برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 17
    Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,591 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

[ SuperNatural ] ◘ پنج موضوعی که باعث شده سوپرنچرال یک دهه دوام بیاره !

تعدادِ کمی سریال مثلِ سوپرنچرال وجود دارد [ با صرفِ نظر از ژانر ] که توانسته باشد بیش از یک دهه به پخشِ خودش ادامه دهد . این سریال همه چیز را ، از شکارِ خون آشام گرفته ، تا این ایده که خدا در واقع از بین رفته ، پوشش داده . شوخی و جدیت به گونه ای ماهرانه و هم اندازه در داستان مخلوط شده که هرگز به‌طور کامل ، به سمتِ یکی از این دو موضوع منحرف نمیشود ! سوپرنچرال به‌قدری قدیمی ــست که در آن اوایل که پخش شد ، شبکه CW به اسمِ The WB شناخته می‌شد . در طولِ این سال‌ها ، سریال در کنارِ قدیمی بودن ، خودش را با داستان ــهایِ منحصر به فرد ، نشان داد . هیچ سریالی بدونِ عواملِ متعدد و تعهدِ دست اندر کارانش ، نمی تواند یک دهه ادامه پیدا کند . با تمامِ بالا و پایین هایی که این سریال داشته ، یک سریال بوده که پایِ ثابتِ شبکه‌ها بوده ، و آن هم سوپرنچرال بوده .

در آغاز ، سریال در موردِ دین و سم وینچستر بود ، دو برادری که زندگی‌شان رو صرفِ مبارزه با مسائل شرورانه و شیطانی می‌کنند . آن‌ها ، ارواح رو تطهیر کردند ، خدایانِ کهن را به چوب کشیدند ، و حتی با خودِ شیطان هم درگیر شدند ! اگر بتوانید یک موجودِ افسانه ای را تصور کنید ، این برادرانِ وینچستر بوده ــند که در طولِ 10 سال سفر در جاده در سر تا سرِ کشور ، با این موجودات چندین و چند بار ، برخورد داشتنه ــند ! اما چه چیزی به‌طور خاص ، سوپرنچرال را با تغییراتِ مداومِ چشم اندازِ تلویزیون در طولِ سال ــهایِ اخیر ، سرِ پا نگه داشته ؟

1. تقریباً به طورِ خود آگاه دردناک ــه !

فرا-تفسیری در داخلِ دنیایِ سوپرنچرال، کاملاً دیوانه‌وار ــه ! در یکی از قسمت‌ها سم و دین به یک دنیایِ بدلی/واقعی فرستاده می‌شوند ، جایی که این دو بازیگر در سریالی افسانه ای به نامِ سوپرنچرال حضور دارند . اساساً دنیایی حقیقی ــه که ما در آن زندگی می‌کنیم ، دنیایی بدونِ هیچ گونه جادو یا هیولا هایِ افسانه ای ! در حالی که تمامِ دنیا آن‌ها را با نامِ حقیقی‌شان می‌شناسند (جنسن اکلس و جرد پادالکی) ، برادرانِ وینچستر در طولِ بخشی از این قسمت تلاش می‌کنند تا به دنیایِ واقعیِ خودشان برگرند . در فصل ــهایِ بعدی اوضاع همین‌جور عجیب تر می شه ، برادرانِ وینچستر به پیامبرِ خداوند برمی‌خورند ، که این فرد ، داستانِ سریال را به‌طور کامل در کتابی نوشته و منتشر کرده ، که اسمِ این کتاب هم همچنین ، سوپرنچرال نام دارد ! در عوض سریال در داخلِ دنیایِ خودش طرفدار هایِ جان سپاری دارد ، که شباهتی با طرفدارهایی که در دنیایِ واقعی که در آن زندگی می‌کنیم ، ندارند ؛ حتی انجمنی برایِ این کتاب تشکیل می‌دهند که مردم بعنوانِ برادرانِ وینچستر Cosplay می‌کنند [ خود را شبیه شخصیتی غیر واقعی در آوردن و مثلِ آن شخصیت رفتار کردن ] . در آخرین فصلی که پخش شد ، برادرانِ وینچستر با نمایشی موزیکال در موردِ زندگیِ خود مواجه شدند که بر اساسِ رمان هایِ سوپرنچرال بود ! این سطحِ دیوانه‌وار از خود آگاهی ــه که باعث می شه سریال در عینِ حال هم در تعادل باشه و هم سر گرم کننده !

2. تمرکز ما را بر رویِ شخصیت هایِ اصلی نگه می دارد !

سم و دین در طولِ زنگی ــشون نقش هایِ جایگزین و فرعی هم داشتن ، ولی سر انجام ، سریال حولِ محورِ روابطِ برادری می چرخد . پایلوت [ قسمتِ آغازین ] به گونه ای کارِ خودش را شروع می کند که این دو برادر جدا از هم ــند و سال‌هاست که با یکدیگر حرف نزده‌اند ؛ به جاده می‌زنند که پدرِ مفقود شده ــشان را پیدا کنند و از همین‌جا سریال واردِ روابطِ پیچیده آنها می‌شود ، و در قسمتِ " monster of the week" این موضوع تشدید می‌شود و ماجراها در طولِ این قسمت بزرگ‌تر می‌شود ولی همه چیز مثلِ یک مسیرِ دایره مانند است که به این موضوع برمی‌گردد ، که برارانِ وینچستر هر دو بهترین ــند و برایِ یک دیگر بدترین ــند ! آنها اکثرِ این 10 فصل را صرفِ حمایت از یکدیگر ، و دروغ گفتن به هم برایِ محافظت از یکدیگر ، کردند و سپس قبل از مناقشه بعدی ، با یکدیگر آشتی کردند . با این که ، بیشتر از اینکه تحتِ آموزشِ پدرشان هیولاها را شکار کنند ، اکثراً خودِ آنها مسئولِ یک سری مشکلات هستند ، ولی داستانِ اصلی همیشه به‌قدری متمرکز ــه که از اصلِ خودش دور نمی شه .

3. با هر فصلِ متوالی ، کاملاً در حالِ تحول ــه !

با نگاه به گذشته و پیشرفتی که سریال داشت ، باورش سخته که سریال تا اینجایِ کار ادامه داده . فصلِ اول کاملاً سر راست بود : دو برادر با یک مأموریت به جاده می زنند تا قاتلِ مادرشان را شکار کنند . بعد از آن اوضاع دیوانه‌وار‌تر می شود ، آن‌ها با نیرو هایِ بهشتی و جهنمی رو در رو می شوند ، چندین بار جلویِ آخرالزمان را می گیرند، و با این حال هنوز هم زمانی رو برایِ ماجراجویی هاشون و در جاده‌ ماندن ، اختصاص می دهند . هر فصل نسبت به فصلِ قبلی کمی متحول تر می شود ، هر فصل با یک موضوعِ خاص که در عنوانِ آن نشان داده می شود ، و سازندگان به‌طور سالیانه آن ــرا تغییر می‌دهند ، جلو می‌رود . این موضوعات در طرح هایِ مستقل ، به زیبایی نمایش داده می شود و اوضاع را با جنبه هایِ مختلفِ افسانه ای/ اساطیری و مبارزات دیدنی ، رو به جلو نگه می دارد .

4. بنیادِ طرفدارانِ متعصب !

ممکنه سوپرنچرال پر بیننده‌ترین سریالِ تلویزیون نباشد ولی طرفداران ، متعصب‌ترین طرفدارهایی هستند که میتوانید تصور کنید ! اون ــها انجمن‌هایی سر تا سرِ کشور برگزار کردند ، مخصوصاً Tumblr [ یک شبکه اجتماعی ] که meme ها و gif های فراوانی را به اشتراک گذاشتند ، که در این 10 سال به یک چیزِ کاملاً محبوب در اینترنت تبدیل شده ! این‌ها طرفدارانی هستند که هر چند با وجودِ بالا و پایین هایِ سریال ، به عوامل روحیه می دهند و پشتشان را به هیچ وجه خالی نمی‌کنند ! هر کسی که در موردِ نکاتی از سوپرنچرال سؤالی داشته باشد ، ارتشی از طرفداران در دنیایِ مجازی وجود دارند که به اون ــها پاسخ دهند .

همین موضوعِ فرا-تفسیری باعث شد که واقعاً در یکی از قسمت‌ها ، طرفداران در سریال حضور پیدا کنند که روشی بی عیب و نقص برایِ جبرانِ زحماتِ طرفداران و قدردانی از آن‌ها بود ، آن‌ها ، بدونِ اغراق ، متعهدترین طرفدارها هستند .

5. تمایلی بی حد و مرز به توسعه افسانه‌ها !

بنیادِ سریال اکثراً بر هیولا هایِ باستانی ــست ، تا اینکه بر رویِ تعدادی از هیولا هایِ کوچک تر تمرکز داشته باشد . سریالِ The Vampire Diaries در موردِ خون آشام ها می باشد که به‌طور ظاهری داستانِ گرگینه ها و ارواح را بسط می‌دهد ، در سریالِ The Walking Dead تمرکز تنها بر رویِ زامبی‌هاست ، گرچه سوپرنچرال همه چیز را پوشش می‌دهد ، و منظور از همه چیز ، همه چیز است ! خون آشام ها، ارواح ، شیاطین ، فرشتگان ، گالم ها ، تغییرِ شکل دهندگان ، جن ها ، و تعدادِ زیادی موجوداتِ دیگر که در طولِ 10 فصل به نمایش گذاشته شده ـــست ، هیولا هایی از هر فرهنگِ قابلِ تصور ! و همیشه دنبالِ شکارِ خفن ترین هیولا هستند تا به افتخاراتشان در شکارِ موجوداتِ پلید اضافه کنند .
    صندوق عقبِ ایمپالایِ وینچستر ها تقریباً شاملِ هر اسلحه و روشی ــه برایِ کشتنِ هر موجودی که ممکنه باهاش مواجه شوند ، که این موضوع تبدیل ــشون می کنه به سرد و گرم چشیده‌ترین شکارچی هایِ موجود !

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [ SuperNatural ] ◘ پنج موضوعی که باعث شده سوپرنچرال یک دهه دوام بیاره !

تاپیک فوق العاده زیبایی بود...هومنم که نرد سوپرنچرالهمعلومه با عشق و علاقه نوشتهنوشته هاش بوی نوشته های چاک رو میده
    من بشخصه سوپرنچرالو تنها سریال قشنگ و ارزشمند شبکه فوق داغون CWمیدونم.90%سریالاشو هم حداقل 10 قسمت دیدم...یکی از یکی چرت تر و کارتونی تر با شخصیتای لوس و درب و داغونمثلا خواستن تو The Vampire Diaries یه شخصیت پیچیده و جذاب و خاکستری خلق کنن(دیمن)که تو اونم گند زدن.
    چه Arrow,چه TVDچه Smallvileو ده ها سریال دیگه ی این شبکه لحظه ای ارزش وقت گذاشتن نداره[کاملا نظر شخصیه.امیدوارم به طرفدارای این سریالا توهین نشه] به جز سوپرنچرال که مثل یه گوهر ارزشمند میمونه که به اشتباه از جیب یکی افتاده تو زباله ها و داره تو زباله دونی(CW)بهمراه بقیه زباله ها(سریالای CW)رو به نابودی میره
    همین سوپرنچرالم من قبلنا 1 فصل دیده بودم خوشم نیومده بود ولی به اصرار اینو اون دوباره بعد از یه مدت شروع به دیدنش کردم و باید بگم که سریال یه جرئت از فصل 1 به بعد قدرتمند تر شد و فصل به فصل به قدرتش اضافه شد تا جاییکه فصل پنجم فراشاهکار بود...حتی یه قسمت بیخود هم نداشت این فصل
    نقطه قوت سوپرنچرال روابط کرکترای مختلف و نوع برخوردشون با همدیگست...دین,سم,کستیل,بابی, روالی,مرگ,گابریل,لوسیفر و هزارتا شخصیت دیگه
    ببینیدش تا رستگار بشید :دی

3. 21 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    329
    از این کاربر 767 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Matin VT نمایش پست ها
    تاپیک فوق العاده زیبایی بود...هومنم که نرد سوپرنچرالهمعلومه با عشق و علاقه نوشتهنوشته هاش بوی نوشته های چاک رو میده
    من بشخصه سوپرنچرالو تنها سریال قشنگ و ارزشمند شبکه فوق داغون CWمیدونم.90%سریالاشو هم حداقل 10 قسمت دیدم...یکی از یکی چرت تر و کارتونی تر با شخصیتای لوس و درب و داغونمثلا خواستن تو The Vampire Diaries یه شخصیت پیچیده و جذاب و خاکستری خلق کنن(دیمن)که تو اونم گند زدن.
    چه Arrow,چه TVDچه Smallvileو ده ها سریال دیگه ی این شبکه لحظه ای ارزش وقت گذاشتن نداره[کاملا نظر شخصیه.امیدوارم به طرفدارای این سریالا توهین نشه] به جز سوپرنچرال که مثل یه گوهر ارزشمند میمونه که به اشتباه از جیب یکی افتاده تو زباله ها و داره تو زباله دونی(CW)بهمراه بقیه زباله ها(سریالای CW)رو به نابودی میره
    همین سوپرنچرالم من قبلنا 1 فصل دیده بودم خوشم نیومده بود ولی به اصرار اینو اون دوباره بعد از یه مدت شروع به دیدنش کردم و باید بگم که سریال یه جرئت از فصل 1 به بعد قدرتمند تر شد و فصل به فصل به قدرتش اضافه شد تا جاییکه فصل پنجم فراشاهکار بود...حتی یه قسمت بیخود هم نداشت این فصل
    نقطه قوت سوپرنچرال روابط کرکترای مختلف و نوع برخوردشون با همدیگست...دین,سم,کستیل,بابی, روالی,مرگ,گابریل,لوسیفر و هزارتا شخصیت دیگه
    ببینیدش تا رستگار بشید :دی
    دوست عزیز اگه نمیگفتی این نظر شخصیته اونوقت کلاهمون میرفت تو هم! من که به شخصه عاشق سریال های CW هستم و همشون رو هم دیدم و از همشون هم لذت بردم...اونایی که میگی ذره ای ارزش گذاشتن وقت ندارن به نظر من جزو بهترین ها هستن و من عاشقشونم...در کل نظر ها با هم فرق میکنه ولی شما هم میتونستی بهتر نظرتو بنویسی(در کل کلمه "زباله دونی" زیاد کلمه جالبی نیست که شما استفاده کردی) وگرنه ما هم خیلی چیزا بلدیم بگیم

اما در مورد سوپرنچرال:

به شخصه سوپرنچرال بهترین سریالی هست که تا الان دیدم و بنظرم حتی از got هم بهتره هیچ سریالی به گرد پای سوپرنچرال نمیرسه!...ممنون بابت تاپیک

5. 17 کاربرِ زیر از Artin_PM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

why so serious
    سپاس
    2,562
    از این کاربر 4,666 بار در 520 پست سپاس گزاری شده

عشق است سوپرنچرال عشق است دین وینچستر عشق است طرفداران سوپرنچرال چه بد چه خوب هر چند فصل بیاد دنبال خواهیم کرد سوپرنچرال را

7. 22 کاربرِ زیر از Dr. HANNIBAL LECTER بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin_PM نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه نمیگفتی این نظر شخصیته اونوقت کلاهمون میرفت تو هم! من که به شخصه عاشق سریال های CW هستم و همشون رو هم دیدم و از همشون هم لذت بردم...اونایی که میگی ذره ای ارزش گذاشتن وقت ندارن به نظر من جزو بهترین ها هستن و من عاشقشونم...در کل نظر ها با هم فرق میکنه ولی شما هم میتونستی بهتر نظرتو بنویسی(در کل کلمه "زباله دونی" زیاد کلمه جالبی نیست که شما استفاده کردی) وگرنه ما هم خیلی چیزا بلدیم بگیم

اما در مورد سوپرنچرال:

به شخصه سوپرنچرال بهترین سریالی هست که تا الان دیدم و بنظرم حتی از got هم بهتره هیچ سریالی به گرد پای سوپرنچرال نمیرسه!...ممنون بابت تاپیک
    حق با شماست یکم زیاده روی کردمببخشید
    رفع اسپم :
    یه کلیپ فوق العاده زیبا و کوتاه و احساسی از این سریال(اسپویلر شدید)که براتون مستقیم کردم:

9. 17 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,829
    از این کاربر 7,169 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

بنظرم سوپرنچرال ایده های واقعاً خفنی داشته... کارکترا عالین... اخیرا یکم داستان بد شده ولی همین که کارکترا واقعاً خوبن میتونه کافی باشه... و این شماره ی 4 و 5 رو که داره من خیلی باهاش حال می کنم... آهنگ هایی هم که انتخاب می کردن خیلی خوب بود اخیراً دقت نکردم و فصل جدید رو وقت نکردم ببینم واسه همین بود استفاده کردم!
    تاپیک هم خیلی خوب بود کلی تشکر!
    Ma nama Jeff

سپاس
    1,205
    از این کاربر 6,370 بار در 551 پست سپاس گزاری شده

من با این سریال زندگی میکنم : D
    یعنی باورم نمیشه انقد ایده ی باحال جذاب هنوز هم نویسنده ها جوهرشون خشک نشده
    گرچه فصول 1 تا 6 خیلی ترسناک تر و حتی خنده دار تر بودن (مخصوصا فصل 5 که میدونین کدوم قسمتو میگم ، فندق شکن)
    فصل 10 و 11 رو هنوز ندیدم ، بزودی میبینیم اون ها رو هم
    تشکر بابت تاپیک
    Trump2016

با اصلح باشید حتی با 72 نفر
    سپاس
    98,742
    از این کاربر 12,687 بار در 1,683 پست سپاس گزاری شده

هومنم

عجب تاپیک خفنی زدی من فکر میکردم فقط گریه میکنی تو دستت درد نکنه
    «برای برخی همانند رویا...و برای دیگران کابوس شبانه»

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,591 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

سوپرنچرال یدونه باشه !

قرار بود فصلِ 11 آخرین فصل باشه ولی این امکان وجود داره که فصلِ 12 هم ساخته بشه ولی هنوز معلوم نیست و به دو بازیگرِ اصلی ، جنسن و جرد بستگی داره !

14. 20 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

فکر کنم دلیل باقی موندنش از فصل ۵ به بعد علاقه خانم ها به بازیگرهای این سریال و سماجت سازنده های سریال باشه! خصوصا توی دو سه فصل اخیر شبیه این Soap Opera های کلمبیایی شده... ولی خب یه زمانی واقعا باحال بود
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین