برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 33
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Fortitude | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

Fortitude عنوان درام جنایی-هیجانی می باشد که در ابتدا قرار بود با همکاری شبکه بریتانیایی Sky Atlantic و شبکه کابلی آمریکایی Starz ساخته شود اما با انصراف مسئولان شبکه Starz در دوازدهم دسامبر 2013(بیست و یکم آذر 92) از ادامه همکاری در پروژه به علت تغییرات در برنامه ساخت اثر مسئولان شبکه Sky Atlantic کار ساخت آن را به تنهایی در دوازده قسمت به اتمام رساندند و طبق برنامه اعلامی کار پخش آن را از بیست و نهم ژانویه 2015 (نهم بهمن ماه 93) آغاز می کنند. Michael Gambon که تا کنون مفتخر به دریافت چهار عنوان بفتای تلویزیونی بهترین بازیگر مرد گشته است به همراه Stanley Tucci برنده دو جایزه امی و دو جایزه گلدن گلوب بازیگری و Sofie Gråbøl بازیگر نقش Sarah Lund در نسخه دانمارکی و اصلی سریال The Killing از جمله بازیگران شناخته شده این اثر می باشند. +, +, +
    Anne Mensah رییس بخش درام شبکه درباره سریال می گوید:
    این اثر کاریست درباره عشق,خشم و رازهای پنهان شده در دل جامعه ای با ظاهر زیبا و جذاب و در عین حال سرشار از شوخ طبعیست.Fortitude صرفا سریالی جنایی نیست بلکه در آن بخش های مختلف یک جامعه کوچک گنجانده شده و از هر شخصیت کارکتری در آن وجود دارد و شباهتی با آثاری که پیش از این با آن مواجه گشته ام ندارد. +
    خلاصه داستان:
    Fortitude که در منطقه زیبا و بسیار سرد مدار شمالگان قرار گرفته است شهری متفاوت با سایر نقاط دنیاست.یکی از امن ترین شهرهای روی کره خاکی که هرگز در آن جرم خشنی رخ نداده است.اما وقوع حادثه ای هولناک همه چیز را تغییر داده و علاوه بر تاثیر شدید بر رابطه گرم اعضای این جامعه کوچک آینده شهر را نیر در مسیری مبهم قرار می دهد.
    به دنبال گزارش وقوع قتلی هولناک کارآگاه Morton بلافاصله خود را به شهر رسانده تا به همراه کلانتر شهر Dan Anderssen تحقیقات خود پیرامون این امر را آغاز کنند اما هرچقدر که مسیر تحقیقات بیشتر به پیش می رود دو پلیس دلایل قانع کننده بیشتری برای بی اعتمادی و مظنون شدنبه یکدیگر پیدا می کنند.از طرف دیگر در حالیکه وقوع این جنایت و احتمال بدنام گشتن شهر,فرماندار منطقه Hildur Odegard را که در سالیان گذشته تلاش فراوانی برای تبدیل شهر از یک منطقه معدنی به توریستی کرده در مسیر یک فاجعه به تمام معنا قرار داده است اما Henry Tyson عکاس حیات وحشی که بیش از چندهفته از ورودش به شهر نمی گذرد این حادثه را فرصتی می یابد تا هرچه سریعتر به رازهای پنهان شهر پی ببرد....

بازیگران:

Stanley Tucci در نقشMorton

Michael Gambon در نقشHenry Tyson

Christopher Eccleston در نقش Stoddart

Sofie Gråbøl در نقش Odegard

Richard Dormer در نقشDan Anderssen

Jessica Raine در نقشJules Sutter

Luke Treadaway در نقشVincent Rattrey

Nicholas Pinnock در نقشFrank Sutter

Johnny Harris در نقشRonnie Morgan
    Simon Donaldکه نویسندگی در سریال Low Winter Sun و ساخت مینی سریال علمی-تخیلی معمایی The Deep را بر عهده دارد سازنده این مجموعه می باشد

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fortitude | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

»» قسمت اول: به غير از اينكه همه "جايزه بگير"ها جمع شدن. از همين حالا همه سريال رو با موردهاي مشابه بالاخص Broadchurch مقايسه مي‌كنن كه به نظرم بيشتر از اينكه شبيه اون سريال موفق انگليسي باشه فضا و دنياي مرموز و ناكجاآبادي به نام Fortitude به سريال فرانسوي "رستاخيز" (Les Revenants) نزديكتره. (البته اينجور نظر دادن در مورد قسمت اول يه سريال درست نيست ولي خب اين صرفن جنبه‌ي معرفي داره) خلاصه اينكه جذاب بود يه مقدارش بخاطره "تصاوير" خشك و يخ زده و بيشترش بخاطر پشت سرهم بودن اتفاقات بي‌علتي كه مخاطب رو سرپا نگه ميداره تا قسمت بعدي ...

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول و دوم :
    یک توضیح اول کار برای این سریال بدهم .زمان قسمت اول این سریال در نسخه HDTV حدود یک ساعت و سی دقیقه هست و فقط به اسم قسمت اول منتشر شده هست ولی در نسخه های WEB-DL زمان قسمت اول 47 دقیقه هست و قسمت دوم هم که منتشر شده 47 دقیقه هست در واقع هر دو قسمت منتشر شده از نسخه WEB-DL همون قسمت اول نسخه HDTV هست با این تفاوت که در نسخه وب چندین سکانس اضافی هم وجود داره. من خودم نسخه وب رو دانلود کردم و وقتی دیدم زیرنویس 1 ساعت و 30 دقیقه هست مجبور شدم زیرنویس رو به دو پارت تقسیم کنم چون احساس کردم قطعا مترجم کار برای این سریال ممکنه زیرنویس وب ارائه نده و کیفیت تصویری بالای این سریال در نسخه وب دی ال واقعا عالی هست برای همین با هر دو قسمت وب دی ال تنظیم کنم و هم اکنون هم در ساب سین اپلودش کردم و می تونید این زیرنویس های تنظیم شده رو از لینک های زیر بگیرید.

زیرنویس قسمت اول نسخه WEB-DL
    زیرنویس قسمت دوم نسخه WEB-DL

اما در مورد خوده سریال : سریال مانند اکثر سریال های اروپایی و مخصوصا انگلیسی، بسیار زیبا شروع شدش. داستان سریال توی یک فضای برفی و در منقطه ی خاصی از کشور انگلیس که در واقع یک شهر جزیره ای و کوچیک می باشد شروع میشه که چند قتل مشابه صورت می گیره که در این منطقه سابقه چنین جرم های وجود نداشته هست و پلیس به دنبال مجرم هست ... از نظر انتخاب بازیگران واقعا فکر میکنم اکثر نقش ها به شدت خوب انتخاب شدند مثلا خوده رئیس پلیس واقعا عالی بازی میکنه. اون میمیمک صورتش در مواقعی که شاد هست و یا عصبانی هست واقعا عالی بود. خیلی از بازیش خوشم اومد. خوده فرماندار که یک زن هم هست خیلی خوب تونسته بود توی همین دو قسمت با نقشش ارتباط برقرار کنه. از نظر داستانی هم فکر میکنم قطعا سریالش پتانسیل دو یا سه فصل رو داره و امیدوارم این سریال هم بتونه مثل سریال های بروچارچ و رستاخیز و حتی اتوپیا ، اون لذت واقعی سریال دیدن رو دوباره در من زنده کنه. در پایان این رو هم بگم که اگر قصد لذت بردن از این فضای برفی و پر کشش و زیبا رو دارید حتما با بالاترین کیفیتی که براتون مقدور هست ببینید.

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

دوستان وب دی ال رو دانلود کنید.اون یکی با لوگو شبکه pivot سانسور شده است.

5. 13 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14
    از این کاربر 126 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

به نظر سریال جالبی میاد
    تایپک دانلود برای این سریال استارت نمیشه؟

7. 9 کاربرِ زیر از Rayan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

اگر مثل من عاشق مكانهاي سردسير وپر از برف و يخ با نماهاي زيبايي زمستاني هستيد ديدن اين سريال بشدت پيشنهاد ميگردد هر چند براي قسمت اول (نسخه يك ساعت و نيم )فيلمنامه حفرهاي داشت مثل حضور بي سرو صدا كلانتر در مكانهاي هر دو قتل ،ولي در مجموع پايلوت قابل قبولي بود ولي مطمئنم با سريالهاي خوب اروپايي مثل بروچرچ خيلي فاصله خواهد داشت و اميدوارم وسطهاي سريال سرو كله ومپايرها پيداشون نشه كه حسابي تو ذوقم ميخوره و البته كستينگ سريال هم برخلاف نظر دوستان معمولي هست حالا بايد منتظر قسمتهاي بعدي سريال باشيم كه ايا با يك سريال خوب طرفيم يا يك سريال معمولي جديد با يك پايلوت خوب و قسمتهاي مياني متوسط؟

9. 13 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2006mi نمایش پست ها
    فيلمنامه حفرهاي داشت مثل حضور بي سرو صدا كلانتر در مكانهاي هر دو قتل
    این که بهش حفره نمیشه گفت. در واقع یک معمایی هستش که هنوز حل نشده
    در مجموع راضی بودم از سه قسمت اول. کلا همچین طرحهای داستانی که در اون فضاهای محدودی مثل روستا یا شهری کوچک با اتفاقات عجیب و غریب همراه میشه سوژه های جالبی برای فیلم وسریال بودند.

11. 12 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

فقط اومدم بگم فورتیتود رو از دست ندید ، حیفه ! داستان عالی داره میره جلو و بشدت جذابه [ حداقل برای من که اینطور ــه ] . فضا هم دیوونه کننده ــست ! تا اینجایِ فصل بهش 9 دادم .

13. 18 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

قسمت ششم :

لعنتی هر قسمت پیش میره بهتر از قبل میشه یک جورایی هم کاره کارگردان سریال و هم نحوه بازی گرفتن از بازیگراش بد جور به دلم نشسته. اوج این قسمت ششم دوتا جا بود. یک جا اونجایی بود که نشون داده شد اون پسره لیام از این ور شهر کوبیده رفته اون طرف شهر پیش مقتول که البته این داستان پسره یک جورایی برای من قابل باور نبود من بعید میدونم چنین کاری رو این پسره لیام به این شکل انجام داده باشه و دومین جای خوب این قسمت هم اونجا بود که اون دختره کری برای پدرش به اون شکل گریه زاری کرد که واقعا اون سکانس عالی بود. از اینجای داستان به بعد حدس های زیادی میشه زد. از یک طرف بقایای اون ماموت داره اب میشه و یک جورایی داره این ماموت رو خطرناک نشون میده ولی هنوز نویسنده داستان قضیه این رو باز نکرده که این ذوب شدن این بقایای ماموته چقدر میتونه توی داستان تاثیر داشته باشه از طرف دیگه هم اون معلم مدرسه پسره رو هم خیلی داره مشکوک نشون میده و شاید یک ارتباطی بین این معلمه و پسره توی اون مسیری که پسرک از خونه اش تا خونه مقتول رفته افتاده باشه. ولی خدایی نویسنده خوب معما ها رو داره کنار هم می چینه و با ذهن ما بازی میکنه. امیدوارم یه چند فصل کش بدهند ما بیشتر لذت ببرم

تا اینجای کار امتیازی که باید به این فصل بدهم رو شاید بالای 9 باید در نظر بگیرم و به قسمت 6 هم امتیاز 10 میدهم

15. 17 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

E07

وای وای وای

لعنتی عجب سریال ــیه ! تا قسمتِ پنجم عای بود ، بعدش تبدیل شد به محشر ! قسمت 6 بی نقص بود حالا قسمتِ 7 هم همونطور بی نقص شروع و تموم شد ! کم کم داره به بیننده جزئیات میده چیزی که سریال ــهایِ جنائیِ بریتیش همچین خصوصیت ـی دارن ؛ هیچ عجله ای هم نداره .

فقط یه چیزی : تو اون فلش بک که نشون داد ، اریک [ شوهرِ فرماندار ] اون یارو راشنِ رو دید ولی چند قسمت قبل که تو ماشین با رفیقش نشسته بود ، دید و نشناخت ! قضیه چی بود ؟

تا قسمتِ پنجم 9 دادم ولی به شش و هفت ، 10 دادم . اگه همینجوری جلو بره 9 رو به 10 تغییر میدم . لیاقت ــشو داره !

لقبِ بهترین سریالِ جدید مبارکش باشه :دي

000 0000 0000

17. 16 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین