برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    سپاس
    16,105
    از این کاربر 12,950 بار در 502 پست سپاس گزاری شده

100 فیلم محبوب تاریخ هالیوود

>> در این تاپیک نگاهی کوتاه می اندازم به " 100 فیلم محبوب سینمای هالیوود" <<
    >> نحوه ی کار بدین صورت است که در هر پست به معرفی 10 فیلم خواهم پرداخت.از انجاییکه متن ها کوتاه هستند و شاید انچنان غنی نبوده باشند.تنها هدفم در این تاپیک این است که فیلم های برتر تاریخ را برای شما معرفی نمایم,بنابراین حتی اگر از میان تمامی این فیلم ها,در این تاپیک با یک فیلم نیز آشنا گشتید,بنده به هدف اصلی خود رسیده ام.

>> خواهشا از دادن هر گونه پستی تا پایان این تاپیک خودداری بفرمایید.

1 2
    3 4

سپاس
    16,105

پاسخ : 100 فیلم محبوب تاریخ هالیوود

دیالوگ مشهور :
    چه فایده ای داره که نگران سرت باشی، وقتی که قراره [به زودی] به باد بره؟ "Gisaku"
    تنها فیلم ژاپنی این لیست,شاهکاری که بعدها با بازی بازیگرانی چون Steve McQueen و Charles Bronson به صورت وسترنی با نام The Magnificent Seven بازسازی گردید.

دیالوگ مشهور :
    ایشون خانم Bonnie Parker و من هم Clyde Barrow هستم.ما سارق بانکیم!
    جزو یکی از فیلم هایی که در لیست "کد هیز" قرار گرفته اند.اگرچه که حال از او بعنوان یکی از کلاسیک های سینما یاد می شود.
    دیالوگ مشهور :
    نمیخوام که کسی رو بکشم,ولی اگه بخوام از این در بیرون برم و تو بخوای جلوم رو بگیری,اونجاست که فقط یه راه واسم میمونه اونهم اینکه تو را از سر راهم وردارم!" Mr. Pink"
    در حقیقت این اثر اولین فیلم Tarantino نمی باشد اولین فیلم او (My Best Friend's Birthday (1978 است,این فیلم وی در اتش سوزی در لابراتوار سوخت و نابود گردیده.

دیالوگ مشهور :
    هیچ دلیلی برای بوجود امدن احساسی از خطر وجود ندارد و ما امیدواریم که شما از ادامه ی پروازتان کمال لذت را ببرید.به هر حال,هر شخصی که تا به حال سوار هواپیما شده از اینگونه مشکلات جزئی نیز در پروازها آگاهی دارد!"Elaine Dickinson"
    این فیلم دیدگاه مردم نسبت به افرادی چون Robert Stack, Lloyd Bridges, Peter Graves, Barbara Billingsley و مخصوصا Nielsen را به طور کلی تغییر داد.

دیالوگ مشهور :
    اما پدر وی,پادشاه,همیشه میدانست که روح پرنسس بازخواهد گشت,شاید در بدنی دیگر,فضایی دیگر,و زمانی دیگر.او(پادشاه) منتظر بازگشتش بود,تا زمانی که اخرین نفسش را بکشد, تا زمانی که دنیا از حرکت باز ایستد."Pan"
    تنها فیلم اسپانیایی زبان این لیست!!
    دیالوگ مشهور :
    تو شیرینی من رو رد می کنی!!تو اصلا کی هستی که بخوای درخواست منرو رد کنی؟ "Komarovski"
    Peter O'Toole درخواست Lean را برای بازی در این فیلم رد نمود.بنابراین او تصمیم گرفت از دیگر ستاره فیلم Lawrence of Arabia استفاده نماید.Sharif در حالی نقش پزشکی روسی را در Doctor Zhivago بازی نمود که در فیلم قبلترش با این کارگردان یک شاهزاده ی عرب بود!!

دیالوگ مشهور :
    باید تمام فکرت رو بزاری روی گلوله.همه اش یک شلیکه.یه گوزن بایستی با یک گلوله زمین گیر بشه."Michael"
    وقتی John Cazale (بازیگر نقش آلفرد در The Godfather که بعدتر نیز فوت نمود) در حین فیلمبرداری مریض شد.استودیو قصد جابه جایی وی و عوض کردنش با بازیگری دیگر را داشت.اما این Meryl Streep بود که تهدید کرد اگر او را جابه جا نمایند وی نیز از کار کنار خواهد کشید.

دیالوگ مشهور :
    چرا من اینقدر زیاد میدونم؟چه اتفاقی داره برای اینجا رخ میده؟شماها دیگه کدوم خرایی هستید؟ "Roy Neary"
    تجربه ایی بی نظیر از فراوان نت های ملودی که به همراه تم فراموش نشدنیش فضایی اسرار امیز را شکل میدهند.

دیالوگ مشهور :
    پیش به سوی ماجراجویی!! "Charles Mutz"
    پیکسار در محاسباتش حساب کرده بود که به 26 میلیون بادکنک برای بلند کردن ساختمان اش در درون انیمیشن نیاز دارد.
    دیالوگ مشهور :
    هی ,Adrian!این منم,Rocky!!
    Stallone فیلم نامه ی Rocky را در 3 روز به اتمام رساند و بعدتر نیز به شرطی قبول نمود که فیلم نامه اش را به هالیوود بفروش برساند که خود نقش اصلی انرا بازی نماید.

سپاس
    16,105

دیالوگ مشهور :
    حافظه مي تونه شکل يه اتاق رو تغییر بده یا رنگ یک ماشین رو عوض کنه.پس خاطرات هم میتونند تحریف بشند,اونها فقط یک تفسیر هستند نه یک مدرک ثبت و ضبط شده.بنابراین وقتی شما حقیقتی رو بدست میارین اونها هم ضرورت شون رو از دست می دند."Leonard Shelby"
    بنابر گفته های Nolan ,در ابتدا وی قصد داشت تا از Alec Baldwin به جای Pearc استفاده نماید.اما در خلال بعضی جزئیات از اینکار صرف نظر می نماید.

دیالوگ مشهور :
    همه می میرند اما هیچ کس نمی تواند درست زندگی کند! "William Wallace"
    Gibson علاقه ایی به بازی در نقش اول فیلمش نداشت._ او فکر میکرد که برای چنین کاراکتری خیلی خیلی پیر است.با اینحال Paramount هم فیلم بدون او را نمی ساخت!

دیالوگ مشهور :
    وقتی کسی ازم سوالی رو می پرسه.من هم بهشون جوابش رو میگم! "Jamal Malik"
    در ابتدا قرار بود که فیلم مستقیما به صورت DVD روانه ی بازار شود اما در پی یک چرخش ناگهانی بعد از اینکه کمپانی Fox Searchlight انرا در سینماها پخش نمود به اسکار فرستاده شد.

دیالوگ مشهور :
    اينم فقط يکي حساب مي شه! Gimli
    در یک نظر سنجی که فیلم های 100 سال اخیر را از نظر میزان مخاطب مورد بررسی قرار داده است این فیلم یکی از پرمخاطب ترین اثاری بوده که در این سالها ساخته شده.تاثیرگذاری بالای شخصیت Gandalf در این میزان مقبولیت هم بر کسی پوشیده نیست.

Beauty and the Beast,اولین انیمیشنی است که در بخش بهترین فیلم های سال در مراسم اسکار نامزد گردیده.

دیالوگ مشهور :
    توی اون جعبه چیه؟ "David Mills"
    استودیو به پایان بندی فیلم که "سری در جعبه" بود علاقه ایی نداشت با اینحال این Pitt و Freeman بودند که با اصرارشان جلوی تغییرات اعمالی از سوی استودیو را گرفتند.

دیالوگ مشهور
    :
    منتظر یه قطاری,قطاري كه تو رو به يه جاي دور ببره,ميدوني دوست داري به كجا ببرتت,ولي نميتوني مطمئن باشي. "Cobb"
    Nolan خودش را یک خیال پرداز شدید عنوان میدارد,او میگوید که اکثر ایده های فیلم را از همین خیال های خودش بوده که الهام گرفته است.

دیالوگ مشهور :
    ! Yippee Ki-Yay, motherf*cker
    مرکز کوچیکی که در بلوار المپیک واقع شده و در زمان فیلمبرداری لوکیشنی بوده که Reginald VelJohnson در ان شیرینی Twinkies خریده بوده,در حال حاضر به یک خشک شویی تبدیل شده.

دیالوگ مشهور
    :
    قادر به گذر از من نیستی،من خادم آتش پنهانم و با شعله "آنور" با تو مي جنگم،آتش تاريک به تو کمک نخواهد کرد,"شعله اودون"!به سايه ها بازگرد.تو قادر به عبور از من نیستی. "Gandalf"
    بسیاری از تلاش ها برای ساختن نسخه ایی سینمایی از LOTR با شکست روبرو شدند.وقتی که به عقب برگردیم به یکی از ان تلاش ها بر میخوریم.دهه ی 1960s, زمانیکه The Beatles ها از Stanley Kubrick درخواست کردند فیلمی را از این کتاب اقتباس نماید که انها ستاره هایش باشند.

دیالوگ مشهور :
    انسان های عادی و متوسط, هر کجا که هستید....شما رو عفو می کنم...شما رو عفو می کنم...شما رو عفو می کنم...من همگی شما رو عفو می کنم. "Salieri"
    در حالیکه موسیقی فیلم در پایان به صورت دوبله بر روی کار قرار گرفت ولی Hulce برای نقش Mozart روزانه 4 ساعت از تایم خود را به تمرین با پیانو اختصاص می داد.

سپاس
    16,105

دیالوگ مشهور :
    چرا نميفهمي!من ميتونستم برازندگي داشته باشم! ميتونستم رقابت کنم،ميتونستم براي خودم کسي باشم. به جاي اينکه مفت خور باشم،درست مثل همین آدمی که الان هستم..."Terry Malloy "
    برخلاف باور عموم دیالوگ معروف "من ميتونستم براي خودم کسي باشم." به صورت بداهه گفته نشده و در فیلم نامه قرار داده شده بوده.

دیالوگ مشهور :
    WALL-E!

فیلم نمایشگر Chaplin ی بود که به صورت یک ربات در امده و حال دیگر از صحنه ی گیتی محو گشته است.انیمیشن Wall-E شباهت بسیاری را هم به یک شاهکار صامت دارد اثری که نزدیک به 40 دقیقه از ان بدون هیچگونه دیالوگی روایت می شود.

دیالوگ مشهور :
    باهوش؟ اون يه لات نفهمه ,حتي نمي تونه انگليسي رو خوب حرف بزنه. "Juror #10"
    اخرین بازمانده از 12 هیئت منصفه ی فیلم, Jack Klugman, در سال 2012 دار فانی را وداع گفت.

دیالوگ مشهور :
    از جریان عبور نکنید! "Dr. Egon Spengler"
    در فیلم نامه ی ارجینال,کاراکتر "Stay Puft Marshmallow Man" تنها یکی از 50 هیولای موجود در فیلم بود.بنابراین کارگردان اثر آقای Reitman برآورد نمود اگر بخواهد تمامی انها را در کارش قرار دهد,آنگاه هزینه ایی بالغ بر $300 میلیون دلار برای پروژه اش در بر خواهد داشت,پس بی خیال تمامی انها شد و همین یک هیولا را در فیلم اش قرار داد.

دیالوگ مشهور :
    ايکاش ميدونستم چطوري ترکت کنم. "Jack Twist"
    Lee جایزه ی بهترین کارگردانی اسکار را بدست اورد.اما خود فیلم در کمال ناباوری در یکی از انتخاب های اشتباه مراسم اسکار در سالیان اخیر قافیه را باخت و نتوانست جایزه ی بهترین فیلم سال را در اسکار بدست بیاورد....

دیالوگ مشهور :
    واسه من از قوانين حرف نزن.اين یه جنگه! بازي کريکت که نيست! "Colonel Saito"
    Pierre Boulle, فردیست که رمان فرانسوی این اثر را نگاشته.از کارهای معروف دیگر او نیز رمان Planet of the Apes (سیاره میمون‌ها) است,داستانی که حال چندین فیلم از ان ساخته شده.

دیالوگ مشهور :
    آقايون، لطفاً به ماهيچه هاتون استراحت بديد! "Hedley Lamarr"
    Brooks برای فیلم نقشی را برای John Wayne در نظر گرفته بود,اما دوک در اشتباهی که بعدها متذکر بدان شد نقش را قبول نکرد.

دیالوگ مشهور :
    دنباله روی پول باش! "Deep Throat"
    Pakula برای از نو بازآفرینی فیلم کارهای عجیبی را انجام داد.او به اتاق خبر Washington Post می رفت و حتی خبرهای دور ریخته انها را نیز جمع می نمود تا اطلاعات مدنظرش را بدست بیاورد.

دیالوگ مشهور :
    پدربزرگم یه مفت خور بود! منم به مرگ علاقه ایی ندارم! تنها چیزی که منرو به خودش جلب میکنه حفاظت کردن از زندگیه!کلاسم دیگه.....تمومه! "Dr. Frederick Frankenstein"
    Gene Wilder ایده ی چنین فیلمی را در حین فیلمبرداری Blazing Saddles به Brooks پیشنهاد داد و همین پیشنهاد نیز سراغازی شد برای اولین فیلمنامه ی عمرش که نامزدی اسکار را هم برایش رقم زد.

دیالوگ مشهور :
    من يک خداي طلايي هستم! "Russell Hammond"
    یکی از محبوب ترین نقش های Hoffman -- از نکات جالب اجرای وی این است که او در تمامی زمان فیلمبرداری مبتلا به بیماری آنفولانزا بوده.
    >> با توجه به اینکه در این تاپیک از تعداد عکس های بالایی استفاده کردم برای جلوگیری از سنگین و دیر لود شدنش,تصمیم گرفتم تا اونرو به چند بخش جداگانه تقسیم کنم.بنابراین از این به بعد هر 30 فیلم در تاپیک های مجزا از همدیگر قرار خواهند گرفت.
    1 2 3 4