برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 از مجموع 29
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

Fullmetal Alchemist: Brotherhood | بحث و تبادل نظر

»» شناسنامه : 鋼の錬金術師 یا Fullmetal Alchemist BrotherHood يه انيمه‌ي اكشن و ماجرايي كه در 64 قسمت مخاطب خودش رو وارد دنياي مرموز "كيمياگري" با بي‌نهايت قصه مي‌كنه. اين انيمه از مانگايي پرطرفدار به همين نام (Fullmetal Alchemist) توسط Tokyo Broadcasting System تهيه شد و كارگرداني اين انيمه رو‌ Irie, Yasuhiro برعهده گرفت. فول‌متال هم در دسته انيمه‌هايي‌ست كه "مخاطب" به ضميمه‌ي "اصالت داستان"، در ساخت و تهيه‌ي هر دو سري اون تاثير داشته. سري اول در بين سال‌هاي 2003 تا 2004 هم‌نام با عنوان مانگا توليد شد و به خاطر عدم‌رضايت "مخاطبان" يا بهتره بگم اهالي "مانگا" در تفاوتي كه بين داستان انيمه و مانگا وجود داشت كار توليد و ساخت سري دوم با عنواني جديد (Fullmetal Alchemist BrotherHood) كليد خورد با اين تفاوت كه اين بار تهيه‌كنندگان متعهد شدن كه داستان انيمه همگام با داستان مانگا از ابتدا همونطور كه مخاطبان مي‌پسندن پيش بره. و اتفاقن اين "تعهد" و باور به ارزش‌هاي "اصيل" و سنتي يك اثر پرطرفدار موجب شد تا انيمه‌ايي كه تنها در 64 قسمت و در مدت 1 سال 2009 تا 2010 به پايان ميرسه در مقايسه با آثار پرطرفداري كه به باشگاه صدتايي‌ها پيوستن هميشه در رتبه‌ي بالاتري قرار بگيره و بخاطر دوبله‌ي خوب انگليسي هواداران بين‌المللي زيادي پيدا كنه.

*توجه: كسي كه انيمه‌ي "فول‌متال الكميست:برادرهود" رو نديده باشه نميتونه ادعا كنه يه "انيمه"بازه!

»» خلاصه‌داستان: داستان در مورد دو برادر به نامهای ادوارد و آلفونسو الریک پس از مرگ مادرشان سعی میکنند با استفاده از کیمیاگری او را به زندگی بازگردانند. اما به علت «قانون تبادل مساوی» در کیمیاگری، ادوارد یک پای خود و آلفونسو تمام بدن خود را از دست می‌دهد، و فرآیند زنده‌سازی نیز با شکست کامل مواجه می‌شود. اِدوارد دست راست خود را قربانی کرده تا روح برادر خود را درون یک زره قرار دهد. دو برادر برای بدست آوردن بدن‌های سابقشان، در جستجوی سنگ کیمیاگری روستای محل تولدشان را ترک می‌کنند. اما به زودی متوجه میشوند که آنها تنها کسانی نیستند که در جستجوی سنگ هستند. اين شما و اين هم دنياي بدون مرز "كيمياگري" ...

Elric, Edward
    صداپیشهPark, Romi

Elric, Alphonse
    صداپیشه Kugimiya, Rie

Hohenheim, Van
    صداپیشه Ishizuka, Unshou

Yao, Ling
    صداپیشه Miyano, Mamoru

Mustang, Roy
    صداپیشه Miki, Shinichiro

Rockbell, Winry
    صداپیشه Takamoto, Megumi

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fullmetal Alchemist: Brotherhood | بحث و تبادل نظر

من تا به حال تا قسمت 26 دیدم و تا همینجا به راحتی میتونم بگم بدون شک جزو بهترین انیمه‌های عمرم هست و جزو معدود انیمه‌هایی که میتونم برای داستانش لفظ شاهکار رو بکار ببرم. کاش اولین انیمه‌ای که میدیدم این میبود، دلیلش اینه که با دیدن این انیمه تقریبأ همه‌ی انیمه‌های خوب اومدن جلوی چشمم. یعنی میتونم بگم این انیمه زیربنا و پایه‌ی بسیاری از انیمه‌های خوب بعد از خودش هست. اگه بخوام اشاره کنم سرتون به درد میاد فقط میتونم بگم بعضی از انیمه‌ها بدون کپی از این انیمه هویتی نداشتن حالا نمیگم کدوما...
    اوایل انیمه شاید احساس کنید انیمه یکم بچه‌گانه‌ست و از این حرفا... ولی انیمه هرچی جلوتر میره خشونتش بیشتر میشه و دیگه از اون حالت بچه‌گانه‌اش فاصله میگیره (گرچه به نظر من اون حالت بچه‌گانه و طنزش هم بامزه و لذت‌بخش بود) و شدیدأ انیمه‌ی تأثیرگذاری هست، درام خوبی داره، غافلگیرکننده‌ست و با روانتون بازی میکنه. هرچه از داستان شاهکارش تعریف کنم حق مطلب ادا نمیشه، انیمه‌ای با دیالوگ‌های فلسفی و روانشناختی، داستانش هم روی موضوع فوق العاده‌ای دست گذاشته (به خلاصه داستان در اولین پست تاپیک رجوع کنید متوجه میشید). علاوه بر داستان میتونم بگم از نظر شخصیت‌پردازی هم این انیمه عالی عمل کرده و موسیقیش هم که واقعأ محشره!

ویرایش:
    حالا که کلش رو دیدم باید بگم درسته که این انیمه بنیاد خیلی از انیمه‌های بعد از خودش رو برپا کرد و یک انیمه‌ی پیشرو محسوب میشه ولی یک جاهایی هم خوشم نمیومد زیادی بچه‌گانه میشد، تعداد قسمتاش هم خیلی زیاد بود بعضی از قسمتا زاید بودن... ولی واقعأ این نوید رو میتونم بهتون بدم که این انیمه پر از غافلگیری هست. Re:Zero درسته از این انیمه تقلید کرده بود ولی یه دونه از گناهای Re:Zero (بتلگیوس) میارزید به کل هفت گناه فول متال...ولی در کل در حال حاضر "فول متال"در کنار "اتک آن تیتان" و "ری زِرو" جزو محبوب‌ترین انیمه‌های عمرم هست، انیمه‌ی خوش ساختی بود و میتونم بگم "فول متال" پیچیده‌ترین انیمه‌ای هست که در عمرم دیدم.
    Can't find yourself. Lost in your lies

3. 22 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    973
    از این کاربر 358 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

من قسمت 38 هستم و هرچی از فول متال بگم کم گفتم فقط یه سوال داشتم از دوستانی که نسخه 2003 رو نگاه کردند به نظرتون اونم نگاه کنم؟

5. 9 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 257 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

هسجان نسخه ی دوم بیشتره. اما من توصیه می کنم نسخه ی 2003 را هم ببینید. چون پایانش بهتر بود و به نظر من پایان فوق العاده ای داشت. هر دو عالی بودند اما در کل از نسخه ی اول خاطره ی بهتری دارم.

7. 13 کاربرِ زیر از kebrity بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinvatan نمایش پست ها
    من قسمت 38 هستم و هرچی از فول متال بگم کم گفتم فقط یه سوال داشتم از دوستانی که نسخه 2003 رو نگاه کردند به نظرتون اونم نگاه کنم؟
    تا چند قسمت اول تقریبا هر دو نسخه مشابه هستند، اما چون به دلایلی مانگا تو 2003 اومدنش به تعویق افتاد، این نسخه دیگه بر اساس اون پیش نرفت. از لحاظ گرافیک نسخه 2009 بالاتر هست و مشخصه‌های بهتر دیگه ای در پردازش کاراکترهای منفی تو قسمت های آخر هم نسخه 2009 داره. ولی پایان بندی ها کاملا متفاوته ...کلا دیدنش تجربه بدی نمیشه براتون

9. 13 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    973
    از این کاربر 358 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

brotherhood تموم کردم به نظر شما اگه نسخه اول رو از قسنت 29 که انیمه داستانش از مانگا جدا میشه رو نگاه کنم نیازی به دیدن 28 قسمت قبلش هست یا نه

11. 12 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinvatan نمایش پست ها
    brotherhood تموم کردم به نظر شما اگه نسخه اول رو از قسنت 29 که انیمه داستانش از مانگا جدا میشه رو نگاه کنم نیازی به دیدن 28 قسمت قبلش هست یا نه
    من هر دو تا نسخه چند سال پیش دیدم ولی تا اونجایی که یادمه، نسخه دوم فقط تو 5-6 قسمت اول مشترک بودن ...

13. 13 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

بالاخره انیمه رو استارت زدم و 5 قسمت دیدم امشب و باید بگم خیلی عالـیه، خیلی. همه چیز این انیمه در حـدِ مناسب و فوق العاده ای قـرار داره؛ موسیقی متنِ دیوانه کننده، شخصیت پردازیِ عالی، داستانِ قوی و عمیق، دیالوگ های خیلی خوب، طنز به جا و... . واقعاً فکرشو نمیکردم تو 5 قسمت انقدر مجذوبش بشم؛ قسمت های چهارم و پنجم که به معنای واقعیِ کلمه فوق العاده بود و یه جاهایی هم دهن آدمو باز نگه میداشت.

15. 19 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

همین الان این شاهکار رو تموم کردم و به راحتی جزو بهترین انیمه هایی قرار میگیره که تا حالا دیدم؛ به معنای واقعیِ کلمه همه چیز داشت. داستان انیمه که بی نقص بود؛ یه داستان ناب و روایتی ناب تر. موسیقی متن هم یه شاهکار مطلق بود، قشنگ در حدِ این انیمه بود. شخصیت پردازی حرف نداشت، واقعاً تا حالا همچین تناسبی رو ندیده بودم؛ منظورم اینه همه بی نظیر بودن و یک شخصیت هم وجود نداشت که کم کاری روش شده باشه یا جذابیت نداشته باشه. از بارِ کمدی هم نمیدونم چی بگم واقعاً؛ بدون اغراق همچین ظریف کاری ای رو تو هیـچ انیمه ای شاهد نبودم، یکی از نقاط قوت انیمه ـس به نظرم. رابطه های بین شخصیت هام بی نظیر بود؛ موستانگ و هاکای، وینری و ادوارد و تمام زوج های انیمه که به نظرم هرکدومشون به نحـوی لحظات نابی رو رقم زدن. به نظر من انیمه نقصی نداشت و اینو منی میگم که از هر انیمه حداقل چندتا ایراد میگرفتم ولی این انیمه طوری بود که از اپیزود اول تا آخر یک سره لذت بردم. 10/10

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

در وصف این انیمه چیزی نمیشه گفت واقعا بهترین انیمه تاریخه
    چه قد شخصیتارو خوب در اوردن

18. 10 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123