برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,496
    از این کاربر 90,568 بار در 4,562 پست سپاس گزاری شده

The X-Files:بازگشت مجموعه در قالب مینی سریالی شش قسمتی

بی شک مجموعه The X-Files یکی از به یادماندنی ترین آثار معمایی-ماورالطبیعه دنیای تلویزیون و شبکه FOX می باشد.سریالی درباره دو مجموعه مامور FBI عجیب و کاملا متفاوت به نام های Dana Scully با بازی Gillian Anderson و Fox Mulder با بازی David Duchovny که باید در مسیر حل پرونده هایشان با نیروهایی اسرار آمیز و مافوق بشری مواجه گردند.این مجموعه که بین سالهای 2002-1993 پخش شد علاوه بر یافتن طرفداران بی شمار نظر منتقدان را نیز به خود جلب کرد و در طول دوران پخشش موفق به دریافت پنج جایزه گلدن گلوب از جمله سه عنوان بهترین سریال و شانزده جایزه امی در بخش های مختلف گشت.حال سیزده سال پس از اتمام این شاهکار تلویزیونی وساخته شدن دو فیلم سینمایی نه خیلی موفق از این فرانچیز به نام های The X Files و The X Files: I Want to Believe شبکه FOX خبر از بازگشت این اثر به قاب تلویزیون در قالب یک فصل شش قسمتی داده است که در تابستان 2015 کارفیلمبرداری آن آغاز شده تا در سال آینده میلادی به روی آنتن پخش تلویزیون بازگردد. Chris Carter سازنده مجموعه درباره بازگشت سریال که در آن تمام بازیگران مجموعه اصلی از جمله David Duchovny , Gillian Anderson و Mitch Pileggi حضور خواهند داشت می گوید:
    فکر می کنم این وقفه برای ما مثل پخش آگهی تلویزیونی سیزده ساله ای بود.اما نکته مثبت ماجرا برای ما این است که اکنون دنیا جای عجیب تری شده است وزمان بسیار مناسبی است تا این شش داستان جدید خود را روایت کنیم.
    Gary Newmanو Dana Walden از مدیران ارشد شبکه نیز در این باره می گویند:
    The X-Files فقط یک مجموعه اثر گذار برای شبکه واستودیو سازنده اش نبود.بلکه رویدادی جهانی بود که بخشی از فرهنگ عامه گشته و برای انبوه طرفدارانش که از ابتدا آن را در آغوش گرفته اند تبدیل به جواهر واقعی گشته است.تعداد اندکی از آثار تلویزیونی موفق به جذب چنین طرفداران وفاداری گشته اند ومایه خوشحالی ماست که فصل هیجان انگیز دیگری از ماجراهای Scully و Mulder را به آنها تقدیم نماییم

اخبار تکمیلی پیرامون این مینی سریال در این تاپیک به اشتراک گذاشته خواهد شد

منبع
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The X-Files:بازگشت مجموعه در قالب مینی سریالی شش قسمتی

این سریال فصل 9 تموم میشه، بعد فصل 10 و 11 چند سال بعد ادامه پیدا میکنه؟؟
    مگر من ! من میشوم بی ت و

3. 3 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,621 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    این سریال فصل 9 تموم میشه، بعد فصل 10 و 11 چند سال بعد ادامه پیدا میکنه؟؟
    بله دوست عزیز

5. 5 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094

قسمت دهم از فصل نهم

متاسفانه کفگیر نویسنده های این سریال به شدت به ته دیگ خورده و دیگه خبری از اون پرونده های مرموز و جذاب نیست که حتی بعد از تموم شدن اپیزود هم آدم رو مجبور میکردن بری تو اینترنت و در مورد فیک یا حقیقی بودنشون سرچ کنی. خط اصلی داستان از نظر من هنوزم جذابه و پتانسیل بالایی داره. این که بچه اسکالی چه مرضی داره و از کجا اومده و به کجا میره حداقل میتونه سریال رو تا چند فصل دیگه تغذیه کنه، اما مشکل اپیزودهای غیر خطی هستن که واقعا افتضاح شدن.

ویژگی اصلی ایکس فایلز حرکت بر روی مرز باریکی از علم و ماوراالطبیعه ست. ایکس فایلز بی هیچ اغراقی داستان پردازی در این زمینه رو به اوج میرسونه و تو فصل های قبل شاهد اپیزودهایی بودیم که ایده شون مغز آدم رو میپوکوند. نحوه پرداخت ایده هم جوری بود که نمیشد بعد از تموم شدن اپیزود بگی شخمی تخلیه. در واقع بیننده های این سریال هم دو دسته هستن. یه عده مثل مولدر که به اتفاقات ماوراالطبیعه اعتقاد دارن و خیلی از داستان های سریال رو از این دریچه میبینن، و یه عده هم مثل اسکالی که سعی میکنن برای هر مسئله ای یه توضیح علمی پیدا کنن. مهم نیست جز کدوم دسته باشید، مهم اینه که در هر دو صورت راضی از تماشای سریال هستید.

اما متاسفانه تو فصل نهم و تا اینجایی که من دیدم دیگه خبری از این ایده ها و داستان پردازی ها نیست. مرزی که صحبتش رو کردم از بین رفته و یه سری داستان ها کاملا شخمی تخیلی هستن و یه سری هم صرفا علمی و جذابیت بالایی ندارن. این فصل شخصیت مامور ریز به یکی از کاراکترهای اصلی مجموعه بدل شد. خود ریز یه سری توانایی های ماوراالطبیعه داره که تو فصلو قبل دیدیم. قبل از شروع این فصل حدس میزدم حسابی رو این موضوع مانور داده بشه، اما خب خبری نیست. مامور ریز شده مثل یه مادر دلسوز که بیشتر برای بقیه شخصیت ها دل میسوزونه و همدردی میکنه تا کمک به حل پرونده ها. با وجود شروع قدرتمند مامور داگت، تو فصل نهم شاهد افول این شخصیت هستیم. شخصیت پردازی مولدر به نحوی بود که به تنهایی میتونست بار جذابیت یه سری از قسمت ها رو به دوش بکشه و سربلند بیرون بیاد، اما متاسفانه وقتی میخوان با داگت هم یه همچین کاری کنن، این کرکتر اصلا جوابگو نیست.

ده قسمت بیشتر از مجموعه نمونده. بعدش یه فیلم داریم، یه مینی سریال شش قسمتی و یه ده تا اپیزود بیشتر. به شدت امیدوارم این روند ادامه پیدا نکنه و شاهد چند تا اپیزود خوب دیگه هم تو این فصل باشیم.

7. 14 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094

بعد از تموم کردن نه فصل اولیه، نشستم فیلمش رو هم دیدم و متاسفانه باید بگم فیلم مالی نبود. ارتباط خاصی به خط اصلی داستان سریال که حل نشده باقی موند، نداشت و داستانی هم که تعریف می کرد، جذابیت خاصی نداشت.

حالا هم شروع کردم به تماشای فصل دهم. شروع فصل فاجعه بار بود؛ برگردوندن مولدر و اسکالی به اف بی آی و افتتاح مجدد بخش پرونده های مجهول کاملا آبکی بود و صرفا با یه بهونه این دو تا رو آوردن سر کار که بتونن یه چند تا قسمت دیگه ایکس فایلز بسازن. قسمت دوم یه کم اوضاع بهتر شد و کاملا مشخصه که از این به بعد خط داستانی اصلی سریال مشتق از این قسمته.

اما میرسیم به اپیزود سوم از این فصل؛ یه ایپزود تمام ایکس فایلزی که همه عناصر اصلی موفقیت این سریال رو تو خودش داشت. به راستی که با دیدن این اپیزود حالم خوب شد. دقیقا همون چیزی که باید باشه. دوباره داستان برگشته بود به مرز باریک علم و فراطبیعه. دوباره اسکالی همون مامور همدلی شده بود که علیرغم اختلافش با مولدر، از کارش لذت میبره و تمام تمرکزش رو حل مسئله ست. دوباره مولدر همون مولدر بانمکی شده بود که در عین کاردرستی، سوتی های خاص خودش رو هم داره. و همونطور که گفتم، کلا اپیزود قشنگی بود. امیدوارم اون سه تا اپیزود باقی مونده هم از همین جنس باشن و حسابی حالم رو خوش کنن.

9. 12 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094

طولانی‌ترین سریالی که تو عمر سریالیم دیدم (هم از نظر تعداد اپیزود و هم از نظر مدت زمان هر اپیزود) بالاخره بعد از حدود سه سال تموم شد.

انگار همین دیروز بود که تو تی‌وی سنتر مخ بچه‌ها رو می‌زدم که بیان تو کار ترجمه‌ی گروهی ایکس فایلز شرکت کنن. انگار همین دیروز بود که خبر دادن این سریال با کیفیت بالا برای دانلود موجود شده. انگار همین دیروز بود که استارت سریال رو زدم ... در اصل باید گفت چیزی حدود شش سال می‌گذره و تو این مدت من کلی سریال دیگه دیدم، ولی خب پای ثابت برنامه‌های سریالیم همین ایکس فایلز بود.

باید بگم فصل یازدهم رو دوست داشتم. این فصل به اقتضای زمان تولیدش از نظر فنی کلی پیشرفت کرده بود، ولی در عین حال همون فضای قدیمی و دوست‌داشتنی ایکس فایلز رو حفظ کرده بود. این مسئله تو داستان هر اپیزود هم مشخص بود؛ در عین حال که از فناوری‌های به‌روز استفاده شده بود، اما اون گوهر وجودی سریال گم نشده بود. چند وقت پیش خوندم که دیگه فصل جدیدی در کار نخواهد بود؛ و با توجه به این موضوع، میشه گفت پایان‌بندی سریال هم حداقل برای من راضی‌کننده بود و دوست‌داشتنی.

ایکس فایلز سریالیه که نمیشه به کسی توصیه کرد؛ موضوع خاص سریال، اپیزودیک بودن اون، تمرکز بر روی دو تا شخصیت و خیلی دلایل دیگه باعث شده که این سریال خاص بشه، اما این سریال به قطع یکی از ارزشمندترین سریال‌های تاریخ تلویزیونه که یکی از بهترین زوج‌های تلویزیونی رو هم داره؛ دلم به شدت برای مولدر و اسکالی تنگ میشه.

یه شیرزنی به اسم مریم این سریال رو ترجمه کرده و ترجمه‌اش هم کیفیت خیلی خوبی داره. من اسم ایشون رو فقط رو این سریال دیدم و آشنایی باهاش ندارم، اگه کسی می‌شناسدش ازش تشکر کنه و بگه دست مریزاد و دمت گرم.

11. 15 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12