برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 28
    It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

The Sopranos | بحث پیرامون فصل اول سریال

در این تاپیک میتونید درباره‌ی فصل اول سریال زیبای "سوپرانوها" شرکت کنید.
    مراقب اسپویل‌های احتمالی باشید و ترجیحاً از تگ اسپویلر استفاده کنید.
    منتظر مشارکتون هستیم.

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Sopranos | بحث پیرامون فصل اول سریال

نقل قول نوشته اصلی توسط coolsmoker نمایش پست ها
    یه چیز دیگه به سوندترک ها هم دقت ویژه داشته باشید :دی سوندترک های فصل اول خیلی خوبن بعضی هاش
    » حرف از موسیقی سریال شد من یه چیزی بگم: قبلن به درخواست جناب coolsmoker عزیز توی تاپیک موسیقی متن فیلم و سریال+ 3 تا از آلبوم های رسمی که فعلن از سریال منتشر شده رو آپلود کردم. دوستان علاقه مند می تونن به این صفحه: + مراجعه کنن و موسیقی سریال رو دانلود بفرمایند!
    و از همه زیباتر همون موسیقی تیتراژه (A3 - Woke Up This Morning) که هیچکدوم از این ترک ها به پاش نمیرسن.

» پ.ن: یه پیشنهادم دارم برای تیم زیرنویس که اگه امکانش بود در ادامه این تیتراژ که شعر ساده - معادل های فارسیش رو میشه جایگزینش کرد - و قابل فهمی هم داره رو ترجمه کنن.

سپاس
    253
    از این کاربر 515 بار در 80 پست سپاس گزاری شده

زیرنویس بد سریال در این سالها باعث شد که سوپرانوز دیده نشه

نتیجه این دیده نشدن رو در همین فروم ببینیم

محبوبیت کمتر از شرلوک و راج کوترپالی

مگه داریم؟ مگه میشه؟

4. 21 کاربرِ زیر از sir bob paisley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's the little things that make the world
    سپاس
    20,437
    از این کاربر 25,054 بار در 1,605 پست سپاس گزاری شده

نقطه قوت سریال دو چیزه، شخصیت‌های فوق‌العاده، دیالوگ‌های بی‌نظیر. واقعاً هیچ سریالی از این دو جهت رو دست سوپرانوها نمیاد.
    سوپرانوها مشکلات داخلی یه خانواده مافیایی رو به بهترین شکل نشون داده. نه فقط مشکلات بزرگ و ترس از پلیس و دستگیر شدن، بلکه مشکلات درون خانواده. ارتباط با زن و بچه‌هاشون، ترس از اینکه یه روز بچه‌هاشون می‌فهمن که اینا گانگستر و خلافکارن. در کل با یه سریال عمیق و جذاب طرفیم. بهتون قول میدم اگه یک فصل از سوپرانوها رو ببینید، آنتونی سوپرانو تبدیل به یکی از سه شخصیت برتر سریالیتون میشه.
    سکانس‌های مشاوره هم اتفاقاً خیلی خوبن. دکتر ملفی هم شخصیت جالبی داره. خصوصاً توی قسمت ششم داستان‌های جالبی توی جلسات مشاوره پیش میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    » پ.ن: یه پیشنهادم دارم برای تیم زیرنویس که اگه امکانش بود در ادامه این تیتراژ که شعر ساده - معادل های فارسیش رو میشه جایگزینش کرد - و قابل فهمی هم داره رو ترجمه کنن.
    آهنگ تیتراژش عالیه. ولی متاسفانه توی ساب‌ها نیست و باید دستی زمان بدیم. که خودش خیلی وقت گیره. وقتی یه خرده کار ترجمه رو جلو بردیم، اینم ردیف می‌کنیم.

سپاس
    18,552
    از این کاربر 5,414 بار در 510 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Irag نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط amingeneral نمایش پست ها
    آهنگ تیتراژش عالیه. ولی متاسفانه توی ساب‌ها نیست و باید دستی زمان بدیم. که خودش خیلی وقت گیره. وقتی یه خرده کار ترجمه رو جلو بردیم، اینم ردیف می‌کنیم.
    تا اونجا که یادمه فصل چهارم آهنگ تیتراژ ترجمه شده ( مترجم جواد صفری)

7. 17 کاربرِ زیر از 86471181 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

winter is coming
    سپاس
    12,060
    از این کاربر 16,142 بار در 971 پست سپاس گزاری شده

EP 5 اسپویل
    مشاهده محتوا اسپویلر
    این دوروزی که نگاه نکردم دلم براش تنگ شده بود
    روند سریال خویه, داستانش فقط به یه مورد نپرداخته و جنبه های دیگه ی زندگی رو هم نشون میده
    جکی مرد . دوستش داشتم یه ابهتی داشت خوشم میومد ازش
    خوبه که از روی سیاست ریاست رو داد به عموش .پیرمرد هم که رئیس شده احساس خدایی میکرد

قسمت پنجم هم که با دخترش میره کالج و اون جاسوس ـه رو میبینه خوبه یه جورایی نشون میده که سیستم تحت حفاظت از شاهد هم بعضی جاها ممکنه جواب نده
    اون صحنه هایی که زنش با کشیش بود یه کم کسل کننده بود
    در کل سریال خوبیه و از این که میبینمش راضیم

پزشکان کشف میکنند هرانچه که وجود دارد مهندسان خلق میکنند هر انچه را که وجود ندارد.

9. 15 کاربرِ زیر از Davinci بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

موصی بذار تو تگ اسپویلر

چقدر این ترورهاش مسخره بود! خیلی کلیشه ای و دهه 70-80ای درآورده بود، حالا نمیدونم از قصد و برای ادای احترام بود یا اینکه تصمیم کارگردان بوده... همچنان قوی ترین قسمت سریال سکانس های تونی و دکترشه

11. 17 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

دیگه بیش از این نتونستم تحمل کنم، دوباره شروع کردن به دیدن‌ـش. بار اولی که دیدم‌ـش چند قسمت طول کشید تا بهش عادت کنم، و آروم آروم باهاش حال کنم. بعد یه بار تا نصفه دیدم تازه فهمیدم، که با چه چیزی طرفم.
    از اون سریال‌هایی که باید به سکانس سکانس‌ـش دقت کرد. سکانس اضافه‌ای نداره، تک تک بازی‌ها و حالات چهره توی هر صحنه فوق‌العاده‌ـست. اگه احساس می‌کنین سریال خسته‌کننده‌ـست، یعنی دارین درست نگاه‌ـش نمی‌کنین.

فقط نمی‌دونم چرا کسی به بازی بازیگر نقش مادر تونی اشاره نمی‌کنه. گاندولفینی عالی بود، ولی هم شخصیت پردازی و بازی "اولیویا" چیزی فراتر از فوق‌العاده‌ـست. طبیعی‌ترین بازی رو، توی سریال انجام می‌ده. فقط توی صحنه‌هایی که هست به دیالوگ‌ها و میمیک‌هاش دقت کنین.

olivia: Arti? Arti? I still see his mother, she tells me, he call him every day

junior : Something most be done Olivia, about Tony

13. 21 کاربرِ زیر از Amin03 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Proletariat
    سپاس
    1,445
    از این کاربر 5,390 بار در 644 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin03 نمایش پست ها
    دیگه بیش از این نتونستم تحمل کنم، دوباره شروع کردن به دیدن‌ـش. بار اولی که دیدم‌ـش چند قسمت طول کشید تا بهش عادت کنم، و آروم آروم باهاش حال کنم. بعد یه بار تا نصفه دیدم تازه فهمیدم، که با چه چیزی طرفم.
    از اون سریال‌هایی که باید به سکانس سکانس‌ـش دقت کرد. سکانس اضافه‌ای نداره، تک تک بازی‌ها و حالات چهره توی هر صحنه فوق‌العاده‌ـست. اگه احساس می‌کنین سریال خسته‌کننده‌ـست، یعنی دارین درست نگاه‌ـش نمی‌کنین.

فقط نمی‌دونم چرا کسی به بازی بازیگر نقش مادر تونی اشاره نمی‌کنه. گاندولفینی عالی بود، ولی هم شخصیت پردازی و بازی "اولیویا" چیزی فراتر از فوق‌العاده‌ـست. طبیعی‌ترین بازی رو، توی سریال انجام می‌ده. فقط توی صحنه‌هایی که هست به دیالوگ‌ها و میمیک‌هاش دقت کنین.

olivia: Arti? Arti? I still see his mother, she tells me, he call him every day

junior : Something most be done Olivia, about Tony
    دقیقا!یه چیزی که کمتر بیننده ای تا پایان سریال بهش فکر میکنه همین الیویاست...از بازیگرش بگذریم بدون شک بعد از تونی مهمترین شخصیت سریال الیویاست.تونی سوپرانویی که قراره تو فصلای بعدی باهاش مواجه بشیم(هرچقدر که سریال پیشروی میکنه شخصیت تونی و نوع دیدگاه و ری اکشناش هم دچار تغییر و تحولات عظیمی میشه)همش زاده ی رفتار و اخلاق خاص مادرشه
    به این سریال مثل سریالای دیگه نگاه نکنید

15. 15 کاربرِ زیر از Matin VT بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

GTA 5

"چقدر خوش‌ساخته" ، "بهترین سریال دنیاس" ، " نبینی ... درصد از عمرت برفناست" و ... پستایی که این جملات، و مشابه اینارو شامل میشن فکر نکنم امروزه کسی رو تحریک کنه!! اینکه سریال ریت بالایی داره یا مال فلان شبکه‌اس میتونه کمک کنه اما بنظرم نمیشه صد در صد تضمین داد که هر ببیننده‌ای میتونه اون اثرو درک کنه ...
    سوپرانوز و چند قلم سریالِ دیگه از جمله مواردی هستن که تو ایران بخاطر ساب نامناسب یا کیفیت ویدیویی ضعیف، هنوز تو صف انتظار موندن. برای خودم چندین بار پیش اومده سریالی رو دیدم ولی بعد یه مدت شاهد بودم نسخه بهتری ازش ریلیز شده یا سریالی فصلایِ ابتداییش ترجمه خوبی نداشته بعدا مترجمی زحمتشو کشیده اما خب دوباره دیدنشون لطفِ اولو نداره ... ترجمه دوباره سوپرانوز انگیزه و بهانه‌ای بود که منم سریالو استارت کنم و لذتی دوچندان ببرم!
    معمولا تو بحثایی که شرکت میکنم، علاوه بر خودِ سریال یه کم علایق شخصیمو با بقیه به اشتراک میزارم، بنظرم اینطوری بیشتر میشه از اون جملاتِ کلیشه‌یِ خط ابتدایی فرار کرد. ترجیه میدم خوش‌ساخت بودن سوپرانوز رو بیشتر بفهمم تا اینکه به خودم تحمیل کنم. هیچکس جرائت نمیکنه بیاد تو این تاپیک بگه: من دیدم خوشم نیومد، حوصله‌سر بره و ... اغلب یکی از اون چند جمله رو انتخاب میکنه و همرنگ جماعت میشه . دقیقا اینجاس که عنصرِ اختلافِ سلایق مورد استفاده قرار میگیره !
    اغلب فیلما و سریالای این ژانری از همون اول توده‌ای از اتفاقات و شخصیت‌ها رو تحویل ببینده میدن که گیج کننده‌اس، اما پایلوت این سریال برای من، خواب‌اور ترین قسمتش تا اینجای کار بود! بدون اینکه متوجه زمان بشم با چندین سکانسِ طولانی و تکراریِ مکالمه بین تونی و دکترش و تونی زنش و تونی بچه‌هاش و تونی و مادرش و تونی همکاراش و ... به تیتراژِ پایانی میرسم.
    با این همه پرحرفی ، حالا خودمو مجاز به استفاده از این جمله میدونم: "سوپرانوز خوش ساخته"

17. 19 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

دوتا نکته بگم:
    1. تو فصل یک داستان خاصی روایت نمیشه، بیشتر داستان اپیزودیک و هر قسمت با یکی از مشکلات تونی دست و پنجه نرم میکنیم. لزوما این چیز بدی نمیتونه باشه اما به شخصه یه خط داستانی قوی رو ترجیح میدم

2. سریال ماله سال 2005 فکر کنم اما تکنیک هایی فیلمبرداری و تدوین و کارگردانی اش به شدت ماله دهه 80-90 هالیووده. امیدوارم این حرکت هم از قصد بوده باشه تا حس بهتری به ما بده

تا قسمت یازده دیدم

این رفقای تونی حرف ندارن از پاولی گرفته تا پوسی و سیلویو، سه تاشون حرف ندارن. مخصوصا پاولی که خیلی دیوونه است

بازیگر نقش سیلویو هم که میشناسید، یکی از گیتاریست اصلی E Street Band که گروه بروس اسپرینگستین ـه است. کارش هم خیلی درسته. یه سریال به اسم لیلی همر هم برای نت فلکیس بازی کرده که داستان یکی از اعضای مافیاست که به نروژ فرار میکنه. ندیدم، ولی چیز خوبی به نظر میاد

مامان تونی با عمو جون هم خیلی رو مخن

--------------------------------

حالا اگه عشق مافیا هستید پیشنهاد میکنم سریال/مستند جدید شبکه AMC رو از دست ندید. The Making of the Mob: New York
    درباره پیدایش مافیای مدرن جدید در نیویورک و پنج خانواده اصلی نیویورکه که توسط لوچیانو و لنکسی و سیگل و کاستلو و یکی دیگه که اسمش خاطرم نیست ساخته شد. بیشتر داستانش رو تو سریال بوردواک امپایر دیدیم، اما اینجا خیلی دقیق تر بررسی میشه. توصیه میکنم ببینیم، من که خیلی حال کردم. راوی مستند هم ری لولیتاست

19. 12 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین