برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت سریال در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
64. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

3 4.69%
  • 2

0 0%
  • 3

2 3.13%
  • 4

0 0%
  • 5

3 4.69%
  • 6

2 3.13%
  • 7

9 14.06%
  • 8

11 17.19%
  • 9

11 17.19%
  • 10

23 35.94%
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 34
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,381 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود نهم

Season 6, Episode 9, No Way Out

خلاصه داستان اين قسمت : ...

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

repost
    سپاس
    63
    از این کاربر 251 بار در 37 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود نهم

فقط میتونم بگم کجایی دارابونت که ببینی از میراثت چه فیلم هندی ساختن !! فیلم هندی ترین اپیزود کل مجموعه با اختلاف همین اپیزود ! هیچ چیزش با هم جور در نمیومد کلا ! 6 میدم ... یکی نیست به کارگردان بگه مجبور نیستی به مردم هیجان بی منطق هدیه بدی ! خودم همیشه از طرفدارای این سریال بودم همیشه هم دنبال میکنم ولی دیگه واقعا دارن اب میبندن به سریال متاسفانه ! امیدوارم حد اقل درست حسابی تمومش کنن !

3. 8 کاربرِ زیر از rolan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

This Wound Won't Seem to Heal
    سپاس
    2,081
    از این کاربر 2,636 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

خب به سریال امیدوار شدم اما دوباره احتمالا سریال بره تو بحث اب بندی تا قسمت اخر فصل!
    پر از سوپرایز بود این قسمت. من خودم از منتقدین جدی اوردن شخصیت های الکی و حذف کردنشونم اما به نظرم قضیش برمیگرده به این که دنیای اخرت زمانی جایی واسه ضعیف ها نیست و اگه چند تا شخصیت از جمله گاورنر و شینو فاکتور بگیریم, اکثر کشته شده ها به خاطر ضعیف بودنشون کشته شدن. اقا یکی این دنیسو و اون تارا رو بزنه بکشه که دیگه تحملشون سخت شده!
    اما ایند به نظرم خوب بازی میکنه
    نمره به این قسمت 8 از 10

5. 6 کاربرِ زیر از sky-boy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Take Me As I AM
    سپاس
    16
    از این کاربر 141 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

درود
    یه نقد کلی بکنم به این قسمت سریال
    ایرادی که میتونم به این قسمت بگیرم کشتن مخفی یکی از از افراد نیگن توسط دریل بود که هیچکس متوجه نشد + سالم موندن بدن آقای wolf (اسمشو نمیدونم) بعد تیر خوردنش ! چون واکرا ریختن سرش
    البته از این چیزا زیاد دیدم تو سریال + دقت تیر اندازی دوستان چقدر خوبه که با وجود اسپری کردن (به قول دوستان گیمر) هیچ تیری به گلن برخورد نکرد
    البته اینا زیاد ایراد فیلمنامه ای نیست ، دیگه ناچارا باید اینجوری بسازن ! سعی کنیم سخت نگیریم )
    به شدت اپیزود هیجان انگیز و خوبی بود . دیالوگ کم داشت ولی بیشترین و مهم ترین دیالوگ هارو یه چورایی اون آقای wolf داشت میزد که دیدیم به شکل ناجوانمردانه ای تبدیل به واکر شد + دیالوگ صحنه پایانی ریک به کارل
    صحنه ای که همه دست به دست هم دادن و تو یه فریم تاریک یکی یکی همه رو نشون داد که دارن واکراها رو میکشن به شدت قشنگ بود و نشانه ی خالص خشم و انتقام بود تو وجود شخصیت ها
    درگیری بین کارول و مورگن هم گویا تمومی نداره و امیدواریم به خیر بگذره
    درباره چشم کارل هم چون کامیک رو دنبال میکنم زیاد سورپرایز نشدم ولی دوستانی که تعجب کردن چرا نمرد کارل چون تیر از کنار چشم اثابت کرد به دلایل فیزیکی و زیستی و اینا لزوما به مغز برخورد نمیکنه و کوچکترین خراشی باعث از بین رفتن چشم میشه چون بافت نازکیه تخصصی شد
    در کل با قاطعیت نمره 10 رو میدم به این قسمت .
  7. 10 کاربرِ زیر از C4NOPUS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Take Me As I AM
    سپاس
    16
    از این کاربر 141 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

دوستان یه مطلب خیلی جالب درباره عدم مرگ کارل !
    http://twdfans.net/%DA%86%DA%AF%D9%8...F%D8%A6%D9%88/

9. 7 کاربرِ زیر از C4NOPUS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

یا علی
    سپاس
    251
    از این کاربر 44 بار در 15 پست سپاس گزاری شده

بدک نبود
    اگه از حالت آب بندی دربیاد و سامون بگیره بهتره
    یکم اعصاب خورد کن شد
    همش کاراکتر جدید میارن میکشنش همین.
    به نظرم سر قضیه رو، هم بیارن و تمومش کنن بهتره
    mohsen30man

11. 6 کاربرِ زیر از mohsen30man بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هنر فطری
    سپاس
    726
    از این کاربر 739 بار در 136 پست سپاس گزاری شده

من ده دادم چون سریال افکار پلید خودشو به زیبا ترین شکل ممکن به مخاطب ارائه میکنه، اما منکر این نیستم که سریال خیلی هندی و غیر واقعی شده
    نظر خود را به دیگران تحمیل نکنیم

13. 4 کاربرِ زیر از majidzendaniyan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

سلام به دوستان عزیز و گرامی تی وی ورلد

با یک نقد در خدمتتون هستم .

با اینکه نوشتن نقد واسه یک شخصیت که عاشق سینما هست و به معنای واقعی یک سینه فیلم (cine film) هست ؛ خیلی سخته ولی بعضی از فیلم ها و اپیزود هایی از سریال هایی که هستند که نمیشه بیخیال شد .
    و خودتون میدونید نقد نوشتن به معنای واقعی انتقاد از تمامی وضع موجود هست ولی چه کنیم که همیشه جنبه مثبت و منفی رو باهم میبینم و چاره ای نیست جز اینکه در بعضی موارد تعریف کنم و ایراد نگیرم . خب بگذریم .

بالاخره بعد از ماه ها انتظار (که به شدت باهاش مشکل دارم حالا ببینید فیلم سینمایی ارزشش اینجا مشخصه در عرض 2 ساعت زندگی میکنی نه درعرض چند ماه) نیم فصل دوم فصل 6 که از قسمت 9 استارتش خورد و شروع شد و من هر دو اپیزود رو پشت هم دیدم و از لحاظ هایی امیدوار شدم .
    باید همون اول بهتون بگم به شدت سینما و هنر نمایشی و جلوه های ويژه متاثر از شخصیت پردازی و گریم های منحصر به فرد و خط داستانی خیلی خوب میتونه اینقدر یک هدف به نام سینما در معنای عام و تلویزیون و سریال های مختلف در معنای خاص خوب و تاثیر گذار نشون بده که آدم رو به وجد بیاره و با این مقدمه اپیزود 9 این فصل رو معرفی کردم یکی از بهترین اپیزود های ممکن که میشه ساخت که همه نوع ژانر رو در خودش جای داده هرچند با صحبت های دوستان عزیز مبنی بر اینکه این اپیزود هندی شده و این همه اتفاق و جنگ و ... باید بگم که به نظر من ماهیت هنر سینما و هنر نمایشی نشان دادن چیزی فراتر از درک واقعی بودن اون اثر هست وگرنه اگر قرار بر این باشه که همه چیز واقع گرایانه پیش بره که باید ما با سینما مستند روبرو باشیم که خسته و کلافه کننده ( سینمای مستند به خودی خود بد نیست ولی خط داستانی نداره) هست و ما دنبال این مفهوم نیستیم و مفهموم اساسی غلو کردن و بزرگ نمایی در یک قاب کوچک (به نام تلویزیون) هست پس به نظر من استفاده از الفاظ هندی شدن و این الفاظ نشان از درک نکردن سینما و ژانرهای مختلف رو میرسونه .

اپیزود 9 با افراد نیگان در جاده و ماشین نفت کش شروع شد و انتظار این رو داشتیم که افراد ریک توسط افراد نیگان دستگیر بشن ولی اتفاقی غیرقابل انتظار افتاد شلیک آر پی جی به این افراد منهدم شدنشون این همون غافل گیری خاصی هست که میتونیم روش حساب کنیم و بسیار برای جذابیت یک فیلم موثره . و شاید مقدمه ای برای جنگ و خونریزی و قتل عام رو با این سکانس به بیننده نشون میده مقدمه ای برای جنگ بین نیگان و ریک و نویسنده در این سکانس یاداور این میشه که شروع جنگ از افراد ریک رقم میخوره با اینکه کشته شدن این موتور سواران جواب تهدید به قتل اونها بود .

بعد از تیتراژ ابتدایی ما در ادامه قسمت قبل (قسمت 8) این پیاده روی واکر وار ریک و دوستان رو میبنیم چیزی که در همون اول جلب توجه میکنه اعتماد ریک به کشیش هست که بث رو در آغوشش قرار میده تا به کلیسا ببرتش ؛ اینو یاد آور شم در اولین اپیزود همین فصل کشیش چطور ریک و افرادش رو شیاطینی نامید که پا رو زمین گذاشتن و در این اپیزود انگار نوری از امید و اعتماد به کشیش پیدا میشه ( با اینکه 2 دلی در چشم ها و حرکات ریک مشخصه )

سکانس بعد سکانس کارول و دوستان که ازش میگذریم و بعد از اون سکانس ولف و خانم دکتر و بعد سکانس کلیسا و گلن و انرید و بعد دوباره ولف و خانم دکتر و تکرار .... اینو دقت کنید اینجا حرکت جالب نویسنده ها تنظیم کردن خط داستانی هست که واسه شخصیت هایی که از هم دور شدن رو در نظر گرفتن . (تفاوتی که این خط داستانی با دیگر خط داستان فصل های قبل داشت این بود که در فصل های قبل دور از هم در جنگل و جاهای مختلف گم میشدن و با خط داستانی بهم میرسیدن ولی در این اپیزود برعکس میشه و همگی دور از هم ولی در یک فضا به نام الکساندریا قرار گرفتن ) و که اینکه شخصیت ها رو با کات و حرکت اداره کنن برای تنظیم کردن تمامی احساس هایی که میتونن به بیننده بدن (باعث معذرت کمی اینجا تخصصی شد)

ما سکانسی از گلن و اینرد مواجه هستیم که فقط به دلیل وجه انسانی و دیالوگی خوبی که داره میتونیم در موردش صحبت کنیم .
    اولین نوشته روی دیوار کلیسا
    «ایمان بدون عمل هماهنگ مرگ است»
    این نوشته رو کمی بهش فکر کنید و دقت کنید ...
    چیزی رو یاد شما نمیندازه ؟
    (در چند سکانس بعد ما شاهد ایمان ریک و افرادش هستیم ولی یک عمل ناهماهنگ که پسر کوچیک انجام میده 3 نفر کشته میشن)
    دقیقا به نظر من در این سریال خیلی چیزهای ریز و جزيی در دیالوگ ها و حرکات نهفته است که به شدت جالب هست و خبر از اتفاق های بعد رو میده و هرچند این نوشته باز هم به هماهنگی بین گلن و اینرید هم مربوط میشه .
    دیالوگ خیلی مهمی که گلن به اینرد میگه :
    « آدمایی که دوست داری ؛ شخصیت تو رو درست کردن ؛ هنوزم جزيی از وجودت هستن ؛ اگر دست از خودت بودن برداری ؛ اون آخرین ذره شون که هنوز تو وجودته ؛ شخصیتت از دست میره»
    جالبه در حین گفتن این دیالوگ ها شات هایی از ولف و خانم دکتر داریم این خیلی مهمه در واقع گلن روانکاوی شخصیت ولف رو در همین دیالوگ به بیننده القا میکنه ( همانطور که در سکانس بعدی توضیح میدم)

« این آدما واسه تو حکم چیو دارن ؟ »
    « والدینم »

در این سکانس با همون موسیقی حزن انگیزش یک ژانر دراماتیک کوچیک رو شاهد هستیم . که وجه انسانی به نام امید رو نشون میده .
    و دقیقا بعد از این کات و شات و کات و شات بین این 2 محور داستانی یک کات میخوره به محور ریک و گروه .
    یکی از سکانس های خیلی خوب که نشات گرفته از قسمت های قبل هست که اماده سازی شده ( اشاره به قسمتهایی که کارول این بچه رو میترسوند و براش کلوچه و کیک اینا درست میکرد دقیقا هم صدای کارول هست هرچند از لحاظ روانشانسی یه چیزایی داره که از حوصله بحث خارجه )
    این پسر بچه طبیعتا در وجودش ترس و وحشت از ادم خوارها نهادینه شده و اینکه یک دفعه شب هم بشه و یک لحظه خیره بشه به واکر ها و به خلسه بره ( همه چیز کامله) . کلوزآپ های از صورت واکر ها عالی هست .

ازاد شدن دستش از ریک (زنجیره انسان بودن) و تمام شدن .
    صدای جیغ مادر ( ایمان بدون عمل هماهنگ مرگ است) و تمام شدن .
    چقدر چهره ریک و بازگردانی سریع خاطرات ناراحت کننده و شوکه کننده است .
    دست های بسته شده مادر به دست کارل ( اجبار در ایمان بدون عمل هماهنگ) و دخالت ریک و قطع کردن دست مادر ( پاره کردن زنجیره انسانی و تحریک کردن ذهنیت فرزند اول ) و جدا شدن کارل و افتادن اسلحه کارل و تهدید به قتل کارل و ریک
    و به قتل رسیدن فرزند اول توسط میشون و کشیدن ماشه و اصابت گلوله و یا خراشیده شدن گلوله به چشم کارل ( در این سکانس تحلیل هایی زیادی شده که مسخره بوده تیر خوردنش و از این قبیل صحبت ها ... که من در مورد این جزییات پرهیز میکنم)
    در این شات از صورت کارل احساس مردن کارل هم به بیننده داده میشه که خیلی مهمه ( چیزی که همون غافل گیری هست)
    در این سکانس یک ژانر وحشت و دلهره اور رو شاهد هستیم .
    همه این سکانس مرگ 3 نفر در عرض 3 دقیقه طول کشید که واقعا زمان سریعی هست دقت کنید در عرض 3 دقیقه 3 مرگ پشت هم بدون یک لحظه تنفس و پریدن به شخصیت های دیگه ؛ اوج اوج یک سکانس هیجان انگیز و دلهره اور میتونه باشه .
    و کات الان میتونید یه نفس عمیق بکشید .
    سکانس رزیتا و دیالوگ هایی که ازش میگذرم یک جورایی برعکس دیالوگ گلن به اندرید در این سکانس رزیتا یوجین رو ناامید میخواد بکنه که موفقم نمیشه .

الان میرسیم به سکانس ولف و خانم دکتر سکانسی که وجه انسانی خیلی بالایی داره و تغییر شخصیت ولف در عین حال که میگه من میخوام تورو تغییر بدم ولی خودش تغییر پیدا کرده ( اینجا به نظر بنده تمامی کارهای مورگان نتیجه داده ولی در موقعیت و زمانبندی بد قرار گرفته)
    سکانس نجات دادن جون دکتر و گاز گرفته شدن شخصیت ولف
    « آدمایی که دوست داری ؛ شخصیت تو رو درست کردن ؛ هنوزم جزيی از وجودت هستن ؛ اگر دست از خودت بودن برداری ؛ اون آخرین ذره شون که هنوز تو وجودته ؛ شخصیتت از دست میره»
    هنوز ذره ای از شخصیتی که باید باشه در وجود ولف بود .
    و خب عمل متقابل خانم دکتر برای نجات جون ولف و کشته شدن ولف توسط کارول ( باز هم غافلگیری)
    همه چیز اماده شده برای یک داستان پردازی خیلی خیلی دقیق و خوب به نظر بنده .

به نظر من در این سکانس شخصیت و کاراکتر کارول برعکس اپیزودهای قبل و فصل های قبل تبدیل میشه به یک شخصیت قاتل ناخواسته در بطن وجود خود . ( اشاره به مرگ ولف و بچه کوچیک)

و سکانس آوردن کارل و مداوا و ...

استارت ساخت یک قهرمان واقعی در کمیک شروع میشه بی گدار به آب زدن ریک و کشتن واکر ها با تمامی خشونت
    قهرمان دوم : میشون و پسر دیانا و 2 مرد دیگه
    قهرمان سوم : اون زن و شوهر داخل خونه
    قهرمان چهارم : کشیش و افراد داخل کلیسا ( جنبه معنوی و دیالوگی خوب از کشیش)
    قهرمان پنجم : کارول و مورگان و رزیتا و ...
    قهرمان ششم : یوجین
    قهرمان هفتم : گلن و ...
    قهرمان هشتم : آبراهام و ساشا
    قهرمان نهم : دریل
    قهرمان دهم : خانم دکتر به خاطر نجات جون کارل

دقت کنید که قهرمان پروری به شیوه کمیک در قاب تلویزیون با همه داستان پردازی و چیدمان قطعا یکی از بهترین اپیزود ها رو رقم میزنه بدون اینکه بخوان داستان رو کش بدن با یک اپیزود بسته میشه .
    (آتیش گرفتن واکر ها در اون شب دیدنیه)
    و خشونت بی حد و مرز برای کشتن واکر ها
    چیزی که برای دوستانمون عجیب اومد که چطور این تعداد ادم میتونن همه واکر ها رو یه شب بکشن ؟
    من جواب این سوال رو اینطور میدم مگر ماهیت سینما و تلویزیون نشان دادن چیزی فراتر از ذهن ما نیست ؟ پس در مرحله اول ما هدفی برای لذت بردن داریم و در مرحله دوم امید و ایمان و عمل هماهنگ همه اون ادمها باعث شد که بتونن به صورت گروهی با عزمی جزم همه اون واکر ها رو بکشن .

و نقد بنده در اینجا تموم میشه . امیدوارم با این نقد بلند اذیتتون نکرده باشم و تونسته باشم کمی بیشتر از این اپیزود فوق العاده رو یاداوری کنم .
    عذرخواهی من رو بپذیرید اگر غلط املایی و مشکلات نگارشی در نقد موجود هست .

امیدوارم بتونم برای اپیزود های بعدی هم اگر فرصتی باشه در خدمتتون باشم .

موفق و پیروز باشید
    یا حق

15. 9 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You Talk Too Much
    سپاس
    3,547
    از این کاربر 1,321 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط new_sense نمایش پست ها
    هرچند با صحبت های دوستان عزیز مبنی بر اینکه این اپیزود هندی شده و این همه اتفاق و جنگ و ... باید بگم که به نظر من ماهیت هنر سینما و هنر نمایشی نشان دادن چیزی فراتر از درک واقعی بودن اون اثر هست وگرنه اگر قرار بر این باشه که همه چیز واقع گرایانه پیش بره که باید ما با سینما مستند روبرو باشیم که خسته و کلافه کننده ( سینمای مستند به خودی خود بد نیست ولی خط داستانی نداره) هست و ما دنبال این مفهوم نیستیم و مفهموم اساسی غلو کردن و بزرگ نمایی در یک قاب کوچک (به نام تلویزیون) هست پس به نظر من استفاده از الفاظ هندی شدن و این الفاظ نشان از درک نکردن سینما و ژانرهای مختلف رو میرسونه .
    سلام دوست محترم...
    در اینکه نظرات شخصیه و متفاوت هست شکی نیست و همیشه در صحبت هام به این موضوع توجه کردم و سعی کردم اگر هم قرار هست نظر و نقدی بنویسم ، کاری به نظر بقیه و اینکه درست یا غلط برداشت کردن نداشته باشم...
    چیزی که خب شما در این نظرتون رعایت نکردید و کسانی که به این قسمت نقد منفی داشتن رو کسانی معرفی کردید که عاری از درک سینمایی هستن...نظر شماست و فرقی نداره.
    اما ، دوست محترم ، شما که حرف از ژانرهای مختلف میزنید ، گویا فراموش کردید که یکی از ژانر های این سریال "درام" هست ، ژانری که سریال از ابتدا بیشترین تمرکزش رو بر روش قرار داده و "درام" به معنی 4 تا دیالوگ زیبا نیست!
    پس من بیننده که از قبل و از ابتدا این سریال رو دیدم و تمام وجه درام رو به زیبایی و به آرامی و با تامل تماشا کردم ، این توقع رو دارم که در ادامه هم همینطور باشه...اما چیزی که در این قسمت شاهدش بودیم ، دقیقا این حس رو داشت که گویا عوامل سریال دیگه خسته شدن و کاری رو که در چندین قسمت و به آرامی و زیبایی پیش برده بودن رو قرار هست با یک اپیزود و سر و ته همه چیز رو به هم بیارن و تمام بشه...
    وقایع این قسمت تکراری بود ، چرا که در پایان قسمت 8 هم ما شاهد این بودیم که پسر بچه ، در حین عبور از واکر ها شروع کرد به "مامان! مامان!" گفتن و تمام! و بیننده رو با این فکر که مطمئنا این پسر بچه الآن خودش و بقیه رو نابود میکنده رها کرد! اما در قسمت 9 دیدیم که هیچ خبری نشده!
    حال قسمت 9 ، به یکباره نقشه عوض میشه ما شاهد یک پسر بچه تکراری گیر! هستیم که با گفتن نه من خوب هستم و خواهم آمد بیننده کاملا منتظره که دوباره این بچه شروع کنه به "مامان! مامان!" گفتن که اینکار رو هم میکنه و خب دوستان زامبی بچه رو میگیرن و مادر هم سر و صدا میکنه و زامبی ها رو میکشه سمت خودشون اما خب گویا زامبی ها با کارگردان هماهنگ هستن که فقط مادر رو بگیرن و کاری به بقیه نداشته باشن! و این وسط یک تیر غیبی هم به چشم کارل برخورد میکنه...[لازمه گفته بشه که درسته هست که این سریال از روی کمیک ساخته میشه اما از کمیک تا سینما خیلی راه هست و باید برای بیننده سینما ، اتفاقات کمیک به بهترین شکل بیان بشه ، کاری که هر کسی نمیتونه انجام بده]
    بله ، ماهم خوشمون از این دیالوگ هایی که بین شخصیت ها گفته شد اما این تحولی که در افراد به وجود اومد و به یکباره زدن به دل زامبی ها اصلا شکل نگرفته و این حرکت هیچ حسی نداره و کافی بود به این موضوع دقت کرد که اگر ساشا و بقیه از غیب نرسیده بودن ، یعنی هماهنگ نبودن با عوامل سریال که سر وقت تحولات این دوستان برسن ، تمام این تحولات!! کاملا بی نتیجه بود..
    و اون خانم دکتر که اصلا چیزی به اسم بازیگری در ایشون نبود و اگر قرار بود سکانس هایی که ایشون حضور داشتن ، تاثیری بر بیننده داشته باشه با وجود ایشون ، هیچ تاثیری بر بیننده نبود...
    حرف زیاد هست اما تا همینجاشم طولانی شده و نیازی نیست طولانی تر بشه ؛ فقط اینکه من تا قبل از این قسمت ، نقد منفی نداشتم نسبت به سریال اما این قسمت برای بنده قابل درک نبود...تفاوت این سریال با سایر سریال های این مدلی در همین هست ، در این سریال قرار نیست فقط غلو کردن و باری به هرجهت بودن اتفاقات رو نشون بده...
    اگر هم نظری داریم ، نظر خودمون رو بدیم ، نیازی نیست برای خوب نشون دادن خودمون و اطلاعاتمون ، نظر بقیه رو بکوبیم...
    موفق باشید...یا علی

17. 6 کاربرِ زیر از R_HURRICANE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط R_HURRICANE نمایش پست ها
    در اینکه نظرات شخصیه و متفاوت هست شکی نیست و همیشه در صحبت هام به این موضوع توجه کردم و سعی کردم اگر هم قرار هست نظر و نقدی بنویسم ، کاری به نظر بقیه و اینکه درست یا غلط برداشت کردن نداشته باشم... چیزی که خب شما در این نظرتون رعایت نکردید و کسانی که به این قسمت نقد منفی داشتن رو کسانی معرفی کردید که عاری از درک سینمایی هستن...نظر شماست و فرقی نداره.
    من تشکر میکنم از اینکه نقد بنده رو خوندید و اینکه گفتم درکی سینما ندارن به دوستانی بود که 2 خط نقد رو نمیتونن بنویسن و از لفظ هندی بودن استفاده میکنن خب ادبیات و نوشتار مشخصه که اونا نقد منفی نمیکنن و فقط جریان منفی راه میندازن و خب من تاسف میخورم دوستان با این همه عشق به سینما و سریال باید اینطور باشن .

اما ، دوست محترم ، شما که حرف از ژانرهای مختلف میزنید ، گویا فراموش کردید که یکی از ژانر های این سریال "درام" هست ، ژانری که سریال از ابتدا بیشترین تمرکزش رو بر روش قرار داده و "درام" به معنی 4 تا دیالوگ زیبا نیست!
    فکر نمیکنم جایی در نقدم نوشته باشم که دیالوگ ها باعث شده درام خوبی باشه / برعکس شما اگر دقت کرده باشید از فصل اول این سریال تمرکزش روی ژانر درام نیست و روی ژانر ترس و ذلهره هست و بعد در ادامه که شخصیت ها اضافه میشن و عشق و روابط انسانی بینشون پیش میاد این درام اضاف میشه .

پس من بیننده که از قبل و از ابتدا این سریال رو دیدم و تمام وجه درام رو به زیبایی و به آرامی و با تامل تماشا کردم ، این توقع رو دارم که در ادامه هم همینطور باشه...اما چیزی که در این قسمت شاهدش بودیم ، دقیقا این حس رو داشت که گویا عوامل سریال دیگه خسته شدن و کاری رو که در چندین قسمت و به آرامی و زیبایی پیش برده بودن رو قرار هست با یک اپیزود و سر و ته همه چیز رو به هم بیارن و تمام بشه...
    چیزی که من درک نمیکنم از شما و دوستان شما اینه که در جایی در فصل های قبل میگید با درام میخوان کشش بدن و جذاب نیست یه اپیزود که با موسیقی سنگین و خوب و شات های ترسناک هیجان انگیز یک موضوع رو درست و کامل بستن رو میگید سر و ته همه چیز بهم اوردن . من نظرم اینه که از سریال لذت ببرید و بیخیال کم و زیاداش بشید و یا خیلی مشکل دارید با نویسنده هاش ارتباط برقرار کنید و سناریو خودتون رو واسشون بفرستید .

وقایع این قسمت تکراری بود ، چرا که در پایان قسمت 8 هم ما شاهد این بودیم که پسر بچه ، در حین عبور از واکر ها شروع کرد به "مامان! مامان!" گفتن و تمام! و بیننده رو با این فکر که مطمئنا این پسر بچه الآن خودش و بقیه رو نابود میکنده رها کرد! اما در قسمت 9 دیدیم که هیچ خبری نشده!

کجاش تکراری بود ؟ خب یه چیز طبیعیه که قسمت 8 رو با چیزی ببندن که تو تو ذهنت درگیرش بشی واسه دیدن قسمت 9 / هدف همینه .

این پسر بچه الآن خودش و بقیه رو نابود میکنده رها کرد! اما در قسمت 9 دیدیم که هیچ خبری نشده!
    حال قسمت 9 ، به یکباره نقشه عوض میشه ما شاهد یک پسر بچه تکراری گیر! هستیم که با گفتن نه من خوب هستم و خواهم آمد بیننده کاملا منتظره که دوباره این بچه شروع کنه به "مامان! مامان!" گفتن که اینکار رو هم میکنه و خب دوستان زامبی بچه رو میگیرن و مادر هم سر و صدا میکنه و زامبی ها رو میکشه سمت خودشون اما خب گویا زامبی ها با کارگردان هماهنگ هستن که فقط مادر رو بگیرن و کاری به بقیه نداشته باشن! و این وسط یک تیر غیبی هم به چشم کارل برخورد میکنه...[لازمه گفته بشه که درسته هست که این سریال از روی کمیک ساخته میشه اما از کمیک تا سینما خیلی راه هست و باید برای بیننده سینما ، اتفاقات کمیک به بهترین شکل بیان بشه ، کاری که هر کسی نمیتونه انجام بده]
    من توی نقدم یه چیز رو با جزییات گفتم ولی شما با دقت نخوندید نوشته ای بود که میگفت «ایمان بدون عمل هماهنگ مرگ است» این نوشته مصداق همین حرکت پسره هست دیگه اینقدر پیچیده نیست که بخواید ایراد بگیرید و اینکه زنجیره انسانی که دستاشون بود جدا شد و بازم دقت کرده باشید همشون خیلی آروم حرف میزدن ولی بچه ها بلند مامان مامان میگفت . مادر هم دیدید که باز جیغ زد و اینم طبیعیه به نظر من جلب توجه کردن .
    اینکه میگید تیر غیبی واقعا بهتون شک میکنم از اینکه سینما رو درک کرده باشید این اصطلاح جالبی نیست .
    دوست عزیزم خیلی از فیلم های سینمایی هست که از روی کمیک ساخته میشه بیشتر فیلم های ابر قهرمانی اعم از سوپر من بتمن اسپایدر من هالک ترانسفورمرز و ... نمیتونید بگید راه زیادی هست چون همشون ساخته شدن و تا الان اسکار هم گرفتن یکم بیشتر ژانر های سینمایی مطالعه کنید .

بله ، ماهم خوشمون از این دیالوگ هایی که بین شخصیت ها گفته شد اما این تحولی که در افراد به وجود اومد و به یکباره زدن به دل زامبی ها اصلا شکل نگرفته و این حرکت هیچ حسی نداره و کافی بود به این موضوع دقت کرد که اگر ساشا و بقیه از غیب نرسیده بودن ، یعنی هماهنگ نبودن با عوامل سریال که سر وقت تحولات این دوستان برسن ، تمام این تحولات!! کاملا بی نتیجه بود..
    و اون خانم دکتر که اصلا چیزی به اسم بازیگری در ایشون نبود و اگر قرار بود سکانس هایی که ایشون حضور داشتن ، تاثیری بر بیننده داشته باشه با وجود ایشون ، هیچ تاثیری بر بیننده نبود...
    حرف زیاد هست اما تا همینجاشم طولانی شده و نیازی نیست طولانی تر بشه ؛ فقط اینکه من تا قبل از این قسمت ، نقد منفی نداشتم نسبت به سریال اما این قسمت برای بنده قابل درک نبود...تفاوت این سریال با سایر سریال های این مدلی در همین هست ، در این سریال قرار نیست فقط غلو کردن و باری به هرجهت بودن اتفاقات رو نشون بده...
    اگر هم نظری داریم ، نظر خودمون رو بدیم ، نیازی نیست برای خوب نشون دادن خودمون و اطلاعاتمون ، نظر بقیه رو بکوبیم...
    موفق باشید...یا علی
    چطور شکل نگرفته پس اپیزود 8 این فصل رو ندیدید شما ؟ دوباره برید نگاه کنید .
    این استدلال شما هست که بی نتیجه بود به وجود اوردن قهرمان هایی که امید به پیشرفت آلکساندریا دارن و از رهبرشون ریک حمایت میکنن و برای زندگیشون میجنگن به نظر من تحولات کاملی بود .
    برعکس شما من از قسمت های قبل نقد منفی داشتم چون مشکلاتی هم داشته .
    من برای نشون داد خودم و اطلاعاتم نقد نگفتم / نقد گفتن سرچشمه ای الهاماتی هست که همه ما میتونیم بنویسیمش به شرطی که دقت کنیم و یاد بگیریم .

19. 2 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You Talk Too Much
    سپاس
    3,547
    از این کاربر 1,321 بار در 106 پست سپاس گزاری شده

دوستانی بود که 2 خط نقد رو نمیتونن بنویسن
    بله ، صرف هندی بودن و ... نوشتن نمیشه نقد اما نمیشه هم خرده گرفت که ، چرا که احساسشون اینطور بود و بیانش کردن ؛ حال بنده کاری به این دوستان ندارم و بحثم این نیست.
    و در ضمن معیار نقد به کیلویی بودن و بلند بودن بود نیست...4 کلمه اصولی بهتر از چند صفحه نوشتن هست...

چیزی که من درک نمیکنم از شما و دوستان شما اینه که در جایی در فصل های قبل میگید با درام میخوان کشش بدن و جذاب نیست یه اپیزود که با موسیقی سنگین و خوب و شات های ترسناک هیجان انگیز یک موضوع رو درست و کامل بستن رو میگید سر و ته همه چیز بهم اوردن .
    بهتره جمع نبندید و صرف همین بحثی که داریم صحبت کنیم...بنده شامل اون دوستانی که فرمودید نیستم و از همون درامی که میگید ، میگن کش دادن! لذت بردم...
    اینکه این اپیزود برای شما موسیقی سنگین داشته و سایر موارد به سلیقه شخصی شما برمیگرده ، لازم نیست سلیقه و نظر همه با شما یکی باشه...

کجاش تکراری بود ؟ خب یه چیز طبیعیه که قسمت 8 رو با چیزی ببندن که تو تو ذهنت درگیرش بشی واسه دیدن قسمت 9 / هدف همینه .
    گویا متوجه منظور من نشدید...منظور این هست که با این سر و صدایی که بچه درآورد ، بیننده منتظر اتفاقاتی بود اما در قسمت بعد نشون داده شد که اصلا این سر و صدا هیچ مشکلی ایجاد نکرده! و عوامل سریال تصمیم گرفتن از این سر و صدا کردن بچه جلوتر و برای جمع کردن اتفاقات استفاده کنن!

من توی نقدم یه چیز رو با جزییات گفتم ولی شما با دقت نخوندید نوشته ای بود که میگفت «ایمان بدون عمل هماهنگ مرگ است» این نوشته مصداق همین حرکت پسره هست دیگه اینقدر پیچیده نیست که بخواید ایراد بگیرید و اینکه زنجیره انسانی که دستاشون بود جدا شد و بازم دقت کرده باشید همشون خیلی آروم حرف میزدن ولی بچه ها بلند مامان مامان میگفت . مادر هم دیدید که باز جیغ زد و اینم طبیعیه به نظر من جلب توجه کردن .
    جواب شما دقیقا در ادامه جمله قبلیم هست ، استفاده از این پسربچه که همه ، چندین قسمت قبل میدونن جلوتر مشکل ساز خواهد شد و کاملا ساخته شده بود تا اینطوری ازش استفاده بشه یعنی تکرار...
    استفاده از واژه زنجیزه انسانی برای هنری کردن صحبت هاتون خیلی خوبه اما اگر بنا به جدا شدن دست ها بود که میشون هم جدا شد دستش پس باید از بین میرفت...این برداشت زنجیزه انسانی به شخص شما برمیگرده و قرار نیست همه مثل شما برداشت زنجیره انسانی داشته باشن.
    و در ادامه هم خودتون دارید میگید ، به نظر شخص شما طبیعیه و بازهم میگم قرار نیست همه مثل شما باشن...

اینکه میگید تیر غیبی واقعا بهتون شک میکنم از اینکه سینما رو درک کرده باشید این اصطلاح جالبی نیست .
    جالب بودن یا نبودن یک چیز یک موضوع شخصی هست و استفاده از کلمات هم همچنین اما ربط دادن این کلمات به درک سینمایی ، چیزی جز خنده نداره...
    در این گیر دار یک تیری دقیقا به چشم کارل بخوره ، برای بنده قابل درک نبود ، حداقل این مدلیش و طی این اتفاقات...

دوست عزیزم خیلی از فیلم های سینمایی هست که از روی کمیک ساخته میشه بیشتر فیلم های ابر قهرمانی اعم از سوپر من بتمن اسپایدر من هالک ترانسفورمرز و ... نمیتونید بگید راه زیادی هست چون همشون ساخته شدن و تا الان اسکار هم گرفتن یکم بیشتر ژانر های سینمایی مطالعه کنید .
    گویا باز هم متوجه منظور بنده نشدید ، منظور بنده این نبود که فیلم های کمیکی ساخته نشده ، منظور این بود که فیلم هایی که از روی کمیک ساخته شده باشن و بتونن به خوبی به شکل سینمایی دراومده باشه راه زیادی هست...
    و ممنون از اینکه سعی در نشون دادن اطلاعاتتون دارید ، حتما بیشتر مطالعه خواهم کرد...

چطور شکل نگرفته پس اپیزود 8 این فصل رو ندیدید شما ؟ دوباره برید نگاه کنید .
    این استدلال شما هست که بی نتیجه بود به وجود اوردن قهرمان هایی که امید به پیشرفت آلکساندریا دارن و از رهبرشون ریک حمایت میکنن و برای زندگیشون میجنگن به نظر من تحولات کاملی بود .
    خوبه که بالاخره تونستید درک کنید که نظرات ، متفاوت و محترم هست و نیازی نیست نظرات شبیه به هم باشه و شبیه نبودن نظرات بقیه به نظر شما ، نشون از عدم درک اون دوستان از سینما نیست!

من برای نشون داد خودم و اطلاعاتم نقد نگفتم / نقد گفتن سرچشمه ای الهاماتی هست که همه ما میتونیم بنویسیمش به شرطی که دقت کنیم و یاد بگیریم .
    درود بر شما بابت به اشتراک گذاشتن نظراتتون ، از بحث اصلی که اول هم گفتم و دلیل نقل قول گرفتن از شما بود دور نشیم ، بحثی با شما سر اتفاقات سریال ندارم ، چرا که همونطور که گفتم برداشت هرکس با شخص دیگه متفاوت هست و بله بنویسیم نظراتمون رو و با بقیه به اشتراک بگذاریم اما نیازی نیست که چون نظر بقیه با نظر ما متفاوت هست ، اون افراد هیچ درکی از سینما نداشته باشن و به قولی فقط شما سینما شناس! باشید...

21. 2 کاربرِ زیر از R_HURRICANE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین