برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 از مجموع 39
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

Gomorra | معرفی سریال

Directors: Stefano Sollima, Francesca Comencini, Claudio Cupellini
    Photography: Paolo Carnera, Michele D'Attanasio
    Editing: Patrizio Marone
    Music: Mokadelic
    Cinematography: Paki Meduri
    Production: Sky, Fandango, Cattleya, LA7, Beta Film

Cast:
    Salvatore Esposito as Gennaro "Genny" Savastano
    Marco D'Amore as Ciro Di Marzio
    Fortunato Cerlino as Pietro Savastano
    Maria Pia Calzone as Immacolata "Imma" Savastano
    Fabio De Caro as Malammore

imdb: 8.8/10
    telegraph:4/5

سریال درام و جنایی Gomorra ,که محصول سال 2014 کشور ایتالیا میباشد.این سریال از کتابی به همین نام,اثر Roberto Saviano اقتباس شده.همچنین فیلمی از همین کتاب,به کارگردانیMatteo Garrone ساخته شده,که برنده جایزه ی فیتسوال Cannes و Grand Jury Prize در سال 2004 شده است.Gomorra در شهر Naples (مرکز مافیا) فیلمبرداری شده و تمرکزش را بر جنایات های سازماندهی شده و راوبط بین گانگسترها قرار داده,این سریال سعی کرده,تا تصاویر متفاوتی را از دنیای مافیا,برای بیننده ها به تصویر دربیاره,برای مثال,برای
    خلق یک دنیای متفاوت,سعی کرده تا دو سریال بزرگ مافیایی The Sopranos و Il Capo dei Capi (مینی سریال ایتالیایی که طرفداران زیادی را در ایتالیا دارد) در هم بیامیزه....همچنین,Gomorra جرم جنایات های خیابانی را,به مانند سریال The Wire به نمایش در میاره و به جستجوی عوامل این جنایت ها که از خیابان ها شامل میشه,تا مقامات میز نشین,میپردازه...Gomorra ,برای بیننده داستان هایی تعریف میکنه,از درگیری ها و مبارزات خونینی که برای کسب قدرت در بین گروه های جنایتکار و متخلف رخ میده و علاوه بر درگیریهای این گروه ها با هم,به مشکلات و سختی هایی که برای اداره ی این تشکیلات پیش میاد,هم نگاهی داره....در حقیقت, این سریال,پلیدی ها و زشتی ها را, به شیوه ایی هنرمندانه شکل میده....سریال Gomorra ,سریع پیش میره و بیشتر تمرکز شده,تا روابط بین افراد را,سرد و تو خالی نمایش بده.....
    این سریال در ششم May سال 2014,بر روی شبکه ی Sky Italia پخش شد و در هر اپیزود نزدیک به 1.2 million بیننده را,به خودش جذب کرد,همین موفقیت سبب شد,که شرکت Beta Film,حق پش این سریال رو به بیش از 30 کشور مختلف بفروشه......

ادامه دارد....

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Gomorra | معرفی سریال

هماهنگی فیلمنامه(دیالوگ) / تدوین و میزانسن (دست چیرو و گردن سالواتوره)

3. 16 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

Gomorrah S01E12

چه اپیزودی هست این قسمت و چه جنگی
    قطعا یکی از بهترین سریال های گنگ همین سریال هست

5. 16 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,752
    از این کاربر 4,099 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

فصل اول رو تموم کردم و به تازگی دو قسمت از فصل دوم رو دیدم.اول اینکه گومورا با تمام سریال های گانگستری و جنایی که تا الان در تلویزیون ساخته شده متمایزــه ، من فقط در سینما یک نمونه ای رو سراغ دارم که جرم و جنایت رو در همچین فضای چرکین و تاریکی روایت کنه که اون هم فیلم «یک پیامبر» ساخته ژاک اودیارـه...به قدری فضا و جو سریال واقع بینانه ، خالصانه و باور پذیرـه که این حس به شما دست میده دارید به طور واقعی از این مکان ها و خیابان های شهر ناپل بازدید میکنید.شاید سریال وام گرفته از نمونه های امریکایی باشه اما برخلاف اون ها خشونت و مرگ در گومورا بسیار بی رحمانه ، ترسناک و ملموســه.
    گومورا دو تا رویکرد هنرمندانه در خودش جای داده که موجب شده بستر سریال یه درام کاملا رئال باشــه.یک طراحی صحنه و فضای اونــه.ما در سریال شاهد ساختمان ها و بلوک های خراشیده ،‌ فقر و جنایت مردم حاشیه نشین ، اپاراتمان های های کوچیک و بدون زرق و برق و فیلمبردای مستندگونه ایــم که تصویری درست و واقعی و خام از یک زندگیــه.دوم شخصیت های سریالــه.ساویانو سازنده سریال کارکتر هاشو بدون هرگونه از اغراق های رایج که ما در سینما و تلویزیون میبینم خلق کرده.
    موسیقی سریال به طرز شگفت انگیزی بر دل تک تک پلان ها و نماها نشسته و سکانس های شبی که فیلمبرداری شده در ترکیبش با این پست راک معرکــه ، بسیار به وجد اورنده و گوش نوازـه
    اما گومورا بدون مشکل و ضعف نیست.در شخصیت پردازی همونطور که انتظاشو داشتم لنگ میزنه مخصوصا فصل اول.شما وقتی بخوای شخصیتی خلق کنی که اون کارکتر قراره نقش بسزایی در روند داستان داشته باشه میای همه جوانب اون به مخاطب نشون میدی.شما به هیچ وجه کارکتر رو محبوس در یک مکان و یک حوزه نمیکنی.به هیچ عنوان برای شناساندن کارکتر خودت فقط با افرادی به خصوصی در تعامل قرار نمیدی.گومورا به حدی موتور روایتش در فصل اول سریع و تندـه که از پرداخت کامل شخصیت ها جا میمونه.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    برای نمونه ما یک فصل کامل از زن و بچه کارکتر چیرو بی خبر بودیم ، درصورتی که حضور اون ها و تقابلشون با چیرو میتونست انگیزه ها و نیاز ها و عواطف درونی چیرو نمایان تر کنه و باعثه همذات پنداری مخاطب بشه.این شخصیت ها در دو قسمت به طرز عجولانه پرداخت میشن و خیلی ناراحت کننده از داستان حذف میشن.یکی دیگر از ضعف شخصیت پردازی ها در پروسه تحولِ کارکتر جناروست.این شخصیت به مدت اندکی راهیِ یک سفرِ ناخواسته و اجباری میشه که اصلا ما شاهد این ماجرا نیستیم و اتفاقات اون و به صورت شنیدای از زبانِ جنارو میشنویم.حالا جنارو بعد چند مدت از این سفر برمیگرده و ۱۸۰ درجه تغییر کرده و دیگه خبری از اون کارکتر بی جربزه ، مفت خور و ترسو نیست که برچسب خاندانش موجب احترام بهش میشد.این شخصیت به طرز مضحکی حرف و سخنرانی های شعارگونه ای میزنه که کاملا از فرم این کارکتر بیرون میره.چونکه سریال هنوز دلایل منطقی برای این دگرگونی ارائه نکرده

ولی با دو قسمتی که از فصل دوم تماشا کردم.بسیار به ادامه روند سریال امیدوار شدم.سرعت روایی کم تر شده شخصیت ها رو در تنهایی هاشون که عامل مهمی در درک کارکتر هاست ، بیشتر میبینم.امیدوارم که این روند ادامه داشته باشه.

7. 21 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

دو شات مرگبار و ترانه پادشاهی در انتهای قسمت سوم

ALESSIO - Ancora Noi

9. 18 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

فصل اول

نظرم به نظر صابر بسیار نزدیکه و این فضای واقعی سریال خودشو از سریال‌های مشابه این ژانر جدا کرده و خیلی دارک و جذابه. امیدوارم تو فصلای بعدی کاراکترا قوی‌تر کار شده باشن و تنها ضعف سریال برطرف شه.
    از هومن عزیز هم بابت ترجمش تشکر می‌کنم، همیشه شاد و سرزنده باشی، وقتی زبون سریال انگلیسی نیست ترجمه خودت باشه خیالم راحته

11. 18 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

فصل اول رو دیدم. چقدر وقتم برای سریالای چرند تلف شد بعد همچین سریالی رو ندیدم. چرا واقعا
    در ستایش گومورا همین بس که نیم ساعت آخر اپیزود 12 از شدت هیجان مثل بادکنک هلیومی به سقف چسبیده بودم :/ انقدر سریال در حذف کارکترهاش بیرحم هست که اصلن نمیتونستم حدس بزنم کی جنگ رو میبره
    من دیر رسیدم همه دوستان قبلن به اندازه کافی از کیفیت این سریال گفتن
    خلق کارکترهای بینظیر حتی اون فرعی ها. غیرقابل پیشبینی بودن. پیچشهای داستانی ناگهانی. کشتار به واقعبینانه ترین شکل ممکن. نشون دادن نکبت زندگی میان مافیا به دارکترین شکل.
    همیشه گفتم بازم میگم اروپایی واقعا بلدن سریال بسازن
    ااگه کمتر از 10 به فصل اول بدم در حق سریال بی انصافی کردم. 10/10
    پ.ن: چیرو من رو یاد لیتل فینگر میندازه. بدجور

13. 16 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

سلام و ارادت
    کامنت قشنگ قبلی باعث شد دوباره یاد این سریال زیبا بیوفتم و مخصوصا موسیقی متن این سریال
    اما هرجا گشتم نتونستم یک لیست کامل از موزیک های این سریال پیدا کنم . از دوستان خواهش میکنم اگر کسی دسترسی داره موسیقی متن این سریال زیبا رو قرار بده
    البته قبلا دوستان زحمت کشیدن اما لینک ها پاک شده و با توجه به اینکه فصل آخر هم نزدیکه این کار میتونه خیلی مفید باشه . قطعا موسیقی متن این سریال خیلی در انتقال حس خاص این سریال کمک میکنه و بسیار زیبا و شنیدنی هست

15. 10 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 28 بار در 5 پست سپاس گزاری شده

سلام کسی خبر داره فصل پنجم ک فصل اخرشه کی منتشر میشه؟؟؟

17. 6 کاربرِ زیر از Maryam_m1376 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

نحوه داستانگویی در گومورا فوق العاده هست. یعنی فقط بزن بکش بی منطق نیست. یجوری همه چیز رو کنار هم میچینه که مسیر داستان و نتیجه آخر فصل کاملا منطقی به نظر میاد.
    مسیر کارکترها تو فصل دوم تو سراشیبی بود و کاملا مشخص بود در نهایت جنا مجبور میشه از روی همخونهاش رد بشه. سکانس آخر فصل من بجای چیرو، جنا رو درنظر داشتم. رکب خوردم از سریال
    این فصل هم به طرز واقعگرانایه ای تلخ و تاریک بود.
    نقطه قوت: همچنان مثل فصل اول سریال به مسیر داستانش خیلی بیشتر از کارکترهاش وفاداره و بیرحمانه هرکسی رو حذف میکنه
    اما در کل فکر میکنم ریت 8.5/10 برای این فصل مناسب باشه

پ.ن: این سکانس یکی از کثیفترین سکانسهایی بود که دیدم.

19. 12 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234