برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 81

Hybrid View

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

new2 مـــــانگــــا| بحـــث و تبـــادل‌نظر

»» اين پست + و همچنين اين يكي + و اين سومي + و چندتاي ديگه باعث شد تا براي به اشتراك‌گذاري لذت‌هايي از جنس "مانگا" علاوه بر تاپيك گفت‌وگو و مشاوره براي تماشا و انتخاب "انيمه" + به فكر يه "جا و مكان" مجزا باشيم مختص به خوده خوده "مانگا". يه جا براي پاسخ به سوالات مانگايي! يا يه مكان براي معرفي آخرين مانگايي كه به تازگي شروع كرديد و دوست داريد باقي دوستان خودتون رو هم در "لذتي" كه برديد شريك كنيد. يا اخبار تازه از دنياي "مانگا" كه حتمن بايد همه ازش خبر داشته باشن يا مشاوره گرفتن از "مانگا"خورهاي محترم انجمن براي انتخاب يك عدد مانگاي شيك و مجلسي و يا بحث و گفت‌وگو پيرامون تفاوت بين مانگاي انيمه با انيمه‌ي مانگا! و از اين جنس بحث‌هاي فرعي كه مربوط به دنياي "مانگا" ميشه.

ميدونم بيشتر دوستان يه سوال به شدت تخصصي و فني دو كلمه‌ايي دارن: "مانگا چيست؟" تقريبن تصور شما از "مانگا" تا قبل از روبه‌رو شدن با "چپتر"ي ازش درسته ولي كامل نيست. مانگا هم كم و بيش همون "تصور" كميك شماست؛ يعني "كميك استريپ" (داستان‌هاي مصور) سياه و سفيد به زبان ژاپني. با يه عالمه تفاوت در تكنيك و اختلاف در زبان و ادبيات كميك (كوچكترينش شايد طراحي آوا باشه.) و ... با نمونه‌هاي آمريكايي. به اضافه‌ي يه دنيا جزئيات بدردبخور تخصصي ديگه كه شايد در تجربه‌ي اول يا حتي دوم و سوم يا شايد هم تا آخرين نمونه زياد به چشم نياد.

پیشاپیش تشکر از مشارکتِ دوستان

I understand nothing
    سپاس
    36,350

پاسخ : مـــــانگــــا| بحـــث و تبـــادل‌نظر

من هر روز مانگاهای تناقض دار و ترسناک طراحی می کنم!

»» به پیشنهاد مهدی + شروع کردم به خوندن مانگای حال بهم زن و ترسناک Lullabies From Hell. کاری از پدر سبک بی پدر ترسناک! استاد HINO Hideshi. از این بگذریم که چطور میتونه یه مانگا ترسناک باشه یا اصلن امکانش هست یا نه و این حرف ها. به جاش بریم سراغ خود مانگا که واقعن یه لذت عجیبی در خوندن این مانگای تک جلدی 225 صفحه ایی وجود داره که نتیجه ی لحن و روایت مانگاکای اثره که با خیلی از مانگاهایی که تا به حال خوندم فرق داره. استاد HINO Hideshi خودش راوی 4 داستان ترسناکه اونم نه با یه شخصیت جدید بلکه با همین هویت و شغل "مانگاکا"یی که داره و تمام این 4 داستان رو از زبان خودش تعریف میکنه. مثل داستان اول که مثلن حکایت دوران کودکی خودش رو براتون تعریف میکنه با یه فضای ترسناک و مریض احوال بدون هیچ گونه رحم و مثلن انسانیتی! (رجوع کنید به تصاویر بالا) خلاصه اینکه ادبیات و طراحی توی این مانگا تکراری نیست و باتوجه به اینکه 4 تا داستان متفاوت تعریف میکنه که همه با دنیای واقعی "تناقض" دارن هیچ وقت تکراری نمیشه. این هم داشته باشید که داستان ها با توجه به قوه ی تخیل استاد به شدت "احمقانه" و غیرممکن هستن به همین خاطر اگه به صورت غیرارادی به فجیع ترین اتفاقات و لحظات مانگا خندید اصلن تعجب نکنید.

*یه خبر خوب دارم یه خبر بد: خبر خوب اینکه این مانگا ترجمه و برگردان فارسی شده و خبر بد اینکه کار ترجمه فعلن تا پایان داستان دوم متوقف شده! و از همه بدتر اینکه 3 روز بعد از خوندن داستان اول خواهید مرد! باور ندارید مانگا رو بخونید.

Victory Or Death
    سپاس
    8,382
    از این کاربر 10,658 بار در 1,061 پست سپاس گزاری شده

کسی میدونه فصل اول Attack On Titan ، تا کجای مانگا رو پوشش میده؟ اصلا ادامه داستان تو مانگا منتشر شده؟
    .House Mormont Remembers , The North Remembers. We know no king But the King in the North whose name is Stark

دلم برای روز های قدیم انجمن تنگ شده

4. 11 کاربرِ زیر از AR!@N بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    83
    از این کاربر 62 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Hellscream نمایش پست ها
    کسی میدونه فصل اول Attack On Titan ، تا کجای مانگا رو پوشش میده؟ اصلا ادامه داستان تو مانگا منتشر شده؟
    بله مانگا داره بصورت ماهانه منتشر میشه!فصل اول تا قسمت 34مانگا رو نشون میده ولی بهتره از قسمت 32مانگا رو بخونین.

6. 16 کاربرِ زیر از zodyakiiii بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    743
    از این کاربر 700 بار در 89 پست سپاس گزاری شده

خوب از اونجایی که من بلد نیستم مثل ایرج از این معرفی‌های پُر پی و پیمون بنویسم فقط چند تا کار سایکو که با روح و روانتون بازی کنه معرفی میکنم.

Litchi Hikari Club

چند سال پیش وقتی شنیدم این مانگا قراره انیمه بشه خیلی خوشحال شدم و از اون بیشتر تعجب کردم که چطور یه همچین مانگای اِرویی و خشنی رو انیمه کردن
    ولی انیمه به صورت " چیبی " ریلیز شد

مانگاش ترجمه نشده و نخواهد شد !

این دوتا ترجمه شده :

ajin spiraphobia

Uzumaki (اون اوزوماکی ناروتو نیستــــا )

کلاً مانگاها هر چپترشون بین 5 تا 10 مگابایته دانلود کنید ببینید چطوریه دیگه
    http://picoup.ir/images/85894166791711154831.jpg

8. 18 کاربرِ زیر از HOSHI بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    395
    از این کاربر 3,423 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

من شخصا هر چیزی رو میخونم و نگاه میکنم از مانگا تا کمیک و انیمه تا دریم سی دی های ژاپنی ولی واقعا خیلی بده تایپکی به این خوبی برای مانگا زده میشه ولی حرفی از اصالت بزرگترین مانگا تاریخ زده نمیشه.سال 1984 استاد آکیرا توریاما اومدن بزرگترین مانگا ژاپن و شاید جهان رو خلق کردن " دراگون بال " خیلی ها شاید الان برگردن بگن خوب یه مانگا شونن در حدی نیست که بخوایم اسم بهترین و اصیل ترین رو روش بذاریم. اشتباه شما همین جاست این مانگا سرآغاز مطرح شدن، مانگا و انیمه در تاریخ هست یعنی حکم پیامبر رو بین سایر مانگاها و انیمه ها رو داره.وقتی این مانگا ساخته شد چند سال بعد کسایی مثل ایریچی اودا، ماساشی کیشیموتو، تیته کوبو، هیرو ماشیما اینا از بغل هر چپتر دراگون بالا زدن بیرون اومدن کارهای مثل بلیچ، فری تیل، وان پیس و ناروتو رو خلق کردن.یعنی نقطه سرآغاز بیشتر کارهای شونن همه پسند از دراگون بالا شروع میشه، خیلی از بزرگانی که این روزها مانگاهای سنین دراگون بال رو به عنوان نقطه شروع دنیا مانگا در نظر میگیرن بعد از دراگون بال بود که جهان مانگا تغییر تحول پیدا کرد !! برای همین وقتی اسم مانگا رو میارید باید حتما قبلش دراگون بال رو به عنوان یک مخاطب تموم کرده باشید چون این اثر خلق نشده که فقط بهش به عنوان یه چیز وقت پر کن دیده بشه، خلق شده تا باهاش با دنیا مانگا اشنا بشید.

پ.ن 1 : توجه داشته باشید که دارگون بالا معروف ترین و محبوب ترین مانگا ژاپنی در جهان هست، این رو به راحتی میشه از ارقام فروش جلدهاش فهمید تا به امروز 230 میلیون نسخه از 43 جلد این مانگا فروخته شده با اینکه در رتبه دوم پرفروش ترین مانگا تاریخ قرار داره ولی میشه گفت از وان پیس 76 جلدی که 345 میلیون تا الان فروخته جلوتر هست چون نسبت به چپترهای کمتر وان پیس و اینکه تموم شده است مانگا بهتر فروش کرده.ولی این مانگا بهترین مانگا نیست، بهترین در نگاه هر کس متفاوت هست ممکن هست بهترین مانگا برای برخی وان پیس و ناروتو باشه برای برخی بی خانمان، اسلم دانک یا برسرک.

10. 20 کاربرِ زیر از S I S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

این برسرک چقدر خوبه!!! می‌خواستم کنارش یکی دو تا مانگای دیگه بخونم ولی برسرک نمی‌ذاره! الان رسیدم چپتر 50، خیلی خوب شده!
    یه سوال از کسایی که کامل خوندنش، برسرک تموم شده یا ادامه داره هنوز؟ چون یه جا خوندم مدت زیادیه که نمیاد چپترهای جدیدش.
    حتی نویسنده‌ش رو به جرج مارتین (گیم آف ترونز) تشبیه کرده بودن که قبل از اینکه داستان رو تموم کنه احتمال زیاد بمیره

12. 15 کاربرِ زیر از amingeneral بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,016
    از این کاربر 293 بار در 41 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط amingeneral نمایش پست ها
    این برسرک چقدر خوبه!!! می‌خواستم کنارش یکی دو تا مانگای دیگه بخونم ولی برسرک نمی‌ذاره! الان رسیدم چپتر 50، خیلی خوب شده!
    یه سوال از کسایی که کامل خوندنش، برسرک تموم شده یا ادامه داره هنوز؟ چون یه جا خوندم مدت زیادیه که نمیاد چپترهای جدیدش.
    حتی نویسنده‌ش رو به جرج مارتین (گیم آف ترونز) تشبیه کرده بودن که قبل از اینکه داستان رو تموم کنه احتمال زیاد بمیره
    سلام . این مانگا بعد از استراحت چندین ساله در سال 2014 به صورت انگوینگ در اومد ولی نه به صورت هفتگی میاد نه ماهیانه هر وقت عشقشون کشید یه چیتر میدن بیرون

14. 13 کاربرِ زیر از javad0818 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

مرگت رو قبول کن و به بهشت برو یا در دنیا بمون و مرگ رو انکار کن و به جاش یک انسان رو تسخیر کن.

»» Skyhigh : این مانگای ترسناک همین یه خط بیشتر نیست اگه دنبال قصه ی شگفت انگیزی باشید به غیر از این گیرتون نمیاد. البته بخاطر تم "اپیزودیک"ش شاید براتون خوندن هر چپتر جذاب باشه بالاخره هرچی نباشه توی هر چپتر یه قصه ی تازه میشه دید که یا باید مرگ رو قبول کنه یا برگرده و انتقام بگیره تازه در این حد! ولی از این بگذریم طراحی قابل گذشت نیست. بخصوص در صفحات "عریض" فوق العادست که البته من به دلیل حجم بالا و بدسلیقگی! به جای اون، از صفحات طولی و تکراری استفاده کردم ولی یه سرچ ساده بزنید می تونید دقت در طراحی این مانگا رو خودتون تماشا کنید. خلاصه اینکه با بهترین ها خیلی فاصله داره و با بدترین ها هم به همین اندازه فاصله داره! ... [در ضمن این مانگا طولانی نیست 2 جلد 10 قسمتیه که برگردان فارسی شده.]

»» Samurai Champloo : به دوستانی که "انیمه" رو دیدن پیشنهاد نمیشه اصلن این یه ضدپیشنهاده! انیمه ی این مانگا یه انیمه ساده مثل بقیه نبود حتی میشد گفت "موزیکال" بود (با تم هیپ ***) فرض کنید حالا یه فیلم موزیکال رو بدون "موسیقی" تماشا کنید! شاید عملی باشه ولی با موضوع جور درنمیاد خلاصه اینکه بعد از تماشای انیمه نمیشه راحت مثل بقیه ی "مانگا"هایی که تا به حال خوندم تا آخر "تحمل"ش کنم. به نظرم تماشای انیمه "کافیه".

* تاپیک انیمه »» Samurai Champloo

16. 18 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با اصلح باشید حتی با 72 نفر
    سپاس
    98,742
    از این کاربر 12,687 بار در 1,683 پست سپاس گزاری شده

Berserk = به علت دیدن فیلم سه گانش علاقه مند شدم ادامش رو بخونم واقعا مانگا جالبیه البته من چون زیاد مانگا نخوندم نمیتونم با بقیه مقایسه کنم ولی برای من خیلی لذت بخشه و داستانش خیلی جالب ونفس گیر گفتم بهتون بگم شمام برین بخونین هنوزم ادامه داره تموم نشده

Claymore = اینو هم به لطف دوستان انجمن همسایه تی وی شو سریالشو دیدم که البته کامل نبود و مانگاشم از همونجا علاقه مند شدم خوندم مانگاشو خیلی زیبا بود و پایان قشنگی داشت اینم پیشنهاد میکنم بخونین حتما

پ.ن : کلا خوندن مانگا یک تجربه کاملا متفاوت نسبت به سریال دیدنه ولی مطمئنا یک تجربه خیلی دوست داشتنیه ممنون از دوستانی که رو این بخش ها تو انجمن وقت میذارن و کمک میکنن بقیم توی این لذت شریک بشن
    «برای برخی همانند رویا...و برای دیگران کابوس شبانه»

18. 22 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع