برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: برای این اپیزود چه امتیازی در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
91. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

2 2.20%
  • 4

5 5.49%
  • 5

1 1.10%
  • 6

5 5.49%
  • 7

14 15.38%
  • 8

21 23.08%
  • 9

19 20.88%
  • 10

24 26.37%
صفحه 5 از 9 اولیناولین ... 34567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 از مجموع 84
    why so serious
    سپاس
    2,562
    از این کاربر 4,666 بار در 520 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود ششم

Season 5, Episode 6 Unbowed, Unbent, Unbroken

خلاصه داستان : . . .

جهت احترام به حقوق سایر کاربران:
    الف- لطفا و حتما از بحث درباره مطالب کتاب مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از قرار دادن مطالب اسپویلری در خارج از تگ مربوطه پرهیز نمایید.
    ب-از بحث درباره مجموعه درتاپیک های غیر مرتبط بوِیژه چت باکس جدا خودداری نمایید.
    باتشکرازهمه دوستان گرامی

سپاس
    99
    از این کاربر 450 بار در 71 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود ششم

نقل قول نوشته اصلی توسط justUnited نمایش پست ها
    یکی از ناراحتی های من در مورد این سریال اینه که خیلی سر و صدا کرده و تقریبا همه ملت سریال بین درگیرش شدند
    یعنی اینکه سریال توی ایران مخاطبینی بسیار با سن وسالی پایین داره و و متاسفانه ذهن خیلیهاشون تا مدت ها درگیر تصاویر جنسی و خشونت جنسی ماجرا میشود.
    من که روانشناس نیستم ولی بر حسب تجربه میگم میتونه بعدها روی زندگیشون اثر بد بزاره! خب این از بُعد روانشناسی و اجتماعی ماجرا
    اما درباره این قسمت و اون صحنه جنجالی باید بگم از نظر شرعی و قانونی عمل رمزی هیچ ایرادی نداشت چون رسما ازدواج کردند و سانسا باید تمکین میکرد
    اون آه و ناله ای هم که شنیدید دوتای اولش از درد بود و بقیه اش ... به خودشون مربوطه ! اشکهای تیئون هم نه از روی خشم و ناتوانی بود بلکه تازه یادش افتاد چه چیز ارزشمندی رو ازش گرفتن
    تنها راه نجات سانسا هم اینه که روشی رو پیش بگیره که دنریس در مورد کال دروگو انتخاب کرد و افسارش رو بدست گرفت.
    مسر رسیدن تیرون به دنریس شده همون مسیر فرودو بگینز در ارباب حلقه ها! پر از ماجرا!
    به شخصه از سخنان و فن بیان لرد بیلیش لذت فراوانی میبرم میتونه خود خدا رو هم راضی به انجام هر کاری کنه.
    مبارزات سریال رو اصلا نمی پسندم به نظرم باید روی فیلمبرداری صحنه های نبرد بهتر کار کنن
    در مورد مرده شور خونه اریا و دوستان هم هیچ نظری ندارم.
    جالب بود ایول
    قضیه سانسا : ی بار جستی ملخک دو بار جستی بار سوم .....
    کال با این فرق داره کال .... رمسی با سابقس فقط همون دختره که سگ بازی می کنه به دردش می خوره
    بازی که با مرگ شروع بشه باید دید آخر چی می شه

3. 11 کاربرِ زیر از far30film بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

البته نگفتم میانگین سنی پایینی داره گفتم مخاطبین کم سن وسال زیادی دارد.
    بالاخره منم با مردم در ارتباط هستم و بیشتر از همه خود این انجمن باعث شد به این نتیجه برسم جون از بعضی نظرات میشه فهمید طرف هنوز خیلی چیزا رو باید ببینه.تا از هر چیزی ناراحت یا شگفت زده نشه.
    در ضمن اصلا بحثی در مورد این نبود که چه( کسی) باید چی رو ببینه یا نبینه! مسئله چه (سنی) بود.

امیدوارم حرف های شما هم مثل حرف های من از سر شوخ طبعی بوده باشه چون واقعا شکلک مناسبی رو پیدا نمیکنم که به دیگران بفهمونم اون حرفم جدی نبود.
    شکلک های فان ـت خیلی کم بود
    ---
    به نظرم دنیای سریال و مارتین بین فانتزی های دیگه از همه بیشتر شبیه به دنیای خودمونه ، هر اتفاقی که ممکنه بیافته ، میافته : D
    Trump2016

5. 9 کاربرِ زیر از .Ven0m. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

a Denial , a Denial , a Denial !!!
    سپاس
    720
    از این کاربر 1,945 بار در 204 پست سپاس گزاری شده

شکهای تیئون هم نه از روی خشم و ناتوانی بود بلکه تازه یادش افتاد چه چیز ارزشمندی رو ازش گرفتن
    نه بابا دیگه اینقدرم پست و بدبخت نیست که تو اون موقعیت به فکر عشق و حالی که خودش میکرده باشه ! حسی که تیون داشت حسیه که فرد با ارزشی که مثل خواهرش بود جلوی چشمش داشت عذاب میکشید .. من که از تیون خوشم نمیاد ولی همون موقع که رمزی خودش فراریش داد و برشگردوند اعتراف کرد که از کاری که با استارک ها کرده پشیمونه واسه همینم دیدن سانسا تو اون وضع واسش سخت بود ! نمیدونم چرا اینقد ترسو شده فقط البته دلیلشو میدونیم در هر صورت امیدوارم یه حرکتی بزنه .

7. 11 کاربرِ زیر از "Ross Geller" بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

زنده باد اشتباه خوب من
    سپاس
    11,525
    از این کاربر 6,761 بار در 436 پست سپاس گزاری شده

خب...، افتضاح کلمه‌ی مناسبیه!
    داستانها رو خیلی دارن "کش" میدن، مثلا داستان آریا یا رسیدن تیریون به دنریس، که این مشکل، هم بخاطر کمبود خط داستانیه و هم بخاطر اینکه هر قسمت، یکی دو داستان رو کلا جلو نمیبرن. مثلا این قسمت نصفش در مورد آریا بود ولی هیچی در مورد دیوار و استنیس و دنریس نداشت. گرچه داستان اونا هم جذابیت خاصی نداره و داره در جا میزنه. (البته بجز جنگِ پیش روی استنیس) ولی باز هم میتونه از کسل کننده بودن قسمتها کم کنه.
    اون تیکه‌ی آخر هم همش منتظر بودم تیون (که تازه به اصل خویش بازگشته بود + ) بعد از بستن در، یه حرکتی بزنه و رمزی رو بکشه یا حداقل سانسا یه کاری کنه ولی فکر کنم رمزی رو گذاشتن برای جان اسنو!

در کل خوب نبود.
    4/10

پ.ن: گشت ارشاد رو خیلی خوب شبیه سازی کردن

9. 15 کاربرِ زیر از AlirezAlirezA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You Talk Too Much
    سپاس
    3,547
    از این کاربر 1,321 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones هميشه Game Of Thrones هست و ديدنش لذت بخش ، حالا هر قسمتي به نوعي و شكلي...

پست ندادم كه درباره سريال حرف زنم چون سريال خوبيه اما...

يعني از وقتي قرار شد رمزي با سانسا ازدواج كنه كاملا منتظر بودم جناب رمزي به شديد ترين شكل ممكن سانسا رو مورد لطفش خودش قرار بده كه تمام همسران سابق و كساني كه ميخواستن با سانسا ازداواج كنن رو جلوي چشم سانسا بياره و تمام وظايف همسري اونها رو + خودش رو يكجا بر روي سانسا پياده كنه...

11. 10 کاربرِ زیر از R_HURRICANE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    124
    از این کاربر 89 بار در 14 پست سپاس گزاری شده

یکی از ناراحتی های من در مورد این سریال اینه که خیلی سر و صدا کرده و تقریبا همه ملت سریال بین درگیرش شدند
    یعنی اینکه سریال توی ایران مخاطبینی بسیار با سن وسالی پایین داره و و متاسفانه ذهن خیلیهاشون تا مدت ها درگیر تصاویر جنسی و خشونت جنسی ماجرا میشود.
    من که روانشناس نیستم ولی بر حسب تجربه میگم میتونه بعدها روی زندگیشون اثر بد بزاره! خب این از بُعد روانشناسی و اجتماعی ماجرا
    اما درباره این قسمت و اون صحنه جنجالی باید بگم از نظر شرعی و قانونی عمل رمزی هیچ ایرادی نداشت چون رسما ازدواج کردند و سانسا باید تمکین میکرد
    اون آه و ناله ای هم که شنیدید دوتای اولش از درد بود و بقیه اش ... به خودشون مربوطه ! اشکهای تیئون هم نه از روی خشم و ناتوانی بود بلکه تازه یادش افتاد چه چیز ارزشمندی رو ازش گرفتن
    تنها راه نجات سانسا هم اینه که روشی رو پیش بگیره که دنریس در مورد کال دروگو انتخاب کرد و افسارش رو بدست گرفت.
    مسر رسیدن تیرون به دنریس شده همون مسیر فرودو بگینز در ارباب حلقه ها! پر از ماجرا!
    به شخصه از سخنان و فن بیان لرد بیلیش لذت فراوانی میبرم میتونه خود خدا رو هم راضی به انجام هر کاری کنه.
    مبارزات سریال رو اصلا نمی پسندم به نظرم باید روی فیلمبرداری صحنه های نبرد بهتر کار کنن
    در مورد مرده شور خونه اریا و دوستان هم هیچ نظری ندارم.
    دوست عزیز دلواپسی شما دقیقن بر اساس کدوم آماره؟ یکم لطفن بیشتر ما رو ملتفت کن...این قضیه دست من و شما نیست که کی چی رو باید در چه سنی بیبینه ومطمئن باش که سازندگان این سریال هم اون رو واسه مردم و فرهنگ ما تولید نکردن! این سریال برای مردمی تولید شده که در جامعه و یا جوامعی زندگی میکنن که چه پسر و چه دخترش از سن ده دوازده سالگی کاملن توسط خانواده و مدرسه از مسائل جنسی آگاه میشن و همین حس نفرتی که در من و شما از کار رمسی بوجود اومده در یه بیننده دوازده ساله ای که در اون جامعه زندگی میکنه هم بوجود میاد نه مثله بعضی از جوامع که هیچ توجهی نسبت به آموزش و آگاهی این مسائل به نوجوانانشون ندارن و اونا رو رها میکنن تا صرفن بوسیله محیط یا ابزار آلات دیگه (مثله همین سریال) با خوب و بد این قضایا آشنا بشن... بعدشم من به سختی یاد دارم که (خشونت) جنسی دیگه ای در این سریال به تصویر کشیده شده باشه! لطفن اگه اشتباه میکنم منو راهنمایی کنید...

پس نکته اول: این سریال مثل هزاران ترا بایت فیلم و سریال و کلیپ دیگه که به راحتی از طریق اینترنت در دسترس همه افراد با هر رده سنی در هر جای دنیا هست در اختیار برادر و خواهر کوچکتر ما هم هست و نگرانی شما چیزی جز کامنتی تکراری و نکته ای بی مورد به نظر نیمرسه!

از این قضیه که بگذریم، لطف و مرحمتی که بعضی سریالهای ترکی و لاتینی که بعضن سیصد چهارصد قسمت کش دارن و قریب به اکثرشون هیچ مضمون و محتوایی جز به تصویر کشیدن فساد و انحطاط اخلاقی مردم کشور خودشون رو ندارن(!!!) و از طریق یک سری کانالهای چیپ ماهواره ای پخش میشن و به بهانه پر کردن وقت آزاد مردم، فرهنگ و جامعه ما رو هدف قرار دادن، حتی یک درصدش رو هم این سریال نداشته و نداره. لطمه ای که این کانالها به فرهنگ ما زدن بسیار بسیار بیشتر از سریالهای آمریکایی بوده! در ضمن این رو بگم البته بعضی سریالهای ترکی هستند که آدم بسیار بیشتر ازشون لذت میبره تا بعضی سریالهای آمریکایی! اگر شما صحنه و یا خشونتی هم میبینی در وهله اول زیرکی نویسنده کتاب و سازنده فیلم بوده تا طیف وسیعی از مردم رو مخاطب قرار بده و در وهله دوم برانگیختن احساس و عواطف خواننده یا بیننده هست تا اتفاقاتی رو که در داستان رخ میده کاملن حس و کاراکترها رو کاملن همراهی کنه نمونش هم همین مرگ جافری یا زندگی نکبت بار سانساست که دوستمون کاملن بجا بهش اشاره کرد و وجود این صحنه ها رو لازم دونست!

در مورد کار رمسی هم قریب به اتفاق همه میدونن که کارش تجاوز بیرحمانه ای بیش نبود. به نظرم این کاراکتر به شدت عقده ای و سایکو هست که باید با عنایت به خدایان هفت اقلیم، چه این زمان چه اون زمان، هر چه سریعتر به درک واصل بشه!

اشک های تیون هم کاملن از روی تنفر از کار رمسی با خواهر ناتنی ش بود. به نظرم تیون تازه داره به عمق فاجعه ای که در فصول پیش انجام داده پی میبره و اینو رمسی خیلی خوب داره بهش نشون میده و مرتب در همه سکانس ها اون رو یادآوری میکنه! از لحظه ای که سانسا با تحریف سازندگان سریال به وینترفل اومده رمسی مدام سعی داره اونا رو در مقابل هم و چشم تو چشم هم قرار بده و یه جورایی حس تنفر رو همزمان تو یه جلسه در جفتشون بوجود بیاره که خیلی هم قشنگ این کار رو پیاده کرده تا حالاش!

از صحبتا و ایده های شما به نظر میرسه که این سریال بیشتر از همه اول رو خود شما تاثیر مخرب داشته چون واقعن حرفای جالبی بیان کردید!!!

در نهایت هم عنوان تاپیک بحث اپیزودیک(!) سریال هست نه تحلیل و بحث روانشناسیِ اون! پس لطفن از دادن کامنت های بیجا پرهیز کنید... اون نوجوانی که کنجکاو هست سریال رو دنبال کنه دنبال میکنه به هر قیمتی که شده... اگه حس دلسوزی بخاد صورت بگیره باید دید که این نوجوان با چه انگیزه ای داره سریال رو دنبال میکنه و اگه داره بخاطر یک سری اهداف خاص دنبال میکنه چی شده که این سریال رو انتخاب کرده! نه اینکه بشینیم بگیم چرا این سریال داره پخش میشه و یا چرا در همه رده سنی مخاطب داره! از بِیس با حرف شما مخالفم! واسلام!!!

13. 12 کاربرِ زیر از m3hrdad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

God is not Great
    سپاس
    971
    از این کاربر 226 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab-1363 نمایش پست ها
    این قسمت داشت واسه اتفاقهای مهمی که قراره تو این فصل بیوفته مقئمه چینی میکرد . از یه طرف سانسا که ازین بیچاره تر اصلا نداریم . یه چیز تو مایه های جوونهای خودمون میمونه .بیچاره .دلشکسته . تو ارزو ....از یه طرف دیگه اریا رو میبینیم که اعتماد جاکن هاگار رو جلب کرده . معلوم نیست عاقبت این یکی بچه استارکها چی میشه . جیمی و تریون و صد البته در گیریه ملکه مادر با گریجوی ها که از قسمت بعد دیگه سریال واقعا گرو و دلچسب واسه بینندگان خواهد شد . ازین دختره گریجوی و مادر بزرگش خیلی بدم میاد مخصوصا اون فرم لبهاش .
    احتمالآ منظورت از گریجوی اولی تایرلها و گریجوی دومی مارجری تایرل باشه

يهودى ها تعظيم مى كنند ( خم مى شوند )،

مسيحيان زانو مى زنند،
    و مسلمانان به خاك مى افتند ( سجده مى كنند)،
    ولى يك بيخدا بر روى دو پاى خود مى ايستد و با هيبت به شكوه و عظمتِ واقعيت خيره مى شود ...

15. 10 کاربرِ زیر از yalabia2 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,657
    از این کاربر 695 بار در 81 پست سپاس گزاری شده

یعنی یکسال وقت صرف کردن که این 10 قسمت رو بسازن؟(فقط اگه جنگ بشه یکم 4 قسمت بعد پربارتر میشن)
    کجاست اون "طراوت" فصل یک؟ اون سیاست بازی های دربار؟
    قبل از این که این فصل شروع بشه با خودم میگفتم فقط 10 قسمت؟این همه مطلب رو فقط تو 10 قسمت میخوان جا بدن؟
    والله کار ما سخت تر از اون دختره است
    اون لاقل جسد میشوره
    ما باید دیدن جسد رو نگاه کنیم
    ××××××××××××××××××××××××× ×××
    این بران همیشه راضیم میکنه خدا کنه جون سالم به در ببره
    یه تنه همه رو حریف بود

17. 17 کاربرِ زیر از Barney بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6
    از این کاربر 51 بار در 5 پست سپاس گزاری شده

در ابتدا باید بگم :
    نمیدونم این چه مرضیه که روند داستان از کتاب رقص با اژدهایان فاصله بگیره و واقعا نویسنده و عوامل سریال با چه منطق و بینشی فکر کردن میتونن اثری بهتر از وقایع تاریخی کتاب خلق کنن؟
    آدم یاد اون بیت زیبای ((ای مگس عرصه ی سیمرغ نه جولانگه توست )) میفته

اما در مورد این قسمت :
    1 . اول اینکه در هیچ فصلی مثل فصل 5 ، اینقدر ماجرا رو مثل قضیه آریا کش ندادن که برا این سریال شروع یک کار غیر حرفه ایه
    2 . یه نکته مبهم اینه که این جزامی که مورمنت گرفته چرا رشدی نکرد ؟ نکنه اینا خواب و خیاله ؟؟؟
    3 . در مورد صحبت های لرد بیلیش نمیدونم چرا بعضی از دوستان زود قضاوت میکنن؟؟؟چون بیلیش به سرسی پیشنهاد حمله هم داد. معلوم نیست که سانسا براش اصلا مهم نباشه
    4 . در مورد دستگیری تایرل ها ، اولا با توجه به خاندان قوی که تایرل ها دارند این اتفاق عجیب و غیرمعقول بود و اگه سرسی باهوشه چرا باید همچین ریسکی کنه ؟ اونم وقتی همه میخوان به کینگز لندینگ حمله کنن؟؟؟
    5 . و در آخر : فک نکنید سانسا بیکار میشینه . معنی حرفهای بیلیش رو اتفاقا خوب فهمید که حاضر شد تن به این ازدواج بده . به سکانس سانسا و میرندا دقت کنید...

19. 6 کاربرِ زیر از axe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,639
    از این کاربر 4,314 بار در 479 پست سپاس گزاری شده

واقعا کله سحر نوشتن همچین پستی حال و حوصله ای میخواست که فقط از شما اون هم در اولین ارسالت در انجمن بر میومد خدا قوت
    راستش الان که دارم اینو مینویسم دچار سردر بد موقعی هستم اما شما یکسری مطالبی رو عنوان کردی که لازمه شفاف سازی کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hrdad نمایش پست ها
    دوست عزیز دلواپسی شما دقیقن بر اساس کدوم آماره؟ یکم لطفن بیشتر ما رو ملتفت کن...
    تنها اظهار نظر من این بود که تعداد زیادی از افراد کم سن و سال درگیر سریال هستند همین!! و نظرم مربوط به کشور خودمون بود !
    و همانطور هم که قبلا گفتم بر اساس مشاهدات شخصی بود که نتیجه گیری کردم حالا امارگیری باشه با مسئولان مربوطه! اما وقتی خودت داری تایید میکنی دیگه آمار میخوای چیکار :
    پس نکته اول: این سریال مثل هزاران ترا بایت فیلم و سریال و کلیپ دیگه که به راحتی از طریق اینترنت در دسترس همه افراد با هر رده سنی در هر جای دنیا هست در اختیار برادر و خواهر کوچکتر ما هم هست

ز این قضیه که بگذریم، لطف و مرحمتی که بعضی سریالهای ترکی و لاتینی که بعضن سیصد چهارصد قسمت کش دارن و قریب به اکثرشون هیچ مضمون و محتوایی جز به تصویر کشیدن فساد و انحطاط اخلاقی مردم کشور خودشون رو ندارن(!!!) و از طریق یک سری کانالهای چیپ ماهواره ای پخش میشن و به بهانه پر کردن وقت آزاد مردم، فرهنگ و جامعه ما رو هدف قرار دادن، حتی یک درصدش رو هم این سریال نداشته و نداره. لطمه ای که این کانالها به فرهنگ ما زدن بسیار بسیار بیشتر از سریالهای آمریکایی بوده! در ضمن این رو بگم البته بعضی سریالهای ترکی هستند که آدم بسیار بیشتر ازشون لذت میبره تا بعضی سریالهای آمریکایی! اگر شما صحنه و یا خشونتی هم میبینی در وهله اول زیرکی نویسنده کتاب و سازنده فیلم بوده تا طیف وسیعی از مردم رو مخاطب قرار بده و در وهله دوم برانگیختن احساس و عواطف خواننده یا بیننده هست تا اتفاقاتی رو که در داستان رخ میده کاملن حس و کاراکترها رو کاملن همراهی کنه نمونش هم همین مرگ جافری یا زندگی نکبت بار سانساست که دوستمون کاملن بجا بهش اشاره کرد و وجود این صحنه ها رو لازم دونست!
    دقیقا متوجه نشدم منظورت چی بود ولی این چیزی که نشون میده شما دارید از سریالهای امریکایی بخصوص گیم او ترونز در برابر سریالهای کشورهای دیگه دفاع میکنید!
    مگه خودت نگفتی به دیگران چه ربطی داره چی نگاه کنند حالا خودت همون حرفهای من رو تکرار میکنی با این تفاوت که سریالهای ترکیه ای رو مضرتر میدونی !؟؟؟؟

مطمئن باش که سازندگان این سریال هم اون رو واسه مردم و فرهنگ ما تولید نکردن!
    دقیقا!! و این خیلی مهمه!! داری منو تایید میکنی!؟

این سریال برای مردمی تولید شده که در جامعه و یا جوامعی زندگی میکنن که چه پسر و چه دخترش از سن ده دوازده سالگی کاملن توسط خانواده و مدرسه از مسائل جنسی آگاه میشن و...
    احسنت! یک تایید دیگه برای حرف من! در مملکتی که اغلب حرف زدن از رابطه جنسی بین فرزندان و والدین مثل تابو می مونه چرا نباید نگران بود!

از صحبتا و ایده های شما به نظر میرسه که این سریال بیشتر از همه اول رو خود شما تاثیر مخرب داشته چون واقعن حرفای جالبی بیان کردید!!!
    من زخم خورده این روزگارم بخدا! من خرابم بخدا! خراب!!

در نهایت هم عنوان تاپیک بحث اپیزودیک(!) سریال هست نه تحلیل و بحث روانشناسیِ اون! پس لطفن از دادن کامنت های بیجا پرهیز کنید...
    من از شما معذرت میخوام که تا این حد شما را در کله سحر رنجوندم! بنده هیچ صلاحیتی در بحث های روانشناسی ندارم و همچین کاری رو هم مرتکب نشدم و هر چه بود دیدگاه شخصی بنده بود! شما ببخشا ای یزرگوار!

لطف و مرحمتی که بعضی سریالهای ترکی و لاتینی که بعضن سیصد چهارصد قسمت کش دارن و قریب به اکثرشون هیچ مضمون و محتوایی جز به تصویر کشیدن فساد و انحطاط اخلاقی مردم کشور خودشون رو ندارن
    اگه حس دلسوزی بخاد صورت بگیره باید دید که این نوجوان با چه انگیزه ای داره سریال رو دنبال میکنه و اگه داره بخاطر یک سری اهداف خاص دنبال میکنه چی شده که این سریال رو انتخاب کرده!
    نه اینکه بشینیم بگیم چرا این سریال داره پخش میشه و یا چرا در همه رده سنی مخاطب داره!
    این حرفهات دقیقا در برار این حرفت قرار میگیره :
    دوست عزیز دلواپسی شما دقیقن بر اساس کدوم آماره؟
    میبینی حتی شما هم دلواپسی اما با کمی تفاوت و استثنا نسبت به فرهنگهای مختلف!

اما بیایم یک نگاهی مختصر بندازیم به مطالب مطرح شده در سریال بعد ببینیم واقعا یک نوجوان ایرانی با فرهنگ موجود در کشورمون چطور این مسایل براش توجیه میشه!
    و تفکر و نگرشش به مسایل توسط سریالی تولید شده در کشوری دیگر با فرهنگی کاملا متفاوت تاثیر می گیره.
    تنها در قسمت اول سریال این موارد دیده شده :
    -گردن زدن
    - نمایش زنان فاحشه
    - رابطه جنسی بین برادر و خواهر
    - اقدام به قتل کودکان
    - ازدواج تحمیلی
    - رابطه تجاوز گونه کال دروگو با دنریس
    بماند بقیه سریال که پر بود از مسایل مربوط به همجنسگرایی- روابط سیاسی پیچیده با دروغهای فراوان -خیانت دوستان و شخصیتهای کاملا خاکستری که هر بار به طریقی متفاوت رفتار میکنند.!
    من نمیگم اینها نباشه ولی این موضوعات کاملا جدی برای نوجوان اموزش ندیده ایرانی ممکنه برداشتهای اشتباهی را درپی داشته باشه.
    شما وقتی سیب سرخ و شیرینی رو از درخت می چینید قبل از خوردن اون رو میشورید حالا اگر نگاه ما نسبت به دیگر فرهنگها اینطور باشه مگه بده!
    یعنی قبل از درسته قورت دادنش اونها رو حلاجی کنیم! ولی این کار توسط کی باید صورت بگیره
    چه تعداد از نوجوانان این سریالها را با خانواده تماشا میکنند تا در صورت نیاز بعضی از موارد براشون توضیح داده بشه
    یا حاکمیت چقدر اجازه تشریح شدن اینها رو در تلویزیون میده ! خیلی عقبیم تو این مسایل خیلی!

21. 14 کاربرِ زیر از justUnited بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 5 از 9 اولیناولین ... 34567 ... آخرینآخرین