بشید.
    شما قدرت مقابله با مارو ندارید پس بهتره به حرفهای ما گوش بدید و اگر میخواید به حرفهای ما گوش کنید بهتره عاقلانه تصمیم بگیرید.
    "

>بعد از انتشار این خبر، شرکت سونی و علی الخصوص بخش فیلمسازی اش از تمام کمپانی ها درخواست کمک و رسیدگی به این موضوع را کرد چرا که درهمان ساعات اولیه ی هک شدن سرور های این شرکت پروژه های فیلم و سریالی اعم از نام فیلمها،تاریخ اکران،بودجه،عوامل سازنده و حتی متن کامل فیلمنامه ها دراختیار گروه هکر قرار گرفت.

در صبح همان روزی که شرکت سونی هک شد پیام کوتاهی بدون مقصد و غیرقابل ردگیری تحت عنوان Sony-2012-Comments به تمام کارکنان این شرکت ارسال شد که نگرانی های آنهارا بیش از پیش افزایش داد.
    دراین پیام کوتاه که بسیار هم طولانی بود، متن های محرمانه ای گفت و گوی سران شرکت سونی با یکدیگر درمورد پیشی گرفتن از رقبای خود ذکر شده بود. بخشی ازین پیام نشان میدهد که شرکت سونی در سال 2007 بخاطر سود 300میلیون دلاری شرکت والت دیزنی احساس حسادت کرده و بسیاری از کارکنان خود را اخراج کرده است و به بقیه ی سازندگان هشدار داده که درصورت نساختن فیلمهایی بکر و ایده های جدید از حمایت آنها دست میکشد و غیره...
    این گروه هکر بعنوان حسن ختام خود، بخشی از متن فیلم Beverly Hills Cop را که قرار است در سالهای بعد دوباره ساخته شود منتشر کرد و قسمتی از فیلمنامه ی سریال جدید Vince Gilligan که آن را بانام Better Call Saul میشناسیم را دراینترنت منتشر کرد تا نشان دهد چقدر در خدشه دارکردن سونی جدی است.
    نکته ی جالب این پیام استفاده از حروف مقطع زبان انگلیسی است که امکان ردگیری توسط سرویس های اطلاعاتی را سلب میکند.

هنوز انگیزه ی این گروه به صراحت معلوم نشده و سران شرکت سونی علت هک شدن خود را دشمنی بیان کرده و انگشت های اشاره را به سمت کشور کره ی شمالی بلند کرده است. سخن گوی دستگاه دولتی کره ی شمالی به سرعت نسبت به این تهمت واکنش نشان داد و بیانیه ی زیر را برای تبرئه ی کشورش و دخیل نبودن دراین ماجرا ایراد کرد:

شرکت فیلمسازی Sony Pictures،یک شرکت وابسته به ایالات متحده به تازگی اعلام کرده که مورد حمله ی هکر ها قرار گرفته است.
    این حمله چنان خسارتی به شرکت سونی وارد کرده که تقریبن تمام کارکنان این کمپانی نزدیک به یک هفته است که به محل کار خود نرفته اند.موضوع آن قدر بحرانیست که سران ایالات متحده موضوع را به سازمانهای CIA,FBI و سازمان حفاظت و امنیت ملی ارجاع داده اند و این سازمان ها رسیدگی به این موضوع را دراولویت کاری قرار داده اند.
    ما ، مردم کره ی شمالی حتی نمیدانیم شرکت SONY درکدام شهر و منطقه از آمریکا درحال کارکردن است و تمایلی به دانستن آن نداریم ولی میدانیم که این شرکت همواره درراستای ساخت فیلمهایی بر ضد مقوله ی تروریسم و کارشکنی های غلط، گام برداشته است ولی دلیل اینکه دولت آمریکا ، کره ی شمالی را باعث و بانی این حمله ی سایبری میداند را نمیدانیم. ما با کشوری که یک اقیانوس با آن فاصله داریم کاری نداریم.

علت این موضوع که همگان انگشت اشاره را به سمت کره ی شمالی نشانه گرفته اند اینست که به تازگی کمپانی Sony فیلمی تحت عنوان The Interview ساخته است که درآن دو خبرنگار محلی با بازی Seth Rogen و James Franco ازسوی CIA مامور ترور رهبر کره ی شمالی "Kim Jong-Un" میشوند. بخاطر همین فیلم همه فکر میکنند که کره ی شمالی به دنبال انتقام است.
    "

از جمعه ی هفته ی قبل تا امروز اقدامات زیادی برای شناسایی عوامل صورت گرفته ولی همگی بی نتیجه مانده اند. ایمیل زیر به گزارش Hollywood Reporter ازسوی مقامات FBI برای شرکت Sony‌ارسال شد.این ایمیل را مدیرعامل شرکت سونی یعنی آقای Michael Lynton به کارکنان خود ارسال کرد تا به آنها بگوید که سازمان FBI حواسش به این قضیه است :

اگر بازهم ایمیل تهدید آمیز ازسوی این گروه دریافت کردید برروی هیچ لینکی کلیک نکنید و هیچ پیغامی را برایشان ارسال نکنید.این گروه از پروتوکل بسیار جدیدی در زمینه ی فناوری اطلاعات استفاده میکند که ما درحال شناسایی آن هستیم.
    تا اطلاع ثانوی به سرورهای خود متصل نشوید تا ما شمارا خبرکنیم.
    -FBI
    ×××××

آپدیت شماره 1 :

بخش مربوط به Play Station هم مورد حمله قرار گرفت و شبکه ی PSN (شبکه ی آنلاین بازیهای پلی استیشن 4) هک شد و تمام کاربرها ارور 404 دریافت کردن...!!گروه هکر تحت عنوان Lizard Squad مسئولیت این هک رو برعهده گرفتن و این حمله از سوی Guardians Of Peace نبوده است و تنها به معذلات کمپانی سونی افزوده شد.
    bbc.com

آپدیت شماره 2 :

درجدیدترین افشاگری گروه GOP، صد صفحه ی نخست فیلمنامه ی جدیدترین عنوان "Jame Bond" که با اسم رمز Spectre‌برای اکران در سال 2015 تدارک دیده شده، به درون فضای مجازی درز پیدا کرد.. لازم به ذکر است که بودجه ی واقعی ساخت این فیلم بیش از 300میلیون دلار بوده و این درحالیست که سران SONY در رسانه ها رقم 200میلیون دلار را ذکر کرده اند. سونی بااین رسوایی جدیدش کمی بیش از عنوان Skyfall برای این نسخه ی جدید جیمز باند پول پرداخته است و اگر نتواند فروش میلیاردی عنوان قبلش را تکرار کند ، ضرری به بزرگی 300میلیون دلار بر پیکره اش وارد خواهد شد که میتواند این شرکت را تامرز ورشکستگی پیش ببرد.

screen Rant.com

آپدیت شماره 3 :

با نزدیک شدن به ایام کریسمس، گروه GOP قول داده که به جهانیان هدیه بدهد و افشاگری های ازین به بعد این گروه با نام "کادوهای کریسمس" منتشر میشوند. دراولین افشاگری این گروه به مناسبت ایام کریمسمس، تمام ایمیل های شخصی مدیرعامل سونی پیکچرز "Michael Lynthon"به فضای وب منتشر شد.این درحالیست که تااین لحظه 100 ترابایت از اطلاعات شرکت سونی توسط این گروه مورد سرقت قرار گرفته است.
    این گروه هکر لیستی از 22 پروژه ی تکمیل شده،ساخته نشده،کنسل شده که متعلق به سونی و زیرمجموعه هایش است را ذکر کرده که به احتمال بسیار بالا در طی روزهای آتی بصورت غیرقانونی در فضای اینترنت پخش میشوند.

22 پروژه ی شرکت سونی درمعرض انتشار پیش از موعود

آپدیت شماره 4 :
    گروه GOP شرکت سونی را تهدید کرد که درصورت اکران فیلم The Interview ، اتفاقات ناگواری در سینماهای ایالات متحده رخ میدهد.

آپدیت شماره 5 :
    شرکت سونی، اکران فیلم The Interview‌را در سراسر جهان کنسل کرد.

آپدیت شماره 6 :
    FBI ، تائید کرد که کره ی شمالی مسئول حملات سایبری به سونی است.

آپدیت شماره 7 :
    رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، Barack Obama در سخنرانی آخر سال خود بعد از بیان مسائل متعدد اشاره ای به اتفاقات اخیر شرکت سونی داشت که در زیر متن سخنرانی اش را مرور میکنیم :

من خودم رو در غمی که به این شرکت تحمیل شده ، شریک میدونم و باهاشون همدردی میکنم ولی اصل ماجرا اینه که شرکت سونی نمیبایست اکران فیلمی که ساخته بود رو لغو میکرد.. ما نمیتونیم جامعه ای داشته باشیم که درش عده ای خودکامه به خودشون اجازه ی سانسور عقاید از جمله اکران این فیلم رو بدن. ما نباید از هر توپ و تشری که نسبت به یک فیلم میشه بترسیم چرا که ممکنه مستندها و فیلمهای دیگری هم ازتون ساخته بشه و ممکنه شما خوشتون نیاد..باید بدونید که آمریکا به دنبال ترور رهبر کره نیست و این تنها یک فیلمیه که ساخته شده و قصد و غرضی در اون نقش نداشته.
    منبع

آپدیت شماره 8 :

Guardians Of Peace : سونی میتواند فیلم The Interview رو اکران کند ولی :

این پیام از سوی GoP است.
    شما به قدر کافی عذاب کشیدید.
    ما تحریم را از روی شما برمیداریم.
    میتوانید فیلمتان را از همین حالا اکران کنید.
    ولی مراقب باشید ؛

اگر به 3 شرط زیر پایبند نباشید؛ 11 سپتامبر جدیدی برایتان اتفاق خواهد افتاد.

1)هیچ سکانسی از مرگ رهبر کره نباید در فیلم وجود داشته باشد.

2) ازین به بعد درمورد کره ی شمالی فیلم نسازید.

3) در صورت تکرار این موضوع، ما با تمام قوا آماده ی جنگ هستیــــم..!!

منبع

آپدیت شماره 9 :

پاسخ کمپانی سونی نسبت به بیانات رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما"آپدیت شماره7") :
    مدیر عامل شرکت سونی آقای Michael Lynthon در برنامه ی شبکه ی CNN توضیح داد :
    درپاسخ به اظهارات آقای رئیس جمهور باید بگویم که ما با مشاوران ارشدی که در کاخ سفید حضور داشتند درمورد بحران های اخیرمان صحبت کردیم.
    باراک اوباما در سخنان خویش اذهان داشته بود که اگر سران سونی به جای صحبت با مشاوران کاخ سفید، با شخص من صحبت میکردند به آنها میگفتم که تسلیم این تهدید ها نشوند و میگفتم که خودشان را در الگویی قرار ندهند که هرساله شاهد این اعتراض ها از سوی کشور های دیگر باشیم.

بیانیه ی کامل Sony Pictures نسبت به بیانات اوباما :

شرکت سونی وتمام زیرمجموعه هایش هم قبلن و هم حالا و هم در آینده ، ازجمله ارگانهایی بوده که به حل موضوعات به روش قانونی در سریعترین زمان ممکن پایبند بوده است. ما 3 هفته است که هرروز ازسوی گروه هکر GoP تهدید میشویم ولی بااین وجود تا مرز اکران فیلم The Interview نیز ، پیش رفتیم. تصمیمی که ما گرفتیم این بود که اگر فیلم اکران نشود به صلاح خودمان و مردم است.ما قرار بود صبح روز کریسمس این فیلم را در سینماهای کشور به اکران در آوریم که حالا باید بگویم مردم منتظر چنین اتفاقی نباشند.
    ما تلاشمان براینست که از طریقی فیلم را به هرکسی که دوست دارد تماشایش کند ،‌برسانیم.
    منبع

آپدیت شماره 10 :

بعد ازینکه سازمان FBI ، رد ایمیل های تهدید آمیز را گرفت و به کشور کره ی شمالی رسید، در جدیدترین اقدام این گروه، پیامی تمسخر آمیز برروی سرور های این سازمان تحت عنوان "اف بی آی بهترین در تمام جهان" نقش بسته است. ماجرا ازین قرار است که صبح شنبه، به اکثر روزنامه نگارانی که از شرکت سونی اخبار تهیه میکنند، ایمیلی تحت عنوان "خبری که به آن علاقه مند هستید" فرستاده شد. درون این ایمیل لینکی با عبارت "هدیه ی کریسمس" وجود داشت. بعد از فشردن برروی این لینک با متنی با این شرح مواجه میشوند :
    "نتیجه ی تحقیقات FBI بسیار هیجان انگیز بود وباعث شد شما بفهمید ما چه بلایی بر سرتان نازل کردیم.."
    بعد ازین جمله، لینک ویدئویی که به سایت You T*be ، تغییر آدرس میداد وجود داشت و در آن ویدئو عبارت " ما بخاطر موفقیتتان تبریک میگویم.. FBI بهترین در تمام جهان."

منبع

آپدیت شماره 11 :

شرکت سونی ،توییتر رو تهدید کرد اگر اطلاعات فاش شده از طریق هک رو منتشر کنه از این شبکه اجتماعی شکایت میکنه.
    منبع

آپدیت شماره 12 :
    اینترنت کره ی شمالی قطع شد..این قطعی بخاطر مشکلات سخت افزاری که در خاک این کشور پدید آمده رخ داده است و آمریکا در آن دخیل نیست.

آپدیت شماره 13:

اینترنت کره ی شمالی به حالت عادی برگشت.
    منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (IRINN)

آپدیت شماره 14 :

سونی مجاب شد تا فیلم The Interview را در روز کریسمس، در برخی از سینماهای کشور به اکران در آورد.

منبع

آپدیت شماره 15 :

Kim Jong-Un رهبر کره ی شمالی ، بعد از اکران فیلم The Interview و به دنبال قطع شدن اینترنت کشورشان که گمان میرفت آمریکا در آن بی تقصیر است خطاب به باراک اوبا ما گفت : "باراک اوباما وقتی صحبت کردنش را آغاز میکند، همچون میمونی است که درجنگل های نواحی گرمسیری ازین شاخه به آن شاخه میپرد. بی نظم و سردرگم."

هنوز واکنشی از سوی کاخ سفید نسبت به این بیانات انجام نشده است.

منبع

آپدیت شماره 16 :

به گزارش مجله ی
    der Spiegel و چند منبع دیگر، فردی به اسم Edward Snowden مدارکی ارائه کرده که سازمان امنیت ملی ایالات متحده که با حروف اختصای NSA شناخته میشود، از سالها پیش برای این مسائل هک شدنِ شرکت سونی برنامه ریزی کرده بوده و گزارشات حاکی از آن است که این سازمان با نفوذ غیرقابل ردگیری به سیستم های فوق امنیتی درحال ضبط اطلاعات چندسال اخیر کشور کره ی شمالی بوده است و این یعنی NSA از چندین سال قبل ازین که این ماجرا رخ دهد، جزئیاتش را میدانست.
    بااین مدارک ، سوال اصلی اینجاست که چرا سازمان NSA به شرکت سونی اعلام نکرده بود که یک حمله ی سایبری درپیش دارند؟

The NSA knew North Korea hacked Sony because it hacked North Korea first

نظر شما درمورد این حمله ی سایبری به یکی از بزرگترین کمپانی های فیلمسازی چیست؟ با مادرمیان بگذارید..

>> تاپیک به محض انتشار اطلاعات جدید آپدیت خواهد شد.

Let Me Google That For You

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : اوضاع وخیم شرکت sony بعد از حمله ی هکرها به این سازمان

معمولا وقتی حمله ای به این وسعت اتفاق می افته باید به این فکر فرو رفت که شرکت های رغیب سونی که کم هم نیستند در چه جایگاهی قرار دارند! آیا اون شرکت ها بیشتر منفعت می بینند یا یک کشور فوق نظامی که همه مردمش سر تا پا از بزرگ و کوچیک لباس نظامی می پوشند و تنها دق دق شون اینکه بتونند شکمشون رو سیر کنند ! عجیب ترین جای این ماجرا فقط تهمت زدن به کره شمالی نگون بدخت هست. در صورتی که برای وقوع این جور اتفاق های بزرگ همیشه پای سیاست و افراد کله کنده هم می تونه در میون باشه تا اون اشخاص و یا شرکت های رغیب در این مقطع زمانی بیشتر سود ببرند. لوپ کلام اینکه احساس میکنم دست توانمند سیاست برای داغون کردن سونی به هکر ها میتونه کمک زیادی کرده باشه و احتمال می دهم راه نفوذ و یا بهتره بگم اجازه این کار رو کله گنده ها و شرکت های رغیب به این گروه هکری ممکنه داده باشند !

3. 18 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Love all trust a few do wrong to none
    سپاس
    6,310
    از این کاربر 15,826 بار در 897 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    بسیار رفتار دوستان جالب بود که از هک شدن شرکت سونی ذوق کردن و امیدوارن فیلم های بیشتری لو بره تا کیف دوچندانی بکنند!

حرف امین رو دوست داشتم که یادآور شد چقدر ما هم به نوبه خودمون مصرف کننده محصولات شرکت سونی هستیم.

این جنگ (سایبری)، جنگی یک طرفه نیست، فقط دامن شرکت های بزرگ رو نخواهد گرفت و شما هم به عنوان مصرف کننده (حتی در حالت لیچری) دچار عواقبش خواهید شد.

امیدوارم اینقدر ساده به هر قضیه ای نگاه نکنیم.

و من الله توفیق.
    عزیز جان کامنت من یکی که برای fun بود و فکر کنم لحن نوشتنش اینو به خوبی بیان بکنه و نیاز به توضیح نباشه و مطمئنم اگه بقیه دوستان هم همین حرف رو زده باشن اونا هم جنبه قشنگشو در نظر گرفتن, جنبه قشنگش هم اینه که شرایط دیدن این فیلم ها تو کشورمون وجود نداره و ما هم مثل سایر مردم این کره خاکی دوست داریم ببینیم و برا چند لحظه از زندگی مزخرف یه پاکت شیر 3500 هزار تومن فاصله بگیریم, نمیخوام حرفمو پس بگیرم همین الان اگه برادران وارنر هک بشه و همه فیلم هاش بیاد تورنت من یکی که خر کیف میکنم ( منظور فقط فیلم هاست )

وگرنه یادتونه رمز حسابهای بانک ملی هک شد و همه اومد رو اینترنت ؟ نزدیک بود سکته کنم, کجاش قشنگه ؟
    همین بازیگر هایی که چند وقت پیش همه عکس های شخصیشون تو چند دقیقه سراسر جهان پخش شد و آبروشون رفت و الان دیگه نمیتونن سرشون رو بدون فکر کردن به آبرو ریزی بالا بگیرن !!! کجای این هک کردن قشنگه ؟
    و ...

قبل از اینکه به ملت بگی ساده لو بیا یه لحظه فکر کن این بابا منظورش چی بوده از این حرفی که زده

5. 12 کاربرِ زیر از UntouChable بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,350 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط UntouChable نمایش پست ها
    عزیز جان کامنت من یکی که برای fun بود و فکر کنم لحن نوشتنش اینو به خوبی بیان بکنه و نیاز به توضیح نباشه و مطمئنم اگه بقیه دوستان هم همین حرف رو زده باشن اونا هم جنبه قشنگشو در نظر گرفتن, جنبه قشنگش هم اینه که شرایط دیدن این فیلم ها تو کشورمون وجود نداره و ما هم مثل سایر مردم این کره خاکی دوست داریم ببینیم و برا چند لحظه از زندگی مزخرف یه پاکت شیر 3500 هزار تومن فاصله بگیریم, نمیخوام حرفمو پس بگیرم همین الان اگه برادران وارنر هک بشه و همه فیلم هاش بیاد تورنت من یکی که خر کیف میکنم ( منظور فقط فیلم هاست )

وگرنه یادتونه رمز حسابهای بانک ملی هک شد و همه اومد رو اینترنت ؟ نزدیک بود سکته کنم, کجاش قشنگه ؟
    همین بازیگر هایی که چند وقت پیش همه عکس های شخصیشون تو چند دقیقه سراسر جهان پخش شد و آبروشون رفت و الان دیگه نمیتونن سرشون رو بدون فکر کردن به آبرو ریزی بالا بگیرن !!! کجای این هک کردن قشنگه ؟
    و ...

قبل از اینکه به ملت بگی ساده لو بیا یه لحظه فکر کن این بابا منظورش چی بوده از این حرفی که زده

سلام من نیز بر شما UntouChable عزیز
    صبح شما به خیر و خوشی، آخر چرا در اول صبح، ساعت 6 صبح اینقدر با خشونت؟ تا وقتی دوستی و مهربانی هست، تا وقتی صبح به خیر های قشنگ احمد با یه بغل انرژی مثبت هست، چرا اینگونه؟

بعد از سلام و احوالپرسی، خدمت شما عارضم که بنده شما رو مخاطب قرار نداده بودم و کوت ـی هم از شما نکرده بودم، پس اول از همه که من به شخصه با شما و یا نوشته شما نبودم و دوما اینکه جمله من دقیقا این بود "امیدوارم اینقدر ساده به هر قضیه ای نگاه نکنیم" و این جمله با این جمله که "UntouChable (یا ملت) ساده لوح است" از زمین تا آسمان فاصله دارد.

اما سوما، حالا که شما بنده رو مخاطب قرار دادید، من هم از جملات شما کوت میگیرم و با هم یک بحث قشنگ و دوستانه و گپی انجمنی خواهیم زد.

مطمئنم اگه بقیه دوستان هم همین حرف رو زده باشن اونا هم جنبه قشنگشو در نظر گرفتن
    من در چند جمله خودم از کلمه جنگ استفاده کردم و دلیلی برای این قضیه داشتم. وقتی حمله ای به این شدت و دامنه عملیاتی اتفاق می افته، این اتفاق زیرشاخه ای از جنگ سایبری هست. جنگ سایبری نیز مانند جنگ معمولی باعث صدمات گسترده و یا حتی تلفات انسانی میشه. وقتی پرونده های پزشکی کارمندان سونی دزدیده شده، میتونه ازش سو استفاده های جدی بشه. هیچ چیز یک جنگ در هیچ حالتی قشنگ نیست. هک کردن قشنگ نیست، حمله سایبری قشنگ نیست. اینکه شما با استفاده از تورنت از قسمتی از غنیمت های این جنگ استفاده میکنی برای منافع شخصی خودت قشنگه، ولی برای افراد دیگه و یا طرف دیگه این جنگ اصلا قشنگ نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط UntouChable نمایش پست ها
    نمیخوام حرفمو پس بگیرم همین الان اگه برادران وارنر هک بشه و همه فیلم هاش بیاد تورنت من یکی که خر کیف میکنم
    شما همچنان فقط قسمت نفع شخصی خودت رو نگاه میکنی. فکر میکنی وقتی یه شرکت به بزرگی سونی یا برادران وارنر هک بشه و دارایی های اون ( که شامل فیلم هاش هم میشه) از بین بره، این شرکت چطوری قراره به کارش ادامه بده؟ شرکت های بزرگ با استفاده از سرمایه هایی که دارن کسب سود میکنند. فیلم هایی که شما میبینید و بابتش پول پرداخت میکنید سودی به این شرکت ها برمیگردونه که باعث میشه فیلم های بهتر، بزرگ تر و یا جسورانه تری ساخته بشه. وقتی این شرکت از سود بیافته فکر میکنید سهام داران اصلی این شرکت ها از جیب خودشون خرج میکنند تا ضرر رو کمتر کنند؟ نخیر، اون ها با کم کردن هزینه ها سعی در جبران ضرر میکنند. حالا مثلا این هزینه ها میتونه برای شرکت سونی، کم کردن بودجه های R&D، حذف کردن پروژه هایی که شامل حمایت از تازه کاران هست و یا حذف پروژه های عظیم و سرگرم کننده باشه. مثلا اگر پروژه آنچارتت 4 حذف بشه، خود من که مثلا قراره تو میدون توپخونه نسخه دانلودی اون رو با 10 هزار تومن رو پلی استیشنم نصب کنم دیگه همچین چیزی نخواهم داشت و یا میتونه پروژه های جدید سونی که زیرشاخه ای از گوشی های هوشمندش باشه کنسل بشه.

اون موقع که میگم اینقدر ساده به قضیه نگاه نکنید منظورم اینه. اینکه حالا من یه فیلم fury رو توی تورنت کیفیت خوب نگاه کردم و بعد یک ساعت هم پاکش کردم، نفع نیست، ضرره.
    شما یک ساعت کیف کردید، دو ساعت کیف کردید، دو روز کیف کردید، ولی یک سال آینده فیلم های بهتر و پرخرج تری از سونی نخواهید دید و دیگه کیف نخواهید کرد!

یک چیزی هم در مورد ساید افکت های هک های به این گستردگی بهتون بگم، یکی از پروژه های ما روی موضوع استاکس نت و نحوه عملکردش برای دفاع از چنین حملاتی بود، موقعی که استاکس نت ساخته شد، خیلی از کشورهای اروپایی فکر میکردن خب هدف ایران بوده، مساله مهمی نیست، ولی استاکس نت اولین سلاح سایبری شناخته شد، به طور ساده بگم، در حین عملکردش میتونست سیستم های نظارتی اون محل رو فریب بده، یعنی مثلا توی مونیتور به کارمند مربوطه بگه دمای اینجا 30 درجه است، همه چیز اوکیه، نگران نباشید در حالی که دمای اونجا در واقع 100 درجه بود. میدونید وقتی همچین چیزی ساخته میشه، چقدر از زیرساخت های شهری، مکانیکی و یا خانگی میتونند از بین برن؟ میدونید همون استاکس نت باعث چه هزینه های شد تا همه کشورها شروع به ساخت سلاح های سایبری کنند؟
    فکر میکنید گروه هکری که مثلا سونی رو هک کرده در راستای آرمان های کیم جونگ! مثلا این کارو کرده؟ برای مثال، میدونید استاکس نت شامل بیست ZeroDay بود که هرکدوم از اون ها تا 100 هزار دلار توی بازار زیرزمینی هکرها فروخته میشد؟ فکر میکنید همه این اتفاقات فقط شامل اینه که ما چند تا فیلم رو چند روز زودتر ببینیم؟

باز هم خواهش میکنم، که خودم و شما و همگی ما، قضیه رو اینقدر ساده نگاه نکنیم.

و من الله توفیق

سپاس
    131
    از این کاربر 377 بار در 34 پست سپاس گزاری شده

شما همچنان فقط قسمت نفع شخصی خودت رو نگاه میکنی. فکر میکنی وقتی یه شرکت به بزرگی سونی یا برادران وارنر هک بشه و دارایی های اون ( که شامل فیلم هاش هم میشه) از بین بره، این شرکت چطوری قراره به کارش ادامه بده؟ شرکت های بزرگ با استفاده از سرمایه هایی که دارن کسب سود میکنند. فیلم هایی که شما میبینید و بابتش پول پرداخت میکنید سودی به این شرکت ها برمیگردونه که باعث میشه فیلم های بهتر، بزرگ تر و یا جسورانه تری ساخته بشه. وقتی این شرکت از سود بیافته فکر میکنید سهام داران اصلی این شرکت ها از جیب خودشون خرج میکنند تا ضرر رو کمتر کنند؟ نخیر، اون ها با کم کردن هزینه ها سعی در جبران ضرر میکنند. حالا مثلا این هزینه ها میتونه برای شرکت سونی، کم کردن بودجه های R&D، حذف کردن پروژه هایی که شامل حمایت از تازه کاران هست و یا حذف پروژه های عظیم و سرگرم کننده باشه. مثلا اگر پروژه آنچارتت 4 حذف بشه، خود من که مثلا قراره تو میدون توپخونه نسخه دانلودی اون رو با 10 هزار تومن رو پلی استیشنم نصب کنم دیگه همچین چیزی نخواهم داشت و یا میتونه پروژه های جدید سونی که زیرشاخه ای از گوشی های هوشمندش باشه کنسل بشه.
    اون موقع که میگم اینقدر ساده به قضیه نگاه نکنید منظورم اینه. اینکه حالا من یه فیلم fury رو توی تورنت کیفیت خوب نگاه کردم و بعد یک ساعت هم پاکش کردم، نفع نیست، ضرره.
    شما یک ساعت کیف کردید، دو ساعت کیف کردید، دو روز کیف کردید، ولی یک سال آینده فیلم های بهتر و پرخرج تری از سونی نخواهید دید و دیگه کیف نخواهید کرد!

و من الله توفیق

حرف هات قشنگ هست! درست میگی شما! نباید اینقدر ساده به هر قضیه ای نگاه کنیم!
    ولی خوده شما دقیقا داری توی قضیه هایی که مطرح کردی خیلی چیزها رو ساده نگاه میکنی! شما میگی فلان بازی ممکنه با این هک بوجه اش کم بشه و یا کنسل بشه و یا فلان فیلم و سریال ممکنه ساخته نشه! ولی اگر جنبه فان و تفریح این شرکت رو کنار بگذاری و قصد اولیه و ثانویه هکر رو در نظر بگیری می بینی که این گروه هکری داره حتی به من و شما خدمت میکنه و این شما هستی که در واقع داری به خاطر نیازهای شخصی ات ساده به قضیه فکر میکنی! اما منظورم از خدمت کردن هکر رو هم بگذار بگم تا مطلب رو متوجه بشی! ما توی دنیایی زندگی می کنیم که پر از تبلیغاتی هست که باعث خانمان سوز شدن خیلی از زندگی ها شده ! کی این تبلیغات خانمان سوز و ضد دینی و اعتقادی رو داره توی گوش همه نجوا میکنه ؟ آیا همین شرکت هایی که شما دم از فان بودنش می زنی و دم از اینکه داره به ما خدمت میکنند و باعث تفریح ما می شوند رو می زنی نیستند که دارند توی سراسر دنیا با همین فیلم ها و سریال ها و بازی ها شون انسان ها رو خراب میکنند و به سمت و سوی نابودی می کشند ؟ ما توی دنیایی زندگی میکنیم که نقش اول اون رو رسانه بازی میکنه! همین رسانه که سونی هم جزوش هست طبق گفته هکرمون به کارمنداش توجهی نداره و کارمنداش رو بازیچه دسته خودش کرده! همین شرکت و انواع این شرکت ها فکر میکنی برای سرگرمی ما این کار ها رو میکنند ؟ اتفاقا شما هستی که به شدت داری ساده به قضیه نگاه میکنی! این ها فقط به فکر جیب خودشون هستند و من و شما براشون ارزشی نداریم! همین شرکت ها اتاق های فکر دارند برای ترویج هر عنصری که باعث خانمان سوز شدن جوامع بشری بشه طرح های خود رو اجرا میکنند! ( خواهشا حرف از توطئه و توهم و این جور چیزها رو کنار بگذارید ! منطقی فکر کنی می بینی همه این چیزها وجود داره ! ) چند نفر با دیدن یک فیلم ضد دینی و یا فیلم های جنسی هستند که بگند ما با این فیلم ها تحریک نشدیم ؟ بینی و بین الله خودت خوب میدونی مرد و زن خلقتش طوری هست که توی خیلی شرایط تحریک می شند. هر کی بگه تحریک نمیشه با این موضوعات دروغ گفته ! این رو خودت خوب میدونی! بعد با وجود این جور حقایق شما میگی این سونی هست که داره به ما خدمت میکنه ؟ ولی من میگم امثال هکر ها هستند که گاهی باعث میشند این دنیا بهتر پیش بره. گاهی هک کردن یک جور اعتراض هست! اعتراض به چیزی که هکر بهش اعتقاد داره و میخواد دنیا رو سالم نگه داره ! ( البته منکر هکرهای بد و موضوعات استاکس نتی نیستم . ولی به نظر من اینجا هکر ما از نوع اعتقادی کار کرده و هدفش خراب کاری از نوع ضربه زدن به جوامع که شما مطرح کردی نبوده است )
    پس در این قضیه شمایی که جنبه تفریحی هر موضوعی رو به جنبه اخلاقی و اثار تربیتی ای که این شرکت ها روی جوامع بشری دارند ترجیح میدهی داری ساده ترین فکر ممکن رو میکنی!

و من الله توفیق

8. 14 کاربرِ زیر از nader-mohajer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

آقا چرا انقدر سریع جبه میگیرید!
    برادر عزیز نادر خان چرا همچیو با هم مخلوط میکنی یه سری سخنان مندرآوردی تحویل مردم میدی , الان شما تو کامنتت از اول که شروع کردی اول قضیرو
    سیاسی نگاه کردی بعد رفتی یه دور تو عالم تجاری زدی بعد رفتی تو کار اتاق فکرو داستانهای مافیایی بعدش خواستی یکم دیگه پیاز داغ بزنی تنگش
    وارد مسا یل اعتقادی , تاریخ خلقت انسان و ...شدی فقط به خاطر اینکه این وسط یه چیزی گفته باشی .

10. 16 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nader-mohajer نمایش پست ها
    خواهشا حرف از توطئه و توهم و این جور چیزها رو کنار بگذارید ! منطقی فکر کنی می بینی همه این چیزها وجود داره !
    خیلی کنترل کردم خودمم رو اما به این حرف ها فقط میشه خندید

نقل قول نوشته اصلی توسط WalTer WhiTe نمایش پست ها
    معمولا وقتی حمله ای به این وسعت اتفاق می افته باید به این فکر فرو رفت که شرکت های رغیب سونی که کم هم نیستند در چه جایگاهی قرار دارند! آیا اون شرکت ها بیشتر منفعت می بینند یا یک کشور فوق نظامی که همه مردمش سر تا پا از بزرگ و کوچیک لباس نظامی می پوشند و تنها دق دق شون اینکه بتونند شکمشون رو سیر کنند ! عجیب ترین جای این ماجرا فقط تهمت زدن به کره شمالی نگون بدخت هست. در صورتی که برای وقوع این جور اتفاق های بزرگ همیشه پای سیاست و افراد کله کنده هم می تونه در میون باشه تا اون اشخاص و یا شرکت های رغیب در این مقطع زمانی بیشتر سود ببرند. لوپ کلام اینکه احساس میکنم دست توانمند سیاست برای داغون کردن سونی به هکر ها میتونه کمک زیادی کرده باشه و احتمال می دهم راه نفوذ و یا بهتره بگم اجازه این کار رو کله گنده ها و شرکت های رغیب به این گروه هکری ممکنه داده باشند !
    والتر تو هم خواستی الکی که جو بدی، شانس آوردی که هکرها خواسته اصلی شون رو اعلام کردن گفتن فیلم "مصاحبه" رو نباید پخش کنید! پس مشخص شد که کار کره شمالی ها بوده. در ضمن میگن یه سری از کدهای استفاده شده هم قبلا توسط حمله هایی که هکرهای کره شمالی انجام داده استفاده شده.
    شاید این فیلم اینقدر فروش کنه که ضرر سونی رو جبران کنه!

12. 17 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,950 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

چه بحث‌های جالبی بود اینجا و من ندیدم. واقعا آدم شاد می‌ش :دی

بین دعواهاتون یه چیز هم من بگم. سونی مال ژاپن‌ـه و ربطی به کره جنوبی و این‌ها نداره.

در ضمن منم موافقم، اینا هدف استکباری‌ـشون خراب کردن ذهن جوون‌های ماست. باید همه شون رو هک و ورشکست کنن. :دی

من الله توفیق :دی

14. 17 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say hello to Darkness
    سپاس
    2,103
    از این کاربر 3,810 بار در 359 پست سپاس گزاری شده

خداروشکر به بخش های دیگش کاری نداره تازه god of war بعدی رو confirmed کرده بود

سونی همین الانشم از بخش گوشی هاش ضرر مالی میخوره قسمت لپتاپش هم که تقریبا جمع شده و از همین فیلم و لوازم خونگیشو و کنسولش درآمد داشت که اگه این بخشم به ضرر بره واقعا نمیدونم چه آینده ایی رو میشه براش تصور کرد . چند سالیه با اینکه عالی کار میکنه در همه زمینه ها ( خودم وسیله سونی نباشه بزور میخرم) ولی خیلی بدشانسی میاره

16. 9 کاربرِ زیر از KOOROSH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

May 6
    سپاس
    1,422
    از این کاربر 1,605 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

اگه بخوایم جدی به این قضیه نگاه کنیم اینکه هرکی با هر عقیده ای و هر قصد و غرضی و حالا اینجا به اسم نگهبانان صلح! بیاد به یه شرکتی حمله سایبری کنه و اینطوری مثلا اعتراضشو نشون بده دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه و دنیا از این که هست پیچیده تر میشه.فکر نمیکنم نیت اینا خیر بوده باشه و از سر دلسوزی برای کسی هک کرده باشن.ظاهرا گروه دومم از این حرکت سوء استفاده کرده و خودی نشون دادن! احتمالا از فردا یه سریا هم صرفا برای تفنن شرکتی رو هک کنن!
    جنبه های منفی دیگه این ماجرا رو هم سایر دوستان بهش اشاره کردن.
    درهر صورت کاری نبود که بشه براش دست زد و هورا کشید...

18. 9 کاربرِ زیر از Spasitel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    131
    از این کاربر 377 بار در 34 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Vic Mackey نمایش پست ها
    آقا چرا انقدر سریع جبه میگیرید!
    برادر عزیز نادر خان چرا همچیو با هم مخلوط میکنی یه سری سخنان مندرآوردی تحویل مردم میدی , الان شما تو کامنتت از اول که شروع کردی اول قضیرو سیاسی نگاه کردی بعد رفتی یه دور تو عالم تجاری زدی بعد رفتی تو کار اتاق فکرو داستانهای مافیایی بعدش خواستی یکم دیگه پیاز داغ بزنی تنگش وارد مسا یل اعتقادی , تاریخ خلقت انسان و ...شدی فقط به خاطر اینکه این وسط یه چیزی گفته باشی .
    همیشه توی این جور بحث ها افراد دو دسته هستند.
    1- افرادی که شروع به مسخره کردن می کنند و تحمل شنیدن هر چیزی رو ندارند و درک پایینی دارند 2- افرادی که می خوان ریز تر و موشکافانه تر بحث رو پیگیری کنند
    جناب میکادو خیلی خوب داشت موشکافانه بُعد تاثیر پذیر سونی در زندگی رو از نگاه فانی و فان بودن و نیاز به تفریح در زندگی بشری رو برسی می کرد و حرف های خوبی زد و من هم بُعد دیگر قضیه که مربوط به مسائل اعتقادی می شد رو بیان کردم.
    شما اینجا مشکلت با حرف من چی بود ؟ چیش رو نگرفتی ؟ نکنه با اون جاش که گفتم همه تحریک میشند مشکل داری ؟ اگر تحریک نمیشی حتما ایراد از جای دیگه ای هست. بهتره انسان ها سالی یک بار چکاب بشند تا چنین مشکلاتی نداشته باشند

و من الله توفیق
    نقل قول نوشته اصلی توسط nader-mohajer نمایش پست ها
    و من الله توفیق
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin03 نمایش پست ها
    من الله توفیق :دی

20. 9 کاربرِ زیر از nader-mohajer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 15 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین