برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
 1. #1
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  ارسال ها
  435
  سپاس
  13,504
  از این کاربر 11,700 بار در 455 پست سپاس گزاری شده

  شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.


  وقتی که شما به کهنه سرباز های ایالات متحده ی آمریکا می اندیشید,احتمالا به یاد افرادی چون Jack Churchill, Alvin York, Audie Murphy, or George S. Patton می افتید.اما تعدادی کمی از سربازان هم در ان دوران بودند که فی نفسه افرادی مشهور و معروف در زمان خود بودند.اشخاصی که شهرت خود را قبل از جنگ به دست اوردند و شاید به مانند بسیاری از قهرمانان جنگی در میدان نبرد حضوری قهرمانانه را نداشتند.اما این نکته را باید بدانیم که این اشخاص نیز الی الرقم شهرت شان لباسی نظامی را پوشیدند و به کشور شان خدمت کردند,کاری که برایش حتما سزاوار احترامی فراوان می باشند.
  در اینجا ما به شخصیت هایی از یک رپر گرفته تا یک کمدین میپردازیم,افرادی که شما فکرش را هم نمی کردید که انها زمانی به ارتش کشور خود کمکی کرده باشند.
  Jimmy Stewart


  زمانی که Jimmy Stewart برای خدمت در جنگ جهانی دوم انتخاب گردید. ابتدا به دلیل اینکه وزنش زیر حد مجاز بود رد شد.اما او به اصرار خود, با اضافه کردن چند پوند به وزنش برای خدمت سربازی به صورت داوطلبانه با گذراندن موفقیت امیز دروه ایی اموزشی به نیروی هوایی ایالات متحده ی آمریکا پیوست.با توجه به شهرت وی,عمده تکالیفی که برایش در نظر گرفته می شد در پشت خط مقدم بود تا اینکه خود,درخواستی را از فرماندهش مبنی بر نفوذ به خاک دشمن را خواستار شد و فرماندهش نیز به درخواستش جامه عمل پوشانید و برای او یک عملیات که در ورای اب ها و در دل دشمن بود را اختصاص داد.
  Jimmy Stewart با سرعت درجات نظامی مختلف را طی کرد و درنهایت نیز فرماندهی هوایی که بمباران squadron در سال 1943 را داشت بر عهده گرفت.بعد ها نیز در جنگ ویتنام به عنوان نیروی احتیاط (ذخیره) وظیفه ی چند حمله ی هوایی را عهده دار شد.تا سال 1968 , هیچگاه از ارتش کناره نگرفت تا اینکه در حالیکه مفتخر به دریافت دو ستاره ی ژنرالی شده بود,خود را از ارتش بازنشست نمود.

  Mel Brooks  در خلال جنگ جهانی دوم,Mel Brooks به دسته ی مهندسان ارتش پیوست جایی که وظیفه اش خنثی کردن مین های قوای دشمن بود.حتی او اموزش نیروهای ویژه را نیز دیده بود و گاهی هم به عنوان یک نیروی پیاده در عملیات ها شرکت می کرد.بر طبق نوشته هایی از ان دوران,در هنگام نبرد Bulge ( در ابتدا با شکست و قطع تداراکات نیروهای متفقین همراه بود) جایی که نیروهای نازی تبلیغات وسیعی را علیه قوای متفقین برای تضعیف روحیه شان بکار برده بودند تا باعث نا امیدی در میان نیروهای متفقین گردند.Mel Brooks در بین سربازان بلند شد و از بلندگویی که در نزدش بود استفاده کرد و برای سربازان در جهت تقویت روحیه شان اهنگ “Toot Toot Tootsie” از Al Jolson را خواند.
  Charles Bronson


  در سال 1943,Charles Bronson به صورت داوطلبانه در نیروی هوایی آمریکا ثبت نام کرد و توانست که تفنگدار اسلحه ی B-29 شود.پس از مرخص شدن از ارتش,وی به دلیل جراحاتی را که در خلال جنگ برداشته بود موفق به دریافت مدال purple heart شد(نشان نظامی که مخصوص به مجروحان جنگی است).بعد ها او با استفاده از پولی که از نهاد G.I. bill (بنیادی که به سربازان تازه از جنگ برگشته در امدی را مقرر می دارد) دریافت می کرد توانست که درس بازیگری را بخواند و به وادی سینما وارد شود.
  Jimi Hendrix  در سال 1961 وقتی که Jimi Hendrix هنوز جوانی ناپخته بود کاری کرد که برایش تنها دو انتخاب را بر جای گذاشته بود.او به دلیل سرقت خودرو مجبور بود که یا به زندان رود و یا اینکه در ارتش خدمت نماید.بنابراین,در پایان او تصمیم گرفت برای کار اشتباهی که کرده است در ارتش 101 ام هوابرد خدمت کند.
  زمانیکه Jimi به عنوان یک سرباز مشغول به خدمت بود,اغلب دچار دردسرهایی فراوان می شد.افسر فرمانده او بیاد می اورد که ,
  "ذهنش نمی توانست معطوف به ماموریت هایی که به ان محول می شد,شود.به این دلیل که تمام فکر و ذهنش در یک کلمه خلاصه میشد و ان گیتار بود."
  در حالیکه وی برای سه سال در ارتش ثبت نام کرده بود اما پس از یک سال,به دلیل خدمات قابل احترامش که شامل اسیب و مجروحیت مچ پایش میشد از سربازی معاف شد.
  Morgan Freeman  Morgan Freeman در سال 1955 بورسیه ی تحصیلی را که در زمینه ی تئاتر دریافته بود,نپذیرفت و به نیروی هوایی پیوست.او چهار سال از عمر خود را به عنوان تکنسین رادار های هوایی در ارتش مشغول بکار بود و در سال 1959 ارتش را ترک گفت.
  Freeman در مورد دورانی که در ارتش خدمت کرده است,می گوید:"
  روی هم رفته سه سال,هشت ماه و ده روز را در ارتش خدمت کردم در واقع این مدت زمان طی شد تا من به حقیقت درونی ام پی ببرم و انرا درک کنم که برای اینکار ساخته نشده ام."
  Buster Keaton  ستاره صامت کمدی سینما,Buster Keaton نیز به جنگ جهانی اول فراخوانده شده است.او در کتابش با عنوان My Wonderful World of Slapstick از ان روزهای سخت نکاتی را بیان میدارد:
  " شرایط خواب در فرانسه برای ما مهیا نیست و ما در چادری دایره ایی شکل زندگی می کردیم(میخوابیم).پای ما در وسط چادر و سر مان در نزدیکی انتهای چادر که در کنار در ورودی بود,قرار میگرفت."
  بر طبق گفته های Keaton در ادامه :
  " گسترش سرما سبب اسیب به سیستم شنوایم گردیده,بطوریکه شنیدن برایم سخت شده."
  اتفاقا همین اسیب مدتی بعدتر سبب ناشنوا شدن یک گوش او شد,بطوریکه او باقی عمر خود را با یک گوشی که از سرما در امان مانده بود,گذرانید.
  Bob Ross


  نقاش برجسته ی تلویزیون,بیست سال از عمر خود را صرف خدمت به نیروی هوایی کرد و سپس نیز با عنوان سرگروهبان بازنشسته شد.او در سخنانش در نشریه ی Orlando Sentinel با همان لحن ارامش می گوید:
  " من شخصی بودم که شما را به تمیز کردن دستشویی سربازخانه ها میفرستاد.فردی که شما را مجبور میکرد تا تخت تان را مرتب نمایید و بر سرتان به دلیل دیر رفتن به کار فریاد میزد.اقتضای کارم مرا به این شکل دراورد,فردی سرسخت.که با اینگونه کارها تغذیه می شد."
  Ice T  Ice T به نیروی ارتش ایالات متحده پیوست و چهار سال از عمر خود را در هنگ پیاده نظام 25ام خدمت نمود.او و تعدادی از دوستانش به دلیل سرقت یک فرش متهم شده بودند و او نیز زمانی که منتظر دریافت محاکمه بود نیز از انجا گریخت.پس از انکه فرش بازگردانده شد, بازگشت و موظف به مجازاتی غیر قضایی شد.
  Ice T در خلال خدمتش توانست با مدیریتی که داشت مقداری پول اضافی را پس انداز نماید و همین پول ها سبب شد تا او بتواند ادوات و وسایل موسیقی که مورد انتظارش بودند را دریافت کند تا شروعی باشد برای کسی که میخواست در حرفه ی رپ سری را در میان سرها در اورد.


  ادامه دارد...


 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  ارسال ها
  435
  سپاس
  13,504
  از این کاربر 11,700 بار در 455 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند. 3. #3
  دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  ارسال ها
  847
  سپاس
  7,528
  از این کاربر 14,697 بار در 994 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.

  » با تشکر، لازم به ذکره که بگم جای من تو لیست بالا خالی بود...


  پ.ن: خدا قوت علی جان.

 4. 23 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 5. #4
  #آیـــ بــــاد پیدا کنـ مرگ این ج
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  ای‍ــ#‍ـقزوین‍ـ#‍ـران
  ارسال ها
  364
  سپاس
  5,088
  از این کاربر 2,702 بار در 350 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.

  علی آقا علاوه بر امین عزیز اسمه خودتم باید بذاری که در شرف رفتنی...
  ممنون بابت تایپیک
  اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
  اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

 6. 10 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.