برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 29
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

Fullmetal Alchemist: Brotherhood | بحث و تبادل نظر

»» شناسنامه : 鋼の錬金術師 یا Fullmetal Alchemist BrotherHood يه انيمه‌ي اكشن و ماجرايي كه در 64 قسمت مخاطب خودش رو وارد دنياي مرموز "كيمياگري" با بي‌نهايت قصه مي‌كنه. اين انيمه از مانگايي پرطرفدار به همين نام (Fullmetal Alchemist) توسط Tokyo Broadcasting System تهيه شد و كارگرداني اين انيمه رو‌ Irie, Yasuhiro برعهده گرفت. فول‌متال هم در دسته انيمه‌هايي‌ست كه "مخاطب" به ضميمه‌ي "اصالت داستان"، در ساخت و تهيه‌ي هر دو سري اون تاثير داشته. سري اول در بين سال‌هاي 2003 تا 2004 هم‌نام با عنوان مانگا توليد شد و به خاطر عدم‌رضايت "مخاطبان" يا بهتره بگم اهالي "مانگا" در تفاوتي كه بين داستان انيمه و مانگا وجود داشت كار توليد و ساخت سري دوم با عنواني جديد (Fullmetal Alchemist BrotherHood) كليد خورد با اين تفاوت كه اين بار تهيه‌كنندگان متعهد شدن كه داستان انيمه همگام با داستان مانگا از ابتدا همونطور كه مخاطبان مي‌پسندن پيش بره. و اتفاقن اين "تعهد" و باور به ارزش‌هاي "اصيل" و سنتي يك اثر پرطرفدار موجب شد تا انيمه‌ايي كه تنها در 64 قسمت و در مدت 1 سال 2009 تا 2010 به پايان ميرسه در مقايسه با آثار پرطرفداري كه به باشگاه صدتايي‌ها پيوستن هميشه در رتبه‌ي بالاتري قرار بگيره و بخاطر دوبله‌ي خوب انگليسي هواداران بين‌المللي زيادي پيدا كنه.

*توجه: كسي كه انيمه‌ي "فول‌متال الكميست:برادرهود" رو نديده باشه نميتونه ادعا كنه يه "انيمه"بازه!

»» خلاصه‌داستان: داستان در مورد دو برادر به نامهای ادوارد و آلفونسو الریک پس از مرگ مادرشان سعی میکنند با استفاده از کیمیاگری او را به زندگی بازگردانند. اما به علت «قانون تبادل مساوی» در کیمیاگری، ادوارد یک پای خود و آلفونسو تمام بدن خود را از دست می‌دهد، و فرآیند زنده‌سازی نیز با شکست کامل مواجه می‌شود. اِدوارد دست راست خود را قربانی کرده تا روح برادر خود را درون یک زره قرار دهد. دو برادر برای بدست آوردن بدن‌های سابقشان، در جستجوی سنگ کیمیاگری روستای محل تولدشان را ترک می‌کنند. اما به زودی متوجه میشوند که آنها تنها کسانی نیستند که در جستجوی سنگ هستند. اين شما و اين هم دنياي بدون مرز "كيمياگري" ...

Elric, Edward
    صداپیشهPark, Romi

Elric, Alphonse
    صداپیشه Kugimiya, Rie

Hohenheim, Van
    صداپیشه Ishizuka, Unshou

Yao, Ling
    صداپیشه Miyano, Mamoru

Mustang, Roy
    صداپیشه Miki, Shinichiro

Rockbell, Winry
    صداپیشه Takamoto, Megumi

سپاس
    2,006
    از این کاربر 169 بار در 19 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fullmetal Alchemist: Brotherhood | بحث و تبادل نظر

به به به ندیده بودم این تاپیک رو .. بسیار عالی.

رتبه اول در بین تمامی انیمه ها.

عزیزانی هم که فک میکنن این بدرد کودک درون میخوره، اون کودک درون نیست کافر درون میباشد شما از صرات مستقیم زدی جاده خاکی.

یاده قسمت اخرش افتادم با اون اندینگ تکش. این تاپیک باعث شد به فکر این باشم که دوباره ببینمش.

3. 14 کاربرِ زیر از dll بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

منم دارم میبینمش. عالیه

5. 15 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    820
    از این کاربر 1,057 بار در 78 پست سپاس گزاری شده

اگه کودک درونتون زنده باشه پس از دیدنش لذت می برید
    واقعا لذت بردم از دیدن این انیمه.
    خیلی ممنون از آقا ایرج که خاطر خوبش رو دوباره برای ما یادآوری کردن.یه انرژی ای به من داد که برم دوباره ببینمش

7. 11 کاربرِ زیر از _Nirvana_ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

*بالاخره موفق شدم اين مجموعه‌ي 64قسمتي رو تموم كنم. خيلي سخت بود بعد از "ناروتو" اين دومين تجربه‌ي تماشاي يه انيمه‌ي طولاني با اين تعداد قسمت بود. به نظرم يه انيمه‌ي همه چيز تموم بود. "همه چيز تموم" بيشتر بخاطر اينكه همه‌ي اون المان‌هاي اصيل انيمه‌ايي (فانتزي،اكشن،خشونت،كمدي و تلفيق همه چيز با همه چي!) رو داشت. هرچقدر از قسمت سي‌ام به بعد داستان افت شديدي داشت ولي توي اون 14 قسمت پاياني جبران كرد.

شخصيت‌هاي فوق‌العاده زياد داشت ولي شخصن از همه بيشتر "انوي" (حسادت) رو دوست داشتم. انوي از اون شخصيت‌هاي نفرت‌انگيزه كه قدرتش بيشتر از اينكه توي بازو باشه توي "زبان" و وراجي كردنشه. اون در واقع براي مقابله با دشمنش (انسان) بيشتر از اينكه باهاش درگير بشه اونا رو از طريق ضعفشون در غلبه بر احساسات و تصميم منطقي امتحان ميكنه. البته ابزار و نيروي اين كار رو هم داره (تغيير چهره). تا آخرين لحظه هم اين "امتحان انوي" نتيجه ميده ولي چون "حسوده" دوام نداره.

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

این اولین انیمه‌ای بود که دیدم یادش به خیر بود بعد از اون تا حالا هیچ انیمه دیگه ای از Death Note و Attack on Titans , ... تا انیمه‌های بلندی مثله Naruto و وان پیس و فیری تیل و هانتر و گینتاما هیچ کدوم نتونستن جاشو واسم پر کنن حتی کارهای خیلی خوب اخیر Death Parade و Parasyte: The Maxim که در حال پخش هستن . دیالوگ های عالی و فلسفه مشخص هم از ویژگی هایی که به نظرم تا به حال تو هیچ انیمه‌ ای به این وضوح مشخص نیست. شاهکاری است در عالم انیمه ها و دلیلی بر عشق امثال من بر این عالم سحرآمیز ژاپنی ها

10. 17 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    646
    از این کاربر 190 بار در 21 پست سپاس گزاری شده

در تایید و تکمیل این دوستمون علاوه بر دیالوگ های عالی موسیقی متنش هم خیلی خوب بود که اعث شد کلشون دانلود کنم

12. 13 کاربرِ زیر از avangard بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

حدود 10 ماه قبل این سری رو تموم کردم و به دلیل علاقه ای که به این انیمه فوقالعاده دارم میخواستم بدونم از قسمت چندم سری اول به بعد داستان طبق مانگا پیش نمیره خیلی دوست دارم جمع بندی قبلی رو هم ببینم

14. 13 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas Brown نمایش پست ها
    حدود 10 ماه قبل این سری رو تموم کردم و به دلیل علاقه ای که به این انیمه فوقالعاده دارم میخواستم بدونم از قسمت چندم سری اول به بعد داستان طبق مانگا پیش نمیره خیلی دوست دارم جمع بندی قبلی رو هم ببینم
    با توجه به این که خیلی وقته که میگذره از دیدنش ولی کلا فضا از قسمت حدود 10 به بعد از همدیگه جدا میشن کامل هر چند چند تا قسمت قبلشم جدا بود. اگه این به دلت نشسته مثله من بشین از اول ببین چند قسمت تکراری تو 56 قسمت( شایدم 58 تا یادم رفته ) چیز زیادی نیست

16. 15 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 257 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas Brown نمایش پست ها
    سری اول را از اولش ببینید و کاری به شباهتش نداشته باشید. بنظر من پایان سری اول خیلی بهتر بود. سری دوم پایانی کلیشه ای و اغراق آمیز از نوع ژاپنی داشت.

18. 10 کاربرِ زیر از kebrity بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    90
    از این کاربر 1,231 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

چند روز پیش نشستم و 4 قسمت از این انیمه رو به هوای یک سریال با تم سحر و جادوگری و ته مایه ی طنز ببینم اما بعد از قسمت چهارم داشت اشک در میومد .
    من که خیلی معدود فیلمی پیدا میشه که بتونه مُنقلبَم کنه اون صحنه ایی که طرف دخترش و با سگش پیوند زده بود اینقدر حالم و خراب کرد دیگه ادامه ندادم و معلوم نیست دوباره کِی بتونم برم سراغش!

20. 10 کاربرِ زیر از Sajadm98 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین