برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: کدام سیتکام را ترجیح می‌دهید؟

رأی دهندگان
191. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Seinfeld

39 20.42%
  • Friends

139 72.77%
  • How I Met Your Mother

24 12.57%
  • The Big Bang Theory

38 19.90%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 74
    سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

کدام سیتکام؟

لطفا به جای شرکت کردن تو نظرسنجی، با یه نظر کوتاه درباره ی سریالی که انتخاب کردین، هم مارو خوشحال کنید هم دیگران رو آگاه

منابع خلاصه:
    ویکی‌پدیای فارسی، تاینی موویز

پ.ن: تصویر گویای مطلب است، لطفا سوال نفرمایید.
    پ.ن2: یلداتون مبارک.

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : کدام سیتکام؟

نقل قول نوشته اصلی توسط breakingbad نمایش پست ها
    حرفتون درسته اما نگاه درست تر اینه که قبول کنیم بطور کلی دوران سیتکام تموم شده... وقتی دوران یه چیزی تموم میشه طبیعتا نمیشه سریالی ساخت که بیاد جای اسطوره اون دوران ها رو بگیره

آرین یه پست تو فیسبوکش گذاشته بود خیلی وقت پیشا که قشنگ حرف دلمو زد (شاید خیلی بهتر از خودم). احساس کردم خالی از لطف نباشه نقل قولش رو تو این تاپیک بذارم:

هرچيزي (چه حقيق چه مجازي) دوراني براي خودش داره
    هرچيزي به هر شكلي(چه هنري چه علمي چه ...) هم براي خودش دوراني داره
    اما در اين بين ، بعضي چيزا استثنا ميشن انگاري تاريخ انقضا ندارند...

تو اين دوره زمونه ، با وجود ابرشركت هاي انيميشن سازي مثل والت ديزني و پيكسار و دريم وركس و ...
    كدوم بچه اي حاضره بشينه پاي فوتباليست ها؟ سرنتيپيتي؟ ... اگر اينارو براشون پخش كني شايد خندشون بگيره
    و بگن Are you kidding me!!! شماها اينارو نگاه ميكردين؟؟؟؟؟؟ مطمئنا ١نسل ديگه حتي اسم فوتباليست ها هم به گوششون نخورده
    كارتوني كه نصف دنياي كودكي منو رقم زده(و امثال من)

متاسفانه خيليا تو عصر مدرنتيه ي امروزي خيلي چيزارو يادشون رفته و نتيجه ش هم اين ميشه كه يه نفري مياد ميگه مردم ساده لوح ديگه يه مشت بازيگر و عرعر پشت صحنه و .... خنده دار تلقي نميكنن

نميدونم چندنفر مثل من با سريال فرندز زندگي كردن سريالي كه سرتاپا آمريكاييه و تو هر اپيزود زندگي روزمره ي چنتا آمريكايي رو نشون ميده و حتي ١درصد هم نه به فرهنگ من ايراني نزديكه نه قرابت داره اما ١٠فصل ، اپيزود به اپيزود منو با خودش كشونده و برده...

اين سريال از يه جايي به بعد ديگه يه سيتكام نيست ، يه دنيا است واسه خودش بخاطر هميتكه ميشه با اين سريال زندگي كرد و بالاي ١٠دفعه ديدش...

سريال هاي امروزي اگر شكست ميخورن ١دليل بيشتر نداره چون ايده اي ندارن!!!! چون هنوز كه هنوز بعد ٢٠سال لذت ديدن سريال فرندز زير زبون همه هست
    بيگ بنگ تئوري خوب شروع كرد ولي از يه جايي به بعد درجا زد چرا؟ چون شخصيت شلدون كوپر رو كرده بود سوپرمن! هرجا كم مياورد و باگ داشت تو داستان يجورايي ميخواست با وجود شلدون ماسماليش كنه بره...

متيو پري تو وسط راه معتاد شد... بدجور زد به جاده خاكي اما همكاراش بجاي اينكه فكري به حال جايگزين باشن ، رفتن و نجاتش دادن
    متيو پريدر اواسط راه با يه اضافه وزن چشمگير ظاهر شد... ديگه مثل قبل ديالوگاي خنده دار نداشت اما اين موضوع باعث نشد ذره اي به بدنه ي سريال ضربه اي وارد بشه...
    در يك مورد مشابه:
    تو سريال دو مرد و نصفي بعد جنجالي كه سر داستان چارلي شين بوجود اوومد ، عوامل با يه جايگزين افتضاح سريال رو به گند كشيدن....

يادمون نره يه زماني چه سريالي چه لحظات ناب و لذت بخشي رو برامون فراهم ميكرد

3. 6 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

? You Think You Know Me
    سپاس
    66
    از این کاربر 486 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

فرندز احتمالا دوس داشتنی ترین سریالیه که تا به حال ساخته شده
    اما اگر بخوام 2 سیتکام مورد علاقمو نام ببرم ، اسمی از فرندز نخواهم اورد !
    نمی خوام خاص جلوه کنم یا اینجورم نیست که فقط یکی دوتا رو دیده باشم
    من اصلا عاشق کمدی و سیتکامم و از Frasier o Cheers بگیر تا همین الان سیتکامای تازه ای مث Man with a plan o Kevin can wait رو دنبال کردم و می کنم
    ولی با تمام این تفاسیر انتخابم این 2 تاست
    و هر دوشونم برام شماره 1 هستند .
    Seinfeld
    Its Always Sunny in Philadelphia

دو سریالی که بنظرم عنصر برتریشون به نسبت بقیه سیتکام های مورد علاقم از جمله فرندز ، HIMYM ، بیگ بنگ و Two and a Half Men و ... توی خلاقیت و بدیع بودن و بکر بودنشونه .

ساینفلد الان نزدیک به 19 سال از پخش اخرین اپیزودش می گذره ولی موضوعاتش هنوز تازگی داره و موضوعات روزه و این چیزیه که توی کمتر سیتکامی دیدم .
    فیلادلفیا هم که اوج خلاقیت در عین سادگی و پیش پا افتاده به نظر اومدن ، سریالی که بعد از 12 فصل هنوز اپیزودایی رو ازش می بینیم که کاندید بهترین اپیزود سریال بودن هستند .

اینم اضافه کنم که در شاهکار بودن فرندز شکی نیست و اصلا قصد ندارم این سریال که جزی از وجود هممون شده رو پایین بیارم ولی به عقیده من بحث عاطفی فرندز از اصلی ترین دلایل جاودانه بودنشه ، چیزی که در ساینفلد و فیلادلفیا وجود خارجی نداره

5. 11 کاربرِ زیر از sh-zarbedar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,925
    از این کاربر 1,077 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sh-zarbedar نمایش پست ها
    من اصلا عاشق کمدی و سیتکامم و از Frasier o Cheers بگیر تا همین الان سیتکامای تازه ای مث Man with a plan o Kevin can wait رو دنبال کردم و می کنم
    Seinfeld

دو سریالی که بنظرم عنصر برتریشون به نسبت بقیه سیتکام های مورد علاقم از جمله فرندز ، HIMYM ، بیگ بنگ و Two and a Half Men و ... توی خلاقیت و بدیع بودن و بکر بودنشونه .

ساینفلد الان نزدیک به 19 سال از پخش اخرین اپیزودش می گذره ولی موضوعاتش هنوز تازگی داره و موضوعات روزه و این چیزیه که توی کمتر سیتکامی دیدم .
    فیلادلفیا هم که اوج خلاقیت در عین سادگی و پیش پا افتاده به نظر اومدن ، سریالی که بعد از 12 فصل هنوز اپیزودایی رو ازش می بینیم که کاندید بهترین اپیزود سریال بودن هستند .

اینم اضافه کنم که در شاهکار بودن فرندز شکی نیست و اصلا قصد ندارم این سریال که جزی از وجود هممون شده رو پایین بیارم ولی به عقیده من بحث عاطفی فرندز از اصلی ترین دلایل جاودانه بودنشه ، چیزی که در ساینفلد و فیلادلفیا وجود خارجی نداره
    به جرات می تونم بگم بهترین کامنت این تاپیک رو شما نوشتید و هرچه رو که من می خواستم بگم ولی نمی تونستم بیانش کنم رو شما گفتید

7. 5 کاربرِ زیر از afshin vatan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3
    از این کاربر 20 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

ساینفیلد رو ندیدم. ولی بین اون سه تا انتخاب من بیگ بنگه.

9. 2 کاربرِ زیر از 1234saeid بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sh-zarbedar نمایش پست ها
    Seinfeld

اينكه فردي انقدر توانايي داشته باشه كه ساده ترين موضوعات روزمره ي زندگي رو(مثل خريد كردن ، لباس پوشيدن براي گردش ،...) چنان جذاب براي ملت تعريف كنه كه خندشون بگيره... از عهده ي هركسي بر نمياد....
    بهمين خاطر كه استندآپ كمدين ها(بدون در نظر گرفتن نژادشون) تو دنيا خيلي كمن(در قياس با بازيگرهاي سيتكام)... در نتيجه سيتكام هايي هم كه با چاشني استندآپ ساخته شدن علاوه بر خاص بودن ، خيلي نادر هستن مثل همين ساينفلد...
    هنري كه خود ساينفلد تو روايت داستان داره(چه تو بخش استندآپ و چه تو بخش سيتكام داستان) واقعا ستودنيه و بلحاظ هنري خيلي راحت يه سر و گردن از فرندز بالاتره...
    خيلي ها بعد جري ساينفلد فقط خواستن كه استندآپ اجرا كنن و ديگه دنبال خلق مجموعه ي داستاني نبودن ، ذات استندآپ طوريه كه ميتونه فقط كمدي باشه براي خنده! ميتونه پر از تيكه هاي سياسي باشه ، ميتونه اعتراضي باشه نسبت به خيلي از چيزا و ... همونطور كه ميبينيد استندآپ خودش پر از ايده هاي بكر كه هركسي با توجه به خلاقيتش سراغ اجراش ميره
    اما تو سيتكام هدف اصلي خندوندنه بيننده است همين!!! بقيه ي موارد تو حاشيه هستن كه با توجه به جايگاهي كه دارن(متوجه هستيد منظورم چيه) بايد متناسب به داستان تزريق بشن...

بخاطر همينكه يه استندآپي كه ٢٠و خورده اي سال پيش ساخته شده هنوز كه هنوزه متناسب مسائل روزه امروزه است و ميشه ديدش اما يه سيتكام فقط براي خنده است و بس...

11. 8 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 7 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

توی آمریکا به ساینفلد میگن A show about nothing البته داستانش توی خود سریال هست
    اوباما توی مصاحبه با جری ساینفلد بهش میگه قطعا بهترین سیتکامی که توی زندگیم دیدم ساینفلد هست، اصلا این سریال به خصوص به خاطر کریمر عالیه
    توی همه سیت کام هایی که دیدم به نظرم به لحاظ فیلم نامه و بازی عالیه
    ضمنا به نظرم جای فیژر، چیرز، Mlacom in the middle و یه عالمه سریال خالیه اینجا

13. کاربر زیر از pezhmana بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    0
    از این کاربر 70 بار در 22 پست سپاس گزاری شده

با اختلاف فراوان نسبت به بقیه سریال ها دو سریال فرندز و بیگ بنگ تئوری بهترین سیتکام هایی هستن که دیدم

15. کاربر زیر از mohammadmr356 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    85
    از این کاربر 1,035 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    اينكه فردي انقدر توانايي داشته باشه كه ساده ترين موضوعات روزمره ي زندگي رو(مثل خريد كردن ، لباس پوشيدن براي گردش ،...) چنان جذاب براي ملت تعريف كنه كه خندشون بگيره... از عهده ي هركسي بر نمياد....
    بهمين خاطر كه استندآپ كمدين ها(بدون در نظر گرفتن نژادشون) تو دنيا خيلي كمن(در قياس با بازيگرهاي سيتكام)... در نتيجه سيتكام هايي هم كه با چاشني استندآپ ساخته شدن علاوه بر خاص بودن ، خيلي نادر هستن مثل همين ساينفلد...
    هنري كه خود ساينفلد تو روايت داستان داره(چه تو بخش استندآپ و چه تو بخش سيتكام داستان) واقعا ستودنيه و بلحاظ هنري خيلي راحت يه سر و گردن از فرندز بالاتره...
    خيلي ها بعد جري ساينفلد فقط خواستن كه استندآپ اجرا كنن و ديگه دنبال خلق مجموعه ي داستاني نبودن ، ذات استندآپ طوريه كه ميتونه فقط كمدي باشه براي خنده! ميتونه پر از تيكه هاي سياسي باشه ، ميتونه اعتراضي باشه نسبت به خيلي از چيزا و ... همونطور كه ميبينيد استندآپ خودش پر از ايده هاي بكر كه هركسي با توجه به خلاقيتش سراغ اجراش ميره
    اما تو سيتكام هدف اصلي خندوندنه بيننده است همين!!! بقيه ي موارد تو حاشيه هستن كه با توجه به جايگاهي كه دارن(متوجه هستيد منظورم چيه) بايد متناسب به داستان تزريق بشن...

بخاطر همينكه يه استندآپي كه ٢٠و خورده اي سال پيش ساخته شده هنوز كه هنوزه متناسب مسائل روزه امروزه است و ميشه ديدش اما يه سيتكام فقط براي خنده است و بس...
    لطفا اگر کسی لینک دانلود سریال ساینفیلد که هماهنگ باشه با زیرنویس های فارسی منتشر کیفیتش هم مناسب باشه معرفی کنه ممنون میشم.
    خودم تمام فصلها را 720p دارم ولی اصلا با زیرنویس های منتشر شده هماهنگ نیست و همش باید زمانش اصلاح کنم .

17. کاربر زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_dvd نمایش پست ها
    لطفا اگر کسی لینک دانلود سریال ساینفیلد که هماهنگ باشه با زیرنویس های فارسی منتشر کیفیتش هم مناسب باشه معرفی کنه ممنون میشم.
    خودم تمام فصلها را 720p دارم ولی اصلا با زیرنویس های منتشر شده هماهنگ نیست و همش باید زمانش اصلاح کنم .
    زیرنویس هماهنگ با 720p

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud 7091 نمایش پست ها
    اینم زیرنویس کل فصل های سریال ، هماهنگ با نسخه های 720 . واقعا ساینفلد ارزششو داشت که 16-15 ساعت برا هماهنگ کردن زیرنویسش وقت بذارم .

فصل اول
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387129
    فصل دوم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387131
    فصل سوم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387134
    فصل چهارم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387139
    فصل پنجم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387142
    فصل ششم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387143
    فصل هفتم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387145
    فصل هشتم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387147
    فصل نهم
    https://subscene.com/subtitles/seinf...ersian/1387149

19. 6 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    85
    از این کاربر 1,035 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Being Amin نمایش پست ها
    زیرنویس هماهنگ با 720p
    با سپاس از شما
    اما متاسفانه قبلا این زیرنویس امتحان کردم و با نسخه من مشکل داره ..مشخصات فایل من برای فصل 9(بعنوان نمونه )
    Format : Matroska
    Format version : Version 4 / Version 2
    File size : 158 MiB
    Duration : 21 min 37 s
    Overall bit rate : 1 022 kb/s
    Encoded date : UTC 2014-10-23 22:46:12
    Writing application : mkvmerge v7.2.0 ('On Every Street') 64bit built on Sep 13 2014 14:19:59
    Writing library : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1

Video
    ID : 1
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L3.1
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 4 frames
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration : 21 min 36 s
    Bit rate : 860 kb/s
    Width : 1 280 pixels
    Height : 720 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 FPS
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.039
    Stream size : 133 MiB (84%)
    Writing library : x264 core 132

اگه لطف کنید لینک مستقیم رایگان تمام فصول که 720 باشه و با زیرنویسهای معرفی شده هماهنگ باشه بدیدی ممنون میشم

21. 2 کاربرِ زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین