برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 49
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Lost | طعمی متفاوت از صنعت سریال | معرفی کامل سریال

LOST (گمشده)،سریالی آمریکایی و محصول شبکه ی ABC این کشور است که در 22 سپتامبر2004 میلادی کار خودش را آغاز کرد و با پخش 6 فصل و 121 اپیزود، درتاریخ 23 می 2010میلادی به کار خود پایان داد. این سریالِ محبوب با همکاری سه تن از نویسندگان آمریکا یعنی آقایان Jeffrey Lieber , J.J.Abrams و Damon Lindelof خلق شد و در جریان ساخت سریال نویسندگانی چون Carlton Cuse و Damon Lindelof‌به طور عمده، داستان سریال را نوشته اند و گاهاً در امر کارگردانی با J.J Abrams مشارکت داشته اند تا درنهایت شاهد سریالی باشیم که به نقد خیل عظیمی از مفسرین سینما، یکی از شاهکارهای این صنعت باشد تا جائیکه این سریال تقریباً جزو Top 10 سریالی تمام منتقدین و بینندگان تلویزیونی بوده است.

این سریال یکی از پر خرج ترین ساخته های تلویزیونی است.تنها اپیزود ابتدایی سریال خرجی بالغ بر 14 میلیون دلار برای مسئولین ABC در پی داشت.هزینه ای که بنظر ارزشش را داشت و شاهد بودیم که درطی 6 سال، هرگز میزان بینندگان سریال از 9 میلیون برای هراپیزود پائین تر نیامده است.در گراف آمار بینندگان سریال را درطی سالیان مشاهده میکنید که با 16 میلیون بیننده در اپیزود اول شروع شد و با 11 میلیون بیننده در اپیزودنهایی به کارخود اتمام بخشید .
    سریال LOST جوایز بسیار زیادی درطول پخش خود به دست آورد. از بهترین سریال درام جشنواره Emmy سال 2005 کارش آغاز شد و با جوایزی نظیر بهترین سریال تلویزیونی،بهترین سریال آمریکایی بهترین نویسندگی،کارگردانی،بازیگر ی و غیره که درنهایت منجر شد این سریال در رتبه ی 27 ام لیستِ 101 تائی از بهترین سریالهای تلویزیونی از نظر نویسندگی قرار گیرد. این سریال درمجموع 251 بار نامزد کسب جوایز مختلف شد که توانست 57 بار جوایز را از آن خود کند که برای یک سریال بااین سبک، یک رکورد فوق العاده به حساب می آید.

سریال LOST درامی هیجانیست که دربستری از اتفاقات علمی تخیلی و فراطبیعی والبته رخدادهای فلسفی و روانشناسانه رخ میدهد. داستان سریال از جایی شروع میشود که مسافران پرواز Oceanic 815 استرالیا، مسافرتشان را از شهر "سیدنی" به "لس آنجلس" آغاز میکنند ولی بطور ناگهانی هواپیما دچار نقص میشود و مسافران آن به طور معجزه آسایی خود را در جزیره ای استوایی در جنوب اقیانوس آرام میابند.
    چیزی که Lost و هیجانش را از دیگر سریالهای هم سبک متمایز میکند همین داستانِ جذابِ آن است.اتفاقات علمی/تخیلیِ سریال با جزئیات بالا کارگردانی شده اند و هرآنچه مشاهده میکنید، درآینده دوباره درموردش درسریال صحبت به میان خواهد آمد. موجودی فراطبیعی به اسم "هیولایِ دودی" که طرفداران آن را با لفظِ "دود سیاه" میشناسند از اپیزود اول تا قسمت نهایی تاثیرش را برروی سریال میگذارد.
    جزیره ای رازآلود که برخی میپندارند سمبلی از برزخ است ولی به گفته ی کارگردان چنین چیزی نیست و باید با یک دیدِ عمیق تر به اتفاقات درون سریال نگاه کرد.از رازهای دیگری که این جزیره ی اسرارآمیز در قلب خود دارد گروهی از بومیان میباشند که بانام "دیگران" از آنها یاد میشود، دنباله ای از اعداد که باید هر 108دقیقه یکبار درون یک دستگاه کامپیوتر وارد شوند ، پروژه ای رازآلود تحت عنوان Dharma و خیل بیشماری از رازهای کوچک و بزرگی که شمارا پای سریال میخکوب میکند + اینکه در اکثر اپیزودها علاوه بر ماجراجویی در جزیره، با فلش بک زدن به زندگیِ کارکترهای سریال نگاهی دقیقتر افکنده میشود. شما در هرفصل بیشتر از قبل با شخصیت ها و کارهایی که قبل از سوارشدن در هواپیمای Oceanic انجام داده اند آشنا میشوید. از لحاظِ شخصیت پردازی، این سریال بعنوان یک کلاس درس برای سریالهای بزرگ به شمار می آید پس خیالتان ازین مقوله هم راحت باشد.

در بعضی اپیزودهای پخش شده، به قدری مسائل معماگونه طرح شد که بازیگران مجبور بودند ساعات طولانی را در فضای مجازی به گفت و گو و توجیه کردنِ بینندگان بپردازند.داستان سریال با پیش روی در فصول برروی بعدِ هیجان انگیز خود کمی سرپوش میگذارد و به فلسفی بودنِ خود می افزاید. نظریه های جهان موازی، سفر در زمان با معماهای بی شماری ترکیب میشوند و همچنان به جذابیتِ سریال می افزایند. تکنیکِ "فلش بک/ فلش فوروارد" را میتوان برای اولین بار استفاده و کاربردش را به همین سریال نسبت داد. ابزاری که به کارگردان و نویسنده اجازه داد تا شمارا با عمق شخصیت های داستان آشنا کند و جالب است بدانید فصل 1 تا 3 اکثر اتفاقات بصورت فلش بک (بازگشت به عقب) و فصل 4تا6 اکثر اتفاقات بصورت فلش فوروارد(پرش به جلو) به تصویر کشیده میشوند و گاهاً همین مساله به پیچیدگی های سریال می افزاید که به دنبالِ خود انرژی و نگاهی سرشار از حوصله را از سوی بیننده میطلبد.
    اتفاقات سریال بطور عمده از نگاهی تحت عنوان "تقابلِ سیاه و سفید" یا همان خوب و بد عامیانه روایت میشوند که در قلب این اتفاقات تناقضات دوتن ازمحبوب ترین شخصیت های سریال و صنعت سریال سازی یعنی (John Lock و Jack Shephard)جای دارند. شخصیت "جک شفرد" فردیست که سقوط هواپیما در جزیره را نقص فنی میداند و با دلایل علمی به دنبال راهیست تا از جزیره رهایی یاد. در تمام سریال از او با لفظ "Man Of Science = مردِ علم" یاد میشود. از سوی دیگر شخصیتِ "جان لاک" حضورش را در جزیره یک پاسخِ فراطبیعی به درخواستی که سرنوشت از او کرده میداند . او عاشق جزیره میشود و به گفته ی خودش با آن "کامل" میشود. از جان لاک دراین داستان بعنوان "Man Of Faith = مردِ یقین" یاد میشود. بیننده در ادامه مشاهده میکند که علم و یقین جای همدیگر را باهم عوض میکنند و باعث تاثیراتی شدید در شخصیتهای سریال میشوند.

بخش انتخاب بازیگرانِ سریال یکی از مهم ترین قسمتهای سریال بود.زمانی که هنوز داستان سرِپا نشده بود تصمیم برآن بود که Matthew Fox بازیگر نقش جک شپرد، در اپیزود اول به قتل برسد و اصلاً قرار نبود او درسریال حضور داشته باشد.Michael Keaton پاسخ رد برسینه ی عوامل سازنده زد و این شد آغاز حماسه آفرینیِ متیوفاکسی که تا اپیزود نهایی درسریال حضور داشت. تعدادی از بازیگران سریال را در زیرمشاهده میکنید.

Matthew Fox

پوستر فصل اول
    پوستر فصل دوم
    پوستر فصل سوم
    پوستر فصل چهارم
    پوستر فصل پنجم
    پوستر فصل ششم
    Josh Holloway Naveen Andrews Terry O'Quinn Jorge Garcia
    Evangeline Lilly Yunjin Kim Daniel Dae Kim Henry Ian Cusick
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

برای فیلمبرداری این سریال از دوربینهایی به قطر نگاتیو 35میلی متر از نسل Panavision استفاده شده که مخصوص فوکوس برروی جزئیات در فاصله ی کم میباشد. لوکیشن فیلمبرداری یکی از شاخه های جزیره ی هاوایی، جزیره ای به اسم Oahu بوده و 70 درصد سریال در ساحلی واقع در شمال غربی جزیره که بانام Mokulē'iaشناخته میشود، ضبط شد که بعدها به ساحل شمالی جزیره تغییر موقعیت داد.
    برای ضبط سکانسهای فلش فوروارد / فلش بک و فیلمبرداری از مکانهای متمدنی نظیر کالیفرنیا، نیویورک،میامی،کره جنوبی، عراق،بریتانیا،نیجریه ،پاریس،برلین،تایلند،مالدی و و استرالیا از جزیره ی معروف Honolulu استفاده شده است.

موسیقی متن LOST اثری است از Michael Giancchino که با همکاری گروه ارکست سمفونی هالیوود اجرا شد و در پس زمینه ی سریال قرار گرفت. از جمله ترک های استفاده شده در سریال میتوان به آهنگهای In Translation / Wonderwall / Downtown / Three Dog Nights و غیره اشاره کرد.

همانطور که درابتدای مطلب اشاره شد، اکثر منتقدین سینما و تلویزیون، این سریال را یکی از بهترین عناوین ساخته شده ی تاریخ نامیده اند. منتقد مجله ی The NewYork Time ، آقای بیل کارتر در توصیف سریال چنین جمله ای دارد "جذاب ترین سریال تاریخ از نظر داستان غریب به یقین، سریال LOST است.".
    مجله ی Entertainment Weekly این سریال را در رتبه ی 10 ام 25 سریال برتر در 25 سال گذشته قرار داده است. نگاهی به نقدهای مختلفی که به سریال وارد شده می افکنیم:

مجله ی USA Today : یک اثره، اصیل و لذت بخش که سرشار از اتفاقات جالب و لحظات احساسی است و دیدنش در روزهای شنبه، از مهم ترین کارهائیست که باید انجام دهید.(این نقد در اواسط پخش فصل اول به سریال وارد شده است.)

The Los Angeles Times : لذتِ دیدن سریال LOST همانند لذتی است که از تماشای کودکی خردسال حین بازی با اسباب بازی هایش تجربه میکنید.

The Boston Globe : مدیر تحریریه مجله آقای Matthew Gilbert نام سریال را بعنوان یکی از 10 سریال برتر تاریخ در مجله درج کرد.
    Metacritic : این سایت در سال 2008 نمره ی 87 از 100 را به فصل چهارم سریال داد. دومین سریال برتر سال بعد از The Wire.
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

برای دانلود شش فصل کامل سریال برروی لینک زیر کلیک کنید. باتشکر از "محمدوالتر" بابت آپلود سریال..!!

نتیجه گیری: هرکسی که ادعای سریال باز بودن دارد، باید LOST را دیده باشد.ممکن نیست خود راعلاقمند به سینما وتلویزیون بدانید ولی سراغ این سریال نروید.اگر هنوز در دیدن سریال شک دارید همین امروز شروع به تماشای آن کنید.

Wake Up !!

نظر شخصی: من به قدری این سریالو دوست دارم که حاضرم 10 بار دیگه بدون دلیل، تماشاش کنم و مطمئنم هربار که برم سراغش همون تازگی باره اول رو برام به ارمغان میاره..تو 40-50 قلم سریاله خارجی که تماشا کردم، این اثر مثل نیمه ی گمشده ی من تو دنیای واقعی میمونه..موقع تماشاش از تک تک فریم هاش لذت میبردم و مطمئنم تا عمر دارم سریالی به این تمیزی نخواهم دید. بدون شک LOST در رتبه ی اوله 10 سریاله برتره عمرم قرار داره..

پ.ن :

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Lost | طعمی متفاوت از صنعت سریال | معرفی کامل سریال

بدون شک یکی از خاطره انگیزترین سریالهایی که هرکس میتونه ببینه(البته برای من نه چون برعکس بقیه سریالو پارسال تماشا کردم).سریالی که با ایده های محشر و غافلگیری های عالیش هر کسی رو میتونست عاشق خودش کنهاگه بتونیم فصل چهارم رو که یه افتضاح "حرفه ای" بود رو فراموش کنیم لاست یه سریال عالی و همه چی تمامه.
    به شخصه 10 سریالی که هر سریال بازی باید دیده باشه لاست بدون شک توش 5 تای اوله

3. 9 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

نقل قول نوشته اصلی توسط Matin VT نمایش پست ها
    بدون شک یکی از خاطره انگیزترین سریالهایی که هرکس میتونه ببینه(البته برای من نه چون برعکس بقیه سریالو پارسال تماشا کردم).سریالی که با ایده های محشر و غافلگیری های عالیش هر کسی رو میتونست عاشق خودش کنهاگه بتونیم فصل چهارم رو که یه افتضاح "حرفه ای" بود رو فراموش کنیم لاست یه سریال عالی و همه چی تمامه.
    به شخصه 10 سریالی که هر سریال بازی باید دیده باشه لاست بدون شک توش 5 تای اوله
    اون عکسه 100 درصد Rotten Tomatoes و نمرات متاکریتیک پسته اول مربوط به فصله چهارمن متین..چطور دلت اومد به اون فصل بگی مزخرف؟؟ لاست و مزخرف؟؟اونم فصله چهار؟؟ داریم اصن؟؟

LOST در بدبینانه ترین حالش صفتی که توصیفش میکنه "خیلی خوبه" . این عکسه جک شپرد فصل 4 خودش گویای همه چیزه >> http://picoup.ir/images/34434360033620200357.jpeg هروقت تو سریال جک رو بااین وضعیت میدیدم اشک تو چشام حلقه میزد... !!خدایی حرفی که زدی خیلی نامردی بود...!!

پ.ن : شرمنده..باید دفاع میکردم از لاست

5. 18 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    اون عکسه 100 درصد Rotten Tomatoes و نمرات متاکریتیک پسته اول مربوط به فصله چهارمن متین..چطور دلت اومد به اون فصل بگی مزخرف؟؟ لاست و مزخرف؟؟اونم فصله چهار؟؟ داریم اصن؟؟

LOST در بدبینانه ترین حالش صفتی که توصیفش میکنه "خیلی خوبه" . این عکسه جک شپرد فصل 4 خودش گویای همه چیزه >> http://picoup.ir/images/34434360033620200357.jpeg هروقت تو سریال جک رو بااین وضعیت میدیدم اشک تو چشام حلقه میزد... !!خدایی حرفی که زدی خیلی نامردی بود...!!

پ.ن : شرمنده..باید دفاع میکردم از لاست
    Rotten Tomatoes رو که کلا ولش کن...واقعا اسمش بهش میخوره...اگه اینجوری باشه The Flash وArrow هم 100% گرفتن که خودش گویای همه چیزه
    ولی باور کن 80% علت داشتن امتیاز خوب فصل4 قسمت The Constant هه که یه شاهکار محسوب میشهولی واقعا بنده تا پایان فصل 3 عاشق لاست بودم...فصل 4 رو که شروع کردم به این نتیجه رسیدم که لاست اصلا به اون خوبی که میگن نیست و یه سریال ضعیفه(لعنت بر من!)اما بعد از دیدن 2 فصل اخر دوباره دیوونه این شاهکار شدم
    واقعا نمیدونم مشکل مردم با فصل پایانی چیه...حتی شاید بهترین فصلش باشه.تقابل شخصیتا با هم تو اون یکی دنیا حرف نداره!پایان هم تنها مشکلش داشتن loose end های زیاده وگرنه از بقیه لحاظ معرکست
    بهرجهت کمتر سریالی پیدا میشه که فصل متوسط یا ضعیفی نداشته باشه.همونطور که میدونی عاشق The Sopranos ام ولی حالم از فصل دومش به هم میخوره

7. 10 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Matin VT نمایش پست ها
    پایان هم تنها مشکلش داشتن loose end های زیاده وگرنه از بقیه لحاظ معرکست
    بهرجهت کمتر سریالی پیدا میشه که فصل متوسط یا ضعیفی نداشته باشه.همونطور که میدونی عاشق The Sopranos ام ولی حالم از فصل دومش به هم میخوره
    بابا loose end چیه دیگه؟ ما 14 سالمون بودن تو کوچه هفسنگ بازی میکردیم! من به عنوان یه بزرگسالِ مسئول میخوام از انجمن اخراجت کنم تا بری به درس و مشقت برسی
    Come on, you're only 14

پ.ن شرمنده... باید خودم رو خالی میکردم

--------------------------
    برای اینکه اسپم نشه، امروز رفتم چندتا اپیزود لاست رو مرور کردم! عالیه

9. 19 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    بابا loose end چیه دیگه؟ ما 14 سالمون بودن تو کوچه هفسنگ بازی میکردیم! من به عنوان یه بزرگسالِ مسئول میخوام از انجمن اخراجت کنم تا بری به درس و مشقت برسی
    Come on, you're only 14

پ.ن شرمنده... باید خودم رو خالی میکردم

--------------------------
    برای اینکه اسپم نشه، امروز رفتم چندتا اپیزود لاست رو مرور کردم! عالیه
    رییس به این جوونای انجمن گیر نده اینا آینده سازان این انجمنن ..ماست مالی خودمون لغت بسیار مناسب تری
    واسه پایان لاستِ.. چی بود اون داستان 2 تا برادر یکیشون دود شد یکیشون نور کلا وقتی لاست تموم شد هزاران سوال بی جواب تو ذهنم بود
    رفتم انجمنهای مختلف دیدم فقط من نیستم که اینطورم !!!همه ما لاست رو دوست داریم چون جز اولین تجربه های سریالیمون بوده سریال بسیار
    خوبی بود با پایان افتضاح.

11. 9 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

نقل قول نوشته اصلی توسط Vic Mackey نمایش پست ها
    رییس به این جوونای انجمن گیر نده اینا آینده سازان این انجمنن ..ماست مالی خودمون لغت بسیار مناسب تری
    واسه پایان لاستِ.. چی بود اون داستان 2 تا برادر یکیشون دود شد یکیشون نور کلا وقتی لاست تموم شد هزاران سوال بی جواب تو ذهنم بود

رفتم انجمنهای مختلف دیدم فقط من نیستم که اینطورم !!!همه ما لاست رو دوست داریم چون جز اولین تجربه های سریالیمون بوده سریال بسیار
    خوبی بود با پایان افتضاح.
    این تاپیکی بود که منو وارده تیمه تحریریه کرد >> Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

من بشخصه در توضیحه فصل نهایی و قسمته نهایی از کلمه ی "رستگاری" استفاده میکنم.. حالا بخام توضیح بدم باید 10 صفحه به مسائله سریال ارجاع بدم..

13. 9 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

WINTER IS COMING
    سپاس
    5,127
    از این کاربر 2,252 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

لاست رو من اصن ندیده بودم تا همین سال پیش بود فک کنم شروع کردم به دیدنش میتونم بگم ی سره نشستم و نیگاه کردم همه فصلاش هم دوست داشتم خیلی سریال عالی ای بود
    واقعا که لذت بردم
    فک کنم اگه اپیزودیک و هفتگی میخواستم ببینم همش مغزم درگیر بود خداروشکر که یهو دیدمش :دی
    عالی بود
    [

15. 12 کاربرِ زیر از HAMID13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Sh*t up Baby
    سپاس
    2,489
    از این کاربر 6,587 بار در 583 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    این تاپیکی بود که منو وارده تیمه تحریریه کرد >> Lost | پاسخ به معماهای سریال از زبان نویسنده

من بشخصه در توضیحه فصل نهایی و قسمته نهایی از کلمه ی "رستگاری" استفاده میکنم.. حالا بخام توضیح بدم باید 10 صفحه به مسائله سریال ارجاع بدم..
    این تاپیک رو همون موقع که زدی خوندم خیلی چیزا روشن شد اما خیلی چیزها هم پیچونده شد و جواب درخوری داده نشد
    در کل لاست سریالیه که هیچ کس نمیتونه بگه دوسش نداشته و ازش لذت نبرده . کششی که داستان این سریال در جذب بیننده
    داره کمتر سریالی داشته به معنای واقعی یه سریال معماییه . اما باز میگم از نظر من فصل 6به هیچ وجه در حدو اندازه فصلهای دیگه سریال نیست
    ممکنه دوستان نطر دیگه ای داشته باشن که محترمه. فقط باید گفت چه بر سر شبکه هایی مثل abc و fox اومده که بعد چند سال هنوز نتونستن موفقیت لاست,فرار از زندان و فرینج رو تکرار کنن!

17. 4 کاربرِ زیر از Vic Mackey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112

به یک عدد دیوار جهته کوبیدنه سر نیازمندیم.....!!

19. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    165
    از این کاربر 177 بار در 26 پست سپاس گزاری شده

یادش بخیر 7 . 8 سال پیش! لاست و فرار از زندان و 24 کنارش اشنایی با مادر (H I M Y M) و فرندز !!!

بدبختیام با همینا شروع شد
    همیشه لاست و فرندز و فرار از زندان سریالای تاپ من میمونن همشون شروع خوب و پایان فوقالعاده داشتن . عاشقشونم

21. 11 کاربرِ زیر از lorde4 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین