برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,488
    از این کاربر 90,538 بار در 4,561 پست سپاس گزاری شده

Killers of the Flower Moon:ثروت شوم,معرفی,بحث

Killers of the Flower Moon درامی وسترن-جنایی می باشد که بر اساس کتابی غیر داستانی به همین نام به قلم دیوید گران ساخته شده است. مارتین اسکورسیزی کارگردان این فیلم می باشد.ضمن اینکه او به همراه اریک راث که با فیلم فارست گامپ برنده اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی شده, کار نویسندگی نسخه سینمایی این اثر را به انجام رسانده اند.مراحل ساخت فیلم به دلیل همه گیری کرونا با وقفه ای طولانی مواجه گشت.با این حال سرانجام در پاییز سال 2021 کار اصلی فیلمبرداری پروژه به اتمام رسید.نخستین بار این فیلم در هفتادوششمین دوره جشنواره فیلم کن به نمایش در آمد که با استقبال شدید بینندگان مواجه گشت.اکران محدود این اثر در سینماهای منتخب از ششم اکتبر 2023(جمعه چهاردهم مهر 1402) آغاز می شود.با این حال پس از دو هفته با شروع اکران عمومی فیلم مخاطبان بیشتری قادر به تماشای آن خواهند بود.پس از آن نیز سرویس اپل تی وی پلاس انتشار این اثر حدودا سه ساعت و نیمه را بر روی سکوی پخش خود آغاز خواهد کرد.+++

خلاصه داستان:
    ماجرا از دهه بیست قرن بیستم در ایالت اکلاهاما شروع می شود.زمانی که پیدا شدن نفت در زمین های نه چندان حاصلخیز متعلق به سرخپوستان اُسیج امید به آینده ای بهتر را در میان آنها زنده می کند.با این حال شروع مجموعه ای از قتل های زنجیره ای که در سایه قوانین ناکارآمد و فساد مسئولان محلی ادامه پیدا می کند ترس و حیرت را در میان افراد این جامعه سختی کشیده حاکم می کند.++

بازیگران:

Leonardo DiCaprio
    در نقشErnest

Robert De Niro
    در نقش William

Lily Gladstone
    در نقشMollie

Jesse Plemons
    در نقشTom

Tantoo Cardinal
    در نقش Lizzie

John Lithgow
    در نقشLeaward
    تریلری از فیلم :
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Killers of the Flower Moon:ثروت شوم,معرفی,بحث

به همه عزیزان پیشنهاد میکنم پادکست «عصر وحشت در اوکلاهاما» که در «چنل بی» توسط جناب آقای علی بندری عزیز منتشر شده رو حتما گوش بدین. ۴ قسمت هست و به صورت کامل جنایتی که علیه اوسیج های آمریکایی صورت گرفته رو توضیح میده.
    silence isn't empty it's full of answers

3. 14 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

شاهکاری بی بدیل که شاید بدون اینکه داستان رو کامل بدونین، برای بیننده عام جذابیتی نداشته باشه
    اکثر صحبت ها حول بازی شاهکار دی‌کاپریو هست ولی واقعا نباید از بازی بی نظیر دنیرو غافل شد. یکی از بهترین شخصیت های منفی بود که دیدم.
    و متاسفانه چقدر این روزها همچین فیلم هایی تعدادشون کم شده و متاسفانه کمتر شاهد همچین شاهکارهایی هستیم.
    silence isn't empty it's full of answers

5. 16 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,310
    از این کاربر 2,169 بار در 199 پست سپاس گزاری شده

یه شباهت هایی به Irishman داشت و انگار میخواست راه های اون رو دنبال کنه. اگرچه فیلم از مشکلات ریتم رنج میبره اما نزدیک سه ساعت و نیم منو همراه خودش کرد. پایان بندی فیلم هم جالب و خلاقانه بود

7. 11 کاربرِ زیر از mhk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,142
    از این کاربر 20,216 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Habibfallah نمایش پست ها
    به همه عزیزان پیشنهاد میکنم پادکست «عصر وحشت در اوکلاهاما» که در «چنل بی» توسط جناب آقای علی بندری عزیز منتشر شده رو حتما گوش بدین. ۴ قسمت هست و به صورت کامل جنایتی که علیه اوسیج های آمریکایی صورت گرفته رو توضیح میده.
    من اینو پارسال گوش دادم وهمین باعث شد از فیلم بیشتر لذت بردم

فیلم بسیار خوبی بود بازیها هم که عالی بخصوص دیکاپریو که فوق العاده بود

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

9. 12 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,331 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

فیلم خوبی بود. از نظر من شاهکار نبود اونجور که بقیه میگن. شاهکار برای من یعنی یه فیلم رو بیش از چند بار ببینی و بازم مشتاق دیدنش باشی که یه همچین حسی رو ندارم بعد دیدن فیلم. نقاط قوت که مشخصه . کارگردانی اسکورسیزی. بازی لیلی گلدستین عالی بود. اولین بار بود توی یه فیلم میدیدمش و به نظر آینده درخشانی داره. دنیرو و دی کاپریو هم خوب بودن. من مشکلی با فیلم های طولانی ندارم ولی میشد حداقل چهل دقیقه کوتاهتر باشه فیلم. ولی باید به فیلمساز احترام گذاشت و تحسینش کرد. این فیلم برای خوره های سینما و رشته فیلمسازی عین بهشت میمونه ولی عوام استقبال زیادی از این فیلم ها نمیکنن. من خودم ترکیبی از هر دو هستم ولی دوباره فیلم رو نمیبینم و آرشیوش هم نمیکنم. 7/5 از 10

11. 12 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,007
    از این کاربر 3,146 بار در 327 پست سپاس گزاری شده

فیلم از لحاظ جزییات کارگردانی عالی بود ولی خب واسه من معمولی وخسته کننده و قابل پیش بینی بود(من با توجه به 20 سال فیلم دیدن خودم رو ببینده عادی نمیدونم دیگه با شناختی که از سینما دارم.حالا درسته دست به قلم و نقدخوبی ندارم ولی خودمو یه بیننده باسابقه میدونم حداقل)
    واسم سواله اینایی که اینقدر از این فیلم تعریف کردند و توی جشنواره 10 دقیقه تشویقش کردند درکشون از فیلم چی بوده که من این حس و نداشتم. حتی من داستان واقعی اوسیج ها رو خونده بودم بازم مطمینم دیدن این فیلم بهم نمیچسبید
    میگفتن بازی دیکاریپو و دنیرو بدون شک نامزدی اسکار داره ! یعنی اینقدر توقعات پایین اومده که بعضیا همچین نظری دارن.این سبک بازی و شخصیت احمق دیکاپریو توی سه ساعت و نیم روی مخم بود گرچه نقشش رو خوب بازی کرد هم خودش هم دنیرو ولی توی کارنامه جزو معمولی ترین بازی های خودشون بود
    اصلا نمیدونم چه اتفاقی داره میفته توی صنعت سینما که حتی کارگردان های بزرگم موضوع جدید و بکری واسه فیلم سازی ندارن و دیگه حس و حال قدیم رو به ادم نمیده.
    سال 2023 اینهمه صبر کردیم 2 تا فیلم مورد انتظارمون بیاد یکی اپنهایمر و این فیلم که مطمینم هیچ سکانسی ازشون تو ذهنم موندگار نیست.

13. 13 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,808
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

من مجبور شدم توی دو شب فیلم رو ببینم. واقعا وقت نداشتم سه ساعت و نیم فیلم ببینم.
    فیلم خوبی بود ولی اصلن شاهکار نبود. شاهکار فیلمی هست که حداقل چند سکانس طلایی یا یه دیالوگ طلایی توی ذهنت بمونه. که اینطوری نيست.
    من پارسال پادکست رو گوش کرده بودم. و یه سال منتظر فیلم بودم. ولی اونقدر جذبم نکرد. برای یکبار دیدن ارزش داره.
    بازی‌ها هم خیلی خوب و یکدست بود اما اصلن اسکاری نبود. با اینحال انقدر این سالها کیفیت فیلم‌ها پایین اومده صد در صد دی‌کاپریو و دنیرو کاندید میشن
    از بازی لیلی هم خو شم اومد اما اونم خیلی خاص نبود بازیش. احتمالا کاندید میشه. شایدم جایزه اصلی ببره چون این سالها خیلی سعی کردن به اقلیت‌ها جایزه بدن که جبران نسل کشیهای گذشته رو بکنن
    ۷/۱۰

15. 11 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    104
    از این کاربر 1,023 بار در 159 پست سپاس گزاری شده

من معمولا نمیتونم با اثار اسکورسیزی ارتباط برقرار کنم (به استثناء سه تا فیلمش) و اصلا نمیدونم چرا انقدر اسم بزرگی داره
    ولی این فیلم دیگه یکی از بدترین فیلم هاش بود
    خیلی بد بود، نمیدونم چرا همچین داستان پرمحتوایی رو انقدر یخ و بی جون نشون داد؟
    هیچ نکته ی جالب و به یاد موندنی ای نداره این فیلم، نه بازی درخشانی، نه شیوه ی روایت و نه فیلمبرداری و کارگردانی
    از همون سکانس اول معلومه که ته داستان چیه، در صورتیکه در اصل هیچکس احتمال هم نمیداده همه ی این داستان ها زیر سر مرد مورد اعتماد همه باشه
    و داستان انقدر وحشتناک و درون خانوادگی باشه
    این مدلی که تو این فیلم روایت شد، نه غافلگیری داشت، نه تعلیق، نه درست فضای زمانی مکانی اجتماعی اون موقع رو برامون باز کرد
    هیچ چی نداشت
    حتی نتونست بلای دردناکی که سر اون قبیله (ها) اوردن رو به ما نشون بده و باعث بشه ما همدردی کنیم
    این حجم محتوا رو تو یه ساعت و خرده ای میتونست نشون بده
    یا اینکه اگه میخواست سه ساعت و نیم کش بده میتونست ابعاد مختلف ماجرا رو نشون بده
    از اینکه اصلا ماجرای این ملت های بومی امریکا چیه، داستان این قبیله چیه، ماجرای اینکه صاحب سرانه ی نفت (head right) شدن
    یا موضوع اینکه کلا سفیدها چه رویکردهایی نسبت به اینا داشتن
    یا تبدیل به یه فیلم جناییش کنه
    یا داستان FBI رو روایت کنه (چون تقریبا از همینجا تاسیس شد)
    یا دادگاهیش کنه و ماجرای نقص های قضایی اون موقع (یا تا حالا) رو نشون بده و یا ......
    هیچکاری نکرده!!

من از اسکورسیزی فقط این فیلمهاشو دوست دارم:
    Gangs of New York
    The Departed
    Shutter Island
    The Irishman

پ.ن:
    امسال چه سالی بود، چی فکر میکردیم چی شد، پر از ناامیدی، روی کاغذ سالی رویایی بود که تا سالها اینقدر فیلم خفن مورد انتظار نخواهد بود ولی...
    اگه تاپیکی ایجاد شد در مورد جمع بندی 2023 مفصل تر میشه بحث کرد

من همین یک نفس از جرعه جامم باقی است ...

17. 8 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    770
    از این کاربر 3,589 بار در 378 پست سپاس گزاری شده

فیلم در ادامه پرده پایانی عمر هنری مارتین اسکورسیزی هست. بزرگوار آخر عمری داره به تمامی ژانر و فیلم هایی که قبلن ساخته سرک میکشه، دیدگاه امروزیش رو که ملایم تر، خردمندانه تر، ریش سفیدانه تر و نصیحت کننده تر و صد البته کندسوز و نیازمند حوصله بیشتر هست بیان میکنه. موضوع فیلم برای مخاطب های بجز آمریکایی و سرخپوست ها و درکل کسی که زیاد شناختی از تاریخ بومی ها نداره شاید جذاب نباشه.
    به شخصه برای من موضوع آنچنان جذابی نبود. حتی به عنوان یک فیلم بیوگرافی هم مشتاق به این نشدم که ته توی شخصیت هاش رو دربیارم. دیکاپریو از نقش های معمولش که پرشور و هیجان بوده فاصله گرفته و به خوبی تونسته نقش یک فرد مفعول و بازیچه رو ایفا کنه ولی علیرغم همه تلاشش کلن این مدل کاراکتر بهش نمیاد. ذاتن این کره نیستی برادر. پرستیژ و زبان بدن شما چیز دیگه ای هست.
    موسیقی متن فیلم خوب هست و تقریبن در تمامی مدت زمان 3ساعت و اندی درحال پخش شدنه.
    فیلم اگر هم در جوایز پایان سال موفق عمل کنه دلیلی بر عالی بودنش نیست و بیشتر فقر آثار درجه یک توی سال 2023 رو نشون خواهد داد و فرسنگ ها با مرد ایرلندی فاصله داره.

19. 10 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :