برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 23
    سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

[تیم گرافیک] چگونه یک تاپیک مرتب بزنیم

با سلام خدمت تمام کاربران تی‌وی‌وُرلد و همراهان همیشگی که قصد قشنگ تر شدن نوشتشون رو کردن. این تاپیک با هماهنگیه امین Amin03 عزیز و به قصد اینکه بعضی از شما عزیزان که اطلاعات کافی از گزینه های موجود در ادیتور رو ندارید ایجاده شده و هدف من اینجا اینه که به شما آموزشِ کافی رو بدم. میخوام با یه عکس کار اصلیمون رو نشونتون بدم. یه مثال قبل از آموزش:

خب بریم سراغ آموزش. آموزش ما شامل دو بخش، اول معرفی دکمه های ادیتور متن[1] و بعد از اون آموزش زدن یه تاپیک مرتب و منظم.

بخش اول: دکمه ها و بی‌بی‌‌کد[4] های موجود در ادیتور:

این دو گزینه معمولا برای نمایش کد های استفاده شده از گزینه هاتون هست که زیاد بدرد شما نمیخوره توصیه میکنم دست نزنید. سمت راست برای نمایش کد ها و سمت چپ برای غیر فعال کردن کد های استفاده شده.

این دو گزینه همون پیست هستند؛ با این تفاوت که سمت چپی پیست با استایل متن کپی شده و سمت راستی بدون استایل و فقط پیست کردن متن هستش. پیشنهاد میکنم از ctrl+v برای راحتی کار استفاده کنید.

از سمت راست، انتخاب فونت(اگر متنتون رو نوشتین، باید سلکتش کنید.)، انتخاب سایز متن و اخری رنگ نوشته.

دو گزینه سمت چپ برای بازگشت به متنی که تغییر دادید و برعکس که میتونین از ctrl+z استفاده کنید. اما اونیکی گزینه که فایل های پیوست رو میتونین اونجا آپلود کنید و آخر پستتون قرار بگیره که برای بهبودی نوژن عزیز آپلودسنتر رو راه انداخته که نیازی بهش نباشه چون یکم کار باهاش سخته.

از سمت راست برای بولد کردن[2]و ایتالیک[2] کردن متنتون و آخری برای خط کشیدن زیر متنی که سلکت(انتخاب) کردین.

دکمه های چیدن متنتون در صفحه تایپ(یا جدول که بعدن بهش اشاره میکنیم) هستند که تصاویر روش کاملا گویای مطلبه و فک کنم توی وُرد بهش برخوردین.

دو گزینه اول برای ایجاد نقاط یا اعداد قبل از هر پاراگراف(بعد از اینتر) و دو گزینه سمت چپ به منظور افزایش تو رفتگی و کاهش اون هستش که تو مرتب سازی تاپیک بهتون توضیح میدم.

درج لینک و برداشتن اون از روی یه متن لینک دار. به این صورت که اول متنی که میخواید رو سلکت یا انتخاب میکنید و بعد از اون روی گزینه ی مورد نظرتون کلیک میکنید و بعدش آدرسی که میخواید بهش لینک بشه رو تو جایگاهش پیست میکنید.

سمت راست برای درج عکس از آدرس که میتونید برای آپلود عکس هاتون از آپلودسنتر استفاده کنید(اگه حجم عکستون بیشتر از 200کیلوبایت هستش نمیتونید از آپ سنتر خودمون استفاده کنید.) و سمت چپ برای درج ویدیو هستن.

از سمت راست، ایجاد نقل قول از سخن شخصی خاص یا کاربری از انجمن که میتونید با کلیک روی اون و گذاشتن متنتون بین کد ها(که بعد از انتشار مطلبتون به نمایش در میاد) اونو ببینید. سه گزینه بعدی معمولا مربوط به تیم دانلود مربوط میشن که توی این لینک میتونید تفاوتشون رو ببینید.

***تمام این گزینه ها مربوط به جدول میشن که از سمت راست برای ساخت یک جدول، بعدی برای تنظیم جدول ساخته شده و بعد از اون برای پاک کردن جدول. اگه بعد از ساخت جدولتون از سطر و ستون ها کم آوردین میتونید با استفاده از باقی گزینه ها بهشون اضافه یا کم کنید.تنظیمات یک جدول ایده آل(کلیک کنید).توضیحات بیشتر در پایین.

یک جدول
    یک جدول
    یک جدول

این دو دکمه رو با یه مثال بهتون یاد میدم:
    سمت راستی، متن به این شکل در میاد.

سمت چپی، متن به این شکل در میاد.

در واقع برای استفاده از توضیحات و نماد شیمیایی درست شدن.

این گزینه برای کشیدن خط افقی زیر متن شماست که به عنوان مثال تو توضیحات جدول یک نمونه استفاده شده.

این گزینه(سمت راست)معمولا برای استفاده از یک متن انگلیسیه که چون تنظیمات انجمن روی راست چین تنظیم شده، این گزینه باعث چپ چین شدن اون میشه. یک مثل:
    It's a pen.
    It's a Pen.

گزینه سمت چپ مربوط به تیم ترجمس و به شما مربوط نیست (راستش خودمم نمیدونم چیه )

تنظیمات مربوط به اسپویلر[5] که سمت راست با اسم دیفالتِ(اسپویلر) و سمت چپ با اسم دلخواه شما. مثال:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    این متن اسپویل است

این یک اسپویلر است

تفاوت این دو رو توی مثال نشون میدم:
    اولی H2 و دومی H3
    این یک متن است

این یک متن است

***این گزینه برای مرتب سازی متون درون یک جدول است بطوری که شما باید اول تمام متنتون رو سلکت کنید و بعدش گزینشو بزنید. مثال:

این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.
    این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.این یک متن نمونه است.
    بخش دوم: یک تاپیک منظم بزنیم.

چگونه شروع کنیم؟
    0) اگر میخواهید کسی از انتشار نوشته شما خبردار نشود و قبل از انتشار اون، تمرین بکنید میتونید از زمین تمرین انجمن استفاده کنید.
    0.5) یک عنوان مناسب انتخاب کنید.یک عنوان مناسب میتواند در جلب توجه سایر کاربران کمک کند.
    1) اول از همه کارها و نوشتن متنمون بهتره که یه جدول(بیشتر از 650px و ترجیحا کمتر از 1000px) ایجاد کنیم.
    2) از عکس برای معرفی تاپیک استفاده کنیم(ترجیحا عکس رو به اندازه ی جدول ریسایز[3] کنید(رجوع به نکات).
    3) متن خود را قرار دهیم و در آخر از دستور JUSTIFY استفاده کنید.(رجوع شود به توضیحات این گزینه در بخش اول.)
    4) اگر درون جدول خود باز هم به جدول احتیاج داشتید(برای مثال همین بخش اول آموزش ما، از جدول هایی 3 ستونه و چند سطری استفاده شده.)، میتونید باز هم بسازید و موقعیتش رو تعیین کنید.
    5) با یک جمع بندی و درج منبع در صورت نیاز(به صورت لینک)، به کار خودمون پایان میدیم و دکمه ی انتشار رو میزنیم.

برای نمونه در ویدیوی زیر با من همراه باشید تا این تاپیک رو مرتب کنیم.
    ..::.::تماشای ویدیو از آپارات::.::..

یک نمونه ی دیگر: [ آموزش ] نمونه ای از نحوه ی ایجاد یک تاپیک مرتب

نکاتی که بدانید و رعایت کنید بهتر است:
    *انتخاب یک عنوان تاپیک مناسب. همیشه یک عنوان خوب میتونه به جلب کردن توجه دیگر کاربران کمک کنه.
    *علائم نگارشی رو رعایت کنیم. مانند نقطه، پاراگراف و زدن اینتر و اسپیس مناسب در مکان مناسب.
    *عکس هارو کوچک کنیم. عکس هاتون رو با یه ریسایز ساده کوچیک کنید. حداکثر فضای ادیتور که میتونه توی صفحه نمایش های 15 اینچی(میانگین) نمایش داده بشه 1050px یا پیکسل هستش که بهترین سایز برای تاپیک های شما 650 الی 800 پیکسل هستش. اگه ریسایز[3] کردن رو بلد نیستین میتونین با یه سرچ ساده با موضوع "چگونه در نرم افزار پینت ریسایز کنیم." ریسایز کردن رو یاد بگیرید که اگه را بیوفتین کار کمتر از 1 دقیقه هستش.
    *اولِ تاپیکمون/پاسخمون از عکس استفاده کنیم. عکسی از متنی که میخواید بزارید پیدا کنید و بعد اینکه ریسایز کردین اول تاپیک قبل اینکه متن رو قرار بدین بزارید.
    *اگه تاپیکتون دارای چند عکس هست(یا اگه دوس دارین عکسای بیشتری بزارید.)، بین مطالبتون عکس هارو قرار بدید.
    *اگه متنمون حاوی اسپویل[5]ـه برای جلوگیری از اسپویل شدن باقی کاربران از تگ اسپویلر استفاده کنیم.(رجوع شود به بخش اول-اسپویلر)
    *بعد از عکس گذاشتن یک اینتر بزنیم. اینکار باعث میشه که متنمون به تصویر نچسبه و خوندنش رو دچار مشکل نکنه.(البته اگه معتقدین که این مورد زیاد مهم نیست میتونین رعایت نکنین.)
    *لینک ها رو با استفاده از دستور لینک و با عنوان مناسب قرار بدیم و درصورت نیاز اون رو بولد[4] کنیم. مانند: همه ی انجمن ها خوبند ولی انجمن تی‌وی‌وُرلد از همه بهتر است.
    *قبل از ارسال پست جهت بهبودی نوشته خودمون یه بار دیگه متنی رو که نوشتیم برای خودمون بخونیم و چکش کنیم که غلط املایی نداشته باشه(که خودم این مورد رو صرفا رعایت نمیکنم )

چند تاپیک منظم:
    [نظرسنجی] بهترین اپیزود درام سال 2015 از نگاه کاربران تی.وی.ورلد

مورد انتظار ترین سریالهای جدید سال 2015 | معرفی 12 سریال

[تیم انیمیشن] انیمه های زمستان 2015 که باید منتظرش باشیم!

سینمای وحشت | (بحث و تبادل نظر)

توضیحات:
    [1]ادیتور متن: به قسمت بالایی متن در حال نوشتن شما که میتونین با استفاده از گزینه های اون متن خودتون رو منظم جلوه بدید ادیتور متن یا ویرایشگر متن میگن.

[2]بولد و ایتالیک: بولد یا پررنگ و ایتالیک به حالت کج شده ی متن گفته میشن.

[3]ریسایز:
    کاهش سایز عکس رو اصطحالا ریسایز میگن که ما اینجا بیشتر هدفمون ریسایز کردن عرضِ.

[4]بی‌بی‌‎کد: در واقع دکمه ها و گزینه هایی که ما استفاده میکنیم از کد هایی استفاده شدن که بی‌بی‌‎کد ها رو بوجود میارن.

[5]اسپویلر: اسپویلر و اسپویل معمولا به این معنیه که متنی که شما دارید میخونید ممکنه فاش کننده ی قسمت های بعدی سریال شما(یا هرچیزدیگه ای) باشه.

در هنگام نظم دادن به تاپیکتون دچار مشکل شدید؟ سوال بپرسید.

IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,381 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : چند نکته نگارشی دیگر:

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedporreza9 نمایش پست ها
    من یک تاپیک تو زمین تمرین زدم ولی بلد نیستم چجوری همون تاپیک رو بیارم تو تاپیک ها . لطفا راهنمایی کنید.
    باسلام و وقت بخیر
    1-وارد بخش مرتبط با موضوعی که قصد دارید در آنجا مطلب مورد نظرتان را ایجاد کنید می شوید.برای مثال وارد بخش گفتگوی آزاد درباره ی سریال ها می شوید.
    2-دربالای صفحه بر روی گزینه "ارسال موضوع جدید" کلیک کنید.
    3-بعد از انتخاب عنوانی مناسب و نوشتن متن مورد نظر(یاکپی/پیست کردن مطلبتان از زمبن تمرین) موضوع خود را ارسال نمایید.
    »» اگر وارد بخشی شدید که در بالای صفحه گزینه " ارسال موضوع جدید" موجود نبود.به این معناست که دسترسی به ایجاد تاپیک در آن بخش ندارید.از یکی از مدیران سایت بخواهید موضوع مورد نظرتان را در صورت نیاز و صلاحدید از زمین تمرین به بخش مورد نظر منتقل نماید.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,860 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : [تیم گرافیک] چگونه یک تاپیک مرتب بزنیم

http://tvworld.info/showthread.php?t...l=1#post209272
    پست هایی به این سبک رو که پس زمینش رنگیه رو چه طوری باید زد ؟ یعنی فقط قسمت رنگی کردن پس زمینه رو اگه میشه دوستان توضیح بدن
    پیشاپیش مرسی

4. 17 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    پست هایی به این سبک رو که پس زمینش رنگیه رو چه طوری باید زد ؟ یعنی فقط قسمت رنگی کردن پس زمینه رو اگه میشه دوستان توضیح بدن
    پیشاپیش مرسی
    قدم اول:فایل پیوست رو دانلود کنید. اون کدی که توی فایل هست رو کپی کنین توی آدرس‌بارِ مرورگرتون، یعنی به این شکل:

قدم دوم: این کد بالا رو در این حالت کپی پیست می‌کنین توی پست مورد نظر به این صورت:

توجه کنین حتما توی اون حالت باشه و اون گزینه اولی آبی رنگ باشه! بعد روی این گزینه کلیک می کنین و به این حالت درش میارین بعد اینجوری میشه:

متن شما

بعد متنتون رو جاگزین "متن شما" می‌کنین! اگه میخواستین رنگش رو عوض کنین قبل از اینکه اون گزینه رو از حالت "آبی" دربیارین به این سایت سر بزنین و رنگ مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و اون کدی که کنارش نوشته رو کپی کنید و در اون کد بالایی با این #FF7F50 جایگزینش کنید.تو زمین تمرین امتحان کنین اگه مشکلی داشتین بهم بگین!
    فایل های پیوست شده

Damn it
    سپاس
    3,305
    از این کاربر 4,077 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

کلی ممنون

7. 20 کاربرِ زیر از Ali.99 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

capboy مشکلات کار با انجمن !!

با سلام و خسته نباشید از همه عوامل سایت و کاربران عزیز

نمیخواستم تایپیک جدید ایجاد کنم اما برای مشکلم جای رو ندیدم که ابراز کنم

نمیدونم مشکل من هست ، یا سایت مشکل کد نویسی داره یا اصلا همین جوری هست

چند تا مورد برام پیش اومده بی خیال شدم اما این یکی دیگه عجیب بود ، گفتم بپرسم توی تایپیک دیالوگ های ماندگار از صفحه 121 به قبل نمیشه رفت؟؟!!

دومین موردی که هم برام جای سوال داشت این بود که تمام انجمن یه صفحه مجزا اصلی دارن اما انجمن عمومی فاقد یه همچین صفحه ای هست به نظرم نیاز داره ؟ یا شایدم هم برای من صحفه باز نمیشه !!

نسخه مرورگر من هم اخرین نسخه گوگل گروم هست
    Google.Chrome.54.0.2840.99.x64

با تشکر از پاسخ هایتان

اگه کسی دیگه ای هم مشکل داشت همین جا مطرح کنه ! شاید حل شد.
    مگر من ! من میشوم بی ت و

9. 7 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,132
    از این کاربر 20,212 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : مشکلات کار با انجمن !!

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    چند تا مورد برام پیش اومده بی خیال شدم اما این یکی دیگه عجیب بود ، گفتم بپرسم توی تایپیک دیالوگ های ماندگار از صفحه 121 به قبل نمیشه رفت؟؟!!
    من تونستم برم. تا ص 118 تست کردم بعدیاش هم میشه رفت

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

11. 7 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    443
    از این کاربر 581 بار در 81 پست سپاس گزاری شده

مشکلی نداره ورژن کروم رو آپدیت کن Chrome 55 (55.0.2883.84)

13. 4 کاربرِ زیر از khafan11 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید از همه عوامل سایت و کاربران عزیز

نمیخواستم تایپیک جدید ایجاد کنم اما برای مشکلم جای رو ندیدم که ابراز کنم

نمیدونم مشکل من هست ، یا سایت مشکل کد نویسی داره یا اصلا همین جوری هست

دومین موردی که هم برام جای سوال داشت این بود که تمام انجمن یه صفحه مجزا اصلی دارن اما انجمن عمومی فاقد یه همچین صفحه ای هست به نظرم نیاز داره ؟ یا شایدم هم برای من صحفه باز نمیشه !!

نسخه مرورگر من هم اخرین نسخه گوگل گروم هست
    Google.Chrome.54.0.2840.99.x64

با تشکر از پاسخ هایتان

اگه کسی دیگه ای هم مشکل داشت همین جا مطرح کنه ! شاید حل شد.
    سلام مشکلی نداره. ولی میتونین از طریق آدرس سایت اون تغییر بدین و تست کنید(جایی که توی عکس خط کشیدم.)

ضمنا، برای همچین مشکلاتی میتونین به تاپیک انتقادات و پیشنهادات مراجعه کنید.

15. 14 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2
    از این کاربر 10 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

سلام

من به تازگی عضو شدم ولی در بیشتر جاها نیمتونم مطلب ارسال کنم!! چرا ؟

شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
    شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
    شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
    شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید

با تشکر

17. 4 کاربرِ زیر از drfilm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

خدایا ما را ببخش
    سپاس
    178
    از این کاربر 713 بار در 94 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ۩ معرفی برترین سریالهای کره ای + بحث و تبادل نظر ۩

ببخشید یه نفر می تونه راهنمایی ام کنه که چه جوری عکس آپلود کنم.می خوام یه مسایل مهم رو با عکس بگم ولی خیلی وارد نیستم.می گه آدرس می خواد ولی نمی دونم آدرس چی رو وارد کنم.آدرس سایت یا فولدر.ممنون می شم کمکم کنید.

19. 3 کاربرِ زیر از ملکه سئوندوک بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین