برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 370 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Diary of a Lost Girl | اضافه شد

IMDB | YOUTUBE| RottenTomatoes | Wikipedia | Download
    » سخن مترجم:
    باز با یک "برای اولین بار" دیگر در خدمت شما هستم. اطلاعات ثانویه به زودی قرار خواهد گرفت...
    » درباره فیلم:
    خاطرات یک دختر گمشده فیلمی صامت محصول کشور آلمان که در سال 1929 با کارگردانی جی. دبلیو. پابست و بازی ستاره آمریکایی لوئیس بروک ساخته شده. چیزی که این فیلم رو شاخص می‌کنه خط روایت صریح و بی پرده‌شه. روایتی نه‌چندان خوش از تغییر کردن، تغیر نیک به بد، روشن به تاریک، روایت انحطاط... چیزی که حتی تا دهه 70 و 80 در فرهنگ عموم غرب، به تصویر کشیدنش شهامت خاصی رو طلب می‌کرده. این فیلم برای این‌که بتونه اجازه پخش بگیره، مورد سانسور قرار گرفت، اما در بازسازی قسمت‌های حذف شده‌ای که موجود بود، به فیلم اضافه شد. کار با کیفیت بلوری قابل دریافته. در این مورد داخل فیلم توضیحات کافی داده شده، بنابراین توضیح اضافی نمیدم. امیدوارم لذت ببرید.
    » داستان:
    تومین که دختر معصوم یک داروساز است، بعد از این‌که خدمتکارشان اخراج می‌شود، علت این موضوع را پیگیری می‌کند، اما به جواب درستی نمی‌رسد. موضوع وقتی شدت می‌گیرد که جنازه غرق شده خدمتکار به آن‌جا برمی‌گردد....
    » در مورد زیرنویس:
    بین N پیشنهادی که علی Marlon Brando داد این یکی خیلی چشمم رو گرفت. کار ترجمه‌اش رو به عهده گرفتم. افتخار همکاری دوباره با دو دوست خوبم رو پیدا کردم که امیرحسین عزیز Amirhossein17 در بازبینی و حسین عزیز hossein 2 در تنظیم زیرنویس با من همکاری می‌کنند. این اولین باریه که در فروم از این سبک کار استفاده می‌کنیم. زیرنویس به امید خدا تا جمعه شب آماده میشه. امیدواریم که بتونیم مثل همیشه همراهی شما رو داشته باشیم.
    » و برای اولین بار...
    برای اولی بار در دنیای ترجمه، از فرمت ASS/SSA که خلاصه شده SubStation Alpha است، برای ترجمه یک اثر کلاسیک استفاده کردیم. این کار بدون حسین عزیز که به صورت حرفه‌ای با این فرمت کار می‌کنه، به راحتی امکان پذیر نبود. این فرمت از قابلیت‌های بصری فوق‌العاده‌ای برخورداره و تابه‌حال برای این منظور استفاده نشده بود. کاری که داریم انجام میدیم، این‌که ابتدا ترجمه با SubTrans انجام میشه و بعد با Aegisub استایل‌دهی میشه (البته نرمال این‌که کار از بیس در Aegisub ترجمه بشه، اما قضیه ترک عادت و... ). توسط استایل، نوشته‌های اصلی پوشانده شده و زیرنویس فارسی رو با حفظ اصالت گرافیکی روی فریم‌ها جایگزین می‌کنیم. امید به این بود که بتونیم تجربه دیدن کار کلاسیک رو براتون لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر کنیم. تفاوت به راحتی در تصاویر زیر مشهود و قابل دیدنه. در خود فیلم هیچ تغییری ایجاد نشده و تمام تنظیمات گرافیکی در فایل زیرنویس قرار گرفته است.
    نمای فیلم
    زیرنویس معمولی SRT
    زیرنویس ASS
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 370 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Diary of a Lost Girl | به زودی...

» با تشکر از محمد WalTer WhiTe عزیز لینک دانلود اضافه شد، پست اول نیز به‌روز گردید...
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

امیدوارم این خیزی که برداشتید به بقیه ی آثار قدیمی هم سرایت کنه...خیلی شیکه... هرسه تاتون خسته نباشید..معمولی ترجمه کردن پدره آدمو درمیاره حالا شما بهش رنگو لعابه کلاسیک هم دادین دیگه واویلا

4. 17 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

8/10:IMDb
    4/4:Roger Ebert
    100%:Rotten Tomatoes

فیلمی صامت Diary of a Lost Girl به کاگردانی گئورگ ویلهلم پابست و بازی ستاره ی فیلم های صامت, لوییس بروکس . از این فیلم سیاه و سفید المانی,ورژن های متفاوتی در رنج 79 تا 116 دقیقه وجود دارد.بروکس در Diary of a Lost Girl دومین و اخرین همکاریش را با پابست انجام میدهد.(همکاری قبلی انها در فیلم Pandora's Box بوده).اساس فیلم از رمانی بحث برانگیز با همین نام به نویسندگی Margarete Böhme اقتباس شده است,از این رمان در سال 1918 هم, فیلمی به کارگردانی Richard Oswald ساخته شده که متاسفانه قطعات و نوارهایش گم و مفقود شده اند...
    بیوگرافی لوییس بروکس

یک دختر بچه از شهر کوچک کانزاس,بروکس از طریق برادوی وارد هالیوود شد و ابتدا با موهای کوتاه پسرانه ایی که داشت در فیلمهای کمدی مشغول بکار شد. اولین نقش بزرگ دوران زندگیش در فیلم ( Beggars of Life (1928 به کارگردانی ویلیام ولمن بود.او در ان فیلم, نقش دختری فراری که خود را به شکل پسران دراورده و در میان دوره گردها زندگی میکند را بازی کرد, که همین هم سبب شهرتش شد. اما, قسمت عمده ی محبوبیت وی با بازی در دو فیلم صامت المانی با نام های Pandora’s Box و Diary of a Lost Girl که هر دو درسال های 1929 ساخته شده اند,بوجود امده است. موهای مشکی و صورت رسا ی او به همراه حرکات دلپزیرش, باعث شد که مورد توجه و تقلید بسیاری از خانم های ان دوران قرار بگیرد.(مخصوصا مدل مویش).... بعد از دوران شهرتش گوشه نشین شد و به نیویورک نقل مکان کرد.او شروع به نوشتن خاطراتش کرد که اتفاقا مورد توجه بسیاری هم قرار گرفت..

نظر یکی از کاربران سایت امازون:

اول اجازه دهید تا بروکس را براتون معرفی کنم یک سوپر فلاپر که در دهه ی بیست میلادی زندگی میکرده.(فلاپر به زنانی میگویند که سبک زندگی عجیبی را داشته اند: دامن و موهای کوتاه داشتند,سیگار میکشیدند,مشروب های سنگین میخوردند,موسیقی جاز گوش میکردند,آرایش غلیظی انجام میدادند,رابطه های جنسی متداول برقرار میکردند و چهره هایشان را به مانند پسران در میاوردند).بروکس با بازی در دو فیلم Pandora’s Box و Diary of a Lost Girl به شهرتی جهانی دست یافته که هر دو فیلم هم از سبک اکسپرسیونیست آلمان پیروی میکنند.اگر شما اندکی به فیلمهای صامت علاقه دارید,رد این فیلم و ندیدنش,گناهی تکرار ناشدنی است.تصاویر خیره کننده و لوییس بروکسی که بی نهایت باشکوه است از اندک زیبایی های تکرار ناشدنی این فیلم میباشند.از داستان فیلم نمیخواهم که چیزی را لو دهم,اما این را به شما توصیه میکنم,حتما فیلم را ببینید...
    نظرات کاربران سایت IMDB در مورد فیلم :
    - و انگاه بود که ملودرام مدرن ساخته شد..
    - یک درام باشکوه و زمینی-بعد از گذشت اینهمه سال باز هم سبب شادی و نشاط خواهد شد- بازی بروکس را از دست ندهید.
    - با اندکی عشق و عطوفت,هیچ فردی در این دنیا گم نخواهد شد.
    - فیلمی شگفت انگیز,با گام هایی معین و تعیین شده.
    - فیلمی ممتاز با بازی باشکوه لوییس بروکس
    - غم انگیز و ناگوار,فیلمی که به بهترین حالت ساخته شده.
    - فیلم,سوالات بسیاری را در مورد مسایل اخلاقی و سیر تکاملی یک شخصیت برای بینندگانش بوجود میاورد.
    - خیره کننده,عجیب,ناگوار و درخشان..
    - بسیار خوشحالم که این فیلم را پیدا کردم و به تماشایش نشستم

نقد bestmoviesbyfarr در مورد اینکه چرا ما این فیلم را دوست داریم:
    کارگردان پابست در این فیلمش با شجاعتی تمام انحطاط و فساد را در جمهوری وایمار نمایان میکند(نظامی که در حد فاصل پایان جنگ جهانی اول تا به کار امدن حکومت نازی ها در المان روی کار بود) و انرا در این فیلمش به تصویر میکشد. پابست با زیرکی تمام و با یک چرخش ,داستانی را از دختری روایت میکند که به طور ناشایسته ایی در این نظام که به ورطه ی غیر اخلاقی به پیش میرود,مورد استفاده قرار میگیرد,نظامی که در قلب و روحش فساد غوطه ور شده است.فیلمی بسیار عمیق که در ان, شخصیتی با نام Thymiane ما را به وجد میاورد,او در این نظام حکومتی فاسد از یک فرشته به یک فاحشه تبدیل میشود.فقط به درخشندگی و چهره ی رسای بروکس نگاه کنید : کشش جنسی و جاذبه های طبیعی که در چهره ی او وجود دارد, تنها به او متعلق است و در کمتر بازیگری دیده شده است."دختر گمشده" ویترینی از استعدادهایش را به ما نشان میدهد,حتما این فیلم را تماشا کنید,حتما...

اول از امین (lastshepherd) عزیز یه تشکر میکنم,کمتر افرادی وجود دارند که به دنبال چنین فیلمهایی باشند,واقعا باید کارهای دو مترجم سایت Amirhossein17 و lastshepherd رو قدر دونست,تو زمانی که مردم دارند خودشون رو برای سریال هایی مثل GOT و TWD میکشند,این افراد پیدا میشند و کارهایی رو زیرنویس میکنند که شاید تعداد بینندگانش سه رقمی هم نشه,در حالیکه میتونستند فیلمها و سریالهای جدید رو زیرنویس کنند,کافیه یه فیلم از لوپز و جولی زیرنویس بشه تا ملت بریزند روش......از hossein 2 عزیز هم تشکر میکنم,ممنون دوستان,امیدوام که همیشه موفق باشید.

6. 17 کاربرِ زیر از Marlon Brando بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :