برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی برای این قسمت سریال در نظر میگیرید؟

رأی دهندگان
255. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

26 10.20%
  • 2

2 0.78%
  • 3

3 1.18%
  • 4

3 1.18%
  • 5

5 1.96%
  • 6

8 3.14%
  • 7

13 5.10%
  • 8

22 8.63%
  • 9

43 16.86%
  • 10

130 50.98%
صفحه 24 از 26 اولیناولین ... 142223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 از مجموع 260
    New Is Always Better
    سپاس
    23,925
    از این کاربر 23,271 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود دهم

Season 5, Episode 10, Mother's Mercy

8.2/10

جهت احترام به حقوق سایر کاربران:
    الف- لطفا و حتما از بحث درباره مطالب کتاب مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از قرار دادن مطالب اسپویلری در خارج از تگ مربوطه پرهیز نمایید.
    ب-از بحث درباره مجموعه درتاپیک های غیر مرتبط بوِیژه چت باکس جدا خودداری نمایید.
    باتشکرازهمه دوستان گرامی

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

On A Dark Desert HighWay ...
    سپاس
    189
    از این کاربر 500 بار در 78 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود دهم

نقل قول نوشته اصلی توسط Chandler Bing نمایش پست ها
    تو ویدئو اول موقع نوشتن نامه وقتی به جیمی لنیستر اشاره میشه استنیس عصبانی میشه و میگه بنویس که KingSlayer ـه.... بعد طرف مینویسه جیمی لنیستر شاه کش، بعدش استنیس برمیگرده میگه بنویش سر جیمی لنیستر شاه کش، هرچی نباشه مردک هنوز شوالیه است استنیس مرد بود! مرد
    فکر نمیکنم هیچکس بیشتر از خود استنیس از کاری با دخترش کرد بیشتر از خودش بدش امده باشه... نگاهی که تو چشماش بود
    مردن جان ذره ای برام اهمیت نداره، فقط امیدوارم تو کتاب بعدی استنیس زنده باشه، چون پادشاه بر حق وستروسه

"The Iron Throne is mine by rights. All those who deny that are my foes." – Stannis Baratheon
    "The whole of the realm denies it, brother. Old men deny it with their death rattle, and unborn children deny it in their mothers' wombs. They deny it in Dorne and they deny it on the Wall. No one wants you for their king. Sorry." – Renly Baratheon

ملکه بحق دینریسه. خود رابرت هم غاصب بود. استنیس که جای خود دارد.

---
    در ضمن دوستان بابت دیرشدن اون تاپیکی که قولشو داده بودم عذر میخوام. امتحاناتم نفسمو بریده بود. ظرف امروز فردا تکمیلش میکنم.

3. 9 کاربرِ زیر از Severus Snape بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    99
    از این کاربر 42 بار در 6 پست سپاس گزاری شده

وقتی رابرت فرمانروایی رو گرفت دیگه مال خود و خانوادش میشد دنریس چیمیگه این وسط

5. 7 کاربرِ زیر از S3P3HR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

اقا اصل قضیه رو نگاه کنی تارگریان ها هم با قدرت اژدها ها وستروس رو تصرف کردن رابرت هم از اونا گرفت با همون روش یعنی نیروی نظامی
    پس شاه بر حق نداریم هر کی توانش و داشته باشه میتونه
    یکی هم بیلیش از هیچی شروع کرده الان شده یکی از پایه های قدرت
    پس به پتانسیله ادمه نه حق خانوادگی
    استنیس واقعا از لحاظ نظامی و اخلاقی شایسته بود اما خرابش کردن

اقا نتیجه اخلاقی گیم اف ترون ====== به زنها اعتماد نکنید (البته میشه گفت پشت هر بد بختی یه زن هست)

7. 9 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,842
    از این کاربر 1,538 بار در 121 پست سپاس گزاری شده

درود
    دو کلیپ مربوط به استنیس!
    1- کره شمالی و استنیس!
    RIP Stannis.mp4 - 3.7 MB

2- برین و انتخاب بین سانسا و کشتن استنیس،
    Game Of Thrones - Thronecast - Gwendoline Christie- Stannis or Sansa.mp4 - 4.3 MB
    برین سانسا رو انتخاب می کنه!
    تو همین مصاحبه از برین می پرسن که امیدش برای آینده برین چیه؟!
    جواب میده که ارتش استنیس اونجاست و بدون رهبره! اونا به خاطر سوزاندن شیرین فرار کردن! خیلی عالی می شد اگه برین ارتش استنیس رو هدایت می کرد!
    چی؟! ارتش استنیس؟! یعنی ممکنه ارتش استنیس همونائی که ول کردن دوباره نقشی در سریال داشته باشن؟!

9. 7 کاربرِ زیر از saman2esm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 182 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

11. 8 کاربرِ زیر از sidneyv7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    332
    از این کاربر 309 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisen-berg نمایش پست ها
    استنیس که مرد همه سایت ها و عوامل سریال هم تایید کردند اما جان با توجه به سوالات و ابهاماتی که از گذشته ـش هست "قطعا" به نحوی به داستان برمیگرده.
    بازیگرش هم گفته من در همین حد میتونم بهتون بگم که جان مرده.
    شاید دو فصل بعد برگرده شاید بازگیرش عوض بشه شاید اصلا گریمش عوض شه اما من مطمئنم برمیگرده.
    دوستان عزیز حرفهای بازیگر نقش جان اسنو به هیچ وجه نمی تونه استناد بر مرگ جان اسنو باشه . خیلی طبیعی هست که بازیگران و سایر عوامل فیلم حق لو دادن ادامه قصه را ندارن و بنابراین بازیگر نقش جان اسنو هم نمی تونه بگه که اسنو توی فصول بعدی زنده هستش ، موضوع به همین سادگیه لذا صحبتهای عوامل فیلم تعیین کننده آینده داستان نیست.من به دلیل همون مطالبی که قبلا عرض کردم ، یقین دارم که جان اسنو توی فصول بعدی برمی گرده و جزو شخصیتهای اصلی داستان هم خواهد بود.

13. 5 کاربرِ زیر از mkarimifard77 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    277
    از این کاربر 389 بار در 41 پست سپاس گزاری شده

بالاخره فصل پنجو یه جا دیدم. فصل ضعیفی بود به نظرم و همون روند نزولی قبل رو داشت.
    * طبق معمول چنتا شخصیت اصلی و نیمه اصلی(!) رو به فنا دادن که از هیچکدومشون شوکه نشدم! البته به لطف دوستان اسپویلر از مرگ جان اسنو با خبر بودم اما نحوه مردنشو نه.
    بازم به هر حال یه مرگ عادی بود و نه در حد "جان اسنو"! واسه همینم تئوری بازگشت "جان اسنو" به سریال به نظر خیلی معتبر میاد. یه احتمال ضعیف برگشتش به صورت "وایت واکر"ـه که بی معنیه یه جورایی. اما حضور "ملیساندرا" و عنایت خاصی که به "جان" داشت احتمال زنده کردنشو داره. جادوگره بالاخره!

موارد منفی این فصل:
    - مرگ "استنیس" کاملاً پوچ و بی معنی بود. یعنی یه کاراکتر مهم که تا فصل 5 دووم اورده تو این 10 قسمت هیچ تاثیری نداشت و صرفاً در نقش یه محکوم که به پای چوبه دار میره نشون داده شد.
    - قربانی کردن "شیرین" هم کاملاً در تضاد با شخصیت "استنیس" و علاقه پدر-دختری که بینشون وجود داشت، بود. به نظر من خیلی مصنوعی اومد. رفتار مادرش که دیگه مصنوعی تر و بی احساس تر!
    - "دنریس" هم تو این فصل نقش کمرنگی داشت نصف بیشتر فصل در حال مشاوره واسه باز کردن یا نکردن میدون جنگ بود. شاید تنها نمایش مثبتش سکانس بازگشت اژدها واسه کمک بهش بود.
    - واکنش نشون ندادن "تومن" در مورد زندانی و شکنجه شدن مادرش "سرسی". هر چی باشه یه شاه با این قدرت هیچوقت تو همچین موردی کنار نمیکشه. مخصوصا وقتی که یه بچه بی اطلاع از سیاست باشه احساسی تر عمل میکنه.
    - سکانس محاصره شدن "دنریس" رو به قدری یک طرفه نشون دادن که فک کنم همه حدس میزدن الان اژدها وارد میشود! من که اینقد مطمئن بودم حتی قیافه "گاندالف" اومد تو ذهنم! :دی

موارد مثبت:
    + قربانی کردن "جان اسنو" خیلی منطقی بود. هرچند نیت خیری داشت اما دلیل نمیشد نگهبانان شب تفکر و رفتاری که واسه هزاران سال داشتن رو یه شبه عوض کنن. در نظر اونا این کار واقعاً خیانت بوده و نمیشه شخصیت های بد داستان حسابشون کرد. یه حدس دیگه دارم که این کار به تحریک "ملیساندر" انجام شده باشه. اون حجم خون که تو سکانس پایانی کنار "جان" جاریه خیلی مشکوکه و مورد علاقۀ جادوگر قرمز!
    + بازگشت "کوه" و حذف نشدنش یه جورایی مثبت محسوب میشه. فصل بعد یه مقرّ شاهنشاهی خون آلود محتمله!
    + "لیتل فینگر"، "تیریون" و "لرد واریس" ... اینا کلا موذی و خوبن حرکات سیاسی که "لیتل" زد خیلی گیج کننده و غیر قابل پیش بینی بود.
    + بهترین موردی که تو این فصل دیدم نمایش صحیح چهره و رفتار متعصبین مذهبیه. یادم نمیاد هیچ جای دیگه جز کاراکتر های معصوم و ... چیز دیگه ای به نمایش گذاشته باشن. اما همینطور که همیشه بوده و هست و خواهد بود، تعصب بیجا و خود رو نماینده خدا دونستن باعث میشه رفتار هایی وحشتناکتر از حتی کسایی که به نظرت گناهکار میان سر بزنه. رفتاری که با "سرسی" کردن بیشتر کینه توزانه و قبیح بود تا تنبیه. حالا شاید بگیم "سرسی" حقش بود و اتهام واقعاً بزرگی داشت اما زندانی کردن "مارجری" تو اون شرایط تنها به خاطر دفاع از برادرش اینو اثبات میکنه.

یه انتقاد کلی هم نسبت به سریال و امتیازش دارم ...
    در مجموع این سریال یه کم overrate شده! شاید کتابش خیلی خوب باشه اما سریال، منسجم و آنچنان جالب که مستحق نمره 9.5/10 باشه نیست. درسته که امتیاز جهانیه و همه قشر توش شرکت داشتن اما به نظر من یکی از دلایل این امتیاز بالا حجم بالای سکانس های +18 و متعاقبا طرفداران تین ایجر زیاد اون باشه. بالاخره اینم سیاست HBO واسه جلب بینندس!
    مثلاً آیا واقعاً لازم بود توی یه قسمت 50 دقیقه ای 5 دقیقه یعنی 1/10 اختصاص داده بشه به سکانس تنبیه سرسی؟!
    همینطور سکانس های متعدد دیگه که بار داستانی ندارن و صرفاً واسه جلب بینندس

سریال خیلی خوبیه اما overrate شده.

15. 11 کاربرِ زیر از af.pegasus بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    136
    از این کاربر 527 بار در 79 پست سپاس گزاری شده

یه چیزی دوستان من الان دقت کردم(البته شاید شما ها از قبل میدونستید) اینه که هیچ استارکی سوزونده نشد...

ند ، راب ، جان هیچکدوم سوزونده نشدن...

میدونید میخوام چی بگم دیگه

White Wolf

The King In The North

17. 7 کاربرِ زیر از chanter بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 182 بار در 25 پست سپاس گزاری شده

19. 8 کاربرِ زیر از sidneyv7 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط chanter نمایش پست ها
    یه چیزی دوستان من الان دقت کردم(البته شاید شما ها از قبل میدونستید) اینه که هیچ استارکی سوزونده نشد...

ند ، راب ، جان هیچکدوم سوزونده نشدن...

میدونید میخوام چی بگم دیگه
    دوست عزیز ند و راب به سوزونده شدن احتیاجی نداشتن
    جان هم که هنوز معلوم نیست بسوزوننش یا نه
    جریان سوزوندن هم اینجوریه که این وایت واکرها یا همون ادرها با شدید شدن سرما و زمستان قدرتشون بیشتر میشه و با گسترش برف تو سطح منطقه میتون تسلط پیدا کنن رو مرده ها
    یعنی اگه مثل ویروس زامبی حسابش کنیم تا ویروس به مردم نرسیده که زامبی نمیشن هر وقت زمستان طولانی شروع بشه اونا میتونن تو همه جای وستروس مرده زنده کنن البته اگه جلوشونو نگیرن

21. 9 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 24 از 26 اولیناولین ... 142223242526 آخرینآخرین