برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 از مجموع 28
    سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

ارائه 316 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس استندآپی از Mitch Hedberg

معرفی
    میچ هدبرگ (Mitch Hedberg) با تمام کمدین‌هایی که تا حالا کارهاشون رو ترجمه کردیم متفاوت‌ـه. سبک‌ـش مبتنی به جوک‌های کوتاه و عموما نامتعارف‌ـه. سبک اجرای خاصی داره. ازش تقلید صدا و بازی آنچنانی نمی‌بینین. یه کار خاص‌ـه برای کسایی که می‌خوان یه چیز متفاوت رو تجربه کنن.
    امکان داره ابتدای کار باهاش خیلی ارتباط برقرار نکنین، ولی بهش وقت بدین تا به لحن کار عادت کنین، فکر کنم ازش خوش‌ـتون بیاد.

خود میچ سال 2005 توی سن 37 سالگی، در به‌خاطر مشکلات قلبی که از بچگی داشت و مصرف مواد مخدر از دنیا رفت. مرگ‌ـش دقیق 1 آپریل اتفاق افتاد خیلی از طرفدارهاش فکر کردن که خبرش شوخی‌ـه. ازش کارهای کمی مونده ولی طرفدارهای پروپاقرصی داره. کسایی مثل "جورج کارلین" و "دیوید کاپل" و "لوییس بلک" کمدی‌ـش رو ستایش کردن.

سخن مترجم
    بالاخره کنکورم تموم شد وقتم آزاد شده یه خرده استندآپ بزنم. حیف که علیرضا، پایه همیشگی‌ـم، سرش با درس‌هاش شلوغ‌ـه، نمی‌رسه، ولی با اشکان برنامه داریم که یه سری کار براتون آماده کنیم. تعداد استندآپ بین‌های انجمن داره زیاد می‌شه، امیدوارم از این به بعد تا جایی که برنامه باقی بچه‌ها اجازه بده بتونیم مرتب استندآپ بزنیم.
    در مورد این استندآپ من شخصا از سبک میچ خیلی خوشم میاد، امیدوارم شما هم باهاش ارتباط برقرار کنین.

در ضمن پوستر این کار هم کار امیر (M.Amir) عزیزـه.

زنده باد اشتباه خوب من
    سپاس
    11,525
    از این کاربر 6,761 بار در 436 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه 316 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس استندآپی از Mitch Hedberg

برعکس خیلیا که بدشون اومده، من خیلی ازش خوشم اومد. عالی‌ـه(بود!) این بشر!

بنظرم نیمه‌ی اولش، از نیمه‌ی دومش بهتر بود، جوک رستورانش که عالی بود. نیمه‌ی دومش هم خوب بود، ولی نه به اندازه‌ی نیمه‌ی اول.

اینکه حرفهاش سلسله نداشت و جوکهای بعضا یکی-دو خطی میگفت رو اولین بار بود توی استند آپ ها میدیدم ولی خیلی خوب بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط 86471181 نمایش پست ها
    برای خودم هم جالب بود که میخندم به این یارو که تیریپش چت چت بود، اصلا همین چت بودنش خیلی خوب بود، همه چیز رو دایورت کرده بود، شوخی هاش و موقعیت هایی که سعی میکرد به تصویر بکشه، عالی بودن، جالبه خیلی از دوستان با این کمدی ارتباط برقرار نکردن ولی من لذت بردم

کاملا موافقم

در مورد جوک پرینگلز و توپ تنیس

این استند آپ من رو یاد سریال Black books میندازه

منم همینطور، با دیدن میچ ، یاد برنارد بلک افتادم چت بودن و بیحال بودنشون یجورایی مثل هم‌ـه.

ممنون از امین بابت ترجمه

3. 5 کاربرِ زیر از AlirezAlirezA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

من بین دوستام به کسی معروفم که به درز دیوار هم میخنده، همه جور کمدی ای دیدم و کمدی رو خوب میشناسم. اما این واقعا افتضاح بود، اونایی هم که خوش شون امده میخوان ادعای خاص ها رو دربیارن، مثل امین 03 و نامبر
    چندتا نکته اول بگم:
    1. حضار تو سالن هم به جک های این بشر نمیخندیدن، تا حدی که مجبور میشد یه جاهایی به تشویق کردن تشویق شون کنه.
    2. خیلی کمدین ها هستند که به جک های خودشون میخندن، فقط خاص این بشر نیست. ریکی جرویس هم زیاد میخنده، خیلی شرین تر هم میخنده
    3. به شدت عصبی بود، چون اولین اسپشیالش بود که از تلویزیون پخش میشد، کاملا مشخص بود از حرکاتش

کمدین خوب کمدینیه که Bit هاش بلند باشه، بتونه به خوبی داستان تعریف کنه، فضاسازی کنه و مهم تر بین داستان ها به راحتی سوئیچ کنه، جوری که مخاطب احساس نکنه. نمونه این کمدین ها رو زیاد ترجمه کردیم، لویس سی.کی خدای این کاره، به خاطر همین هم تو این مدت کوتاه تونست معروف بشه، کارلین، جیم جفریز، ریکی جرویس، خوب میتونن داستان تعریف کنند.
    به غیر از دو مورد بالا لحن و طریقه گفتن جوک و تموم کرد جوک هم خیلی مهمه، اینم یکی از ویژگی های یه کمدین خوبه.
    هرچی جک ها بلندتر باشه، نوشتنش سخت تره، پس کمدین حرفه ای تر هم هست. خب حالا شما کار این کمدین رو برسی کنید، تو این اسپشیال نیم ساعتشه 100 تا جک 20 ثانیه ای میگه که هیچ ربطی هم به هم ندارند، خنده دار نیستند و به بدترین شکل ممکن تعریف میشن. شاید اگه کمدینی مثل کریس راک یا جیم جفریز که دلبری های خاص خودشون رو دارن همین جک ها رو تعریف میکردن نتیجه خیلی فرق میکرد. نمونه اش هست، جیمی کار کمدینیه که سبکش همین جک های 20-30 ثانیه ایه. اما کارهاش خیلی خنده داره، چون شخصیت جالبی داره.

نمیونم چرا امین این ترجمه کرده واقعا... درسته بد سلیقه است اما نه تا این حد احتمالا چون 600 خط بوده زده، گفتم یه چیزی زده باشیم

5. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    اما این واقعا افتضاح بود، اونایی هم که خوش شون امده میخوان ادعای خاص ها رو دربیارن، مثل امین 03 و نامبر

Concurrent with his rising fame in the entertainment industry, Hedberg appeared on Letterman nine more times, signed a half-million dollar deal with Fox for a television sitcom, and was dubbed "the next Seinfeld" by Time Magazine.[9] George Carlin, Dave Chappelle, Mike Birbiglia and Lewis Black were reportedly among his comedian fans.

من و نامبر و کارلین و لویز بلک و شاپل و لترمن کمدی رو نمی‌فهمیم. کاری نمی‌شه کرد :D

کمدین خوب کمدینیه که Bit هاش بلند باشه، بتونه به خوبی داستان تعریف کنه،
    این صرفا سلیقه شخصی‌ـته. طول جک کیفت جک رو تعریف نمی‌کنه. می‌تونی بگی من جک‌های بلند رو ترجیح می‌دم ولی نمی‌تونی بگی که جک خوب، جک بلندـه.

در کل قبلا هم گفتم، نامبر هم گفت. مهم‌ترین چیز برای لذت بردن از کمدی هدبورگ، ارتباط برقرار کردن با استایل‌ـشه. حتی تماشاگرهای هم همون اول بهش نمی‌خندیدن ولی آخر کار داشتن قهقه می‌زدن. سبک متفاوتی‌ـه امکان داره بعضی‌ها باهاش حال کنن، بعضی‌ها نکن. نمی‌شه توی بحث سلیقه وارد شد ولی اینکه بگی کسایی که خوش‌ـشون اومده ژست می‌گیرن... :D

7. 8 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lastshepherd نمایش پست ها
    بعضی چیزا رو تا باهش دم نمیگیری میگن تو نمیفهمی مال روشن فکرها و روش اندیش و اقشار بالاست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin03 نمایش پست ها
    اگه من و تو کمدی رو نمی‌فهمیم، این حرف درباره امثال کارلین و بلک درست نیست. حتما یه چیزی داره که اونا طرف‌دارش بودن :D
    معمولا اگه کمدی‌باز باشین و به‌طور تجربی ساختارها جک‌ها رو بتونین حدس بزنین، با چنین کارهایی خلاقانه و متفاوتی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط D O R D I نمایش پست ها
    خود استند اپ خیلی بد بود باور کنید نشده بود تا حالا سر هیچ فیلم و سریالی خوابم بگیره ولی سر این چرتم گرفت
    من ساعت ده از سر کار رسیدم خونه، حوصله ی هیچی نداشتم نشستم دوباره استندآپ رو دیدم، خیلی شوخی هاش خوبه،
    نقل قول نوشته اصلی توسط D O R D I نمایش پست ها
    راستش تعجب کردم تو خوشت اومده علی
    همه جور کمدی ای دیدم و کمدی رو خوب میشناسم. اما این واقعا افتضاح بود، اونایی هم که خوش شون امده میخوان ادعای خاص ها رو دربیارن
    من و نامبر و کارلین و لویز بلک و شاپل و لترمن کمدی رو نمی‌فهمیم. کاری نمی‌شه کرد :D
    نقل قول نوشته اصلی توسط lastshepherd نمایش پست ها
    بعضی چیزا رو تا باهش دم نمیگیری میگن تو نمیفهمی مال روشن فکرها و روش اندیش و اقشار بالاست.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

9. 7 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

تو و نامبر که نمیفهمید، بلک و شپل هم که کمدین های شاخی نیستند. لترمن هم هوست خوبیه، کارهاش آنچنان خنده دار نیست. کارلین هم این آخری ها خرفت شده بود
    اما جدا از شوخی، من درباره ی این اجراش دارم بحث میکنم، شاید اونا روی یکی دیگه از اجراهاش نظر داشتند که تا این حد عصبی نبوده و شاید متریال بهتری داشته
    درضمن اگه حرفی برای گفتن داری بزن، اگه خودت چیزی ازش نفهمیدی و خوشت نیومده و فقط سر حرف های این ها ترجمه اش کردی که اون بحثش فرق میکنه...

اصلا ربطی به سلیقه نداره، تمام کمدین های بزرگ جک های بلند و داستان وار دارند. بلدی که، برو تو نت یه چرخی بزن، ببین فرق بین این دو نوع سبک چیه
    لذت بردن از این کار هم ربطی به درک استایلش نداره. چیزی که خنده دار نیست خنده دار نیست برادر من. سر کدوم شوخیش خندیدی؟ بوقلمونش؟ دوستش ادی؟ یا اینکه به خاطر چی موهاش رو هایلایت کرده؟ واقعا به این خندیدید؟ سوالم از نامبره، میگی فرندز لوسه و بی مزه است، بعد این جک ها خنده داره؟
    انگار داشت کتاب جک میخوند! هر 20 ثانیه یه بار یه جک جدید، وسطش هم که زور میزد مردم بیشتر تشویقش کنند

امین بهترین کمدین تاریخ، بالاتر از کارلین، ریچارد پرایر ـه. برو ببین چقدر به کارش میخندی. بامزه بود، اما مهم تر از همه ریچارد پرایر Ground breaking بود. شاید این بنده خدا هم یه حرکت جدیدی زده.

در آخر میتونم بگم که عصبی بود، شاید دلیلش این باشه

11. 9 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    85
    از این کاربر 1,035 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

کارش افتضاح بود..تنها استندآپ کمدی بود که بیش از ده دقیقه نتونستم تحمل کنم و کلا پاکش کردم..بی مزه و لوس و بی معنی و به شدت کسل کننده.

13. 4 کاربرِ زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

اونایی هم که خوش شون امده میخوان ادعای خاص ها رو دربیارن، مثل امین 03 و نامبر
    اگه میخواستم خاص باشم که لازم نبود از این کمدی تعریف کنم که، کلی راه دیگه هست، حالا این که خاصم یه بحث دیگه هست

. حضار تو سالن هم به جک های این بشر نمیخندیدن، تا حدی که مجبور میشد یه جاهایی به تشویق کردن تشویق شون کنه.
    مگه جواد یساریه که صدا دست بذاره رو کنسرتهاش ، خدایی صدا خنده رو نمیشنیدین؟
    من استندآپ لوئی رو دیدم سریالش رو هم تا الان دو فصل دیدم، تو چت باکس هم گفتم جایی لوئی به دلم میشینه که دچار سردرگمیه، همش تو چه کنم چه کنم باشه بقیش لوس بازیه، ولی خدایی صدا خنده رو هم میشنیدم تو سالن هم تو اجرای لوئی هم این اجرا

فضاسازی کنه
    اتفاقا فضاسازیش عالی بود، حالا نتونستی اون چیزی که میگه رو تجسم کنی باید چی کار کنیم ما؟
    فضاسازی هم ربطی به بلندی و کوتاهی جک نداره

طول جک کیفت جک رو تعریف نمی‌کنه
    درود بر تو 03

سوالم از نامبره، میگی فرندز لوسه و بی مزه است، بعد این جک ها خنده داره؟
    فرندز به غایت و بی نهایت لوسه، حالا ادامه نمیدم که به فن های سریال بر نخوره، مثال سریال کمدی هم زدم، خیلی واضحه با اون مقایسه میکنمش، فرندز رو ده قسمت دیدم، اوج خلاقیتش تو شوخی جایی بود که جوئی نقش ما تحت آل پاچینو رو بازی میکرد

من بین دوستام به کسی معروفم که به درز دیوار هم میخنده،
    مشکل اصلی اینه این استندآپ واسه اونایی که به درز دیوار هم میخندن به درد نمیخوره
    استایلش عالیه، یعنی خودش رو فر نمیده با دست و پا و عجیب غریب کردن قیافش بقیه رو بخندونه
    حالا اینا به کنار مزه ی جک به تفسیر نکردنش هست، اصلا موقعیت طنز رو بخوای تفسیرش کنی مزش میپره، آدم حالش به هم میخوره دیگه خودش هم سر یکی از جک هاش میگه که اگه مخاطبهام شما نبودین باید جک رو واستون توضیح میدادم یا مثلا این جوری تعریف میکردمش ( اگه میدونست داری نگاش میکنی همون جوری تعریف مکیردا )، واقعا شوخی هاش دم دستی نبود، فرقش اینه یکی واسه خندوندن دست میبره سمت یه مسائلی که هنوز جا کار دارن واسه شوخی، مثل س*کس، نمونش هم تو وایبر و پیج مشکلات ج*نسی زیاد دیدیم نیاز به طنازی هم نداره هر ننه قمری هم میتونه با اینا جک بسازه، احتمالا بعضی از کمدین کارهای اون ور هم از این ترفند استفاده میکنن، داخل ایران که زیاده، یکی هم میره سراغ چیزایی که سخت میشه از توش موقعیت طنز درآورد، واقعا نیاز به طنازی داره، مثالش هم جک رستوران و همون همسایه ش که به موسیقی این گیر میده یا اون جا که میگه رفتم کنسرت و طرف گفت کی احساس انسان بودن داره

میخوای هم یه شوخی وطنی با رسم نمودار واست توضیح بدم که احتمالا تو نمیخندی بهش

کمدین خوب کمدینیه که Bit هاش بلند باشه، بتونه به خوبی داستان تعریف کنه، فضاسازی کنه و مهم تر بین داستان ها به راحتی سوئیچ کنه، جوری که مخاطب احساس نکنه
    در مورد این یه تیکت هم، احتمالا کمدین خوب این ویژگی رو داره، ولی از اون ورش مطمئنا درست نیست، یعنی کسی که این کار رو نکنه کمدین خوبی نیست، حالا تو منطق به این یه چیزی میگن که من یادم نمیاد

اینا همش در مورد این استندآپ ـه، ممکنه من یه استندآپ دیگه از این بشر ببینم ولی حالم به هم بخوره، اگه جای دیگه بهش فحش دادم تعجب نکنین

15. 8 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 6 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

آقا ما که رسماسر د اون قضيه قورباغه و خرس روده هامون دراومد
    يقه اسکى,پله برقي, بوش سه نفر! اينا همه چيزاى خفنى بودن...
    فقط اگه اون دو تا کلمه...لق رو مثلا عوضي ترجمه ميکردين که بتونيم با خانواده هم ببينيم خيلي عالي ميشد

17. 3 کاربرِ زیر از Bugs بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123