برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 49
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Lost | طعمی متفاوت از صنعت سریال | معرفی کامل سریال

LOST (گمشده)،سریالی آمریکایی و محصول شبکه ی ABC این کشور است که در 22 سپتامبر2004 میلادی کار خودش را آغاز کرد و با پخش 6 فصل و 121 اپیزود، درتاریخ 23 می 2010میلادی به کار خود پایان داد. این سریالِ محبوب با همکاری سه تن از نویسندگان آمریکا یعنی آقایان Jeffrey Lieber , J.J.Abrams و Damon Lindelof خلق شد و در جریان ساخت سریال نویسندگانی چون Carlton Cuse و Damon Lindelof‌به طور عمده، داستان سریال را نوشته اند و گاهاً در امر کارگردانی با J.J Abrams مشارکت داشته اند تا درنهایت شاهد سریالی باشیم که به نقد خیل عظیمی از مفسرین سینما، یکی از شاهکارهای این صنعت باشد تا جائیکه این سریال تقریباً جزو Top 10 سریالی تمام منتقدین و بینندگان تلویزیونی بوده است.

این سریال یکی از پر خرج ترین ساخته های تلویزیونی است.تنها اپیزود ابتدایی سریال خرجی بالغ بر 14 میلیون دلار برای مسئولین ABC در پی داشت.هزینه ای که بنظر ارزشش را داشت و شاهد بودیم که درطی 6 سال، هرگز میزان بینندگان سریال از 9 میلیون برای هراپیزود پائین تر نیامده است.در گراف آمار بینندگان سریال را درطی سالیان مشاهده میکنید که با 16 میلیون بیننده در اپیزود اول شروع شد و با 11 میلیون بیننده در اپیزودنهایی به کارخود اتمام بخشید .
    سریال LOST جوایز بسیار زیادی درطول پخش خود به دست آورد. از بهترین سریال درام جشنواره Emmy سال 2005 کارش آغاز شد و با جوایزی نظیر بهترین سریال تلویزیونی،بهترین سریال آمریکایی بهترین نویسندگی،کارگردانی،بازیگر ی و غیره که درنهایت منجر شد این سریال در رتبه ی 27 ام لیستِ 101 تائی از بهترین سریالهای تلویزیونی از نظر نویسندگی قرار گیرد. این سریال درمجموع 251 بار نامزد کسب جوایز مختلف شد که توانست 57 بار جوایز را از آن خود کند که برای یک سریال بااین سبک، یک رکورد فوق العاده به حساب می آید.

سریال LOST درامی هیجانیست که دربستری از اتفاقات علمی تخیلی و فراطبیعی والبته رخدادهای فلسفی و روانشناسانه رخ میدهد. داستان سریال از جایی شروع میشود که مسافران پرواز Oceanic 815 استرالیا، مسافرتشان را از شهر "سیدنی" به "لس آنجلس" آغاز میکنند ولی بطور ناگهانی هواپیما دچار نقص میشود و مسافران آن به طور معجزه آسایی خود را در جزیره ای استوایی در جنوب اقیانوس آرام میابند.
    چیزی که Lost و هیجانش را از دیگر سریالهای هم سبک متمایز میکند همین داستانِ جذابِ آن است.اتفاقات علمی/تخیلیِ سریال با جزئیات بالا کارگردانی شده اند و هرآنچه مشاهده میکنید، درآینده دوباره درموردش درسریال صحبت به میان خواهد آمد. موجودی فراطبیعی به اسم "هیولایِ دودی" که طرفداران آن را با لفظِ "دود سیاه" میشناسند از اپیزود اول تا قسمت نهایی تاثیرش را برروی سریال میگذارد.
    جزیره ای رازآلود که برخی میپندارند سمبلی از برزخ است ولی به گفته ی کارگردان چنین چیزی نیست و باید با یک دیدِ عمیق تر به اتفاقات درون سریال نگاه کرد.از رازهای دیگری که این جزیره ی اسرارآمیز در قلب خود دارد گروهی از بومیان میباشند که بانام "دیگران" از آنها یاد میشود، دنباله ای از اعداد که باید هر 108دقیقه یکبار درون یک دستگاه کامپیوتر وارد شوند ، پروژه ای رازآلود تحت عنوان Dharma و خیل بیشماری از رازهای کوچک و بزرگی که شمارا پای سریال میخکوب میکند + اینکه در اکثر اپیزودها علاوه بر ماجراجویی در جزیره، با فلش بک زدن به زندگیِ کارکترهای سریال نگاهی دقیقتر افکنده میشود. شما در هرفصل بیشتر از قبل با شخصیت ها و کارهایی که قبل از سوارشدن در هواپیمای Oceanic انجام داده اند آشنا میشوید. از لحاظِ شخصیت پردازی، این سریال بعنوان یک کلاس درس برای سریالهای بزرگ به شمار می آید پس خیالتان ازین مقوله هم راحت باشد.

در بعضی اپیزودهای پخش شده، به قدری مسائل معماگونه طرح شد که بازیگران مجبور بودند ساعات طولانی را در فضای مجازی به گفت و گو و توجیه کردنِ بینندگان بپردازند.داستان سریال با پیش روی در فصول برروی بعدِ هیجان انگیز خود کمی سرپوش میگذارد و به فلسفی بودنِ خود می افزاید. نظریه های جهان موازی، سفر در زمان با معماهای بی شماری ترکیب میشوند و همچنان به جذابیتِ سریال می افزایند. تکنیکِ "فلش بک/ فلش فوروارد" را میتوان برای اولین بار استفاده و کاربردش را به همین سریال نسبت داد. ابزاری که به کارگردان و نویسنده اجازه داد تا شمارا با عمق شخصیت های داستان آشنا کند و جالب است بدانید فصل 1 تا 3 اکثر اتفاقات بصورت فلش بک (بازگشت به عقب) و فصل 4تا6 اکثر اتفاقات بصورت فلش فوروارد(پرش به جلو) به تصویر کشیده میشوند و گاهاً همین مساله به پیچیدگی های سریال می افزاید که به دنبالِ خود انرژی و نگاهی سرشار از حوصله را از سوی بیننده میطلبد.
    اتفاقات سریال بطور عمده از نگاهی تحت عنوان "تقابلِ سیاه و سفید" یا همان خوب و بد عامیانه روایت میشوند که در قلب این اتفاقات تناقضات دوتن ازمحبوب ترین شخصیت های سریال و صنعت سریال سازی یعنی (John Lock و Jack Shephard)جای دارند. شخصیت "جک شفرد" فردیست که سقوط هواپیما در جزیره را نقص فنی میداند و با دلایل علمی به دنبال راهیست تا از جزیره رهایی یاد. در تمام سریال از او با لفظ "Man Of Science = مردِ علم" یاد میشود. از سوی دیگر شخصیتِ "جان لاک" حضورش را در جزیره یک پاسخِ فراطبیعی به درخواستی که سرنوشت از او کرده میداند . او عاشق جزیره میشود و به گفته ی خودش با آن "کامل" میشود. از جان لاک دراین داستان بعنوان "Man Of Faith = مردِ یقین" یاد میشود. بیننده در ادامه مشاهده میکند که علم و یقین جای همدیگر را باهم عوض میکنند و باعث تاثیراتی شدید در شخصیتهای سریال میشوند.

بخش انتخاب بازیگرانِ سریال یکی از مهم ترین قسمتهای سریال بود.زمانی که هنوز داستان سرِپا نشده بود تصمیم برآن بود که Matthew Fox بازیگر نقش جک شپرد، در اپیزود اول به قتل برسد و اصلاً قرار نبود او درسریال حضور داشته باشد.Michael Keaton پاسخ رد برسینه ی عوامل سازنده زد و این شد آغاز حماسه آفرینیِ متیوفاکسی که تا اپیزود نهایی درسریال حضور داشت. تعدادی از بازیگران سریال را در زیرمشاهده میکنید.

Matthew Fox

پوستر فصل اول
    پوستر فصل دوم
    پوستر فصل سوم
    پوستر فصل چهارم
    پوستر فصل پنجم
    پوستر فصل ششم
    Josh Holloway Naveen Andrews Terry O'Quinn Jorge Garcia
    Evangeline Lilly Yunjin Kim Daniel Dae Kim Henry Ian Cusick
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

برای فیلمبرداری این سریال از دوربینهایی به قطر نگاتیو 35میلی متر از نسل Panavision استفاده شده که مخصوص فوکوس برروی جزئیات در فاصله ی کم میباشد. لوکیشن فیلمبرداری یکی از شاخه های جزیره ی هاوایی، جزیره ای به اسم Oahu بوده و 70 درصد سریال در ساحلی واقع در شمال غربی جزیره که بانام Mokulē'iaشناخته میشود، ضبط شد که بعدها به ساحل شمالی جزیره تغییر موقعیت داد.
    برای ضبط سکانسهای فلش فوروارد / فلش بک و فیلمبرداری از مکانهای متمدنی نظیر کالیفرنیا، نیویورک،میامی،کره جنوبی، عراق،بریتانیا،نیجریه ،پاریس،برلین،تایلند،مالدی و و استرالیا از جزیره ی معروف Honolulu استفاده شده است.

موسیقی متن LOST اثری است از Michael Giancchino که با همکاری گروه ارکست سمفونی هالیوود اجرا شد و در پس زمینه ی سریال قرار گرفت. از جمله ترک های استفاده شده در سریال میتوان به آهنگهای In Translation / Wonderwall / Downtown / Three Dog Nights و غیره اشاره کرد.

همانطور که درابتدای مطلب اشاره شد، اکثر منتقدین سینما و تلویزیون، این سریال را یکی از بهترین عناوین ساخته شده ی تاریخ نامیده اند. منتقد مجله ی The NewYork Time ، آقای بیل کارتر در توصیف سریال چنین جمله ای دارد "جذاب ترین سریال تاریخ از نظر داستان غریب به یقین، سریال LOST است.".
    مجله ی Entertainment Weekly این سریال را در رتبه ی 10 ام 25 سریال برتر در 25 سال گذشته قرار داده است. نگاهی به نقدهای مختلفی که به سریال وارد شده می افکنیم:

مجله ی USA Today : یک اثره، اصیل و لذت بخش که سرشار از اتفاقات جالب و لحظات احساسی است و دیدنش در روزهای شنبه، از مهم ترین کارهائیست که باید انجام دهید.(این نقد در اواسط پخش فصل اول به سریال وارد شده است.)

The Los Angeles Times : لذتِ دیدن سریال LOST همانند لذتی است که از تماشای کودکی خردسال حین بازی با اسباب بازی هایش تجربه میکنید.

The Boston Globe : مدیر تحریریه مجله آقای Matthew Gilbert نام سریال را بعنوان یکی از 10 سریال برتر تاریخ در مجله درج کرد.
    Metacritic : این سایت در سال 2008 نمره ی 87 از 100 را به فصل چهارم سریال داد. دومین سریال برتر سال بعد از The Wire.
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

برای دانلود شش فصل کامل سریال برروی لینک زیر کلیک کنید. باتشکر از "محمدوالتر" بابت آپلود سریال..!!

نتیجه گیری: هرکسی که ادعای سریال باز بودن دارد، باید LOST را دیده باشد.ممکن نیست خود راعلاقمند به سینما وتلویزیون بدانید ولی سراغ این سریال نروید.اگر هنوز در دیدن سریال شک دارید همین امروز شروع به تماشای آن کنید.

Wake Up !!

نظر شخصی: من به قدری این سریالو دوست دارم که حاضرم 10 بار دیگه بدون دلیل، تماشاش کنم و مطمئنم هربار که برم سراغش همون تازگی باره اول رو برام به ارمغان میاره..تو 40-50 قلم سریاله خارجی که تماشا کردم، این اثر مثل نیمه ی گمشده ی من تو دنیای واقعی میمونه..موقع تماشاش از تک تک فریم هاش لذت میبردم و مطمئنم تا عمر دارم سریالی به این تمیزی نخواهم دید. بدون شک LOST در رتبه ی اوله 10 سریاله برتره عمرم قرار داره..

پ.ن :

سپاس
    5,955
    از این کاربر 3,269 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Lost | طعمی متفاوت از صنعت سریال | معرفی کامل سریال

اصلا اسم لاست رو می بینم غیرتی می شم و تا یه چیز نگم آروم نمی شم دارم تصور می کنم اگه ما لاست رو از فصل اول با پخش هفتگی می دیدیم چه بحثها و جار و جنجال و دعواهایی تو تاپیکهای بحث اپیزودیک می کردیم بدون شک جاه طلبانه ترین سریال تاریخ تی وی و برای من بهترین سریالی که تا حالا دیدمه، جان لاک ، ساویر، بن، دزموند و جک هم شخصیتهای محبوب من هستن . به امید روزی که باز هم سریالی با این "موضوع" ببینیم
    پ.ن : داداش چرا آخرین تاپیک ؟؟؟ تازه داشتیم لذت می بردیم

سپاس
    1,656
    از این کاربر 974 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

باالخره یک انجمنی و یک عزیزی تاپیک معرفی برای مهمترین سریال تاریخ زد.
    سریالی که برای من همچنان عجیبترین و بهترین سریالی بود که دیدم و آنقدر این سریال رو دوست داشتم که همچنان بعد از 5 سال جرات نگردم قسمت پایانی رو ببینم! چرا که میترسم به یک شکست روحی برسم و امیدم برای دیدن باقی سریال ها رو از دست بدم..
    فلسفه زیستی محیطی که سریال به تصویر میکشه و خلق المان های جدید "سریال بودن" و لوکیشنهای فوق العاده در کنار بهترین گروه بازیگران ممکن برای سریال باعث شد که یک شاهکار ماندگار در تاریخ تلویزیون (برای من بهترین) بوجود بیاد...
    کل کاراکترهای سریال رو هرگز نمیتونم فراموش کنم....بشدت فجیعی هم شیفته "جان لاک" با بازی عجیب وبینظیر تری اوکیین بودم...کیت ساویر جک همه همه و همه ی کاراکترهای سریال عضوی از خانوادم شدن..
    سریال با محتوایی فوق العاده که هرگز کسی نتوسنت حتی نزدیکش بشه! همچنان امیدوارم ادامه پیدا کنه..
    مرسی ممدی

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

عالي بود. حرف نداشت. تا حالا توي كمتر سايت فارسي زباني يه همچين پرونده‌ي مفصلي از سريال خونده بودم تنها پرونده‌ي مفصلي هم كه به زبان فارسي موجوده فكر كنم براي يه هفته‌نامه بود اونم براي خيلي سال پيش. ولي اين ديگه ارجينال! سايته. هم مفصل بود هم زيبا و خوش سليقه يه ذره سنگين شده ولي چاره‌ايي نيست.

نقل قول نوشته اصلی توسط anzalichi نمایش پست ها
    پ.ن : این ؛ آخرین تاپیکِ من در انجمن TvWorld بود.امیدوارم از اینجانب راضی بوده باشید.

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

چقدر خوب بود این سریال، یادم نمیاد سریالی رو مثل لاست سریع دیده باشم. اون حس تعلیق و رازآلود بودن رو تو هیچ سریال دیگه ای ندیدم و همین هم باعث میشد که روز 7-8 اپیزود پشت سر هم ببینم. اولین سریالی هم بود با پخش هفتگی دیدم و همینجوری بود که با انجمن و انجمن بازی آشنا شدم (از فصل ششم، چهار سال پیش). از تیوی شو قسمت اولش رو سفارش دادم، البته اون موقع اسمش i lost بود فکر کنم، هنوز هم DVDهاش رو دارم
    ممنون بابت تاپیک، دوباره یاد خاطرات خوبم از سریال افتادم و شاید روزی برگردم دوباره از اول ببینم

================
    الان داغی فکر میکنی دانشگاه خبریه، وقتی دیدی خبری نیست برمیگردی به آغوش گرم کاربرها

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

دستت درد نکنه واقعا عالی بود لذت بردم از خوندنش و یجورایی خاطرات قدیم زنده شد ...

لاست اولین سریالی بود که دیدم و یکی از بهترین سریال هایی که دیدم ، هنوز یادم نمیره روز اولی که سریال رو شروع کردم ...

هنوز یادمه که با چند اپیزود اول عاشق تک تک شخصیت ها شدم و با گذشت اپیزود ها هیجان بالاتر و بالاتر میرفت ...

یادمه اول سریال با موضوعی عادی داشت پیش میرفت ولی وقتی چیزایی که معلوم شد انقدر زیبا به داستان مسیر داد که نمیشد گذر اپیزود هارو احساس کرد .

خلاصه یه سـریال تمام عیار از همه نظـر ، نبایــد از دست داد لــاســت کــبیــر رو .

7. 18 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

اول تشکر از محمد عزیز بابت این تایپیک خوب و جامعی که زده

کُلا تو دُنیای سریالی , شرط لازم و کافی برای سریال باز بودن اینکه LosT رو دیده باشی...

یادش بخیر اون زمان LosT و Prison Break دو تا سریال رو بورس بودن! تقریبا جفتش رو باهم دیگه نگاه میکردم

LosT سر منشعی بود برای سریال های امروزی! از این جهت که چشم مارو با دنیای جدیدی آشنا کرد , دنیای سریال های خارجی! البته از قدیم و الایام ما با سریال های خارجی آشنا بودیم(مرد شش ملیون دلاری) اما بعد از انقلاب ,لاست اولین سریالی بود که وداعی دوباره برای ما شد , تجدید خاطره ای برای شروع دوباره ی سریال های خارجی و اینگونه بود که "جی جی آبرامز" را شناختیم و بعد از لاست سراغ آثار دیگه ـَش اعَم از "آلیاس" و "فرینج" رفتیم...

فک کنم همه ی LosT ـی ها یه خاطره ی مُشترک دارن : اونم اینکه یهو مثلا یه فصل رو در عرض 48 ساعت پُش سر هم میدیدن(عین من) , نه؟؟

9. 17 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    263
    از این کاربر 230 بار در 27 پست سپاس گزاری شده

منم مثل خیلیا، سریال دیدن رو با لاست شروع کردم. دوستان به اندازه ی کافی از ویژگی های خوبش گفتن.
    حدود یک ماهی میشه که شروع کردم به دیدن دوباره ی این سریال.
    تنها مشکل اینه که نمیشه چند تا اپیزود رو پشت هم ندید!
    بار اول، دست کم روزی 7، 8 تا اپیزود میدیدم.
    این دفعه هم با خودم قرارداد کردم که روزی یه اپیزود، اما باز بعضی روزا 2 یا 3 تا اپیزود میبینم!
    همین الان هم اپیزود 15 از فصل دوم رو دیدم و انجمن رو که باز کردم به این پست برخوردم.
    سخن آخر هم اینکه، باید این سریال رو دید.

11. 11 کاربرِ زیر از uncertainty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    80
    از این کاربر 159 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

یادش بخیر
    هرروز کارم این بو صبحانه -لاست ناهار - لاست-شام لاست تا دو نصفه شب

13. 9 کاربرِ زیر از sawier بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

یادمه چندین سال پیش موقعی که بابام فیلم باز بود و من زیاد نه ، به من این سریال رو که از دوستش گرفته بود داد
    منم بچه بودم خوب: d اون موقع این سریال دیگه خیلی شاخ بود منم از خدا خواسته سریال رو گذاشتم و پایلوت رو دیدم و فکم آویزون شد اصن..
    هیچ سریالی مث لاست نمیتونه شما رو نابود کنه با داستان و شخصیت ها و کلیف هنگرهایی که آخر هر اپیزود و فصل و حتی پیام بازگانی میزاشت
    نمیدونم چرا تعدادی با دو فصل آخر سریال مشکل دارن به نظر من که فوق العاده بودن ! جالبه از همه شخصیت ها چه منفی و چه مثبت خوشم میاد همشون عالییین
    موسیقی سریال هم خیلی حماسی بود ، همچنین روایت جالب سریال ، که تا حالا مثلش رو ندیدم!
    امیدورام سریال The Leftovers رو دست کم نگیرین اون هم خیلی عالیه با این تفاوت که ممکنه بعضی جا ها خسته کننده بشه البته اینم بستگی داره به خودتون و این که چقدر تو سریال فرو رفتین!:D

واقعا لاست تکه ، مرسی از تاپیک زیبات امیدوارم بازم وقت بشه از این تاپیک ها بزنی!
    Trump2016

15. 13 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین