برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 18 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 172
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,407
    از این کاربر 90,383 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Vikings :بحث و تبادل نظر پیرامون فصل چهارم سریال

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل چهارم مجموعه Vikings که پخش آن از هجدهم فوریه 2016(سی ام بهمن 94) از شبکه History آغاز می گردد بحث و گفتگو کنید.لطفا اگر میخواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنیددر ابتدا عنوان اپیزود موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اندجلوگیری شود.در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Vikings :بحث و تبادل نظر پیرامون فصل چهارم سریال

فلوکی توی فصل قبل هم نشون داد که مسیرش از رگنار جدا شده ولی در اخر نقشه رگنار بود ولی این دفعه 50 50 ست باید دید چطور میشه .

ایدو هم احتمالا دنبال راه فرار باشه . این فصل به نظر میرسه حسابی کشت و کشتار بشه بین شخصیت های اصلی شاه اکبرت احتمال اینکه دو تا متحدش رو از سر راه برداره خیلی بالاست از اول هم خودش تنهایی میخواست حکومت کنه پسرش هم احتمالا واسه همین راهی سفر کرد که مانعش نشه بخاطر معشوقه جدید .

یه عده از دوستان از رفتن بیورن آهنین ایراد میگیرن ولی هیچ چیزی بی دلیل توی سریال نیست مطمئن باشید مثل پازل میمونه باید بزارید کنار هم و موقعی که اون سکانس اصلی رقم بخوره تازه میگید که اره دلیل رفتنش این بود پس

اگه یادتون باشه اون پیش گو به رولو گفته بود سرنوشتت اینه که توی پاریس با یک خرس میرقصی ، دلیل رفتن بیورن و کشتن خرس هم همینه قرار بیورن همون خرسی باشه که رولو رو میکشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط mas5oud281 نمایش پست ها
    داشت.اصلا داستان رو جلو بردند منکه فقط درجازدن دیدم...
    بازم میگم قصده توهین به طرفدارایه سریال و خوده سریال ندارم ولی از بعضیا خلی دیگه این سریالو دسته بالا گرفتند.واقعا فصله آخرش چیزی برا گفتن نداشت..
    منتقد نیویورک تایمز سریال GOT رو بهترین سریال تاریخ میدونه بعد ... بگذریم .

حداقل اونا بهتر از ما میتونن نقد کنن چون با این سریال ها بزرگ میشن و به راحتی با سریال های دیگه می تونن مقایسه کنن ما که نمیتونیم حتی یک ساعت در حد کیفیت همچین سریالی بسازیم انتظارمون از خود اونوری ها هم بالا تره نمونش دلیل سفر بیورن به جنگل رو کلا زیر سوال میبریم در صورتی که هدفی پشتش هست .

3. 5 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mas5oud281 نمایش پست ها
    میدنم ربطی به این تایپیک نداره ولی لازم دونستم که بگم
    قصد تخریب سریال تاج و تختو ندارم خودمم منتظرم تا بیاد و دنبالش کنم.ولی توو فصل آخر غیر از کشتن یک شخصیت دوست داشتنی دیگه مثله فصول قبل چه پیشروی در طول داستان داشت.اصلا داستان رو جلو بردند منکه فقط درجازدن دیدم...
    بازم میگم قصده توهین به طرفدارایه سریال و خوده سریال ندارم ولی از بعضیا خلی دیگه این سریالو دسته بالا گرفتند.واقعا فصله آخرش چیزی برا گفتن نداشت..
    این سریالم کلا با اون سریال قابل مقایسه نسیت تنها نقطه تشابهش تاریخی بودنشه!!!
    اتفاقا خیلی شبیه همند! ولی GOT تاریخی نیست! از جمله تفاوت هاشونه شاید بیشتر باید با Spartacus مقایسه کرد ولی مطمئنا شباهت هاشون به قدری هست که با هم مقایسه بشن. تازگی ها که به خصوص شاه ها دعوا افتادن دیگه بیشتر شبیه هم شدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط r-stark نمایش پست ها
    فلوکی توی فصل قبل هم نشون داد که مسیرش از رگنار جدا شده ولی در اخر نقشه رگنار بود ولی این دفعه 50 50 ست باید دید چطور میشه .

ایدو هم احتمالا دنبال راه فرار باشه . این فصل به نظر میرسه حسابی کشت و کشتار بشه بین شخصیت های اصلی شاه اکبرت احتمال اینکه دو تا متحدش رو از سر راه برداره خیلی بالاست از اول هم خودش تنهایی میخواست حکومت کنه پسرش هم احتمالا واسه همین راهی سفر کرد که مانعش نشه بخاطر معشوقه جدید .

یه عده از دوستان از رفتن بیورن آهنین ایراد میگیرن ولی هیچ چیزی بی دلیل توی سریال نیست مطمئن باشید مثل پازل میمونه باید بزارید کنار هم و موقعی که اون سکانس اصلی رقم بخوره تازه میگید که اره دلیل رفتنش این بود پس

اگه یادتون باشه اون پیش گو به رولو گفته بود سرنوشتت اینه که توی پاریس با یک خرس میرقصی ، دلیل رفتن بیورن و کشتن خرس هم همینه قرار بیورن همون خرسی باشه که رولو رو میکشه .

منتقد نیویورک تایمز سریال GOT رو بهترین سریال تاریخ میدونه بعد ... بگذریم .

حداقل اونا بهتر از ما میتونن نقد کنن چون با این سریال ها بزرگ میشن و به راحتی با سریال های دیگه می تونن مقایسه کنن ما که نمیتونیم حتی یک ساعت در حد کیفیت همچین سریالی بسازیم انتظارمون از خود اونوری ها هم بالا تره نمونش دلیل سفر بیورن به جنگل رو کلا زیر سوال میبریم در صورتی که هدفی پشتش هست .

چون اون گیم رو بهترین سریال میدونه پس ما هم باید همین نظر رو داشته باشیم؟

و قسمت بعدی که گفتی با این ها بزرگ میشن!! یا اینکه چون ما نمیتونیم بسازیم پس نمیتونیم نقد کنیم؟
    معیار ها میتونه خیلی فرق کنه

اگر هم سریال خیلی میخواد هوشمندانه باشه یه جوری باید این داستان رفتن بیورن رو وارد داستان میکردن که مصنوعی نباشه و آدم از بی جا و اضافه بودنش بفهمه که حتما برای اتفاقی در آینده داره اتفاق میوفته و الان الکیه!

5. 7 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    46
    از این کاربر 290 بار در 37 پست سپاس گزاری شده

مشخصا اینکه رگنار رو معتاد کرد نشون میده یه هدفی پشتش هست منتظرم ببینم این دختره چیینیه واسه کی کار میکنه ... شاید هم از چین لشگرکشی کنن به اسکاندیناوییی

7. 6 کاربرِ زیر از deathpoint2002 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Nothing to Say
    سپاس
    30
    از این کاربر 90 بار در 12 پست سپاس گزاری شده

قسمت 7 عالی بود
    مشاهده محتوا اسپویلر

رگنار دیگه رسما دیوونه شده دستور عقب نشینی داد
    البته امیدوارم همچین اتفاقی نیوفته و حمله به پاریس ادامه داشت باشه چون حداقل تا اینجا مبارزه ها منو راضی نکرد
    یه سوال سره کی بود جلو راگنار
    سکانس حرف زدن رگنار با رولو هم عالی بود
    به نظرم هلگا میمرد شاید جالب تر میشد زنده موندنش زیاد تاثیری تو داستان نداره البته هنو معلوم نیست زنده بمونه ول خب به نظرم بمیره بهتره
    کینگ اکبرت علارقم تلاش کارگردان برای مهم جلوه دادنش هنوز سکانس هاش برای من خیلی هیجان انگیز و مهم در حد رگنار نیست

9. 6 کاربرِ زیر از KingYeeZUs بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

تا اینجا بهترین قسمت این فصل بود
    مشاهده محتوا اسپویلر
    جنگ جالبی بود ... تنفرم از رولو 110% برابر شد
    + اگه تئوری خرس و رولو و بیورن درست باشه که دوستمون گفت اونوقت خیلی عالی میشه بنظر میاد با دیالوگ های بیورن تو این قسمت هم دور از ذهن نباشه
    تنها نکته مثبت این جنگ نجات دادن فلوکی توسط رگنار بود ...
    این هوباردم کلا فلسفشو نفهمیدم !! ( یه ادم دوره گرد که صبر میکنه وایکینگ ها برن بعد بیاد ترتیب بانوان کاتگات رو بده
    در کل بازم 7 قسمت از این فصل رفت ولی هنوز چهره ای جز چهره ی معتاد و گیج و منگ رگنار ندیدیم ... از وقتی اتلستن کشته شد اینم عوض شد خبری از رگنار شجاع و عاقل و زیرک نیست

11. 8 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    637
    از این کاربر 725 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaraki نمایش پست ها
    چون اون گیم رو بهترین سریال میدونه پس ما هم باید همین نظر رو داشته باشیم؟

و قسمت بعدی که گفتی با این ها بزرگ میشن!! یا اینکه چون ما نمیتونیم بسازیم پس نمیتونیم نقد کنیم؟
    معیار ها میتونه خیلی فرق کنه
    من حرف یه آدم معمولی از انجمن های خارجی رو نقل نکردم حرف یه منتقد سینما و تلوزیون که درس این کار رو خونده و توی یکی از معتبر ترین روزنامه های دنیا فعالیت میکنه رو نقل قول کردم من و شما و دیگران فکر نکنم به اندازه این شخص یا اشخاص دیگه که توی زمینه نقد از اعتبار جهانی برخوردار هستن بتونیم نقد کنیم گر چه میتونیم نظر شخصی خودمون رو بدیم که اون نظر هم سرشار از سلیقه هست نه نقد بی طرفانه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaraki نمایش پست ها
    اگر هم سریال خیلی میخواد هوشمندانه باشه یه جوری باید این داستان رفتن بیورن رو وارد داستان میکردن که مصنوعی نباشه و آدم از بی جا و اضافه بودنش بفهمه که حتما برای اتفاقی در آینده داره اتفاق میوفته و الان الکیه!
    پیش گو به رولو گفته بود سرنوشتت اینه که توی پاریس با یک خرس میرقصی ، دلیل رفتن بیورن و کشتن خرس هم همینه قرار بیورن همون خرسی باشه که رولو رو میکشه .

فکر نکنم سریال بخواد هوشمندانه رفتار کنه چون سریال معمایی نیست بلکه تاریخی هست همونطوری که اون شاه جدید فکر کنم ارلندر بود به برادرش وقتی بیورن رو دید گفت اون با دست های خالی یه خرس رو از پا درآورده خب این داستانکی که واسه ی بیورن نشون دادن واسه چی بوده ؟ غیر اینه که به مخاطبی که شما باشی بگن این بیورن چطوری شهرت خرس کشی رو به دست اورده ؟ و دیگران بتونن بهش اشاره کنن ؟! حالا فرض کن بیورن اصلا یهویی از در میومد داخل بعد همه بهش میگفتن خرس کش اینطور بهتر بود یا اینکه تصویر سازی واسه گرفتن این لقب به بیننده نشون بدن ؟ .

یه سری روابط توی فصل های قبل بین شخصیت ها وجود داشت که اونا هم خیلی مصنوعی به نظر میرسید با این حال خیلی از کارهای وایکینگ ها اصلا منطقی پشتش نیست مثل کشتار بیرحمانشون بعد حمله به مکان های دیگه با اینکه طلا و غنیمت میگیرن ولی بازم اکثر افراد رو میکشن چه بچه و چه بزرگ حالا اینکه طرف بخواد بره به طبیعت که خودش رو به پدرش ثابت کنه برمیگرده به خودشون شاید یکی از دلایلش جنگ توی پاریس بود که فکر کنم بیورن آسیب دید اونجا ...

13. 7 کاربرِ زیر از r-stark بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط r-stark نمایش پست ها
    من حرف یه آدم معمولی از انجمن های خارجی رو نقل نکردم حرف یه منتقد سینما و تلوزیون که درس این کار رو خونده و توی یکی از معتبر ترین روزنامه های دنیا فعالیت میکنه رو نقل قول کردم من و شما و دیگران فکر نکنم به اندازه این شخص یا اشخاص دیگه که توی زمینه نقد از اعتبار جهانی برخوردار هستن بتونیم نقد کنیم گر چه میتونیم نظر شخصی خودمون رو بدیم که اون نظر هم سرشار از سلیقه هست نه نقد بی طرفانه ...

پیش گو به رولو گفته بود سرنوشتت اینه که توی پاریس با یک خرس میرقصی ، دلیل رفتن بیورن و کشتن خرس هم همینه قرار بیورن همون خرسی باشه که رولو رو میکشه .

فکر نکنم سریال بخواد هوشمندانه رفتار کنه چون سریال معمایی نیست بلکه تاریخی هست همونطوری که اون شاه جدید فکر کنم ارلندر بود به برادرش وقتی بیورن رو دید گفت اون با دست های خالی یه خرس رو از پا درآورده خب این داستانکی که واسه ی بیورن نشون دادن واسه چی بوده ؟ غیر اینه که به مخاطبی که شما باشی بگن این بیورن چطوری شهرت خرس کشی رو به دست اورده ؟ و دیگران بتونن بهش اشاره کنن ؟! حالا فرض کن بیورن اصلا یهویی از در میومد داخل بعد همه بهش میگفتن خرس کش اینطور بهتر بود یا اینکه تصویر سازی واسه گرفتن این لقب به بیننده نشون بدن ؟ .

یه سری روابط توی فصل های قبل بین شخصیت ها وجود داشت که اونا هم خیلی مصنوعی به نظر میرسید با این حال خیلی از کارهای وایکینگ ها اصلا منطقی پشتش نیست مثل کشتار بیرحمانشون بعد حمله به مکان های دیگه با اینکه طلا و غنیمت میگیرن ولی بازم اکثر افراد رو میکشن چه بچه و چه بزرگ حالا اینکه طرف بخواد بره به طبیعت که خودش رو به پدرش ثابت کنه برمیگرده به خودشون شاید یکی از دلایلش جنگ توی پاریس بود که فکر کنم بیورن آسیب دید اونجا ...
    سلام

یه نقد بی طرفانه اصلا وجود نداره! به هر حال باید با یه معیار هایی نقد کرد و معیار های اونی که درس این کار رو خونده تو آمریکا ( درس نقد کردن میخونن؟ یا منظورت کارگردانی و افیلم سازی ایناست؟) با منه بیننده ایرانی همونطور که میگی فرق میکنه و با معیار های اون و شاید اخساسی که اون نسبت به سریال داشته، براش بهترین سریال تاریخ بوده.
    زیبایی فیلم و سریال مطلب علمی با چهارچوب خاص نیست که بگیم باسواد تر بهتر میتونه نظر بده، مثلا منتقد گرامی میتونه بگه مثلا شات ها یا میزانسن و روایت ها و اینا استاندارد و اینا بودن ولی خوب یا بد بودنش باز بیشتر سلیقه ایه. یا اصلا داستان فیلم من شاید فکر کنم نشان دادن و عادی سازیه "بی حیایی" باشه ولی اون مثلا بگه فرهنگ سازیه آزادی و این حرف هاست! یا صحنه های فیلم اون فکر کنه برای جذاب تر کردن فیلم و "بهتر" کردنش خوب باشه ولی من جور دیگه ای فکر کنم. اون شاید خشونت فیلم رو مناسب بدونه من یه نکته منفی بدونم یا موافق باشم باهاش.
    این ها و دیگر موارد نظر من و اون و هر کس دیگه ای رو تحت تاثیر قرار میده و همینطور احساسی که نسبت بهش داریم رو شکل میده و به خاطر این میگفتم اینکه اون بگه این بهترین سریاله دلیل نمیشه که بهترین سریال باشه.

منم همین فکر رو میکنم
    و یکی از چیرایی که فکر میکنم فیلم یا سریال رو جالب تر و بهتر میکنه هوشمندی اش هست که وقتی یه عنصری رو تو فیلم میبینی فکر نکنی ناقصه و حتما میخوان برای یه سورپرایز ازش استفاده کنن! البته به نظرم اونقدر هم بد نبود و دلیلش هم منطقی بود یه جورایی ولی یکم زود تموم شد و فکر کنم اگه بیشتر میموند و بیشتر خخودش رو ثابت میکرد کمتر مصنوعی به نظر نمیرسید.

و در آخر از اینکه یکم تند بودن نوشته هام عذر میخوام، حرف ها تو نوشته انگار خشن تر از چیزی که آدم میخواد به نظر میان!

15. 6 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Nothing to Say
    سپاس
    30
    از این کاربر 90 بار در 12 پست سپاس گزاری شده

قسمت 8 خیلی خوب بود

مشاهده محتوا اسپویلر
    اتفاقای زیادی افتاد و مرگ های زیادی داشت عجیب ترینش مرگ ییدو بود
    یه حسی بم میگه فلوکی هم رفتنیه امیدوارم حسم اشتباه باشه
    اون سکانسی هم که ارلندر بیورن رو کشت اینجوری شدم خداروشکر فکرو خیال بود
    کینگ اکبرت هم همون مثل پیش بینی ها شد پسرشو فرستاد که راحت قدرتو از کویینترث بگیره مرگش هم یکم ناراحت کننده بود
    پایان فصل هم واقعا نمی تونم پیش بینی کنم
    از ده هشت میدم به این قسمت

17. 3 کاربرِ زیر از KingYeeZUs بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

وسط قهقهه یه ادم لال
    سپاس
    5,114
    از این کاربر 2,809 بار در 357 پست سپاس گزاری شده

قسمته خوبی بود.
    رگنار توو چتی چه ایده توپی داد.داستان یکم جون گرفت.کاره خوبی کرد ایدو رو کشت. دقیقا عین یک معتادی که بهش جنس نرسیده بودعمل کرد.
    پاریس که کلا خاله بازی شده.نه به اون که دختره از رولو بدش میومد نه به الان که یک دل نه صد دل عاشقش شده
    ولی وسیکس و کینگ اکبرت عالیه .ملکه ام که جودیث دوست داشتنی کشت.دیالوگ پایانیه جودیث به کینگ اکبرت عالی بود"ببین منو به چی تبدیل کردی!!!"
    خدارو شکر هلگام خوب شد.
    یک لحظه گفتم بیورن مرد!!!ولی خدارو شکر توهمی بیش نبود...
    7 میدم به این قسمت
    اقیانوسم مرد کشتی کجایی ؟بندرم بازار فروش کلک شد...رخ نشون بده د لعنتی چوبت...ترکه ی شک شد باورم فلک شد
    اگه نیای امشب وسط دریام...با این که سرده می لرزه دستام...اقیانوسم مرد کشتی کجایی……

19. 3 کاربرِ زیر از mas5oud281 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    59
    از این کاربر 50 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

راگنار تا پاریسو نگیره ول نمیکنه... رولو هم روز به روز داره قدرتش بیشتر میشه ولی آخرشم از راگنار شکست میخوره
    کینگ اکبرت هم که دل جودیث رو به دست اورده و جودیث حتی براش ادمم میکشه
    از ده من هشت میدم به این قسمت

21. 3 کاربرِ زیر از ___farnood___ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 18 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین