برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: به نظر شما کدام یک برترین فیلم این ماه می باشد؟

رأی دهندگان
37. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Me and Earl and the Dying Girl

9 24.32%
  • Dope

1 2.70%
  • Paper Towns

0 0%
  • Goodnight Mommy

4 10.81%
  • Before We Go

1 2.70%
  • Inside Out

24 64.86%
  • Pixels

1 2.70%
  • Mr. Holmes

2 5.41%
  • Beasts of No Nation

2 5.41%
  • The Gift

3 8.11%
  • Youth

2 5.41%
  • The End of the Tour

1 2.70%
  • Mission: Impossible - Rogue Nation

9 24.32%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,459 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

[انجمن سینما] فیلم برتر مهر ماه (2015) به انتخاب شما

»» مقدمه: با سلام خدمت تمامي كاربران عزيز بالاخص سينما دوستان گرامي. هدف از ايجاد اين تاپيك انتخاب برترين فيلم اكران شده – ريليز شده - در ماه گذشته، با توجه به نظرات شما كاربران‌ست. قطعا اين ليست معرفي كامل تمام فيلم‌هاي ماه پيش نخواهد بود و صرفا اين تاپيك براي مشاركت و بحث و تبادل نظر پيرامون فيلم‌هاي جديدي‌ست كه اكثرا در طي اين يك ماه تماشا كرديم و نهايتا انتخاب برترين فيلم ماه. اينم اضافه كنم ليست نظرسنجي – اون بالا - كامل‌تر از ليست معرفي‌‌ست.

[
    Me and Earl and the Dying Girl]

»» من، ارل و دختر در حال مرگ نام رماني است كه جسي اندروز آمريكايي در سال 2012 منتشر كرد و با استقبال بسيار خوب خواننده‌ها مواجه شد. دان فوگلمن در همان سال نسخه‌اي از رمان را خواند و تصميم گرفت فيلمي اقتباسي براساس آن تهيه كند. جسي اندروز اگر چه پيش از آن تجربه‌اي در فيلمنامه‌نويسي نداشت، اما تصميم گرفت شخصا فيلمنامه‌ي اقتباسي رمانش را بنويسد. فيلمنامه‌ي او وارد ليست سياه بهترين فيلمنامه‌‌هاي توليد نشده‌ي سال 2012 شد. نسخه‌ي لو رفته‌ي فيلمنامه به دست ريخون رسيد و مورد توجه قرار گرفت. اين فيلم در جشنواره‌ي ساندس سال 2015 به نمايش درآمد و با تشويق ايستاده‌ي مخاطبان مواجه و موفق شد جايزه‌ي بزرگ هيئت داوران و جايزه‌ي تماشاگران را دريافت كند.

[Mr. Holmes]

»» ميچ كالين، رمان‌نويس آمريكايي، در سال 2005 رماني منتشر كرد با نام يك كلك كوچك ذهني كه داستان شرلوك هلمز پير شده را تعريف مي‌كند كه ديگر بدون عصا نمي‌تواند راه برود و حافظه‌ش هم كم كم دارد از بين مي‌رود. در سال 2013 پيش توليد فيلم اقتباسي از اين رمان آغاز شد. يان مك كلن همان گندالف معروف به عنوان بازيگر نقش شرلوك هلمز بازنشسته انتخاب شد و نام فيلم به آقاي هلمز تغيير كرد و بيل كاندان، كارگردان فيلم‌هاي خدايان و هيولاها و ركن پنجم به عنوان كارگردان فيلم انتخاب شد.

[SPY]

»» در سال 2013 در خبرها اعلام شد كه پل فيگ (Bridesmaids) قصد دارد فيلمي جاسوسي – كمدي بسازد كه جاسوس آن زني به نام سوزان كوپر است؛ شخصيتي كه نسخه‌ي كميك و مونث جيمز‌باند است. فيگ در مصاحبه‌اي گفت كه چون مي‌دانسته هيچ‌كس هيچ‌وقت به او اجازه نمي‌دهد كه يك فيلم جيمز‌باند واقعي بسازد، اين داستان را انتخاب كرده است: "هدف من يك كازينو رويال بامزه است." مليسا‌مك‌كارتي، بازيگري كه براي بازي‌اش در فيلم ساقدوش‌ها نامزد اسكار بهترين بازيگر زن مكمل شده بود، براي بازي در نقش سوزان كوپر انتخاب شد. مك‌كارتي براي اجراي صحنه‌هاي زد و خورد اين فيلم، مدتي آموزش هنرهاي رزمي ديد.

[Inside Out]

»» پيت‌داكتر، از فيلمنامه‌نويسان و كارگردان‌هاي باسابقه‌ي كمپاني پيكسار، ايده‌ي فيلم از درون به برون را براساس احساسات و تجربيات شخصي خودش در سنين نوجواني و دوراني كه به خاطر نقل‌مكان به كشور دانمارك دچار تشويش‌هاي اجتماعي شده بود، نوشت. موفقيت فيلم UP در سال 2009 باعث شد كه كمپاني پيكسار به داكتر اجازه دهد فيلمي با داستاني پيچيده‌تر بسازد. ساخت اين فيلم با همكاري حدود 45 انيماتور انجام گرفت؛ تقريبا نصف انيماتورهاي ديگر آثار پيكسار. اين فيلم پانزدهمين انيميشن بلند پيكسار محسوب مي‌شود.

[Mission: Impossible - Rogue Nation]

»» ماموريت غيرممكن نام سريال تلويزيوني‌ست كه از سال‌هاي 1966 تا 1973، و از 1988 تا 1990 پخش شد و طرفداران زيادي پيدا كرد. برايان دي‌پالما در سال 1996 اقتباسي سينمايي از اين سريال ساخت كه با موفقيت بسيار زيادي روبه‌رو شد. پس از آن در سال‌هاي 2000، 2006 و 2011 دنباله‌هاي دوم، سوم و چهارم اين فيلم به كارگرداني جان‌وو، جي.جي. آبرامز و برد برد ساخته شدند. تام كروز اغلب صحنه‌هاي خطرناك فيلم را (از جمله صحنهِ مربوط به هواپيما كه فيلمبرداري‌اش ده روز طول كشيد) خودش بازي كرد و در طول دوران فيلمبرداري، شش بار مجروح شد. پس از اكران گروه نافرمان، تام كروز اعلام كرد پيش توليد فيلم ششم در سال 2016 آغاز خواهد شد.

[The Gift]

»» "فقط به خاطر اینکه تو کاری با گذشته نداری، معنیش این نیست که گذشته هم کاری باهات نداره" این تگ لاین فیلم The Gift می باشد که فیلمی هیجان انگیز و معمایی است.کارگردان و نویسنده ی این فیلم Joel Edgerton است که بیش از هر چیز می توان وی را به عنوان بازیگری موفق به شمار آورد از جمله فیلم های وی می توان Exodus: Gods and Kings 2014 (در نقش Ramses) و فیلم Warrior 2011 (در نقش Brendan Conlon) را نام برد. این فیلم چهارمین فیلم نامه ی Joel Edgerton پس از فیلم نامه های The Square 2008 و Felony 2013 و The Rover می باشد که تبدیل به فیلم شده است. این فیلم احتمالا پس از فیلم Gone Baby Gone 2007 اثر Ben Affleck موفق ترین فیلمی است که بازیگر و کارگردان و نویسنده ی آن یک شخص می باشد. این فیلم به خودی خود هدیه ای برای دوستدارنش در همه جای دنیاست و چیزی که بیشتر از همه خواهند خواست این است که این هدیه را بیش از یک بار باز کنند ...

[GoodNight Mommy]

»» دو برادر دوقلو (لوكاس و الياس) به همراه مادرشان كه بتازگي عمل جراحي زيبايي انجام داده به خانه جديدشان نقل مكان مي‌كنند، اما بچه‌ها متوجه مي‌شوند خلق و خوي مادرشان تغيير كرده و آن شخص سابق نيست پس تصميم مي‌گيرند ... عنوان اصلي فيلم "من مي‌بينم، من مي‌بينم" (Ich She Ich Seh) است. اين فيلم به عنوان نماينده‌ي سينماي اتريش در رقابت‌هاي اسكار برترين فيلم خارجي‌زبان انتخاب شده. تهيه‌كننده‌ي فيلم، سينماگر معروف اتريشي، اولريش سيدل است. شب‌بخير مامان، نخستين تجربه‌ي سينمايي داستاني سازندگانش نيز محسوب مي‌شود. خانم ورونيكا فرانتس بيش‌تر به عنوان همكار فيلم‌نامه‌نويس تقريبا هميشگي اولريش سيدل شهرت داشته و در عين حال دوست صميمي اوست. اسم شخصيت‌هاي برادران دوقلو از اسم واقعي‌شان گرفته شده. همچنين در تيتراژ فيلم چنين تاكيد شده است: "فيلم‌برداري با فرمت باشكوه 35 ميليمتري."

»» برای شرکت در نظرسنجی 30 روز فرصت دارید ...

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [انجمن سینما] فیلم برتر مهر ماه (2015) به انتخاب شما

به به تاپیک. دمت گرم ایرج.
    بین این چند تا inside out و mission imposible سر و صدای زیادی کرد که خب واقعا حق داشتن! کارگردانی و ایده ای که inside out داشت رو توی چند ساله اخیر ندیده بودم واقعا.
    جدا از اینا me and earl and the dying girl هم فیلم خیلی خوش ساخت و جذابی بود، هر چند آخرش... توش
    از pixels هم انتظار خیلی بیشتر از این چرت و پرتی که ساخته بودن داشتم میتونستن خیلی فیلم جالب تر و جذاب تر بسازن که اونم متاسفانه ...
    ازین تاپیکا بیشتر بزنید، با تشکر

I'm a fucking loser
    سپاس
    14,002
    از این کاربر 2,237 بار در 167 پست سپاس گزاری شده

من از این لیست inside out و me and earl and the dying girl رو دیدم و جفتشون توی این لیست بهترینن

البته spy روهم دیدم و کمدی تقریبا خوبی بود ولی نمیشه جزو بهترین ها در نظرش گرفت

4. 11 کاربرِ زیر از AMIRREZA RV بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

mission impossible واقعا خوب بود هنوزتام کروز با این سن و سال عالیه....الخصوص بازی ربکا فرگوسن که یکی از آینده دارترین هاست ...
    good night mommy خیلی مشتاقم ببینم ... تریلرش نوید یک ترسناک جذاب بود ...

6. 14 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

اینسایداُت یکی از بهترین اثراتی بود که تابحال دیدم ؛ باز هم پیکسار ، باز هم ایده و انیمیشن ، باز هم پیت داکتر و باز هم شاهکار !

8. 13 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,946 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

اول سلام

» تمام فیلمای بالا که حداقل استاندارد رو داشت دانلود و دیده شده. یکی از اصلیترین معیارهای من برای انتخاب یک فیلم "خوب" این‌که بتونن یک تجربه "بصری" جدید برام داشته باشند. از نیمه دوم شهریور ماه تا الان آثار زیادی با این خصوصیات - هرچند که با لبه کمال فاصله زیادی داشتند - اکران شده و سعی می‌کنم خیلی مختصر در حد حوصله خودم و شما در موردشون بنویسم. توضیح مفصل ایشالا در تاپیک های مربوطه. درضمن وقتی به کلماتی مانند احمقانه اشاره می‌کنم منظور نظر شخصی اینجانب هستش:

• Me and Earl and the Dying Girl: برعکس همزاد معروفش "ستاره..." ثابت کرد داستان یک دختر سرطانی در حال مرگ می تونه از شدت تکرر و بی داستانی تهوع آور نباشه. میشه خاص بود و لذت بخش.
    • Dope: اساسا تکلیفش با خودش معلوم نبود.
    • Paper Towns: داد میزد: «منو نبینید، وقتتون تلف میشه.» منم گوش کردم.
    • Goodnight Mommy: یک تجربه تصویری آلمانیک (همون اتریشیک) ناب. برعکس داستان لوثی که براش تو سایتی که دانلود کردم نوشته بودن...
    • Before We Go: میگفت من دوست Paper Townsام....
    • Inside Out: احمقانه تر از اونچیزی بود که فکرش رو می کردم.
    • Pixels: بنا به ریتش قرار بود خیلی بد باشه که "خیلی" بد نبود.
    • Mr. Holmes: یک نگاه جدید که حوصله میخواست.
    • Beasts of No Nation: یک اثر نت فلیکسی با کیفیت نت فلیکسی....
    • The Gift: نیازمند اعصاب فراوان، از خانواده "هارد کندی".
    • Youth: ....
    • The End of the Tour: هنوز دیدنش رو تموم نکردم.
    • Mission: Impossible - Rogue Nation: کیفیت مناسب ازش نیومده.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

10. 20 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

من از فیلمهای بالا که دوست عزیزم ایرج تو یه تاپیک زیبا و جدید نام برده و به زیبایی به تصویر کشیده بیشترشونو دیدم و نظرمو میگم .

[Me and Earl and the Dying Girl] کلا اینجور فیلمها رو حوصله ام نمیکشه ببینم . فیلم باید مردونه باشه اقاااااا[Mr. Holmes]بنده شرلوک هلمز اسمش قاطیه چه اثار بیخودی میشه . فیلم خوش ساخت و باکلاسیه ولی تکلیف مشخصی توش حس نمیشه . نه میشه گفت معماییه مثل همه اثار شرلوکی نه یه داستان خوبی داره که بخواییم بگیم خوب بوده .
    [SPY
    ] واقعا ملیسا مک کارتی تو این فیلم کولاک کرده . خیلی فیلم خوبی بود . هم تو کمدیش و هم تو جاسوسیو و اکشنش . گنده گوزی های جیسون هم اخرش بود.
    [Inside Out] یه اثر واقعا جدید و خلاقانه و خوش ساخت و با کلاس و کلا توپ . خیلی خوبه که توی مرکر فرماندهی مغز رو هم دیدیم . به احتنال خیلی زیاد اسکار بهترین انیمیشن واسه خودشه
    [Mission: Impossible - Rogue Nation] یه داستان غیر ممکنه دیگه و خوب که موقعی که دیدم با کیفیت وب ریپ زیرنویسی واسش نیومده بود . در کل خیلی خوب بود مخصوصا استیل ربکا فرگوسن که مو رو به تن جوانان سیخ میکنه . اونجایی که لباس زیتونی پوشیده .
    [The Gift] این فیلم هم تو صفه که ببینم . ولی امتیاز 7.2 بیانگر خوبیه فیلمه .
    Pixels فیلم بیخود ولی باحالی بود . در کل بین خوب و نیمه بد قرار داره .
    ممنون از ایرج بابت تاپیک .

در کل به spy رو بیشتر پسندیدم . ولی فکر کنم فیلم تام کروز رای بیاره . جای خالیه فیلم جانی دپ هم احساس میشه تو تاپیک . البته هنوز کیفیت اصلیش نیومده .

اقا ایرج لطفا واسه فصل بعدی هم ههچین تاپیکی ازت انتظار میره .

اضافه شده در : 12 minutes

دوستان شرمنده . تو اسامیه ننظر سنجی spy رو ندیدم .
    بنابراین به
    Inside Out رای میدم .

12. 10 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I understand nothing
    سپاس
    36,350

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAB-1363 نمایش پست ها
    در کل به spy رو بیشتر پسندیدم . ولی فکر کنم فیلم تام کروز رای بیاره . جای خالیه فیلم جانی دپ هم احساس میشه تو تاپیک . البته هنوز کیفیت اصلیش نیومده .
    » بابت Spy متاسفم نمیدونم چرا فراموش کردم. از دوستان عذر میخوام.
    در خصوص بعضی فیلم هایی که توی پاییز یا اواخر شهریور اکران شدن مثل Straight Outta Compton یا Black Mass چون هنوز ریلیز باکیفیتی ازشون نیومده (اکثرن با هاردساب کره ایی ریلیز شدن) از لیست این ماه حذفشون کردم. ولی این مدل فیلم ها رو میشه به لیست ماه بعد اضافه کرد به شرط اینکه کیفیت مناسبی داشته باشند.

» ممنون بابت مشارکت در تاپیک ... فرصت زیاده (تا پایان آبان) امیدوارم تا اون موقع همه فیلم ها رو دیده باشید در نظر سنجی شرکت کنید.

I understand nothing
    سپاس
    36,350

» انتخاب های من دوتا بیشتر نیست:

» The Gift : اونایی که به تریلرهای کره ای علاقه دارن حتما این مدل آمریکاییش1 رو تماشا کنند.
    » GoodNight Mommy : به نظرم نسخه ی اصلاح شده ی - هم وحشت هم واقعی - بابادوک استرالیایی سال پیشه. بیشتر اوقات نیاز نیست هیولا بسازیم. همین خانواده ی 3 نفره کافیه.

1. طبق گفته ی جوئل اجرتون، آثار هیچکاک، فیلم پنهان هانکه و سه گانه ی انتقام پارک چان ووک؛ الهام بخش او در نوشتن این فیلمنامه بودن.

15. 15 کاربرِ زیر از Irag بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :