برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
 1. #1
  IF GOD IN ME HE IS TUMOR
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  محل سکونت
  تنکابن
  ارسال ها
  385
  سپاس
  11,696
  از این کاربر 10,261 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

  شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.


  وقتی که شما به کهنه سرباز های ایالات متحده ی آمریکا می اندیشید,احتمالا به یاد افرادی چون Jack Churchill, Alvin York, Audie Murphy, or George S. Patton می افتید.اما تعدادی کمی از سربازان هم در ان دوران بودند که فی نفسه افرادی مشهور و معروف در زمان خود بودند.اشخاصی که شهرت خود را قبل از جنگ به دست اوردند و شاید به مانند بسیاری از قهرمانان جنگی در میدان نبرد حضوری قهرمانانه را نداشتند.اما این نکته را باید بدانیم که این اشخاص نیز الی الرقم شهرت شان لباسی نظامی را پوشیدند و به کشور شان خدمت کردند,کاری که برایش حتما سزاوار احترامی فراوان می باشند.
  در اینجا ما به شخصیت هایی از یک رپر گرفته تا یک کمدین میپردازیم,افرادی که شما فکرش را هم نمی کردید که انها زمانی به ارتش کشور خود کمکی کرده باشند.
  Jimmy Stewart


  زمانی که Jimmy Stewart برای خدمت در جنگ جهانی دوم انتخاب گردید. ابتدا به دلیل اینکه وزنش زیر حد مجاز بود رد شد.اما او به اصرار خود, با اضافه کردن چند پوند به وزنش برای خدمت سربازی به صورت داوطلبانه با گذراندن موفقیت امیز دروه ایی اموزشی به نیروی هوایی ایالات متحده ی آمریکا پیوست.با توجه به شهرت وی,عمده تکالیفی که برایش در نظر گرفته می شد در پشت خط مقدم بود تا اینکه خود,درخواستی را از فرماندهش مبنی بر نفوذ به خاک دشمن را خواستار شد و فرماندهش نیز به درخواستش جامه عمل پوشانید و برای او یک عملیات که در ورای اب ها و در دل دشمن بود را اختصاص داد.
  Jimmy Stewart با سرعت درجات نظامی مختلف را طی کرد و درنهایت نیز فرماندهی هوایی که بمباران squadron در سال 1943 را داشت بر عهده گرفت.بعد ها نیز در جنگ ویتنام به عنوان نیروی احتیاط (ذخیره) وظیفه ی چند حمله ی هوایی را عهده دار شد.تا سال 1968 , هیچگاه از ارتش کناره نگرفت تا اینکه در حالیکه مفتخر به دریافت دو ستاره ی ژنرالی شده بود,خود را از ارتش بازنشست نمود.

  Mel Brooks  در خلال جنگ جهانی دوم,Mel Brooks به دسته ی مهندسان ارتش پیوست جایی که وظیفه اش خنثی کردن مین های قوای دشمن بود.حتی او اموزش نیروهای ویژه را نیز دیده بود و گاهی هم به عنوان یک نیروی پیاده در عملیات ها شرکت می کرد.بر طبق نوشته هایی از ان دوران,در هنگام نبرد Bulge ( در ابتدا با شکست و قطع تداراکات نیروهای متفقین همراه بود) جایی که نیروهای نازی تبلیغات وسیعی را علیه قوای متفقین برای تضعیف روحیه شان بکار برده بودند تا باعث نا امیدی در میان نیروهای متفقین گردند.Mel Brooks در بین سربازان بلند شد و از بلندگویی که در نزدش بود استفاده کرد و برای سربازان در جهت تقویت روحیه شان اهنگ “Toot Toot Tootsie” از Al Jolson را خواند.
  Charles Bronson


  در سال 1943,Charles Bronson به صورت داوطلبانه در نیروی هوایی آمریکا ثبت نام کرد و توانست که تفنگدار اسلحه ی B-29 شود.پس از مرخص شدن از ارتش,وی به دلیل جراحاتی را که در خلال جنگ برداشته بود موفق به دریافت مدال purple heart شد(نشان نظامی که مخصوص به مجروحان جنگی است).بعد ها او با استفاده از پولی که از نهاد G.I. bill (بنیادی که به سربازان تازه از جنگ برگشته در امدی را مقرر می دارد) دریافت می کرد توانست که درس بازیگری را بخواند و به وادی سینما وارد شود.
  Jimi Hendrix  در سال 1961 وقتی که Jimi Hendrix هنوز جوانی ناپخته بود کاری کرد که برایش تنها دو انتخاب را بر جای گذاشته بود.او به دلیل سرقت خودرو مجبور بود که یا به زندان رود و یا اینکه در ارتش خدمت نماید.بنابراین,در پایان او تصمیم گرفت برای کار اشتباهی که کرده است در ارتش 101 ام هوابرد خدمت کند.
  زمانیکه Jimi به عنوان یک سرباز مشغول به خدمت بود,اغلب دچار دردسرهایی فراوان می شد.افسر فرمانده او بیاد می اورد که ,
  "ذهنش نمی توانست معطوف به ماموریت هایی که به ان محول می شد,شود.به این دلیل که تمام فکر و ذهنش در یک کلمه خلاصه میشد و ان گیتار بود."
  در حالیکه وی برای سه سال در ارتش ثبت نام کرده بود اما پس از یک سال,به دلیل خدمات قابل احترامش که شامل اسیب و مجروحیت مچ پایش میشد از سربازی معاف شد.
  Morgan Freeman  Morgan Freeman در سال 1955 بورسیه ی تحصیلی را که در زمینه ی تئاتر دریافته بود,نپذیرفت و به نیروی هوایی پیوست.او چهار سال از عمر خود را به عنوان تکنسین رادار های هوایی در ارتش مشغول بکار بود و در سال 1959 ارتش را ترک گفت.
  Freeman در مورد دورانی که در ارتش خدمت کرده است,می گوید:"
  روی هم رفته سه سال,هشت ماه و ده روز را در ارتش خدمت کردم در واقع این مدت زمان طی شد تا من به حقیقت درونی ام پی ببرم و انرا درک کنم که برای اینکار ساخته نشده ام."
  Buster Keaton  ستاره صامت کمدی سینما,Buster Keaton نیز به جنگ جهانی اول فراخوانده شده است.او در کتابش با عنوان My Wonderful World of Slapstick از ان روزهای سخت نکاتی را بیان میدارد:
  " شرایط خواب در فرانسه برای ما مهیا نیست و ما در چادری دایره ایی شکل زندگی می کردیم(میخوابیم).پای ما در وسط چادر و سر مان در نزدیکی انتهای چادر که در کنار در ورودی بود,قرار میگرفت."
  بر طبق گفته های Keaton در ادامه :
  " گسترش سرما سبب اسیب به سیستم شنوایم گردیده,بطوریکه شنیدن برایم سخت شده."
  اتفاقا همین اسیب مدتی بعدتر سبب ناشنوا شدن یک گوش او شد,بطوریکه او باقی عمر خود را با یک گوشی که از سرما در امان مانده بود,گذرانید.
  Bob Ross


  نقاش برجسته ی تلویزیون,بیست سال از عمر خود را صرف خدمت به نیروی هوایی کرد و سپس نیز با عنوان سرگروهبان بازنشسته شد.او در سخنانش در نشریه ی Orlando Sentinel با همان لحن ارامش می گوید:
  " من شخصی بودم که شما را به تمیز کردن دستشویی سربازخانه ها میفرستاد.فردی که شما را مجبور میکرد تا تخت تان را مرتب نمایید و بر سرتان به دلیل دیر رفتن به کار فریاد میزد.اقتضای کارم مرا به این شکل دراورد,فردی سرسخت.که با اینگونه کارها تغذیه می شد."
  Ice T  Ice T به نیروی ارتش ایالات متحده پیوست و چهار سال از عمر خود را در هنگ پیاده نظام 25ام خدمت نمود.او و تعدادی از دوستانش به دلیل سرقت یک فرش متهم شده بودند و او نیز زمانی که منتظر دریافت محاکمه بود نیز از انجا گریخت.پس از انکه فرش بازگردانده شد, بازگشت و موظف به مجازاتی غیر قضایی شد.
  Ice T در خلال خدمتش توانست با مدیریتی که داشت مقداری پول اضافی را پس انداز نماید و همین پول ها سبب شد تا او بتواند ادوات و وسایل موسیقی که مورد انتظارش بودند را دریافت کند تا شروعی باشد برای کسی که میخواست در حرفه ی رپ سری را در میان سرها در اورد.


  ادامه دارد...
  لیست اخرین کتاب هایی که خوانده ام :
  http://uupload.ir/files/obfo_1111.png


 2. #2
  IF GOD IN ME HE IS TUMOR
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  محل سکونت
  تنکابن
  ارسال ها
  385
  سپاس
  11,696
  از این کاربر 10,261 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.

  Star Trek’s James Doohan


  در اغاز جنگ جهانی دوم,James Doohan کاراکتر شخصیت Scotty در Star Trek برای ثبت نام خدمت سربازی در توپخانه ی سلطنتی کانادا ثبت نام نمود. در روز D-Day (روز ششم ژوئن سال 1944 که نیروهای متفقین در شمال فرانسه با استفاده از کشتی های جنگی در ساحل نرماندی پهلو گرفتند),او رهبری دسته ای را که در سواحل نرماندی قرار داشتند بر عهده داشت.بعد از اینکه دسته ی او توانست موقعیت امنی را در شب بدست اورد.در خلال شب, Doohan در حالیکه برای سرکشی به پست های نگهبانی در بین نیروهایش حرکت می کرد با یک سرباز که حالتی عصبی داشت برخورد نمود.سرباز با توجه به اینکه او از قوای دشمن است شش بار به سمتش بوسیله ی اسلحه ی Bren شلیک نمود.چهار گلوله به پای او اصابت کرد که سبب شد تا انگشت وسطی پایش قطع گردد .اما معجزه ی اصلی اینجا بود که گلوله ی دیگر به سمت قفسه ی سینه اش برخورد نمود منتها اگر بسته سیگار نقره ای که برادرش به او اهدا کرده بود نبود.گلوله متوقف نمیشد و به قلبش اصابت میکرد.
  George Carlin


  سال 1954,George Carlin در نیروهای هوایی ثبت نام نمود و به عنوان یک تکنسین رادار اموزش دید و در پایگاه هوایی Bossier در لوئیزیانا مستقر گشت.
  Humphrey Bogart  Humphrey Bogart در اواخر درگیری های جنگ جهانی اول در سال 1918 به نیروی دریایی ایالات متحده پیوست و به همراه دسته ایی از سربازان به سمت اروپا روانه شد .عده ای متعقدند که زخم معروفی که بر روی لب او قرار دارد نیز حاصل ان دوران میباشد.داستان دیگری نیز وجود دارد که زخم او را از انفجار توپی میداند از کشتی معروف USS Leviathan, که به کشتی انها برخورد گردیده.داستانی بعدی نیز روایتی است از اسکورت کردن یک زندانی بدست او,در حین انتقال این زندانی به زندان پورتسموث,Bogart مشت محکمی را از او دریافت می کند که سبب ایجاد ان زخم می شود.هر انچه است این زخم در دوران سربازی Humphrey Bogart پدید امده و یادگاری مانده برایش از ان دوران سخت.
  Michael Caine


  Michael Caine به عنوان تفنگدار نیروی دریایی در جنگ های کره در ارتش بریتانیا شرکت داشت.Caine در خلال جنگ تا نزدیکی مرگ نیز به پیش رفت.او در مورد ان دوران میگوید,فکرش را هم نمی کرده که اصلا در ان جنگ جان سالم به در ببرد.Caine همچنین معتقد است که هر فردی میبایست حداقل شش ماه را در نظام خدمت نماید تا ان روی زندگی را نیز درک نماید.
  Sean Connery  Sean Connery در شانزده سالگی وارد نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا شد.او مدت سه سال را در نیروی دریایی خدمت نمود و پس از انکه دچار بیماری زخم معده شد خود را بازنشسته کرد.
  Henry Fonda


  Henry Fonda حتی بعد از اینکه تبدیل به ستاره ی سینما شد و توانست که نامزد جایزه ی اسکار گردد.در جنگ جهانی دوم برای خدمت سربازی به نیروی دریایی پیوست تا بتواند خدمتی را به کشورش هر چند کوچک انجام دهد.او می گوید که دوست نداشته در زمان جنگ در استودیو اش بنشیند و به بازی کردن در فیلم ها بیندیشد.Fonda دوران خدمتش را در ناو شکن USS Satterlee و در اب های اقیانوس ارام سپری نمود و به دلیل هوش بالایش در مبارازات توانست به درجه ی ستوانی نائل اید.او بعد ها به دلیل تلاش بی و قفه و بدون پاسداشت اش در ارتش موفق به دریافت مدال برنز گشت.
  Christopher Lee  کارهای برجسته ی Christopher Lee در ارتش را شاید بشود به صورت یک فیلم بلاک باستر دراورد.ابتدا او به صورت داوطلبانه برای مبارزاتی که در زمستان 1939 در فنلاند صورت گرفته بود,شرکت کرد و در نیروی هوایی سلطنتنی بریتانیا خدمت نمود.Lee اغلب اوقاتش در جنگ جهانی دوم را در ایتالیا و شمال افریقا گذراند و بعد از جنگ نیز بعنوان نیروهایی که به دنبال دستگیری جنایتکاران نازی دسته بندی شده بودند,عضو شد.او حتی بعنوان بخشی از سازمانی مخفی با نام SAS نیز حضور داشت که در طول عمرش هیچوقت حاضر نشد جزئیاتی از عملیات هایی را که در انجام داده را فاش نماید.
  Lee Marvin  Lee Marvin بعنوان تفنگدار نیروی دریایی آمریکا در جنگ جهانی دوم خدمت نمود.او در نبرد Saipan ,که منجر به زخمی شدنش بوسیله اسلحه ی مسلل شد در حالیکه اغلب همرزمانش کشته شده بودند, مقاومت کرد و میدان را هیچ گاه ترک ننمود.Lee Marvin در طول جنگ به دلیل افتخاراتش مدال های مختلفی نظیر Purple Heart, the Presidential Unit Citation, the Asiatic-Pacific Campaign Medal and the World War II Victory Medal را بدست اورد.
  Elvis Presley  Elvis Presley قبلتر از اینکه خواننده و بازیگری مشهور شود در سال 1958 در ارتش ایالات متحده ی امریکا به خدمت پرداخت و به پایگاهی در آلمان که هنگ زرهی 32 ام در ان قرار داشت,پیوست.پادشاه (منظور Elvis Presley است) با همسر اینده اش,Priscilla ,در حالی که در خدمت بود,اشنا شد.بعد ها نیز در وادی سینما,فیلمی موزیکال/کمدی به نام “Bye Bye Birdie” ساخته شد که داستان و چگونگی رفتن Elvis Presley را به سربازی بدون حضورش به تصویر دراورد.

  منابع : ranthollywood,menshealth

  پایان
  لیست اخرین کتاب هایی که خوانده ام :
  http://uupload.ir/files/obfo_1111.png


 3. #3
  دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  ارسال ها
  849
  سپاس
  7,528
  از این کاربر 14,575 بار در 994 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.

  » با تشکر، لازم به ذکره که بگم جای من تو لیست بالا خالی بود...


  پ.ن: خدا قوت علی جان.

 4. 23 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 5. #4
  #آیـــ بــــاد پیدا کنـ مرگ این ج
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  ای‍ــ#‍ـقزوین‍ـ#‍ـران
  ارسال ها
  366
  سپاس
  4,934
  از این کاربر 2,617 بار در 340 پست سپاس گزاری شده

  پاسخ : شخصیت های معروفی که به خدمت سربازی رفته اند.

  علی آقا علاوه بر امین عزیز اسمه خودتم باید بذاری که در شرف رفتنی...
  ممنون بابت تایپیک
  اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
  اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

 6. 10 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.1
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.