برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 14
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Rectify | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل سوم

یکی از محبوبترین سریالهای تابستونی ویکی از بهترین درام های حال حاضر جهان دیروز پخش فصل سومش رو شروع کرد که باهم تواین تاپیک درموردش صحبت میکنیم.

>> برای جلوگیری از اسپویل شدن داستان قبل از توضیح درمورد آن حتماً اسم اپیزود را قرار دهید و از تگ اسپویلر استفاده کنید.

Lost in Silence
    سپاس
    658
    از این کاربر 1,858 بار در 108 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Rectify | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل سوم

بعد یه سال واقعا چسبید ، شروع فوق العاده ای بود . آخ که چقدر دلم برای این فضا تنگ شده بود ...

مخصوصا آخر قسمت که خیلی حال داد

3. 19 کاربرِ زیر از HamooN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

Ep 1

مشاهده محتوا اسپویلر

چقدر عالیه این سریال...!! اصلاً انتظار یه همچین شروع مجددفوق العاده ای رو نداشتم..تازه میفهمم چقدر دلم براش تنگ شده بود یعنی چی..!!
    یه دوسه تا سکانس خانمان برانداز داشت این اپیزود..همینی که عکسشو گذاشتمو نزدیک 10 بار جلوعقب زدم دیدم..چه دیالوگهایی..چه فیلمبرداری ای..چه میزان سنی..!! کارگردان دقیقاً دست میزاره رو نقطه ضعف بیننده و با یه موسیقی متن شاهکار آتیش میزنه به همه چیزه طرف..
    دنیل هلدن داره پله پله ازون آخرای لیست برترین بازیگرای سریالیم خودشو به 5 تای اول میرسونه و چقدر راحت این مسیرو طی میکنه..!! واقعاً هنرمنده بزرگیه این بشر..خیلی دوسش دارم همینطور خاص به کارش ادامه بده.. خوبیه سریال اینه تعداد کمی تو ایران طرفدار داره و چندان خز نیست خلاصه اینکه همین یه اپیزود کاملاً حس و حالم رو عوض کرد..
    شاید این اپیزود رو چندین بار دیگه ببینمش..!! ماله خودمه سریال.

نمره : 10

5. 16 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

where's my money bitch?!
    سپاس
    1,537
    از این کاربر 1,076 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

زیادی با حوصله پیش میره این سریال، ولی این چیزی از ارزش های دیگه اش کم نمیکنه.
    موسیقی متن فوق العاده است. بازی ها فوق العاده است. (مخصوصا بازیگریِ امانتا و تاونی). نماها، فیلمبرداری.. همه چی عالیه. فقط این پیشرفتِ آرومش تو ذوق میزنه یه کوچولو. البته اگه اصلا توجهی به میزان پیشرفت داستان نداشته باشید (مثل من، در اکثر مواقع)، این سریال سراسر لذته و من واقعا لذت میبرم ازش.

.There's nothing but chemistry here

7. 11 کاربرِ زیر از Eternal بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    97
    از این کاربر 253 بار در 39 پست سپاس گزاری شده

سلام یه خلاصه داستانی چیزی از فصل دوم نیست؟ من قسمت اول از فصل سوم نسخه web-dl دانلود کردم متاسفانه انچه گذاشت نداشت فصل دومم پاکش کردم چون خیلی وقت پیش دیدمش زیاد یادم نیست چی شد

9. 5 کاربرِ زیر از blackj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    676
    از این کاربر 2,915 بار در 342 پست سپاس گزاری شده

فصل دوم عالی شروع شده، کلا سریال عالیه من اصلا سریال های درام ، دیالوگ زیاد نگاه نمیکنم اما این سریال یک چیز دیگس. چقدر این مرد دوست داشتنی و مظلومه، جیگرم آتیش میگیره میبینم از همه جا داره رونده میشه عالی بازی میکنه. اگر جم چندتا سریال اینطوری پخش کنه شاید یکم فرهنگ سازی بشه.

11. 14 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

چقدر عالیه این سریال!چقدر عالیه این دنیل و شخصیتش!امیدوارم امسال تو نامزدا اسم Aden Youngهم به چشم بخوره

13. 8 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ITSat
    سپاس
    19,860
    از این کاربر 45,497 بار در 2,328 پست سپاس گزاری شده

به نام خدا

دو سال پیش وقتی شروع دیدن سریال کردم مثل خیلی از دوستان دیگه بر این نکته تاکید داشتم که یکی از بهترین ها رو شروع به دیدن کردم. داستان سریال در فصل اول و در اون 6 قسمت لعنتی، اینقدر زیبا ساخته و پرداخته شده بود که دل هر جنبنده رو برای روزگار سیاه دنیل اتش میزد. رفتار مادری که 19 سال دوری فرزند رو تحمل کرده بود، خواهری که بی صبرانه مشتاق دیدن برادر بود و شعله های عشق به برادرش، بیننده سریال رو ویران می کرد و دنیلی که بغض درونش هرگز شکسته نشد و به دنبال کور سوی امیدش پا به بیرون از زندان گذاشت تا اینده جدید خود رو بسازد و خود رو از این گناه تبرئه کند، با نگاه های معصومانه ای که داشت دل هر بیننده ای رو متقاعد می کرد که یک بی عدالتی برای این شخص اتفاق افتاده هست و نمایش اون ذهن شلوغ و اون فکر های ویران کننده و خلوتگاه فکری دنیل، که به زیبایی در این سکانس ها نقش افرینی می کرد و ... و همه و همه بیننده رو مجاب می کرد سریال رو بستاید.

جستجو به دنبال قاتل از یک طرف و تلاش بدخواهان دنیل برای قاتل معرفی کردن اون از طرف دیگر، کشش داستان رو برای بیننده هی بیشتر و بیشتر میکرد. سریال با ورود به داستان زندگی تاونی و نگاه های عاشقانه ای که این زن داشت و اینکه هرگز تاکنون نتوانسته بود حتی به شوهرش احساستش رو ابراز کند، وارد فاز عشقی تاونی و دنیل شد. و الحق تاونی ( ادلایت کلمنس ) به زیبایی تمام در دو فصل اول توانست بازی زیبایی از خود نشان دهد و در کنار بازی زیبای دنیل سریال رو به اوج برسونند.

اما در اینکه اکثر سریال ها دچار اوج و فرود می شوند بحثی نیست ولی اینکه سریال از اواخر فصل دوم تا کنون دچار یک درجا زدن شده هست باید بحث شود چرا که بیننده بعد از سه فصل انتظار دارد داستان مثل فصله فوق العاده ی اول، پیش برود نه اینکه در دو قسمت اول از فصل سوم به این فکر کند که اگر این دو قسمت رو ندیده بودم چیزی زیادی از دست نمی داد!

به این زمان ها توجه کنید!
    در 20 دقیقه اول قسمت اول از فصل سوم این اتفافات افتاد :

3 دقیقه برای خرید از دستگاه فروش شکلات و مشت زدن های تد به دستگاه گذشت ...
    4 دقیقه برای صحبت های سناتور و قاضی گذشت که همه حرف ها و گفتگو ها تکراری بود!
    2 دقیقه توهمات تد رو در خانه اش نشون داد!
    4 دقیقه بحث در مشروب فروشی بین امانتا و جان گذشت که در مورد دنیل و قبول کردن قتل از سمت دنیل و ... صحبت کردند!
    3 دقیقه بین صحبت های جرد و دوست دخترش گذشت که در مورد قبول کردن قتل توسط دنیل صحبت شد!
    اوج سریال فقط سره میز شام بود که حدود 5 دقیقه مادر و دنیل و تد صحبت هایی کردند. دیگه بقیه امار قسمت اول و دوم رو نمی گم چون قطعا خودتون این زمانهای حروم شده رو دیده اید.

از نظر شخص بنده این سریال پتانسیل فوق العاده ای داشت و هنوز هم داره که جزو بهترین ها باشه و توی اوج تموم بشه ولی جدا نمی دونم چی شدش که از اواسط فصل دوم به بعد دیگه اون سریال سابق نشد و این صحبت های اضافی و این سکانس های اضافی برای زیاد شدن وقت سریال به یک باره بر بیننده نازل شد! بیننده به این سکانس ها نیازی نداره و هنوز به دنیال اون لحظات ناب دنیلی هست که خلوتگاه دنیل رو نشون میداد. بیننده حق داره دلواپس شخصیت های سریال مورد علاقه اش باشه و نمی خواهد به خاطر سکانس های اضافی بعد از دیدن سریال سرگیجه بگیره ... این ماجرای سکانس های اضافی بلاخره باید در یک جایی تموم بشه و این نباشه که تا قسمت 8 همین طور داستان کش پیدا کنه و در دو قسمت اخر با یک شوک بیننده رو تا فصل بعدی رها کنه ...

ای کاش در دو فصل تمومش میکردند و دست از این کش دادن های بی جا بر می داشتند !
    ولی با تمام این حرف ها هنوز سریال رو دوست دارم !

15. 22 کاربرِ زیر از WalTer WhiTe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

how YOU doin' ?
    سپاس
    14,367
    از این کاربر 13,486 بار در 831 پست سپاس گزاری شده

"تا حالا اینقدر پیش نرفته بودیم، مگه نه رفیق؟ تا حالا به این نقطه نرسیده بودیم. آخرین توقف. شاید این قسمت راحتشه، میدونی، بی‌خیال شدن. میتونه از دست ما خارج باشه، البته به جز آخرین کلمات. اصلا فکر کردی که میخوایم چی بگیم؟… فشار زیادی‌ـه. چند نفر میدونن که آخرین کلماتشون قراره آخرین کلماتشون باشه؟ مادر هم قراره بیاد؟ لعنتی! آدم هیچ وقت از کاراش سر در نمیاره. سلام مادر، سلام پسرم. خداحافظ مادر، خداحافظ پسرم. الان باید بخندی، مگه نه؟"

نمیدونم شما هم مثل من بعد از تموم شدن هر قسمت رکتیفای پیش خودتون چنین جمله‌ای رو میگید که "تو رو خدا ول کنید دیگه این بیچاره رو..." میگن آدمیزاد موجودی‌ـه که خودشو با هر شرایطی وفق میده، حتی وقتی میدونه قراره به زودی بمیره، تقدیر خودشو می‌پذیره. شاید دیدن دنیل هلدن در میون این همه کارکتر اغراق شده‌ی این روزای تلویزیون، که بتونه این وجه وجود آدمی رو اینقدر واقع‌گرایانه به تصویر بکشه، همون چیزیه که رکتیفای رو متمایز و اونو به یک درام موفق تبدیل کرده.

ولی دنیل فقط یه موجود فلک زده نیست که براش احساس دلسوزی کنی، کافیه دهن باز کنه تا به ذهن بزرگ و قدرت درونیش پی ببری و جلوه‌ی بی‌مایه و سطحی استدلال‌های اطرافیانش برات مشخص شه.

وجه مهم دیگه شخصیت دنیل حس شوخ طبعیشه که همیشه حتی در بدترین شرایط هم همراهشه، چیزی که بازم حکایت از نگاه بزرگتر دنیل به زندگی داره.

البته که دنیل هم مثل هر کارکتری با اطرافیانش و تعاملی که با اون‌ها داره تعریف میشه، و اگه قرار به پیدا کردن شخصیتی باشه که از بُعد درونی اگر نه بیشتر که لااقل به اندازه دنیل زجر کشیده باشه، آمانتا، با عشق‌ترین خواهر ممکنه.

میشه با تمام وجود درک کرد چه زجری میکشه آمانتایی که همیشه می‌خواسته به همه ثابت کنه دنیل بی‌گناهه و کل زندگیش رو روی این گذاشته، ولی برادر خسته دیگه پذیرفته که تمام این‌ها یه بازی ـه که دیگه وقتشه تموم شه، البته اگه زندگی یه بازی جدید رو شروع نکنه...

پ.ن: تشکر ویژه از مترجمین درجه یک کار، اصلا سریال راحتی نیست، دمتون گرم

17. 18 کاربرِ زیر از Joey بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    176
    از این کاربر 313 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

سریال دوست داشتنی و مظلومیه
    دم مترجما هم گرم

19. 6 کاربرِ زیر از maasoudn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین