برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,382 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Humans | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

ژانر:درام علمی-تخیلی
    شبکه:Channel 4 و AMC
    براساس: مجموعه Real Humans
    نویسندگان: Sam Vincent و Jonathan Brackley
    وضعیت:اتمام فصل اول-تمدید برای فصل دوم
    تعداد قسمت ها: فصل اول هشت قسمت
    تاپیک بحث:

Humans عنوان درام علمی-تخیلی می باشد که بر اساس سریالی سوئدی با عنوان Real Humans (به زبان سوئدی Äkta människor) که از شبکه SVTاین کشور پخش می شد ساخته شده است.پس از آنکه ساخت فصل سوم مجموعه موفق Real Humansبه دلیل مشکلات مالی در هاله ای از ابهام قرار گرفت,شبکه Channel 4 تصمیم به ساخت نسخه انگلیسی زبان این اثر با همکاری استودیو Kudos و شراکت استودیو آمریکایی Xbox Entertainment Studios گرفت, اما پس از آنکه در روزهای پایانی سال 2014 میلادی مسئولان شرکت Microsoft تصمیم به انحلال این استودیو زیرمجموعه خود گرفتند,مسئولان شبکه باسابقه AMC با پیشنهاد مشارکت جدیدی به سراغ مسئولان این شبکه آمدند تا فصل اول این مجموعه که در هشت اپیزود به قلم Sam Vincent و Jonathan Brackley که هردو از نویسندگان درام هیجانی MI-5 می باشند ساخته شود و از چهاردهم ژوئن (بیست و پنجم خرداد) در بریتانیا و دو هفته پس از آن یعنی بیست و هشتم ژوئن(هشتم تیرماه) در ایالات متحده پخش رسمی خود را آغاز نماید. +, +, +
    خلاصه داستان:
    داستان سریال که در دنیایی موازی در حومه شهر لندن می گذرد, زمانی را به تصویر می کشد که تکتولوژی به حدی پیشرفت کرده که رباتهایی که Synth نامیده می شوند وارد زندگی عادی انسان ها گشته و قادر به کمک به انسان ها در کلیه امور روزمره شان می باشند.در این میان Lauraکه برخلاف میل او,همسرشJoe Hawkins به عنوان هدیه اقدام به خرید یکی از این رباتهای خانه دار کرده است متوجه خصوصیات و رفتارهایی غیر عادی در این ربات می شود.ظاهرا موضوع به این سادگی نیست و سازندگان این وسایل چیزی بیشتر از یک ماشین کمک کننده عادی را طراحی نموده اند.

بازیگران:

Colin Morgan در نقش
    Leo

Gemma Chan در نقش
    Anita

Katherine Parkinson در نقشLaura

Emily Berrington در نقشNiska

Tom Goodman-Hill در نقشJoe

Theo Stevenson در نقشToby

Pixie Davies در نقش
    Sophie

William Hurt در نقش
    George Millican

Will Tudor در نقش
    Odi

Rebecca Front در نقشVera

Eva-Jane Willis در نقش
    Cafe Girl

Jack Derges در نقش
    Simon
    تریلری از سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Humans | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

- اون چيه؟
    - اون موناليزاست؛ اون پني‌سيلينه؛ اون بمب اتمه!

دو قسمت ديدم و فكر مي‌كنم (يعني چاره‌ايي ديگه‌اي ندارم بايد فكر كنم!) اين سريال نسبتن بريتيش رو بايد كنار تجربه‌هاي قبلي بالاخص "Black Mirror" گذاشت. ميدوني فضاي اين كار جوريه كه ريسكش بالاست يا اينقدر بد ميشه كه همه مسخره‌ش مي‌كنن يا اينقدر خوب كه احتمالن تحسينش مي‌كنن. اين قضيه تقريبن در مورد تمام كارهاي اين سبكي و اين شكلي - روباتيك - وجود داره چون قراره اين ماشين‌ها حرف بزنن و يه چند قدم هم پاشون رو جلوتر بذارن و احساساتي هم بشن و فكر كنن و ... خلاصه اينكه خيلي "آدم" بشن حتي از ما هم بيشتر!

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

نکته : در این متن هیچ گونه اسپویلی موجود نمی باشد

تکنوفوبیای انگلیسی ( اروپایی) :
    پیشتر در سریال هایی مثل بلک میرور و اتوپیا و خیلی از فیلم های سینمایی مطرح دیگه با واژه ترس از تکنولوژی و ترس از ماشین و انواع ترس هایی که سبب پیشرفت جامعه و یا نابودی جامعه میشوند اشنا شده اید.

به طوره کلی جامعه انگلیس یا بهتره بزرگترش کنم و بگم جامعه اروپایی و مردمانش، در طول تاریخ، در مواجهه با پیشرفت های علمی همیشه به دلایلی، ترس از تکنولوژی رو از خود بروز داده اند. مهم ترین نمونه این فوبیای خاص رو می توان به جنبش لادایت ها * در قرن هجدهم بسط داد. جنبشی که بعد از انقلاب صنعتی در انگلیس به وجود آمد و دلیلش هم ترس کارگران به خاطر از دست دادن کارشان به سبب پیدایش ماشین آلات صنعتی بود.

شاید حس کرده باشید که نگاه این مردم همیشه با انواع و اقسام ترس های بزرگ و کوچیک آمیخته هست. یک روز از ماشین آلات صنعتی می ترسند و یک روز از برق می ترسیدند و یک روز هم مثل الان از هوش مصنوعی ربات ها و تروریسم و بمب اتم می ترسند. ترس، جزو لاینفک زندگی یک انگلیسی هست. گاهی ترس مثل جنبش لادایت ها درون مایه مردمی دارد و توسط حکومت ها سرکوب میشوند و گاهی هم برعکس هست و این حکومت هست که برای رسیدن به اهدافش میخواد این ترس رو به مردمش القا کند. به هر جهت این ترس ها گاها دستمایه ساخت انواع و اقسام سریال ها و فیلم ها شده هست . البته گاهی هدف سازنده ها این هست که با نمایش پیشرفت ها و نشون دادن آینده ی نه چندان دور، ذهن این مردم مریض رو برای اینده بسنجند و گاهی هم در حال عادی سازی رفتار مردم با پیشرفت هایی هست که در اینده اتفاق خواهد افتاد.

چیزی که انسان ها رو از دیگر آثار مشابه متمایز کرده این هست که یک سریال صرفا فوبیایی نیست، بلکه به معنای کلمه شما عشق میان ربات با یک ربات و عشق میان ربات و انسان و زجر و درد های یک ربات هوشمند رو درک خواهید کرد. انسان ها ، شما رو در دنیایی رها میکند که درک آن برای شما سخت خواهد بود ! دنیایی تمام ماشینی که حتی میتواند زنان روسپی اش هم ربات باشد! حتی فکر کردن بهش هم سخت هست که یک فاحشه ربات هم از زندگی ذلالت بارش می تواند خسته و آزرده خاطر شود.

اون جیغ های بی صدا و دردهایی که یک ربات هوشمند میتواند از زندگی خود داشته باشد رو می توان با هم نوع انسانی اش مقایسه کرد. انسانی که خود به دلایل فقر و یا فحشا دردهایی کشیده ،اینک ربات هایی رو می بینند که باعث از دست دادن شغلش شده اند و این درد و نفرت انسانی از ربات ها رو بیشتر میکند و در مقابل رباتی که هم اکنون به مرحله ای از تکنولوژی رسیده هست که اون هم می تواند ظلمی رو که از سمت انسان ها بهش وارد شده رو لمس کند. این برخورد احساسات بین ربات و یک انسانی که به منزله خالق ربات می باشد، خودش میتواند برای یک بیننده ای که همیشه فاکتور ترس رو در زندگی اش لمس کرده، جذاب باشد. نه تنها برای اون بیینده انگلیسی بلکه برای بقیه کسانی که سریال رو نگاه میکنند.

پس انسان ها علاوه بر اینکه می خواهد شما رو به خاطر از دست دادن شغل تون در جامعه و یا ترس از هوش مصنوعی ربات ها و یا ترس از دست دادن عشقتون به خاطر وجود یک ربات بترسناند، بلکه میخواهد انسانیت درونی یک ربات رو به نمایش بگذارد. انسانیتی که شاید خیلی از انسان ها سالهاست ازش بی بهره اند. انسان ها میخواهد نشان دهد انسان بودن در این نیست که شما رو انسان صدا کنند بلکه یک ربات هم می تواند انسانیت درونی خودش رو در جامعه نشان دهد و در کنار آدم ها زندگی کند.

امتیاز من به فصل اول : 9

* لادایت (فارسی ، انگلیسی)

4. 19 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

یکی از سریالهایی که به شدت پیگیر دانلود و دیدنشم همین سریاله ولی باو جود اینکه به شدت هم عاشق فیلم ها و سریالهایی هستم که محوریتش هوش مصنوعی و روباتهاست ولی نمیتونم خودمو با این موضوع که روباتها میتونن عاشق بشن میتونن احساسات انسانی رو درک کنن آداپته ! کنم و کلا با این موضوع مشکل دارم. به نظر من بهترین ژانر یا سناریویی که میشه از هوش مصنوعی توش بهره برد بدون این که واقعا به این سبک آسبی برسه فیلم هایی مثل ترمیناتور و یا قسمت دوم انتقام جویانه!
    فیلمی مثل فراماشین باعث شد دیدم به قضیه ی این که روباتها هم میتوننن عاشق بشن عوض شه و بدبین بشم به این ژانر.البته از نوع احساسیش!
    ای کاش این فیلم رو نمیدیدم (حالا چطور برم فصل دوم اکستنت رو نگاه کنم !)
    امیدوارم ارزش دیدن داشته باشه چون چه بخوام چه نخوام باید ببینمش!

6. 9 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هنر فطری
    سپاس
    726
    از این کاربر 739 بار در 136 پست سپاس گزاری شده

فقط خواستم بگم همانند اتوپیا موزیک متن شاهکاری داره که همین باعث شده اساس سریال لذت بخش و هیجان انگیز و نوین بشه
    نظر خود را به دیگران تحمیل نکنیم

8. 9 کاربرِ زیر از majidzendaniyan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

من سه قسمت این سریالو دیدم ، نتونستم بیشتر تحمل کنم و ادامه بدم ، اخه رباتش بیش از حد

شبیه انسانن ...

با اینکه سریال خوش ساختیه اما من نتونستم رابطه برقرار کنم
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

10. 8 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,162
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

امروز سریال و تموم کردم
    از همینجا به تیم ترجمه خسته نباشید میگم دستت تون درد نکنه خیلی عالی بود کار تون
    همون جوری بود که بیشتر دوستان تعریف شو میکردن سریال واقعا عالیه
    واقعا بازیگراش عالی کار کردن عین یه رباط واقعی بودن
    روند پیش روی داستان هم خیلی عالی بود فقط دلم برای او دی سوخت
    به نظرم این داستان ممکنه تو اینده نچندان دور به واقعیت به پیونده حالا یکی از واقعیات زندگی ما اجین شدن با ماشین هاست که هر روز دارن کار های ما رو راحت تر میکنن
    حالا این وسط اگه این ماشین ها احساس پیدا کنن چی میشه واقعا داستان جالبیه یک نگاه روشن فکرانه به اینده انسان ها
    امید وارم فصل دوم هم به این زیبایی باشه

12. 12 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هنر فطری
    سپاس
    726
    از این کاربر 739 بار در 136 پست سپاس گزاری شده

سبک این جور فیلمها رو از بلک میرور دنبال کردم . رسیدم به اتوپیا و حالا این
    واقعا تو هر سه تا با هدف و ایده بزرگی نسبت به آینده بشر فیلمنامه هاشون نوشته شده . آینده سایبری
    که دور از دسترس هم نیست ....

ویرایش: موسیقی متن سریالو کسی پیدا کرده برای دانلود ؟
    نظر خود را به دیگران تحمیل نکنیم

14. 9 کاربرِ زیر از majidzendaniyan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

به نظرم حدود 6 ساعت پشت هم خیره شدن به مانیتور و 1 ساعت وابستگی به شخصیت ها واسه این سریال خیلی کافیه. اگه به سبک رباتیک و هوش مصنوعی علاقه دارین حتما این سریالو بهتون پیشنهاد میکنم.
    +بازی فوق العاده Neil Maskell که توی اتوپیا هم بود واقعا بهم چسبید.

پ.ن: این عکسو واسه این گذاشتم چون بنظر بهترین بازی رو این دو شخصیت انجام دادن.

16. 16 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

زنان و مردان مصنوعی در راه‌اند !!!
    یک مدتی هست از پخش سریال گذشته و توی این مدت، سریال طرفدار های خاص خودش رو پیدا کرد و هم دوستانی بودند که به دلایلی سریال رو نتوانستند هضم کنند و این زندگی انسان و ربات براشون قابل پذیریش نبود و ایراداتی به داستان و فیلم نامه گرفتند که البته قبول دارم که دلایلشون میتونه قانع کننده باشه، چرا که هنوز به طور ملموس و به این شکلی که در سریال نشون داده شد هنوز کسی با ربات ها زندگی نکرده! و درک این جور داستان ها قطعا سخت هست. ولی خوب امروز توی خبرها چشمم به این خبره " زنان و مردان مصنوعی در راه‌اند " افتاد و دلیلی شد که این تاپیک رو مجددا بالا بیارم تا دوستان این خبر رو بخونند. بعد خوندن خبر هم توی گوگل سرچ کردم دیدم که حتی قبل از اینکه سریال ساخته بشه هم خبرهایی مبنی بر ساخت چنین ربات هایی توسط چینی ها بوده. به هر جهت امیدوارم بعد خوندن خبر زیاد شوکه نشید که این ربات های عروسکی هم اکنون هم ممکنه در ایران پیدا بشه ! واقعا دنیا داره به کجا چنین شتابان میره ! فقط کم مونده پس فردا بریم میدون توپ خونه تهران، بعدش ببینیم دست فروش ها به جای عرضه فیلم و سی دی های پ ،دارند این عروسک های رباتی رو به جوون ها می فروشند

18. 13 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین