برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 6 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 54
    New Is Always Better
    سپاس
    23,924
    از این کاربر 23,266 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

Sense 8 | بحث و گفتگو پیرامون فصل اول

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Sense 8 | بحث و گفتگو پیرامون فصل اول

بالاخره تموم شد فصل اول ......هر قسمت بهتر از قسمت قبل ......با همه پیچیدگی و تعداد کارکترهای زیاد....بازهم پیام سریال آنقدر واضح بود که خیلی راحت میشه گرفتش....احساسات فوق العاده عمیق همراه با هیجانات فوق العاده قسمت های پایانی ........

نتفلیکیس کم کم داره گوی سبقت رو از بقیه میگیره و واقعا زنگ خطر رو برای دنیای شبکه های دولتی و کابلی و ....به صدا در میاره؟؟؟؟؟؟؟یا ....

3. 11 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

اپیزود 5

با اینکه قسمت یک و دو بسیار کند بود سریال الان که قسمت 5 هستم کم کم داره جون میگیره ، هر چی جلوتر میره جذاب تر میشه........تخیل جالب و شیرینی تو سریاله که

ادم دوست داره ببینه اخرش به کجا میکشه، ببینیم این برادران واچسفکی میتونن معماهای جذابی رو در سریال بگنجونن یا نه ،فعلا که همه چیز مبهمه.

با تشکر از تیم ترجمه که دیدن سریال رو میسر کردن.
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

5. 9 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547
    از این کاربر 185 بار در 31 پست سپاس گزاری شده

واقعا سریال ضعیفیه. بطور واضحی آب بستن توش. یه چیزی که میشد تو چهارتا اپیزود تمومش کرد رو کردن دوازده تا اپیزود .
    به معنی واقعی هالیوودیش کردن. صحنه های بی معنی همجنسگرایی . اونم این همه. این هجم عشق و رومنس و این چرت و پرتا تو این مدل داستان. اسلوموشن های زیاد نشون دادن هشت تای اصلی .
    تو کشتارا هم اساسا خط اخلاقی خاصی پیگیری نمیشه . مثلا سیاهه یا وولفگانگ .
    ایده خوب که وسط هالیوودیشن گم شده. من که مجبور میشم بزنم جلو که از وسط صحنه های (!!) فیلم رد شم برسم به داستان )))
    خلاصه که ژانر ماجرایی فور تین ایج سبکه سریاله )
    واچوفسکی ها هم بعد ماتریکس بهتره چیزی نسازن. هر چی دارن از اونه و بقیه فقط بی ابرویی )

(با مزه ترین اونجاس که سینمای مکزیک رو سطحی نشون میده ولی اکشنای خود سریال هم در همون حده)

کاش اینو انگلیسیا میساختن.

7. 6 کاربرِ زیر از mahdy61 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

در لحظه زندگی کن
    سپاس
    3
    از این کاربر 356 بار در 61 پست سپاس گزاری شده

عالی بود این سریال محشره مخصوصا قسمت اخرش پیشنهاد میکنم حتما نگاه کنید . چه بشه این سریال

9. 9 کاربرِ زیر از rezash96 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان،

اول از همه می‎خواستم از تیم ترجمۀ خوب TVWorld سپاسگزاری کنم. واقعاً زحمت کشیدند. اینکه روزانه ترجمۀ میانگین 2 قسمت رو انجام دادند، واقعاً جای تحسین داره

و اما در مورد این سریال، یا بهتره بگم شاهکار

من شخصاً از قسمت اول تا آخر اون رو به طور کلی 2 روزه دیدم. از اولین قسمت اون تونستم به خوبی باهاش ارتباط برقرار کنم. انقدر ایدۀ این سریال برام جذاب بود که نمی‎تونستم لحظه‎ای از فکرش بیرون بیام. و الان پشیمونم که چرا انقدر عجله کردم، و به همین خاطر مجدداً دارم تماشاش می‎کنم

البته حق میدم به خیلی از دوستان که با دیدن قسمت‎های اولیه (تا قسمت سوم مثلاً) خیلی جذب سریال نشن. ولی خب مجبورید که تحمل کنید، تا در قسمت‎های بعدی جبران اون جذابیت از دست رفته رو دریابید

خیلی از دوستان گله‎مند بودن به خاطر موارد جنسی‎ای که مطرح شده بود داخل سریال. خب قاعدتاً اینطور موارد نه با دین ما و نه با فرهنگ ما ایرانی‎ها سازگاره؛ نباید یقۀ سازندگان این فیلم رو بگیریم که چرا این کارو کردن. اگه واقعاً با این موارد مشکل دارین، خیلی راحت اون قسمت‎ها رو نادیده بگیرین یا کلاً بی‎خیال تماشای این سریال بشین. انقدر هم گیر ندین که فلانه و بهمانه!

مثلاً شخصیت نومی، واقعاً ترازن هست. یعنی در واقعیت هم ترازن هست. حالا فارغ از این بحث گرایش جنسی‎ای که داره. (فی‎الواقع زمانی که پی بردم این بنده خدا اول مذکر بوده، بعداً شده مؤنت، بعد گرایش جنسیش هم به جنسیت مؤنث هست، هر کاری می‎کردم نمی‎تونستم نخند‎م).

با همۀ مواردی که عرض کردم خدمتتون، اگه تفکرات و گرایش‎های دیگران رو راحت می‎تونید بپذیرید، این سریال رو بدون کمترین اتلاف زمانی مشاهده بفرمایید

اگه درگیر داستان و ایدۀ این شاهکار بشین، اصلاً بی‏‎خیال چند مورد بی‎اهمیت جنسی که مطرح شده میشین

از همه لحاظ شاهکاره؛ عاشق تمامی شخصیت‎هاش شدم و خیلی خوب تونستم با تک تک‎شون همزاد پنداری کنم. حیف که یک‎سال می‎بایست در انتظار فصل دوم این سریال باشیم.

ممکنه 2-3 جملۀ بعدیم تا حدودی داستان رو لوث کنه؛ لطفاً اگه هنوز سریال رو شروع نکردین که ببینین، جملات بعدیم رو نخونین! :دی

تنها یه ایراد می‎تونم به این سریال بگیرم، اونم اینه که جملگی به زبان انگلیسی صحبت می‎کنن یعنی توی بمبئی طرف با هر کسی که اطرافش هست (حتی اون خدای فیلی شکلش) انگلیسی حرف میزنه یا مثلاً توی کنیا که همه با هم انگلیسی حرف می‎زنن کلاً یا توی سئول یا توی برلین طرف اومده GOT رو ساخته، واسه زبانی که وجود نداشته، یه زبان ساخته که قضیه رو هر چه بیشتر واقعی نشون بده. اون موقع واقعاً برام جای تعجب داره که یه سریال به این خوبی، چه دلیلی میتونه داشته باشه که این مورد رو در نظر نگرفته باشه؟

به هر حال، یه شاهکار هم میتونه معایبی رو داشته باشه.

در آخر هم از دوستمون @mahdy61 که به طور کارشناسانه‎ای این سریال رو نقد کردن تشکر می‎کنم و ازشون می‎خوام که مجدداً سریال رو مشاهده کنن تا متوجه داستان بشن؛ این سریال فقط 8 کاراکتر اصلی داره. من شخصاً قبل از این سریال خودم رو آماده کرده بودم که 8 قسمت رو به طوری که هر قسمت کاملاً مربوط به یک شخصیت باشه ببینم، ولی خب اینطوری نبود؛ اگه بود خیلی حوصله سر بر میشد. من موندم چطوری فرمایش می‎کنن که 12 قسمت رو میشد توی 4 قسمت فلان کرد! اجالتاً اگه بعد از مرور مجدد داستان، باز هم قضیه رو متوجه نشدین، "ستایش" رو ببینین، فکر می کنم براتون جذاب تر باشه. درکش هم براتون آسون تره. گویا فصل دوم هم داره.

11. 10 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

با احترام به نظر دوستانی که تو این تاپیک پست دادن بنده بخاطر اسپویل نشدن هیچکدومو نخوندم .
    سریال رو شاید بیشتر دوستان این نظرو داشته باشن که بیش از حد اضافه کاری و لفت دادن توشه . ولی سریالی با این همه شخصیت اصلی حتما هم باید چند اپیزود رو صرف شناسوندن کاراکتر های اصلیش بکنه . تا اپیزود 5 که من دیدم خداییش اصلا یه دقیقه هم اضافه کاری نداشته و عالی کار کرده . همین شناسوندن شخصیت ها خودش به بهترین نحو انجام گرفته . منکه با دیدن 5 قسمت فکر میکنم با یکی از بهترین سریالهایی که تابحال دیدم طرفم .
    خداییش با اینکه عمر شبکه نتفیلیکس از شبکه های قدیمی ای که تو آمریکا و انگلیس هستن کمه ولی از خیلیهاشون کارش بهتره .
    من موندم این همه هزینه میکنن سریال میسازن چجوری از دلشون میاد یدفعه همه رو میریزن بیرون . یعنی چقدر درامد دارن . هزینه اشتراک ماهانه اش تا اونجایی که شنیدم ماهی 15 دلاره .
    واسه همین سریال کمه کم واسه هر اپیزودش 20 تا 25 میلیون دلار هزینه شده .

13. 5 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547
    از این کاربر 185 بار در 31 پست سپاس گزاری شده

Samya کل کل کنیم؟ سر سریال؟ نه بابا بیخیال
    در مورد کیفیت داستان ارجاع میدم به صحنه ای از اپیزود اخر و داستان پورشهه که چون خراب شد همه نگهبانا ناراخت شدن و حواسشون از کارشون پرت شد )))) خیلی منطقی و ناب بود صحنش .
    یه صحنه دیده نشده از سیزن یک سریال
    http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/am0DMXv_460sa.gif

15. 2 کاربرِ زیر از mahdy61 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    528
    از این کاربر 2,536 بار در 341 پست سپاس گزاری شده

بدترین اتفاقی که برای یک مخاطب سینما و تلویزیون (به طور کلی هنر) ممکنه بیفته اینکه در تماشا کردن به یائسگی برسه ...
    اینکه قدرت باروری لذت بردن از یک اثر نو رو از دست بده ... با برچسب های مختلف، این اتفاق میتونه حاصل زیاد فیلم دیدن باشه، اما زیاد فیلم دیدن لزوما به معنای زیاد فهمیدن نیست.
    | سه چیز پایدار نماند

| ملک بی سیاست

| مال بی تجارت

| علم بی بحث

17. 4 کاربرِ زیر از kingmiladkh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy61 نمایش پست ها
    Samya کل کل کنیم؟ سر سریال؟ نه بابا بیخیال
    در مورد کیفیت داستان ارجاع میدم به صحنه ای از اپیزود اخر و داستان پورشهه که چون خراب شد همه نگهبانا ناراخت شدن و حواسشون از کارشون پرت شد )))) خیلی منطقی و ناب بود صحنش .
    یه صحنه دیده نشده از سیزن یک سریال
    http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/am0DMXv_460sa.gif
    اختیار دارید، چنین شاهکاری نیازی به کل کل من و شما نداره

پ.ن + خطر لوث شدن: وقتی میگم سریال رو دوباره ببینین، بدون اینکه بحث کنین، جداً دوباره ببینین :دی یا حداقل اگه می بینین متوجه قضیه نمیشین، دلیلی نداره بی مورد به بحث کردن ادامه بدین. نگهبان امنیتی زندان گوانتانامو که نبودند که نتونن پست خودشون رو ترک کنن. نگهبان یه سازمان خصوصی بودند و با دیدن پورشه‎ای که از روش در حد آتش گرفتن داره دود بلند میشه، نمی‎تونستن مثل درخت از جاشون تکون نخورن! کنجکاو شدند که ببینن قضیه چیه. یعنی الان من باید این چیزا رو هم برای شما توضیح بدم؟

این گیرهایی که شما میدین، مثل این میمونه که من بیام بگم: "مگه میشه احساس 8 نفر برای یک نفر باشه، و احساس یک نفر برای 8 نفر باشه؟"؛ محوریت داستان علمی تخیلی رو می‎برین زیر سؤال. به این شکل باید هکتیویست بودن نومی رو هم وهم و خیال و غیر منطقی تلقی کنیم (چون عملاً کسی که تا این حد بتونه عملیات نفوذپذیری رو انجام بده وجود نداره، یا اگه هم وجود داشته باشه به دلیل وسعت کاری که انجام میده، سریعاً شناسایی میشه و به فنا میره).
    یا برای مثال، امکانش خیلی کمه که وقتی نومی هیچ تجهیزاتی رو برای هک کردن نداره، و با ویل داره به راه چاره می‎اندیشه که چطور این تجهیزات رو فراهم کنه، یهو به طور معجزه واری از توی هوا اون دوستش باگ (که بیشتر میخوره دلال مواد مخدر یا یه همچین چیزی باشه تا هکر با اون لهجۀ فکر می کنم جنوبیش) ظاهر بشه و یه کیف تجهیزات تقدیم نومی کنه.

اما همین موارد هست که یک فیلم رو فیلم می کنه.

اگه به دنبال سوتی هستین، که معمولاً داخل هر سریالی این نوع سوتی ها پیدا میشه؛ میتونم یه دونه تقدیمتون کنم که هر زمانی خواستید یه مورد حسابی برای گفتن داشته باشید. برگردید به سکانس فلش بک ویل (دوست پلیسمون) به زمان کودکیش، زمانی که پدرش اون رو به خاطر دزدی داخل ماشین پلیس قرار میده؛ اون رادیوی پلیسی که پدر ویل در اختیار داره، کاملاً مدرن هست. حداقل تا 10 سال پیش چنین رادیوی پلیسی با این مدل وجود نداشته.

چشم و گوش بسته که ننشستیم سریال رو ببینیم؛ با وجود ضعف‎های بسیار ریزی که ازش دیدم (که انقدر ناچیز هست که اصلاً ارزش Mention کردن هم نداره)، باز هم میگم از نظر من یه شاهکاره؛ یه شاهکار فوق العاده ست

19. 10 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

در لحظه زندگی کن
    سپاس
    3
    از این کاربر 356 بار در 61 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Samya نمایش پست ها
    سلام دوستان،

اول از همه می‎خواستم از تیم ترجمۀ خوب TVWorld سپاسگزاری کنم. واقعاً زحمت کشیدند. اینکه روزانه ترجمۀ میانگین 2 قسمت رو انجام دادند، واقعاً جای تحسین داره

و اما در مورد این سریال، یا بهتره بگم شاهکار

من شخصاً از قسمت اول تا آخر اون رو به طور کلی 2 روزه دیدم. از اولین قسمت اون تونستم به خوبی باهاش ارتباط برقرار کنم. انقدر ایدۀ این سریال برام جذاب بود که نمی‎تونستم لحظه‎ای از فکرش بیرون بیام. و الان پشیمونم که چرا انقدر عجله کردم، و به همین خاطر مجدداً دارم تماشاش می‎کنم

البته حق میدم به خیلی از دوستان که با دیدن قسمت‎های اولیه (تا قسمت سوم مثلاً) خیلی جذب سریال نشن. ولی خب مجبورید که تحمل کنید، تا در قسمت‎های بعدی جبران اون جذابیت از دست رفته رو دریابید

خیلی از دوستان گله‎مند بودن به خاطر موارد جنسی‎ای که مطرح شده بود داخل سریال. خب قاعدتاً اینطور موارد نه با دین ما و نه با فرهنگ ما ایرانی‎ها سازگاره؛ نباید یقۀ سازندگان این فیلم رو بگیریم که چرا این کارو کردن. اگه واقعاً با این موارد مشکل دارین، خیلی راحت اون قسمت‎ها رو نادیده بگیرین یا کلاً بی‎خیال تماشای این سریال بشین. انقدر هم گیر ندین که فلانه و بهمانه!

مثلاً شخصیت نومی، واقعاً ترازن هست. یعنی در واقعیت هم ترازن هست. حالا فارغ از این بحث گرایش جنسی‎ای که داره. (فی‎الواقع زمانی که پی بردم این بنده خدا اول مذکر بوده، بعداً شده مؤنت، بعد گرایش جنسیش هم به جنسیت مؤنث هست، هر کاری می‎کردم نمی‎تونستم نخند‎م).

با همۀ مواردی که عرض کردم خدمتتون، اگه تفکرات و گرایش‎های دیگران رو راحت می‎تونید بپذیرید، این سریال رو بدون کمترین اتلاف زمانی مشاهده بفرمایید

اگه درگیر داستان و ایدۀ این شاهکار بشین، اصلاً بی‏‎خیال چند مورد بی‎اهمیت جنسی که مطرح شده میشین

از همه لحاظ شاهکاره؛ عاشق تمامی شخصیت‎هاش شدم و خیلی خوب تونستم با تک تک‎شون همزاد پنداری کنم. حیف که یک‎سال می‎بایست در انتظار فصل دوم این سریال باشیم.

ممکنه 2-3 جملۀ بعدیم تا حدودی داستان رو لوث کنه؛ لطفاً اگه هنوز سریال رو شروع نکردین که ببینین، جملات بعدیم رو نخونین! :دی

تنها یه ایراد می‎تونم به این سریال بگیرم، اونم اینه که جملگی به زبان انگلیسی صحبت می‎کنن یعنی توی بمبئی طرف با هر کسی که اطرافش هست (حتی اون خدای فیلی شکلش) انگلیسی حرف میزنه یا مثلاً توی کنیا که همه با هم انگلیسی حرف می‎زنن کلاً یا توی سئول یا توی برلین طرف اومده GOT رو ساخته، واسه زبانی که وجود نداشته، یه زبان ساخته که قضیه رو هر چه بیشتر واقعی نشون بده. اون موقع واقعاً برام جای تعجب داره که یه سریال به این خوبی، چه دلیلی میتونه داشته باشه که این مورد رو در نظر نگرفته باشه؟

به هر حال، یه شاهکار هم میتونه معایبی رو داشته باشه.

در آخر هم از دوستمون @mahdy61 که به طور کارشناسانه‎ای این سریال رو نقد کردن تشکر می‎کنم و ازشون می‎خوام که مجدداً سریال رو مشاهده کنن تا متوجه داستان بشن؛ این سریال فقط 8 کاراکتر اصلی داره. من شخصاً قبل از این سریال خودم رو آماده کرده بودم که 8 قسمت رو به طوری که هر قسمت کاملاً مربوط به یک شخصیت باشه ببینم، ولی خب اینطوری نبود؛ اگه بود خیلی حوصله سر بر میشد. من موندم چطوری فرمایش می‎کنن که 12 قسمت رو میشد توی 4 قسمت فلان کرد! اجالتاً اگه بعد از مرور مجدد داستان، باز هم قضیه رو متوجه نشدین، "ستایش" رو ببینین، فکر می کنم براتون جذاب تر باشه. درکش هم براتون آسون تره. گویا فصل دوم هم داره.
    احسنت ب تو .
    و در مورد ایرادت هم میتونم بگم که میتونستن بهتر عمل کنند و اگه میخواستن با زبان خودشون با هم صحبت کنند که نصف بیشتر سریال رو باید با زیر نویس میدید و جذابیتش رو از دست میداد (البته برا خودمون که با زیرنویس میبینیم مشکلی نداره ) ولی بازم میگم میتونستن بهتر عمل کنند .

21. 3 کاربرِ زیر از rezash96 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 6 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین