برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 از مجموع 57
    سپاس
    9,540
    از این کاربر 12,948 بار در 733 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ 410 تی‌وی‌وُرلد | زيرنويس سریال Making a Murderer | پـایـــان

مفتون‌کننده، گیج‌کننده، مستاصل‌کننده، خیره‌کننده، افسرده‌کننده و سرگرم‌کننده فقط بخشی از توصیفاتی‌ـه که منتقدان در وصف سریال ِ مستند ِجنایی جدید نتفلیکس به‌کار بردند. بازخوردی که سریال دریافت کرد برای هیچ‌کس حتی سازندگان سریال باورکردنی نبود. بلافاصله بعد از انتشار تبدیل به پدیده‌ای در آمریکا و سراسر دنیا شد؛ روزهای متمادی بعد از منتشر شدن سریال، هشتگ #Makingamurderer در تویتر ترند ماند. اکثر رسانه‌های معتبر دنیا از گاردین تا نیویورک تایمز مقالات مختلفی درباره این سریال منتشر کردند. تعداد بیشماری، در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله Reddit و فیسبوک درباره این مستند گفتگو کردند. بیش از سیصدهزار نفر عریضه‌ای خطاب به رییس جمهور آمریکا درباره این پرونده را امضا کردند. وکلای درگیر این پرونده صدها ایمیل از نقاط مختلف دنیا درباره این پرونده دریافت کردند. سلبریتی‌های مختلف از "ریکی جراویس" تا "الک بالدوین" به این سریال واکنش نشون دادند. ستون‌نویس نیویورک تایمز از مهمونی شامی گفت که به‌همراه مهمون‌هاشون سه‌ساعت از چهارساعت دورهمی‌ـشون رو به جای نوزاده تازه به دنیا اومده‌ـشون، درباره این مستند صحبت کردن.

صحبت درباره Making a Murderer بدون لو دادن خط داستانی اون کار سختی هست. مستند از اونجا شروع می‌شه که در سال 2003، اسیتو ایوری ِ 41 ساله، بعد از اینکه 18 سال را در زندان برای جرمی که مرتکب نشده بود سپری می‌کنه، آزاد می‌شه. به خاطر اینکه شواهدی مبتنی بر عمدی بودن ِکوتاهی نیروهای پلیس در این پرونده وجود داره، "استیو ایوری" از اداره پلیس محلی شکایت می‌کنه و درخواست خسارت می‌کنه؛ اما این تازه شروع ماجراست، پایان قسمت اول داستان یه چرخش عظیم رو تجربه می‌کنه و دوباره همه چیز بهم می‌ریزه.

شاید میخکوب‌کننده بهترین صفتی باشه که برای این مستند به کار برد. سریال در ده سال فیلم‌برداری شده و تدوین به‌شدت گیرایی داره. اثر لایه‌های متفاوتی داره و در سطوح مختلف مخاطب رو درگیر می‌کنه. جدا از اینکه چه کس یا کسانی گناهکار هستند، Making a Murderer سوالات عمیق‌تر و آزاردهنده‌تری درباره امکان برقراری عدالت واقعی در جامعه، درباره اعتمادی که به ماموران اجرای قانون می‌کنیم، درباره محدودیت ذهن و بخصوص حافظه آدمی و میزان اتکای ما به اون‌ها و درباره تاثیر رسانه‌ها بر روند قضایی و همچنین درباره پیش‌داوری‌ها و نحوه قضاوت ما مطرح می‌کنه.
    چیزی که این سریال رو خاص می‌کنه، مستند بودن کارـه. خیلی از اتفاقاتی که به تماشاش می‌شینم به قدری غریب‌ـند که اگر مطمئن نبودیم در دنیای واقعی اتفاق افتادن، احتمالا به سریال لقب سطحی و آبکی بودن می‌دادیم. به‌قولی بعضی مواقع، واقعیت اونقدر عجیب هستند که برای باورپذیر کردنش باید اون را با چند قطره تخیل رقیق کرد.

در مجموع می‌شه گفت اگر یک زمان Game of Thrones یا یک زمان True detective سریال‌هایی جدید ِ لیست ِ "باید دیدها" بودن،امسال قطعا Making a murdererـه به دلایل دیگه جز اون دسته قرار گرفته. با این تذکر که دیدن سریال در جاهایی تبدیل به یک سرگرمی خودآزارانه و اعتیاد به‌شدت افسرده‌کننده تبدیل می‌شه، از طرف تیم مترجم‌های این سریال شما رو به دیدن این سریال دعوت می‌کنم.

سخن گروه ترجمه

اولین بار پیشنهاد ترجمه این سریال رو نوژن بهمون داد و وقتی که آیدین عزیز بعد از مدت‌ها به انجمن و تیم ترجمه برگشت، بانی این کار شد و همه‌ـمون رو تشویق به ترجمه کرد حتی امین هم بازنشستگی‌ـش رو برای اینکار عقب انداخت و خیلی سریع همه جمع شدیم که اینکار بزنیم.
    هر قسمت سریال حدود یک ساعت‌ـه و به‌شدت دیالوگ‌محور‌ـه، همچنین تصمیم گرفتیم که تمام نوشته‌های داخل فیلم که به‌طور سنتی توی زیرنویس‌ها نیستند رو هم ترجمه کنیم و به زیرنویس اضافه کنیم. همین کار به‌خودی‌خود به این معنی بود که مجبور شدیم زیرنویس انگلیسی تک‌تک ویرایش کنیم و خطوط جدید بهشون اضافه کنیم. خود ترجمه هم پر از اصطلاحات حقوقی و قضایی بود که به سختی ترجمه اضافه کرده مضافا براینکه اکثرا درگیر پروژه‌های دیگه هم هستیم؛ با این همه برنامه‌ـمون اینکه ظرف دو سه‌هفته آینده ترجمه کار جمع کنیم. امیدوارم که با ما همراه باشید.

در ضمن، پوسترهای زیبای اینکار هم کار میکادوی خیلی عزیزـه. اونم انگار چند قدم از بازنشستگی فاصله گرفته یعنی ممکنه... :D

1
    Episode 1 Subscene
    2 Episode 2 Subscene
    3 Episode 3 Subscene
    4 Episode 4 Subscene
    5 Episode 5 Subscene
    6 Episode 6 Subscene
    7 Episode 7 Subscene
    8 Episode 8 Subscene
    9
    Episode 9 Subscene
    10 Episode 10 Subscene

سپاس
    32,852
    از این کاربر 15,151 بار در 946 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ 410 تی‌وی‌وُرلد | زيرنويس سریال Making a Murderer | پـایـــان

واقعا پروژه سخت و وقت گیری رو پشت سر گذروندین، واقعا خسته نباشید به همه اعضای پروژه. رو سفید کردید

3. 22 کاربرِ زیر از AdibTE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's Happenning
    سپاس
    18,798
    از این کاربر 18,910 بار در 814 پست سپاس گزاری شده

منم پایان پروژه رو تبریک میگم همونطور که ادیب گفت پروژه بسیار سختی بود
    دمتون گرم و خسته نباشید بچه ها

5. 20 کاربرِ زیر از mr67 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Suicide & Redemption
    سپاس
    9,036
    از این کاربر 11,442 بار در 1,652 پست سپاس گزاری شده

تمام شدن این پروژه با مقداری تاخیر رو به رو شد که چندین و چند دلیل داشت. از تداخل پروزه های دیگه ی بچه ها بگیرید تا گرفتاری های شخصی که پیش اومد و تعطیلات عید و ...

به هرحال اگر بخوام در رابطه با پروژه بگم، واقعا کار سنگینی بود.
    خودم چندین بار مجبور شدم برای درک جمله ای که بیان میشد، چندین خط از مطالب حقوقی رو بخونم تا بتونم به فارسی اون رو بیان کنم.
    یا یکی دیگه از سختی های کار اضافه کردن خط هایی بودن که در زیرنویس انگلیسی نبودن و خب خیلی وقت گیر بود.

ولی با وجود تمامی این سختی ها و مشکلاتی که در این میان برای بچه ها به وجود اومد، میتونم بگم این کار جزو با ارزش ترین کارهایی بوده که تا به حال به فارسی ترجمه شده.
    کاری واقعا ارزشمند و موندگار.

از طرف خودم از تمامی مترجمینی که برای این پروژه زحمت کشیدند تشکر میکنم و بهشون خسته نباشید میگم.
    و در آخر هم از تمامی کاربرانی که این پست رو میخونن دعوت میکنم که این مستند رو تماشا کنند.

سپاس
    11
    از این کاربر 24 بار در 2 پست سپاس گزاری شده

من زیاذ اهل پست گذاشتن نبودم ولی با این کار بزرگی که شما اعضای گروه ترجمه و به طور کلی تمامی دست اندرکاران این پروژه سنگین انجام دادین, دور از انصافه که احترام و ارادت خودم رو در قالب قرار دادن در یک پست به شما نشان ندم.واقعا ازتون تشکر میکنم و براتون آرزوی سلامتی دارم

8. 15 کاربرِ زیر از mohsenmhm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    38
    از این کاربر 35 بار در 3 پست سپاس گزاری شده

میدونم دکمه ی سپاس این بغل هست و میشه فقط اونو زد و خلاص، ولی واقعا حس کردم علاوه بر اون لازمه بیام و تشکرمو بنویسم و بگم که بدون شک کارِ بزرگی انجام دادین. زیرنویس یک اثرِ شاهکار با کوهی از مشکلات اما نتیجه ی کار با بهترین کیفیت. دل کلی آدمو شاد کردین. دمتون واقعا گرم. ممنون ممنون ممنون.

10. 17 کاربرِ زیر از galile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Im Arch Mad .. .
    سپاس
    68
    از این کاربر 638 بار در 179 پست سپاس گزاری شده

من فقط اومدم تشکر کنم از این زحمتی که کشیدید و همچین شاهکاری رو ترجمه کردید . خیلی خیلی سپاسگزارم

12. 16 کاربرِ زیر از night بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

انقدری از سریال تعریف شنیدیم و شنیدیم تا ترغیب شدیم
    که حداقل برای رستگار شد هم که شده بشتابیم بسوی این اثر...
    قبل از شروع آمدیم از دوستانی که این فرصت رو مهیا کردن که سریال رو به راحتی ببینیم
    تشکر کنم و خسته نباشید بگم

14. 14 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 6 اولیناولین ... 456