برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    سپاس
    1,417
    از این کاربر 3,007 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 357 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Fateless

"بی سرنوشت" محصول سال 2005 مجارستان به کارگردانی لایوس کولتای است. فیلم نامه اثر را ایمره کرتس به رشته تحریر در آورده است. ایمره که در سال 2002 برای رمان مشهور خود ، بی سرنوشت، برنده جایزه نوبل ادبیات شد با همکاری لایوس کولتای تصمیم گرفتند کتاب را در قالب فیلمی به تصویر بکشند. حاصل کار اثری است بی ادعا و پرجرئت.
    بی سرنوشت روایت گر پسری یهودی (گیورکی) است که در مجارستان جنگ جهانی زندگی می کند. پس از اینکه پدرش به اردوگاه کار فراخوانده می شود و کارش را از دست می دهد با نامادری خود تنها می ماند. داستان به گونه ای پیش می رود که راه پسر نیز به سمت اردوگاه های نازی کج می شود. اردوگاه هایی که هویت را از انسان ها می گیرند و آنها را به شماره هایی تبدیل می کنند که باید شبانه روز کار کنند.
    فیلم تصویر تلخ روزگاری است که بر اسرای اردوگاه می گذرد و اما این تصویر منحصرا برای انتقال تجربه ی بودن در یک اردوگاه نازی نیست بلکه نمایش درونیات افرادی است که در بحبوحه جنگ و اسارت بدنبال روشی برای حفظ امید در زندگی هستند. اما بنظر تمامی امیدها به بن بستی منتهی می شوند و تنها انگیزه هایی اندک باقی می ماند که ما را به زندگی می دوزد.
    گیورکی که انتقال از یک اردوگاه به دیگری و پروسه ورود به اردوگاه های جدید را خسته کننده ترین کار می داند در انتهای مسیر خود وارد اردوگاه زایتز می شود. او که بتازگی وارد اردوگاه شده با شخصی به نام باندی سیتروم آشنا می شود. کسی که لجوجانه باور دارد باری دیگر آزاد در خیابان های شهر زادگاه خود قدم خواهد زد. او سعی می کند امید را در میان زندانیان زنده نگه دارد اما با تمام وقایعی که در جریان است کار سختی پیش رو دارد.
    شخصیت های متعددی در فیلم حضور دارند که نامشان را نمیدانیم، اطلاعی از گذشته آنها نداریم و تنها می دانیم که همشان به مسیری یکسو هدایت شده اند. برروی پیراهن تمامی زندانیان حرف U درج شده است که به معنای "بی گناه" است و این شاید تلخ ترین طعنه ای باشد که در فیلم زده می شود. بی گناهانی که رخت زندانی بر تنشان پوشانده شده است.
    ویرانه های شهر مقصد بعدی گیورکی پس از آزادی از رایتز است. او در کوچه های ویران و اکنون آرام شده شهر خود، راه خانه را می یابد اما زمانی که به خانه می رسد با غریبه ای مواجه می شود. شرایط حالا کاملا برای او متفاوت شده است. از جهنم نازی ها گذر کرده اما در این مسیر یک بار مرده است.
    فیلم با موسیقی زیبا و گوش نوازی که دارد و درامی که خلق می کند ببیننده را تا انتها با خود همراه می سازد. ایمره کرتس نویسنده، رمان نویس و نگارنده فیلم نامه اثر، خود بخشی از زندگانیش را در اردوگاه آشویتز گذرانده است. شاید به همین دلیل است که توانسته اینگونه صریح روایت گر وقایع آن دوران، دغدغه ها، انگیزه ها و امیدها باشد و اثری چنین قابل اعتنا بیافریند.

سپاس
    1,417

پاسخ : Fateless

زیرنویس هماهنگ با نسخه بلوری
    ترجمه کاری از : سامان

I eat hot-dogs, I live on pies. I'm forty-five
    سپاس
    1,215
    از این کاربر 4,626 بار در 335 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 357 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم Fateless

خسته نباشی

4. 17 کاربرِ زیر از Red Hood بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,417

زیرنویس به پست دوم اضافه شد.
    من چند نکته رو اینجا بگم:
    زیرنویس انگلیسی فیلم بسیار ناجوره. و واقعا بعضی جملات گنگ هستن و با توجه به اینکه زبان اصلی فیلم انگلیسی نیست واقعا درک معنایی صحیح کار دشواری بود. برای همین از زیرنویس های اندونزیایی، عربی، پرتقالی و عبری استفاده کردم که مطمئن بشم ترجمه صحیح انجام میشه.
    بخش هایی در فیلم انگلیسی صحبت میکنن که اون بخش ها در زیرنویس انگلیسی موجود نبود. برای همین خودم بصورت شنیداری ترجمه کردم. امیدوارم درست ترجمه شده باشه.
    نکته دیگه اینکه یک زیرنویس فارسی دیگه هم از این فیلم موجود هست در نت ولی با گوگل ترجمه شده و ترجمه درستی نیست. پس این اولین ترجمه رسمی هست.

اضافه شده در : 3 minutes

یک مسئله دیگه هم هست که توی همین تاپیک میگم. بچه های قدیمی انجمن منو میشناسن. و احتمالا بیشترشون دلشون میخواد کله ی منو بکنن.
    حق هم دارن البته. فقط میخوام بگم من در انجمن های زیادی حضور داشتم حالا فعال یا غیر فعال. این انجمن بخاطر حضور این بچه ها حرف نداره.
    ینی من خجالت میکشم پیام های خصوصی خودمو میخونم. اینقدر که بچه ها پیگیر سوال کردن من کجا رفتم و چه اتفاقی افتاده. فقط میخواستم اینجا تشکر کنم از همشون.

سپاس
    11,117
    از این کاربر 16,167 بار در 1,153 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشی دوست عزیز ، کار بسیار پر زحمتی رو داری انجام میدی ، اینکه به جند تا زبون دیگه ام تسلط داری خیلی عالیه.
    سریالیم که انتخاب کردین واقعا خاص هست ، خوده من به شخصه به فیلم های اروپایی ناشناخته اینطوری خیلی علاقه دارم ، امیدوارم بچه های تیم دانلود هم لینک مناسب ازش گیر بیارن بزارن.

7. 15 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
    سپاس
    10,433
    از این کاربر 3,119 بار در 175 پست سپاس گزاری شده

بسم الله الرحمن الرحیم
    بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

9. 19 کاربرِ زیر از Amirhossein17 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    89
    از این کاربر 527 بار در 27 پست سپاس گزاری شده

خسته نباشید

11. 9 کاربرِ زیر از omidakradi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

نوبلينگ! فيلم بالا بود و مثل اكثر فيلم‌هاي جهودي روضه‌ي مكشوف مي‌خوند!

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_pd09 نمایش پست ها
    بخش هایی در فیلم انگلیسی صحبت میکنن که اون بخش ها در زیرنویس انگلیسی موجود نبود. برای همین خودم بصورت شنیداری ترجمه کردم. امیدوارم درست ترجمه شده باشه.
    تشكر و خسته نباشيد. فيلم پرديالوگي بود من اتفاقن بخاطر همون زيرنويس بد فارسي‌ش هيچ‌وقت نشد فيلم رو تماشا كنم با اينكه هميشه رو هاردم داشتمش. فقط اين قسمتي كه مربوط به مكالمه‌ي سرباز آمريكايي مي‌شد زيرنويس هماهنگ نبود و اين عدم هماهنگي از اون تايم (1ساعت و 55 دقيقه) تا آخر فيلم ادامه پيدا ميكنه. البته من نسخه‌ي 720 و 950 مگي رو داشتم. حالا نميدونم شايد با نسخه‌ي من هماهنگ نبود.

همين ديگه. سامان جان منتظر پروژه‌هاي خاصت هستم بخصوص شرقي‌ها و ترسناك‌ها ...

13. 10 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,417

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    نوبلينگ! فيلم بالا بود و مثل اكثر فيلم‌هاي جهودي روضه‌ي مكشوف مي‌خوند!

تشكر و خسته نباشيد. فيلم پرديالوگي بود من اتفاقن بخاطر همون زيرنويس بد فارسي‌ش هيچ‌وقت نشد فيلم رو تماشا كنم با اينكه هميشه رو هاردم داشتمش. فقط اين قسمتي كه مربوط به مكالمه‌ي سرباز آمريكايي مي‌شد زيرنويس هماهنگ نبود و اين عدم هماهنگي از اون تايم (1ساعت و 55 دقيقه) تا آخر فيلم ادامه پيدا ميكنه. البته من نسخه‌ي 720 و 950 مگي رو داشتم. حالا نميدونم شايد با نسخه‌ي من هماهنگ نبود.

همين ديگه. سامان جان منتظر پروژه‌هاي خاصت هستم بخصوص شرقي‌ها و ترسناك‌ها ...
    این فیلم اون دقایق اصلا زیرنویس نداره و من خودم خط به خط بصورت شنیداری ترجمه کردم و زیرنویس رو زمان بندی کردم متناسب با نسخه ای که داشتم. یکی از دوستان که همین جا ازش تشکر میکنم زیرنویس فیلم رو برای نسخه 720 ریسینک کرده و زمان بندی ها رو برای نسخه 950 مگی شما تنظیم کرده. اون رو دانلود کن. ++
    واقعیت پروژه ای دستم نیست هنوز ولی خب بدم نمیاد چند تا کار شرقی دیگه انجام بدم. شما معرفی کن من نه نمیگم.

15. 14 کاربرِ زیر از saman_pd09 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :