برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 346 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Stations of the Cross | نسخه بلوری اضافه گشت

♦♦
    IMDB | YOUTUBE | Rotten Tomatoes | Wikipedia| HollywoodReporter| Download
    » خلاصه داستان:
    ماریا، دختری چهارده ساله عضو جامعه کلیسای بنیادگراست. زندگی مدرنی دارد ولی قلبش با عیسی مسیح (س) است. او قصد می کند که یک قدیس شذه و به بهشت برود. هیچ کسی حتی پسر خوبی که با او آشنا شده، نمی تواند او را از این مسیر باز دارد...
    » سخن مترجم:
    این بار با یک اثر جرمن در خدمت شما هستیم. این فیلم یکی از شفاف ترین فیلم هایی که در مورد بحث کمال عرفانی (از نظر مسیحیت) در سال های اخیر ساخته شده است. مخصوصا که مخاطب این گفتمان (در فیلم) رنج کودک و نوجوان هستند؛ افرادی با ذهن پرسشگر، غیر شکاک و دارای تفکر تسلسلی.
    نکته ی قابل توجه دیگه در مورد فیلم اسم اونه. برای ترجمه من به عنوان "منزلگاه صلیب" رسیدم. برای کسانی که در فرهنگ مسیحی بزرگ شده باشند، آشنایی با این 14 مقام یا منزل که در آن به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح (س) به تصویر کشیده شده است، چیز غریبی نیست، اما من چهت افزایش حض شما از فیلم، از شرح و بسط آن ها خودداری می کنم.

در ترجمه ی این اثر دیدنی که دوست خوبم ایرج Irag به من معرفی کرد، یار همیشگی و دوست عزیزم امیرحسین Amirhossein17 و همچنین دوست خوبم رضای عزیز .::KingSlayer::. من رو همراهی کردند. ساب هر وقت آماده شد به امید خدا قرار خواهد گرفت. امیدوارم که از فیلم لذت ببرید.
    » امتیاز و افتخارات:
    - هفت جایزه و پنج نامزدی جایزه +
    * برنده جایزه کلیسای جهانی
    * برنده جایزه شیر نقره ای برلین
    * نامزد جایزه شیر طلایی برلین
    * و ...

آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 345 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Stations of the Cross | به زودی...

امين جان، سيستم گزينش فيلم‌هات فوق‌العاده‌ست.
    زنده باد به اين تيم سه نفره : امين و اميرحسين و رضا.

Should be Interested
    سپاس
    6,804
    از این کاربر 5,587 بار در 254 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 345 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Stations of the Cross | اضافه شد

زیرنویس هماهنگ با نسخه بلوری

از دو دوست خوبم امین و امیرحسین عزیز بخاطر زحماتشون تشکر میکنم،مخصوصاً امین عزیز که برای ویرایش دقیق و موشکافانه زیرنویس زحمت زیادی کشید

در مورد فیلم و زیرنویس اگر ایهام و سوالی هم داشتید در خدمتیم.

امیدوارم که از دیدن این فیلم با این زیرنویس لذت ببرید

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 345 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Stations of the Cross | به زودی...

» من هرچند خیلی دوست داشته و دارم که در مورد کارهایی که ترجمه می کنم بنویسم، اما به این معتقدم که اصالت کار در اینکه خود ببینده اثر رو ببینه و در موردش قضاوت کنه. این جا هم قصد دارم کمی در مورد بحث تکنیکی حرف بزنم و ترجمه، همین.

جا داره همین اول از رضا و امیرحسین عزیز تشکر کنم که علاوه بر ترجمه در بازبینی هم به من کمک فراوانی کردند. ترجمه حدود 2 روز و ویرایش حدود 25 ساعت زمان برد (پیر شدیم سرش!). ترجمه از روی تنها زیرنویس موجود به زبان انگلیسی-لاتین صورت گرفت که کیفیت خیلی مطلوبی داشت. متاسفانه هیچ سورس مناسبی (غیر از چند مورد کلی که شکر خدا در مورد ترجمه شون جامعیت برقرار بود) در مورد مراسم و اعمال مسیحیان به زبان فارسی وجود نداشت، بنابراین مجبور شدیم به منابع انگلیسی زبان مراجعه کنیم که کاری به شدت وقت گیر بود. یکی از علت های طولانی شدن زمان ترجمه، علاقه ی ما به آشنا کردن شما به معنای ادعیه مراسمات و دعاها بود. در ضمن همین طور که اول ترجمه هم اشاره شده، اگر هرگونه ایهام و سوالی وجود داره در همین تاپیک بپرسید، خودم یا دوستان برای شما به صورت دقیق پاسخ خواهیم داد (ایراد بنی اسرائیلی شامل این بند نمیشه). این کار جامع ترین اثریه که تا بحال در مورد دین مسیحیت دیدم، داخلش اکثر آئین ها به صورت کامل اجرا میشه، مطمئنم دیدنشون براتون جالب و نو خواهد بود. امیدوارم از دیدن این اثر درام جرمن لذت کافی رو ببرید.

امین.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
    سپاس
    10,433
    از این کاربر 3,119 بار در 175 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 346 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Stations of the Cross | نسخه بلوری اضاف

بسم الله الرحمن الرحیم
    بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

6. 19 کاربرِ زیر از Amirhossein17 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,921
    از این کاربر 6,705 بار در 612 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 346 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Stations of the Cross | نسخه بلوری اضاف

فیلم بخوبی برداشتهای شخصی یک نوجوان از مسایل دینی به تصویر میکشد شاید در نوجوانی هر کدوم از ماها به برخی ا زاین مسایل برخورد کرده باشیم و یا برایش جوابی پیدا کرده ایم یا به زاحتی از کنارش گزشته ایم بهر حال نگاه متعصبانه ای که یک خانواده به مذهب دارد باعث میشه نوجوان رو به سمتی بکشد که مهمترین هدیه خدا که همانا زندگی هست رو به صاحبش برگرداند و اینگونه راه قدیس شدن رو بپیماید هر چند با اینگونه بیان از دین که شما با ریاضت جسمی به یک درجه معنوی برسید کاملن مخالف هستم ولی به نظر من فیلم خوبی بود که تکلیفش با خودش روشن بود ودر راستای فیلمهای معناگر هست ولی چون بیشتر یک جور تبلیغ دین مسیحیت انتظار پخش از رسانه تک بعدی ایران که تنها دین موجود را اسلام میداند نداشته باشید
    بازی بازیگران هم بسیار عالی بود با توجه به اینکه دوربین ثابت و نماهای طولانی داشت ولی بازیهای بسیار عالی داشت بخصوص بازیهای نوجوانان فیلم
    اما درباره زیرنویس عالی بچهای انجمن بخصوص در زمانبندی بسیار بسیار دقیق که واقعن کار طاقت فرسایی هست رو فقط موقع تماشای فیلم میتونید پی ببرید مرسی از هر سه دوست عزیز دمتون گرم هم بخاطر انتخاب و هم بخاطر دقت تحسین برانگیزتون

8. 13 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

زیرنویس حرف نداشت. خیلی منظم و دقیق.
    این فیلم هم میره کنار فیلم روسی Leviathan. فیلم های موضوعی و جاده هایی که دائم یک طرفه است. البته "ماریا" فقط نادیده می گرفت اگه میخواست "هندونه رو نمک بزنه" چی؟!

10. 11 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :