برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 از مجموع 13
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

trash H

بیشتر ما سریال های معروفی مثل Breaking bad,Prison Break,Lost,True Detective....
    رو دیدیم و بهشون اشنایی داریم اما سریال های معروف دیگه ای هم هستند که به دلیل نبود زیرنویس یا قدیمی بودن سریال تو کشورمون کمتر شناخته شدند.
    تو این تاپیک میخوام چند تا از سریال های بزرگی رو که کمتر باهاش اشنایی داریم رو معرفی کنم.که اولیش سریال بسیار معروف
    buffy the vampire slayer
    ۱۹۹۷-۲۰۰۳

۱- پدیدار شده از خاکستر یک فیلم ناموفق که در سال ۱۹۹۲ ساخته شده. این مجموعه با عنوان غیر منتظرش تبدیل شد به پدیده ایی که بصورتی پایدار و محکم بوسیله شخصی به نام جاس ویدون بر روی یک نقشه دقیق قرار داده شده.
    buffy the vampire slayer یک سریال به شدت خیره کننده اس.من حتی به این فکر میکنم که بهترین سریالی هست که به عمرم دیدم.نزدیک به 10 سال پیش این سریال پایان پیدا کرد و الان من در حال دوباره تماشا کردن سریال هستم تا ریزه کاری ها و جزییات بهتری رو درک و کشف کنم. زمانیکه من این سریال رو میدیدم و به این سریال علاقه ی زیادی داشتم فکر کنم که سنم ببن ۱۳ تا ۱۹ سال بود. میتونم بگم که هر اپیزود از این سریال باعث این میشه که تحت تاثیرش قرار بگیرید بعضی مواقع باعث خنده انداختن شما میشه و گاهی هم اشک شما رو در میاره.هیچ جوره نمیشه این سریال قدرتمند و بزرگ رو مورد تحسین قرار نداد.من یکی که عاشق بوفی هستم.و نمیتونم دست از این عشقم بردارم.این رو باور کنید که هر موقع که من خسته هستم یا از سر کار میام . با دیدن این سریال قدرت دوباره میگیرم. وجود این سریال زندگی شما رو تحت تاثیر قرار میده. و در اخر من امیدوارم که شما این سریال رو ببینید وهیچ موقع از دستش ندید.من که فراموشش نمیکنم.خیلی برای من سخت هست که بخوام بهترین قسمت از این سریال رو انتخاب کنم چون که اپیزودهای بسیاری در سریال وجود داره که هر کدوم ویژگی های خاص خودش رو داره( مثل قسمت هایی مانند Hush,One More, With Feeling, Chosen).و اینکه من باز دوست ندارم بگم که شخصیت مورد علاقه ام تو سریال کیه چون باز هم سریال پر از کاراکترهای جذاب و گوناگون هست.ولی خب پنچ تای مورد علاقه ی من این ها هستند: Buffy, Spike, Willow, Xander and Anya حدس میزنم که در حقیقت من عاشق تموم اونها هستم حتی شخصیت Clem.و سیزن مورد علاقه ام که میخوام بهتون بگم سیزن ۶ هست و دلایلم هم اینها هست:من یکی از طرفداران دو اتیشه Spuffy و همچنین عاشق Willow هستم(به خصوص قسمت تاریکش). در این سیزن یک مرگ غیر منتظره و مهیب وجود داره و همچنین در این قسمت های لحظات حماسی بزرگی وجود داره: Once More,With Feeling,Tabula Rasa, Grave .من لحظه به لحظه ی این سیزن اخر رو مورد تحسین قرار میدم,چون تنها در این قسمت هست که نشون میده نابودی جهان تنها با ابراز عشق انسانها نسبت به یکدیگر هست که متوقف میشود نه با کشت و کشتار و نه با جادو و سحر. بعلاوه بازیگر مورد علاقه تمام دوران برای من Sarah Michelle Gellar
    هست.اصلا سریال بدون وجود او معنایی نداره و هیچ کس رو نمیشه جای او تجسم کرد.

۲- کلمات خودشون به بیرون میاند وقتی که میخوام در مورد این سریال چیزی رو تعریف کنم.Joss Whedon(نویسنده اصلی سریال) به ما هدیه میده دنیای خون اشام ها و گرگینه ها رو و با خودش یک ترس ملایمی رو در جای جای سریال قرار میده. Joss Whedon شوخی های جالبی هم در سریال بوجود اورده. و میتونم بگم که این سریال به شدت در زندگی ادم تاثیر میگذاره. سریال در ابتدا با یک انسان ساده,به نسبت بی گناه شروع میشه که به نوعی چیز غریبی درش وجود داره . و اون این هست که او به سرعت به چیزی کاملا متفاوتی تغییر پیدا میکنه.(خون اشام) که این تغییرات در او باعث میشه که دیالوگ ها و خط داستانی به شدت عوض بشه وتغییر پیدا کنه.
    همچین سریالی پر است از شخصیت های به شدت شگفت انگیز.از شخصیت های اصلی داستان بگیر تا شخصیت های فرعی.هر کسی به شیوه ای در جای خودش خوب کار شده.در واقع این سریال بوفی بود که موجب شد راه برای دیگر سریال های خون اشامی باز بشه.اما واقعیت این هست که هیچ کدام از دیگر سریال های خون اشامی نمیتونند که به یک نقطه ی اوجی برسند در حالی که بوفی این کار رو انجام میده.من این نقد رو با اطمینان و بینشی که از این سریال بدست اوردم نوشتم با تماشا کردن چند باره ی این سریال.سیزن اخر این سریال با اختلاف کمی بهترین بخش از سریال هست.در حقیقت نقطه پیک سریال از سیزن ۴ تا ۶ میباشد. و اینکه سیزن ۶ به طرز بسیار خوبی با فکر کار شده.قسمت های مورد علاقه من سیزن ۴ و ۶ هست اما بقیه اش هم مثل یک الماس درخشان هست.نمره من به سریال ۱۰ از ۱۰ .و در اخر هم این سریال یکی از ۱۰ سریالی برتری هست که تو این ۲۰ سال اخیر ساخته شده.
    ۳- من حدس میزنم بوفی به این خاطر یکی از بهترین سریال های مورد علاقه من هستش و همچنین خواهد بود چون اولین سریالی بود که من توش هیچ چیز مذهبی ندیدم.من دقیقا یادم نمیاد که چند سال داشتم وقتی که این سریال رو میدیدم.اما فکر میکنم که تقریبا سنم بین ۹ تا ۱۰ سالگی بود.این رو هم میدونم که خیلی برای دیدن همچین سریالی بچه بودم.اما من به همراه این سریال رشد کردم و بزرگ شدم. یک شوخی میکنم و اون هم این هست که من از بعضی از اپیزود ها چیزی متوجه نمیشدم به این خاطر که سن کمی رو داشتم. اگر چه حالا دیگه میدونم که این سریال چه جایگاهی رو داره.البته این رو هم بگم که از اونجایی که بچه بودم و شانس این رو نداشتم که سریال رو از طریق تلویزیون ببینم پس تا سیزن ۵ سریال رو از طریق نوار دیدم و از سیزن ۵ به بعد رو از طریق تلویزیون دیدم.بعد از اینکه سریال رو تموم کردم رفتم و دی وی دی سریال رو گرفتم .کلمات نمیتونه بیان کنه که من چقدر علاقه به این سریال دارم.حتی من الان هم به دیدن چند باره این سریال ادامه میدم با اینکه دیگه پیر شدم و سنم بالا رفته.
    ۴- شاید یکی از لحظات دردناک در زندگی من وقتی بود که ای سریال به پایان رسید.من یک مرد هستم اما هیچ موقع یادم نمیره که چه اشک هایی برای این سریال ریختم. برای من پایان خارق العاده این سریال خیلی دردناک بود.اما فکر میکنم که تمام اون لحظات حالا دیگه برام شیرین باشه.این سریال پایه گذار بود به این خاطر که تصمیم به این گرفت جسارت به خرج بده تا سبکی رو بنا کنه که باعث معروف شدنش بشه تا همه ی انگشت ها به طرفش سرازیر بشه و به همه اینو بگه که ما میتونیم هر کاری رو که بخوایم انجام بدیم.تو این سریال شما همه چی دارید کمدی,درام,وحشت,روانشناسی و حتی قسمت های موزیکال که به صورت فیلم های صامت هست(فیلم های سیاه و سفیدی)که درش هیچ حرفی زده نمیشه. این شو همه ی اینها رو به روش ماهرانه و جذابی به نمایش گذاشته.تموم اون چیزی که من میتونم به شما بگم این هست که برید بیرون و همین امروز دی وی دی سریال رو بخرید.مطمین باشید که پشیمان نخواهید شد.
    ۵- بوفی یک دختر نوجوانه که دوستان زیادی رو داره.اما وقتی که باشگاهش در دبیرستان در اثر حریق به طور کامل میسوزه.تلاش میکنه که تعدادی از خون اشام ها رو بکشه چون اینکار سبب لذت بردنش میشه پس به طرف Sunny Dale حرکت میکنه و بعدش تصمیم میگیره که یک گروهی رو با دوستاش(Willow, Xander, Tara) تشکیل بده. و همچنین پی در پی دوست پسراش رو عوض میکنه:ازانجل تا ریلی واسپایک و یک شب هم با پارکر دوست میشه تا بعد از این که باهاشون دوست شد پس از مدتی اونها را به قتل برسونه.او در این میان نزدیکترین دوستش رو از دست میده تا دچار مشکلاتی بشه.اما یک راهی رو پیدا میکنه تا بتونه از این مشکلات رهایی پیدا کنه

این هم نمرات فصل به فصل سایت metacritic هست که میتونید برید و ببینید.
    مشاهده محتوا اسپویلر

ادامه دارد...

این مطلب رو از سایت نقد فارسی که خودم هم ترجمه کرده بودم,کپی کردم,با اینحال, امیدوارم در ادامه بتونم که سریالهای بیشتری رو به شما معرفی کنم....

سپاس
    1,925
    از این کاربر 1,077 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سریال های معروف و بزرگی که در ایران کمتر شناخته شده اند....

این تاپیک یکی از بهترین تاپیک های انجمن هست که متاسفانه بهش توجه نشده واقعا توضیحات دقیقی در مورد سریال های بالا نوشته شده که منو جذب دو سریال از لیست بالا کرد(spaced و black adder)

3. 13 کاربرِ زیر از afshin vatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    67
    از این کاربر 238 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سریال های معروف و بزرگی که در ایران کمتر شناخته شده اند....

سریال شاه ته جویونگ از آثار فاخر کره جنوبی هست که صحنه های اکشن و جنگی آن و به ویژه استراتژیها و نقشه های جنگیش و ماجراهای زیبایش به مراتب حرفه ای تر و بهتر از جومونگی که تلویزیون ایران نشون داد کار شده است. این سریال زیبا و شاهکار در سال 2006 و 2007 از تلویزیون کره جنوبی از شبکه kbs پخش شد اما این سریال یک بدشانسی بزرگ گریبانش را گرفت زمان پخش این سریال مصادف شد با سریال افسانه ای جومونگ و بدتر از آن این سریال دیرتر از جومونگ پخش خود را آغاز کرد شاید اگر زودتر پخش میشد به جایگاه واقعی خود در ژانر تاریخی می رسید سریال شاه ته جویونگ 3 ماه بعد از آغاز پخش جومونگ در کره پخش شد در آن زمان حدود 25 قسمتی تقریبا از جومونگ پخش شده بود و این سریال جومونگ در اوج داستان خود بود و مخاطبانش را جذب کرده بود حال در چنین شرایطی خبر از پخش ته جویونگ میرسد .... نکات برتر و زیبای سریال ته جویونگ ؛ 1. فیلمنامه ای وسیع و با تنوع موضوعی خارق العاده و ماجرا هایی زیبا 2. مستند تاریخ بودن و ذکر منبع تاریخی و گفتن واقعیت تاریخ در خلال سریال توسط راوی سریال 3. اسلو موشن و فست موشن و فیلمبرداری و کارگردانی شگفت آور به خصوص در صحنه ها ی جنگی آن
    4. بازی فوق العاده احساسی و هنرمندانه بازیگران حرفه ای و نام آشنای ژانر تاریخی5 . موسیقی زیبا ومتناسب با موضوع سریال
    چوی سو جانگ (همان جانگ بوگوی محبوب و مقتدر در امپراطور دریا) در این سریال نیز حصور دارد ونقشی به مراتب بهتر از جانگ بوگو داردو بازی به مراتب زیباتری را از خود به نمایش میگذارد و برای بازی در این سریال جوایز زیادی برده است .

5. 15 کاربرِ زیر از علی 56 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,570
    از این کاربر 19,865 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : H

مارلون خان زبان قاصره از توصیف تاپیکت دلم میخواد یکی از لباسای تنم رو پاره کنم به خاطر تاپیکت، بار این تاپیک هنوز رو دوشت سنگینی میکنه مرد. من فکر می کردم فقط تو فیلمی نگو سریال باز هم هستی. خیلی دنبال این سریالا گشتم ولی پیداشون نکردم که نکردم. گفتم تاپیک بیاد بالا یا شما ترغیب شی ادامه بدی یا یه تحرکی اتفاق بیفته لینک این سریالا قرار بگیره یه جا.

خلاصه بگم که تاپیک بابا ننه داریه بخونید و سپاس بزنید، نخونده بزنید تو زندگی بعدیتون گربه بشید به حق بودا

7. 16 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12