برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 از مجموع 17
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

سخنانی از بزرگان سینما

این تاپیک از اون تاپیک هایی هست که باید در هر سایتی که اندکی مربوط به سینما هست,وجود داشته باشه,از اون تاپیک هایی هم هست که خودم عاشقشم,در اینجا میخوام سخنانی از بازیگران و کارگردان ها و خلاصه تمام افرادی که در سینما حضور دارند رو, قرار بدم,تا با جملاتشون,پی به عظمتشون ببرید,جملاتی که هر چند کوتاهند,ولی بعضیاشون به قدری تکان دهنده هستند که تا دقایقی شما رو به فکر فرو میبرند,عظمت سینما و سریال در اینجاست که مشخص میشه,افرادی که بزرگیشون هیچ موقع در دنیای سریالها جای نمیگیره.

• از دوستانی هم که میخواند لطف کنند تا در تاپیک حضور داشته باشند ,درخواست دارم که از سخنانی استفاده کنند که کمتر شنیده شده باشه,اینطور بگم که سخنانی از بزرگان باشه, که در هر سایتی حضور نداشته باشه یا کمتر دیده شده باشه...(چقدر باشه شد.)

میلیون ها نفر فیلمهای من را میبینند,با اینحال من امیدوارم که انها, میلیون ها فیلم مختلف را ببینند.

"Quentin Tarantino"

ترسی در انفجار وجود ندارد,بلکه, انتظار یک انفجار را داشتن , ترس را می افریند.

"Alfred Hitchcock"

فیلمهایی که فوقالعاده دراماتیک و قابل فهم هستند,احتمالا ,بهترین گزینه ها هستند, برای اینکه شما بخواهید دنیا را تغییر دهید.

"banksy"

نقاش ناشناس بریتانیایی

تمام نیازهای من برای ساخت یک کمدی,یک پارک,یک پلیس و یک دختر زیباست.

"charlie chaplin"

یک شب را به طور کامل نتوانستم بخوابم,ان شب در دفترم بودم و داشتم به این فکر میکردم که, ایا من یه فیلمساز مستقل و خودمختارم.

darren aronofsky

اگر تلاش و مقاومتی خاص وجود داشت تا زنان را از ساختن هر گونه فیلمی منع میکرد,من تنها, از این دو انتخاب برای جلوگیری از اینکار صرف نظر میکردم,یک : جنسیت خودم رو تغییر بدم,دو : فیلم ساختن خودم رو متوقف کنم.

Kathryn Bigelow

برای اینکه بخواهی به سکوت و ارامش درون خود پی ببری,چاره اش این است که فیلمی کمدی را ببینی.

Elayne Boosler

هیچ چیز خلاقانه در دنیا وجود ندارد که بدون معنی افریده شده باشد.

Francis Ford Coppola

دوربین رو بردار و از یه چیزی فیلمبرداری کن,اهمیتی نداره که چقدر زمان کوتاهی داشته باشه,اهمیتی نداره که چقدر قشنگ باشه,اهمیتی نداره که بازیگر ستاره ایی رو در خودش داشته باشه,اسم تویه که بعنوان کارگردان حک شده و الان تو یه کارگردانی....همه چیز مهمه بعد از خودت,تنها اون مذاکراتیه که تو برای دستمزد ساخت فیلمت و درامد خودت ,انجام میدی..

James Cameron

یک داستان میبایستی یک شروع,یک وسط و یک پایان داشته باشه.....با اینحال, هیچ لزومی نداره که نظمی داشته باشند.

Jean-Luc Godard

تمام دستاوردهای بزرگ نیاز به زمان دارد.

Maya Angelou

تنها چیز امن(مطمین) داشتن یه شانسه(فرصت).

Mike Nichols

خانم ها و اقایان,عصرتون به خیر, اسم من اورسن ولزه,من یک بازیگر,نویسنده,تهیه کننده و کارگردانم,من یک جادوگرم و همچنین روی صحنه (تیاتر) و رادیو هم حضور دارم.حالا چرا , در وجود من اینهمه استعداده و در وجود تو اندکی ؟

Orson Welles

فیلم به مانند یک میدان جنگه.

Sam Fuller

بسیاری از اوقات هست که فیلمهای شما, به اعتبار و بزرگی میرسند ,که اصلا شما خیالش رو هم نمیکردید.

Spike Lee

یک فیلم میبایستی بیشتر از یک قطعه ی موسیقی یا به نوعی شبیه به یک خیال باشد.فیلم باید پروسه ایی از حالت ها و احساسات را در خودش بوجود بیاورد.موضوع(داستان), نکته ی است که در پشت این حسها قرار میگیرد و مفهوم هم, در مرحله ی بعدیست که عنوان میشود.

Stanley Kubrick

مردم بیاد نمیاورند که چطور داستان را روایت میکنید,داستان نه وسط دارد و نه انتها.معمولا هم ,که شروع میشود ,به این شروعش هیچ زمانی پایان نمیدهد.

Steven Spielberg

اگه فیلمم یه روزی باعث بشه تا بیشتر از یک نفر, حس بدبخت بودن رو تجربه کنه,اونجاست که میفهمم,که کارم رو خوب انجام دادم.

Woody Allen

صفحه نمایشهای بزرگ, همیشه منرو به یاد رول های کاغذ توالت میاندازند.

Yasujiro Ozu

منبع : thesmalls

این نوشته ی پایین رو هم از سایت نقد فارسی گرفتم,خوندنش خالی از لطف نیست.

در باب مقایسه ی نولان با کوبریک و شبیه دانستن این دو به یک دیگر:
    کریستوفر نولان :
    با نهایت احترام به معتقدین این تئوری، باید بگویم که این بیش از هر چیز همانند یک شوخی بی‌مزه اسکاتلندی است!
    و در ادامه:
    چنین قیاسی درست شبیه این است که بخواهید ارزش یکی از صدها کبوتر رها شده در اولد تاون لندن را با یکی از کوالاهای کمیاب استرالیایی بسنجید! من درست یکی از همان کبوترها هستم و دستاوردهای سینمایی استن (کوبریک) برای من، قله‌ای دست‌نیافتنی است

سپاس
    2,310
    از این کاربر 2,003 بار در 173 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سخنانی از بزرگان سینما

"فیلم مثل یک انسان است. یا به او اعتماد می‌کنی یا نمی‌کنی."

"وظیفه‌ی فیلمساز این نیست که تکنیک را توضیح بدهد بلکه باید داستان را به بهترین شکل ممکن تعریف کند."

"دوست دارم بازیگران را به جایی ببرم که بتوانند رگی از بدن‌شان را باز کنند (با تمام وجود بازی کنند). این وظیفه‌ی من است. مهم‌ترین نکته این است که من فضای امن برای انجام چنین کاری را برای آن‌ها فراهم کنم."

"(درباره‌ی الیزابت تیلور) هیچ وقت ندیدم که الیزابت تیلور این سه کار را انجام بدهد: دروغ بگوید، با کسی نامهربانی کند و سر وقت سر صحنه بیاید."

"(درباره‌ی استنلی کوبریک) به نظرم او در پایان زندگی‌اش دچار مشکل شد چون اگر نتوانی از خانه بیرون بیایی، رد واقعیت را گم می‌کند و به نظرم این همان اتفاقی است که برای او افتاد. با وجود این، او فیلم‌های بزرگی ساخت و کارگردانی بی‌نهایت بااستعداد بود. اگر به 2001: اودیسه فضایی (1968) نگاه کنید، ناگهان متوجه می‌شوید که ((وای خدای من! هیچ آدمی در این فیلم نیست!))"

مایک نیکولز/Mike Nichols

پ ن: اینا رو سال پیش خوندم، گفتم که بزارمش اینجا و اینا هم خوندنشون خالی از لطف نیست.

3. 16 کاربرِ زیر از mhk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,310
    از این کاربر 2,003 بار در 173 پست سپاس گزاری شده

"من با او کار نکردم. من او را برای اولین بار در مراسم اسکار مدتها پیش ملاقات کردم. من در اتاق سبز ایستاده بودم و در آن زمان انگلیسی من خیلی خوب نبود."

"من مردم بسیاری را در مقابل خودم دیدم و ناگهان [میشنوم] 'جکی چان! [من] طرفدار بزرگ هستم.' من جوابی ندادم چون رابین ویلیامز بود. [من گفتم] 'من طرفدار بزرگ هستم، بزرگ برای دیدن شما' و بعد از آن او رفته بود."

"من واقعاً او را نمیشناختم، ولی فکر میکنم امروز بهترین دوستم را از دست دادم."

نظر جکی چان/Jackie Chan درباره رابین ویلیامز/Robin Williams

پ ن: این مربوط به 12 آگوست 2014 میشه! +

5. 18 کاربرِ زیر از mhk بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Time is a stubbornly persistent illusion
    سپاس
    2,292
    از این کاربر 2,631 بار در 176 پست سپاس گزاری شده

بیلی وایلدر :
    "هر کس باید رویایی داشته باشد تا بتواند صبح از خواب بیدار شود ! "

7. 20 کاربرِ زیر از Uncle Tommy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Time is a stubbornly persistent illusion
    سپاس
    2,292
    از این کاربر 2,631 بار در 176 پست سپاس گزاری شده

فرانسوآ تروفو: برای شما این چیزی بیش از یک فیلم نیست. برای من ــ امّا ــ همه‌ی زندگی‌ام است. (از اون سخنانی هست که باید قابش گرفت)

کایه دو سینما، شماره‌ی سیصد و پانزده، هزارونهصد و هشتاد
    I wanna go back to the black

9. 17 کاربرِ زیر از Uncle Tommy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    554
    از این کاربر 3,795 بار در 453 پست سپاس گزاری شده

میخواستم اونجایی که مت دیمون و بن افلک اومدن بالای سن اسکار سخنی بذارم که بیخیال شدم و گفتم بد نیست که از سخنان سنگین فاصله بگیریم :دی و این زنگ تفریح:

بازیگران مثل گاو میمانند، ما باید آنها را از میان فنسها عبور دهیم

Michelangelo Antonioni

11. 8 کاربرِ زیر از DEBB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    554

شاید هر مخاطبی به تنهایی نادان باشد اما همه آنها در کنار هم نابغه اند

اگر شما حقیقت را به مردم بگویید آنها یا خوشحال میشوند یا شما را خواهند کشت

اگر علاقمند هستید که حقیقت را به مردم بگویید سعی کنید آن را به صورتی خنده دار بیان کنید، چون در غیر این صورت شما را خواهند کشت

تنها قاعده‌ ای که در فیلمها وجود دارد این است که هیچ قاعده‌ ای وجود ندارد

Billy Wilder واقعا براش کمه، باید گفت Billy Wilder مطلقا دوست داشتنی :دی

13. 9 کاربرِ زیر از DEBB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    554

زندگی از چالشهایی ساخته شده که نمیشه حلشون کرد (بهشون غلبه کرد) بلکه باید پذیرفتشون

Roger Ebert

...و خداوند تایلر داردن را آفرید

15. 5 کاربرِ زیر از DEBB بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12