برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 32
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

trash H

خب از اونجاییکه نمیتونم نقدی رو در مورد این سریال هنوز در اینجا بنویسم چونکه فقط یکبار این سریال رو دیدم و به نظر من برای دیدن دقیق این سریال باید ۳ بار این سریال رو دید تا به عمقش پی برد پس تصمیم گرفتم که از یکی از سایت ها مطلبی رو براتون ترجمه کنم.در واقع این مطلب می پردازه به ۱۵ سرنخ و چیزهایی که ممکن هست شما با دیدنش متوجه نشده باشید.

۱- سمبل و نشان حلزونی شکل

این شکل حلزونی شکل یکی ازاولین نشانه های هست که در پیکر نگاری این سریال به نمایش در می اید.یک خالکوبی که به همین شکل در پشت بدن قربانی,دورا لنگ قرار گرفته.گاهی اوقات این شکل بارها تکرار و بازبینی میشه,یک بار در شکل حرکت پرندگان و بار دیگر در یکی از نقاشی های خونه مارتی.

تمام اینها سعی میکنه بیننده رو به یک سری هدف هایی هدایت کنه تا مارو به سمت یک نتیجه گیری خاصی ببره.در نهایت معلوم میشه که این نشانه تنها یکی از معدود نشانه هایی هست که توسط خانواده تاتل و همچنین توسط پیروان کارکوسا بارها و بارها به کار گرفنه میشه.

2 - اون چوب های کوچکی که به مانند چادرهای سرخپوستی بهم چسبیده شده بودند.

در میان این شکل مارپیج مانند و در میان این مینیاتور یک افسون با نام esque قرار داره و درش نگه داشته میشه. ما این شکل رو اولین بار در اولین صحنه ی قتل میبینیم همچنین در مدرسه متروکه که تعداد زیادی از این اشکال درش وجود داره.این اخری که راست اون رو در مدرسه پیدا میکنه به کاراگاه ها کمک کرد تا بتونند طوری این قضیه رو به خانواده تاتل ربط بدن تا بوسیله اون به قاتل اصلی برسند.

3 - هیولای اسپاگتی شکل

در جریان تحقیقات,راست و مارتی طرح یک مردی رو میکشند که دارای گوش های سبز و شکلی به مانند یک هیولای اسپاگتی شکل داره این شکل کسی هست که یک دختر کوچک رو در میان انبار هیزم تعقیب کرده.اما نکته قابل بحث در اینجا وقتی هست که اونها نمیتونند هیچ مقایسه ایی رو با این شکلی که در دست دارند داشته باشند به این خاطر که بیشتر این شکل شبیه به یک هیولاست تا یک انسان.در نهایت داستان این کشف میشه که این هیولا در واقع
    Errol Childress بوده.مردی که صورتش از زخمی پوشیده شده و کسی که کارش نقاشی کردن هست.(در واقع میشه این رو گفت که اون شکلی رو کارگاه ها از مشاهدات دیگران بدست اوردن ناشی از ترس شاهدان بوده که به صورت یک هیولا دراومده در حالی که امکان داره که گوش سبز,رنگی باشه که Errol Childress درهنگام نقاشی به صورتش ریخته باشه مخصوصا به قسمت گوشش و یا اینکه اصلا ممکن هست از قصد گوشش رو رنگ کرده و اما در مورد صورت اسپاگتی شکل در واقع این هم میتونه زخم هایی باشه که صورت Errol Childress رو پوشونده )

4 - مرد قدبلند

وقتی که کارگاه ها وارد چادر کلیسا میشند در اونجا اولین اطلاعات رو از قاتل قربانی,دورا لنگ بدست میارند.کسانی که در چادر کلیسا بودند میگند که دورا معمولا با یک مرد قدبلند که صورت براق و درخشان داشته به اونجا میومده.پس این ایا همون
    Errol Childress بوده.کسی که راست و هارت اون رو به زودی در قسمت های بعد میبینند. Errol Childress صورتی پوشیده از زخم و براقی رو داشته که اتفاقا با گفته های دختری که این دو رو در چادر دیده بود,شباهت زیادی رو داشت.

5 - رجی لودو,سومین همدست

نخستین مظنون پرونده,رجی لودو.معلوم شد که او یک شاه ماهی قرمز هست.که با تمام توصیفاتی که کاراگاه ها داشتند از جمله کسی که صورتش پر از خراش و زخم هست رو دارا نبوده.اما در خونه لدو در بازدیدی که انجام دادند تونستند که چند بچه رو پیدا بکنند و اونها رو از اونجا نجات بدند.راست متوجه شد که لودو و دوستش یک شریک سومی هم دارند اون کسی هست که برطبق صحبت های اون دختر یک صورت خراشیده داشت (Errol Childress)اما یکدفعه بوم ...

6 - پادشاه زردپوش

بعد از اون قضیه بالا راست و ماری با یک مرد دیگری در پرونده شون اشنا شدند که نامش پادشاه زرد پوش بود.
    بعد از اپیزود ۲ اونها متوجه شدند که یک سوالی در مورد یک هویتی در اینترنت در زمان طوفان به طور مکرر تکرار شده و[B] اون سوال این بود که پادشاه زردپوش کی هست.راست به این فکر میکنه که (پادشاه زرد پوش) اون شخصی هست که این زنها رو کشته؟ و اساسا رهبر این نمایش کدوم گوری هستش؟
    حتی این نکته باید روشن بشه که مرد قدبلند,هیولای اسپاگتی شکل و پادشاه زردپوش ایا تمام اینها یک شخصیت و فرد هستند یا حداقل به طرزی بهم ربط دارند.با پایان شتاب زده ی سریال,طرفداران این سریال به این فکر میکنند که باید این حرکت ها یک رهبر بزرگتری رو داشته باشه یک مقصودی که بعدها باید در این سریال برای مخاطب روشن بشه.(در واقع داره میگه که به احتمال زیاد پادشاه زردپوش هنوز مشخص نشده که چه کسی هست و این باید در سیزن های بعد سریال مشخص بشه)

7 - کارکوسا

در میان اشاراتی که به پادشاه زردپوش در این سریال شد.حرف هایی هم راجع به کارکوسا زده شد.احتمالا کارکوسا مکانی هست که پادشاه اعمال شنیع خودش رو در اون مکان انجام میده.ما میدونیم که کارکوسا کلمه خیلی مهم و ترسناکی هست.به این خاطر اینرو میگم چونکه تنها ذکر این کلمه باعث این میشه که یک پیرزن با گفتنش از خود بی خود بشه و مشکلاتی براش ایجاد بشه(اشاره به جایی داره که راست و مارتی از خدمتکار خانواده تاتل که یک پیرزن هست بازجویی می کردند)
    کارکوسا,بر اساس کتاب پادشاه زرد پوش اثر رابرت چمبرز,مکانی هست که پادشاه زردپوش متعلق به اون هست و از اونجا می اید و کسانی که به اون کانگاه (محل معدن کاوی و محل حفاری) برده میشند در مدت زمانی که در اونجا هستند بهشون یک پاداش خوبی داده میشه و در قسمت های بعد روشن میشه برای ما که کارکوسا نام پرستشگاه مخروبه ای هست که تمام اتفاقات پایانی درش پیش میاد.(راست هم زمانی که در قسمت اخر به کارکوسا وارد شد یک چیز عجیبی رو دید در واقع این هدیه ای بود که کارکوسا به کسانی که درش وارد میشند,میده)

ادامه دارد....

سپاس
    159
    از این کاربر 995 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : True Detective:نکاتی که شاید درباره فصل اول سریال نگرفته باشید!

عزیز ممنون بابت تایپک . نکات جالبی بود که اشاره کردین

عکس اخری که گذاشتید خیلی منو درگیر کرد. هرچی فکر کردم چی می تونه باشه به جایی نرسیدم

وهم یا خیال راست. یا شاید واقعا یه همچین منظره ای بود باشه

یا .....

لطفا این نکته را هم توضیح بدین

3. 11 کاربرِ زیر از The Vaiper بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

اولش باید یک پوزشی رو از دوستان بطلبم به نظرم ترجمه ای که کردم,بد شده و نامفهوم
    برای بیشتر فهمیدن این سریال باید بیشتر سریال رو دید و نقد هاش رو خوند که متاسفانه تو ایران نقد خوبی ازش نشده,
    اما در مورد سوالتون باید بگم,خودتون میدونید که وقتی راست وارد اون معبد اصلی شد قبل از اینکه مورد حمله Errol قرار بگیره,با صحنه ی عجیبی روبرو شد که این تصویر بود,جالبیش هم این بود که فقط خودش این تصویر رو دید و کس دیگه ای از جمله مارتی چیزی رو ندیدن,طبق چیزهایی که در بالا من در مورد کارکوسا گفتم,این مکان در واقع یک پرستشگاهی بوده برای پادشاه زرد پوش (که در مورد اینکه پادشاه زرد پوش کی هست هم شک های بسیاری وجود داره که بسیاری معتقدند که پادشاه زرد پوش Errol نیست حتی من جایی دیده بودم که می گفتند پادشاه زرد پوش خود راست هست.)
    در واقه میشه گفت مکانی که ما در اخر سریال میبینم همون کارکوسا هست که در واقع یک مکان مقدسی برای اون فرقه بوده,کسانی که به اون فرقه اعتقاد دارند میگند که وقتی که شما وارد کارکوسا میشید,کارکوسا چیزی رو بهتون نشون میده(مثل زمانی که ما مسلمون ها وارد مکه میشیم و بعضی هامون دچار حالاتی میشیم)شاید چیزی که راست دیده همون چیزی باشه که کارکوسا بهش داده, در مورد اینکه این شکل چی هست,واقعا نمیدونم چیه.(بیشتر شبیه به ستاره ها و کهکشان واینطور چیزهاست) این نکته رو هم بگم که وقتی که این سریال در امریکا پخش میشد امار فروش کتاب پادشاه زردپوش به بالاترین حد خودش رسید و پرفروش ترین کتاب ماه شد,اونم کتابی رو که چند دهه قبل نوشته شد,اینجاست که میبینیم که چقدر تاثیر این سریال زیاد بوده,اما برای اینکه دقیق تر بفهمیم که راست اون زمان چی رو دیده سعی میکنم,بعدا مفصل تر براتون توضیح بدم.
    فقط اینرو هم بگم که یکبار دیگه اگه میتونی دقیقه ۴۸ قسمت اخر رو نگاهی بنداز.زمانی که راست و مارتی بیرونند و راست داره سیگار camel رو میکشه

5. 19 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

۸-نگهبان زندانی با نام چیلدرس

یک صحنه ای در سریال بود که تنها افرادی که بسیار دقیق و نکته بین بودند تونستند که متوجه این قضیه بشوند.ایا اون فردی رو که داروساز رو در قسمت ۵ کشته بود رو یادتون میاد همون کسی که توسط راست بازجویی شد و برای اینکه از راست تخفیف بگیره اطلاعاتی رو از پادشاه زرد پوش بهش داد.بعد اینکه او پادشاه زردپوش رو لو داد چه اتفاقی براش افتاد؟خودکشی کرد درسته.اما نکته اینجاست که وقتی راست از مامور ها پرسید اون دو افسری که با اون فرد صحبت کردند چه چیزی رو به اون فرد گفتند و ایا صحبتشون ضبط شده پلیس ها بهشون گفتند که صدایی اصلا ضبط نشده بعد هم راست ازشون پرسید که اسم اون دو مامور چیه؟فکر میکنید که اونا چی گفتند,درسته گفتند چیلدرس(مورد ۳) و موهانی.
    ۹-تاتل ها از نخستین افرادی هستند که تو این پرونده مداخله میکنند

در ابتدای سیزن فرماندار لوییزینا از دوست و شریکش بیلی تاتل حمایت میکنه چرا؟وزارت خونه ی مسیحیان توسط فردی به نام بیلی لی تاتل مدیریت میشده(فرزند سام تاتل و پسر عموی همین فرماندار لوییزینا و همچنین سناتور اینده ادی تاتل).بیلی تاتل کسی که تلاش میکنه تا به هر نحوی راست و مارتی رو از پرونده کنار بکشونه به این خاطر که ادعاهایی بوجود اومده بود که بعضی اعماله خاص جنایتکارانه ضد مسیحی توسط دولت انجام میگرفته و راست و مارتی هم به این حقیقت واقعی پی برده بودند که این باعث خشم افراد قدرتمندی شد بود که تو این بازی جریان داشتند(در واقع در اینجا هنوز راست و مارتی نمیدونستند که تمام این کار ها زیر سر همین اقای تاتل هست).اما راست و مارتی خیلی معقولانه در خواستی رو ازش(بیلی تاتل) کردند که چرا اینقدر این پرونده برای اقای تاتل اهمیت پیدا کرده و چرا اونها میخواند که هرجور که هست اونها رو از پرونده کنار بکشونند در حالی که به سر نخ هایی رسیده بودند و فقط زمان میخواستند.

۱۰-بنیاد تاتل

بیلی تاتل به شخصیت بزرگی رسیده بود,به این خاطر که چندین انجمنی که اون کسب و کارش رو بر عهده داشت رشد زیادی رو کرد بود در حالی که حرف و حدیث هایی در پشتش گفته میشد و همچنین در کسب کارش مواردی قتل بوجود اومده بود که اتفاقا زیاد در عموم هم جلب توجهی پیدا نکرده بود.
    جاییکه راست اون شکل های مارپیچ مانند رو پیدا کرد(مورد ۲ در این تاپیک)در واقع مدرسه ای بود که متعلق به بنیاد تاتل بوده.
    و کلیسایی که توجه دورا لنگ رو به خودش جلب کرده بود و لنگ زیاد به اون کلیسا رفت و امد میکرد توسط یک اتیش سوزی نابود شده بود.
    اما یک اشتباه هم از تاتل ها باعث شد که شک کارگاه ها بیشتر بشه و بفهمند که این سازمان کاسه ای زیر نیم کاسه داره و اون هم زمانی بود که راست از تاتل درخواست کرد که گزارش های مالی اون مدرسه رو بهش بده که تاتل بهش گفت که همه ی اونها متاسفانه تو اتیش سوخته.بله تمام مدارک دبیرستان در اتیش سوزی کلیسایی رخ داده بود که هم دورا لنگ درش رفت وامد داشته و هم اون شکل های مارپیچ مانند عجیب توسط کارگاه ها در اون مدرسه پیدا شده بود.(مدرسه و کلیسا توسط یک تیم هدایت میشده و با هم ربط داشتند)

۱۱-پنج سوارکار و ...

وقتی که کارگاه ها مادر دورا لنگ رو ملاقات کردند.اون خانم یک عکسی عجیبی رو بهشون نشون داد از جوانی های دورا که درش ۵ سوار کار بر روی اسب هاشون به صورت عجیبی در کنارش قرار گرفته شده بودند(که اگه با دورا جمع ببندیم میشه عدد ۶ ).اما با این حال راست و مارتی میل زیادی به این عکس نشون ندادند و با بی توجهی از کنارش رد شدند.به احتمال زیاد این عکس ثابت میکنه که دورا درست در اون زمان گرفتاریش تازه با اجتماع و طرفداران گروه کارکوسا شروع شده بود و این اسب سواران حتی از زمان بچگی دورا هم اون رو به عنوان یک طعمه یا هر چیزی انتخاب کرده بودند.اما این عکس خودش یک نظریه رو بوجود میاره که این ۵ نفر کی هستند و اینکه ایا اون ابجو فروشی که راست براش کار میکرده یکی از همون ۵ نفر بوده(در این مورد هم سعی میکنم بعدا توضیح بدم که این ۵ نفر چه کسانی هستند)
    این چند عکس هم باز هم همون رویه ۵ بعلاوه یک قربانی رو دنبال میکنه که در جاهای مختلف استفاده شده.

don't wait until people are dead to give them flower
    سپاس
    490
    از این کاربر 1,720 بار در 81 پست سپاس گزاری شده

در کل به نظرم این سریال انقدر پیچیده بود که حتی میتونستن برای یک فصل و شاید هم بیشتر داستان رو ادامه بدن
    به نظر من متن بالا فقط سوال هارو تکرار کرد چون چیزی نشون ندادن که بخوایم راجبش بحث کنیم بیشتر گذرا به موضوعاتی اشاره کردن
    این سریال اگر بازیگراش نبودن به یه شکست تمام عیار برای hbo تبدیل می شد شما نگاه کنید چند مورد از قضایا رو شروع کردن که خیلی هم
    پیچیده و جذاب بود اما نیمه کاره رها شد برای مثال اون فرقه که افراد سرشناسی توش بودن اون عکسها که راست از خونه یکی از بزرگان فرقه دزدید
    اون همه داستان پیچیده برای یه قاتل معمولی! بازهم میگم بیشتر بینندگان سریال جذب بازی های بی نطیر بازیگرها شدن تا داستان !

8. 17 کاربرِ زیر از Clay Morrow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

۱۲- زمان وفضا به صورت دایره ای مسطح به نظر میایند

یکی از مهمترین نقل قول های موجود در فیلم همین نقل و قول هست.یک مثال بارزی که باعث شد که راست گرایش بهش پیدا کنه و همچنین تغییر جهت بده و وارد بشه به قلمرو فلسفه ی غرب.فکر میکنم طنز نهفته در این دیالوگ در صحنه ای نهفته باشه که دو کارگاه سیاه پوست از مظنون اصلی پرونده که رو ی ماشین چمن زنی هست اطلاعاتی رو میخواند و سوالاتی رو ازش میپرسند و خیلی ساده هم از کنارش رد میشند درست مثل راست و مارتی که ۱۰ سال پیش هیچ توجهی به همین مظنون نکردند و اون رو هم در حالی که سوار بر ماشین چمن زنی بود رها کردند.این دو اتفاق به خوبی نشون میده که زمان در سریال کاراگاهان حقیقی به صورت دایره واری شکل گرفته و در حال تکرار و حرکته.
    ۱۳-گوش های سبز

ایا این تصویر رو یادتون هست؟ویژگی های مرد اسپاگتی رو یادتون میاد.جزییات کوچکی وجود داشت که نشون میداد که اون همون پادشاه زرد پوش هست.مارتی متوجه شده بود که خانه ی نزدیک به مقتول پرونده دورا لنگ در همون زمان تازه به رنگ سبز نقاشی شده و این نقاشی هم اتفاقا توسط همین مظنون اصلی پرونده هم انجام گرفته بود با گوش هایی به رنگ سبز.
    ۱۴-ماشین چمن زنی

خب با تمام این سرنخ هایی که بدست اومده میشه گفت که اکثر اونها به مردی ختم میشه که بر روی ماشین چمن زنی کار می کرده.یعنی Errol Childress.چه کسی بوده که از قدیم در لوییزیانا تو خانواده اش این افراد حضور داشتند:کلانتر ها,نگهبان زندان,داشتن یک خانواده عالی رتبه(تاتل ها).همه ی این موارد که در مورد قتل دختر های جوان و بچه ها بوده برای به جا اوردن یک مراسم شیطانی بوده که مارو متصل میکنه به یک شخص.بله راز حل شد.پادشاه زرد پوش Errol Childress است.
    اما فراموش نکنیم که چمن زن داستان ما میتونه از یک طریق خیالی یک فرد دیگه ای هم باشه.درسته,میتونه راست باشه به این دلایل که:
    ایا یادتون میاد که اولین باری که مارتی به راست مشکوک شد کی بود.زمانی بود که راست بدون اجازه مارتی وارد خونه اش شد و با خانومش صحبت کرد ایا یادتون میاد چه محبتی رو در حق مارتی کرد.درسته چمن های خونه اش رو زد.(در واقع راست درست مثل مظنون اصلی پرونده کار چمن زنی رو انجام داده بود براش.به نظرتون کارگردان این صحنه رو همینطوری واسه خنده و وقت تلف کردن گذاشته)اون در واقع هم میبایست مظنون پرونده باشه.پس از عشق بازی که بین همسر مارتی و راست انجام شد سبب شد که رابط دوستانه بین دو دوست بهم بخوره و مارتی از زنش جدا بشه.پس از اون اتفاق هیچ عکس العملی رو راست انجام نداد و خیلی راحت از دوستش جدا شد و از کارش استعفا داد(انگار از خدا خواسته بود)(در ادامه سعی میکنم دلایل محکمتری رو بیارم برای اینکه متوجه بشید که ایا ممکن هست راست پادشاه زردپوش باشه)
    ترجمه شده از سایت mic

ویرایش:در مورد گزینه ۷ کارکوسا از این لینک میتونید بهتر متوجه بشید که راست چی رو دیده
    http://giphy.com/gifs/true-detective...-TZiyUVRxArbMI

10. 26 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

خیلی عالی ـه تاپیک ، دستت درد نکنه
    اتهام های خیلی سنگینی به راست زده بد تو این تاپیک ،مو به تنم سیخ شد! امیدوارم دلایل دیگه ای هم بیاری که بگه راست همون چمن زن هست!
    و این که در مورد این که چرا اون آبجو فروش یکی از 5 سوارکاره بیشتر بگو
    Trump2016

12. 9 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

خب تاپیکِ خوبیه.تشکر بابت رنجشِ انگشتانت

یک نکته ای که من درست متوجهش نشدم اینه که این متن ترجمه شده س؟ اگه آره چرا بصورت اول شخص ترجمه شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد علی کلی نمایش پست ها
    (در ادامه سعی میکنم دلایل محکمتری رو بیارم برای اینکه متوجه بشید که ایا ممکن هست راست پادشاه زردپوش باشه)
    این بخش پررنگ که مشابهش تو بقیه قسمتا هم هست منظورمه..!!

دومین نکته ای که به چشم میخوره اوجِ نبوغ نمایشنامه نویسیِ پخته که به قلم Nic Pizzolatto نوشته شده رو تنها در 8 اپیزود شاهدیم.این نکاتی که اشاره شد 70 درصدش بااولین بار تماشا کردن برداشت میشد ولی این وسط یه گریزی به "متهم بودنِ" راست کوهل داشت..اگر ممکنه این بخش رو بیشتر بشکافید. یه نکته ی دیگه اینکه من هنوز واسم سواله.. راست کوهل در یکی از اپیزودها از متهم ؛ تنها در اتاقه بازجوئی اعتراف میگیره‌(بازیه مک کانایی موهای تنم رو اون سکانس سیخ کرده بود.). متهم در پاسخ بهش میگه پادشاهِ زرد پوش.. !! بعد از گفتن این کلمه راست کوهل از کوره درمیره.. علتِ این رفتارش رو یا من متوجه نشدم یا نویسنده تمایلی به توضیحش نداشت. اگه یه اشاره ای به این بخش هم بکنید ممنون میشم.

باتشکر....!

14. 13 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

-
    خب اول این مورد رو بگم که قرار نبود این تاپیک به صورت مجزا ایجاد بشه در واقع میخواستم این تاپیک رو در همون تاپیک خود true detective قرار بدم.که یکی از دوستان(شرمنده که اسمش الان تو ذهنم نیست)به این خاطر که من نمیتوستم تاپیک جدید ایجاد کنم زحمتش رو کشید و این تاپیک رو ایجاد کرد و گرنه اگه من میخواستم این تاپیک رو ایجاد کنم اسم دیگه ای رو براش انتخاب میکردم مثلا اسمش رو میزاشتم سرنخ هایی از سریال true detective و یا ... با گذاشتن این اسم توسط دوستمون باعث شد که یه خورده توقعات در مورد تاپیک بره بالا که به حق هم هست.
    اما در مورد سوال که دوستمون اقای anzalichi عزیز کردند باید بگم که اون قسمت هایی که تو پرانتز هست رو خودم اضافه کردم به این خاطر که اگه نتوستم مطلب رو خوب ترجمه کرده باشم با مواردی که خودم تو پرانتزها مینویسم هم توضیح بیشتری رو داده باشم و هم در بعضی جاها عقیده ی خودم رو بنویسم.
    در مورد سوال هایی که اقایان anzalichi و Samu3L در مورد سریال کردند هم باید بگم به مرور به سوالهاتون خود به خود جواب داده میشه.

16. 12 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105

از اونجاییکه که TRUE DETECTIVE نام یک روزنامه یا مجله کاراگاهی بوده.پس یکی از سایت های خارجی یک کار جالبی رو انجام داد تمام افرادی که میشد که پادشاه زرد پوش باشند رو درکنار هم قرار داده و از هر کدام از مظنونین یک پوستر برای صفحه اول اون روزنامه درست کرده بعد هم با توضیحات کوتاهی رو که داده از کاربر ها خواسته تا اونها نظر بدند که کدوم فرد احتمال بیشتری رو داره تا پادشاه زرد پوش باشه.

Errol Childress

یک مرد غول پیکر,اولین بار ما او رو به طور خیلی خلاصه در اپیزود ۳ سوار بر ماشین چمن زنی دیدیم اما در اپیزود ۷ بود که احتمال داده شد که قاتل دورا لنگ او باشه.به نظر شما میتونه که ارول پادشاه زرد پوش باشه.وقتی که سریال به پایان رسید تنها مرد بزرگ بدی که مشخص شد همین فرد بود.ارول ممکن شخص مورد نظر شما باشه.

Reverend Billy Lee Tuttle

بعد از ارول,کشیش تاتل هم میشه این احتمال رو بهش داد که پادشاه زردپوش باشه.شاید هم که شخص تاتل رو بشه بیشتر از یک احتمال برای پادشه زرد پوش بودن دونست.اگه دقت کنید در چه مکانی بود که اون نوارها رو مارتی پیدا کرد.این فرد کسی بود که خیلی علاقه داشت تا راست و مارتی رو از تحقیقاتشون کنار بزنه.اگه تاتل هم پادشاه زرد پوش باشه ما تعجبی نخوایم کرد.

Jake Herbert

پدر مگی,کسی که فقط تنها در یک قسمت سریال نشون داده شد اما در همون زمان کوتاهی که حضور داشت کلمه ی جالبی رو گفت:همه چیز بر پایه س*س هست.او این جمله رو وقتی گفت که با دامادش مارتی در حال قدم زدن تو حیاط خونش بود و از این دوره و زمونه انتقاد میکرد.خونه ی خیلی بزرگش و حیاط شیکش ادم رو به فکر فرو میبره که ایا او کسی هستش که این سازمان رو رهبری میکنه و بازیگر نقش مگی هم در مصاحبه اش با Daily Beast گفته که خانواده من افرادی هستند که قصد دارند تا قسمتی از یک توطیه رو به سمت جلو به پیش ببرند.

Marty Hart

شبکه HBO در اولین پوستری رو که از سیزن ۱ این سریال به بیرون فرستاد.تصویر بزرگ مارتی با موهایی به رنگ زرد رو نشون داد.(به نظر شما چرا مارتی رجی لودو که دو زانو روی زمین ایستاده بود رو در حالی که هیچ خطری نداشت.کشتش.شاید اگه لودو دستگیر میشد یکسری چیزهایی رو لو میداد که باعث بشه که یکسری از سرنخ هایی گیر پلیس میومده) در هر اپیزود از سریال ما بیشتر متوجه میشیم که مارتی یک شیطانی رو در درون خودش کنترل میکنه و سعی میکنه تا جلوی نفرت خودش رو از زن ها بگیره و خشونت خودش رو بروز نده(که موفق هم نمیشه مثل صحنه ی که دخترش رو سیلی میزنه یا در صحنه ای که مارتی متوجه میشه که دختر مورد علاقه اش با یک مرد دیگه همراه هست پس به خونه ی اون دختر میره...)

Rustin Cohle

ایا واقعا راست پادشاه زرد پوش هست؟ Gilbough و Papania (دو کاراگاه سیاه پوست) که اینطور فکر میکردند و راست جزو مظنونین اصلیشون بود.تمام دغدغه و دل مشغولی راست زنانی بود که در لوییزنا گم شده بودند. راست یک فرد اشفته و نامتعادل بود.دو چیز مهم رو در وجودش داشت یک خشونت زیاد و دیگری یکسری افکار فیلسوفانه خاص.در راست یک تاریکی وجود داره حتی اگر اون دورا لنگ رو نکشته باشه شاید که در خلال این سال ها شیطان دورنش تمام وجودش رو فرا گرفته باشه.

با تمام این تفاسیر به نظر شما پادشاه زرد پوش کی میتونه باشه و دلیلتون برای این انتخاب چیه؟

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین