برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 21
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,460 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

new5 Monster | بحث و تبادل نظر

»» شناسنامه : モンスター یا Monster انيمه‌ي روانشناسانه و ترسناك و جنايي 74 قسمتي است كه مطابق منبع اقتباسش (مانگاي "هيولا") در قسمت پاياني به تاريخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۰۵ به پايان ميرسه. "هيولا" مجموعه‌ايي است از بهترين‌ها؛ اول از همه استديو "Madhouse" كار توليد آن را برعهده گرفت و بعد از آن تيم نويسندگي متشكل از بهترين‌هاي ژاپن "استاد اوراساوا به عنوان نويسنده‌ي داستان انيمه با همكاري تاتسوهوکي اوراهاتا به عنوان فيلمنامه‌نويس" وارد عمل شدن تا در مرحله‌ي آخر "ماسايوکي کوجيما" بهترين مجموعه‌ي تمام عمرش رو كارگرداني كنه. اين انيمه محصول قدرت نويسندگي و هنر طراحي يكي از "ثروت‌هاي ملي كشور ژاپن" استاد "نائوکي اوراساوا"ست. مانگاكايي كه با خلق مانگاي 18 جلدي "هيولا" موفق شد در سال 2001 برنده ی جایزه ی Shogakukan Manga Award و براي هميشه با اين اثر ماندگار بشه. البته استاد چه قبل از اين جايزه و چه بعد از آن بارها موفق به كسب اين جايزه و عناوين مشابه شده بود ولي موفقيت اين اثر در هر دو رشته "مانگا" و "انيمه" در ماندگار شدن آن، فوق‌العاده تاثير داشته.

"هيولا" (ترجمه‌ي عرفي نه دقيق) بيشتر از اينكه وابسته به دنياي كميك و انيمه و مانگا باشه چه در طراحي چه در داستان، شباهت بي‌نظيري به يك سريال يا فيلم سينمايي 74 قسمتي داره اين شايد به خاطر فضاي تاريك و سرد و غم‌زده و نااميدي مطلق‌ و ريتم آهسته و پله به پله مشابه يه "رمان" قطور چندجلدي‌ست كه در تمام قسمت‌هاي اين مجموعه با تكيه بر اصالت قلم نويسنده وجود داره و هيچ زماني بخاطر مخاطب يا تن‌دادن به كليشه‌هاي دنياي انيمه از "مسير" خودش خارج نميشه. "هيولا" همانطور كه گذشت ماحصل استعداد مهارنشدني نويسنده‌ي خودش "اوراساوا"ست. نويسنده‌ايي كه عادت داره در آثار خودش علاوه بر خلق يك داستان چند لايه و درگيركننده با 30 يا 40 شخصيت اصلي و فرعي!، "مباحث علمي" و "تاريخي" با تمام جزئيات رو مطرح كنه كه يكي از نقاط قوت Monster توصيف مباحث "روانشناسانه" در قالب يك قصه‌ي جنايي‌ست.

Monster براي مخاطبي كه علاقه داره تا يك كار متفاوت و جدي با طراحي كمتر ژاپني! (يا بهتر بگم كمتر انيمه‌ايي) تماشا كنه مناسب‌ترين پيشنهاد ممكنه. بخصوص بخاطر فاصله گرفتن داستان از دنياي فانتزي و كليشه‌ايي آثار انيمه‌اي و ثبات لحن در جديت و تلخي. خلاصه اينكه "هيولا" نمونه‌ايي بزرگسال به حساب مياد تا نوجوان‌‌پسند.

»» خلاصه داستان: دکتر کنزو Tenma یک جراح مشهور و جوان و با استعداد ژاپنی ست که در یکی از بیمارستان های بزرگ آلمان مشغول به کارست. و به لطف "استعداد" و علاقه ی شخصی رئیس بیمارستان و از همه مهم تر دل باختن به دختر رئیس "اوا"، در آستانه ی ارتقای رتبه در بیمارستان قرار می گیره که یه حادثه و یه تصمیم بزرگ "معنوی" تمام پیش بینی های زندگی "مادی" تنما رو تغییر میده. تصمیمی که باعث میشه کودکی خردسال از مرگ نجات پیدا کنه ولی شهردار شهر بخاطر صرف نظر کردن تنما از "جراحی" وی جان خود را از دست بدهد و این تازه آغاز ماجرای تنما و کودکی ست که به خاطر معجزه ی دستان او به "دنیا" برگشته ...

Tenma, Kenzo
    صداپیشه Kiuchi, Hidenobu

Liebert, Anna
    Noto, Mamiko

Liebert, Johan
    صداپیشه Sasaki, Nozomu

Lunge, Heinrich
    صداپیشه Isobe, Tsutomu

Dieter
    صداپیشه Takeuchi, Junko

Heinemann, Eva
    صداپیشه Koyama, Mami

سپاس
    2,028
    از این کاربر 1,297 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Monster | بحث و تبادل نظر

با مترسک و آهنگ پایانی اپیزود خیلی حال می کردم...حس خوبی بهم می داد

3. 14 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    292
    از این کاربر 375 بار در 43 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Being Amin نمایش پست ها
    اگه کسی دوست داره بهمون ملحق بشه، از الان شروع کنه و خودشُ برسونه تا زیاد عقب نیوفته![/JUSTIFY]

دوست دارم توی تقریبا یک هفته ای که توی هر نوروز تعطیل هستم یه انیمه نسبتا طولانی رو استارت بزنم و تمومش کنم،
    امسال قرعه به نام monster افتاد، پس آقا ما هم بازی! روزی 10 قسمت بزنم تمومه!
    مانستر هرچقدر کیفیت گرافیکش پایینه ولی حسابی روی شخصیت های اصلیش و دیالوگ هاشون کار کرده...برای من که ایده آله!
    کاملا مشخصه بیننده رو به سمت دنیای مریضی هدایت میکنه و به شخصه کاملا از این موضوع راضی ام

#نوروز 96 نوروز به یادماندنی خواهد شد

5. 17 کاربرِ زیر از alireza-hbh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,910
    از این کاربر 13,622 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

منم امسال عيد تصميم گرفتم تو اين ٢هفته ، يه تورنومنت انيمه اي رو شروع كنم البته با ٢شركت كننده
    يكيش Code Geass هست و اون يكي همين Monster...

فقط اومدم تو اين تايپيك از دوستان تشكر كنم بابت بحث و تبادل نظر در ارتباط با اين انيمه و استارتر براي معرفي

من بواسطه ي بروبچه هاي تيمه انيمه با شاهكارهايي آشنا شدم كه واقعا ديدنشون لذت بخش بوده
    اينجا از همشون تشكر ميكنم

7. 12 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    973
    از این کاربر 358 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

لطفا دوستانی که انیمه رو دیدن و لینک دانلود ازش دارن برام لینک رو بفرستند

9. کاربر زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    25,365
    از این کاربر 20,375 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

من هم با پیشنهاد دوستان انیمه‌ی مانستر رو شروع کردم...چه پیشنهادی! مگه انیمه بهتر و تأثیرگذارتر از این هم داریم؟ جالبه همه‌ی سکانس‌های ماندگار این انیمه انگار قبلأ توی ذهنم بوده...نمیدونم چرا همچین حسی دارم
    واقعأ نمیتونم لذتی که از دیدن این انیمه میبرم رو توصیف کنم، فکر نمیکنم از نظر انسجام داستان و دیالوگ‌ها انیمه‌ای بهتر از مانستر وجود داشته باشه، یک شاهکار تمام عیار پر از غافلگیری با داستانی روانشناختی منسجم و تأثیرگذار که ذهن مخاطب رو کاملأ درگیر میکنه. فضای انیمه خیلی سرد و تاریک هست.
    شخصیت‌پردازی کاراکترها به بهترین شکل ممکن صورت گرفته. چیزی که خیلی برای من جالبه این هست که تا این جایی که من دیدم اکثر قسمت‌ها ریتم مناسبی داشتن و پر از غافلگیری بودن، امیدوارم در ادامه هم انیمه از ریتم نیفته.
    خلاصه فکر نمیکنم از هیچ انیمه‌ای به اندازه‌ی "مانستر" لذت برده باشم. عاشق این جور انیمه‌های روانشناختی و غافلگیرکننده هستم.
    و در کلام آخر اگه خواستید انیمه‌ای شروع به دیدن کنید این رو بذارید در اولویت اول...

Can't find yourself. Lost in your lies

11. 20 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

من همین الان قسمت 70 رو تموم کردم. مغزم داره منفجر میشه

پیمان کار خوبی کردی. رسما حرفه‌ای‌ترین انیمه تاریخ رو استارت زدی

13. 17 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,099 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

نمیخوام با بکار بردن واژه هایی مثله شاهکار ارزش این اثر رو پایین بیارم
    خیلی جاها خوندم که همگی اصرار دارن مانستر رو انیمه ندونن و اون رو یک سریال تلویزیونی به شمار بیارن
    نه ! مانستر یک انیمه است ، چون فقط انیمه هان که قادرن انقدر زیبا و دقیق به موضوعات نگاه کنن
    مانستر یک انیمه است ، چون هیچ مدیومی به مانند انیمه قادر نیست به این نقطه از دور دست های واقعیت برسه
    اگر سریال های تلویزونی به ما یک دوربین شکاری رو میبخشن تا با اون بتونیم از پنجره ی زندگی به جهان اطراف نگاه کنیم ، انیمه ها به ما تلسکوپ هدیه میدن !
    مانستر یه انیمه واقعا تاریکه و این تاریکی زمانی به اوج میرسه که ما میدونیم از دلِ واقعیت اومده ، این تاریکی زمانی ترسناک میشه که ما میتونیم با چارچوب های جهانِ واقعی صدق بدیم.همین موضوع باعث شده مانستر سنگین ترین انیمه تاریخ بشه و موضوعات فلسفی و رواشناسی جلوه نمایی کنند ، مانسر یک تفسیر بسیار قوی از طبیعته انسانه ، مانستر یک واکاوی دقیق از ماهیت تاریک انسانه
    مانستر دو محور اصلی داره دکتر تنما و یوهان .
    تنما نماد همه خوبی هاست ، شخصیتی که با تمام مصمم بودنش به ما ثابت میکنه زندگی همه انسان ها برابره و همه ما حق زندگی داریم
    یوهان یک شخصیت با پس زمینه کاملا تاریک و پیچیده و به طور شگفت اوری عمیق و چند بعدیست و مرگ تنها چیزی میدونه که حق همه انسان هاست.
    مانستر در شخصیت پردازی کار خودش رو ب حد اعلا میرسونه و به شما این قدرت رو میده که با همه شخصیت ها ارتباط برقرار کنید
    به گونه ای که کارکتر هایی هستن با ۵ دقیقه حضور میتونن تا اخر سریال به روی شما تاثیر بذارن
    اوج کار مانستر و یا بهتر بگم اوج شکوفایی و کمالِ مانستر در ارائه انتاگونیسته ، یوهان هیولاییه که اولا تمام جهان بینیِ قهرمان داستان رو به چالش میکنه و دوما ما میتونیم کاملا اونو درک کنیم و من فکر نمیکنم شخصیتی به تاریکی در عین زیباییِ یوهان و انیمه ای به بزرگیِ مانستر خلق شده باشه.

15. 19 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

منم شروع کردم به دیدن انیمه
    تا قسمت 25 دیدم انیمه قشنگیه

17. 6 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,099 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط giumartan نمایش پست ها
    تا قسمت 25 دیدم انیمه قشنگیه
    یه نکته ای که دوستان هم اشاره کردن حول نحوه روایت سریال اینکه اتفاقات از نگاه چندین کارکتر فرعی کنکاش میشه و جالب اینجاست که هر بار همون اتفاق رو با یه زاویه دید متفاوت میبینی چقدر جذابه و از هیجانش کم نمیشه
    حدود ۲۵ قسمت اول داستان پر جزییات دنبال میشه و یه مقدار روایت کنده
    از قسمت ۲۵ به بعد داستان کم کم سرعت میگیره و هیجان بیشتر میشه
    امیدوارم که لذت ببرید
    h

19. 9 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,612
    از این کاربر 642 بار در 102 پست سپاس گزاری شده

تا قسمت 20 دیدم انیمه قشنگیه خیلی ممنون از معرفیش.

21. 9 کاربرِ زیر از erfani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین