برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

The Revenant | فیلمی با حضور Leo DiCaprio و Tom Hardy به کارگردانی آلخاندرو گنزالز

The Revenant فیلمی حماسی،وسترن و هیجانی محصول 2015 ایالات متحده به کارگردانی Alejandro Gonzalez Inarritu میباشد که قرار است در 25 دسامبر سال جاری مصادف با 4دیماه 94 اکران جهانی خود را آغاز کند. متن فیلمنامه ی این اثر براساس داستانی به همین نام نوشته ی Michael Punke است که درسال 2003 انتشار یافت و آلخاندرو گنزالز بهمراه Mark L.Smith وظیفه ی نگارش فیلمنامه ی آن را برعهده داشته اند. از جمله ستارگان این فیلم میتوان به حضور Will Poulter و Domhnall Glesson اشاره کرد ولی چیزی که این فیلم را متمایز میکند همکاری مجدد دو بازیگر چیره دست عصر حاضر یعنی Leonardo DiCaprio و Tom Hardy میباشد. شاید بعد از Inception نولان زمان آن رسیده باشد تا دوباره شاهد هنرنمایی این دو بازیگر درکنار هم باشیم و احتمالاً این همان فیلمی باشد که بالاخره DiCaprio را به اولین جایزه اسکارش برساند.

کارگردان این اثر آقای گنزالز ایناریتو سال گذشته عنوان Birdman را کارگردانی کرد که توانست اسکار بهترین فیلم 2014 را برای خود به ارمغان آورد. از دیگر ساخته های این کارگردان میتوان به فیلمهای 21Grams / Babel /Biutiful و Amores Perros اشاره کرد.موسیقی متن فیلم را Graeme Revell طراحی کرده و فیلمبرداری آن نیز برعهده ی Emmanuel Lubezki میباشد. امانول لوبتزکی که را هواداران سینما بخاطر شات های طولانی اش در دوسال اخیر درعناوین Gravity آلفونسو کوآرون و Birdman همین کارگردان به خوبی شناخته اند. همکاری مجدد امانوئل با آلخاندرو از یک طرف و حمایت مجدد کمپانی New Regency از سوی دیگر و حضور تیم بازیگری قوی باعث شده تا انتظارات از فیلم مذکور تا حد بسیار زیادی بالا برود. این فیلم که با بودجه ی 60 میلیون دلاری درحال ساخت است از سال 2001 استارت ساخته شدنش زده شده است.

در آگوست 2001 زمانی که Akiva Goldsman مجوز ساخت یک فیلم را از نویسنده ی کتاب The Revenant خریداری کرد انتظار میرفت تا Park Chan-wook بهمراه Samuel L.Jackson آن داستان را در سالهای بین 2001-2005 بسازند ولی هردوی این افراد از ساخت چنین داستانی سرباز زدند و پروژه ساخت فیلم به حالت تعلیق درآمد تااینکه در آگوست سال 2011 آلخاندرو گنزالز اعلام کرد که حاضر است این فیلم را بسازد. در آوریل 2014 بالاخره بعد از سالیان دراز گفت وگو و پروژه های متعدد آلخاندرو گنزالز اعلام کرد که کار فیلمبرداری اثر با حضور دیکپریو به عنوان بازیگر نقش اول و تام هاردی بعنوان بازیگر مکمل آغاز شده است.

داستان The Revenant در قرن 19میلادی اتفاق می افتد و داستان درمورد شخصیت اصلی داستان Hugh Glass با ایفای نقش دیکپریو میباشد.او که یک شکارچی پرنده است در یکی از شکارهای خود توسط خرسی مورد ضرب و شتم قرار میگیرد ، سه رفیق دیگرش دراین شکار یعنی Hardy و Poulter و Gleeson بعد از دست برد زدن به اموال Hugh Glass جان نیمه جان اورا رها میکنند تا از درد بمیرد ولی او زنده میماند و مقدمات انتقام گرفتن از مردانی را فراهم میکند که به او خیانت کرده اند.

فیلمبرداری این اثر در اکتبر 2014 آغاز شد و طبق برنامه قرار شد که در مارس 2015 خاتمه یابد ولی بعد از آن ایناریتو اعلام کرد که فیلمبرداری تا اواخر ماههای آوریل و حتی می ادامه خواهد داشت.فیلمبرداری این اثر در مناطق British Columbia و Alberta که از تنوع زیستی و پوشش گیاهی خوبی برخوردارند انجام شده است.فیلم در 25 دسامبر 2015 در تعدادی از سینماهای Imax اکران خود را آغاز میکند و درنهایت 8 ژانویه 2016 دیگر سینماهای آمریکا و جهان میزبان فیلم The Revenant خواهند بود.از سمت دیگر عنوان وسترنی دیگری به کارگردانی کوئنتین تارانتینو تحت عنوان The Hateful 8 نیز درحال ساخته شدن است و از قضای معلوم سال جاری عناوین بسیار شاخصی در ژانر وسترن خواهیم داشت. عناوینی که رقابت سختی را برای تصاحب جوایز ازجمله اسکار بایکدیگر آغاز کرده اند و باید دید که زور کدام یک به دیگری خواهد چربید. 4 دیماه سال جاری منتظر این فیلم باشید.

شمارا به دیدن [B]تریلر فیلم[/که 2 روزپیش منتشر دعوت میکنم:

The Revenant - Trailer-480p

>> درصورت انتشار اخبار فیلم ، تاپیک به مرور زمان آپدیت خواهد شد.

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,511 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Revenant | فیلمی با حضور Leo DiCaprio و Tom Hardy به کارگردانی آلخاندرو گن

دو تا وسترن از دو گارگردان برجسته و صاحب سبک در یک سال؟! بالاخره دعای ما وسترن بازها برآورده شد !

say my name: God damn right
    سپاس
    77
    از این کاربر 92 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Revenant | فیلمی با حضور Leo DiCaprio و Tom Hardy به کارگردانی آلخاندرو گن

با این تریلر امیدم نسبت به اسکار گرفتن لئوناردو دیکاپریو دوباره قوت گرفت!
    راستشو بخواید ، با اینکه تریلر فیلم the hateful 8 اونقدرا گویا نبود، ولی با همین تریلر هم واقعا مجذوبش شده بودم و یکی از مورد انتظار ترین فیلم هام واسه سال بعد و ادامه سال جاری بود.
    ولی با دیدن تریلر این فیلم و سرچ ساده ای که کردم، متوجه شدم خدا بالاخره نگاه لطفشو به سمت من برگردونده و تنها آرزویی که فعلا دارم اینه که زنده بمونم و بتونم این فیلما رو ببینم.

بعد از شاهکاره تارنتینو تو جنگو ، جرقه امیدی تو قلبم زده شد و امید وار شدم که بالاخره کارگردان های صاحب سبک و مورد علاقم ،به ژانر وسترن ماجرایی علاقه مند شدن،حالا بعد از گذشت سه سال اینهمه خبر خوب نشون میده که یه کارگردان قوی چطور میتونه جریان سازی کنه!
    خلاصه کلام اینکه
    خدایا شکرت!

The Norh Remembers!

4. 17 کاربرِ زیر از ehsanvampire بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

دو تا از محبوب ترین هنرپیشه های موجود (دی کاپریو +تام هاردی) + کارگردان بینظیر= چه شود این فیلم a++
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

6. 17 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

May 6
    سپاس
    1,422
    از این کاربر 1,605 بار در 109 پست سپاس گزاری شده

تو چند سال اخیر که ژانر وسترن مهجور افتاده بود،تک و توک با آثار دوباره سازی شده مثل True Grit و 3:10To Yuma که بعضا از نسخه کلاسیکشون محبوب تر هم شده،خاطرات خوب دهه های گذشته این ژانر و شخصیت هایی مثل جان وین و کلینت ایستوود و سرجیو لئونه که خودشون رو وقف این ژانر کردن رو برای طرفدارانش زنده نگه داشته بود .ساخت این فیلم و The Hateful 8 و احیای ژانر دوست داشتنی وسترن به دست دو کارگردان کاربلد میتونه خبر خوبی باشه.بازیگرا هم که نیازی به تعریف ندارن...

ممنون از محمد عزیز

8. 20 کاربرِ زیر از Spasitel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,047 بار در 1,455 پست سپاس گزاری شده

خب چشمتون روشن که اولین پوستر رسمی فیلم هم منتشر شد

The Poster for ‘The Revenant’ Is Really, Really, Ridiculously Good-Looking

نوشته ی روی پوستر : هیچ کس برنگشت و اگر برگشت مرده بود. / براساس داستان واقعی / تاریخ اکران

تیتر بالا خطاب نویسنده ی Collider.com به پوستر فیلم بود

----------

فیلم Birdman‌رو مطمئنن خیلی هاتون با فیلمبرداری بی نظیرش به یاد دارید. فیلمبردار اون اثر یعنی امانوئل لوبتزکی ؛ زحمت این فیلم رو هم کشیده ولی چیزی که باعث شده فیلمبرداری این اثر به مراتب سخت تر از Birdman باشه اینه که نورپردازیفیلم تماماً توسط تغییر نور محیط و بطور کاملاً طبیعی بدون کوچکترین چراغ بالای سر انجام شده که طبق این مقاله تمام توان و نیروی تیم سازنده رو مکیده

It's Happenning
    سپاس
    18,798
    از این کاربر 18,910 بار در 814 پست سپاس گزاری شده

دی‌کاپریو: "The Revenant سخت‌ترین فیلمم بود"
    لئوناردو دی‌کاپریو میگه: "شرایط بی ‌نهایت سخت فیلمبرداری The Revenant باعث شد این فیلم سخت‌ترین فیلم من و فکر کنم همه ما باشه. برای مدت طولانی همانند یک نمایش تئاتر تمرین کردیم زیرا حرکت‌های دوربین پیچیده بود و اغلب فقط 90 دقیقه در روز فرصت برای ثبت نور زیبا و مجلل Chivo (لقب امانوئل لوبتزکی فیلمبردار) داشتیم."
    آلخاندرو ایناریتو همچنین درباره شرایط کار اضافه می‌کنه: "تک برداشت‌های طولانی‌ای داشتیم که چند دقیقه طول می‌کشید و بعضی از مواقع، فیلمبرداری در دمای زیر صفر درجه انجام می‌شد. شرایط همیشه برعلیه ما بود." ایناریتو همچنین میگه: "علت چالش برانگیز بودن سردی هوا این بود که من تو منطقه گرمسیری مکزیکوسیتی بزرگ شدم."
    دی‌کاپریو با اشاره به اینکه فیلم روایت خیلی سرراست و خطی‌ای داره میگه: "ولی ما می‌خواستیم شاعرانه‌گی را در کاری پیدا کنیم که درباره یک مردی‌ست که بدنبال پیدا کردن افرادیست که اونو رها کردن تا بمیره." او همچنین ماههای آماده‌سازی را غیرقابل ارزش‌گذاری دانست زیرا که به عقیده او معمولا خیلی مفاهیم هنگام ترجمه از بین می‌رود، پس صحبت کردن پیش از فیلمبرداری خیلی مهم بود بخصوص که شخصیت او در فیلم خیلی کم صحبت می‌کند. دی‌کاپریو این تجربه را تقریبا شبیه بازیگری در یک فیلم صامت می‌داند. +

It's Happenning
    سپاس
    18,798
    از این کاربر 18,910 بار در 814 پست سپاس گزاری شده

تام هاردی از چالش‌های The Revenant می‌گوید: از
    نرسیدن به Suicide Squad تا اسب سواری با ترس

تام هاردی نقش John Fitzgerald آدم‌بد فیلم The Revenant را بازی می‌کند، نقشی که زمزمه‌های اسکار نقش مکمل را برایش به همراه داشته است. تام هاردی در مصاحبه با ورایتی از روند ساخت فیلم و چالش‌های تولید فیلم که منجر به از دست دادن فیلم Suicide Squad شد، حرف زد، درباره ترسش از اسب گفت و شایعه‌ای که درباره او و ایناریتو مطرح است را رد کرد.

ایده لئو (دی‌کاپریو) بود که شما در این نقش بازی کنید؟

آره، لئو به من زنگ زد و گفت: "رفیق (Dude) می‌دونم قراره یه فیلمی بازی کنی که توش از هلیکوپتر می‌پری و قراره یه عالمه تیراندازی و اینجور چیزا داشته باشه، ولی قبل از اون باید یه نگاهی به این فیلمنامه بندازی. لعنتی فوق‌العاده است." همه چی با این جمله لئو شروع شد: "لامصب قراره فوق‌العاده بشه." بعد با الخاندرو یک ملاقات داشتم و درباره شخصیت صحبت کردیم تا اینکه آخر نقش مال من شد.

حالا واقعا فوق‌العاده بود؟

آره، کاملا فوق‌العاده بود. به اندازه‌ای که انتظار داشتیم سختی‌های لجستیک داشت. ایناریتو لوکیشن‌هایی پیدا کرده بود که کاملا دورافتاده بودند. مشکل آب و هوا هم داشتیم. ایده اولیه این بود که کل فیلم مثل بردمن در یک برداشت فیلمبرداری بشه. این ایده یکی از چیزهایی بود که باید بخاطر محیط تعدیل می‌شد.

چه چیزی باعث شد فیلمبرداری سخت بشه؟

خیلی طولانی بودنش. هروز باید آماده تحمل سختی و تغییر کردن هر چیزی در لحظه آخر بخاطر هوا یا لوکیشن می‌بودیم. 6 تا 8 ساعت در روز تمرین می‌کردیم و بعد یک ساعت و نیم فیلمبرداری می‌کردیم تا به چیزی که می‌خواستیم برسیم و اگه نمی‌تونستیم باید فردا دوباره کارو انجام می‌دادیم. پروسه جذابی بود.

چطور برای نقش آماده شدین؟

تا دو هفته قبل از شروع کار من سر فیلم Legend بودم. فقط وقت داشتم که ریشمو بلند کنم، سوار هواپیما بشم و گوش بدم ببینم الخاندرو چه چیزی ازم می‌خواد. یک نفر بود که در استفاده از وسایل صحنه مثل تفنگ فیتیله‌ای و تله‌گذار بهم کمک می‌کرد. به دقت به تجهیزاتی که قرار بود ازشون استفاده کنم دقت می‌کردم. احساس نکردم که نیاز باشه غرق شیوه‌ای از متداکتینگ برای نزدیک شدن به نقش بشم و با غریزه‌ام همراه شدم. نه اینکه نتونم اون مدلی کار کنم. ولی احساس نکردم که در این مورد نیازی به این کار باشه.

تا قبل از این سوار اسب شده بودین؟

از اسب خوشم نمیاد. میترسم ازشون. تو لندن هم بعد از قرن نوزدهم دیگه نیازی بهشون نبوده. ما هم عادت داریم که سوار اتوبوس یا مترو بشیم. من سگ‌ها رو ترجیح میدم، قابل کنترل‌ترن. فکر می‌کنم اسب‌ها زیبا هستند ولی وقتی بزرگ می‌شدم خودم یا اطرافیانم اسبی نداشتیم پس احساس بیگانگی بهشون دارم. خیلی بزرگ و عضلانی هستند و اگه یه اسب بشینه روم یا لگد بزنه به من فکر کنم کارم تمومه. همیشه می‌شنویم که یک نفر وقتی داشته از پشت اسب رد می‌شده، اسب بهش لگد زده. همیشه فکر می‌کنم اگه کسی قرار باشه این اتفاق براش بیافته به احتمال زیاد اون منم.

ولی تو فیلم سوار اسب میشین.

آره، سوار اسب شدم. و الان هم دارم یک سریال کار می‌کنم که اونجا هم زیاد اسب سواری دارم. همیــنه که هست. نمی‌گم که اسب سواری می‌کنم ولی چیزیه که مجبور شدم یاد بگیرم.

هوای کانادا موقع فیلمبرداری تو زمستون سرد بود؟

نه خیلی، بعضی روزها سردتر بود. بعضی روزها هم گرم بود و برفی روی زمین نبود و ما می‌خواستیم که سردتر باشه.

به دلیل نبود برف تولید در Calgary (کانادا) متوقف شد و چند ماه بعد در آرژانتین ادامه یافت. بخاطر این تاخیر مجبور شدی از Suicide Squad کنار بکشی.

آره دقیقا با هم برخورد کردن. این باعث شد اونو از دست بدم. می‌پرسی آیا ناراحت شدم؟ البته که شدم. متنفرم از اینکه کاری رو از دست بدم. و سر فیلم هم یکسره غر می‌زدم که اونا دارن به من ضرر مالی میزنن. ولی این حسرت خوردن برای کاراکترم خوب بود.

آیا الخاندرو سعی کرد شخصیتــ‌تو به سمتی ببره که باعث اختلاف نظرتون بشه؟

نه، الخاندرو یه مجموعه از ایده‌های متنوع پیشنهاد میداد که می‌تونستی شخصیتــو به مسیرهای مختلفی ببری ولی من هیچوقت در مورد چیزی باهاش مخالفت نمی‌کردم. خیلی با هم هارمونی داشتیم و خیلی هم شوخی می‌کردیم. خیلی رابطه سرزنده و شوخی داشتیم. اون خیلی خودشو جدی نمی‌گیره، این الخاندرو ایـه که من می‌شناسم و دوست دارم ، یکبار من بهش تیکه می‌ندازم و یکبار هم اون به من تیکه می‌ندازه.

یه شایعه‌ای هست که شما در طول فیلمبرداری یه مشت به الخاندرو زدید. این اتفاق افتاد؟

نه، اگه شما کسی رو بزنید مطمئنا خودتون هم خبر دارید. این اتفاق نیفتاد. این حرفا مضخرفه.