برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز شما به این انیمه ؟

رأی دهندگان
7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
 • 1

  0 0%
 • 2

  0 0%
 • 3

  0 0%
 • 4

  0 0%
 • 5

  1 14.29%
 • 6

  0 0%
 • 7

  1 14.29%
 • 8

  0 0%
 • 9

  3 42.86%
 • 10

  2 28.57%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
 1. #1
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  ج.ا.ایران
  ارسال ها
  4,263
  سپاس
  34,754
  از این کاربر 57,785 بار در 4,671 پست سپاس گزاری شده

  Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  Rurouni Kenshin روروني كنشين ، هيمورا كنشين، هيتوكيري باتوساي، شينتا، افسانه‌ي كنشين، سامورايي ايكس، اعتماد و خيانت، قصاب انسان افسانه‌اي، همه و همه فقط به يك نفر ختم مي‌شوند. مردي جوان با موهايي سرخ و زخمي ضربدر مانند روي گونه‌ي چپ، سال 1994، "نوبوهير واتسوكي" (Nobuhiro Watuski) اقدام به نوشتن و طراحي داستاني مانگا براي شوئي‌شا (Shueisha) كرد، خيلي زود اين اثر با اقبال عمومي هواداران و علاقه‌مندان مانگا تبديل به اثري محبوب و پرطرفدار شد كه سبب شد تا "كازوهيرو فروهاشي" (Kazuhiro Furuhashi) در كمپاني "گالوپ" (66 – 1) و "دين" (9566) در سال 1996 و در 95 اپيزود اين اثر را به انيمه‌اي زيبا و تاثيرگذار تبديل كند، بلافاصله در سال 1997 فيلم انيميشني به كارگرداني "هاتسوكي‌سوجي" (Hatsuki Tsuji) در دنباله اين اثر و سپس اعتماد و خيانت (Trust And Betrayal) در سال 1999 در چهار اپيزود (كه بعدها تبديل به يك فيلم بلند انيميشن شد) و سرانجام اثري به نام "بازتاب سامورايي" (Samurai Reflection) در سال 2001 (كه در واقع پاياني بر داستان كنشين محسوب مي‌شود.) توليد شد. هر چند اثر آخر به دليل اينكه روايتي ديگر و خاص‌تر از افسانه‌ي كنشين بود و صحنه‌هاي اكشن داستان بيشتر جاي خود را به صحنه‌هاي عاطفي و درام داده بودند، با استقبال آن‌چناني مواجه نشد. و همچنين نويسنده كنشين تمام آثار اين مجموعه را به‌جز بازتاب سامورايي تائيد كرد. دليل او اين بود كه اين اثر از روح داستان اصلي فاصله گرفته است.

  اين مجموعه در هيچ يك از فيلم‌ها، سريال‌ها يا نسخه‌ي چهار قسمتي خود از كامپيوتر و امكانات 3بعدي استفاده نكرده (البته به غير از Ova مربوط به سال 2011 و 2012 كه با عنوان Shin Kyoto Hen در دو قسمت ساخته شد.) اما در برخي از قسمت‌ها از فيلم زنده براي برخي از بخش‌ها سود جسته است. در اكثر سايت‌هاي مرتبط با انيمه اعتماد و خيانت در 10 اثر برتر قرار دارد و در بين OVAها همچنان در رتبه‌ي نخست جاي گرفته و اين موضوع با توجه به سال ساخت آن، نشان مي‌دهد هنوز بعد از گذشت تقريبن 15 سال همچنان براي مخاطب جذابيت دارد. بعد از پخش سريال كنشين تعدادي از هنرمندان خوش‌ذوق ژاپني، اقدام به ساخت شمشيرهاي معكوس براي علاقه‌مندان كردند كه با استقبال خوبي مواجه شد.

  در اين مجموعه تا جايي كه امكان‌پذير بوده سعي شده تا تاريخ دقيقي به مخاطب منتقل شود. رويداد‌هاي تاريخي ذكر شده در اين اثر تمامن براساس تاريخ موثق آن دوره ژاپن است، اسامي افرادي كه نقش تاريخي در اين داستان دارند، كاملن واقعي است و بجز كنشين و دوستانش اكثرن وجود خارجي داشته‌اند مانند: هاجيمه سايتو، لرداوكوبو، كاپيتان سگارا و گروه "سه‌كي‌هوتاي" و ... به همين دليل است كه علاوه بر بحث سرگرم‌كنندگي اين اثر در ژانر تاريخي نير قرار مي‌گيرد (البته قابل ذكر است كه اين ساختار تاريخي تقريبن بصورت ملموس تا پايان مبارزه كنشين با شي‌شيو ادامه دارد.)

  »» داستان صورت زخمي:

  مرد جواني به نام كنشين در سال‌هاي اوليه عصر مي‌جي ناگهان در شهر پيدا مي‌شود، او در بو ورود با دختري به نام "كائورا كاميا" مربي و مدرس سبك كاميا كاشين برخورد مي‌كند و از همين ابتدا داستان، زندگي اين دو به‌هم گره مي‌خورد. سپس نوجواني يتيم به نام "ياهيكو" كه از راه دزدي امرار معاش مي‌كند به اين دو مي‌پيوندد، در ادامه جواني با نظرياتي ضد دولتي به نام "سانوسكه" سعي در شكست دادن كنشين مي‌كند اما پس از شكست سختي كه از او متحمل مي‌شود به گروه آن‌ها مي‌پيوندد، در اين ميان گذشته كنشين براي ديگران همواره جاي سوال داشته تا سرانجام بر اثر يك سري ترور افراد مهم دولتي و ظاهر شدن آدم‌كشي به نام "جي‌ني" به وجود شخصيتي پنهان شده درون كنشين كه او سعي كرده از وي دوري كند يعني "هيتوكيري باتوساي" پي مي‌برند ... بعد از چند ماه کنشین متوجه می شود که جانشین باتوسای فردی به اسم Makoto Shishio ، سعی دارد ژاپن را با نابودی دولت میجی ، تسخیر کند . کنشین تصمیم میگیرد تنهایی به دیدن وی برود تا شکستش دهد اگر چه دوستانش از جمله Misao Makimachi ، سعی دارند در این راه به او کمک کنند . کنشین و دوستانش خود را برای مبارزه با شیشیو آماده می سازند و . . .

  منبع: ماهنامه ی پيل بان،شماره صدم (1389) : +

  »» معرفي شخصيت‌هاي داستان:  »» كنشين: كنشين به معناي روح شمشير است و اين نام را استادش كه در كودكي او را از دست دزدان و غارتگران نجات داده براي او انتخاب كرده. خاطرات تلخ و وحشتناك گذشته سبب شد تا كنشين به شمشيري مسلح شود كه برخلاف ديگر شمشيرهاي ژاپني تيغه‌اي به داخل داشت "ساكاباتو" و اصطلاحن شمشيري معكوس بود تا ديگر خون كسي را نريزد و از شمشير تنها براي حفظ جام مردم استفاده كند، اما به قول يكي از دشمنان قديمي او يعني "هاجيمه سايتو" او تا زماني كه به همان هيتوگيري باتوساي سابق بازنگردد مقابل دشمنانش ضعيف خواهد بود. شخصيت كنشين در مجموعه تلويزيوني (95 قسمتي) برخلاف مجموعه 4 قسمتي (OVA) اعتماد و خيانت، هميشه جدي، خشن و مصمم نيست و گاهي اوقات حركاتي احمقانه و كودكانه هم از او سر مي‌زند. كنشين در اصل شخصيتي خاكستري است نه سفيد سفيد، نه سياه سياه مانند شخصيت‌هاي خوب و بد داستان‌هاي آمريكايي.  »» كائور كاميا: تنها بازمانده از مدرسين فنون شمشير‌زني سبك "كاميا كاشين" (Kamiya Kasshin-ryu) و صاحب باشگاه "كاميا" او احساساتي، زود‌جوش، مهربان و آتشي مزاج است، بيشتر وقتش به كل‌كل كردن با ياهيكو و سانوسكه يا جنگ زنانه بر سر كنشين با "مگومي" مي‌گذرد.  »» ياهيكو ميوجين: پدرش سامورايي بوده و در جنگ كشته شده، مادرش را هم بر اثر بيماري از دست داده و مجبور است پول درمان مادرش را كه از "ياكوزا" قرض كرده به آنها پس بدهد، او مي‌خواهد مانند كنشين "هيتن ميتسوروگي" را بياموزد اما كنشين او را به كائورو و سبك كاميا كاشين مي‌سپارد. ياهيكو از سر به سر گذاشتن با كائورو و سانوسكه لذت مي‌برد.  »» سانوسكه سگارا: نام فاميل خود را از قهرمان دوران كودكي خود كاپيتان سگارا كه فرمانده گروه "سه‌كي‌هوتاي" بود و پس از كمك به پيروزي طرفداران امپراطوري، طي يك توطئه و با افترا به قتل رسيد، انتخاب كرده. او هميشه به خاطر مرگ كاپيتان سگارا از امپراطوري و طرفدارانش نفرت دارد و حتي دليل مبارزه او با كنشين بر سر همين مسئله است، پشت لباس او نوشته‌اي به خط "كانجي" به معني بد وجود دارد. شمشيرش در اصل براي مبارزه اسب سواران و براي استفاده چند نفري طراحي شده اما سانوسكه مانند چاقوي آشپزخانه از "زانباتا" استفاده مي‌كند. او عاشق مگومي است اما معمولن به روي خودش نمي‌آورد.  »» شي‌شيو: سايه‌ كنشين! او كه در جنگ‌هاي خياباني، پشت‌سر كنشين و با نام او، آدم‌كشي مي‌كرد، پس از پايان انقلاب توسط دولت امپراطوري اعدام و بدنش به آتش كشيده شد. اما به شكل معجزه‌آسا آتش درون وجود او رفت و بدن سوخته‌اش را حفظ كرد تا او نميرد. شي‌شيو به دولت امپراطوري اعلان جنگ مي‌دهد و جالب اين‌جاست كه او كنشين هيچ‌گاه در گذشته با يكديگر ملاقات نداشته‌اند.


 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  ارسال ها
  135
  سپاس
  3,462
  از این کاربر 1,421 بار در 136 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  این انیمه با سری فیلمهای کنشین ربطی داره یا فرق میکنه

 3. 9 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 4. #3
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  ارسال ها
  223
  سپاس
  187
  از این کاربر 2,469 بار در 231 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  نقل قول نوشته اصلی توسط ESajad نمایش پست ها
  این انیمه با سری فیلمهای کنشین ربطی داره یا فرق میکنه
  داستان یکی هست، ولی مسلمن نزدیک 100 قسمت انیمه تو سه قسمت فیلم جا نمیشه

 5. 11 کاربرِ زیر از d@vid بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 6. #4
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  ج.ا.ایران
  ارسال ها
  4,263
  سپاس
  34,754
  از این کاربر 57,785 بار در 4,671 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  به نظرم بجای اینکه 3 قسمت فیلم سینمایی از این داستان بلند و طویل میساختن میرفتن اون 4 قسمت ova معرکه که معمولن با عنوان "اعتماد و خیانت" شناخته میشه رو به فیلم سینمایی تبدیل میکردن. خدایی اون 4 قسمت اصلن یه چیزه دیگه است شما فقط کافیه قسمت اول این 95 قسمتی رو ببینید خیلی بچگونه و نچسبه ولی توی نسخه ova اعتماد و خیانت همه چی یهویی رشد میکنه و بالغ میشه. چه از نظر داستانی چه روایت و خشونت فضاسازی و اینجور چیزها ...

 7. 12 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 8. #5
  تاریخ عضویت
  Sep 2014
  محل سکونت
  خرم آباد
  ارسال ها
  12
  سپاس
  50
  از این کاربر 107 بار در 12 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  من کلا طرفدار فیلم و انیمه کنشین هستم واقعا عالی
  Rurouni Kenshin: Trust & Betrayal اینم که جزو بهتریناست

  امیدوارم فیلمشم بسازن

  از آقا ایرج به خاطر تاپیک خوبشون تشکر میکنم اگه میشه یه تاپیک هم در مورد فیلمش برید
  the answer lies in the hurt of battle


 9. 8 کاربرِ زیر از VSH-Katana بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 10. #6
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  ج.ا.ایران
  ارسال ها
  4,263
  سپاس
  34,754
  از این کاربر 57,785 بار در 4,671 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  واقعیتش رو اگه بخوای تمام اعتبار فیلم سینمایی این اثر، امتیازش و فروش و اتفاق های دیگه همه از همین تاپیک شروع شده. یعنی اون فیلم سه قسمتی چیزی غیر از این نیست و به نظرم تنها اتفاق مهم نسخه سینمایی به نسبت این ۹۵ قسمت تصاویر و حرکات زیباست یه بیگ پروداکشن حسابی + اینکه از نظر سن و سال به اعتماد و خیانت نزدیکتره.

 11. 9 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 12. #7
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  ج.ا.ایران
  ارسال ها
  4,263
  سپاس
  34,754
  از این کاربر 57,785 بار در 4,671 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  [JUSTIFY]
  » بعضی دوستان درخواست لینک دانلود OVA چهار قسمتی که با عنوان "اعتماد و خیانت" (Trust & Betrayal) شناخته میشه رو داشتن اینم خدمت این دوستان عزیز.

  » این انیمه 4 قسمتی هست و باید به ترتیب هم تماشا کرد و نیازی هم نیست که شما اول خود مجموعه 95 قسمتی رو تماشا کنید چون اصلن این ماجرای "اعتماد و خیانت" به قبل از داستان مجموعه برمی گرده و در اصل روایتی است از "صورت زخمی" (ضربدر) کنشین و خیلی هم با تم مجموعه فرق داره و قابل مقایسه نیست.

  » در بیشتر سایت های معتبر و مرتبط با انیمه این OVA در 10 اثر برتر قرار داره که با توجه به سال ساختش جالب انگیزه! و این مجموعه به دلیل خشونت در صحنه های اکشن در رده انیمه های "بزرگسال" قرار می گیره که از مطلب قبلی جالب انگیزتره. البته یه ذره شلوغش کردن نسبت به انیمه های جدید خشونتش چندان مهم نیست.

  » اما این نسخه: باکیفیت Bluray و حجم هر کدوم از قسمت ها 500 مگ هست و دوزبانه - اصطلاحن Dual Audio - است. انگلیسی و جاپنی. که خب میشه با Ctrl + X تنظیمش کرد. زیرنویس هم در سایت Subscene موجوده.


 13. 22 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 14. #8
  تاریخ عضویت
  Feb 2017
  ارسال ها
  28
  سپاس
  697
  از این کاربر 210 بار در 26 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  توی یکی از فروم های خارجی خوندم تا قسمت 62 داستان طبق مانگا پیش میره و بعدش تا 95 فیلر هست حالا به نظر شما فیلر ها ارزش دیدن دارن؟

 15. 2 کاربرِ زیر از afshinvatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 16. #9
  تاریخ عضویت
  Jun 2015
  ارسال ها
  383
  سپاس
  1,345
  از این کاربر 2,665 بار در 376 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : Rurouni Kenshin | بحث و تبادل نظر

  با انیمه زیاد حال نمیکنم و اخرین انیمه هایی هم که دیدم بر میگرده به یه سریال بسکتبال برا شاید 15 سال پیش و همون فوتبالیستهای خودمون .ولی فیلم این اثر که در قالب سه قسمت پخش شد خیلی خوب بود قسمت اولش برای خودمکه خیلی عالی بود ولی رفته رفته ازاون حالت فانتزی و یونیکش خارج شد! قسمت دوم و سومش از نظر من ضعیف بودن ولی با قسمت یک فیلم Rurouni Kenshin خیییییل حال کردم از این دست فیلم ها کمه باید بیشتر به فکر ساختنش باشن.

  We are all surrounded by thieves and we have no other choice

 17. 5 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.