برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: نظر شما درمورد تاپیک؟

رأی دهندگان
36. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خوب

35 97.22%
  • متوسط

1 2.78%
  • بد

0 0%
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

..:: همگام با فیلمسازان و تجربه ی ساخت یک فیلم ::..

به نام خدا و با عرض سلام و خسته نباشید خدمت یکایک کاربران رسانه ی TvWorld.In

بعد از پروژه ی موفق "میزگردهفتگی" و بازتابهای مثبتی که از شما عزیزان دریافت شد؛ تصمیم گرفتم تا دومین پروژه ی بزرگ خودم که بعنوان یک عضوکوچک دنیای سینمای تلقی میشم رو در سایت TvWorld برای اولین بار در بین رسانه های پارسی زبان استارت بزنم.
    هدف ازین تاپیک همون طور که از اسمش دریافت میشه، آشنا کردنِ شما با نحوه ی ساخت فیلمهای دنیاست.شاید همه بدونید فلان فیلم رو چه کسی کارگردانی کرده، چه افرادی توش بازی میکنن و کی قراره پخش بشه ولی ما دراین تاپیک شما رو به پشتِ پرده ی ساختِ این فیلمها میبریم و شمارو با سختی ها و چالشهایی روبه رو میکنیم که سازندگان فیلمها با اونها مواجه شدن. مثلاً خیلی ها میدونن فیلم Boyhood در 12 سال ساخته شده ولی کسی از چگونگیِ سپری شدنِ این 12 سال برتیمِ سازنده ش خبری نداره. ما دوست داریم جنبه ی دوم فیلمها یعنی همون پشتِ پرده رو درمعرضِ دیدِ سینما دوستان قرار بدیم.بشخصه امیدوارم یکی از بهترین تاپیکهای سینمایی ایران رو کلید زده باشم و سعی میکنم هفته ای یک یا دوفیلم رو مورد نقد و بررسی قرار بدم. این نقدو بررسی با تمامِ مطالبی که خوندید، دیدید و شنیدید متفاوته و همین مقوله ی متفاوت بودنِ که برای هوادارِ سینما جذابیت داره.
    پیش بردِ تاپیک در گروِ همراهی شما عزیزان و وقت و انرژیه اینجانبه. از امروز ؛ 16 اسفندماه 93 تا بعد از تعطیلات عید94 وقت کافی برای بررسی چندفیلم ایجاد شده که خب بعد از تعطیلات ممکنه بخاطر درس و دانشگاه نتونم تاپیک رو آپدیت کنم ولی قول میدم تابستونِ 94 خوبی رو در سایت و البته این تاپیک سپری کنید.
    1) تمامی مطالبی که دراین تاپیک درج میشوند اختصاصی سایت TvWorld.Info میباشند.
    2) از هرگونه کپی برداری بدونِ درج لینک منبع به شدت بپرهیزید.
    3)منابع مطالب درج شده دراین تاپیک سایتهای معروف فیلم در فضای اینترنت هستند.
    4) برای سهولت در خواندن مطالب نقل قول ها بصورت محاوره ای ترجمه خواهند شد.
    5) هرگونه انتقاد؛پیشنهاد و نظر در رابطه با تاپیک و مطالب آن دارید را به اشتراک بگذارید تا در بهترشدنِ تاپیک کمکی شایان کرده باشید.

کوه باش و دل نبند
    سپاس
    16,377
    از این کاربر 6,113 بار در 375 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ..:: همگام با فیلمسازان و تجربه ی ساخت یک فیلم ::..

واقعا ممنونم از محمد عزیز بخاطر این ایده و تاپیک بکر و نابش و ترجمه های بی نظیرش
    در همچین مواقعی دیگه صرفا زدن کلید سپاس جایز نیست
    فقط امیدوارم این مقاله ها صرفا به فیلم ها و فیلمسازهای هالیوودی اختصاص داده نشه و به فیلمسازهای مستقل آمریکایی و فیلمساز های اروپایی هم پرداخته بشه در این تاپیک
    بازم ممنون

3. 12 کاربرِ زیر از Days of Heaven بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

زمان درحال سپری شدن بود. در دومین سال تولید فیلم Boyhood ؛ کارگردانش آقای ریچاردلینک لیتر سرصحنه ی فیلمبرداری Assault On Precinct 13 بود و برنامه ریزی میکرد تا وقتی برای فیلم "پسربچگی"اش پیدا کند.ایشان بعدازمرخصی از فیلم مذکور به منطقه ی Austin واقع در تگزاس سفرکرد تا در آنجا یکی از سکانسهای فیلم Boyhood را کارگردانی کند.سکانسی که ازآن یادمیکنیم بخشی از فیلم است که Ethan Hawke پدر خانواده که ازهمسرش جداشده؛ قصد دارد پسرش میسون با بازی Ellar Coltrane و دخترش سامانتا که ایفای نقشش برعهده ی دختر ریچاردلینک لیتر یعنی Lorelei بود ؛ را برای گردشی به بیرون از شهر ببرد. Ethan Hawke صبح روز بعد میبایست در کانادا برای عقد قرار دادکاری جدیدش حاضر میبود ولی گویا لینکلیتر قصد نداشت پروسه ی فیلمبرداری را با فرمان کاط متوقف کند.
    این تنها یکی از معذلات فیلمبرداری اثری بود که در 2002 ساختش کلید خورد و در 2013 پایان یافت.لینک لیتر این فیلم را درطی 12 سال ساخت که ازین 12 سال ؛ 39 روزش صرف فیلمبرداری اثر شد.حسن ختام فیلم مذکور نمای منحصربه فردی از غروب آفتاب در Ranch State Park ایالت تگزاس بود.ماحصل این فیلم اولین بار در فستیوال Sundance بود که باعث شد این فیلم رضایت 100درصدی منتقدین آمریکائی را جلب نماید. فیلم 164 دقیقه ای که مشاهده کردید روایت زندگی کودکی است که در جامعه ی آمریکا تحت تاثیر عقاید و رفتارهای بزرگسالان خود قرار میگیرد و مدام برسر دوراهی های مختلف زندگی با چالش های متفاوتی مواجه میشود که این چالش ها اورا بالغ و بارور میسازند و درپایان با یک فیلم تماماً درام و آمریکائی روبه رو میشویم که درآن Ellar Coltrane تمام کودکی اش را وقف شما کرده است.

Richard Linklater
    کودکان بسیار قوی وانعطاف پذیراند.اگر شما درمواجهه با مشکلات روحی روانی؛اعتیاد و عوامل دیگر عاجزید ؛ کودکان دربرابر هرچیزی مقاومت نشان میدهند. زمانهایی از زندگی هستند که اوضاع بروفق مرادتان نیست؛ دراین زمانها شما ممکن است خودتان را به چشم یک قربانی ببینید و گاهی آنقدر شجاعت دارید که میتوانید با تمام سختی ها گلاویز شده و شکستشان دهید. همه ی ما باین لحظات مواجه شده ایم. تقریباً همه ی مردم وقتی از کودکی خودصحبت میکنند میگویند دوران سختی را گذرانده اند ولی سخت تر زمانی است که بخواهیم درمورد میزان انسانیت افراد سخن بگوئیم. من دوست داشتم تمثیلی که خلق میکنم، آینه ی تمام نمای انسانی باشد که با وجودناملایمات بسیار ، قوی و استوار در راه خود قدم برداشت و راه خویش را به هدف خود پیدا کرد.

هیچ فیلم درامی را درتاریخ سینما نمیابید که به چنین شکلی روی یک شخصیت "زوم" کند و از کودکی تا جوانی اش را بااین ظرافت به تصویر بکشد. بااینحال وقتی از لینکلیتر سوال میکنیم این 12 سال برایش چطور گذشت پاسخش اینست : "بمانند فلش دوربین عکاسی سریع بود.!!"
    درابتدا هیچ فیلمنامه ای درکار نبود.بعد از جرقه ای که درذهن این کارگردان زده شد او هرسال 10 الی 20 صفحه به فیلمنامه ی خود می افزود و این افزودن ورق تا 4 روز قبل از شروع فیلمبرداری همچنان ادامه داشت ولی یک تصویر کلی از چیزی که میخواست بسازد در ذهنش بود "فیلم شخصیت میسون رو از کودکی تا فارغ التحصیلی از دبیرستانش به تصویر خواهد کشید."
    لینک لیتر شانسی که در انتخاب شخصیت اول خود داشت این بود این شخص از کودکی به بازیگری علاقه مند بود و چون درخلال بزرگ شدن و طی کردن مراحل بلوغ تفکرات شخص تغییر میکند، هرلحظه ممکن بود که Ellar Coltrane جوان از فیلمبرداری خسته شود و آن را پوچ قلمداد کند چرا که اغلب جوانانی که هم سن و سال او بودند دوست داشتند ماجراجویی های زندگیشان را از سنین کم شروع کنند ولی او تصمیم گرفت با ریچارد بماند و به او اجازه ی فیلمبرداری و مشاهده ی بزرگ شدنش را با فوکوس 4K دوربین فوق پیشرفته اش دهد.
    در جریان فستیوال فیلم ونیــز در سال 2001 بود که ریچارد لینک لیتر و وکیلش آقای John Sloss درحال مشاهده ی فیلمهای آن سال بودند و ناگهان به ذهن ریچارد خطور کرد که فیلمی را 12 سال بعد اکران کند و درهمان لحظات اول با پاسخ مثبت وکیل خود مواجه شد. رئیس برگزاری فستیوال IFC آقای Jonathan Sehring در توضیح اینکه چرا Linklater بهترین گزینه برای کارگردانی این اثر بود میگوید "او بهتر از هرکارگردان دیگری میتواند ابعاد انسانی را به بیننده نشان دهد.". تصمیم نهایی شد و نام فیلم در فهرست عناوین بلندپروازانه ی هالیوود قرار گرفت و این سازمان فیلمسازی توافق کرد سالیانه 200هزار دلار بودجه به ریچارد و تیم سازنده ی Boyhood اهدا کند.
    یکی از شرایط هالیوود برای صدور مجوز به ریچارد این بود که هریک از بازیگران در جریان این 12 سال خواستار لغو قرار دادشان شدند، باید با رضایت کارگردان کارشان را به شخص دیگری واگذار کنند. این فیلم توانست 43 میلیون دلار برای سازندگانش به ارمغان آورد.
    Ethan Hawke اولین بازیگری بود که به فهرست بازیگران بزرگسال فیلم اضافه شد.این شخص قبل ازین هم درسالهای 1995 و 2001 در فیلمهای Before Sunrise و Waking Life لینکلیتر بااو همکاری کرده بود و عملاً مشکلی با همکاری مجدد بااو نداشت ؛ کما اینکه هردوی این افراد اصالتشان برای شهر تگزاس است و باهم دوست صمیمی هستند و دیگر نیازی به فکر کردن با یک دوست صمیمی نیست.

Patricia Arquette که درآن سال 46 سالش بود برای اولین بار با ریچارد ملاقات کرد و این کارگردان هیچ شناختی از او نداشت و فقط به دنبال کسی میگشت که بتواند نقش مادر فیلمنامه اش را بازی کند. از قضای روزگار این شخص در زندگی شخصی اش با مادری مشابه فیلمنامه زندگی کرده و خودش نیز جزو همین تیپ از مادران است.
    "من آخر هفته ها با دو کودکی که در فیلمنامه هستند به گردش میرفتم. این برای این بود که رابطه ی مادر و فرزندی بین ما سه نفر طبیعی و طبیعی تر شود.من برایشان صبحانه درست میکردم و با آنها فیلم نگاه میکردم.نکته ی عذاب آور برای من و البته بچه ها این بود که هرسال فقط 3 روز ضبط و فیلمبرداری داشتیم.ما برای اینکه درطی این 3 روز طبیعی جلوه کنیم مجبور بودیم362 روز دیگر سال را صرف طبیعی تر کردن روابط مادر و فرزندی مان کنیم.واقعاً عذاب آور بود ولی از بودن درکنار این بچه ها و تماشای رشد کردنشان برایم لذت بخش بود."

سخت ترین چالش تیم سازنده انتخاب بازیگری بود که بتواند از پس Mason Jr بربیاید. تیم سازنده تا هفته ها درحال تست گرفتن از خیل عظیمی از کودکان مستعد بازیگری بودند تااینکه نظر ریچارد برروی Coltrane جلب شد.
    "بچه ای بود که احساس میکردم که نوع تفکراتش با بچه های هم سن و سالش متفاوت است.این کودک دوست داشتنی به اندازه ی کافی در تست های ما صاف و صادق بود که من مجاب شدم او را با جثه ی نحیفش تبدیل به قهرمان داستانم کنم.علاقه ی او به فیلم و موسیقی هم مزید برعلت شد که او با عشق و علاقه به ما افتخار همکاری بدهد."
    مادر "الار کلترین" رقاص است و پدرش نوازنده ی موسیقی و Ellar در یک خانواده ی با اصل و نصب تگزاسی با شجره نامه ی بزرگ ؛ زندگی میکرده است و این خانواده ی شاد و خوشحال از آن تیپ پدرمادرهایی را نداشت که در اواسط فیلمبرداری Boyhood از هم طلاق بگیرند و کودکشان را باخود ببرند و همین نکته یکی دیگر از موارد مثبت Ellar Coltrane بود.

Ellar Coltrane
    "من به خوبی یادمه وقتی ریچارد اومد پیشم من 6 سال داشتم.وقتی قبول کردم من جثه ی ریزه میزه ای داشتم و یک عالمه دستگاهای فیلمبرداری دور و برم بود و من نمیدونستم ماجرا از چه قراره .فقط یه متنی روحفظ میکردم و جلوی دوربین اجراش میکردم.من فکرش رو نمیکردم یک تصمیم چقدر میتونه روی زندگیم تاثیرگذار باشه."

طراح تولید فیلم آقای Rodney Becker یک مدل ماشین "پونتیاک" که در سال 1970 ساخته شده بود را پیدا کرد و دست برقضا این ماشین برای خود ریچاردلینک لیتر بود که قبلاً درسال 1993 از آن در فیلم Dazed and Confused استفاده کرده بود.این ماشین در یکی از سکانسهای فیلم نیاز به فیلمبرداری داشت و برای سالم و سروپا نگه داشتنش هرسال تمام قطعاتش را تعمیر میکردند.پونتیاک از جمله ماشین های کلاسیک آمریکائیست که برای مردم آمریکا تداعی کننده ی خاطرات خوش زیادی است (پیکان جوانانِ خارج) .

طراح صحنه ی فیلم خانم Kari Perkins
    "ما سعی کردیم تا همراه به گذر زمان المان های میزان سن را عوض کنیم.از موبایل های تاشو شروع کردیم،اتفاقات آمریکا را در رادیو و تلویزیون برایتان پخش کردیم،لباس هایی که مد شده بود را به تن شخصیتهایمان کردیم و از مدل موهای مختلف استفاده کردیم، نوع اتومبیل های فیلم در طی سالها از کلاسیک به پیشرفته تغییر میکردند،کامپیوتر قدیمی ما پیشرفته شد و شما دیدید که شخصیتهایمان iPhone‌به دست در سالهای آخر جلوی دوربین میرفتند."
    Lee Daniel و Shane Kelly دو فیلمبردار اصلی این اثر بودند که برای سهولت کار تدوینگر این اثر خانم Sandra Adair از نگاتیو به جای حافظه ی داخلی برای ضبط فیلم استفاده کردند. هیچ تضمینی در خروجی نهایی تدوینگر نبود چرا که تدوین فیلمهای دیجیتالی برای آثاری مناسب است که نهایت در طی 3 سال ساخته شوند ولی فیلم Boyhood با دوربین های دیجیتال برروی نگاتیو ضبط شده است و این کار تدوین را آسان میکند و البته طبیعی بودن جهش های زمانی در فیلم یکی از عواملی بود که به یمن کلاسیک بودن فیلمبرداری ممکن شد.

در ابتدای فیلم Ellar کودکی بیش نبود ولی هرچه از مدت زمان فیلمبرداری میگذشت او بزرگتر میشد و نقشش هم به همان میزان پررنگ تر میشد.سکانسی که پدر بچه ها آنهارا برای خوردن کباب به گردش میبرد جایی بود که دیگر Ellar Coltrane ذوب در نقش خود میشود و تبدیل به شخصیت داستان میشود و دیگر خبری از تقلا برای طبیعی بودن نیست.Mason همان Ellar است و Ellar Coltrane همان Mason ای که ریچارد لینکلیتر نهایتاً موفق به دستیابی به آن شد. Ethan Hawke در توصیف آن سکانس میگوید که این بازیگر درآن لحظه به قدری طبیعی بازی میکرد که دیگر آن اظطراب کودکانه در چهره اش دیده نمیشد.او آمده بود تا یک چیز جدید خلق کند.

من مطمئنم که هرگز برای ساخت چنین فیلمی پشیمانی ندارم . من باید این فیلم را میساختم. من خودم زندگی های مشابه چیزی که در فیلم دیدید را تجربه کرده ام و دوست داشتم یک داستان درام جدید برای بینندگان تعریف کنم.مهم ترین معذل من انتخاب گروهی بود که 12 سال مرا تحمل کنند و من به کودکی نیاز داشتم که 7 سال از گرانبها ترین ایام زندگی اش را با من به اشتراک بگذارد.زمانهایی بودند که من از اظطراب بیش از حد راهی بیمارستان میشدم چون نمیدانستم قطعات پازل را درست چیده ام یا خیر و به خودم میگفتم "هشت سال دیگه وقت دارم...هفت سال دیگه وقت دارم..." تقریباً دراین 12 سال یا بهتراست بگوییم 13 سال و چند ماه من استراحت آن چنانی نداشتم.من از اول ابتدائی Mason فیلمبرداری را آغاز کردم و از سالهای تحصیلش فیلم گرفتم تااینکه او از دبیرستان فارغ التحصیل شد. این فیلم به قدر کافی عمیق و کودکانه ، و عاطفی بود که من هرگز بخاطر ساختنش نگران و دلسرد نیستم. همین که این فیلم را با بودجه ی 200 هزار دلاری سالیانه ساختم به خودم میبالم. شما کارگردان دیگری را نمیتوانید پیدا کنید که بااین بودجه ی بسیار کم بتواند چنین فیلمی بسازد.من این رخداد را یک معجزه ی کوچک تلقی میکنم که شامل حالم شده است.
    وقتی فیلمنامه را دست Ellar دادم او 6 سالش بود و حتی خواندن و نوشتن هم بلد نبود و بصورت آکادمیک بازیگری را نیاموخته بود ولی برروی همه چیز فکر میکرد.او افکار هیجان انگیز زیادی داشت.این پسر یک شخص فوق العاده باهوش و ذکاوت است روش کار من اینطور بود که هرچیزی که از کارگردانی بلد بودم را رو میکردم و چیزی برای ازدست دادن باقی نمیگذاشتم. تمام تلاشم را میکردم تا یک اثر قوی و محکم بسازم و سرموعد مقرر هم کار ساختش را تمام کنم. اگر سالهای اول قید فیلم ساختن را میزدیم چیزی برای افسوس نداشتیم ولی اگر در هفتمین یا هشتمین سال فیلمبرداری قید ساختن Boyhood را میزدیم تا آخر عمر خودمان را نمیبخشیدیم.
    یادمه آخرین سکانسمون رو تو کوه های Rio Grande میگرفتیم و آفتاب در حال غروب بود. درحال فیلمبرداری بودیم که با خودم زمزمه میکردم "بالاخره داره تموم میشه دوستان..ما انجامش دادیم." تااینکه خورشید غروب کرد و ماهم بسلامتی تموم شدن فیلممون جشن گرفتیم.بعد از آخرین فرمان “Cut” ــی که من دادم Ellar Coltrane‌سریعاً به سمت من دوئید و من رو بغل گرفت و من و اون تا دوسه دقیقه غرق در اشک شده بودیم. حس فوق العاده ای بود که به هیچ شکلی نمیشه توصیفش کرد. 12سال مشقتی که برای لحظات کوچیک کشیدیم به اتمام رسیده بود و من الان دلم برای اون 12 سال تنگ شده.

من سواد خوندن و نوشتن نداشتم و در طی دوسه سال اولیه عملاً هیچ متنی برای من ننوشته بودن.من مدام با ریچارد درمورد احساسات و عواطف بچگیم صحبت میکردم و میدیدم که اون این عواطف رو با جزئیات خیره کننده به فیلمنامه ش اضافه میکرد.ریچارد من رو بهتراز پدرمادرم میشناسه.من میدونستم که Boyhood یک فیلم عادی نیست و خیلی ساختنش سخته. ولی دوست داشتم به یک سرانجامی برسونمش و ببینم آخرش چی میشه و خیلی دوست دارم بارها و بارها تماشاش کنم. فیلم Boyhood بخشی از وجود منه که من نمیتونم فراموشش کنم چون احساسات و عواطف خیلی زیادی رو توفیلم پیاده کردم و دوست دارم این عواطف رو در سالهای بعد ببینم و ازشون لذت ببرم.

فیلم ما یک داستان بزرگه که از داستانهای کوچیک متعددی تشکیل شده. ما لحظات خیلی ساده ای تو فیلم داریم.بعضی لحظات مهم ان.بعضیاشون کسل کننده ان و بعضیاشون ناراحت کننده. درست مثل زندگی واقعی که برخی این لحظات وجود دارند. بچه بودن در فیلم مهم نیست بلکه طرز رابطه ای که با خانواده ی خودتون برای تکامل برقرار میکنید موضوع بحث ماست.

هیچکدوم اعضای بازیگری پول آنچنانی به جیب نزدیم ولی دوست داشتیم سرصحنه ی فیلمبرداری حضور داشته باشیم چون نیاز مشترکی در وجودهمه ی ما بود که میخواست این فیلم ساخته بشه و مهم نبود پولی بهمون بدن یا نه.

درمورد اینکه ازم سوال میکنن این 12 سال روی من تاثیرگذاشته یا نه باید بگم ناگزیر ام که بگم صدالبته تاثیراتی روی من داشته ولی برای من مثل یک خاطره س که حالا دیگه تکرار نمیشه. ما سه روز درسال رو فیلمبرداری میکردیم و خب به جاش خیلی تمرین میکردیم.برای من مثل حضور در یک اردوگاه تابستانی بود که توش شرکت کردم و با مردم زیادی تونستم همکاری کنم تااین فیلم رو بسازیم و تبدیل به یک اثر هنری بکنیمش.

برای مشاهده لیست جوایز و افتخارات این فیلم کلیک کنید

>> کاربران عزیز به احتمال 90 درصد پروژه تا سه ماه آینده به حالت تعلیق درمیاد تا بعد از تعطیلات عید من برم اردبیل و ترم 1 دانشگاهم تموم بشه (اواخر خردادماه )برگردم ؛ از سربگیرمش..موفق باشید
    درمورد Boyhood هم چون تو ایام دید و بازدید نوروزی هستیم؛کمی فرصت تایپ محدود بود.برید و راضی باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط days of heaven نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از محمد عزیز بخاطر این ایده و تاپیک بکر و نابش و ترجمه های بی نظیرش
    در همچین مواقعی دیگه صرفا زدن کلید سپاس جایز نیست
    فقط امیدوارم این مقاله ها صرفا به فیلم ها و فیلمسازهای هالیوودی اختصاص داده نشه و به فیلمسازهای مستقل آمریکایی و فیلمساز های اروپایی هم پرداخته بشه در این تاپیک
    بازم ممنون

ممنونم بعله یکی از اهداف تاپیک اینه که درحد توانمون فیلمهای خارج از هالیوود رو هم بررسی کنیم. سینماهای اروپا جای خود داره ومن خیلی دوست دارم به سینماهای مشرق زمین از جمله ژاپن و کره جنوبی هم نگاهی بندازم.ولی فعلاً دیگه به دلیل دانشگاه معذورم.انشالله تابستون هستیم درخدمت

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,591 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

عالی بود ! این کار خیلی حوصله میخواد خسته نباشی

6. 14 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You're Goddamn right
    سپاس
    4,102
    از این کاربر 4,201 بار در 217 پست سپاس گزاری شده

من تازه امروز این تاپیک رو دیدم
    تاپیک عالیه و فکر میکنم کار خیلی خوبی رو شروع کردی
    مرسی از این همه وقتی که میذاری

8. 14 کاربرِ زیر از JenabPargaar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

>>به نظرم فیلم پرندگان هیچکاک دارای تفسیر فرامتنیه عجیبه
    من کلاغ ها به سیاهپوستان و تعداد گنجشک هایی زیادیی که از شومینه میاند چینی هایی می دونم که به آمریکا اومدند این جمعیت پرندگان به قدری بالا میره که دو شخصیت اصلی زن و مرد سفیدپوست که نماد جامعه ی تیپیکال آمریکایی هستند در انتها مجبور به فرار از اون منطقه یا همون آمریکا میشند شاید یه خرده زیاده روی باشه این تفسیر ولی با اتفاقاتی که در دهه ی 60 رخ داده بوده به نظرم این پیش بینی هیچکاک بود از آینده آمریکا.
    >> تاپیک فوق العاده ایی از محمد عزیز,از دستش ندید!

10. 12 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12