برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: نمره‌ی این اپیزود از دیدگاه شما چقدر است؟

رأی دهندگان
163. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

4 2.45%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

2 1.23%
  • 6

4 2.45%
  • 7

10 6.13%
  • 8

30 18.40%
  • 9

52 31.90%
  • 10

61 37.42%
صفحه 13 از 13 اولیناولین ... 3111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 129 از مجموع 129
    New Is Always Better
    سپاس
    23,924
    از این کاربر 23,266 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود نهم

Season 5, Episode 9, The Dance of Dragons

9.4/10

جهت احترام به حقوق سایر کاربران:
    الف- لطفا و حتما از بحث درباره مطالب کتاب مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از قرار دادن مطالب اسپویلری در خارج از تگ مربوطه پرهیز نمایید.
    ب-از بحث درباره مجموعه درتاپیک های غیر مرتبط بوِیژه چت باکس جدا خودداری نمایید.
    باتشکرازهمه دوستان گرامی

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

?!Booker,are you afraid of god
    سپاس
    96
    از این کاربر 160 بار در 21 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود نهم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadds نمایش پست ها
    با درود
    برای ارتشش قربانی کرد یا برای قدرت؟؟؟
    اگه می خواست ارتشش را نجات بده چرا حرف مشاورش را گوش نکرد وبه کسل بلک عقب نشینی نکرد؟حتما دوستان یادشون هست که جناب استنیس زمانی که در استرم اند قبل از حمله به بارانداز شاه -عمو وبرخی از بزرگانش برای خدای نور وبه خواست میلساندر قربانی کرد حتی میخواست برادرزاده نامشروعش را قربانی کنه..
    راستش من عاشق استنیس بودم زمانی که داشت با دخترش درباره تولد وبیماریش میگفت.الانم دوستش دارم اما غم فریاد شیرین راچکار کنم؟؟
    اونجاش رو خودم قبول دارم ولی قربانی کردن شیرین حتی اگه برای قدرت خودش بوده باشه به ارتشش و آدماشم کمک کرده
    خوب یادم نیست ولی فک کنم بخاطر کمبود غذا و آذوقه نمیتونستن به کسل بلک برگردن ازونطرف هم که نمیتونستن حمله کنن

3. 5 کاربرِ زیر از Hideo K بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    99
    از این کاربر 42 بار در 6 پست سپاس گزاری شده

در جواب دوستانی که گفتن استنیس برای پادشاه شدن اون کارو کرد بگم که وقتی استنیس به قلعه ی سیاه رسید میتونست مثل خیلی از خاندان ها بیخیال شمال دیوار و حوادثش بشه و رو ارتشش ریسک نکنه ولی این کارو کرد و به وحشی ها حمله کرد تا از مردم شمال دفاع کنه

5. 5 کاربرِ زیر از S3P3HR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    57
    از این کاربر 63 بار در 10 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط S3P3HR نمایش پست ها
    در جواب دوستانی که گفتن استنیس برای پادشاه شدن اون کارو کرد بگم که وقتی استنیس به قلعه ی سیاه رسید میتونست مثل خیلی از خاندان ها بیخیال شمال دیوار و حوادثش بشه و رو ارتشش ریسک نکنه ولی این کارو کرد و به وحشی ها حمله کرد تا از مردم شمال دفاع کنه
    یعنی شما میگی برای نجات مردم شمال دخترشو سوزوند؟!! در لایق بودن استنیس برای پادشاهی هیچ شکی نیست ولی اینکه کمک استنیس به نگهبانان دیوار رو به سوزوندن دخترش ربط بدیم و هر دو رو برای یک هدف یعنی نجات مردم شمال بدونیم به نظرم درست نیست!!

7. 6 کاربرِ زیر از 2471 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    253
    از این کاربر 515 بار در 80 پست سپاس گزاری شده

یکی از افسانه های محلی تو این سریال ( تاکید میکنم تو سریال. شاید تو کتاب جور دیگه ای باشه) اینه که ملت اصرار دارن که استانیس شاه و سردار لایقیقه
    دقیقا بخاطر درخشش در جنگ بلک واتر فرمانده لایقیه؟ یا پیروزی جادوگرانه بر رنلی؟ یا حسن تدبیرش در جنگ با بولتن ها؟ یا بخاطر دلاوریش در جریان محاصره استورمزاند ( در جریان شورش رابرت)؟
    تا حالا که به زور جادوگری پیش اومده. تو میدان جنگ همچین درخششی نداشته. اعتباری که میشه براش قائل شد، مقاومتش در زمان محاصره استورمزانده که ند استارک به دادشون رسید و محاصره رو شکوند

9. 5 کاربرِ زیر از sir bob paisley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

a Denial , a Denial , a Denial !!!
    سپاس
    720
    از این کاربر 1,945 بار در 204 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sir bob paisley نمایش پست ها
    یکی از افسانه های محلی تو این سریال ( تاکید میکنم تو سریال. شاید تو کتاب جور دیگه ای باشه) اینه که ملت اصرار دارن که استانیس شاه و سردار لایقیقه
    دقیقا بخاطر درخشش در جنگ بلک واتر فرمانده لایقیه؟ یا پیروزی جادوگرانه بر رنلی؟ یا حسن تدبیرش در جنگ با بولتن ها؟ یا بخاطر دلاوریش در جریان محاصره استورمزاند ( در جریان شورش رابرت)؟
    تا حالا که به زور جادوگری پیش اومده. تو میدان جنگ همچین درخششی نداشته. اعتباری که میشه براش قائل شد، مقاومتش در زمان محاصره استورمزانده که ند استارک به دادشون رسید و محاصره رو شکوند
    من کتاب رو نخوندم اما یجا تو سیزن 1 ند استارک میگه استنیس دو بار توی جنگ هایی که رهبری کرده پیروز شده و اون بوده ک شورش گری جوی هارو سرکوب کرده . بعدم شما یجوری بی ارزش میکنی این مقاومت تو محاصره رو که انگار کار اسونیه ! بدون اذوقه و مهمات و توی محاصره مقاومت کردن و سرباز هارو امیدوار نگه داشتن کار هر کسی نیست !
    پ.ن : حالا که اسمش اومد کسی میدونه گریجوی هارو چرا کلا این فصل نشون ندادن ؟ یه قسمتی از شمال هم دسته اونا بود دیگه اما الان بولتون ها فقط اسم استنیس رو میارن واسه جنگ .

11. 4 کاربرِ زیر از "Ross Geller" بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,842
    از این کاربر 1,538 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط "Ross Geller" نمایش پست ها
    پ.ن : حالا که اسمش اومد کسی میدونه گریجوی هارو چرا کلا این فصل نشون ندادن ؟ یه قسمتی از شمال هم دسته اونا بود دیگه اما الان بولتون ها فقط اسم استنیس رو میارن واسه جنگ .
    گریجوی ها نقش خیلی مهمی در شمال و حتی در کل وستروس دارن، احتمالا فقط بخاطر اینکه شخصیت های زیادی به داستان اضافه می شه، این فصل دورن و مارتل ها رو اضافه کردند و احتمالا فصل بعد گریجوی ها رو، البته این اخرین قسمت شاید اثری ازشون ببینیم! امیدوارم ويکتاريون گريجوی ببینیم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط sir bob paisley نمایش پست ها
    مقاومت استنیس در استورمزاند بی نظیر بود و اگر استنیس شکست می خورد، رابرت پادشاه نمی شد( میس تایرل با ند وارد جنگ نشد چون پایتخت سقوط کرده بود.....)
    استنیس ناوگان آهنین گریجوی ها که قوی تری ناوگان دریایی بود در هم شکست.
    در نبرد بلک واتر اگر آتش وحشی نبود، احتمال پیروزی اون خیلی بالا بود.
    استنیس ارتش چندین هزار نفری منس رو در هم شکست.
    در نبردبا رنلی، استنیس نمی تونست با پرچمدارهای خاندان براتیون وارد جنگ بشه چون فقط خاندان براتیون در این بین ضرر میکرد و اگر جادو نبود باید یک نفر رو اجیر می کرد که رنلی رو بکشه!!...

13. 6 کاربرِ زیر از saman2esm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8
    از این کاربر 60 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط saman2esm نمایش پست ها
    خیلی از ما سوزنده شدن شیرین ناراحت شدیم و استنیس رو سرزنش کردیم، بعضی ها هم از استنیس متنفر شدند ... چند نکته رو من می خوام درباره استنیس یاد اور بشم:
    نکته اول اینه که استنیس در وستروس زندگی میکنه! سرزمینی که اگر شرافت ند استارک رو داشته باشی حتما کشته خواهی شد! و خانواده ای هم برایت باقی نخواهد ماند...
    نکته دوم مسئله وظیفه برای استنیس مهم تر از خواستنه! به این جمله از استنیس دقت کنید: "من هرگز این رو نخواستم، همین طور که هرگز نمی خواستم شاه بشم. با این وجود آیا می تونم بهش بی اعتنا باشم؟ ما سرنوشت خودمون رو انتخاب نمی کنیم. با این وجود ما باید...باید وظیفه مون رو انجام بدیم، نه؟ بزرگ و کوچک، ما باید وظیفه مون رو انجام بدیم" یعنی هدف استنیس این نیست با بدست آوردن پادشاهی به یه معشوقه برسه(مثل رابرت) یا انتقام کسی رو بگیره (مثل راب) یا هدفش قدرت نیست (مثل لنیستر ها) بلکه اینو یک وظیفه می دونه! وظیفه ای برای صلح و عدالت، وظیفه ای که باید کل مردم رو از دست پادشاهان دروغین نجات بده، یعنی اگر قراره که مردم پادشاهی داشته باشن اون پادشاه باید پادشاه به حق باشه! و ما همه میدونم بعد از رابرت، این حقه استنیسه که پادشاه بشه نه برادرش رنلی نه راب، این ها همه غاضب بودن و این وظیفه استنیس بوده که برای این حق بجنگه.
    نکته سوم : بیشتر ما ادارد رو خیلی دوست داشتیم چون انسانی با شرافت بود اما بیاید عدالت استنیس رو با ند استارک مقایسه کنیم: تو فصل اول اگر به یاد داشته باشیم ادارد با یک وحشی روبرو می شه که از دیوار گذشته و کاری که ادارد می کنه اینه که سر اونو خیلی مهربانانه می زنه! اما استنیس در مقابل برای وحشی ها چیکار کرد؟! جواب این سوال در این جمله از استنیسه که به جان می گه: "برادرانت خوششون نخواهد اومد، همون طور که لرد های پدرت خوششون نخواهد اومد، اما من می خوام به وحشی ها اجازه بدم که از دیوار بگذرند... اون هاییشون که به من سوگند وفاداری بخورند، تضمین بدند که صلح و عدالت پادشاه رو حفظ می کنند، و لرد روشنایی رو به عنوان خدا بپذیرند. حتی غول ها (Giants) اگه زانو های غول پیکرشون بتونه خم بشه. زمانی که من (The Gift)، رو از چنگ لرد فرمانده ی جدیدتون در آوردم، اونها رو توش سکنا میدم. زمانی که باد های سرد بوزند، ما با هم زنده خواهیم موند یا با هم می میریم. وقتشه که در برابر دشمن مشترکمون متحد بشیم" ، از این جنبه هم استنیس لایق تر از بقیه اس!
    نکته چهارم: به نظر شما اگر استنیس دخترش رو قربانی نمی کرد چه اتفاقی می افتاد؟! رمزی بولتون دختر و زنش را می گرفت و حداقل کاری که می کرد این بود که زنده زنده پوست اونها را می کند، اگر استنیس دخترش، کسی که تمام استاد های وستروس را برای نجاتش احضار کرده بود،قربانی نمی کرد تمام سرباز های استنیس یا در برف می مردن یا زنده پوستشون کنده می شد، جان یک نفر یا جان هزاران سریازش؟! استنیس نسبت به تمام سربازانش وظیفه داشت!، وظیفه داشت که جان آنها را حفظ کنه، و در این راه بالاترین تاوان را داد...استنیس نسبت به تمام مردم شمال وظیفه داره، وظیفه داره اونها را از دست بولتون ها نجات بده، و این وظیفه رو با جان خودش و سربازانش به جا خواهد آورد.
    یک جمله دیگه از استنیس: "من هرگز این تاج رو نخواستم. طلا سرده و روی سر سنگینه، اما تا زمانی که من شاهم، وظایفی دارم... اگه من باید یک کودک رو قربانی آتش کنم تا یک میلیون کودک رو از تاریکی نجات بدم... قربانی... هرگز آسان نیست داووس، در غیر این صورت یک قربانی واقعی نیست"
    عده ای شاید بگن استنیس مجبور نبود رو به جلو حرکت کنه می تونست به کسل بلک عقب نشینی کنه... اما باید دقت کنیم که استنیس نمیدونه دنریس تارگرین و هزاران سربازش برای جنگ با وایت واکرها در نظر گرفته شده اند، استنیس چاره ای نداشت باید رو به جلو حرکت کنه تا بتونه کل وستروس در برابر وایت واکر ها متحد کنه.... استنیس دو انتخاب نداشت بد، بدتر و بد رو انتخاب کرد.
    داستان استنیس، داستان خیر و شر نیست، داستان قهرمان های قصه و افسانه ها نیست، داستان کسانی نیست که از اول قراره برنده بشن! داستانی نیست که همیشه راهی باشه که کار بد را انحام نداد، داستان استنیس داستان واقعیت هاست! واقعیتی که به ما میگه انتخاب ها همیشه بین خوب و بد نیست....

(هر آدم سوزی، هر جائی به هر دلیلی محکومه! و کسی که این کار رو می کنه، تاوان پس میده، استنیس تاوان پس خواهد داد اما این باعث نمیشه که ما استنیس متنفر باشیم! )

حرف شما کاملا درسته
    پست شمارو خودندم کاملا قانع شدم
    الان توجیح شد برام این حرکت استنیس درست میگین استنیس فکر میکنه وظیفشه که شاه بشه درواقع
    ممنون از پست خوبتون

15. 6 کاربرِ زیر از marlborroo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say hello to Darkness
    سپاس
    2,103
    از این کاربر 3,810 بار در 359 پست سپاس گزاری شده

چرا من حس میکنم هیچی این فصل نداشت
    اصلا داستان به جلو حرکت نمیکنه

17. 5 کاربرِ زیر از KOOROSH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    368