برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 21

موضوع: عشق در oz

 1. #1
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  ارسال ها
  7
  سپاس
  17
  از این کاربر 122 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

  عشق در oz

  من هفت سال پیش OZ رو برای اولین بار دیدم و هر سریال ساخت HBO که بعد از OZ دیدم, مثل The Wire The Sopranos یا سریالهای جدید مثل Game of Thrones جای OZ رو نمیگیره. OZ سریالیه که سلیقه بیننده رو عوض میکنه, پر از شخصیتهای جالب از نژادها و دینهای مختلف وقتی این شخصیتها مجبور به همزیستی توی یه زندان میشن شش فصل سریال رو پر خشونت,نژاد پرستی, عشق, استفاده مواد مخدر, سواستفاده جنسی و... که بزودی از یاد بیننده نمیره.یکی از داستنهای پر طرفدار سریال رابطه ی رمانتیک بین توبایس بیچر و کریستوفر کلر هست.
  من میدونم جنبه ی همجنسگرایانه این موضوع جنجالیه و شما نظرات مختلفی در موردش داشته باشید و دنیای OZ هم شخصیتهای سریال نظرات مختلفی در موردش دارن.توبایس بیچر یه وکیل موفق با زن و بچه بعد از تصادف و مرگ یه دختر بچه در حال مستی به پانزده سال محکوم میشه و وارد یه زندان پر از آدمکشها و قاچاقچیها از طبقات پایین جامعه که بیشترشون محکوم به حبس ابد هستند.فصل اول سریال بیچر از همه میترسه و یک زندانی دیگه به نام شیلینگر که نژاد پرست نازی اول خودشو به عنوان دوست به بیچر نزدیک میشه و بعد به مدت طولانی از بیچر سو استفاده جنسی میکنه بیچر برای فراموش کردن شروع به استفاده از مواد مخدرمیکنه , اواخر فصل اول بیچر شروع به دفاع از خودش میکنه و چندبار به شیلینگر حمله میکنه و برای انتقام اوایل فصل دوم باعث میشه شیلینگر سعی میکنه بیچر بکشه و امکان افعش از بین میره و محکوم به حبس ابد میشه و شروع یه دشمنی که تا آخر سریال ادامه داره.
  فصل دوم سریال بیچر به دشمنیش با شیلینگر ادامه میده تا شخصیت کریستوفر کلر هم سلولی جدید بیچر که دوست قدیمی شیلینگر شروع میکنه به دفاع کردن و سعی میکنه به دوست شدن با بیچر ولی تجربه ی قبلی بیچر باعث بدبینیش به همه شده.نقشه کلر اینه که با تظاهربه دوستی با بیچر باعث شروع دوباره بیچربه استفاده از هرویین و الکل بشه.
  بیچر فصل دو دیگه ترسو نیست هر کس تهدیدش میکنه از خودش با خشونت دفاع میکنه وقتی یکی از دوستان شیلینگر سعی میکنه ازش سو استفاده جنسی بکنه بهش حمله میکنه.با تمام بدبینیش شروع به اعتماد کلر میکنه و دوستیشون شروع میشه, وقتی بیچرشروع میکنه به کابوس دیدن بعد ازخبر خودکشی زنش کلر بهش دلداری میده,وقتی کلر سعی میکنه راهی برای پوشوندن علامت سواستیکای نازی که شیلینگر سوزوند رو پوستش بیچرشروع به علاقه مند شدن به کلر میکنه.بیچر توی لباسشویی زندان به عشق خودش به کلر اعتراف میکنه و کلر هم عشق خودشو ابراز میکنه ولی بعد از حمله کلر به زندانبان اون رو به انفرادی منتقل میکنن. بعد از آزادشدن از انفرادی کلر بدون توضیح رابطشو با بیچر بهم میزنه و بیچر از ناراحتی رو الکل میاره و وقتی تو باشگاه تنهاست شیلینگر با کلر به کمک یه زندان بان نازی بعد از آشکار کردن آشناییشون بیرون از زندان و نقش ی بازی کردن با احساسات بیچر بهش حمله میکند و دست و پاشو میشکنن.
  فصل سوم بیچر بعد از مرخص شدن از بیمارستان زندان به سلولش برمیگرده ولی به مسئولان زندان میگه که یادش نمیاد کدوم زندانیها بهش حمله کردن چون تصمیم گرفته خودش ازشون انتقام بگیره.تو این مدت که بیچر تو بیمارستان بود کلر عذاب وجدان گرفته و با وجود تظاهر به علاقه بیچرقبلا, واقعا عاشق بیچر شده ولی بیچرعضرخواهیشو باور نمیکنه و برای نشون دادن پشیمونیش به کلر میگه که به مسئولین زندان اعتراف بکنه ولی بعد از اعتراف کلر هم بیچر اونمیبخشه و به کلر حمله مبکنه.بیچر در این بین با کریم سعید رهبر مسلمانهای زندان دوست میشه به دین رو میاره و کلر رو رد میکنه.بعد از نجات دادن بیچر از حمله شیلینگر بیچر کلر رو میبخشه و تو قسمت آخر فصل سه و سال تحویل با هم آشتی میکنند.
  و این نکته رو هم میخوام بگم که دوستی بیچر با کریم سعید دونفر از دین و نژاد و عقاید متفاوت توی محیط خشن و نژاد پرستانه زندان که همه فقط با هم دین ونژاد خودشون رفیقن, از نکات مثبت تو دنیای سریاله.
  خوشی بیچر و کلر تو فصل چهار طولانی نبود و از یه دعوای طولانی(جزئیاتش اینجا مهم نیست )بیچر و کلر از هم جدا میشن , بیچر به دنبال روابط دیگه میره و این باعث حسودی شدید کلر میشه "دوستان" جدید بیچر رو یکی بعد از دیگری میکشه.وقتی نقش بیچر توی قتل یکی نازیهای نژادپرست معلوم میشه کلر برای حفظ جون بیچر فداکاری میکنه و تقصیرشو بگردن میگیره و به یه زندان دیگه منقل میشه و خداحافظی احساسیشون جزو قسمتهای فرامومش نشدنی سریاله.
  کلر:بعدا میبینمت.
  بیچر:کی؟
  کلر:تو آز یا بهشت.
  بیچر:تو فکر میکنی خدا مارو تو بهشت راه میده؟
  کلر:من و تو بیچر, خدا جرات نداره مارو بیرون نگه داره
  تک گوییهای شخصیت اگوستوس هیل تو این قسمت در مورد انواع صلاحهای دست سازتو زندان مثل مسواک دسته تیز شده یا فنر تشک به جای چاقو بود ولی دیالوگش موقع خداحافظی بیچر و کلر به احساسی بودن صحنه اضافه میکنه.
  بدترین زخم , زخم به قلبه چون قلب دیگه مثل قبل نیست همیشه جای زخم میمونه تا یادت بندازه که یه نفر باعث شد قلبت سریع بتپه و این زخم رو تا آخر عمر میتونی بهش افتخار کنی.
  The worst stap wound is to the heart,because the is not the same afterwards, there's always a scar to remind you that for a while someone made your heart beat faster and that’s the scar you can wear proudly until the end of your days.
  داستان بیچر و کلر اینجا تموم نمیشه ,فصل پنجم کلر به آز برمیگرده ولی جدا از جمعیت عمومی زندانیها و درسلول انفرادی, به خاطر اینکه کلر قبل زندانی شدن به خاطر سرقت مصلح تو آز قاتل زنجیره ای بوده مدارک جدید پیدا شده ولی علاقه بیچر به کلر از بین نمیگره و حتی بعد از آزادی شرطیش و شروع رابطه ی جدید با وکیل زنش , بااستفاده از دانش حقوقی خودش حکم اعدام کلر رو منتفی میکنه.ولی وقتی کلردلش برای حضور تمام وقت بیچر تنگ میشه بیچر رو مجبور به خرید داروی غیرقانونی دارو برای زن سابقش میکنه و پلیس خبر میده تا شرایط آزادی شرطیش رو باطل کنه و به زندان برگرده.داخل زندان بیچر عصبانی از خیانت کلر برای همیشه رابطشو قطع میکنه وقت کلر متوجه میشه که بیچر هیچ وقت اونو به خاطر برگشتن به زندان نمیبخشه جلوی زندانیها جوری خوکشی میکنه که به نظر میاد بیچر هلش داد.و سریال تقریبا اینجا تموم میشه.ولی ای زوج محبوب هنوز توی فن فیکشن طرفدارهای سریال زنده هستند با سناریو که این دو نفر فرار کردند و یا با هم تو وگاس زندگی میکنن.هر حکم زندان یه جور به پایان میرسه ولی به معنی نیست که عشق این دو نفر تموم شدنیه.


 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  ارسال ها
  7
  سپاس
  17
  از این کاربر 122 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  این اولین پست منه, خوشحال میشم نظر طرفدارای سریال رو بدونم.
  در ضمن منبع اصلی این مقاله سایت vulture ه سعی کردم ترجمش با فضای انجمن هماهنگ باشه


 3. #3
  STRAIGHT OUTTA EM CITY
  تاریخ عضویت
  Mar 2015
  محل سکونت
  The Oswald State Correctional Facility, Level 4
  ارسال ها
  836
  سپاس
  11,894
  از این کاربر 11,354 بار در 967 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  خیلی خوب بود

 4. 12 کاربرِ زیر از Nicolas Brown بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 5. #4
  تاریخ عضویت
  Apr 2015
  ارسال ها
  332
  سپاس
  7,650
  از این کاربر 6,995 بار در 353 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  ممنون از پست که اسپویل خیلی خوبی واسه من بود، قشنگ به آرامش رسیدم
  هیچوقت بیچر و کلر و اورایلی رو فراموش نمی کنم، واسه چند شبانه روز آرامش رو از من سلب کردن! (هنوز دارن می کنن) چییرز تو دِم!
  پ.ن: نمی خوام تموم شه...
  Ma nama Jeff

 6. 20 کاربرِ زیر از Miss Harley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 7. #5
  My Mind is Like a Tarantino Movie!
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  خـیالآبـاد
  ارسال ها
  432
  سپاس
  6,032
  از این کاربر 6,783 بار در 540 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Harley نمایش پست ها
  هیچوقت بیچر و کلر و اورایلی رو فراموش نمی کنم، واسه چند شبانه روز آرامش رو از من سلب کردن! (هنوز دارن می کنن) چییرز تو دِم!
  وای یادشون بخیر. چه دورانی رو گذروندیم ما با اینا! اورایلی و کریم سعید رو خیلی دوست داشتم!
  نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Harley نمایش پست ها
  پ.ن: نمی خوام تموم شه...
  منم نمی‌خواستم، ولی تموم شد


 8. 17 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 9. #6
  Honest & Humble
  تاریخ عضویت
  May 2015
  محل سکونت
  اصفهان
  ارسال ها
  36
  سپاس
  2,350
  از این کاربر 397 بار در 35 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  اصن بلاهایی که تو آز سر زندانیا میاد واقعا بدترین نوع بلاهاست..اصن قابل مقایسه با گیم اف ترونز نیس تو این زمینه ..یه جورایی زندگی شونو که میبینی به زندگی خودت امیدوار میش :دی

  کلرو بیشتر همه دوست داشتمش چون براش هیچی مهم نبود غیر از بیچر .حتی از جون خودش هم گذشت تا اینو ثابت کنه ..اون خونسردی ای که داشت و در عین حال این قدر عاشق بیچر بود چیزیه که فک نکنم دیگه تو هیچ سریالی ببینیمش ...چقدر هم سربه سر خواهر پیتر ماری میذاشت اخرش ول کرد رفت ...
  به شخصه خفن تر از این شخصیت ندیدم هیچ سریالی

 10. 15 کاربرِ زیر از erfan1st بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 11. #7
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  ارسال ها
  263
  سپاس
  1,359
  از این کاربر 2,307 بار در 264 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  Game of Thrones یه شوخی بود که HBO با بیننده ها کرد . امیدوارم بعد از اتمام این سریال یه سریال در حد ROME بسازه که بشوره ببره

 12. 9 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 13. #8
  جمله مورد علاقه ندارد
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  محل سکونت
  بین یک مشت دزد
  ارسال ها
  1,309
  سپاس
  15,925
  از این کاربر 28,590 بار در 1,397 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  نقل قول نوشته اصلی توسط ali-shahri نمایش پست ها
  Game of Thrones یه شوخی بود که HBO با بیننده ها کرد . امیدوارم بعد از اتمام این سریال یه سریال در حد ROME بسازه که بشوره ببره
  الان درست متوجه نشدم , Game of Thrones شوخی و Rome یک روسفیدی برای شبکه به حساب میان؟؟

 14. 9 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 15. #9
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  ارسال ها
  263
  سپاس
  1,359
  از این کاربر 2,307 بار در 264 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  تا از دیدگاه چه اشخاصی بخوایم مقایسه کنیم ... از نگاه افراد فرهیخته بله . سریال روم قطعا جزو شاهکارهای تلویزیونی بوده و هست و خواهد ماند . سریال بازی تاج و تخت برای شبکه HBO یه شوخی بود . این سریال اگر از شبکه ABC Family یا CW پخش میشد میتونست حتی بیشتر از این هم این تعداد مخاطب تینیجر رو جذب کنه
  سریال بازی تاج و تخت هم بعد ها به مانند سریال مرلین اثری ازش باقی نخواهد ماند ...
  تماشای سریال های sopranos . oz . bordwalk empire . the wire . The Pacific . six feet under . Band of Brothers . deadwood . True Detective s01 . Carnivàle کافیه برای فهمیدن اینکه چرا باید سریال بازی تاج و تخت رو برای شبکه فاخر HBO به مانند یه جوک بدونیم .

 16. 5 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 17. #10
  تاریخ عضویت
  Jun 2015
  ارسال ها
  154
  سپاس
  344
  از این کاربر 3,186 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : عشق در oz

  نقل قول نوشته اصلی توسط ali-shahri نمایش پست ها
  تا از دیدگاه چه اشخاصی بخوایم مقایسه کنیم ... از نگاه افراد فرهیخته بله . سریال روم قطعا جزو شاهکارهای تلویزیونی بوده و هست و خواهد ماند . سریال بازی تاج و تخت برای شبکه HBO یه شوخی بود . این سریال اگر از شبکه ABC Family یا CW پخش میشد میتونست حتی بیشتر از این هم این تعداد مخاطب تینیجر رو جذب کنه
  سریال بازی تاج و تخت هم بعد ها به مانند سریال مرلین اثری ازش باقی نخواهد ماند ...
  تماشای سریال های sopranos . oz . bordwalk empire . the wire . The Pacific . six feet under . Band of Brothers . deadwood . True Detective s01 . Carnivàle کافیه برای فهمیدن اینکه چرا باید سریال بازی تاج و تخت رو برای شبکه فاخر HBO به مانند یه جوک بدونیم .
  سریال روم، اثر بسیار زیبایی‌ـست. سریالی دوست داشتنی و به یاد ماندنی از HBO. با این قسمت از صحبتتون موافقم. حالا در مورد شاهکار بودن یا نبودنش نمی‌تونم نظری بدم.

  اما دوست خوب من، افراط در صحبتتون بیداد می‌کنه. از طرفی یه سریال رو تا مرز شاهکاری پیش می‌برید و سریال دیگه‌ای رو تا حد جوک بودن به زمین می‌زنید. صرف نظر از این قضیه که اصل مقایسه کردن این دو سریال بسیار کار اشتباهی هست. شاید بشه روم رو با اسپارتاکوس و امثالهم مقایسه کرد، اما مقایسۀ اون با GOT کاملاً غیرحرفه‌ای‌ـست.

  تموم سریال‌هایی که بهشون اشاره کردید، سریال‌های درام و نزدیک به زندگی واقعی هستند. این سلیقۀ شماست که این دست سریال‌ها رو می‌پسندین. بله، سریال GOT هم پرطرفداره، و هم از هر نظر سریال قدرتمندی‌ هست. به قطع و یقین شاهکار نیست، ولی سریال قوی‌ای هست. شبکه‌هایی مثل ABC Family و CW پتانسیل ساخت چنین سریالی رو نداشتند و ندارند.
  سریال GOT یه دنیای فانتزی خاص خودش رو داره، با ویژگی‌های خاص خودش و با شیوه و فرهنگ خاصِ خودش. تمدنی که در این سریال حکم فرماست، تا حدودی مشابه قرون وسطای دنیای کنونیِ ماست ولی باز هم تفاوت‌های چشمگیری با دنیایِ واقعیِ ما داره. همین موارد هست که این سریال رو خاص می‌کنه. قاعدتاً شما در نگاه ظاهری اون رو به هیچ عنوان نزدیک به دنیای واقعیِ ما نمی‌بینید، ولی وقتی به باطن سریال نگاه می‌کنید، کم و بیش می‌تونید دنیای واقعی‌ـمون رو در این دنیای فانتزی لمس کنید.

  به نظرم بهتره در قیاسی که به عمل میارید، تجدید نظر کنید و بدون تعصب و با دلیل و منطق و توضیحات بیشتری، یک سریال رو نقد کنید. چون به شخصه لذت می‌برم وقتی شخصی با دلیل و منطق، بی‌رحمانه سریال‌هایی که می‌بینم رو نقد می‌کنه.

 18. 17 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.